hapers voelt |ch bestolen Tumult in boksring m sportuitslagen De Rooy winnaar van proloog in Catalaanse Week CeicbeSoirtfwt DINSDAG 19 MAART 198S PAGINA 7 t^jhakker .Eter discussie ^E|aM Bestuur, spelers (J jprs van de eredivisieclub idam hebben zich gister- achter trainer Y^y^ihakker geschaard. De "(oen circuleerden geruch- 'richten, dat de functie jterim-bondscoach bij de iscussie zou staan. Voor- id van Volendam deelde mmuniqué mee, dat be llers en sponsors bijzon nen ziin over Beenhak- en dat er geen enkel Krbonden is aan zijn hui- jelfunctie. Voetbalploeg uit schaamte teruggetrokken BANJUL De voetbalbond van Gambia beeft zijn landskampioen te ruggetrokken uit het toernooi om de Afrikaanse beker. De bond zegt zich dood te schamen voor het optreden van de club in de eerste ronde tegen de Marokkaanse kampioen. Het werd een nederlaag van 8-0. De re turn in Banjul wordt niet gespeeld. De club kreeg tweeduizend gulden boete. De Gambiaanse bond bood de Marokkaanse verontschuldigingen aan voor het povere optreden. Gam bia zal, als gevolg van de 0-8, de eer ste twee jaar geen voetballers meer internationaal laten optreden. VAN DE MEENT VERTREKT NIJMEGEN Trainer Pim van de Meent verlaat eerste-divisieclub NEC aan het ein de van het lopende voetbalseizoen. Van de Meent, die nog zonder nieuwe betrekking is, en het bestuur zijn dat maandag in goed overleg overeengekomen. NEC heeft voor Van de Meent, bezig aan zijn vierde seizoen, nog geen opvolger gevonden. Zoals bekend is Dé Stoop, de voorzitter van FC Den Haag, erg gecharmeerd van Van de Meent als trainer. Beide kennen elkaar uit de tijd. dat zij bij FC Amsterdam actief wa ren. Stoop heeft er nooit een geheim van ge maakt graag Van de Meent naar FC Den Haag te willen halen. Overigens loopt het contract van de huidige trainer van FC Den Haag af in juni 1986. Van der Meent staat tevens in de belangstelling van DS '79. Flyers op zoek naar sponsor HEERENVEEN Fries- land Flyers is op zoek naar een nieuwe geldschieter. De ijshockeyclub uit Heereveen zal de overeenkomst met de oude sponsor niet voortzet ten. Club en sponsor Alfons Freriks BV werden het niet eens over de voorwaarden van verlenging. Flyers, dat de sponsoring zoals in de laatste jaren gebruikelijk ruim wil opzetten, zoekt een geldschieter voor een bedrag tot drie ton. Ushockey- jeugd nog ongeslagen SAPPORO De Nederland se ijshockeyploeg is tijdens het toernooi om de wereldti tel voor junioren in Sapporo nog steeds ongeslagen. Giste ren wonnen de junioren in groep B met 5-1 (5-0, 0-0, 0-1) van Noorwegen. Michael Louwers (3), de Hagenaar Edwin Troch en Henry Stoer brachten Nederland al in de eerste periode op ruime voor sprong. Pas in de slotfase had Noorwegen in de persoon van Terje Mellem een be scheiden antwoord. Van der Starre in selectie Oranje ZEIST Trainer Bert van Lingen heeft zestien voetballers geselecteerd voor de vriendschappelijke wedstrijd, die het Ne derlands scholieren team (tot 15 iaar) op 28 maart speelt tegen Wales. Het duel wordt afgewerkt op het terrein van TOP in Oss. In deze selectie bevindt zich één Hage naar. Deze is de Vredenburcher Van aer Starre. De selectie betaat uit: De Ron (Dintel- oord), Wieskamp (SDOUC), Baars (Feye- noord), Roubos (Unitas), Jaspers (Rood Wit), Tegelaar (UVS), Van Steenvoorden (Argon), Roy (Ajax), Trienen (Tubanters), Lanckohr (SVN), Weber (Vogido), Van der Starre (Vredenburch), De Graaf (DO- COS), Heemskerk (Rijnsburgse Boys), Knippenberg (Daventria) en Dernier (VSV). Italiaanse fiscus achterv olgt Zico UDINE De Italiaanse belas tingdienst zit achter de Brazili aanse voetbalster Zico van Udinese aan. De 32-jarige spe ler wordt ervan verdacht mil joenen lires voor diensten in de reclamesector rechtstreeks op bankrekeningen in Zwit serland te hebben gestort. Zico moet zich vandaag bij de be lastingen voor deviezensmok- kel verantwoorden. Indien dit vergrijp vast komt te staan moet Zico er rekening mee houden, dat zijn paspoort wordt ingetrokken tot de zaak is afgerond. jmeflDAM Michiel j> voelde zich be- m 19öe niet altijd even öjeerd denkende ^*\mmer uitte die p gisteren na afloop verloren partij in ronc*e van het ^\Sistoemooi in zijn —fats. En eerlijk is de soms wat nuk- lapers had ditmaal aan zijn zijde. ^en van Nederlands nisser van dit mo te op de wereldrang- Ide leiding in Ahoy' poveelste keer room saus geweest. „Het kleinzielig wat ze i gedaan", klaagde elke schijn van partij- maar in de verste vermijden zetten ze /3,3 op de stoel. Dat is /c pisch Nederlands. Ik 'in andere sporten al maar het rïpiaier zo nodig duimen- nm^nop liggen dat een nooit en te nim- p_Jlt bevoordeeld. Maar ^Ttomt je wat mij is ge- set ti IE }fas inderdaad niet zo or een modale sport- Venizich na enige tegen- inr9' probeert op te rich- het hellend vlak wat in een matig iportpaleis gebeurde. 'ege de eerste set van ontmoeting met de an Robert Green scheidsrechter Jean nodig om een be- Q- dan één van zijn Ne- lijn-assistenten te n ten nadele van de ^0 tamer. En alsof dat Voldoende tegenspoed 1. ikte kwam er nog idubieuze decisie van [waker overheen. Dat ,CVifP een doorbraak voor 1 nV 3-2 en de basis uiteindelijke setze- alle opzichten bevoordeeld. Daar pleit ik weliswaar niet voor, maar wat in Nederland gebeurt is bijna het tegenover gestelde". in de eerste Opwindend Het incident avondpartij op een saaie ope ningsdag in Ahoy' was eigen lijk het enige opwindende mo ment uit ae partij tussen de middenmoters Green en Scha pers. En het ontbreken van een dergelijk voorval zou geenszins hebben betekend dat de Nederlander dan wél de tweede ronde zou hebben be reikt. Want daarvoor was zijn optreden te matig. Schapers bleek nog ver verwijderd van de vorm, die hem eind vorig jaar in de halve finale van Ba zel (o.a. zege op Vilas) en de derde ronde van Stockholm deed belanden. Daarna werd de Rotterdammer zoals bekend getroffen door lc waardoor hij in van de baan moest gaan. Schapers, die inmiddels zijn ooit veroverde plaats bij de beste zestig spelers ter wereld heeft moeten inruilen voor een aanzienlijk bescheidener klassering, besefte zijn vorm- manco zelf terdege. ,,Ik ben wel weer helemaal fit", liet hij nog wat ontstemd over het juist voorgevallene weten. „Maar op de een of andere manier laat mijn wendbaar heid nog het nodige te wensen over. Ik ben daardoor te laat met mijn returns en daar lag vanavond