Kansen voor Unicum gedaald Eerste klasse Tweede klasse Zesde klasse Overgangsklasse B Herencompetitie Van Nispen Het team, dat vorig jaar bij de KNLTB degradatie aan vroeg, maar die niet ver kreeg. De teruggang naar de vierde klasse werd daarom spelend bewerkstelligd. Han- ny van den Akker, Jan van der Linden en Gerard Glas kwamen ook vorig seizoen voor Van Nispen in actie. Bep van de Lans neemt de plaats in van de geblesseer de Corry Pouwels. Tehado Het eerste gemengde team draait voor het grootste ge deelte op de familie Everts. Robbert Jan, Paul en Marian vormen met Jacquelien van den Bas het in de vierde klasse uitkomende gemeng de team. Vader Ruud Everts komt uit in de herenploeg. Sjaak den Duik, Sylvain de Ruiter en Ed Pocin comple teren de ploeg. Vijfde klasse Hoogmade Frank Snel, Leo van der Meer, Arnold Berg, Kors Verweij en Ruud Meijer ver tegenwoordigen de Hoogma- dese vereniging in de heren competitie. Het mixed team heeft als opdracht meege kregen zich te handhaven in de vijfde klasse. Henny van der Stel, Hans Lorsheijd, stegen, Ankie Knijnenburg, Eric Snellenberg en tenni- strainer Frank Vahlen (uit Haarlem) zullen zich zeker handhaven. Misschien kan de ploeg zelfs op een titel aansturen. De Boekhorst De Noordwijkerhoutse club miste op een paar games de promotie naar de tweede klasse. Harry Verdegaal, Onno van Paridon, Heieen van de Berg en Margot van den Haak promoveren dit jaar wel. Voorhout Jan van der Geest, Jan Baan, Chantal en Carien van der Meer hopen dit jaar wel de stap naar de tweede klas se te maken. Dan moet de instelling wel veranderen. Competitieleider Lejo Buck: ,,Het gaat soms een beetje al te gezellig". Vierde klasse TV Alkemade Henk van der Berg, Eric Rooderkerk, Petra Regoor en Corry Ann Rooderkerk gaan proberen de vierde klasse te ontvluchten. Com petitieleider Willem Rennee: „Promoveren zou wel weer eens leuk zijn". Het heren team komt uit in de tweede klasse. Marcel van Gaaien, Overgangsklasse A Derde klasse v muwhuiuuiLu tmLuiiii _m w— S/SJIs-S aflest J sï LEIDSE HOUT TITELKANDIDAAT Jan van Veen, Ernst en Henk Verduin hebben net als vorig jaar kans op de titel. Hazerswoudse TC De club in Hazerswoude- Rijndijk wil het competitieni veau opschroeven. Mimi Carlier werd daartoe als trainster aangetrokken. Mar cel van Willigenburg, Ruud van der Voort, Petra de Rijke en Karin van Reeuwijk gaan op „jacht" naar de derde klasse. Lisse Eric Driehuis, Onno Wempe, Ine ten Hagen en Loes Stern komen voor Lisse uit in de vierde klasse. Het team moet alle zeilen bijzetten om dat niveau te behouden. Meerburg Jan van Rijn, Marcel Lolling, Wendy Versteeg en Joke van der Heijden komen uit in het eerste team. Voorzitter Van Dinten heeft er in elk geval vertrouwen in: „Promoveren moet lukken". Nieuwe Sloot Michael Vertogen, Marieke en Anita Koeleman, en Paul Bakker rekenen in ieder ge val op een kampioenschap in ce vierde klasse: „Promotie zal wel wat moeilijker wor- cen". Corry van Goozen en Jenny Thunnissen moeten dit be werkstelligen. MVKV Het eerste team promoveer de afgelopen seizoen naar de vijfde klasse. Voorzitter Jongen hoopt dat clubkam pioene Annemarie Jager man, Helga den Hoed, Fen- nemiek Dijkstra, Giovanni Propoli en Henk Stuttelaar dit niveau kunnen vasthou den: „De dames zijn in ieder geval sterk genoeg". KLTV De Katwijkse vereniging gaat eveneens proberen de vijfde klasse zo snel mogelijk te verlaten. Onder aanvoering van de nieuwe tennistrainer Gerard Versteeg en met de hulp van Mariëlle van der Plas, Marja van der Kolk en Louk Verhees moet dat wel lukken. Leimuiden Dineke Klein, Wil Koeleman, Jan Klein en Jan Arie Bakker komen dit seizoen in de vijf de klasse uit. In Leimuiden is men tevreden wanneer dit niveau behouden blijft. S'70 De Woubrugse vereniging komt in de competitie uit met Stans Nieuwstraten, Ma- 1 DONDERDAG I 28 MAART 1985 Juliëtte Grimbergen komt dit jaar weer voor Roomburg uit. Rechts: Marcel van Gaaien vertegen woordigt TV Alkemade in het eerste