■jARA-reeks korte tv-spelen met ontknopend slot -VERONICA DIT JAAR GEEN A-OMROEP „Screentest" geeft minderheden de ruimte IDIO/TELEVISIE EeidocSomant WOENSDAG 13 MAART 1985 PAGINA Tl aadJN HAAG Veronica wordt dit jaar nog ratisf1 A-omroep, maar de kans dat deze omroep olgend jaar wel in slaagt de A-status te be- jhtigen, is groot. Dit vloeit voort uit een mis van de president van de Haagse recht- |lc, mr. M.R. Wijnholt, in een kort geding dat jonica had aangespannen tegen de staat. ronica had in april vorig jaar een aanvraag r de A-status ingediend, in de hoop in okto- van dit jaar als A-omroep van start te kun- gaan. Door verschillen van mening met het iCiN^isterie van WVC ontstond echter vertra- r. De minister wilde het ledental van Vero- alleen peilen op 31 maart vorig jaar, terwijl mica ook andere peildata naar voren f. Om A-omroep te worden moet een om minstens 450.000 leden hebben, vonnis stelt Veronica op dit punt in het ge lijk. Brinkman was in 1983 wel bereid een aan vraag van de EO voor de B-status te accepteren met cijfers van na 31 maart. Door hetzelfde een jaar later te weigeren aan Veronica heeft de minister het gelijkheidsbeginsel geschonden, zo stelt de president. Brinkman moet de latere cij fers van Veronica nu alsnog in zijn beoordeling gaan betrekken. Aangezien het ledental van Veronica aan het eind van 1984 zeer ruim bo ven de 450.000 lag, kan de omroep uiteindelijk op een positieve beslissing rekenen. Met 31 maart als peildatum was de afloop minder ze ker geweest, ook al omdat er twijfel was ont staan over het lidmaatschap van 18.000 „tient jesleden", waarvan de contributie door Veroni ca zelf was voldaan. Uit het vonnis blijkt echter ook dat de te verwachten positieve beslissing niet meer verwerkt hoeft te worden in het zendschema van oktober 1985. VARA gaat Webster vaker uitzenden HILVERSUM VARA-tv gaat vanaf 25 maart de fami lieserie „Webster" vaker uit zenden. De serie over het klei ne zwarte jongetje Webster en zijn pleegouders Katherine Calder-Young en George Pa- padopolis wordt op het mo ment elke zaterdagmiddag op het scherm gebracht. Met in gang van maandag 25 maart is Webster ook te zien op alle maandag- en vrijdagavonden waarop de VARA uitzendt. Gemiddeld kijken anderhalf miljoen mensen naar de serie en waarderen die met een 7,6. Nieuwe Vrijzinnige Omroep vraagt zendtijd AMERSFOORT - De Nieuwe Vrijzinnige Omroep (NVO) in Amersfoort vraagt volgende maand bij minister Brinkman van WVC beperkte zendtijd aan. De NVO overlegt daartoe met de Centrale Commissie voor het Vrijzinnig Protestantisme over on dersteuning en samenwerking. Het bestuur heeft al zendtijd be pleit in een gesprek met mediakundingen uit de fracties de PvdA, de VVD en het CDA in de Tweede Kamer. De NVO heeft dit in zijn tweemaandelijks orgaan Vrijzinnig Vi zier meegedeeld. Hij wil radio- en televisieprogramma (laten) verzorgen ter ondersteuning van een vrijzinnige levenshouding zoals die in en buiten kerkelijke verbanden tot uitdrukking ko men. Vrijzinnigheid ziet deze omroep als een component van een brede godsdienstige stroming, die wordt gekenmerkt door een niet autoritaire geloofsbeleving, openheid en humaniteit. Minister Brinkman heeft in zijn voorontwerp van een mediawet o.a. geregeld hoe gegadigden voor beperkte zendtijd straks