.H J. Carlier directeur Flora Vervangende accommodatie voor „Irene" Raad Lisse wil meer weten over uitbreiding Poelhuys Minder bijstand voor woningdelers Medisch congres over Tweede Wereldoorlog fieidAcgou/uwi DONDERDAG 14 MAART 1985 PAGINA 15 Hoofdwond ROELOFARENDSVEEN Een 29-iarige inwoner van Delft is met verwondingen aan zijn hooid overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis Leiden Dat gebeurde nadat hij vannacht een ongeval had gehad op de rijksweg 4 ter hoogte van Roelofarendsveen. De man is door een nog onbekende oorzaak gaan slingeren en met zijn auto van de weg geraakt. Flamingoschool demonstreert Voorzien van spandoeken heeft de jeugd van de Flamingoschool in de Lissese Poelpolder gis termorgen gedemonstreerd in het gemeentehuis. Hiermee wil de school wethouder van onder wijs, mevrouw Meulemans, duidelijk maken dat hij springlevend is. Aanleiding tot de demon stratie was het feit dat de wethouder in een van de vergaderingen van de raadscommissie onderwijs gezinspeeld heeft op de mogelijkheid om een gedeelte van de Jenaplanschool in het gebouw van de Flamingoschool onder te brengen. Dit om de ruimtenood van de Jenaplan op te lossen. Onderwijsteam, schoolbestuurders en ouders van de Flamingoschool schrokken zich een hoedje. Men vreesde dat de school zou worden opgedoekt en besloot tot de overigens erg gezellige actie, om duidelijk te maken dat de school springlevend is en van geen wijken zal weten. se poli jale Jc woni; te wis ;telen. ien wi loor h mfietser gewond Ev zoning ir bui ialders^: en lat< Joegos e buit ekend ouden '^SCHOTEN Een in- van Leiden is vanmor- een aanrijding in Voor- n opgenomen in het misch Ziekenhuis Lei- De man reed op zijn iets op het fietspad van lidseweg richting Leid- am. Bij de kruising met irel Doormanlaan kreeg 'laat voorrang van een ge automobilist die van straat de Veursestraat e rijden richting Leid- jiam. De auto kwam pas t fietspad tot stilstand oor de bromfietser tegen Tterzijkant opreed. Beslissing lokale omroep aangehouden KATWIJK De gemeenteraad zal zich waarschijnlijk volgende maand uitspreken over een representativiteitsverklaring voor óf de Vereniging Lokale Omroep Katwijk óf de Streek Omroep Rijnland. Dat maakte wethouder W. van der Plas bekend in de raadscommissie voor woningbouw, economische zaken en ont moeting. De lokale omroep probeert op korte termijn haar statuten door de leden goedgekeurd te krijgen zodat men zich als een vol waardige kandidaat voor een zendmachtiging aan de raad kan presenteren. De Streekomroep was al enige tijd zover maar de wethouder heeft gemeend met de behandeling van de representativiteit- saanvraag te moeten wachten totdat beide kandidaten tegelijk konden worden beoordeeld. Een voorstel om eerst Rijnland re presentatief te verklaren en pas over een aantal maanden te be kijken of die verklaring eventueel naar de VLOK zou kunnen overgaan is door Van der Plas afgewezen. Rijnland had hier op aangedrongen om zo snel mogelijk met uitzenden te kunnen be ginnen. Bloedproef geweigerd OEGSTGEEST Een inwo ner van Oegstgeest is van nacht door de politie aange houden op verdenking van het rijden onder invloed. Omdat hij daarna de bloedproef wei gerde en omdat hij zich tegen zijn aanhouding verzette, is te gen hem proces verbaal opge maakt. De man werd door de politie gesignaleerd op de Rhijngees- terstraatweg. Hij negeerde di verse stoptekens en kon pas worden aangehouden toen hij in de Salviastraat parkeerde. Sigaretten buit bij inbraak VOORSCHOTEN Honder- den sigaretten zijn vannacht gestolen uit een supermarkt aan het Johan Vermeerplant soen in Voorschoten. De da ders hebben volgens de politie sen ruit ingegooid waarna zij het pand binnen konden ko men. De sigarettenrekken bij de kassa zijn leeggehaald en daarin zat naar schatting voor 5000 gulden aan pakjes en slof fen. Verder werd ook een gro te ijzeren kast opengebroken waarin voorraden