herenteam. Links: Het herenteam van Zee en Duin dat dit jaar in de hoogste landelijke klasse uit komt: v.l.n.r. Philip Nagtegeller, Edwin Gruis, Maarten Lugthart en Peter Bauw. Unicum 2 In het tweede team van Uni cum (overgangsklasse A) vervangt Michael van der Berg de evenals De Jong naar Jaagpad vertrokken Frans Grimbergen. Hij gaat met Eline Grevink, Carla Dekker-tennis Na de gemiste promotie van vorig jaar is het standaard team van de Warmondse club geheel veranderd. Hen ny Fehling, Brigitte van der Maarel, Diane Euser (uit Zoe- termeer) gaan met René van der Wilk, Freek Tanis en Ste fan Faas op zoek naar pro motie naar de overgangs klasse A. Hetgeen beslist tot de mogelijkheden behoort. Leidse Hout Leidse Hout gaat proberen met vrijwel hetzelfde team dat twee jaar terug de pro motie naar de overgangs klasse A bewerkstelligde, in die klasse terug te komen. Ellen de Groot, Annette Hins en Waldo Jansen zagen al leen Jan Willem Lugthart de plaats van Marcel van Rijn innemen. Promotie moet mo gelijk zijn voor deze ploeg. De Munnik Thomas Koemans, Henk Janssen en Christel Verwoert vertegenwoordigen de Lei- derdorpse vereniging. Om dat Brigitte van der Maarel Roomburg Joost van Leeuwen en Juliët te Grimbergen komen zeker uit voor de Leidse ploeg. In de weken voor de competitie hoopt Roomburg het eerste team op sterkte te brengen. De Rijnkanters De Rijnsburgers promoveer den vorig jaar onverwacht naar de overgangsklasse B. Met de inbreng van Jan Sie- merink heeft de ploeg een goede kans zich te handha ven in die klasse. Simone den Hollander, Liz Weare, Nolly Bennink, Peter Paul Pruijn en aanvoerder Thijs Steensma completeren de formatie. TEAN De Alphense vereniging sloot Johan Vis na een afwezig heid van vijf jaar weer in de armen. Hij kwam over van het Haagse De Metselaars. Frank van de Donk moest plaats maken in het eerste team dat in de overgangs klasse B uitkomt. Aanvoer ster Tine Langeveld, Margo van den Oudenrijn, Charles Assel bergs en eerderge noemde Vis hopen dit jaar wel een kampioenschap met een promotie af te ronden. Sinds jaren hoopt men in Voorschoten weer eens op promotie. Bub van der Zee, Jelmer Siersema, Liselotte van der Bijl en Eveline Poell moeten dat voor elkaar gaan maken. De Merenwijk De Leidse ploeg zorgde voor de meest opvallende transfer in tennisland door trainer Herman van der Capellen ook voor de competitie te strikken. Leontien Poots, Pascale Jongmans en Dave Wijnveldt completeren het team, dat in een niet te ster ke poule hoge ogen gaat gooien. Zee en Duin De Katwijkers zagen met lede ogen het complete eer ste team vertrekken. Anne marie en Jeanine Jünger ko zen met Kees Heemskerk voor Noordwijk; Jan Willem Lugthart zocht zijn heil bij Leidse Hout. Petra Guyt, Wil den Hollander, Willem Taat en Gertjan Minnee nemen de opengevallen plaatsen in. „Handhaven zou prachtig zijn", stelt competitieleider Piet van Duivenvoorden. Het herenteam debuteert in de hoogste landelijke klassen. Peter Bauw, Edwin Gruis, Philip Nagtegeller en Maar ten Lugthart gaan proberen dat niveau te behouden. Nieuw Vennep Nieuw Vennep miste vorig jaar op het nippertje de pro motie naar de overgangs klasse B. Met Marcel van Rijn, Mark Nije, Marijke Oudshoorn, Annette Melnin- ger en Marion Hoogeveen moet dat dit jaar wel lukken. Zoeterwoude De ploeg van Tiny van Vel- zen, Karin Berg, Marcel de Bakker en Harold van Offe ren voelt zich prima thuis in de tweede klasse. Na drie kampioenschappen achter een is men bij ZTC tevreden met dit niveau. Sassenheim Het vertrek van de gezusters Verdegaal naar Hillegom wordt opgevangen door Cyn thia Volten en Colinda Vos kuil. Humphrey Stuyver en Artesia Alie Snellenberg, Marit Ver- TC Langeraar De leden van de vereniging doorkruisten het door het bestuur uitgestippelde beleid 'om hogerop te komen. Nu is het zo dat de sterkste dames in het tweede, de betere he ren in het eerste spelen. Ri chard Pieterse, Cees van Emmerik, Anja Piket en Mar- gita Pieterse zijn daarom