Slechte generale voor Leiden i i Hermans sterke winnaar in Veenkoloniën CeidóeSotwa/iti Zijl/LGB geeft zege uit handen Blitz in ademnooi I GLANFIELD EN ZWIEkj EERSTE BUfflSC Revanche voor Aart Stigter ONDANKS WINST OP WERKENDAM ASOPOS BEHEERST ZULHEAD Uiterste concentratie bij curling specialist Gustaaf van Imhoff, die hier probeert zijn steen ..binnen" te krijgen. Vegers Ewout van Hemeren (zonder bril) en Hans Mathijsen slaan met argusogen zijn verrichtingen gade om met enkele snelle armbewegingen de snelheid van de steen te veranderen. Bij de afsluitende wedstrijden met deelnemers uit Den Haag. Tilburg. Utrecht. Rotterdam en Leiden in de IJs en Evenementenhal aan de Vondellaan in Leiden ging de eerste prijs naar de Utrechter Vening gevolgd door de oudste Curler van Nederland, de heer Elhorst. Het team van Harry Bruining won de Global Engineering trofee. LEIDEN Het Voor- schotense Blitz gaat toch nog voor een spannend einde van de competitie zorgen. Blitz verloor de ontmoeting tegen Leider dorp met 74-70. De Leidse Trotters kwamen weer een stapje dichterbij mid dels een 94-68 overwin ning op het Utrechtse OSG. Frank Kales, coach van Trotters werd tijdens dat duel getracteerd op een diskwalificerende fout en kan een strafzaak tegemoet zien. Bij de vrouwen viel de neder laag van MSV tegen BOB niet meer uit de toon. LUSV kwam weer iets dichter bij de titel door het duel tegen Arnhemia Eagles met 62-50 te win nen. Lisse verloor de aan sluiting door een zeer on gelukkige nederlaag bij het Bossche Flash '82: 66- 65. Feest daarentegen in Katwijk, zowel de man nen als de vrouwen ploeg wonnen hun wedstrijden. De vrouwen van het Noord- vijkse MSV keken de hele wedstrijd tegen een achter stand aan. Bij rust was de stand 39-43, maar MSV wist nog tot 68-69 bij te komen. Zonder Marjolein ter Laak (geblesseerd) was dat op zich al een prestatie. Carla de Lief de speelde de wedstrijd gerou tineerd uit: 72-81. Jolanda Tokkie werd topscoorster met 21 punten, bijgestaan door uit blinkster Tineke Vos die er 17 voor haar rekening nam. De Leidse studentes hadden het heel lang moeilijk tegen Arnhemia Eagles. Vooral op de spelverdelersplaats ontbrak het LUSV aan organisatie. Na de rust (27-20) kwam LUSV pas bij 51-46 voor het eerst echt in veilige haven. Inval ster Iris van Stralen (18 pun ten) en Annette Maassen (21 punten) speelden hun ploeg toen sterk naar de overwin ning. Lisse liet een steek vallen in de Maaspoort in Den Bosch. Bij rust stonden de speelsters van Frans Broekhof op een achterstand van 6 punten, maar bij 53-54 kwam de winst vooj* het eerst in zicht. Met nog 35 seconden op de klok leek de overwinning een feit: >-65. Drie keer balverlies met daarop volgende scores zorg den toch nog voor de 66-65 ne derlaag. Marjon de Bruin was het meest schotvaardig: 15 punten. Een gemakkelijke overwin ning voor een incompleet Kat- wijks team. Grasshoppers liep, met Jacqueline van Beel- en (25 punten) voorop, via een 23-42 ruststand eenvoudig naar een 60-75 overwinning. an Coach Henk KrauwJ Blitz voor de tweedl rij verliezen. DitmaaP derdorp de ploeg di& ning terug bracht aaL in de eerste klasse rayon west. Zelfs de <MST van Ton Kallenbergerkf de winst niet naar h f ten brengen: 74-70. en gi Coach Bert Samson \50rd was erg blij met he van Blitz. „Nu speler? nog een echte wedstfienr