RCL blijft overeind tegen Ri jnsburgse Boys Voorschoten ten onder bij Unicum NSW helpt Quick Boys uit droom ARC LAAT KANSEN LIGGEN Kozakken 1 ontfutselt Noordwijk leiderspositie M Ter Leede boek eerste winst sinds half jaar 1 SPORTTRIBUIME MAANDAG 25 MAART 1985 PA' oït WERKENDAM Met name de in Werkendam plaatsvindende ontmoe tingen tussen (het zater dag met 1-0 winnende) Kozakken Boys en Noord- wijk konden in een niet eens zo ver verleden vrij wel altijd onder de noe mer „uiterst spectaculair" worden gerangschikt. Daar aan de boorden van de Waal, kon het immers spoken. De elf verkoren Kozakken zelf (met het op een tomeloze inzet geba seerde spelletje), de zeer luidruchtige supporters- schare èn de in de loop der jaren gegroeide, al dan niet gezond grote ri valiteit tussen het weinig succesvolle Werkendamse team en titelverzamelaar Noordwijk, stonden bij voorbaat garant voor een immer interessant gebeu ren. Stonden, inderdaad. Want de tijd dat de Wer kendamse graspollen uit de grond werden geschof feld, lijkt nu toch voor goed verleden tijd. Niet alleen heeft het grootste gedeelte van de huidige, de laatste jaren duidelijk gewij zigde Noordwijk-selectie die „oude" uitvoeringen niet mee gemaakt, maar ook is men in Werkendam onder leiding van oefen meester Gert Bals een andere weg ingeslagen. Een weg waarop aanzienlijk meer plaats is ingeruimd voor voetbal; en voor successen. Vo rig jaar al deed Kozakken Boys heel aardig mee waar het de bezetting van de topposities in IA betrof en ook dit seizoen wint Kozakken Boys aanzien lijk meer duels dan het ver liest. Het resultaat is er (voor lopig) ook naar. Via de reeds gememoreerde 1-0 zege ont troonde Kozakken Boys Noordwijk zaterdag persoon lijk als koploper van de eerste klasse A, terwijl het ook nog eens de leiding van de rood- witten overnam in de op een wedstrijd na gestreden strijd om de tweede periodetitel. 1 Het gegeven dat zijn ploeg op twee fronten voorbij was ge streefd, deed Noordwijk-trai- ner John Eelman zaterdag in Werkendam naar eigen zeggen niet zo veel. De wijze waarop de nederlaag tot stand was ge komen des te meer. „We had den zeventien punten gehaald uit de laatste negen wedstrij den. Niet meer dan logisch dat je dan ook weer eens verliest. Maar zoals we hier hebben verloren, dèt geeft mij een ui terst ontevreden gevoel. De ploeg heeft zich de eerste helft -Ti ize ul^ r gewoon niet goed verki op agressiviteit afgetro< dat had gewoon niet i gebeuren". Noordwijk maakte op 1 meer dan 2000 toeschp omzoomde terrein i ken Boys voor de pauze daad een tamme indrul^ het dit seizoen toch wijks gebruik is de tegi der maar weinig speel te laten, mocht de thu nu naar hartelust comb terwijl de toch zeker nie dreven fysiek opererenwr zakken ook in de persoP* duels heer en meester Pee Met de 1-0 achterstand Bte kwam Noordwijk dan oeho genadig weg. Natuurl£V winnende lob van Bert L ten werd in die 20ste t pas een feit na een reel m< Noordwijkse fouten, *n 1 daar tegenover stond nrke diezelfde Schouten, Cetr g Reijn en weer Schouten j na veel fraaiere mogt den onbenut lieten. <p1 Mede daardoor kon Noc Sp: in de pauze nog nieuwraa. verzamelen om er in heft B de deel met meer elan;rjj€ aan te kunnen