Videoapparatuur voor Alkemadese bejaarden Jonkman werkt keihard" H Ml JOUR IUAAL SPORT? MET DEKRANT OP DE ERETRIBUNE. Nacht van Voorschoten wellicht op Voorstraat Bedrijfsvolleybal Eenbqdetijdsqeschenfi ÊckLei LEIDEN OMGEVING Qeidt&Qowuvnt MAANDAG 1 APRIL 1985 PAGINA E APOTHEKEN Oe avond- en nachtdiensten van de apotheken in de regio Leiden worden tot vrijdag 5 april waargenomen door Apotheek Reyst in Leiden en apotheek Hofland in Voor schoten. ONGEVALLENDIENST ZIEKEN. HUIZEN LEIDEN Ongevallen- dienst elke dag Academisch Zie kenhuis behalve van dinsdag 13.00 u. tot woensdag 13.00 u. (Diaconessenhuis) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-ziekenhuis). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dagelijks van 16.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 19.30 uur. Kin- derafdeling dagelijks van 14.00 tot 20.00. Niet meer dan twee bezoekers per patiënt. Sint Elizabeth-ziekenhuis: Volwas senen dagelijks van 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.30 u.; klasse afdelingen ook 11.15-12.00 u. Kraamafdeling: dag. van 11.15- 12.00 u. (alleen voor echtgeno ten) van 15.00-16.00 u. en van 18.30-19.30 u. Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 u. CCU (hart- bewaking) dag. van 14.00-14.30 u. en van 19.00-19.30 u. Inten sieve verpleging: dag. van 14.00- 14.30 u. en van 18.30-19.00 u. Sport-Medisch Adviescentrum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in het St. Elisabeth-ziekenhuis. Endegeest: Di. en vr. 13.00- 14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eerste klasse: de oehele dag. Academisch Zie kenhuis: Voor alle patiënten (be halve kinderen) zijn de bezoeku ren als volgt: Dagelijks 14.15- 15.00 u. en 18.30-19.30 u. Avondbezoekuur afdeling verlos kunde: 18.00-19.00 u. De Prae- maturenafdeling dagelijks van 14.30-14.45 u. en 16.30-18.45 u. Voor ouders en familie is voorl aan doorlopend bezoek moge lijk. Bezoek aan ernstige patiën ten: wanneer aan ernstige pa tiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan kan de hoofd verpleegkundige hiervoor spe ciale kaarten verstrekken. De bezoektijden van de kinderkli niek zijn dagelijks 15.00-15.45 u. en 18.30-19.00 u. De bezoektij den van de kinderafdeling (al leen voor ouders van kinderen kan er een afwijkende tijd afge sproken worden met de hoofd verpleegkundige) zijn dagelijks van 14.15-15.00 u. en van 18.30- 19.00. Rijnoor dziekenhuis: Dagelijks 14.30-15.15 u. en 18.30-19.30 u. Extra bezoek hartbewaking: 11.00-11.30 u. Extra bezoek vaders kraamafde ling: 19.30-20.30 u. Kinderafde ling 15.00-15.30 u. alleen voor ouders 18.00-18.30 u. S.O.S.-OIENST Telefonische hulpdienst, tel. 071-125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren of eenzaam zijn. Ver trouwelijk. Dag en nacht berelk- BUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50. tel. 123942; spreekuren ma. en di. 10.00- 12.30 u.. wo. 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. LEIDSE RECHTSWINKEL Ju- ridisch Adviesbureau. Ketelboe- terssteeg 10. tel. 130775; afde ling wonen en werken: ma. 18.30-20.30 en wo. 10.30-12.30. afdeling belastingen: di. 18.30- 20.30 en do. 10.00-12.15. klach tenbureau: dl. 18.30-20.30 en do. 18.30-20.30. afdeling vrouw en recht: vr. 9.30-11.30 in Leids Volkshuis. DIERENHULPDIENST Hulp verlening aan verongelukte hon den. katten, vogels, e.d. in de gemeenten Leiden. Leiderdorp, Oegstgeest. Warmond en Zoe- terwoude. Tel. 071-220021. BURGERRAADSUEDEN Ko renbrugsteeg 2. tel. 