hen", luidde zijn coirfn ei „Zij moeten nu hufgd wedstrijden winnen".jers phense BVO bleek sterk voor de Noor4f. BVO gunde MSV g?u u; en speelde souverein1^3* einde (74-65). De Alpaar zagen echter wel een 'oor ficerende fout aan lgn vallen. Ook bij het Leidse Kggj viel een dlskwair fout. Coach Frans zondagavond in de l«f nuut van een attrac|§0V weggestuurd voor he van een waterfles. testeerde daarmee zeer harde spel van door de scheidsrechte; kend werd toegestaajQinC Klomp kon zelfs met pende en fiks b; hoofdwond richting huis. Met Monkhorst ten) en Van Weeren ten) in de hoofdrol k6 Trotters verder weinij men. Via 50-32 (rust) 1 94"68' ding De mannen van LU^ewi, den geen moeite met (evei terdamse Charlois. E^rdai 120-75 overwinning gge| equipe van Van Rooye t deel. Robert-Jan Drij,g VJ met 28 punten de bes^gr(j ter. jen De mannen van Gr pers wonnen de door hun betere conq achterstand bij rust' bleef tot 40-52 gehai Toen sprongen de Ka ineens door naar 67-5^"^ Geiteman had met 39 J een zeer belangrijk aai de uiteindelijke 73-66 t Lisse kende de hele v een voorsprong. Zonde# blesseerde spelers Simo« g man en Rob Maarschil 1 de overwinning (83-71^1 om des te aardiger. H Hans Luyk de te bi speler met 28 punten. New Stars uit Niefwi. werd het slachtoffer van dadendrang van de ite van Elmex Leiden. ljien van Cees den Hollandet__ te dit seizoen naar eé gen kampioenschap toe te zaterdagavond een k li zijn werk met een 103-1 y winning Richard var geest (38 punten) en Hl" Piket (31 punten), de t\l divisie spelers, voerd# ploeg aan. Freek Beij I roepen voor de selectie! nationale juniorenploef het Leids basketbal f langrijk succes. JACOB BE? ar LEIDEN Afgelopen weekeinde werden in Holiday! jaarlijke squashclubkampioenschappen van de HISC gel™ Twee dagen lang werd er in zeven verschillende categorij streden om de bekers. Richard Glanfield werd de winnaal heren, terwijl Karin Zwiers de eerste plaats bij de dame wacht sleepte. Er waren nogal wat partijen die een uur ii?ar namen en het was daarom ook niet verwonderlijk daN door vermoeidheid van de spelers, vele rackets sneuveldke Na de prijsuitreiking konden de aanwezigen een demonen partij aanschouwen tussen Richard Glanfield en Carl die beiden tot de landelijke top 50 behoren. Uitslagen: Heren A: 1. Richard Glanfield; 2. Tonnis Hoor® 3. Robbert Priester. Dames A: 1. Karin Zwiers; 2. Miriaffci' dijn; 3. Wilma van Straalen. Heren B: 1. Gerrit de Goede.fle B: 1. Carla Pieterse. Veteranen: 1. Gé de Jong. Jongens J< Menno van der Linden. Meisjes Jeugd: 1. Martine Koppt MAANDAG 25 MAART 1985 PAGINA 18 LEIDEN In Reeuwijk poetste Aart Stigter zijn danig besmuikte blazoen weer enigzins op met een gedegen overwinning in de Plassenloop. Nadat Theo van der Veer in de weer in ere herstelde Sleutelloop een revanche voor zijn optrdeden in de 20 van Alphen boekte heeft dit weekeinde in Reeuwijk Aart Stigter zijn blazoen opgepoetst. Hij won de 15 kilometer lange plassenloop in 47.06 minuten. Op 14 seconden achter stand kon Ruud Sleeper uit Apeldoorn als tweede finishen. Net voor Rene Stam uit Breda (47.24 minuten) en Hagenaar Pa-, trick Aris (47.29). De regio Leiden was aan de start wel door Ed van Gemeren (AAV) vertegenwoordigd, maar de eind streep bleek voor hem te ver te liggen. Snelste regionale loper na Stigter werd nu Jaap