gaan. Dij re spelopvatting kwam uit, maar zou niets opl<j Enerzijds omdat de rooqr verzuimden de traag r en Kozakken-defensie met v< aanvalsspel te belagen gelmatig wachtten dri^ Noordwijkers voor het_: van good-old Arie Ottert op de voorzet die nietjnyc anderzijds omdat j Noordwijk in die fase ai tuin ontbrak op de mor dat de bal wèl voor de 1 ken-doelmond werd gel' Geert-Jan Bakker, naui l aangespeelde Klaas Vii r •tegenvallende Hermans^-*- den derhalve niet; daarbvr"i gerde scheidsrechter I een niet opzettelijke, ma se fout van Aijan de Vl f Ivan Hermans met een schop te bestraffen. 4 de Eelman, later „Geen gefedsti rust? Ook dat moet ie afejes gen. En daar is Nootft et vandaag vijfenveertig mile-k te laat mee begonnen", [aast Ontbrak het NoordwijKn Sl halve in offensief opzicb Bia het nodige fortuin, veKijt gend mochten de manneans Eelman beslist niet helst Snelle Kozakken caB-zi brachten Van Reijn, nog Salm en zelfs voorstoppeers Jan Commu in aantrekban posities voor Dick Dortifirw Treffers bleven uit Maan thuisclub maakte met örest ties wel duidelijk dat hachl terdag Kozakken Boys w( ein de volle winst op alle it Sta verdiende. >ver GERT-JAN ON1100 Scoreverloop: 20. Schouten l-lj, Noordwijk: Dortmundt, Mark Wendt. V, Noordwijk: Dortmundt, MarL - Sluys,»1 Gerlof. Knauff, Bakker Klaas Vink, Hermans. Kar .9. vlin «I de Ise LEIDEN Ter Leede is wellicht weer aan de traditionef1®* deropstanding begonnen. Nadat in september '84 de enigekl". (3-0 tegen Zevenhoven) van dit seizoen werd bereikt kon F Jan Faas zaterdag weer eens voor twee punten juichen. Hr e Boys werd op eigen veld met 0-1 teruggewezen. Nummer?ra* Katwijk, omzeilde de lastige klip bij Die Haghe uitstekenfcl'J korps van trainer Peter Ciere won met 0-2. Rivaal en lijn1^ voerder, Sportlust'46, won eveneens. Hiervan was Zevenfn het slachtoffer: 3-1. Hoekse Boys Ter Leede 0-1 ((H)) Jet Ter Leede won op inzet. Het hele elftal wierp een grote! ra< werklust in de strijd, nu het echt nodig werd. Jan van rns kamp en de junioren, André van Bladel en Ronald Vonk,!", den de ruststand al op minstens 0-1 kunnen brengen. Ter i::, kwam echter goed weg, toen Johan Verloop de bal met zijrlJ wegsloeg en arbiter Bouwmeester niet floot. Eric Klomp i|n bovendien even later tegen de paal. Na 50 minuten zou lr?w Enthoven hetzelfde aan de andere zijde doen, waarna de/ Enthoven wel raak schoot. Uit een voorzet van Van Hartf®e maakte hij er 0-1 van. Sassen hei mgoal ie Jan Blanker^"1 groeide in de wedstrijd en hield, ondanks de grote dnü'r^e Hoekse Boys, zijn doel schoon. Die Haghe - Katwijk 0-2 (0-2) ms Met name in het eerste part was het Katwijk, dat de toon P gaf. Uit een voorzet van Floor Schaap kopte Wim Guyt 2 de 0-1 in. Met een schot produceerde wederom Guyt 2 zelft! volgende treffer. Na een lob van Jan van Dijk stuitte de l gen de lat. Toen Die Haghe zich na de hervatting van de trap" ging bedienen, maakte Katwiik het zichzelf onnodig lijk. Toch kregen Schaap en Amerik van Duyvenvoocdel er nog 0-3 van kunnen maken. Sportlust'46 - Zevenhoven 3-1 <(M» Zevenhoven kon het voor de pauze allemaal nog wel aa/1 koploper opereerde vanuit de verdediging, waardoor de étnr> van trainer Möllers zelfs kansen op een