ona Hofstra inventariseert federlandse rangen en standen Italië ontdekt Columbus als tv-held Duitsland ingeland TV-morgen MADIO/TELEVISIE CeidoeSoinmit DONDERDAG 14 MAART 1985 PAGINA 11 luwen voor eigen omroep fERDAM Van alles wat de vrouwenbe- tg onderneemt komt slechts een fractie op i of televisie. Vrouwenorganisaties tellen ienlijk voldoende leden om in aanmer- te komen voor een eigen zendmachtiging, omt neer op een zendtijd van drie uur ra- een uur televisie per week. radio rest momenteel nog één autonoom stisch programma: „Hoor Haar". Op tele- estaat sinds het verdwijnen van „Kijk geen enkel zelfstandig feministisch pro- a meer. belangrijk, dat vrouwen zelf beslissen e inhoud van de programma's en niet af- lijk zijn van de goedkeuring van man- „Als je uitgaat van de bestaande program- op radio en tv zou je niet zeggen dat er xouwenbeweging bestaat. Het lijkt wel of St betreft de tijd in Hilversum heeft stilge- Toch dit jaar nog A - status Veronica HEILOO Minister Brink man is toch bereid Veronica nog dit jaar de A-status toe te kennen. Zijn „politieke bereid heid" daartoe heeft de be windsman gisteren op een spreekbeurt in Heiloo uitge sproken. De A-status met de bijbehorende zendtijduitbrei ding zou per 1 oktober een feit kunnen worden. Brinkman zei de indruk te hebben dat de uitbreiding van Veronica kan worden ingepast in het nieuwe zendtijdschema, die dan in gaat. Desnoods zal hij de zend tijd van de NOS beperken. EUROPESE COMMISSIE ALLEEN MET „OLYMPUS" IN ZEE STRAATSBURG Het Nederlandse socialistische lid van het Europese parlement Phillie Viehoff vindt dat de Europese com missie, het dagelijks bestuur van de EG, ten aanzien van plan nen voor Europese tv-programma's alleen maar met het uit Bus- sum komende „01ympus"-programma in zee mag gaan. Me vrouw Viehoff verklaarde dit in Straatsburg tijdens een debat over de plannen van de commissie voor de komende vijf jaar. Het Olympus-programma, gemaakt o.l.v. de Nederlanders Klaas Jan Hindriks en Hans van der Werf, is in een aantal van de tien lidstaten van de EG via kabel te zien. Het is een gezamenlijke produktie van Ierland, de Bondsrepubliek en Nederland, met hulp van de European Broadcasting Union en maakt gebruik van faciliteiten van de NOS. Mevrouw Viehoff heeft via de ka bel een van de proefuitzendingen gezien in gezelschap van men sen zonder interesse voor politiek of Europa. Dezen reageerden zo positief dat de Nederlandse socialiste vindt dat het program ma „de Gemeenschap een unieke kans biedt meer onderling be grip te kweken bij Europese burgers uit verschillende landen en meer bekendheid te geven aan dat werk". Opmerkelijke discussie in Panoramiek HILVERSUM In het NOS-tv-programma Panoramiek wordt op zondagavond 17 maart een opmerkelijke discussie uitgezonden. Onder werp is het op 12 maart te hervatten ontwape- ningsoverleg in Genève waarbij vooral aan dacht zal worden besteed aan de beperking van de ruimtewapens (ook wel bekend als „Star- Wars"). Aan de discussie die op kasteel Den Alerdinck bij Heino wordt opgenomen doen o.a. mee Anatoli Gromiko, de zoon van de mi nister van Buitenlandse Zaken van de Sovjet- Unie en bovendien directeur van het Afrika Instituut van de Sovjet Unie, alsmede Wladimir Lomeiko woordvoerder van Buitenlandse Za ken van de Sovjet-Unie. Beide Russen publi ceerden eerder over het onderwerp oorlog en vrede. fERSUM „Het kan kwaad om naar iets reven. Als die moge nd er niet meer is, 1 we de motor uit de analyseert P. Nou- directeur van een jkeringsbedrijf, ter- lij