ollege Oegstgeest fel vestiging Digros J) wijf els over brug naar Vlietlanden lluisvesting van alle kinderen in „Aloysius" aanvaardbaar jnsburgse JBO-ploeg beste *flET ONDERWIJS IS HET BELANGRIJKSTE' Bouw premie-huurwoningen in Zeeburg is nog onzeker HILLEGOMMERS BEKENNEN SERIE INBRAKEN JTl PEN.OMGEVING CcidócSouicmt VRIJDAG 8 MAART 1985 PAGINA 17 rkeerterrein in „armentuin" 'ch( dWIJKERHOUT Er komt binnenkort een parkeerter- roor 21 auto's in de zogenaamde „armentuin" naast de y e Bar in de Zeestraat. Als de plannen de raadsvergadering aart zijn gepasseerd zal onmiddellijk met de aanleg ervan n begonnen, aldus wethouder Heemskerk gisteravond in dscommissie openbare werken en ruimtelijke ordening. p—nrichtingsverkeer in de Zeestraat zal dan worden opgehe- j"e,/ dat het terrein ook vanaf de Victorieberg bereikbaar zal anaf het parkeerterrein zal een voetpad komen naar het DRside parkeerplein langs de toekomstige, doorgetrokken Vic- 200® Brg waar plaats zal zijn voor nog eens 40 auto's. werd bekend dat het terrein van de voormalige hout- r Rietvink in het dorpscentrum zal worden bestraat en er lering komen en verlichting. Ook hier zal een parkeer- lcomen en men wil deze maatregelen nemen om te voor- 11 dat er een situatie gaat ontstaan als destijds naast Waas- -u n de Dorpsstraat. Dat parkeerterrein zat op den duur vol en plassen. Motor rijder ramt slagboom ALPHEN AAN DEN RIJN Een 20-jari- ge motorrijder uit Gouda reed gister avond pardoes tegen een slagboom van de spoorwegovergang van de Boskoopse- weg. Hij verklaarde dat hij werd verblind door de koplampen van een tegenligger. Hij liep blauwe plek ken op. Noordwijk koopt De Rank NOORDWIJK De gemeente Noordwijk koopt het gebouw De Rank aan de Golfbaan. De gemeentelijke commissie welzijnszaken besloot gisteravond met de aankoop akkoord te gaan. Het gebouw wordt gebruikt als cen trale accommodatie voor sociaal cultureel werk in Noordwijk Zee. De gemeente wil het pand van de kerkvoog dij van de hervormde gemeente kopen voor een bedrag van bijna zes ton. Daarboven komt nog een bedrag van anderhalve ton voor herstelwerkzaamheden en interne aan passingen. De Rank werd in 1964 gebouwd voor kerkewerk. De vraag is thans, waar de kerkelijke activiteiten, die vijftien procent van alle activiteiten in het centrum uitmaak ten, moeten worden ondergebracht. Gasleiding verlegd NOORDWIJKERHOUT De al heel lang slepende kwestie van het huis van Van Leeu wen dat op een hoofdgaslei ding is gebouwd, lijkt te zijn opgelost. De woning langs de Leidse Vaart kwam in het nieuws toen de gasunie merkte dat er gebouwd was boven een gas leiding. De gemeente had wei nig zin het huis af te breken. Nu is afgesproken dat de gas leiding wordt verlegd door de achtertuin van de heer Jensen in het ernaast gelegen pand. Warmond mag geen groot recreatiepark worden WARMOND De bevolking van War mond zal recreanten van harte welkom heten, maar staat niet te popelen om het dorp gedurende de zomermaanden in een groot recreatiepark te veranderen. Dit kwam gisteren naar voren tijdens de dis cussie rond het thema „Warmond recrea tiegemeente maar hoe?" De heer J. van Dijk deed namens de on dernemersvereniging al enkele voorstel len om het dorp Warmond wat aantrek kelijker te maken voor de recreanten. Een weekmarkt, betere hotelaccommoda tie, meer aanlegplaatsen en uniforme winkelsluiting noemde hij zaken waar op korte termijn aan gewerkt moet worden. De heer Vreeken (CD) was van mening da: Warmond de laatste jaren de dupe was geworden van negatieve reklame. De