Duivenvoorde die dit keer de aan voerder bleek voor een contingent Bata ven. Met 49.17 minuten werd hij 14e in to taal en bleef hij John de Boer meer dan een minuut voor. De broers Ravensbergen (Hans en Henk) gaven elkaar dit keer nog geen halve minuut toe, maar wel in het voordeel van Henk (50.59 tegen 51.25 mi nuten). Hans Ravensbergen werd op korte afstand gevolgd door Henk Verboon die in 51.44 nog bij de eerste dertig atleten be landde. Tonny Verkade werd bij de jon gens A over de vier kilometer lange loop derde in 12.35 minuten. In Wassenaar won de Leidse student Huub Pragt de mede door de AV Holland georganiseerde 12 kilometer lange Tros cross. JEUGDIHCL WINT TOERNOOI LEIDEN De jeugdige shorttrackers van IHCL, de Indoor Hardij Club Leiden, hebben dit weekeinde een internationaal toernooi in Den Haag gewonnen voor DKIJV uit Delft en het Belgische IRTA uit Wilrijk. De Leidse schaats(t)ers verzamelden in totaal 199 pun ten, 42 punten meer dan hun Delftse concur renten. Zij boekten in totaal drie overwinnin gen: Claudia Wolvers was de beste bij de meisjes-pupillen, Monique Velzenboer zege vierde bij de meisjes-junioren C met Ellen van der Geest op de tweede plaats, en Jan Hoogeveen hield zijn clubgenoten Lard Koe ken en Mark Velzenboer achter zich bij de jongens-junioren C. De overwinning bij de jongens-pupillen ging naar de Zoeterwoudse Patrick den Eisen (DKIJV). Frits Hoogeveen was tweede bij de jongens-junioren D. Slottoernooi Lions geslaagd LEIDEN Op de laatste ijsdag van het seizoen organi seert Leiden Lions per traditie een ijshockeytoernooi voor alle teams. Dit jaar was het Haagse Hokij tegen- stander.Al vroeg in de morgen zorgde het team van de mini en E junioren voor de eerste aanzet voor de over winning van het totaalklassement. De allerkleinsten wonnen met 3-1 van de even kleine tegenstanders. Hierna zorgde Robin Lucassen en de plots gevaarlijke aanvalslijn Serge von Banniseht, Jeroen Burger en Tho mas van Zeijl voor een verrassing door (versterkt met een aantal C junioren) de jaargenoten uit Den Haag te verslaan met 3-2. Daarna kregen ook de Leidse rekre- anten de „smurfen" niet op de knieën en moesten met 4-4 genoegen nemen. Het junioren C team won pro bleemloos met 15-0 van de evenoude Houtrustbewoners. De allerlaatste wedstrijd, die tussen de derde divisie teams van Leiden en Hokij, was niet meer van belang voor het totaalklassement en werd evenals de Fair Play cup met 8-6 een prooi voor de gasten. LEIDEN Axel Her mans (Du Prie-Spaar- bank) heeft op overtui gende wijze de derde A- klassieker van dit sei zoen, de Omloop van de Veenkoloniën, op zijn naam geschreven. Ronald van Uden was de onver- wichte winnaar van de derde rit van de Rijn- Bollenstreekcompetitie. Voorburger Axel Hermans zette zaterdag de kroon op een sterke koers, waarin de Leidse gastrennersvereniging andermaal opvallend sterk voor de dag kwam. Op de vaak smalle weggetjes, waar de wind vrij spel had, was Hermans bij elke vluchtpo ging betrokken. In de finale sprong hij naar vier vluchters toe, die onder impuls van de Voorburger het op hol gesla gen peloton net voorbleven. Hermans won vervolgens ook nog van kop af de spurt voor Kees Evers en Henk Bouw man. De Leidse amateurfor matie staat nu tweede in het algemeen ploegenklassemenL Noordwijker Martin Schal- kers kwam als