door zijn chauffeur een afspraak wordt jen. Het is een van de jratieve voorbeelden in het Veronica-pro- ima „Rangen en stan- (donderdag, Ned. I 1.30 uur) aangeeft dat jhil in klasse nog al- jestaat. pcumentaire, naar een tksel van Ilona Hofstra, ia in hoeverre er in Ne- nd sprake is van rangen inden. Het is een luchti- jk op verschillen die de f dagelijks kan waarne- Met professor Berting, aan de Erasmus ^rsiteit van Rotterdam, de samenstelster over I verschillen. .Hij geeft elichting en analyseert entuele gevolgen. Een eer wetenschappelijke us, die het programma uittillen boven de amu- (ntsgrens. idee voor de documen- kreeg Ilona op het mo- t dat ze in de stationsres- atie van Haarlem zat te ïten. Ilona: „Hoewel het ïhil allang niet meer be- i hebben ze daar nog 's de bordjes 'eerste klas se' en 'tweede klasse'. Dat maakte mij nieuwsgierig. Het leek mij leuk de overblijfse len van het rangen en stan densysteem eens in beeld te brengen". Mensheid Een gemakkelijke opdracht had ze zichzelf niet gegeven, want hoewel het klassever- schil zo oud is als de mens heid zelf, laat het zich niet eenvoudig in beelden van gen. Ilona: „Het zijn vaak heel subtiele verschillen. Wat ik in eerste instantie wilde, was een leuk kijkprogramma ma ken. De documentaire zou aanvankelijk ook slechts een half uur duren, maar toen werd besloten het met een kwartier te verlengen, kon ik mij niet langer beperken tot een grappige aanpak van het rangen en standenver- schil. Er zijn namelijk ook heel schrijnende tegenstellin gen: Neem bijvoorbeeld de mensen die een uitkering krijgen. Die behoren zo on derhand tot de groep die op de onderste tree van de lad der staat, zonder vooruitzicht ooit nog hogerop te komen". Intensief Ilona is vijf maanden inten sief met het programma be zig geweest. Daarbij heeft ze de klus helemaal alleen moe ten klaren. Ze spreekt daar om niet alleen het commen taar en doet de interviews. maar is ook verantwoorde lijk voor de research, de re gie, de montage en samen stelling. Ilona: „Ik voelde mij af en toe wel heel erg een zaam. Ik werk liever met mensen samen, dan kun je tenminste ideeën uitwisse len". Een aantal zaken is haar tij dens het maken van het pro gramma opgevallen. Ilona: „Er zijn zoveel verschillen in rangen en standen dat je best een seizoen lang wekelijks een kwartiertje kan vullen. Ook is gebleken dat de men sen die wat lager op de lad der staan de zaken vergoelij ken. Ze zeggen snel: het is al tijd zo geweest en een dub beltje kan nooit een kwartje worden". De inventarisatie van de ver schillen levert een leuke do cumentaire op. Hoewel Ilona ook wat geeikte wegen be wandelde door een kijkje te nemen bij het leger, een van de duidelijkste voorbeelden, worden ook het ambtenaren apparaat, het bankwezen en andere bedrijftaken onder de loep genomen. Prachtig is de conversatie tussen directeur P. Nouwen en zijn chauffeur Van Veen. Als Ilona voor-\ stelt de directeur eens voor de verandering de auto te la ten besturen, blijkt Van Veen daar niet zo blij mee. „Die auto is mijn verant woordelijkheid net als me- neers veiligheid". Vertederend Bijna vertederend is het ver haal van Jonker Roelants, de woordvoerder van het minis terie van buitenlandse zaken. Ilona filmde hem tijdens de verhuizing van het ministe rie van Het Plein in Den Haag naar het nieuwe onder komen bij het Haagse Cen traal Station. Met weemoed neemt hij afscheid van zijn oude spullen zoals de houten kast die niet meer in zijn nieuwe kamer past en het houten bureau, dat hij niet mee mag nemen