liggelden zouden te hoog zijn en de plassen overvol. Mevrouw Saris (VVD) meende dat veel meer klanten het dorp ingetrokken zouden kunnen worden door verwijsborden op Koudenhoorn, een concentratie van winkels in de Dorpsstraat maar dan met uniforme sluitingstijd een weekmarkt en een goed funktionerende VVV. De heer Van Kuijen (PW) vond dat men zich niet alleen naar de zomergasten diende te richten. „Mensen die Warmond het hele jaar door interessant vinden zijn veel belangrijker om het draagvlak voor de middenstand te vergroten", aldus de heer Van Kuijen. e willen geen koekoeksei van een projectontwikkelaar uitbroeden 99 5TGEEST De van een super- t van Digros naar de iüuèjthof in Oegstgeest, op grote weerstand ;Jet college van B. en !e"mran deze gemeente, (meester Scheenstra e zich gisteravond fel tegenstander. Hij 366 ^gen de leden van de nissie voor verkeer ervoer onder meer: zijn niet van plan het oeksei van een pro- itwikkelaar uit te len". Projectontwikkelaar Proper heeft besprekingen geopend met Digros voor de vestiging van een supermarkt van on geveer 475 vierkante meter vloeroppervlakte. Gister avond bleek dat een aan vraag voor een vergunning bij de gemeente was inge diend. Burgemeester Scheen stra leverde op ongezouten wijze kritiek op deze aan vraag. „De aanvraag is een weinig bezijden de waarheid. Het is het koekoeksei van een projectontwikkelaar. Het ligt in ons nest en wij zijn niet van plan het uit te broe den. De aanvraag is absoluut niet „gentlemanlike". Wij hebben de heer Proper aan een door hem in 1982 gedane uitspraak herinnert namen- lijk dat er geen grootwinkel bedrijf in de Markthof zou komen. De bouwaanvraag is in strijd met het bestem mingsplan. Het kan niet, vanwege de bestaande be drijven en het parkeerpro bleem in en rond de Kempe- naerstraat. Wij hebben op 1 maart aan de projectontwik kelaar om een specifiek rap port daarover gevraagd. Het college zal zich tot de laatste man verzetten tegen dit plan", aldus burgemeester Scheenstra. De ontboezeming van de burgemeester kwam nadat de commissieleden uitvoerig aan het discussiëren waren geweest over de nijpende parkeersituatie rond het winkelcentrum De Kempe- naerstraat. Het radicale com missielid Van Els kwam daarbij zelfs met het voorstel om maar een ondergrondse parkeerlokatie te bouwen aan de Terweeweg tegenover De Beukenhof. Secretaris Van Alphen van de winkeliersvereniging „Oegstgeest Actief", vroeg de burgemeester of hij in De Markthof soms een „bejaar denhuis" verwachtte. Hij voorzag ook een parkeerpro bleem als de Digros er niet zou komen. Mevrouw Van der Bend-den Ouden (CDA) kon het allemaal nog niet overzien. „Er is wel behoefte aan méér kruidenier dan er nu in de De Kempenaer- straat is. Aan een kleine ves tiging is wél behoefte: een buurtdigros maar niet een streekdigros", voegde zij er als haar persoonlijke mening van EHBO-ploegen uit urg en Alphen aan den t ifkwamen gisteravond tij- kringwedstrijden in Het fTehuys in Lisse als beste bus. Zij namen het op teams uit Lisse, Kat- drj Sassen hei m en Oegst- De eerste opdracht het verlenen van hulp (mand die wat al te ri- is met een zaagmachi- de weer was geweest. Ie opdracht betrof men van hulp bij de van een flink imeen tussen man en Als eerste eindigde de KasJ uit Rijnsburg, die daar- PPl 3 maart deel zal nemen Ie districtswedstrijden in 3oo3je. individueel gezien iHiufrde J. Vet uit Alphen aan k0*Rijn het hoogste en in e B viel die eer ten deel mevrouw W. Jonkers uit s burg. Op de foto: De -Jenheimse ploeg in actie. HÖTEN „Er is het college van burge en wethouders nog standpunt ingenomen ten en van een brug over de waardoor de Voorscho- rrjjjWorden". Wethouder Ir. J 0i, jLeeuwen (PvdA) zette de lissieleden van openbare n o en uiteen dat in de pro- ale statenvergadering het geboren is dat Voorscho en de Vlietlanden door el van een brugverbin- ook voor andere bezoe- aan het natuurgebied De 985 Vlietlanden de kortste verbin ding zou zijn. Inmiddels zijn er al enige bewoners van de Vlietwijk, die sterke bezwaren hebben tegen deze verbin- dingsbrug. Zij vrezen overlast. Wethouder L. Marselis (CDA) .ziet de brug als een zeer aan trekkelijke mogelijkheid om dicht bij huis een prachtig re creatiegebied te hebben, maar ook hij heeft nog geen afgewo gen mening. Wethouder J. van Leeuwen (PvdA) verzocht de commis sieleden af te zien van een eventueel voornemen om de gemeentelijke nutsbedrijven op te heffen: „Voorschoten heeft geen opwekkingsbedrijf, maar alleen een distributiebe drijf. Het is een goede zaak dat de Voorschotenaar dicht bij huis, in eigen gemeente, zijn eventuele klachten kwijt kan. Aansluiting bij b.v. het regio nale bedrijf Rijnland betekent vergroting van de afstand tus sen leverancier en consu ment." De glasboeren hebben het la ten afweten en met ingang van 1 maart is het glasophalen gestaakt. Dit werklozenprojekt is ten gronde gegaan aan een gebrek aan continuïteit. De proef met het ophalen van leeg glaswerk heeft ongeveer een jaar geduurd. In Voor schoten werd alleen glas opge haald in de wijk Noord-Hof land, die wijk zal door middel van mededelingen op de hoog te gesteld worden van het ge geven dat in het vervolg glas alleen via de glasbakken afge voerd kan worden. In principe is de commissie voor openbare werken voor stander van een enquête onder de bewoners over al of niet uitbreiding van het kabelnet zowel op TV als radio. Thans worden op 12 kanalen uitzen dingen verzorgd. Uitbreiding tot 18 is mogelijk, maar dat is kostenverhogend. Alle com missieleden willen geen kos tenverhoging, maar wel graag kwaliteitsverbetering. Door middel van een enquêtte kun nen de aangeslotenen in Voor schoten zich uitspreken voor bepaalde TV-stations. Onge acht de uitslag van die enquêt te wil de commissie wel het laatste woord hebben. Die toe zegging kreeg de commissie te meer omdat op dit moment nog veel onzekerheden zijn over te mogelijkheden. Poppen in dierentuin De heer Van Vliet, Nederlands oudste pop- penmaker en tevens de vader van cabare tier Paul van Vliet, opent zaterdagmorgen om elf uur een gevarieerde poppententoon- stelling in Dierenpark Wassenaar. De kuns tenaars Joop Bakker en Marlies Ernst ex poseren met hun groep van vijfentwintig Nederlandse kunstenaars tot en met 17 maart met handgemaakte poppen en figu ren in het nieuwe entreegebouw van het dierenpark aan de Rijksstraatweg. Honderden feërieke, clowneske, nostalgi sche en karakterfiguren in uiteenlopende stijlen worden in het gebouw tentoonge steld, evenals keramische objecten, wand kleden en aquarellen. De deelnemers stel den hun kunstvoorwerpen al op vele plaat sen in Nederland tentoon, maar ook in lan den als België. Duitsland, de Verenigde Staten en Japan. De tentoonstelling is tot en met 17 maart dagelijks te bezoeken van elf uur 's och tends tot vijf uur 's middags. De meeste produkten kunnen door de bezoekers wor den gekocht. Belangstellenden kunnen zich bovendien in de weekends inschrijven voor een cursus bij de aanwezige kunstenaars. De toegang bedraagt vijf gulden voor vol wassenen. 