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo 11.00-12.00 u.. do. 18.30-20.00 u. GEZINSVERZORGING Stich ting gezinsverzorging Lelden. Aanvragen hulp voor bejaarden en langdurige zieken en gezins verzorging. Rembrandtstraat 17. tel 149441 (ma. t/m vr. 9.00- 10.00 u. en 13.00-14.00 u.). KINDER- EN JONGERENTELE FOON Op woensdag- en za terdagmiddag van 14-18 u. tele foon 071 - 120611. MAATSCHAPPELIJK WERK Bureau Maatschappelijk werk. Oude Rijn 44c, spreekuur dage lijks 14.00-15.00 u.; do. ook 19.00-20.00 u.. tel. 142144. Spreekuur gemeentelijke sociale dienst: di 14.00-15.00 u. Apollo- laan la. Zuid-West; do. 14.00- 15.00 u. Herensingel 3. Leiden Noord. Ook tel. van 09.00-10.30 via 766600. afdeling maatschap pelijk werk RAAD VAN ARBEID Hoge Rijndijk 306, Leiden, tel 071- 899375. Kantoor geopend ma. t/m vr. 9-12 u. 14-16 u. Telefoni sche informatie over kinderbij slag: 8-12 u. SOCIALE RAADSVROUW Spreekuren sociale raadsvrouw. Binnenstad: Gerecht 10. wo. 17.00-18.00 u.; Noord: Van Ho- gendorpstraat 36, ma. 10.30- 11.30 u.; Kool: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 u.; Morskwarlier: Buurthuis Morskwarlier. Topaas laan. 10.00-11.00 u. wo. 10.00- 13.00 u.; Tulnstadwljk: Heren gracht 45. vr. 10.30-11.30 u. Wethouder C. Nyqvist mogelijk burgemeester LEIDERDORP De Haag se VVD-wethouder C. Nyq vist wordt genoemd als de mogelijke nieuwe burge meester van Leiderdorp. Nyqvist is al ruim vijf jaar wethouder van ruimtelijke ordening, verkeer en ver voer in Den Haag. Eerder weigerde hij het burgemees tersambt van Breda. Jongens bekennen 40 misdrijven OEGSTGEEST Twee jon gens van 14 en 15 jaar zijn gis teren door de Oegstgeestse po litie aangehouden omdat zij een standbeeld in het Wilhel- minapark met rode verf be smeurden. Uit het verhoor bleek dat de jongens, waarvan er een uit Leiden en een uit Oegstgeest afkomstig was, meer op hun kerfstok hadden. Zij bekenden in totaal veertig misdrijven, waaronder vele kleine winkeldiefstallen en vernielingen. Na verhoor zijn de jongens naar huis gezonden. Verzetsmuseum krijgt geld uit Nieuwveen NIEUWVEEN Het op te richten Verzetsmu seum in Gouda kan 320 gulden verwachten van de gemeente Nieuwveen. B en W van die plaats vinden dat voor deze keer een uitzondering moet worden gemaakt voor iets dat buiten de gemeente gaat gebeuren. Volgens het college was het verzet in de Tweede Wereldoorlog ook niet aan gemeentegrenzen verbonden. De meeste gemeenten in de regio willen geen geld voor de inrichting van het museum geven. Een subsidieverzoek van de stichting Nederland- Amerika wijzen B en W van Nieuwveen echter weer af. Deze stichting weer Amerikanen die in ons land hebben gestreden, terughalen als herdacht wordt dat de Duitsers veertig jaar ge leden werden verslagen. De gemeenteraad be slist hier volgende week dinsdagavond over. Wandeltocht voor missie SASSENHEIM Op initiatief van schoolhoofd Van Koert van de Anna- school werd zaterdag een acht kilome ter lange wandeltocht ten behoeve van de MIVA-verkeersmiddelenactie voor missie-medewerkers in landen als Ma lawi, Ghana, Zaïre en Tanzania gehou den. De deelnemers, 80 leerlingen en 30 ouders zorgden voor sponsors die de be dragen voor de missie-voertuigen bij een brachten. Er waren leerlingen, die enkele sponsors hadden, maar er waren er ook die er meer hadden, sommigen met bedragen tot over 100,- en zelfs één boven de 150,-. Men rekent erop Van Zeil bij CDA-Noordwijk NOORDWIJK De kies- vereniging Noordwijk van het CDA belegt woensdag 3 april in De Vinkenhof aan de Achterzeeweg (naast de gereformeerde