vanwege antiquarische waarde. Van de huiscoördinator krijgt de kijker te horen in welke schaal Roelants valt en hoe de status van de wat hogere ambtenaren wordt afgeme ten aan onder meer de vier kante meters van de kamer en de meubels die erin mo gen staan. Rangen en stan den zijn in alle lagen van de bevolking te vinden. Zo zijn er zelfs bij de werksters van het gemeentehuis in Lely stad verschillen in rang, die aangegeven worden door de kleur van de kleding. Woordgebruik Ook het woordgebruik dient vaak om verschil aan te ge ven. Zo blijkt in het conser vatieve bankwezen, de ban kier gebaat te zijn bij ge wichtige taal. Dat wordt in deze documentaire prachtig geïllustreerd. „Door moeilij ke woorden te gebruiken, worden anderen buitengeslo ten. Hierdoor krijg je als per soon in de ogen van sommige Ilona Hofstra in verschillende rangen en standen. mensen meer aanzien", hoort de kijker een bankier zeg gen. Nadat allerlei grappige voor beelden in „Rangen en stan den" de revue zijn gepas seerd waarbij mensen met een secretaresse, representa tiegelden, een zacht tapijt on der de voeten en een gunsti-* ge afvloeiingsregeling hoger op de ladder staan dan de mensen die aan een ijzeren bureau werken, op zeil zitten en de koffie uit een plastic bekertje drinken, worden ook de werklozen onder de loep genomen. Doordat op de uitkering wordt gekort, zijn ze gedwongen alles wat leuk is weg te doen. Vrienden en kennissen worden niet meer uitgenodigd omdat dezen geen versnapering kan wor den aangeboden. Vrije tijd kost geld en dat is er niet meer. Volgens professor Ber ting kan dit wel eens leiden tot een strijd tussen klassen, de werkende en de werkloze klasse. HANS PIET (Van onze correspondent Cees Manders) ROME Heel (en in elk geval half) Italië nestelt zich op donderdagavond voor de tv om Columbus te ontdekken. Co lumbus, de koene zeevaarder, de ontdekker van Amerika. De staats-tv RAI heeft er met assistentie van Franse. Beierse en Amerikaanse tv-maatschappijen een kapitaal van 43 miljoen gulden tegen aan gegooid om Columbus avontuurlijke leven in een film te gieten. De film. die hier om zijn reusachtige afmetingen „colossal" heet. is in een serie gehakt van vier af leveringen van elk anderhalf uur De eerste werd vorige week uitgezonden. En de enorme publiciteitscampagne die filmseries van dit in vesteringsniveau begeleidt heeft bij de Italianen de onweer staanbare behoefte gewekt donderdagavond weer de toets van het tweede net van de RAI in te drukken. De pnvésta- tions en andere etherpiraten zullen het merken in hun kijk cijfers. En dat was nou net de bedoeling. De zogenaamde colombisten (de wetenschappers die van de vermaarde ontdekkingsreiziger een voorwerp van aanhou dende studie hebben gemaakt) zijn het nog lang niet eens over de exacte geboorteplaats van Columbus, noch over zijn geboortejaar. Maar deze eeuwige wetenschappelijke twijfel krijgt de komende weken in de Italiaanse huiskamers in elk geval geen schijn van kans. Columbus, Christofoor. is en blijft een Italiaan in hart en nieren. Italië bestond in 1450 of 1451 (Columbus' vermoedelijke geboortejaar) nog lang niet, maar Genua of Savona (zijn vermoedelijke geboorteplaats) vormen nu een onlosmakelijk deel van de Italiaanse natie. Wellicht vanwege deze dus duidelijk aantoonbare band met Italië wordt Columbus ook door heel serieuze mensen hier „de al lergrootste zeevaarder die ooit geleefd heeft en zal leven" ge noemd, zonder enige poging tot bescheidenheid. Hoe het ook zij, de Columbus-„colossal" zal elke