sigaretten waren opgeslagen. Wat de waarde daarvan is, kon de po litie nog niet meedelen. Kettingbotsing LEIDERDORP Bij een kleine kettingbotsing is van morgen een 31-jarige in woonster van Zevenhoven licht gewond geraakt. Zij is met nekklachten naar een arts gebracht. De vrouw zat in de middelste van vijf au to's die op de verbindings weg naast de rijksweg 4 van Hoogmade naar Leiderdorp op elkaar reden. De eerste auto, bestuurd door een 45- jarige inwoner van ter Aar, is volgens de politie vermoe delijk gaan remmen en dat is door vier achteropkomende automobilisten te laat gezien. Warmondse pyromaan ontoerekeningsvatbaar WARMOND Een 25-jange inwoner van Warmond, die in de nacht van 19 op 20 juli in 1984 een hooiberg in Warmond in brand stak en er één probeerde aan te steken is door de Haagse rechtbank uiteindelijk ontoerekeningsvatbaar verklaard. Hii zal nu een jaar worden geplaatst in het psychiatrisch ziekenhuis Sint Bavo in Noordwijkerhout. De Warmonder stak in de bewuste nacht vorig jaar eerst een hooiberg op het erf van een boerderij aan de Herenweg in brand, vervolgens probeerde hij hetzelfde bij een overkapping van een hooiberg aan de Jan Steenlaan. Toen hij dezelfde nacht werd aangehouden verklaarde hij dat hii alleen maar wilde con troleren hoe snel de plaatselijke brandweer zou reageren. Op rechtszittingen verklaarde hij echter dat hij zich geestelijk ziek voelde en wilde worden opgenomen. Hij had geen motief voor het stichten van de branden Bij één van de adressen waar hij brand had gesticht was hij zelfs de vorige avond nog op bezoek geweest. EILING HEEFT EEN BAAS NODIG" KATWIJK De landelijke ruitervereniging „Irene" heeft toch weer uitzicht op een ver vangende accommodatie. De raadscommissie voor woning bouw, economische zaken en ontm'oeting bleek het niet eens met een besluit dat er in Kat wijk in de meest letterlijke zin van het woord geen plaats meer was voor de vereniging. Hiermee kwam direkt het voortbestaan van „Irene" op de tocht te staan. Van de 15 jaar dat de landelij ke ruitervereniging nu bestaat, verkeert men alweer tien jaar in onzekerheid over de accom modatie waarin de (voorname lijk) jeugdleden hun sport kunnen bedrijven. In de afge lopen periode is steeds gebruik gemaakt van tijdelijke onder komens die de vereniging steeds weer naar verschillende lokaties in het dorp voerde. Eén van de laatste noodbehui zingen stond aan De Krom maar ook daarvan was al weer enige jaren bekend dat de ver eniging die zou moeten verla ten in verband met de aanleg van een sportpark. Toen voor „Irene" in '84 de tijd om weer te verkassen was gekomen brak een zeer onzekere perio de an omdat al bij het aan vaarden van de tijdelijke ac commodatie aan De Krom te kennen was gegeven dat de gemeente niet voor vervan gende ruimte zou kunnen zor gen. De vereniging ging daar destijds mee akkoord. Het college van B en W heeft in de afgelopen maanden steeds volgehouden dat er voor „Irene" inderdaad geen ver vangende ruimte te vinden was. Enkele door de vereni ging gedane suggesties werden om uiteenlopende redenen van de hand gewezen en „Irene" weigerde op har beurt een aanbod om een stuk grond in 't Heen te kopen omdat men -het benodigde geld hiervoor (120.000 gulden) onmogelijk op tafel kon leggen. De vereni ging telt slechts 30 leden en, hoewel met een permanente accommodatie wel een groei wordt verwacht, men voelde er niks voor zich in een derge lijk onzeker avontuur te stor ten. De raadscommissie voor wo ningbouw, economische zaken en ontmoeting meent nu dat het college water in de wijn zal moeten doen door het be schikbaar stellen van een stuk industriegrond dat door een ongunstige ligging toch moei lijk verkoopbaar is. Uitgegaan moet worden van een door de vereniging betaalbaar te ach ten som per jaar (1000 gulden), waarbij „Irene" dan zelf voor de opstallen zou zorgen. Wet houder W. van der Plas zegde gistermiddag toe