65-plussers en kinderen tot twaalf jaar betalen 3,50. NOORDWIJKERHOUT De gemeente Noordwij- kerhout zoekt een beleg ger voor de bouw van 75 premie-huurwoningen in de wijk Zeeburg. Woning bouwvereniging Sint An- thonius van Padua lijkt namelijk geen belangstel ling te hebben. In de ver gadering van de raads commissie openbare wer ken stelde de PvdA voor dat de gemeente dan zelf maar moest gaan bouwen in de non-profitsfeer. Maar dat zou wel grote veranderingen in de ge meentebegroting tot ge volg hebben. Vandaar dat wordt afgewacht wat be leggers te bieden hebben. De aannemer Spaarneveste BV wil in diezelfde Zeeburg- wijk in plaats van 35 premie- B-woningen (waarvoor voorlo pig nog geen rijkssubsidie los komt) 35 vrije-sectorwoningen bouwen. Dat zou dan een hui zenrij moeten worden langs de Schulpweg tot de Zeestraat. Voorlopig wil de gemeente Noodwijkerhout deze plannen tegenhouden om geen risico te lopen daardoor mogelijke toe komstige extra-contingenten voor gesubsidieerse bouw te verspelen. Maar als de aanne mer bij zijn plannen blijft zal de gemeente over drie of vier jaar, namelijk als de rest van de wijk gerealiseerd is. deze vrije-sector-bouw toch niet te gen kunnen houden. In deze commissievergadering brachten enkele Zeeburgers hun bezwaren naar voren te gen de bouw van elf vrijesec- torwoningen op de plaats waar oorspronkelijk een park was gepland De wijkvereniging zelf had al schriftelijk bezwaar ingediend en was niet aanwe zig. De bewoners vreesden hun uitzicht te verliezen en straks uit te kijken op lege wo ningen. Er staan namelijk el ders in de wijk nog heel wat vrije-sector-woningen al jaren leeg. Maar volgens bouwer Wiela zijn de perspectieven voor verkoop gunstig. ADVERTENTIE bouwvoorlichting centrum voor advies, aanschaf en oriëntatie De unieke expositie over bou wen en wonen met informatie over produkten en diensten van tientallen bedrijven vrije toegang openingstijden: di .wo .vr. 9 00 - 17.00 uur do 9 00 - 20 00 uur za. 9 00 - 14 00 uur staringlaan 6 waddm*veen Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14 00 en 15 00 uur. telefoonnr. 071- 122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. HILLEGOM Twee inwoners van Hillegom. broers van 31 en 28 jaar oud, hebben bekend in een jaar tijd veertien inbraken, dertien in Hillegom en één in Lisse. te hebben gepleegd. Het tweetal is inmiddels voorgeleid aan de officier van justitie en zit nu in voorarrest. Twee medeplichtigen, een 60-jarige Hillegom- mer en een 32-jarige inwoner van Haarlem, zijn na verhoor vrij gelaten. De politie kwam de daders op het spoor toen de oudste broer op 28 februari op heterdaad werd betrapt bij een inbraak in een winkel in de Hillegomse Hoofdstraat. Zijn broer werd de volgende dag aangehouden. Tijdens de verhoren werden in to taal veertien inbraken in openbare gebouwen, winkels en be drijven bekend, allemaal gepleegd in een jaar tijd. Opvallend de tail: de bekentenis werd gedaan precies een jaar nadat de eerste inbraak was gepleegd, op 3 maart. Bij de inbraken werd volgens een voorlopige schatting voor 5.000 gulden schade aangericht Aan geld werd ongeveer 1.000 gulden ontvreemd en voor 3.000 gulden aan koffie, drank en elektrische apparatuur. Q4 ETERWOUDE Voor het eerst e gehele discussie rond de scho- iie in Zoeterwoude hebben de ers van de leerlingen van de imschool zich nadrukkelijk •proken. Dat gebeurde gister- nd tijdens een extra ouderavond, een ordelijk verlopen bijeen- prijist, zonder emotionele taferelen, 5* imen de aanwezigen vrijwel ^|niem (er waren slechts 2 ont- ig