twijfel over zijn herkomst wegnemen, en ook van de talrijke lacunes in 's mans antecedenten zal geen spoor meer over zijn. Het is dus gewoon een lekkere kijkfilm geworden, met veel romantiek, spektakel, monsterscènes en eilanden in een ver verschiet. De Ierse acteur Byrne is Columbus. Byrne is natuurlijk veel mooier dan de zeevaarder, die tot nog toe door de meeste beeldende kunstenaars een authentiek varkensgezicht was toebedeeld. Isabella van Spanje is Faye Dunaway, de koning van Portugal is de Zweed Max von Sydow, de kapitein van de Pinta (een van de drie schepen waarmee Columbus de oceaan overstak) is de Engelse acteur Oliver Reed. Maar de meeste overige rollen zijn weggelegd voor Italianen. Regis seur is ook de Italiaan Alberto Lattuada, een man die ver trouwd is met dit soort monsterproducties voor de tv. De internationale „cast" is zeker bedoeld om de internationa le tv markt te veroveren, en wat dit betreft overtreft „Colum bus" de stoutste verwachtingen. De producenten hebben de kosten (en hun winst) er al lang uit, zoveel landen hebben Columbus al besteld. In Amerika en dan vooral Latijns-Ame- rika worden ze er helemaal gek van. en zelfs de landen van het Midden-Oosten hebben er al op ingetekend. De RAI is uiteraard zeer opgetogen over dit financiële succes. Maar dat andere aspect is minstens zo belangrijk: „Columbus is het eerste voorbeeld van een coproductie tussen Europa en Amerika. Het eerste was „Marco Polo", dat in Italië werd ge maakt met het Amerikaanse geld van de multinational Proc tor and Gamble. „Veel meer producties zullen nu volgen", al dus de RAI. De opnamen voor de filmserie zijn gemaakt op en liever bij het eiland Malta, de enige plek dicht bij huis waar nog onge stoord zee-scènes kunnen worden geschoten. Twee jaar is er aan Columbus gewerkt. En zeker niet het geringste karwei was de bouw van de drie schepen die Columbus in 1492 naar Amerika brachten, de Nina, de Pinta en de Santa Maria. Zij zijn door timmerlieden op ware grootte nagemaakt. Een van de grootste (nog levende) colombisten is de Italiaanse senator Taviani. Hij heeft de opnamen op de voet gevolgd, hetgeen kan duiden op de historiegetrouwheid van het geheel. Naar zijn mening waren er eerder anderen in Amerika, slechts met het doel te roven. Columbus moet als de ontdek ker van dat werelddeel worden beschouwd, omdat hij bewust naar nieuw land heeft gezocht en de vondst ervan gemeld. DERLAND 1 DO I Tineke, afwisselend jiddagprogramma met in- jressante gebeurtenissen, ensen en veel muziek, i Superted, tekenfilmse- I Agenda. EDUCO Medelanders Nederlan- ers. Vandaag: Sedjarah esabaran (De geschiede- fe van het geduld - periode J45-1951), informatieve Irie voor Molukkers. ELEAC Duits voor beginners >ute Reise). Herh. les 18. 00 D Countdown, 50 minuten Dpmuziek met o.a. het spel it-race. Presentatie: Adam urry. OS 9 Journaal. 00 B Dynasty. Amerikaanse Srie. Amanda staat in het liddelpunt van de belang- ielling. De missie van dam en Dominique naar jtanboel heeft fatale gevol- fen voor Rashid en Krystle. 5 Hollanders, humor, sati- en persiflages met Will uikinga, Alexander Curly, sul Vasseur en Monique fnmen. Rangen en standen, umentaire van Ilona Vis- over rangen en standen, onderscheidingstekens symbolen, vroeger en RUR. Jan Lenferink aat met drie gasten uit de eld van kunst, cultuur, en wetenschap. Mike Hammer, Ameri- anse detective-serie. Afl.: th on a Dime. Voor Mike loopt een intiem eten tje flink uit de hand en ein digt met een schietpartij. Over de aanleiding tast Mike volledig in het duister. NOS 23.55 Journaal. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Turken. 16.30 Sesamstraat. 18.45 CO Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. IKON 19.12 mSnuiters, jongeren programma. Afl. 4: Vanda lisme in winkelcentra. Ra zende reporter Johnny op zoek naar de Hoog Catha- rije Jeugd. IKON/KRO/RKK 19.37 Kenmerk, actualiteiten rubriek. NCRV 20.00 (DDe moeder van Da vid S. Tv-film naar het boek van Yvonne Keuls. Nadat de ouders ontdekken dat hun zoon David (Leopold Witte) aan de drugs is, dreigt het gezin volledig te ontsporen. Hoe kunnen ze David en zichzelf redden? Met: Anne- -Wil Blankers, Jules Hamel e.a. Regie: Ruud Keers (herh.). 21.55 Rondom Tien: Dan stort je wereld in.... Hans Sleeuwenhoek praat met ouders van verslaafde kin deren. NOS 22.30 Journaal. NCRV 23.00 Twee orgels in Harden- berg. Orgelwerken van Jan Zwart uitgevoerd door Wil lem Hendrik Zwart en Ever- hard Zwart. NOS 23.20 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.00 Plons, de gekke kikker, teken filmserie. 18.05 Rondomon». Wapistan en de zomervogels. Over het kleine indiaan tje Wapistan dat de zomervogels be vrijdt zodat het ook in het hoge noor den winter en zomer wordt. 18.25 De Freggele (Fraggle Rock), poppenserie van Jim Henson. 18.50 Jukebox. 19.00 Tijdroven Kwizien. 19.15 Uitzending door derden: Pro gramma van Televisie en Onderne- 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-zaken. 20.20 Hoger-Lager, spelprogramma waarbij twee kandidatenkoppels het tegen elkaar opnemen met speelkaar ten. Presentatie: Walter Capiau. 21.00 Panorama, actualiteitenru- 21.50 Dallas, Amerikaanse tv-serie. 22.40 Journaal en Coda. BRT 2 19.00 Werken met audiovisuele middelen. Afl.: Audio: ooit van ge hoord? 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Tennis. Rechtstreekse reporta ge van het Belgian Indoor Champion ship vanuit de Heizel. Commentaar: Daniel Mortier en Dirk Deweert. RTBF 1 16.35 Mededelingen ONEM. 16.50 Schooltelevisie. 17.15 Lollipop, kinderprogramma. 17,50 Plein Jeu, gevarieerd kinder programma. 19.00 Ce soir, regionaal magazine. 19.25 Minute papillon. 19.30 Journaal. 20.00 Minute papilion extra, een programma van Mamine Pirotte en Jacques Dupont. 20.25 Le ealaire de la peur, Franse speelfilm uit 1953 van Henri-Georges Clouzot. Met: Yves Montand, Charles Vanel, Vera Clouzot e.a. Vier In Zuld- -Amerlka aan lager wal geraakte mannen accepteren de opdracht om vrachtwagens met een zeer explosie ve stof over 500 km langs onbegaan bare wegen te vervoeren. Onderweg kan iedere hobbel In de jungle al fa taal zijn. 22.55 Carrousel aux images, filmru briek van Selim Sasson. 23.35 Journaal. 23.50 Politieke uitzending. MUSIC BOX TV 5 16.00 Non-stop videoclips. Presen tatie: (15.00), Martin en Simon met 'Musloal Chains' (16.00), Julie (17.00) en Simon (18.00). 19.00 Ecole des fens. 19.32 Kinderprogramma. 19.47 L'homme qui aimait deux femmes, tv-fllm. 21.17 Voir, magazine. 21.32 Recettes de cuisine. Kookru- briek. 22.00 Nieuws. 22.30-02.00 Non-stop videoclips. Herhalingen. Presentatie: Martin en Simon met 'Musical Chains' (22.30), Julie (23.00), Simon (00.00) en Sunle en Gary (01.00). DUITSLAND 1 16.00 Tagesschau. 16.10 Chris Howland prasentiert Höchstleistungen. Records uit het Guinness Book of Records 1984. 16.55 Link und rechts vom Aquator. Verhalen en reportages uit alle delen van de wereld. Met Jacqueline Stuh- ler. 17.50 Tagesschau. 18.00 Hier und Heute. 18.25 Drei Damen vom Grill. Afl.: Ein Herz für Pico. 19.00 Hart aber hertzlich (Hart to Hart), Amerikaanse serie. 