voorsprong kreeg. Bon (tweemaal) en Huub Koppel waren gevaarlijk. Na d^ dacht Sportlust wat meer aan de aanval en Zevenhoven 1* langzaam in de verdrukking. Na 22 minuten werd het l-( minuten later speelde Hans Balfort verkeerd af: 2-0. De ba vanaf de aftrap naar Bon op de vleugel. Koppel werd ceerd, die goed inkopte: 2-1. Na nog meer kansen voor I werd door Sportlust tijdens een alles-of-nietsoffensief venhoven voor de derde keef gescoord. LEIDEN Leek het vorige week even of SV Voorschoten zich daadwerkelijk met de ti telstrijd wilde gaan bemoeien, zaterdag verloor de ploeg al weer van het Haagse Unicum: 2-1. Koploper DSS'26 kwam tegen Valken'68 niet verder dan een 1-1 eindstand. Hazers- woudse Boys bereikte dezelfde uitslag bij Jodan Boys, hetgeen een juiste weergave van de verhoudingen was. MVKV was niet slecht, maar wel kansloos bij BVCB: 4-0, terwijl Koudekerk en Floreant niet scoorden tegen elkaar. TJnicum - SV Voorschoten 2-1 (2-0! De Hagenaars combineerden beter en creëerden derhalve meer gevaarlijke situaties voor het vijandelijke doel. Jan Rot- mans knalde na 23 minuten van zo'n 25 meter onhoudbaar in: 1-0. Even voor de rust ging SV-aanvoerder Roel Velo in de fout. Theo van der Hoeven mocht er daarom 2-0 van ma ken. Voorschoten was na de onderbreking aanvallender in gesteld en zag een treffer van Huib Plat afgekeurd wegens buitenspel. Marcel Rosier schoot wel reglementair raak: 2-1. DSS'26 - Valken'68 1-1 (0-1) DSS kende een licht over wicht, maar verwierf zich geen uitgespeelde kansen. Val ken'68 speelde op de counter, hetgeen in de 24e minuut suc ces had. Marcel Noort bedien de Hans Vijgeboom, die 0-1 liet aantekenen. De klassementlei der kwam steeds meer opzet ten. Halverwege het tweede deel kwam de bal vanuit een corner eerst tegen de paal, maar verdween toen toch over de lijn: 1-1. Tien minuten later werd een doelpunt van Theo van Rijn wegens buitenspel af gekeurd. Jodan Boys - Hazerswoudse Boys 1-1 (0-1) Al na een half uurtje kwa'.h Hazerswoude op voordeel. Kees van Tol nam een hoek schop zo scherp, dat een Jo- danverdediger in eigen doel kopte. Jan Platteel en Adriaan van Elswijk hadden al eerder kunnen scored. Doelman René de Graaf ving de tegenstan- dèrs goed op. Na een uur werd het na een onderschepping van de bal op het middenveld gelijk. In de allerlaatste mi nuut brak Jan Platteel alleen uit. Er ontstond grote onvrede, toen hij van achter werd ge pakt en de scheidsrechter niet floot. Koudekerk - Floreant <M) Het sterk verjongde Koude kerk heeft Fred Wagenaar te ruggehaald om meer rust in de ploeg in te brengen. In een aantrekkelijke eerste 45 minu ten hadden Peter Spierenburg en Ron en Dick Weiman voor de openingsgoal kunnen zor gen. Na de pauze bleef Flore ant verdedigend ingesteld. Het geheel werd wat chaotischer, mede omdat Koudekerk de voorsprong niet vond. Een doelpunt van Albert Hakke- brak werd zeven minuten voor tijd om onduidelijke re denen afgekeurd, omdat Rón Weiman de keeper gehinderd zou hebben. BVCB - MVKV 4-0 (3-0) Ondanks dat de Katwijkers qua veldspel bepaald niet on derdeden voor de gastheren zou het snel gaan met de doel punten. Ton van Es begon met in zijn eigen doel te schieten, waarna BVCB er zelf nog