moe ten handelen. Dit zal nog enige tijd onduidelijk blijven. In deze situatie verkeert de vrijzinnige omroep. JO llr heid pakkende ontkno- )o. igen bedacht de Ameri- °y Ffcnse schrijver Henry a, 3Jsar evenzoveeel sterke gumrhalen, die door VARA- ,e,j zijn opgepikt en ge- di^atst in een reeks mini- °0,2ima's onder de titel T56%t bloed kruipt", weke- ufKts een aflevering op tv. 1 eerste as. zaterdag al 0 Ned. I om 20.30 uur, HEAjiarin onder het op- i8-7jrift „Het hoge woord" J5, lhullend wordt inge- starin op de wijze, waarop ™'d vrouw van een leraar 1 .jlogie verdween. (al); marioschrijver/vertaler Tonfc Nelissen, altijd op zoek vo. f goede verhalen, kwam c Tri de naam Slesar opdraven, ■30. i onder zijn arm diens korte 'halen, beeldrijk verteld, en !o fdoor zeer geschikt voor de omdat de ontknoping zeker IG het eerste verhaal aan de ochlijd van het beeld plaats idt. Daar hoeft verder geen !A. Bprd meer aan te worden 2Ó.0(gevoegd. Het laatste woor- loze shot onthult de strek- (Spug van het hele verhaal. AM rol van die leraar biologie i lovfdt gespedd door Ton Len- AStk, die in zijn stem net dat 5. #e mysterieus-uitdagende 1 let te leggen, dat rond zijn jj peden tijdens de afwikke- j'hoig van het verhaal te denken )0, eft. Het slot komt dan ook 'cer| een volslagen verrassing. S alle verhalen zo sterk wor- loif0 verteld als deze in de re- .30.van Eimert Kruydhof, dan ibietn er in de rest van de serie Clyts meer fout gaan. Fiinrr aanmaak werden zes l ggfsseurs ingeschakeld, die al len een zekere vrijheid van werken naar eigen inzicht en opvatting hadden, maar die in overleg toch streefden naar een zekere lijn in de behande ling van de verschillende ver haalgegevens. Welkom thuis Het verhaal voor volgende week „Welkom thuis" handelt over een man, die jarenlang in de gevangenis verblijvend de relatie met vrouw en kind had verbroken om haar nieuwe le venkansen te geven. Bij terug keer in de maatschappij blijft dit niet zonder gevolgen. Hij graaft het bij een roof verkre gen geld op, maar raakt het vervolgens door diefstal weer kwijt. Al die moeite voor niets. Toch komt dit geld weer bo ven water. Het blijft selfs in de familie. Op een heel merk waardige manier, waarbij de hoofdpersoon, een rol van Ben Hulsman, bijna zichtbaar het hart in het lijf omdraait. Op nieuw Slesar ten voeten uit, maar Hulsman en regisseur Hans Hylkema halen het er beeldend ook helemaal uit. Zo wacht de kijker verder nog „De proef op de som" (30 maart) over een zogenaamde inbraakveilige brandkast waar een verkoper zijn tong over breekt, „Een vriendendienst" (6 april) over ene amoureus veeleisende Helen, „De afre kening" (13 april) over de sa menhang tussen liefde en geld. „Een man van eer" (20 april) over een arme schrijver die zijn liefde verspeelt, en „De verzoeking" (27 april) over een pastoor wiens geldproblemen bij wijze van ontknoopt raad sel worden opgelost. In mei gaat de VARA lustig verder met dit soort sterke verhalen. Ton Lensink en Mare Krone in de eerste minidrama- aflevering „Het hoge woord", as. zaterdag op Voor de verschillende rollen werd een goed deel van het Nederlandse acteursbestand aangesproken. We komen daarin tegen namen als Shi- reen Strooker, Ab Abspoel, Ferd Hugas, Carla Hardy, Wil lem Nijholt. Jules Hamel, Ge rard Cox. Dolf de Vries. Mar