19.58 Heute im Ersten. 20.00 mTagesschau. 20.18 Der Hochzeitstag, tv-film van Irina Korschunow. Met in de hoofdrol len: Dieter Klrchlechner, Witta Pohl en Nina Hoger. Regie: Konrad Sa- brautzky. Na 23 jaar huwelijk vertelt Werner zijn vrouw Ulla dat hij een vriendin heeft. Enige tijd later trekt hij bij haar in en Ulla probeert alleen een bestaart op te bouwen en gaat naar Tirol. 21.45 Kdnguru, muziek en amuse ment met Hape Kerkeling en zijn mu zikale gasten. 22.30 Tagesthemen. 23.00 CDMagdalena, tv-spel van Ludwig Thoma (herh.). Boer Mayr en zijn vrouw Mariann zijn al 37 jaar ge lukkig getrouwd en hebben een doch ter Lenl. Leni is destijds als naaister naar de grote stad gegaan en in slechte kringen terecht gekomen. Met groot gejoel wordt zij in het kleine dorp ontvangen terwijl haar moeder op sterven ligt. 00.30 Tagesschau. DUITSLAND 2 16.00 Heute. 16.04 Elternsache: Grundschule, In formatieve serie. Afl.: Mlnderhelten. 16.35 Meine Mutter, deine Mutter, tv-serie. Afl.: Geteiltes Haus ist halbe Freud. De jonge weduwe Kit Flanagan en haar drie kinderen verhuizen naar California. Zij huren daar een huis. Abby Stone en haar dochter Jill, hu ren echter dezelfde woning. 17.00 Heute. 17.15 Tele-lllustrierte, gevarieerd magazine. 17.50 Tom und Jerry, tekenfilmserie. 18.20 Eln himmlisches Vergnügen (Cheers), comedy-serie. Afl.: Katzen- jammer. Rudi en Hubert hebben een weddenschap lopen dat hun favoriete voetbalclub zal verliezen. Als dat ook werkelijk zo Is, is de ergenls in het café te merken. 18.56 Programme-overzlcht. 19.00 Heute. 19.30 Herbert ist Herrmann, amuse mentsprogramma met Herbert Her- IE: Ondertiteling via Tele- Tekst. D Zwart/wit-uitzending. ■E: Zwart/wit-uitzending met ondertiteling via Tele- Tekst. 0: Bij niet-Nederlandsta- lige zenders: uitzending in orginele versie met onder titels. ■0Bij niet-Nederlands- talige zenders: zwart/wit- uitzending in orginele ver sie met ondertitels. Stefanie Powers speelt de rol van Jennifer Hart in de Ameri kaanse serie „Hart to Hart". Duitsland 1 om 19.00 uur. rmann. Verder werken mee: Maria Sebaldt, Susanne Uhlen. Herbert Böt- tlcher e.a. Gast: Jürgen Kiessllng. 20.30 Peter Petrel: Viel zu beschei den, muzikaal programma met o.a. Ingrid Peters. Wester Union en Four Kings. 21.00 Wie würden Sie entacheiden? Serie rechtzaken gevonnist door bur gers. Vandaag: Het gat In het loon- 21.45 Heute-journal. 22.05 Bürger fragen Theo Waigel. Live-uitzendinng vanuit het Max- -Planck-lnstitut für Plasmaphysik in Garching bij München. 23.20 Apropos Film, aktualiteiten uit de filmbranche. 00.05 Heute. DUITSLAND 3 WDF 18.00 Telekolleg II: Strukturproble- me der Drltten Welt, cursus geschie denis (23). 18.30 Het programma met de muls. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tageeschau. 20.15 Film am Donnerstag: Früh- stück im Grünen (Le déjeuner sur l'herbe), Franse speelfilm uit 1959 van Jean Renoir. Een bioloog die experi menteert met kunstmatige Insemina tie wordt tijdens een picknick met fa milie door een sater betoverd. Hij wordt hevig verliefd op een boeren dochter voor wie hij de wetenschap opgeeft. Zijn familie zint op wraak 21.45 Landeaaplegel. ABM. Alterna- tiven zum Stempelgeld? Reportage. 22 15 Nachtstudio: Das Neue Frank furt, documentaire-serie over een ex periment In de stadsbouw van Frank furt in 1925. Afl 1: Nieuw wonen - nieuw bouwen 23.00 Nachtstudio Spatausgabe. Klno 85: Serie korle films naar boe ken van de schrijver Cornell Woolrich. Vandaag: (deels E Nacht ohne Morgen, film van Christian Bauer 23.40 Tips voor lozere. Aansl Laat ste journaal SKY CHANNEL 17.30 Sky Trax 3. Amerikaanse top 100 met Gary Davies. 