dit voorstel in het college te bespreken. Wassenaarse jeugd plant bomen in Duinrell De Wassenaarse schooljeugd heeft gisteren een voorproefje gegeven van de Nationale Boomfeestdag van volgende week woensdag. Omdat de kinderen in de hoogste klassen van het basisonderwijs in Was senaar dan de „Leidse toets" moeten maken, werd gisteren een en ander gedaan aan de verzorging van het milieu. Op verschillende plaatsen in recre atiepark Duinrell werd door 600 kinderen uit de vijfde en zesde klas helmgras, dennen en kleine coniferen aangeplant. Medewerkers van Duinrell en de Wassenaarse groenvoorzie ning assisteerden hierbij. De festiviteiten werden vooraf ge gaan door een toespraak van de nieuwe burgemeester drs. P.H. Schoute, voor wie dit het eerste grote publieke spekta kel was. „Duinrell is niet alleen attractiepark, maar ook na tuurpark en om dat te onder houden moet het nodige ge daan worden", zei Schoute die werd vergezeld door zijn echt genote. „Het is goed dat dit gebeurt". De burgemeester kreeg van zijn ambtsgenoot Martijn Glas, de burgemeester van Madurodam, gistermorgen een passend mini-esdoorntje. De Madurodammer onthglde later op de ochtend een ge denksteen voor deze feestelij ke dag, die voor de schoolkin deren ook nog een natuur- speurtocht en lekker drinken inhield. Zorgen om eerste plannen De Blinkerd LISSE De gemeenteraad van Lisse maakt zich zorgen over de bouw van woningwetwoningen in De Blinkerd. De kans is groot dat het ministerie geen subsidies wil verstrekken om het beoog de aantal te bouwen. Tijdens de raadsvergadering antwoordde wethouder De Kort gisteravond op vragen van de heer Kortekaas dat er hard aan gewerkt om de prijs van de woningen op 98.500 gulden te krij gen in plaats van op de aanvankelijke toetsprijs van 112.000 gul den per woning. Volgens de wethouder zijn daartoe wel enige mogelijkheden zonder dat de vierkamerwoningen worden uitge kleed. Als alles volgens plan verloopt, kan woningbouwvereniging Het Gezinsbelang 43 woningwetwoningen bouwen waarvan de huurprijs volgens de huidige plannen en ramingen om en nabij de 488 gulden per maand bedragen. LISSE Er bestaat grote onduidelijkheid in de gemeenteraad over de ontwikkelingen rond de uitbreiding van het Poelhuys. Dit werd gisteravond tijdens de raadsvergadering naar voren gebracht door de heer Smith (CDA). Hij drong er bij het college op aan de raad in een vroeger stadium bij de plannen te betrek ken. Een en ander werd onderschreven door de heer Prins (PPP). Hen werd toegezegd dat de zaken worden bekeken en bespro ken. Bekend is, dat er plannen zijn om het Poelhuys fiks uit te breiden. Voor realisering van de eerste plannen is geld beschik baar gesteld door de raad. Minder bekend is vervolgens, dat in middels al bijeenkomsten zijn geweest, waarop verenigingen die bij de ontwikkelingen betrokken ziin en/of wensen te worden, zijn geïnformeerd over de eerste schetsmatige plannen, waarbij bovendien tekeningen zijn getoond. Ongetwijfeld zal men zich inspannen om de zaak zo spoedig mogelijk discussie-klaar te hebben en aan de raad voor te leggen, waarbij dan het financiële plaatje (waar vanuit verschillende hoeken meermalen om ge vraagd is) eveneens deel van de stukken uit zou moeten maken. Afscheid raadslid Prins (D'óó) LISSE Mevrouw T. Prins (D'66) heeft gisteravond tijdens de raadsvergadering de eerste, die werd voorgezeten door burge meester Van der Kroft afscheid genomen. Zij wordt opge volgd door de heer Veeger Het scheidende raadslid werd toegesproken door de nieuwe bur gemeester. De voorzitters van alle fracties voegden daar nog het hunne aan toe. Ter herinnering aan haar ruim zesjarige raads lidmaatschap overhandigde burgemeester V.d. Kroft mevrouw Prins een zilveren narcis. DEN HAAG Met in gang van 1 april geldt voor de bijstand aan al leenstaanden van 23 jaar en ouder, die samen met één of meer anderen een woning delen („woning- delers") een