veertiende over de streep. Bollenstreker Ronald van Uden was op het parcours van Swift zijn medevluchter René Guyt (Swift) te snel af. Marco Vermeij, ook bij de vlucht be trokken, moest na een lekke band afhaken. De derde plaats bij de amateurs pakte hij nog wel. In Gouda won Swiftrenner Arie Ravensbergen voor de derde achtereenvolgende maal de veteranenrit. Cor Berkouwer (Excelsior) werd tweede, Arie van der Burg derde. Tom de Jong (Swift) was de sterkste junior. Wim Guidonse (Excelsior) werd tweede voor Hans van Eg- mond (Swift). In Lisse tenslotte klopte lief hebber Bon Meijer (Bollen streek) vier medevluchters. Clubgenoot Leen van der Niet werd tweede. Hans Verboom (Avanti) derde. LEIDEN De basket ballers van Elmex Lei den hebben het eerste gedeelte van de competi tie met een matig optre den toch winnend afge sloten. Tegen Super cracks/Werkendam was de Leidse ploeg kenne lijk al met de gedachten bij het eerste optreden in de play-offs. In die be slissende wedstrijden- reeks ontmoet Leiden komende woensdag het op de derde plaats geëin digde Haaksbergen. Het matige Leidse spel uitte zich vooral in het vele bal verlies. Maar liefst vieren twintig keer leverde een Lei- denaar het leer bij het tegen stander in. Omdat aan de an dere kant het rebound-over- wicht en de zuiverheid in de aanval weer veel groter was dan bij de Werkendammers, kwam de ploeg van Ruud Harrewijn geen moment echt in gevaar. De wedstrijd kab belde voort met een Leidse voorsprong die tussen de vier en tien punten lag. Met 80-73 kwam er een einde aan de saaie partij. Als er al enige opwinding ontstond, was dat wegens een enkele arbitrale misser. De emotionele reactie die daar soms op volgde werd door de arbitrage prompt met een technische fout afgestraft. De spelers acteerden overigens aanmerkelijk wisselvalliger. Een bedenkelijke rol was er weggelegd voor Hans Heijde- man en Toon van Hefteren, die met Tom Lockhart voor op liepen waar het het inle veren van de bal bij de te genpartij betrof. De zwakte van Leiden is met het oog op de komende play offs op de wisselvallige wis selbank gelegen. Alles wat Leiden is roept al het hele seizoen dat de kracht van de ploeg is gelegen in de ruime wisselmogelijkheden. De praktijk leert echter dat het inbrengen van de wisselspe lers een regelrechte ver zwakking is. Hans Heijdeman die zich in het begin van het seizoen meestal nog als eerste uit het trainingspak mocht hijsen, moest dat in de wed strijd tegen Werkendam als tweede doen. Jim van Dam kreeg ook zaterdagavond slechts enkele minuten speel tijd toebedeeld en zal het te gen Haaksbergen wel met nog minder moeten doen. Ruud Harrewijn moet daar om maar hopen dat zijn ba sis-vijf fier overeind blijft in de beslissende wedstrijden, want ook met de „bredere" bank zal Leiden een falen van een speler van de vaste kern, zoals vorig jaar de Amerikaan Don Cox, niet kunnen opvangen. WILLEM SPIERDIJK Leiden - Werkendam: 80-73 (39-35). Scheidsrechters: KJeersnijder en Dijkema. Toeschouwers: 200. Vijf fouten: Camero (Werkendam). Leiden: Beek 21 (9). Lockhart 14, Kragtwijk 13, Wiel 11. Hagens 10, Heijdeman 6, Van Helfteren 5. Team: 56% (31 op 51), 39 rebounds, 24 balverlies. Werkendam: Polk 24, Camero 15, Knight 14, Van de Lagemaat 10. De Jager 5, Kropman 2, Covers 2, Ver doorn 2. Team: 49% (33 op 67), 25 rebounds, 