18.30 Het sprekende paard mr. Ed. Afl.: Morning wives. 19.00 The Lucy Show. 19.30 Charlie's Angels. 20.20 Skyways. Drama-serie. 21.10 The Untouchables. Afl.: Ring of terror. 22.05 Tennis: Fuji world doubles championship. 23.00-00.00 Sky Trax. Herhaling middagprogramma. BBC 1 17.55 John Craven's Neweround. 18.00 Blue Peter, kinderprogramma. 18.30 Dr. Kildare, tv-serie over de belevenissen van een arts. 19.00 Journaal. 19.30 London Plus. 20.00 Eastenders, tv-serie. 20.30 Top op the pops. 21.00 Only fools and horses, come dy-serie. 21.30 A question of sport. 22.00 Journaal en weerbericht. 22.25 Crimewatch U.K. Engelse ver sie van 'Opsporing verzocht'. 23.05 Question time, programma waarin kijkers vragen kunnen stellen aan bekende mensen. 00.05 Crimewatch update. Overzicht van de eerste reacties op de eerdere uitzending. 00.15 Rockschool. 00.40 Weerbericht. BBC 2 18.25 Nieuwsoverzicht voor doven. 18.30 The show me show. 19.00 The Entertainers:' The Ber kleys of Broadway, Amerikaanse speelfilm uit 1949 van Charles Wal ters. Met in de Hoofdrollen: Fred As- taire, Ginger Rogers en Oscar Levant. Song: 20.45 Tekenfilm. 20.50 Ours to keep. 21.30 Out ol court, programma over recht en justitie. Presentatie: David Jessel en Sue Cook. 22.00 Yes minister, comedy-serle. 22.30 Forty minutes, documentaire serie. 23.10 The Rockford Files, Ameri kaanse detectlve-serie met James Garner in de hoofdrol. 00.00 Newsnight, actualiteiten 00 45 Weerbericht. 00.50 National hunt festival, samen vatting. 01.10 Open University. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. Regionaal ma gazine. 19.35 Crossroads. 20.00 Trippers's Day. 20.30 Street Hawk. Afl.: A Second 21.30 Minder. 22 30 TV eye. v 23.00 Nieuws. 23 30 Bomber. 00.30 Musical Special: Aretha Franklin. 01.35 Thursday topic. NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven. 10.00 Schooltv. NOS 13.00 Nieuws voor doven. NCRV 15.30 De Carsons. Au stralische serie. 16.15 Een ongewone oma, poppenserie. 16.20 Pluizerd. Tekenfilm. 16.45 Perplex, jongeren magazine. NOS 17.30 W6-Journaal. NCRV 17.44 Wissels, met Legien Kromkamp en Dick Passchler. MUSIC BOX 08.00 Non-stop videoclips. Presenta tie: Martin (08.00), Sunle met een in terview met Mike Monroe van de Fin se hardrock-band Hanoi Rocks (09.00). Julie en Diana (10.00). Gaz (11.00), Gary (12.00) en de 'First Sight Show' met Simon en een popartiest (13.00). 14.00-19.00 Herhalingen. DUITSLAND 1 10.00 Heute. 10.03 Herbert ist Her rmann. 11.05 Kanguru. 11.50 Um- schau. 12.10 Wie würden Sie ent scheiden? 12.55 Persoverzicht. 13.00 Heute. 13.15 Teletekst-over- zicht. 15.00 Orientexprees (slot), tv-film in zes delen. Nazomer 1939. de Oriëntexpres gaat van Istanboel naar Frankrijk. Te veel mensen willen mee en de trein zit tot aan de nok toe vol. Tijdens deze reis ontmoet de Joodse professor Wiesner de char mante doodzieke vrouw Wanda Cle mens en wordt stapelverliefd op haar. 16.00 Tagesschau. 16.10 Die Kanin- cheninsel. 16.40 Wunder der Pririe. DUITSLAND 2 10 00 Zie Duitsland 1. 14.55 Pro gramma-weekendoverzicht. 15.00 E Harold Lloyd: Filmverrückt (Mo vie Crazy), Amerikaanse speelfilm uit 1932 Harold Hall. een |ongen uit de provincie, gaat naar Hollywood om daar een groot filmacteur te worden Dat gaat niet zo maar. 16.20 Frei- zeit.... und was man darsus mechen ksnn. 17.00 Heute. 17.15 Tete-lllu- strierte. 