nieuw norm bedrag. Zij krijgen niet langer 70 procent van het minimumloon, maar slechts 60 procent (874,95 gulden per maand). In de toelichting op het besluit Het nieuwe normbedrag voor 23-jarigen en ouder gelat voor alleenstaanden die gezamen lijk een zelfstandige woon ruimte bewonen. Het achter één voordeur wonen (aanvan- stelt staatssecretaris De Graaf kelijk heette De Graafs idee van sociale zaken en werkge legenheid dat het 70-procents- bedrag op het betalen van de volledige woonkosten is geba seerd. het „voordeurdelersplan") is geen criterium voor woning deling. omdat zich achter één voordeur meer zelfstandige woonruimten kunnen bevin den, waarbij voor iedere woonruimte afzonderlijk huur is verschuldigd. De woningde- lersnorm is niet van toepassing op onderhuurders en kostgan gers op commerciéle basis, wel op huisgenoten, tenzij een aan toonbare overeenkomst op commerciële basis is gesloten. Ook leden van woongroepen worden niet als woningdelers beschouwd NOORDWIJKERHOUT De schadelijke gevolgen die de Tweede Wereldoorlog nog al tijd teweeg brengt bij tiendui zenden Nederlanders is op 29 en 30 maart het onderwerp van een speciaal medisch con gres. Naar schatting zullen zo'n 200 (huis)artsen de twee daagse bijeenkomst in het con grescentrum Leeuwenwhorst in Noordwijkerhout bijwonen. Aanleiding yoor het speciale congres is de naderene mei maand en daarmee de nade rende herdenking dat het veertig jaar geleden is dat Ne derland bevrijd werd. De initi atiefnemer voor het congres, de Stichting Informatie- en Coördinatieorgaan Dienstver lening Oorlogsgetroffenen (ICODO), verwacht dat rond die herdenking veel artsen en hulpverleners met een stort vloed van hulpvragen worden geconfronteerd. „Hoe zinvol net ook is de doden te herden ken en te waarschuwen tegen de gevaren die onze wereld opnieuw bedreigen, de keerzij de is dat als gevolg van deze lawine aan publiciteit bij me nig oorlogsgetroffene een her beleving plaatsvindt van de doorgemaakte verschrikkin gen", aldus de stichting ICO DO nomische Hogeschool in Rot terdam. Vervolgens trad hij in dienst bij V.M.F. Stork-Werk- spoor, later bij Bührmann-Tet- terode en sinds 1976 is hij alge meen directeur van Otto Si mon b.v., een importeur-groot handel in speelgoedartikelen in Almelo. Met bloemen en planten heeft de nieuwe direc teur, die ook wordt belast met het directeurschap van het Be middelingsbureau Sierteelt- produkten Flora (BSF), tot op heden nog weinig te maken gehad. "Ik heb me echter wel al een beeld gevormd van de branche en ik zal zo spoedig mogelijk proberen te ontdek ken welke overeenkomsten er zijn met mijn huidige werk zo dat ik van mijn ervaringen kan profiteren", aldus de nieu we directeur. Met het oog op de toekomst verwacht hij dat zijn belangrijkste taak zal zijn het aanbod en de afzet van bloemen en planten zoveel mogelijk in evenwicht te hou den, een positieve zaak gezien de groeiende exportmogelijk heden die steeds worden ont dekt. Zijn taak is het veilig stellen van de (concurrentie positie van de Flora. De sterke groei van de veiling vereniging is de belangrijkste reden geweest voor de Flora om een algemeen directeur aan te trekken. Flora is in grootte de derde bloemenvei ling van Nederland met rond de 2000 leden-kwekers. De omzetten van Flora en de BSF bedroegen het afgelopen jaar respectievelijk 310 en 50 mil joen gulden, iets dat mede wordt toegeschreven aan de uitgebreide moderne accom modatie. Voorzitter W. van Nobelen van het bestuur van de veilingvereniging gaf giste ren toe dat er eigenlijk al veel eerder een directeur aange trokken had moeten worden, „maar we zijn zo lang bezig geweest met de nieuwbouw voor de veiling, daar hebben we zoveel tijd en energie inge stopt, dat we weinig hebben kunnen doen aan de reorgani satie. Bovendien hebben we een zeer enthousiaste staf waardoor het tot op heden nog niet zo nodig was een manager erbij te hebben". De