te vreden met handhaving. Unicum heren Har Meijer, Willem Pufkus, Arnold van der Capellen en nieuwkomer Bob van Over- beeke gaan met het heren team proberen de nationale titel te prolongeren. Nieuwkoop De Nieuwkopers vroegen met hun uit Pim Bakker, Karl van Uden jr, Jaap Schoema- ker en Piet Sanne bestaande herenteam een plaatsje aan- in de derde klasse. Nu de KNLTB dit verzoek niet ho noreerde, komt het viertal het in de vijfde klasse uit. Estec Jeff Beckwith, Derek Wilk- son, Gijs Tan en Antonio Ac- censi moesten na de twee jaar geleden behaalde pro motie vorig seizoen weer een stapje terug doen naar de vierde klasse. Dit jaar is het oog weer op de hogere klas se gericht, maar „met al die jonge tegenstanders wordt promotie een moeilijke zaak". Noorden Deze vereniging komt nog niet zo lang in de competitie uit. Bert Seelen, Hans Ver berg. Ton Koers en Leo Hei doorn gaan proberen de laagste klasse te ontvluch ten. Ter Aar Gerard Otto, Ramon Otto, Cees Koeleman, Frank Ben- nemeer en Willem Batelaan liepen afgelopen seizoen de promotie mis door een admi nistratieve vergissing en een daarop volgend protest van de tegenpartij. De Ter Aarse club hoopt nu op promotie bij keuze. Huis ter Duin Het team van captain Jan van der Lippe promoveerde afgelopen seizoen probleem loos naar de derde klasse. Het verblijf in deze afdeling zal niet langer dan een jaar duren, volgens Van der Lip pe. Daartoe werd als verster king Eric de Graaf uit Voor hout aangetrokken. Roy Mooyman, Johan van der Lippe en Arie van der Niet completeren de Noordwijkse formatie. TV Sikkens De Sassenheimse ploeg hoopt stilletjes op een kam pioenschap omdat het team vorig jaar een klasse lager „35 uit 36" scoorde. Jeroen Koppert, Koos Spek, Hans Ekker en Frank Zaalberg moeten dat gaan waarma ken. Zevenhoven Nico van Hammen, Ron de Poorter, Mare en Imbert Diepgrond, Lodewijk Otto en Marco Beukman promoveer den vorig jaar naar de eerste klasse zaterdag. Met hand having op dit niveau is de Zevenhovense ploeg tevre den. Salvo Gerard van Haastrecht, Henk Zonderop, Leo van Berkel en Fred Rotteveel vertegen woordigen de vereniging in het eerste herenteam. LEIDEN De kansen voor Unicum om dit jaar weer een gooi te doen naar het hoofdklasserschap zijn aanzienlijk verkleind. Slechts één speler van het vorig jaar succes volle eerste team (Freek van der Capellen) komt dit jaar weer voor Unicum uit. De andere ploegen beginnen zon der hooggespannen verwachtingen aan de zes competi- tieweekeinden. Forescate hoopt het terrein, dat de afge lopen jaren verloren ging, goed te maken. Leidse Hout moet goede kansen op promotie naar overgangsklasse A worden toegedicht. Links: Bub van der Zee: weer op het „oude" Fores- cate-nest. Unicum Alleen Freek van der Capel len is overgebleven van het team van vorig jaar. Het ver trek van de dames Jacqueli ne van Wijk en Hennie Feh ling werd opgevangen door de komst van Carole de Bruijn en Margot van Over loop. Hans Tönjann neemt de plaats in van Ivar de Jong en Herman van der Capellen zocht zijn heil bij De Meren wijk. Peter Klein is wederom coach van de Leidse eerste klasser. Noordwijk Kees Heemskerk is de for matie van Piet Veentjer ko men versterken. Trudy Wal hof en Els Veentjer zullen in elk geval in de dubbels gaan scoren. Eric Jan Schreuder en Piet Veentjer zullen het moeilijk krijgen om bij te dragen in de score. Quak, Marijke Guyt en Anne Jan van der Meer proberen zijn team in deze klasse te handhaven. voor Dekker-tennis koos, kon op het moment van schrijven de naam van de tweede speelster nog niet doorgegeven worden. Rechts: Petra Guyt debu teert in het eerste team van het Kat wijkse Zee en Duin. Forescate Arthur Volten verzorgen de manlijke inbreng in de ploeg. Handhaven in de tweede klasse zou een prima presta tie zijn. Links: Henk Janssen keerde na afwezigheid van één jaar terug bij De Munnik. rieke Brouwer de Koning, Jacques van der Kolk en Bert Imhorn.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 26