17.45 E Western von ge- stem: Wasser für Arizona (1). SKY CHANNEL 14.30 Family. 15.30 Star Fleet. Afl Secret base 16.00 Sky Trax 1. Pat Sharp Show 16.45 Sky Trax 2. Back- trax met Tony Blackburn. BBC 1 07.00 Teletekst. 07.30 Breakfast Time. 11.30 Play School. 13 30 Jour naal. 13.55 Weerbericht. 13 57 Nieuwsoverzicht voor doven. 14.00 Pebble Mill at One. 14.45 Chock-a- block. 15.00 Teletekst. 16.50 Play School. 17.10 Popeye. Nieuws. 14 20 Regi 14.30 Hart to Hart. 15.30 Look arho'e talking. 16.00 Gems. 16 25 Regio naal nieuws. 16 30 Sons and Daugh ters. 17.00 Rainbow. HILVERSUM 1 KRO: 17.03 Echo-ma gazine (17.55 Mededelingen (NOS). 18.20 Nws. over kerk en samenleving 19.02 KRO's Country time. 19.55 Ter Overweging. 20.03 Tombola. 22 02 Goal op donderdag. NOS: 23.02 Met het oog op morgen VPRO: 00 02 Rust zacht met Joop van Thijn. 01.02-07.00 VPRO's nachtleven. HILVERSUM 2 VOO 16.00 Veronica Nieuwsradio NOS: 18 00 Nws. VOO Veronica Nieuwsradio 19.00 Veroni ca Sport NOS: 20.00 Nws 20 03 NOS Jazz way back NCRV 20 45 De wereld zingt Gods lof. 21.45 In bewe ging. 22.15 Llterama-donderdag 22.30 Nws. 22.35 Hier en Nu. 22 45 Leerspiegel 23.00 Waken en dromen «HILVERSUM 3 NOS: 18 04 De Avond- spits. TROS: 19 02 De Nederlandstali ge Top Tien. 20.02 Ferry Maat s Soul Show 22 02-24 00 De L P -Show HILVERSUM 4 18.00 Nws. VPRO 18 02 De Tafel van IV Met om 19 30 Muziek van nu. 20.30 Jazz Live. NOS 22.00 Muziek uit Middeleeuwen en Renaissance. 22.30 Akkoord. 23 00 Musica Nova HILVERSUM 5 VARA 17.30 Rad.o- weekblad op donderdag 17 55 Wel en wee. feuilleton PP 18 20 Uitzen ding van de WD VARA 18 30 Lucht ruim. NOS 19 00 Nws voor buiten landers. TELEAC: 19 40 Turkse vrou wen projekt Bizim Icin, herh les 20. 20.10 Gute Reise. Duits voor begin ners. herh. les 18. 20 40 CADCAM. les 14 21 10 Follow me II RADIO RUNMONO 16.30 Middag- progr. met Erik Post. Morgen HILVERSUM 1 KRO 7 03 Het levende woord. 7.10 KRO's Ontbijtshow 8 50 Pastoor A.C Raadschelders 9.03 Adres onbekend. 10 03 In antwoord op uw schrijven. 11.50 Pastoor A.C. Raadschelder 12.03 Van twaalf tot twee 14.03 Ratel TROS 15 03 Raad een lied of niet. 15.30 Cafe de praatstoel 16.03 Piekuur. HILVERSUM 2 7 00 Nws VPRO 7 06 Nieuws uit etgen land. 7.23 Dorres- tijn's Pérs Agentschap (DPA) 8 30 Nws 8.33 De media 9 00 Het Beeld 9.24 Dorrestijn's Pers Agentschap (DPA). 9 30 Nws. 9 33 Het onderzoek 10.00 Euroburo 10.30 Nws 10.33 Af deling Binnenland 11.30 Nws 11.33 Afdeling Binnenland 12 00 Ondervra gingen. NOS: 12-26 Mededelingen voor land- en tuinbouw VPRO 12 36 Afdeling Binnenland. 13.00 Nws 13.10 NL-Buitenlandbericht. 14.30 Nws. 14.33 Het Symposium, persoon lijke impressies van Stan van Houcke. 15.00 Afdeling Binnenland NOS 15.30 Nws 15.33 Een leven lang IKON 16 00 Kleur 16 30 Nws HILVERSUM 3 EO 7 02 Ronduit op 3. 8.03 Tijdsein 9.03 De muzikale fruit mand NOS 10 04 Jaargeooten 12.04 Radio Thuisland. VOO: 13 03 Tipparade 15.03 De Top 40 HILVERSUM 4 VOO 7 00 Ochtend stemming. 9.00 Veronica's Meester werken (op compect-diac) Klass. mux. 10.30 Muziek voor miljoenen Pop. klass mux. EO: 12.00 Lunch concert. 13.00 Nws. 13.02 De koor- en oratorlumwerken van Hinde! (4). 1500 Zeggen en achrl|ven 15 30 Klein bestek 16 30 Uit de schat der eeuwen 17.00 Creme du baroque HILVERSUM S NOS 9 03 NOS-Spor- tlef 9.25 Waterstanden TELEAC: 9 30 Kind en Basisschool n. les 6 RVU 10 00 Allergieen 10 20 Leer geld. Aft.: Wat kan de Volkskrediet- RADfO RUNMOND 7 30 Oohtend- progr met Anna Landsdorp 16.30 Middagprogr. met Erik Post

Leidse Courant | 1985 | | pagina 11