lies van Alcmaer, Bruni Hein- ke. Paul Gieske. Hans Dagelet, Carol van Herwijnen, Sacco v.d. Made, Ward de Ravet. Ca- rola Gijsbers van Wijk, Huib Rooymans, Dora v.d. Groen, Joop Doderer, Loudi Nijhof, Maria de Booy, Siem Vroom, Nelly Frijda, Mariëlle Fiolet, Ellis v.d. Brink en vele ande- Geen eenpans Aan de regisseurs van deze reeks wordt, zoals we boven schreven, niet de eis gesteld, dat zij hun kijk op de verhalen op één spoor brengen. Dat zou hun vrijheid van werken be lemmeren. Bovendien dreigt dan het gevaar dat men met een eenpansprodukt te maken krijgt. Daarbij werd bovendien de redenering gevolgd, dat een regisseur met respect voor het verhaal in de vormgeving er van niet ver bij zijn collega vandaan komt als ook die vol gens geijkte regisseursmaatsta ven te werk gaat. In de prak tijk blijkt dit inderdaad aardig te kloppen. Dramahoofd VARA-tv Rients Slippens zag zich in zijn ver wachtingen op dit punt niet teleurgesteld. Zegt hij; „We hebben er lang aan gewerkt en menen er in geslaagd te zijn een spannende serie gestalte te hebben gegeven. Ik heb de re gisseurs graag de vrijheid gela ten. Ik heb me wel met de scripts bemoeid, er op gelet dat er een lijn door de verhalen zou lopen, de Nederlandse si tuatie herkenbaar zou zijn. Ik heb hoegenaamd niet hoeven ingrijpen, omdat het allemaal gebeiteld bleek te zitten. Ik noem het bitterzoete verhalen, dife naar een clou toewerken. De verhalen hebben een beetje het idee van wat Hitchcock eerder deed in „Hitchcock pre sents". Slesar schreef daar trouwens ook verhalen voor. Al die verhalen hebben het karakter van niet echt waar, maar zeer hoogstwaarschijn lijk". TON OLIEMULLER HILVERSUM Activiteiten van minderheidsgroepen moeten worden gezien als een belangrijke bijdrage aan het beeld van de Nederlandse samenleving. Die bezigheden van buitenlanders moeten niet geïsoleerd worden. Dat vindt IKON-tv en daarom brengt zij dit voorjaar drie uitzendingen onder de titel „Screen test". Dit programma bevat licht satirische, muzikale elementen waarin jongeren uit minderheidsgroepen de kans krijgen hun artistieke kwaliteiten te tonen. De eerste uitzending is op 5 april. Met Screentest doorbreekt de IKON de gebruikelijke manier waarop aandacht aan minderheidsgroepen wordt gegeven. Tot nog toe werden in dat kader meestal informatieve programma's gemaakt, die nogal eens gingen over minderheden en dan ook nog vaak „zorgenkinderen". Om van dat (eenzijdige) patroon af te stappen, zullen de Screentest-uitzendingen een artistiek ont spannend karakter hebben. Daarom krijgen veel verschillende vormen zoals improvisatie, mime en sketches de aandacht. Ook muziek, zang en dans vormen belangrijke onderdelen van het programma. Alle spelers hebben een (semi-)professionele scho ling achter de rug en hebben ervaring met acteren en musice ren. Maar ze staan nog aan het begin van hun ontwikkeling. Vitaliteit Sreentest moet duidelijk maken dat jonge buitenlandse talenten van een zeer uiteenlopende afkomst, samen kunnen komen tot een artistieke prestatie die eenheid en vitaliteit uitstraalt. De IKON hoopt met het nieuwe programma inspirerend te kunnen werken om jongeren uit minderheidsgroepen meer plaats te bie den op de Nederlandse televisie. Daarin moet het eigen karakter van hun activiteiten worden