kerk) een openbare ledenvergadering. Tijdens deze bijeenkomst zal staatssecretaris P. van Zeil van economische zaken een toelichting geven op zijn nieuwe toeristische nota. De vergadering, die ook voor belangstellenden toeganke lijk is, begint 's avonds om acht uur. Zeeverkenners maken strand schoon NOORDWIJK Noordwijk heeft n, J voor pasen een brandschoon stra dankzij de inzet van de Zeeverkenm van Scouting Norvicus. Met z'n gro van 45 a 50 jongeren trotseerde schi per P. Lagerweij de voorjaarsstorm, een verblijf op het strand tot een mi der aangename belevenis maak 's Morgens om negen uur ging de gro aan de slag en even na de middag 1 het visitekaartje van Noordwijk er ke rig opgepoetst bij. Een kilometers la strandgedeelte, van het gedenktek aan de Zuidboulevard tot ver voor de vuurtoren in de noord, was to grondig gereinigd. Twee vrachtwage vol rommel leverde de actie op. ALKEMADE De Lions Club Alkemade stelde af gelopen zaterdagochtend video-apparatuur beschik baar aan de plaatselijke bejaarden. Dit gebeurde tijdens een officiële bij eenkomst in Huize Sint Jacobus in Roelof arends veen door de president van de Lions, R. van Ber- kel, en de voorzitter van de activiteitencommissie, S. van Ruiten in aanwe zigheid van veel 65 plus sers. Het geld voor de videoappara tuur, die bestaat uit een came ra, een recorder en een groot projectiescherm, is afkomstig van de op 2 november vorig jaar gehouden Herfstveiling. Deze veiling werd in navol ging van de vroegere kerkvei- lingen georganiseerd door de Lions Club Alkemade in sa menwerking met Zangvereni ging „Vox Laeta". De op brengst van die Herfstveiling bedroeg netto vijftigduizend gulden over. Tienduizend gul den hiervan is bestemd voor de jubileumviering van Vox Laeta einde van dit jaar. De nu aan de bejaarden be schikbaar gestelde video-appa ratuur kostte 13.300,-. Foto- en Filmclub „over de Brug" voert het beheer en verzorgd de opnamen. Het restant van de opbrengst is bestemd als aanzet voor bejaardenalerme- ringsapparatuur. Aangezien er aan dit systeem te zijner tijd onderhoud moet worden ge pleegd, is een stichting opge richt, genaamd „S.A.B.A." Stichting Alarmering Bejaar den Alkemade). Hierin zijn niet alleen de Lions vertegen woordigd, maar ook de Stich ting Open Bejaardenwerk, Huize Sint Jacobus en de Wo ningbouwvereniging. S.A.B.A. heeft al een subsidie-aanvraag ingediend, teneinde de finan ciën voor de alarmeringsappa- ratuur te verruimen. De voor bereidingen voor een tweede Herfstveiling eind oktober/be gin november aanstaande zijn al in volle gang. De opbrengst hiervan is wederom gedeelte lijk bestemd voor de alarme- ringsapparatuur. Een ander deel van het geld is bestemd voor één of meer plaatselijke verenigingen. Welke vereni gingen dat zullen zijn, is mo menteel nog niet bekend. Hoeveel geld exact nodig is voor de alarmeringsappara- tuur heeft men nog niet kun nen berekenen. Tijdens de zaterdagochtend ge houden bijeenkomst in Huize Sint Jacobus maakten de he ren Vergunst en Verpalen van de Alkemadese Foto- en Film club wat opnamen, welke di rect werden vertoond. Ook za gen de aanwezigen tot hun verrassing beelden van de Veense braderie, het kinder corso en de Herfstveiling. Om dat de video-apparatuur ook bestemd is voor de bejaatden- centra Gogherweide en Arendshorst en voor de diver se bejaardensociëteiten in on dermeer Oud Ade, Rijpwete- ring en de Kaag, moest het vervoer geregeld worden. Het Lions-lid Jos van Rijn heeft deze taak op zich genomen. De nieuwe video-apparatuur werd zaterdag