Jdingen) tot de slotsom dat een e per 1 augustus 1985 inclusief ek« nitieve huisvesting in één ge- "Mj iw het beste is. In het belang van jkinderen is het voor de ouders L van de jeugd van de Sjaloomschool met een gescheiden huisvesting terwijl de niet van belang in welk schoolge- 1 ,ooc: J bouw de huisvesting zal plaatsvin den. fusie per 1 augustus 1985 reeds een feit is. Over die fusie waren de aanwezigen ove rigens snel uitgepraat: „die moet door gaan". De aanwezigen waren duidelijk in hun ui- tingen en gaan akkoord met een totale Huisvesting huisvesting in hetzij de Aloysiusschool aan de Schenkelweg hetzij huisvesting in de Sjaloomschool aan de Veldzichtstraat. Indien die gezamenlijke huisvesting per 1 augustus niet realiseerbaar is dan geeft de meerderheid van de ouders de voorkeur aan een huisvestingsplan zoals de situatie nu is. Een en ander is evenwel afhanke lijk van de stem van het onderwijsteam dat zich nog zal moeten beraden over de conseouenties van not? één iaar doorgaan De ouders werden gisteravond zeer uit voerig voorgelicht over de voorstellen die maandag 4 maart j.l. zijn besproken in het bestuur van de Stichting Katholieke Scho len. Het ging daarbij om drie huisvestings- voorstellen. Het dagelijks bestuur van de stichting stelde voor alle leerlingen van de twee lagere scholen te huisvesten in de Aloysiusschool en alle kleuters in de Sja loomschool Dat zou dan tpvpns dp sluitinr» van de kleuterschool in Zonnegaarde be tekenen. Dat voorstel werd maandag avond met 5 stemmen voor en 11 tegen verworpen. Het tweede voorstel, afkom stig van de Sjaloomschool, behelsde een huisvesting van alle kinderen van de la gere school en de kleuters die nu zijn ge huisvest in de Sjaloomschool in de school aan de Veldzichtstraat terwijl de kleuters in Zonnegaarde zouden blijven. Ook dat voorstel haalde geen meerderheid al was het verschil (7 voor en 9 tegen) gering. Het derde voorstel, gelanceerd door de Aloysiusschool, hield in dat kleuters en la gere school leerlingen naar de Aloysius school zouden gaan terwijl de kleuter school Zonengaarde gehandhaafd zou blij- gen eveneens verworpen. Toen werd zelfs de slotconclusie getrok ken: géén huisvesting, dan ook géén fusie. Op dat moment dreigde evenwel het da gelijks bestuur van de stichting de hand doek in de ring te gooien Dat ging de overige bestuursleden duidelijk te ver. Het bestuursvoorstel (kleuters in de Sja- loom en andere leerlingen in de Aloysius) kwam opnieuw instemming en toen stem den 12 personen vóór en 4 legen Dat bestuursbesluit kwam gisteravond ui teraard ook ter sprake maar de aanwezi gen toonden zich tegen een splitsing van kleuters en lagere school Of alle leerlin- ten in de Aloysiusschool of allemaal in de jaloomschool en als dat vanwege de be- norktp huisvesting per 1 augustus 1QRS met mogelijk is. dan de huisvesting nog een jaar houden zoals die nu is. Daar waar de ouders van de leerlingen van de Aloysiusschool zeer fel en emotio neel reageerden, probeerde men in de Sja loomschool de materie zakelijker en dui delijker te bespreken Het is een gegeven 'at het leerhngental van de Sialoom klein en dat een fusie onontkoombaar is. Men pleit, nog even los gezien van het onder wijssysteem maar daar zal in coed overleg best uit te komen zijn, nadrukkelijk voor een centrale huisvesting en dat mag dan best aan de Schenkelweg zijn Een tussen voorstel (kleuters en de klassen 1, 2 en 3 in de Sjaloom en e klassen 4. 5 en 6 in de Aloysius. Alles voor één schooljaar) werd

Leidse Courant | 1985 | | pagina 21