leden, het bestuur, de staf, Raad van Bijstand en de On- dernemings Raad van de Flora staan unaniem achter het aan trekken van een directeur Overigens is gekozen voor een directeur van buitenaf omdat de stafleden op hun huidige posities eigenlijk onmisbaar zijn en ook om spanningen te voorkomen. Vooral met de staf en het dagelijks bestuur van de veiling zal Carlier te maken krijgen. Bij de beleidsvoorbe reiding zal hij het bestuur ter zijde staan en met de uitvoe ring van dat beleid wordt hij belast, „maar de leden blijven natuurlijk uiteindelijk de baas. Dat hoort zo in een coöpera tie", aldus Van Nobelen. Ove rigens is er al acht maanden een managementsteam aan het werk in de Flora, die de nieu we directeur moet bijstaan. Dat team is samengesteld uit vertegenwoordigers van alle vier de geledingen van de Flo ra: de financiële afdeling, de commerciële afdeling, het se cretariaat en B en O, het be- drijfs- en ontwikkelingsbu reau. [SBURG De coöpe- bloemenveiling- tiging Flora in Rijns- heeft met ingang juni een algemeen eur. Het is de heer Carlier (50) uit die uit ruim vijftig tanten als de beste voren is gekomen, veilingvereniging heeft in juni vorig jaar al besloten dat de veiling een manager, een direc teur nodig heeft; „de Flo ra heeft een baas nodig", zoals voorzitter W. van Nobelen het uitdrukte. De ex-voorzitter Jac. Vianen stelde drie jaar geleden al dat de sterk gegroeide veiling een manager no dig heeft in plaats van al leen een bestuur, waarvan de leden hun eigen bedrijf ook nog draaiende moeten houden. De heer Carlier is gehuwd en heeft twee zoons (16 en 19 jaar oud) en heeft na zijn HBS-di- ploma en militaire dientplicht "Algemene Economie" gestu deerd aan de Nederlands Eco- anstaande directeur J.H.J. Carlier (links) en Flora-voorzitter W. van Nobelen zij aan zij aan de uurstafel van de veilingvereniging. n mijiolen kunnen 5t samen tMOND De School Lelivéde Bijbel en de rooms- ers plieke lagere school in joit teinond kunnen niet per 1 dag, £tus 1985 in een gebouw i ook I funcioneren als basis- !ter ^1. Beide scholen hebben somst^verzoek tot ontheffing oiHdie verplichting inge- Bij de school met de jJ zullen enkele bouw- ige aanpassingen nodig onder meer aan de bui- int. bouwkundige aanpassin- zullen in fasen uitge- kunnen worden. Als 1S defc aanzet voor de bouw- ige integratie wordt ge- vbouiit aan het creëren van [iets, bruikbare gemeen- /astgebsruimte. Tot nu is on i me postk e traj landen ?t v< een vaklokaal van 40 :ante meter als zodanig ?ld maar dat lokaal is ei- jk veel te klein. Door itbreken van enkele ne- ror^uimten komt er ruimte ian. voor een nieuwe ge- ra' ischapsruimte. In een e fase kan dan nog een lokaal, voorzieningen de onderbouw en aan- dt o n8 van de speelplaats bron svinden. ïieuw e r.k. lagere school ligt is h bouwkundige integratie order moeilijker. Aanvankelijk auisa I een plan gemaakt om oorvejjeerhoeve aan de Ende- aan grondig op te knap en geschikt te maken het basisonderwijs. De voor arts. de p ürecti geda: Di bestaat echter deel uit noodlokalen en al de opknapkosten van okalen vallen hoog uit. verbouwingskosten wer- berekend op 570.000 gul- Van het ministerie werd jomen dat voor de bouw- tY, hge integratie slechts bedrag van 120.000 gul beschikbaar was. Omdat loodlokalen toch minder kwaliteit zijn dan gebou- die voor langere tijd zijn gezet acht het schoolbe- r het verstandiger om de voorischool te situeren in en le huidige kleuterschool Hummelburcht. Dit ge- iv aan de Herenweg is legeli nerkelijk jonger en beter de Leerhoeve. Boven- is er ruimte om aanvul- n Tefle nieuwbouw te plegen. iat al die plannen niet ieft 1 augustus 1985 gereali- iad n kunnen worden moet e ge.i bouwkundige integratie .den opgeschort en zullen lov^n beide lagere scholen als I fdgebouw van de basis- >ol worden aangewezen de beide kleuterscholen dislokatie.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 15