de oorzaak van mijn nederlaag. Hoewel ik geen moment vat heb kunnen krij gen op de opslag van Green' Verdienstelijk De even oude Amerikaan, die evenmin een hoogvlieger in het mondiale tennis zal wor den ondanks zijn spectaculaire opmars in één jaar van de 400e naar de 50e plaats, serveerde inderdaad zeer verdienstelijk. Maar tegelijkertijd liet Green dermate veel knullige missers van zijn racket vertrekken dat het hele schouwspel daardoor niet aan aantrekkelijkheid won. Schapers kreeg niet één reële kans op een doorbraak tot de tiebreak van de tweede set. Twee prima passeerslagen bezorgden hem toen een voor sprong van 4-1, maar die ver dween dank zij va banque-spel van Green weer als sneeuw voor de zon. De Amerikaan bracht de score weer in balans en kwam met 6-4 voor. Op dat moment vestigde de Belg Jouret weer de aandacht op zich. Onoplettend kondigde hij na een goede klap van Schapers „game, set and match" aan. Na een arbitrale correctie zorgde Green zelf. voor de laatste rechtzetting, hetgeen Schapers achterliet met een priizenbedrag van cir ca 7.000 gulden. En ae weten schap dat' hij nog weer een lange weg heeft te gaan. FRANK WERKMAN Michiel Schapers: ten onder tegen Robert Green. Ljjih; !W< el de hem „ontsto- de enige opslag- f die hij in de hele handen moest geven, &t moment ook men- jven door. Zijn coach, pie wonende Martin )aardoor raak je toch i uit je concentratie. zelf eerlijk en dan over dit soort zaken opwinden. Ik heb ïn Tsjecho-Slowakije jsrteland; red.) en Ita- inders meegemaakt, 't de landgenoot in VIC Na de mislukte openingsklassieker Mi- laan-Sanremo heeft de wielerploeg van Peter Post de overwinningen- reeks voortgezet in de Ca talaanse Week. Op de eer ste dag won Theo de Rooy uit Spaubeek de proloog. Het was een individuele tijdrit over 3300 meter op een gevarieerd parkoers. Er waren veel bochten op een hellend vlak en er moest ook een kilometer over een kasseienweg ge reden worden. De Rooy was twee tellen sneller dan de Spanjaard José Re do, onlangs winnaar van de Ronde van Murcia. Theo de Rooy: eerste zege in het seizoen. Voor Theo de Rooy was dit de eerste overwinning van het seizoen. Hij begon het met de derde plaats in de Wijnroute en de zevende positie in het eindklassement van de Ster van Bessèges. Internationaal deed De Roov voor het laatst van zich spreken in de Ronde van Zwitserland van vorig jaar juni. Hij veroverde toen in de eerste etappe de gele trui. In de Tour was hij een knecht zonder onderscheidingen. In totaal boekte De Rooy, die de eerste jaren van zijn profloop baan tot de subtop in de we reld behoorde, vorig jaar slechts één overwinning: het criterium van Stiphout. Zijn tijdritzege in Caldes de Montbui kan heel wat hoger worden aangeslagen. Met een achterstand van zeven secon den finishte De Rooy's Austra lische kopman uit de ploeg Post, Phil Anderson, op de derde plaats. Anderson won vorig jaar de Catalaanse Week. Hij is dit jaar opnieuw favo riet. Het succes van assistent-ploe gleider Jules de Wever, Post bleef zoals gewoonlijk weg uit de Spaanse provincie, werd gecompleteerd door Peter Winnen (vijfde), Gerard Veld- scholten (zevende) en Henk Lubberding (elfde). De