benadrukt. De titel Screentest is om meerdere redenen gekozen. Jongeren uit minderheidsgroepen moeten zich vaak steeds opnieuw bewij zen, eigenlijk steeds opnieuw in het maatschappelijk verkeer een screentest afleggen. Zo is het voorlopig bepaald niet vanzelf sprekend dat gekleurde inwoners van ons land even breed op televisie zijn vertegenwoordigd als ze dat in de samenleving zijn Bovendien vormt het programma zelf in feite een screentest, een experiment. In de show die op televisie verschijnt zijn daar om ook echte screentests te zien die voor het programma ge maakt zijn. Het eerste deel van het programma op 5 april heet „Zwarte kunst". Het tweede deel, „U bestaat niet", is te zien op vrijdag 17 mei en het derde, ..Coloured People Time", op vrijdag 31 mei. De IKON gaat in haar programmering in de naaste toekomst breder aandacht geven aan activiteiten van minderheden. In het komende seizoen volgen er daarom meer programma's rond dit thema. Een voorbeeld daarvan vormt de zesdelige familie-serie in voorbereiding „De familie Wijntak" die in oktober op het scherm komt. Een serie, met een comedy-aspect, waarin een Su- gezin centraal staat. HUGO DE BRUIJNE De IKON wil meer aandacht geven aan het eigen karakter van de activiteiten van buitenlandse jongeren. Nederland leEDERLAND 1 46J30 TROS Bluf show, spel ls Jprogramma voor scholieren. 45 Gasten: De muziekschool iraziuit Lelystad, Hillie en Billie DDBen Toontje Lager. Blufgast van de maand: Ron Brand- JgJsteder. Presentatie: Hans 30^Kazan. 12.125 E.T. en zijn vrienden, ïexide populaire ruimtewezens ,C63Van de Amerikaanse film, gepresenteerd door Robin aai jWilliams (Mork uit de serie (i6)Mork Mindy). (t6\i5 Muzikaal miniatuur. •^"Cynthia Wilson, clavecimbel son,en Roderick Shaw, kistor- whsgel. Werken v. Soler. NOS !30 Vi6-Journaal. TROS Formule 1. Internatio nal popprogramma gepre- nteerd door Erik de rart. •LEAC .30 De Belastingcursus van s Tsleae, Les 4. TROS 300 Flappie, kleuterpro- Ptf gramma. SflX)5 The A-Team. Ameri kaanse serie. Afl.: Het eiland. Het A-Team be- tormt een klein eiland waar drug-smokkelaars de dok ter gevangen houden, die sens hun hospik was tijdens de oorlog in Vietnam. •IOS ■■00 Journaal. pMBOCUTERA J28 50.000 Nederlanders [trekken zich het lot aan van 300.000 reumapatien- actros 33 IS De Kip en het Ei, Ne- ar(jiderlandse comedy-serie. i sciiAfl. 5: Avonddienst. Harry [jevVerdiept zich wat te veel in problemen van een lisje. Zijn vrouw begrijpt laar niets van. Hotel, Amerikaanse se- i. Afl.: Fantasie en werke- ^•„lijkheid. Temidden van een ideshow in het hotel be ft Peter een romance iiansnet een vrouw die een tra- 'arjtoisch geheim met zich mee draagt. ^geP5 TROS Aktua, aktualitei- angjenrubriek. ik *30 Onze Ouwe, Duitse poli tieserie. Afl.: Twee doods kisten uit Florida. In Florida zijn een steenrijke tandarts en zijn jonge vrouw Paola ^verongelukt. Een student ltlldie ook in de auto zat, be- ;ca«v/eert dat de vrouw na haar 11 *nan is overleden. Daarom ^hiaakt Paola's familie aan- J,£iPPraak op de grote erfenis. lodflS Journaal. NEDERLAND 2 NOS 18.10 Trekking Staatsloterij. 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. PP 19.12 Uitzending van de EVP. NOS 19.22 Van Gewest tot Ge west, regionaal magazine. Met vanavond (onder voor behoud) o.a. onderwerpen uit Venlo, Delfzijl, Gorkum en Delft. 