16 balverlies. LEIDEN Terwijl lands kampioen AZC/Microlife VZC met moeite (5-6) wist te verslaan, leed De Zijl/LGB dit weekeinde een onnodige 9-8 neder laag tegen HZC/De Rob ben. LZ 1886 ging ditmaal met 11-9 onderuit tegen ZPB/Unico. Tweedeklas ser Vivax won met 8-7 van KZC. De Zijl/LGB had tot kort voor het einde van de wedstrijd te gen De Robben een voor sprong. Toen Mark van Bel- kum de Leidse waterpoloërs in de laatste periode naar 6-8 schoot leek het pleit beslecht. In de laatste twee minuten moest sluitpost Johan Uitten- hout echter nog driemaal het hoofd buigen voor Hilversum- se inzetten. Stan van Belkum tikte hierna nog wel de gelijk maker in, maar de slecht flui tende Hans van Vossen keurde dit doelpunt af. De setstanden waren: 3-2, 4-5, 6-7, 9-8. De Leidse doelpunten kwamen van Stan van Belkum (drie maal), Alex van Belkum (tweemaal). Mark van Bel kum, Arno van Winkel en Hans Nieuwenburg. Johan Aantjes was met vijf treffers topscorer bij De Robben AZC/Microlife overtuigde niet tegen VZC. De Alphenaars lie pen in de derde periode welis waar uit tot een 3-6 voor sprong, maar wisten VZC in de slotfase slechts met moeite van zich af te houden. Setstan den: 0-2, 2-3, 3-6, 5-6. Doelpun tenmakers voor AZC: Ewout van Winsen (tweemaal), Ed van Es, Tony Buunk, John Jansen en Eric Noordergraaf. LZ 1886 beleefde ook nu weer een martelgang in de degrada tiepoule. De Parrel-équipe toonde minder inzet dan ZPB, en leed dan ook een verdiende 11-9 nederlaag. Wilco van der Zeeuw scoorde drie maal. In de tweede klasse bezorgde Dick van den Bosch Vivax kort voor tijd de nipte 8-7 overwinning op KZC. Evenals Hans Trijsburg scoorde hij drie maal. Derdeklasser Katwijk boog een 9-5 achterstand tegen RWV verdienstelijk om in een 9-9 gelijkspel. Hans Schaap schoot viermaal raak. 'Frank Dreef had met vijf treffers een groot aandeel in de 8-11 zege van DKD op Wiekslag. De vrouwen van De Zijl/LGB moesten na een kort herstel uiteindelijk toch het hoofd buigen voor Wiekslag, dat met 8-4 won. Kitty Grim scoorde tweemaal, Margareth van Veen en René Dijkshoorn bei den één maal. LEIDEN De roeiers van Asopos de Vliet hebben zater dag de Zijlhead, de generale repititie voor de voorjaarsklas siekers Heineken en Head, be heerst. Met name de lichte twee zon der (Van Steenis/Draaijer) presteerde opvallend op het 4,5 kilometer lange, winderige traject. De twee zette concur rent Njord (Fox/Goekoop) op redelijke afstand. Bij de achten bleef de over- gangsacht Asopos/Die Leythe, met WK-roeier Van der Steen op slag, met moeite de vetera nen-acht van Die Leythe voor. De seniorenacht van Die Ley the, opgedeeld in twee vieren, volgde op één minuut. Laatste wedstrijd Rijnland druk bezet LEIDEN In de afsluitende wedstrijd van de kunstschaats vereniging Rijnland kwamen liefst 55 junioren op het ijs. Strijdend in zeven verschillen de groepen was er sprake van enkele zeer spannende, maar ook enkele goede duels. Het voor Rijnland succesvolle jaar werd met overwinningen voor Bachira Boukrim (nipt in groep 1), Marcus Deen (over heersend in groep 2), Belinda de Zeeuw (in groep 3), Nienke van Driel (na een goede strijd met Lieke Lim in 4). Rob Hoek (superieur in 5), Caroline Woldering (in 6) en Kristel Borremans (in 7) op gepaste wijze afgesloten.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 18