twee bij deed. Voor het verstrijken van het half uur stond het dus al 3-0. MVKV herstelde zich aardig van de mentale opta- ters. Rolf de Jong, Rick Curfs en Rob Onderwater verzuim den echter te doelpunten. Met nog een kwartier te gaan viel de beslissende vierde treffer. fiitebe Soutuut KATWIJK Na de ongeluk kige nederlaag bij Noordwijk bleven de herstelplannen van Quick Boys vorige week moei zaam overeind. Op Nieuw Zuid hielp NSW de Katwij kers uit de droom. De Nu- mansdorpers namen, met 0-3, onwaarschijnlijk ruim afstand en vernietigden daarmee elk serieus titelplan van Quick Boys. De na dit seizoen ver trekkende trainer Martin van Vianen wilde dat niet verdoe zelen: „Na vandaag is het gat nog groter geworden, een kampioenschap is niet meer reëel. Maar wat wil je als de vorm van de dag totaal ont breekt en je de toch optreden de kansen stuk voor stuk om zeep helpt". Het is inmiddels een bekend verhaal dat Quick Boys in de problemen komt, als het ge smeerde aanvalsspel uitblijft. Nu dat het geval was, profi teerde NSW door er in de de fensie met volle inzet tegenaan te gaan en de counter niet te vergeten. Toch had het duel zich heel wat anders kunnen ontwikkelen als Quick Boys, dat vooral in de wedstrijdope ning en kort na rust heerste, het hoofdstuk "kansen verzil veren" niet had overgeslagen. Het plan om NSW met scho ten uit de tweede lijn te ver rassen leverde niet al te veel op. Alleen een schot van Teun van der Plas bracht de zowel fortuinlijke als sterk spelende NSW-doelman Léon Beider in problemen (Beider tikte nog net naast). Maar ook riante mogelijkheden, die zich vaak op ietwat verrassende momen ten voordeden, waren aan Quick Boys slecht besteed. Mart van der Plas wilde in de drukte voor het NSW-doel vaak te veel en was niet reso luut genoeg, terwijl Marco van der Plas kort voor rust snel in schoot en het leer tussen de benen van goalie Beider zag stranden. Inmiddels had NSW trou wens laten zien dat voor een doelpunt heus niet zoveel kan sen nodig zijn. Quick Boys' vleugelverdediger Leo van Delft was iets te veel op avon tuur gegaan (Van Vianen: „Hij moet zich tot de mandekking beperken") en verspeelde het leer, waarna direct Hans Ree dijk werd gelanceerd. Deze versloeg de wanhopig uit zijn doel snellende Kees de Best: 0- 1. En zo soepel als Quick Boys zich meermalen van zo'n te genslag wist te herstellen, zo machteloos zag het er ditmaal uit. Kees Varkevisser, vervan ger van de geblesseerde Leen van der Plas, stichtte op rechts nog het meeste gevaar. Voor de doeltreffende afronding was evenwel niemand te vin den. Bij NSW was de „goalt- jesdief" er wel in de persoon van Rini van Trigt. Na een hoekschop in stelling gebracht, knalde deze tegen doelman De Best op en benutte de rebound: 0-2. Quick Boys, op jacht naar AANDEWIEL WEER IN ZIEKENBOEG Paul van der Blom brengt Rijnsburgse Boys naast RCL. Cees Ruis (5), Ab Braat (3) en Dick van der Bijl hebben het nakijken. LEIDERDORP Trainer Arie Lagendijk had het om twee redenen niet naar zijn zin na afloop van het duel tussen RCL en Rijnsburgse Boys. In de eerste plaats omdat hij op sportpark De Bloemerd een punt diende achter te laten. En ten tweede om dat hij Huug Aandewiel, zijn belangrijkste