20.20 Nederland C, kunst en cultuur in binnen- en bui tenland. Presentatie: Cox Habbema en Cees van Ede. Met om 21.25 (UKun je me zeggen waar woon -ik? Tv-film. Jos (Hans Horstink) vervult zijn vervangende dienstplicht in een verpleeg tehuis voor bejaarden. Hij doet zijn plicht omdat dat nu eenmaal afgesproken is en niet omdat hij zich zo betrokken vóelt. Met: Anny de Lange, Ellen de Thouars e.a. Regie: Annemarie Prins. 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag Vandaag. 23.00 Studio Sport. 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. Hans Horstink als bejarden- hulp Jos in de weer in het NOS-tv-spel „Kun je me zeg gen waar woon ik?". Ned. 2 om 21.25 uur. 18.00 Plons, de gekke kikker, teken filmserie. 18.05 Zeppelin, informatief program ma voor kinderen. Presentatie: Rafael 18.30 Rogier van Ter Doest, Vlaam se jeudserie. 18.55 Juke Box. 19.00 Uitzending door derden: Pro gramma van de KTRO. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kijk uitl Verkeerstips. 20.15 Videomatch. Videospelletje waarbij twee kijkers per telefoon te gen elkaar uitkomen. De winnaar kan doorspelen voor een reis. Presenta tie: Marleen Gordts. 20.25 Namen Noemen, spelprogram- ma waarbij twee panels, samenge steld uit bekende personen, via cryp tische omschrijvingen, eigennamen raden. Presentatie: Kurt van Eeghem. 21.10 Allemaal beestjes. Afl.: Op zoek naar de otter (2). 21.40 Eiland, praatprogramma over de culturele actualiteit. Presentatie: Johan Thielemans. Met o.m. inter views met Peter Greenaway en Wim Mertens. 22.40 Journaal en Coda. BRT 2 19.00 Oe zonen van Abraham, serie over religieuze groepen die zich op Abraham beroepen. Afl.: De Arme niërs: van Sint Gregorius tot de Dias- 19.25 Tijdrover. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Tennia. Rechtstreekse reporta ge van het Belgian Indoor Champion ship vanuit de Heizel. Commentaar: Daniel Mortier en Dirk Deweert. RTBF 1 16.30 Graffiti, jongerenprogramma. 17.15 Lollipop, gevarieerd kinder programma met tekenfilms. 17.50 Plein Jeu, gevarieerd kinder programma. 19.00 Ce soir, regionaal magazine. 19.25 Minute Papillon. 19.30 Journaal. 20.00 Cap 60, spelprogramma met vragen over de Jaren 60. 21.05 Pour l'amour du Risque (Hart to Hart), Amerikaanse serie. 21.55 Culture Club. Vandaag een special over de Foire du livre. 22.40 Trekking van de Nationale Loterij. 22.45 Journaal. 23.00 Informations, reflexions et in terrogations laiquee. MUSIC BOX TV 5 16.00 Non-stop videoclips. Presen tatie: Diana met een Interview met Latin Ouarter (16.00), Martin met Pop A-Z (17.00), en Gaz (18.00). 19.00 La belle vie 20.00 Las quatre cents coups de Virginia. 20.53 Tintam'arts. 22.00 Nieuws. 22.30-02.00 Non-stop videoclips. Herhalingen. Presentatie Diana (22.30), Martin met Pop A-Z (23.00), Gaz (00 00) en Simon en Sunie met Chart Attack, overzicht van de Music Box Top 40 (01.00). Duitsland Jean-Luc Godard regisseerde in 1966 de ideeën, gesprekken en wensen van vijf jonge Fransen voor de film „Masculin - Féminin". Duitsland 3 om 22.30 uur. DUITSLAND 1 16.00 Tegesschau. 16.10 IHM *85. Reportage over de 37e Internationale Handwerkbeurs in Munchen. 16.55 Lemmi und die Schmöker. Vandaag: Jacob, der ein Kartoffel- bergwerk traumte. naar een boek van Ursula Wolfel. 