Ameri kaan Alexi Grewal maakte de eerste dag niet af. De olympi sche kampioen meldde zich ziek en keert vandaag terug naar Nederland. Na de proloog verdedigde Theo de Rooy met zijn ploeg- makkers zijn leiderstrui ge makkelijk in de eerste etappe, een rit in lijn over 79 kilome ter van Caldes de Montbui naar Vic. De massasprint le verde een overwinning op voor de Belg Etienne de Wil de. GORDON (HOOGENBAND) KAMPIOEN VAN ZUID-HOLLAND ROTTERDAM De slota- vond van de Zuidhollandse kampioenschappen - gisteren in de Rotterdamse Oostervant- hal - leverde het nodige spec- takel op. Daarnaast was er ook nog sprake van tumult toen een aantal wat al te heet geba kerde supporters van de bok ser Oron zijn woede ten op zichte van scheidsrechter Van der Sluis uitte via het gooien met stoelen. Twee daarvan be landden in de ring, tot per soonlijke ongelukken kwam het overigens niet. Oorzaak van de onenigheid was het feit dat Van der Sluis in de partij Oron-Ozdal eerst genoemde tot tweemaal toe acht tellen rust gaf. De eerste keer was dat terecht, omdat Oron duidelijk was aangesla gen bij twee rechtse hoeken. De tweede maal ging de arbi ter in de fout toen Ozdal wel iswaar een aanvallende actie ondernam, maar het daarbij liet en Van der Sluis ander maal begon te tellen. Twee maal acht seconden rust in één partij betekent dat de uitslag r.s.c. wordt gegeven en daar mee in dit geval de winst voor Ozdal, die overigens zeker twee koppen kleiner was dan Oron. De supporters van de Rotterdamse bokser waren woedend op de scheidsrechter, maar na die „stoelendans" en de nodige scheldpartijen kon de avond vlotjes worden voortgezet Overigens had Van der Sluis eerder op de avond al niet de indruk gewekt in vorm te zijn. Want de scheidsrechter wei gerde in te grijpen toen Macin tosh van Hoboken in het half- zwaargewicht van de C-klasse niet opgewassen bleek tegen clubgenoot Bosschaart. Macin tosh was aan het einde van de tweede ronde eigenlijk niet meer in staat het gevecht voort te zetten, maar pas laat in de derde ronde had Van der Sluis dat in de gaten. Overi gens had de helper van Macin tosh zeker wel de handdoek mogen gooien. Gemakkelijk Na de pauze kwam de Haagse bokser Gordon in de ring. De pupil van Hoogenband, zwaar gewicht in de nieuwelingen klasse, moest het opnemen te gen De Waart van Gouda. Nieuweling Gordon, rechts- voorstaantf kon de partij uit eindelijk gemakkelijk op zijn van een uit de kom geschoten schouder. De juryscore was met 2-1 overigens niet una niem, maar één van de juryle den had waarschijnlijk even niet opgelet: 60-58, 58-59, 59- 58. Tegenvallend was het optre den van A-klasser Rexford Kortram. De Rotterdammer, die vorig jaar door de Neder landse Boks Bond nog als olympisch kandidaat-deelne mer bij het NOC was voorge dragen, kon geen indruk ma ken tegen Ron Nieuwenhuy- sen van de club van organisa tor Theo Huizenaar, die afge lopen week zijn 85e verjaardag mocht vieren. Kortram kwam in de eerste twee ronden am per gevaarlijk door, trof zijn tegenstander af en toe met een snelle combinatie, maar de rustige Nieuwenhuysen liet zich niet in paniek brengen. In de derde ronde sloeg Kortram echter toe. Met een rechtse