gearriveerd Vanuit Nieuw-Zeeland arriveerde zaterdag de Tulpen Koningin 1985 Marianne Govaerts (links) op Schiphol. Vergezeld van haar zuster maakte Marian ne kennis met het Ne derlandse voorjaars weer. Marianne en haar zuster verblijven enige weken bij de fa milie in Umburg. Vlak voor het bloemencorso van de bollenstreek zal zij naar de streek ko men. Tijdens haar ver blijf in de bollenstreek zal de Nieuwzeelandse onder andere het Cor so Festival meebele ven dat op 25 en 26 april plaatsvindt en za terdag 27 april zal ze meerijden op de praal wagen van KLM die het nieuwe telefoon nummer 747747 uitge breid zal verkondigen. Uiteraard zal de (10e) Tulpenkoningin, die overigens als rechtge aarde dochter van Limburgse ouders ook duidelijk Limburgs spreekt, de streek in bewonderen waarbij ook een bezoek aan Keukenhof op het pro gramma staat. DRACHTEN/RIJNS BURG „Binnen ons college verliezen wij een constructief innemende, keihard werkende vent. Een persoon met daad kracht". Die lovende woorden zwaaide burgemeester A.G.Smallen- broek van Drachten vrijdag middag toe aan vertrekkend wethouder F.Jonkman tijdens een speciale vergadering van de gemeenteraad van Drach ten. Jonkman is per 1 april be noemd tot burgemeester van Rijnsburg en hij wordt van avond geïnstalleerd. Samllenbroek sprak de schei dende wethouder namens het college toe. Hij wees erop dat Jonkman zich vooral als be stuurder voor iedereen duide lijk herkenbaar is geweest. „De spanning tussen bestuur der en partijpoliticus was hem niet vreemd, doch de bestuur der won". De burgemeester benadrukte, dat de mens in het sociale gebeuren voor Jonkman wezenlijk is. Hij noemde hem naar een uit spraak van Groen van Prin- sterer „Een staatsman niet, een evangeliebelijder: een po liticus niet, een bestuurder' Namens de gemeenteraad sprak raadslid W.K. Hoekstra (PvdA) hem toe. Volgens hem zal Jonkman in de gedachten voortleven als een man die voor zijn ideeën stond en vocht en wel op een eerlijke en oprechte manier. Uit naam van de raad dankte hij de aan staande burgemeester voor zijn grote inzet en bood hem een diplomatenkoffer met schrijfgerei aan. Als blijk van waardering voor de goede samenwerking met de gemeenteraad bood de heer Jonkman alle leden een witte roos aan. Die vormt volgens hem symbolisch „de verbin ding tussen de diamant van het noorden (Drachten) en een bloemendorp bij uitstek (Rijns- burg)". Nieuw clubhuis voor tennisvereniging HOOGMADE Onder grote belangstelling opende burgemees ter Brouwer de Koning van Woubrugge gisteren het nieuwe clubgebouw van de Tennisvereniging Hoogmade. Met het ope nen van de deur van het gebouw zette hij een punt achter de bouwactiviteiten die meer dan twee jaar duurden. In 1982 werd door de tennisvereniging een bouwcommissie ingesteld, die als opdracht had het tijdelijke, houten clubhgebouw te vervangen door een permanent, onderhoudsvrij onderkomen. Er kwam een ontwerp, waarbij werd uitgegaan van de bestaande goede funde ring. Vorig jaar oktober werd het oude gebouwtje gesloopt. Ge durende het najaar van 1984 en het voorjaar van 1985 werden de afbouw en de inrichting geheel in eigen beheer voltooid. De to tale bouwsom is net beneden de ton gebleven. De gemeente Woubrugge gaf een subsidie van elfduizend gulden. Voorzitter Frans van der Salm vertolkte de trots van de 260 leden tellende vereniging. Die leden behoeven dankzij de spaarzaamheid van de vereniging in het verleden geen contributieverhoging te be talen. De eerste voorzitter en mede-oprichter van de tennisclub