17.25 Kein Teg wie jeder andere. Drel Wochen Nordost (4) - avontuur met drie paarden, kinderfilm van Del- lef Gumm en Hans-Georg Ullrich. 17.50 Tegesschau. 16.00 Hier und Haute. 18.25 Lucky Luke. Afl.: Billy the Kid. 19.00 Feme, Amerikaanse serie. 19.58 Haute im Erst en 20.00 DTegesschau. 20.15 CDMorenga (1). tv-film in drie delen naar de gelijknamige roman van Uwe Timm. Duits Zuid-west Afri ka in 1904. In het noorden van de Duitse Kolonie strijd het Duitse leger tegen de opstandige bevolking. In het Zuiden is het nog rustig. Op 30 au gustus overvalt een zekere Morenga een Duitse patrouille en schiet meer dere soldaten neer. 21.45 Brennpunkt. 22.30 Tageethemen. 23.00 Elnsetz In Manhattan (Kojak). Amerikaanse tv-serie. Afl.: Das Netz des Todes. In hef Mayfair-apparte- ment is een huurder neergeschoten door een scherpschutter. Deze huur der had het appartement onder een valse naam gehuurd om daar al zijn vriendinnen te ontmoeten. Inspecteur Kojak vermoedt dat er meer mensen in gevaar zijn 23.45 Tegesschau. CU: Ondertiteling via Tele- Tekst. O Zwart/wit-uitzending. ■H: Zwart/wit-uitzending met ondertiteling via Tele- Tekst. O: Bij nlet-Nederlandsta- lige zenders: uitzending in orginele versie met onder titels. ■0Bij niet-Nederlands- talige zenders: zwart/wit- uitzending in orginele ver sie met ondertitels. DUITSLAND 2 16.00 Heute. 16.04 Anderland, voor kleine en gro te kinderen. Afl.: Gina en de vertoren vriend (hertv). 16.35 Der Wsechbir Rascal, teken filmserie naar het boek van Sterling North. 17.00 Heute. 17.15 Tete-tllustrierte, gevarieerd magazine. 17.50 Ein Heim für Tiers, tv-serie. Afl.: Rudi. Lisa Bayer wordt ten huwe lijk gevraagd Ook Vader Bayer krijgt een interessant aanbod. Beiden vra gen nog even bedenktijd. 18 55 Milt lotto - 7 uit 33. 18.58 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Direkt, een magazine met bij dragen van jonge kijkers. 20.15 Kennzeichen D, Duits allerlei uit Oost en West. 21.00 Der Denver-Clan (Dynasty). Amerikaanse serie. Fallon rent het hotel La Mirage uit als zij hoort dat Peter de Vilbis haar niet meer wil zien. Zij wordt aangereden en wordt naar het ziekenhuis gebracht. Claudia komt meer te weten over de geheim zinnige viooltjes. 21.45 Heute-joumal. 22.05 Reieebilder aus der DDR. Mo- ritzburg oder die Tëuachungen der Kunst, filmreportage. 22 35 3 Das kleine Ferneehsptel: Lange Wintert age, Italiaans tv-spel met Beate Jensen. Giulio Scarpati. Luca Barbareschi. e.a. Regie: Ivo Mi- cheli Het verhaal van twee dove mensen die met elkaar leren commu niceren en die verliefd op elkaar wor- 00.20 Heute. DUITSLAND 3 WDF 18.00 Telekolleg II: Cursus Engels. Afl. 12: Your Daily Paper. 18.30 Seeemetraet. 19.00 Aktuetle Stunde. 20.00 Tegeeecheu. 20.15 Buergeriorum. 21.45 Eff Eff: Vrijheid en fitness. 22.30 KJMuskulin - Fèmlnln, Franse speelfilm uit 1966. Met Jean-Pierre Leaud, Chantal Goya. Mariene Jobert e.a. Regie Jean Luc Godard (herh Film over vijf jonge mensen in Parijs, hun verhoudingen, gedachten, ge sprekken. wensen en illusies 00.10 Laatste journaal. Engeland SKY CHANNEL 17.30 Sky Trax 3. Sky Trax Magazi ne met Amanda Redington. 18.30 Het sprekende peerd Mr. Ed. Afl.: Horse talk 19.00 The Lucy show. Afl.: Lucy plays Florence Nightingale. 19.30 Bearcats. All.: Ground loop at Spanish wells. 