dwong hij zijn tegenstander tot acht tellen rust, waarna even later nogmaals een serie recht se stoten de scheidsrechter deed besluiten het gevecht te stoppen. De meest overtuigende over winning schreef Jan Schuman (Huizenaar) op zijn naam. In het middengewicht van de B- gensvlug al in de eerste ronde naar het canvas. DENNIS MULKENS Johan Cruijff kandidaat bij Feyenoord DEN HAAG Johan Cruijff is kandidaat voor de functie van technisch directeur bij Feyenoord. Gerard Kerkum, de voorzitter van de Rotter damse club, heeft binnenkort een gesprek met de ex-voet baller. Cruijff heeft ook nog contacten met het Braziliaanse Fluminense. Sportwereld Voetbal FC Groningen- Feyenoord is vervroegd naar woensdag 3 april, aanvang 20.00 uur. De wedstrijd stond aanvankelijk op de agenda voor paaszaterdag 6 april. Het gemeentebestuur achtte het ri sico van supportersoverlast op die dag te groot, waarna de da tum door ae KNVB werd aan gepast. f>rdt in de tafeltennis- jpgezadeld met van al- I nog wat. „Beleidsno- pkostennota's, ranglij- ferzoeken om dispensa- i. enz. Je moet van al- pnen, overal je mening {even. Ik maak regel- Imee dat de postbode i omdat hii net spul ^00r brievenbus En: „Milan Stencel II» l*fet heel anders. Die be- zich tot zes spelers, niet met de pers - tlrstandig - en deed als- rijs Joegoslaaf te weinig ^2~|ands kende om brie- *:-:33 -jbeantwoordenEn...hij Nederland vrijgezel. rik dat je dat moet zijn idscoach". ^^tenniscoach Bert van elm in het Algemeen Dagblad) ^Ael :ten hier naar een si- zoals ze die bijvoor- België kennen. Daar sport voor zichzelf, ilgische basketballers lopen rond als reclamezuilen. Maar wat geeft dat. Denk je nou echt dat tante Marie en ome Kees na afloop van een wedstrijd op televisie nog weten hoeveel en welke kre ten die jongens op hun buik hadden staan. Het zal de mensen toch een rotzorg zijn. Die willen gewoon goed bas ketbal zien. Heus, het wordt tijd dat ze bij WVC eens gaan nadenken". (Manager Peter van der Willege van Leiden in Trouw) „Ik vind die prestatie van Nellie prachtig, maar trots op haar was ik toen ze opbelde vlak naar haar schoolexamen om te vertellen dat ze was geslaagd. Ik praat met Nellie niet veel over sport, meer over de dagelijkse zin van het leven. Haar vader wel; die plaagt Nellie dat ze niet genoeg traint. Om haar scherp te houden! Met haar vriend en trainer Hans Fiere - die is hier kind aan huis - en Mirjam Esajas trainde ze zelfs met die sneeuw dage lijks in de Maastunnel en in de parkeergarage op het Schouwburgplein. Als Nellie iets aanpakt, doet ze het goed". (Mevrouw Cooman in de Haagsche Courant) Bert van der Helm: „Op gezadeld met van alles en nog wat'*. „Het is logisch dat wij niet om bezoekers zitten te sprin gen. De club is op zich al heel erg groot en ook bij ons heeft de groepsvorming toegesla gen. Onze eerste zorg is dat de leden het onderling gezel lig hebben en bovendien, wij zijn een privéclub die het voorrecht kent alles goed voor elkaar te hebben. Dan is het toch niet meer dan lo gisch dat we de genoegens ervan zoveel mogelijk voor ons zelf trachten te houden". En: „Wat ons dwars zit is het verschijnsel dat spelers van omliggende, niet volwaardige