schakel op het middenveld, weer enkele weken kwijt is. Rijnsburgse Boys speelde 1-1 bij RCL en verloor Aandewiel al in de 11e minuut, toen Ruud Boen dermaker de „Rijnsbur ger" onderuit maaide en keihard in de knieholte raakte. „Ik heb nog nooit zoveel pijn gehad; ik dacht eent, dat ie gebro ken was. In mijn ogen was het een smerige overtre ding", aldus de spelverde ler. Boendermaker werd geboekt voor de onreglementaire inter ruptie en zou daarna regelma tig het doelwit zijn van harde acties, waardoor zo af en toe een grimmig sfeertje ontstond. Echt uit de hand liep het nooit. Wel werden ook Arie van Dijk (haken Boenderma ker), John van Soest (vasthou den Peter Siera) en Peter Sie- ra (opzettelijk hands) door ar biter Heil genoteerd. Welk ef fect de uitschakeling van Aan dewiel heeft gehad, zal nooit aangetoond worden. Toch was de inventiviteit in de aanval weg bij de Rijnsburgers. Grote delen van de negentig minu ten speelden zich af op de helft van de Racing. Toch nam RCL de leiding. In de 26e minuut pikte Pierre van Gemerden de bal op het middenveld van Toon Houte maker af en begaf zich direct richting Rijnsburgdoel. Jack Manuputty gaf Wim Drieber gen rugdekking, waardoor Pe- RCL-ers Ab Braat (links) en Dick van der Bijl werden voor het duel tegen Rijnsburgse Boys uitge breid gehuldigd. De Leiderdorpers speelden hun 250ste wedstrijd voor het eerste team van de zaterdag eersteklasser. Naast vele bossen bloemen ontvingen Braat en Van der Bijl de nodige cadeau's. ter Siera in het centrpm volle dig vrij kon opkomen. Van Voorbergen haalde de Leider dorper neer. Hij scoorde echter vanaf de stip: 1-0. Er volgde een korte en sterke fase van de roodwitten. De „boys", nu dus op twee manieren geïrri teerd geraakt, begonnen meer en meer aan te dringen. Rob Gillissen en Marcel van der Blom hadden al kansen gehad, toen de mannen van coach Mouter volledig op eigen helft werden vastgezet. Op slag van rust werd de bal in het doelge bied gebracht, waar de afket sende bal voor de voeten van Paul van der Blom belandde, die eenvoudig en beheerst de 1-1 intikte. Na de rust zette deze tendens door. Een aandringend Rijns burgse Boys, dat zich echter steeds vaker stuk liep op de afweer van de thuisclub. Was er dan eens een gaatje in de vesting van laatste man en uit blinker Kees Ruis gevonden, dan bleek doelman Peter van der Heijden ook nog eens in uitstekende vorm te verkeren. Kortom, er zat, ondanks inzet ten van Driebergen, De Louw, Paul van der Blom en kilome tervreter. Toet, geen treffer meer in voor de geelzwarten. Wat van Mouter een zeer ge lukkig man maakte:„Ik ten heel blij met dit punt, want wees eerlijk, we konden hun tempo niet volgen." De con currentie pakte eveneens pun ten, dus bleek de afgedwongen remise een noodzaak van de eerste orde. Als Mouter naar de ranglijst kijkt, lijkt de oe- fenmeester de moed toch een beetje te verliezen:„Ik denk, dat het heel, heel moeilijk wordt voor ons." TJEERD SCHEFFER Scoreverloop: 26 Siera 1-0, 45 Paul van der Blom 1-1. RCL: Van der Heijden, Boenderma ker. Van der Bijl, Ruis, Braat, Siera, Wesel, Kammenga, Sch'alkers (Heemskerk), Van Gemerden, Van de Post. Rijnsburgse Boys: Van Voorbergen, Aandewiel (Van