20.20 Crossbar. Amerikaanse speel film van John Trent 21.50 International motor sports. 23.05-00.30 Sky Trax. Herhaling middagprogramma. BBC 1 18.00 John Craven's Newsround, jeugdjournaal. 18.10 Seaview, kinderprogramma. 18.35 Grange Hill, jeugdserie. 19.00 Journaal. 19.30 London plus. 20.00 Terry Wogen, amusements programma rond Terry Wogan. 20.40 Monkey Business. 21.10 The Two Ronniee, comedy- show met Ronnie Barker en Ronnie Corbel! 22.00 Journaal en weerbericht 22.25 The Magic Picture Show. 22.55 SportsnighL Met: Voetbal FA cup 6e ronde. herh. 23.50 The Hunter. 01.to BBC 2 18.30 Nieuwsoverzicht voor doven. 18.35 Arthur H«9U« enjoys, serie ge sprekken. Afl Kingstone Lisle. 19.00 The Wednesday Western: Roughshod, Amerikaanse speelfilm uit 1949 van Mark Robson. Met in de hoofdrollen: Robert Sterling, Claude Jaman jr. en Gloria Grahame. Intrige rend drama over drie vluchtingen in het verre Westen en een verontruste boer die bang is dat zij het op hem hebben gemunt 20.25 Gevarieerd programma. Village. 22.00 Blott on the landscape, tv-se rie met George Cole, Geraldine Ja mes. David Suchet. e.a. 22.55 Muziekprogramma. 23.30 Mewsnight, actualiteitenmaga zine 00 15 Weerbericht. 00.20 National Hunt Festival, sa menvatting 00.40 Open University. ITV 17.20 Do iL 17.45 Fraggle rock. 18.15 Blockbusters. 18 45 Nieuwe. 19 00 About Anglla. Regionaal ma gazine. 19.35 Crossroads. 20 00 Wish you wore here...? Vakan- tietlps uit Gower, Noorwegen en Au stralië. 20.30 Coronation StreeL 21 00 This is your life. 21.30 There comae a time. 22.00 The lest piece on earth. 23.00 Nieuws. 23 30 Widows 01.2S Candies in the dart. TV-morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven. FE- DUCO-ROF 10 30 Teiebord 19: Crea tiviteit in Friesland. NOS 11.00 Schooltv. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. VOO 16 00 Tine ke, middagprogramma met Tineke de Nooy. 17 15 Superled. NOS 17.30 'AO-Journaal. VOO 17.44 Agenda. RTBF 1 11.30 Teletekst. 14 00 Schooltv. 15.30 Teletekst. 16.35 Mededelingen ONEM. 16 50 Schooltv. 17 15 Lolli pop. 17.50 Ploin Jeu. MUSIC BOX 08.00 Non-stop videoclips. Presenta tie: Gaz (08.00), Sunie met de Euro pese concertagenda (09.00), Marlin en Simon met 'Musical Chains' (10.00), Julie (11.00), Simon (12.00) en Sunie en Gary (13.00). 14.00 Non- atop videoclips. Herhalingen DUITSLAND 1 10.00 Heute. 10.03 Die sich Christen nennen, tv-film (herh 11 40 Reiee bilder aus der DDR. 12 10 Kennzer- chen D. 12.55 Pereoverzicht. 13.00 Heute. 13 15 Teletekst. 16.00 Tegee echeu. 16.10 Chris Howland priserv- tiert Höchstleistungen. 16.55 Link und rechts vom Aquator. 17.25 Computerzeit. 17.50 Tegeeecheu. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duiteland 1. 15 40 Tele tekst. 15.56 Programma-overzicht. 16 00 Heute. 1604 Elternseche: Grundschule, Informatieve serie. 16.35 Maine Mutter, deine Mutter, tv-serie. 17.00 Heute. 17.15 Tete-lllu- strierte. 17.50 Tom und Jerry. SKY CHANNEL 14.30 Family. AflLovers and stran gers 15.30 Star Fleet All Find Destroy. 16 00 Sky Trax t. Pat Sharp Show 16.45 Sky Trax 2. First run met Peter Powell. BBC 1 0700 Teieteksl-o verzicht. 07 50 Breakfast Time. 11.30 Play School. 13.30 Journaal. 13 55 Weerbericht 13.57 Nieuwsoverzicht voor doven. 14 00 Pebble Mill al One. 14 45 Beg- pusa. 15.00 National Hunt Festival Ie Cheltenham. 