golfaccommodaties clandes tien van onze baan gebruik maken". (Voorzitter Mr. L.D. de Bièvre van Hilversum in Golf) „Als het moet dan kan ik er echt wel de beuk ingooien. Dat doe ik dan voorlopig maar op de training, vooral als Reker in de buurt is. Als we vier tegen twee spelen dan wil ik nog wel eens een flinke tackle op Reker ma ken. Soms, als ik weer eens een teleurstelling heb moeten verwerken, dan kan ik op de training wel eens erg agres sief worden. En dan is 't mooi meegenomen als Reker dan net voor mijn voeten loopt. Ik geloof dat-ie die tac kles op hem nog op prijs stelt óók. Er brandt nog een vuur bij Wildschut - zal ie wel denken. Maar dóór doe ik 't niet voor". (Piet Wildschut in de Voet bal International) „Mijn contract loopt in 1986 af, maar in mijn clausule staat dat nog altijd een be drag ver boven de miljoen. Voor Ajax denk ik niet te be talen. Toch ga ik ooit weer definitief terug naar Neder land. Voor Willeke en de kinderen en ook omdat mijn beste vrienden er wonen". (Sören Lerby in de Tele graaf) „Ik mag hier aan het einde van het seizoen voor vijfdui- Tscheu-la Llng: „Neder lands voetbal voor mij af gedaan". zend dollar weg. Olympique heeft een optie op me voor nog een jaar. Ik zie wel. Ik heb alles bereikt wat ik wil de. Het Nederlandse voetbal heeft voor mij afgedaan. Mis schien dat Olympique voor het volgend seizoen Ruud Krol aantrekt in de plaats voor Laurie Cunningham, die ruzie heeft met de trai ner. Dan blijf ik zéker nog een jaar. Ik voel me hier thuis. Maar ik zie het ook wel zitten om de rest van mijn le ven in Griekenland te slij ten". (Tscheu-La ling in NRC Handelsblad BOKSEN Zuidhollandse kampioenschappen, finales: Jun. B-klasse, llchtwelter: Wijsbroek (Schiidkamp) w.o.p. van Van der Zwan (Lelden). N-klasse, zwaarwel- ten Kouenoord (Houtzagerij) w.o.p. van Schipper (Ommoord): llchtwelter: J. Medina (Schiidkamp) wint door op gave In derde ronde van De Wit (Gou da); licht: Landzaat (Schiidkamp) w.o.p. van Appeldoorn (Schiidkamp); midden: Ozdal (De Glove) wint door r.s.c. In derde ronde van Oron (Crooswijk); halfzwaar: Van Vlist (Gouda) w.o.p van Millenaar (Huize naar); zwaar: Gordon w.o.p. van De Waard (Gouda). C-klasse, lichtwel- ter U. Medina (Schiidkamp) w.o.p. van Neves (Crooswijk); euperzwaar. Van Neerven (Helmond) onbeslist te gen Otte (Huizenaar), die in prestatie- partij kamploenswaardlg wordt be vonden; halfzwaar Bosschaart (Ho boken) wint door r.s.c. In derde ronde van Macintosh (Hoboken); weiter Van Elswljk (Westland) w.o.p. van Zandvliet (Leiden). B-klasse, zwaar- welter: Godschalk (Schiidkamp) w o.p van Craanen (Hulzenaar); mid den: Schuman (Hulzenaar) wint door k.o In eerste ronde van Peters (Delft) A-klasse, zwaarwelter Kortram (Crooswijk) wint door r.s.c. in derde ronde van Nleuwenhuisen (Hulze naar); midden: Van de IJssel (Croos wijk) w.o.p. van Weerman (Crooswijk). SCHAKEN Achtste ronde internationaal toer nooi Linares (Spanje): Robert Hub- ner (WDI)-Vlktor Kortsnjol (Zwl) 1-0; Boris Spasski (Fra)-Lev Poloegajevski (Sov) 1/2-1/2; Larry Christiansen [VStKazlo Portisch (Hon) 1/2-1/2: Anthony Miles (GBr)-Rafael Vaganjan (Sov) afg.. Manuel Rivas (SpabAndrea Adorjan (Hon) afg.; Jan Timman (Ned>-Ljubomlr Ljubojevlc (Joe) 1-0. Stand: 1. Ljubojevlc en HUbner 5.5 punten; 3. Portisch 5; 4 Spasski en Kortsjnol 4.5; 6. Miles 3,5 1; 7. Tim man en Poloegajevski 3,5; 9. Vagan jan 3 1; 10. Christiansen 3; 11. Ri vas 2,5 1; 12. Adorjan 2 1. Tiende ronde zöne-toemooi In Montpellier (Frankrijk): Serret (Fra>- Böhm (Ned) 1/2-1/2; Van der Wiel (NedbAndruet (Fra) 1-0; Van der Sterren (Ned)-Bastlan (Lux) 1-0; Halk [Fra)-Gadoul (Fra) 0-1; Kuljt (Ned>-MI- rales (Fra) 1-0; Langoweg (Ned>-Kou- atll (Fra) 1-0. Stand: 1. Van der Wiel 0 punten; 2. Van der Sterren 7 1; 3. Kuljf 7; 4. Langeweg en Kouatll 6; 6. Halk en Mlrales 5; 8. Gadoul 4; 9. Andruet 3.5 1; 10. BÖhm en Serret 3.5; 12. Bas- tlan 0,5. SKIËN Stand wereldbeker dames combina tie: 1. Mlchela Flglnl (Zwl) 259 punten; 2. Brigitte Oertli (Zwl) 217; 3. Maria Walllser (Zwl) 197. Wereldbeker dames reuzeslalom: 1. Marina Kiehl (WDI) en Mlchela Flglni (Zwt) 110 punten; 23. Vrenle Schnei der (Zwl) 88. Stand wereldbeker heren, combine- tie: 1 Marc Glrardelll (Lux) 262 pun ten; 2. Prlmln Zurbrlggen (Zwl) 219; 3. Andreas Wenzel (Lie) 172. TENNIS Eerste ronde toernooi Rotterdam: Robert Green (VSt)-Michiel Schapers (Ned) 6-4. 7-6 (7-5); Ramesh Knshnan (Ind. 8)-Zoltan Kuharszky (Hon) 0-6, 7-6 (7-5), 6-2; Mlloslav Mecir (Ts|)-Paul McNamee (Aus) 5-7. 6-1, 6-1; Jan Gunnarsson (Zwe)-Matt Mit chell (VSt) 6-3. 5-7, 7-5; Jakob Hlasek (Zwi)-Andreas Maurer (WDI) 7-6 (7-3), 7-6 (7-2); Joakim Nystrom (Zwe)-Ste- ve Meister (VSt) 6-0. 6-1; Tomas Smid (TsjbHelnz GUnthardt (Zwi) 6-1, 7-6 (7-5); Pavel Slozll (Ts|)-Trevor Al lan (Aus) 6-0, 6-2. VOETBAL Marokko FAR Rabat-FUS Rabat 1-0, Sidl Ka- cem-Settat 1-1. Meknes-Raja Casa blanca 1-3. OuJda-MAS FES 0-0, Ke- mtra-Saio 1-0, WAS Casablanca-El Jadlda 2-0. Stand aan kop: 1 Mas Fes en WAS Casablanca 53 punten; 3 Kenitra en FAR Rabat 52. 5. Oujda 51. Turkije Sariyer-Orduspor 3-3, Sakaryaapor- -Galatasaray 0-1. Ankaragucu-Kocae- tispor 1-0, Altay-Fenerbahce 2-2. Ma- latyaspor-Eskisehlrspor 3-2, Antafy- aspor-Zonguldakspor 1-0, Denlzlls- por-Boluspor 3-0, Bursaapor-Gerv- clerblrllgi 2-1. Stand aan kop: 1. Besiktat 25-37; 2. Fenerbahce 25-34; 3. Trabzonspor 25-34. WIELRENNEN 2 sec.; 3. Phil Anderson (Aua) op l sec.; 4. Luc Coiljn (Bel) op 9 sec.; 5. Peter Winnen (Ned) z.t. Eerste etappe Catalaanse Week (79 km): 1. Etienne de Wilde (Bel) 2.22.12 (gem. 33.321 km/u); 2. Jesus Suarez- -Cuevas (Spa). 3. Phtl Anderson (Aus), 4. Noei de Joockheere (Bel), 5. Henk Lubberding (Ned). 8. JOrg Mul ler (Zwi) z.t. Algemeen klassement: 1. De Rooy (Ned) 2.27 08; 2 Recto (Spa) op 2 sec 3. Anderson (Aus) op 7 sec.. 4. Coiljn (Bel) op 9 sec.; 5. Winnen (Ned) z.t.; 6. Mujlka (Spa) op 11 sec., 7. Vetdscbolten (Ned) op 12 sec.; 8. Verschuere (Bel) rt.; 9. Gaston (Spa) op 13 sec.; 10. Ptno (Spa) x.t. IJSHOCKEY WK junioren In Sapporo (Japan): Nederland-Noorwegen 5-1 (5-0. 0-0, 0-1); Zwltsortand-ltal* 7-1; Frankrlj- k-Roemenie 5-5; Japan-Oostenrijk 10-3. Stand: 1 Zwitserland 3-6; 2. Neder land 3-5; 3. Japan 3-5; 4. Noorwegen 3-4; 5 Oostenrijk 3-2; 6 Frankrijk 3-1, 7 Roemente 3-1; 8 ItalMI 3-0.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 7