Sjors Jansen toonder zich ook zeer tevreden over de voorgang van de club in de voorbije jaren. Hij onthulde het in reliëf aan gebrachte vignet van de vereniging, dat is aangebracht op de buitenmuur. Kraanwagen dwars door hek ROELOFARENDSVEEN Een kraanwagen ter waarde van 100.000 gulden is in de nacht van zaterdag op zondag gestolen van het industrieterrein De Lasso in Roelof arendsveen. De daders zijn het hek van een bedrijf dat vracht- en kraanwagens verkoopt, over geklommen. Op het terrein hebben zij de kraan wagen gestart en daarmee zijn zij dwars door het hek gereden. Van de daders en de kraan ont breekt nog elk spoor. Sociëteit voor Turken en Marokkanen KATWIJK Wethouder W. van der Plas heeft zaterdag middag de sociëteit voor Tur ken en Marokkanen officieel geopend. Dat gebeurde met de onthulling van een, met de Turkse- en Marokkaanse vlag afgedekt bord waarop in beide talen, en ook in het Neder lands, de naam 'Dorpshuis' was aangebracht. Het Dorps huis, dat is ondergebracht in het wijkgebouw 't Trefpunt aan de Louise de Colignylaan, fungeert voor de etnische min derheden in Katwijk behalve als een soqiëteitsruimte ook als een leslokaal waar ondermeer Nederlandse taal zal worden gegeven. Op het programma staan verder ondermeer nog een naaicursus en fietslessen, met name voor de buitenland se vrouwen, en allerlei activi teiten voor de jeugd, waaron der les in de moedertaal. Bij de officiële opening waren zater dagmiddag vertegenwoordi gers van zowel de Turkse als de Marokkaanse ambassade aanwezig. de maandelijkse bijeenkomst in Muzenhof Leiderdorp. Van 19.00 tot 20.00 uur kan de jeugd ruilen, daarna de ouderen en om 21.30 uur wordt de veiling gehouden. Brugge Brandwonden De Nederlandse Brandwon den Stichting houdt deze week een collecte in Zoeter- woude-Rijndijk. Per jaar worden 100.000 mensen het slachtoffer van bran donge vallen. Ongeveer 4000 slacht offers worden met ernstige verbrandingen opgenomen in Nederlandse ziekenhuizen of in brandwondencentra. Het gaat dan in 30 procent van de gevallen om kinderen in de leeftijd van 0 tot 14 jaar. De Nederlandse Brandwonden Stichting werkt met name aan het voorkomen van deze ongelukken. De Stichting Oud Zoeter- woude houdt op donderdag 16 mei (hemelvaartsdag) een excursie naar de Belgische stad Brugge. Op die dag zal daar de indrukwekkende Bloedprocessie langstrekken. De excursie gaat alleen door bij voldoende deelname. Zo spoedig mogelijk opgeven bij de heer A.C.J. Duindam, tel. 410926, tussen 17.00 en 19.00 uur. Postzegels Van Hal De vlag wordt vandaag uit gestoken bij de huisartsen praktijk aan de Dr. Stapense- astraat te Leimuiden. De artsen R.M. van Hal en J.G. SIM AVI Lardenoye vieren dan het feit dat zij 12,5 jaar huisarts zijn in Leimuiden en Rijnsa- terwoude. Toon Kortooms Schrijver Toon Kortooms houdt dinsdagavond een voordracht in de Hollandsche Tuyn aan de Hoofdstraat 24 in Leiderdorp. De schrijver van onder meer het boek „Help de dokter verzuipt" praat vanaf 20.30 uur. Entree A Kinderkledingbeurs Het Vrouwentrefpunt in Al- kemade houdt dinsdag en woensdag de jaarlijkse voor- ga jaarskinderkledingbeurs. Het WÈ inleveren van goed bruikba- BB re kinderkleding is van half BK twee tot half vier 's middags 9 en de verkoop is 's avonds van zeven tot negen uur. De &ii volgende ochtend kan de N niet-vérkochte kleding wor- den teruggehaald. Wat blijft liggen, gaat naar Polen. Ook 15 is er dan gelegenheid om af te rekenen. Inlichtingen bij telefoonnummer 01713- 45761 of 3994. De collecte van