15 40 Teletekat. 16 05 The Afternoon Show. 16 50 Pley Schoot. 17 10 The Family Neea. 17.15 Jeckanory. 17.25 Yogi bear. ITV 07.25 TV-AM. Onlbljttv 10 30-12 43 Schooltv. 13.00 The little green man. 13.10 Mooocat Co. 13 30 The Sullivana. 14 00 Nieuws. 14.20 Re gionaal nieuws. 14 30 The Cham pions. 15.30 Daytime. 16.00 Game. 16.25 Regionaal nieuws. 16 30 Sons end daughters. 17 00 The little green man. 17 15 The Moomins. Radio HILVERSUM 1 NCRV: 17.03 Hier en Nu-woensdagmagazine. 17.55 Mede delingen (NOS) 18.06 Met Teddy aan tafel 19.02 In 't voorbijgaan 19.07 Leger des Heilskwarlier 19 25 - 20.30 sport en muziek 23.02 Met het oog op morgen NCRV 00 02 Volgspot 01.02 Romance 02 02 Nachtexpress 06.02 In 't voorbiigaan. 06.07 Van daag donderdag HILVERSUM 2 NOS: 16 30 Nws 16.33 NOS-Ombudsman 17 30 Nws EO: 17.36 Tijdsein. NOS: 18 00 Nws 18.10 NOS-midweekmagazine 19 30 De zin van de geschiedenis 20 00 Nws. ZVK: 20.03 Gereformeerde Kerkdienst. EO: 21.00 De Bijbel open 21 25 EO-Metterdaad Hulpverlening 21.27 De EO in de regio 22.00 Vra gen naar de weg 22 30 Nws 22 35 De Open Cirkel. 23.05 Zicht op Israel NOS: 23.30 Verhaal, buitenlandse li teratuur HILVERSUM 3 NOS 18 04 De Avond- spits VPRO: 19.02 Gonzo Radio 20.03 The John Peei Show 21.02 Frontllin. 22.30 Live Concert: Cocteau Twins. 23.02 Heartlands. HILVERSUM 4 18.00 Nws. 18 02 Affi che 4. 18 07 Plaatgraag. 19 00 Puur cultuur. Oude jazz en andere klassie ke randgebieden 19.15 Rauwkost 20.00 Concertgebouworkest 21 30 Muz. van de FAIIa 22.15 Nederlandse muziek 23.15 Over boeken 23 45 Spel met poezie HILVERSUM 5 TROS: 17 30 Helpers w«a (PP 18 20 Uitz. van de CPNI NOS 19 00 Nieuws voor buitenlan ders FEDUCO-NOS 19 40 Medelan ders Nederlanders Aft Sediarah Ke- sabaran (De geschiedenis van het ge duid) Tael: Maleis RADIO RUNMOND 16.30 Middag- progr. met Erik Post Morgen HILVERSUM 1 NCRV 7.03 Hel leven de Woord 7.10 Vandaag donder dag. vervolg. 8 06 Hier en Nu 8.54 Perspectief. 9 03 Wie weet waar Wil lem Wever woont? 10.03 Muz bij de koffie. 1103 NCRV-Speciaal Sphm- xen en Pyramides 11.30 Twaalf-uur tje 12.40 Middagpauzedienst 13 06 Hier en Nu 13 20 NCRV-Globaai KRO 16.03 Op de eerste rang HILVERSUM 2 VOO 16 00 Veronica Nieuwsradio (16 30 en 17.30 Nws NOS: 18 00 Nws VOO: Veromca Nieuwsradio 19.00 Veronica Spon NOS: 20 00 Nws 20 03 NOS Jazz way back NCRV: 20 45 De wereld zingt Gods lof 21.45 In beweging 22 15 L»- Waken en dromen HILVERSUM 3 TROS 7 03 DeHaver- moutshow 9 03 De Hugo van Gelde ren Snow 11.03 De Poiderpoppara- de. 12.03 50 Pop of een envefc>p 14 03 TROS Top 50 Show HILVERSUM 4 VARA 07 00 Opmaat (6.00 Nws). 9 00 De strijkkwartetten van Schubert (3) 9 45 Kiass*fce pia nomuziek 11 15 Moderne Orkestwer ken 12.00 Operette VPRO 13 00 De Beweging Met om 13 00 Nws 13 02 Muziekaktualiteit. 14.30 De Wande lende Tak Aft.: Gotan 16 00 Het Portret/het concert. HILVERSUM 5 NOS 9 03 NOS-Spor- tiel 9 25 Waterstanden RVU 9 30 Alleen op 5 AflAlleen en sexuabteit KRO 10 00 KRO Scheepspraat 10 10 Uit de grond van mijn hart (herh) 10 40 Lees met plezier Afl Licht op zolder 10 55 Pssstmoet je horen 1107 Bidden, gewoon doen 11 20 Switch on-24 (herh) RADIO RIJNMOND 7 30 Och tend- progr met Pete* Schuiten 16 30 Mid- degprogr met Erik Post

Leidse Courant | 1985 | | pagina 11