Soest), Driebergen. Manuputty, Houtekamer, Gillissen, Van Dijk, De Louw (Zwaan), Paul en Marcel van der Blom. neren: 1-0. Het evenwicht her stelde snel en de partij ontpop te zich tot een aantrekkelijke. Wel werd er af en toe te hard gestreden. Eric Wijnhout, Gert van Tol en drie SHO-ers ver dwenen in het boekje van de goedleidende scheidsrechter Hartman. Aanvoerder Kees Orgers maakte na 20 minuten hands. Peter Schalk benutte de strafschop. Voor het overi ge deel van het duel zou SHO zich de iets betere ploeg tonen. Jan van Slooten, Leo van Kampen en Peter Schalk lie ten de Lisser kansen liggen, hetgeen echter ook door de SHO-ers werd gedaan. Het bleef dus 1-1 SIZO - CSW 1-1 (00) Na een goede opening trad SIZO te statisch op om op voorsprong te komen. CSW had een volle helft nodig om wat energieker te gaan voet ballen en zou na de thee een duidelijk overwicht krijgen. De ploeg strijdt per slot van rekening nog om de titel. Toch zou Jan Keizers na een uur spelen SIZO aan een voor sprong helpen. Stephan Schot man had de voorzet gegeven. Toen ontstond er een stort vloed van aanvallen. De Hille- gommer doelman, Jan Ruiter, redde veel voor zijn club, maar kon niet verhinderen, dat in de 86e minuut werd gescoord door Zilver. Roel Staal schoot bij de laatste SlZO-kans naast. Marco van der Plas zal ook dezi doelman Lèon Beider. ten minste één treffer, kreeg in de slotseconden nog een koude douche. Tot besluit van een NSVY-uitval knalde Van Trigt in de uiterste rechter bo venhoek: 0-3. Van Vianen: „Wat er aan de hand was, weet ik niet goed. Maar dat van de week mijn opvolger be kend is geworden, zal hebben meegespeeld. In ieder geval is nu de druk van de ketel. poging zien stranden op NSVV- Daardoor kunnen wij nu een stuk minder gespannen gaan werken aan de laatste periode- titel". LEJO BUCK Scoreverloop: 33. Reedijk 0-1; 74. Van Trigt 0-2; 90. Van Trigt 0-3. Quick Boys: De Best, Van Delft (Boers), Jonker, Rienks, Eijsberg, Teun van der Plas, Van Rooyen, Van Duyn, Varkevisser, Mart van der Plas, Marco van der Plas. LEIDEN ARC heeft de kansen om een stapje dichter bij koploper DSVP te komen laten liggen. Het belangrijke treffen met DUNO verloren (2-Ö), terwijl koploper DSVP ook de punten liet liggen. Zo wel ARC als DUNO staan nu vier punten achter op de lei der. FC "Lisse kreeg SHO niet definitief op de knieën: 1-1, terwijl SIZO in de andere der de klasse goed presteerde. De degradatiekandidaat maakte CSW, dat nog in de titelrace ligt, een punt afhandig: 1-1. DUNO - ARC 2-0 (00) De Hagenaars verwierven zich een licht overwicht, maar be nutten de kansen niet. Ook ARC scoorde niet, ondanks en kele mogelijkheden van Nico Oosterlee. Het fysiek sterkere DUNO begon het overwicht na de pauze wat aan te scher pen. Marcel Eyspelder begreep wat de bedoeling was, want deze DUNO-speler doelpuntte tweemaal. ARC trachtte het juiste antwoord te vinden. Nico Oosterlee en Ruud van Es waren dichtbij de tegen- goal, doch kregen het leer er niet in. FC Lisse - SHO 1-1 (1-1) Na precies 1 minuut en 33 se conden sliep de achterhoede van Lisse nog. De rechterspits van SHO, Rien Ton, mocht na melijk in alle rust de hoek uit zoeken om de bal in te depo-

Leidse Courant | 1985 | | pagina 16