SIM A VI in Sassenheim heeft 4.689,10 opgebracht. VOORSCHOTEN De voorbereidingscommissie van de Nacht van Voorschoten en de Verenigingsmarkt is unaniem van me ning dat deze jaarlijks terugkerende festiviteit op vrijdag 31 mei op de Voorstraat gevierd moet worden. Vijf jaar lang werd de Nacht van Voorschoten rond de jaarwis seling in het Cultureel Centrum gehouden. Thans overwegen burgemeester en wethouders om ter gelegenheid van het gereed komen van het verbouwde Cultureel Centrum het evenement ook dit jaar weer in het gebouw te houden. De voorbereidings commissie ziet echter geen mogelijkheid om alle verenigingen in en rondom het Cultureel Centrum een behoorlijke plek te ge ven. De plannen van de commissie zijn volledig gericht op het ge bruik van de Voorstraat met de marktkramen voor het vereni gingswerk en de muziektent als centrale post. Verder zijn de grote zaal in het Wapen van Voorschoten, de Ambachtzaal in het Ambachtshuis en het Greenway-theater beschikbaar. Deze week krijgen alle verenigingen een aanmeldingsformulier, waardoor precies bekend moet worden welke verenigingen be halve een gratis marktkraam ook een optreden willen verzor gen. De kinderkoren treden op in de Ambachtszaal en de grote koren in de grote zaal van Het Wapen van Voorschoten. Ge tracht zal worden om de koopavond die normaal tot negen uur duurt, in overleg met de winkeliersvereniging van het centrum te verlengen. Verwacht wordt dat rond de veertig verenigingen aan de Vere nigingsmarkt zullen deelnemen. Als het weer een beetje mee werkt, zullen de meeste activiteiten in de openlucht onder de eeuwenoude lindebomen van de Voorstraat Kunnen plaatsvin den. Bij slecht weer zijn er voldoende uitwijkmogelijkheden om een aantal activiteiten binnenshuis te houden. Vast staat dat de Laurentiusharmonie de spits van het evenement zal afbijten met een tocht door het dorp die om half acht 's avonds eindigt bij de muziektent. SASSENHEIM Personeel van Sikkens heeft zaterdag het Bedrüfsvolleybal toernooi gewonnen door in de finale de brandweer te verslaan. Bij de dames werd het team van Sancta Maria eerste door de „Meidenghroep Agnes" uit Voorhout te verslaan. Aan het toernooi werd door 25 bedrij ven en instellingen meegegaan. Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zater dags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr.071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. Bezwaren tegen omleidingsweg Hoogmade afgewezei\i7 HOOGMADE De laatste wettelijke belemmeringen tegen <L7 aanleg van de omleidingsroute rond Hoogmade zijn weggen} men. Bij koninklijk besluit zijn de ingediende bezwaren tegé het bestemmingsplan, waarin het trace van de weg is vastgeleg» ongegrond verklaard. Nog in september mag worden |verwacl1fl dat met de realisering wordt begonnen. Het gaat ongeveer tw< jaar duren, voordat de weg gereed is. dit quaitz klokje in de vorm van een mini-huiscomputer (ware grootte 5 cm.). Het is voor u als u een nieuwe abonnee aanbrengt. De nieuwe abonnee krijgt de krant de eerste twee weken gratis. I Noteer als nieuwe abonnee ingaande - I Naam: I Adres: I J Telefoon I voor cootrölebe»ging) I Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. J Daarna wordt het abonnement betaald per: j maand (per automatische betaling) j G kwartaal per acceptgiro Stuur als dank het computerklokje aan: I Naam: j Adres:. I Postcode/plaats:. Stuur de bon ingevuld aan de Leidse Courant, Antwoordnummer 998, ^500 VD Den Haag (postzegel niet nodig).

Leidse Courant | 1985 | | pagina 10