gehoordgezien handel herinnert zich zijn $even als grand seigneur siNftDIO/TELEVISIE CfiidócSouoont WOENSDAG 6 MAART 1985 PAGINA 1 britse popgroep Wham op toernee door China adP%DEN Het beken- atis britse popduo Wham ln di0p toernee gaan in na. George Michael Andrew Ridgeley zul- ■^fcamen met een band |jVl4 man op 7 april op- in Peking en op ipril in de opera van iton. zo heeft hun /N ager Jazz Summers 83®- 0. 21j :inew i0. 21i zei: ..Ongeveer een 13 geleden bedachten partner Simon Na- 5 21-Bell en ik. samen de jongens dat het een prima idee zou zijn om in China te gaan spe len". Een tot dan toe in pop kringen ongehoorde ge dachte. omdat men van China twee dingen wist: ten eerste wordt pop daar beschouwd als fnuikend voor de werklust van het volk en ten tweede wordt pop daar ervaren als ondermijnend door westerse decadente tek sten. Ze namen nochtans con tact op met functionaris sen van de Chinese am bassade in Tokio, toen Wham daar negen maan den geleden optrad Prompt werden ze uitge nodigd voor een concert. De Chinezen ontwikkel den wel enige bezwaren tegen het volume, waar mee de Wham-heren werkten, maar ze konden niet ontkennen, dat het leuk klonk. Twee weken geleden werd Napier-Bell naar China uitgenodigd, waar het optreden definitief werd geregeld. Zondag kwam een officiële uit nodiging van de Jeugdfe- deratie van China en van de goeverneur van de provincie Kanton om op toernee te gaan. Naar verluidt sloeg het bericht van de komst van Wham goed aan bij de Chinese jeugd. Nu het ijs op het gebied van pop tussen China en het Wes ten is gebroken, ver wacht men, dat meer popgroepen met hun mu ziek naar China zullen gaan. In popkringen gaf men aanvankelijk Wham weinig kans, maar mo menteel wordt hier an ders tegen aan gekeken. JAZZ-FESTIVAL OPNOS-RADIO HILVERSUM Het Internationaal Jazzfestival Amsterdam zal dit jaar plaatsvinden op vrijdag 27, zaterdag 28 en zondag 29 september. Dit ondanks eerde re berichten, die meldden dat de NOS wegens bezuinigingen het festival uit de begroting moest schrappen. Wel is beslo ten dat dit jaar van een gewijzigde opzet sprake zal zijn. De in de vorige edities van het festival gebruikelijke donderdag avond is vervallen. Toegevoegd is de zon dagmiddag. De vrijdag- en zaterdagavon den zullen schematisch hetzelfde beeld opleveren als vorige jaren, afwisselend zullen per avond twee Nederlandse en twee Amerikaanse formaties optreden. Vermoedelijk zullen alle Nederlandse concerten, vier in totaal, het resultaat zijn van speciaal voor dit festival verleende compositieopdrachten. Traditie-getrouw zal op elke avond een van de Amerikaan se optredens worden verzorgd door een piano-trio met wisselende gastsolisten. Deze „rode-draad'-functie zal dit jaar worden bekleed door pianist barry Har- ris. De zondagmiddag is nieuw in de pro grammering van het festival. Geopend wordt met de finale van het Jazzpodium. het concours voor beginnende jazzmusici waarvan de voorronde op vrijdag- en za terdagmiddag heeft plaats gehad. Door deze finale op het „grote podium" te si tueren hoopt de organisatie meer aan dacht te vragen voor de relatief hoog staande kwaliteit, die de laatste jaren tij dens het concours ten gehore werd ge bracht. De zondagmiddag en het festival worden aansluitend afgesloten met een belangrijke Amerikaanse act. tlonst 1 LI DO LID0,VERSUM Bach en B1ljdel worden vaak in één "gpi genoemd. Inderdaad zijn i332oinnen een maand en op 0. 19) afstand van nog geen 150 ■eesijmeter van elkaar geboren. vanavond draait het in lel* olerland C op Ned. II om erbo^O uur allemaal om Handel .21.(dat ze geen van beiden ar- jt'ke vernieuwers waren, en 36 op zijn manier als geniale jp'onikesluiter fungeerden van 1. 19; glorieuze tijdperk van de 00- bk. is er alle reden ze in i adem te blijven noemen, (wel ze heel verschillende soonlijkheden waren. Bach ^40T z'Jn leven lan8 een kerk- ^'sicus, ook al manifesteerde 2itzich daarbuiten als een vi- ar Tl en origineel muzikant. Hij C|d zich in hoofdzaak op in B"4ringen en Saksen, terwijl tijfdc' zijn geboortestreek al .45. jl jong verliet en zich on- Iks zijn burgerlijke afkomst 'itond thuis voelde aan Ita- vorstenhoven. Het itste deel van zijn leven icht Handel door in het be- jvige Londen, dikwijls in iNWlllijke kringen. Ook hij lakte kerkmuziek en com- ito, hot "s lots zich pas gaan wijden toen met de opera, in sociaal op- ht, niet verder kon. "'alatenschap an t de nalatenschap van Bach 14 <gebleken, dat die de muziek Handel kende en hoog- itte. Hij heeft zijn tijdge- eens voor een bezoek uit- digd. maar toen deze er op kon ingaan, deed Han- verder ook geen moeite met Bach in contact te komen. In de erfenis van Handel is geen noot van Bach boven wa ter gekomen. Hoe heeft Nederland op deze muzikale reuzen gereageerd? Bach is hier nooit geweest; Handel wel en hem overkwam op een reis van Haarlem naar Den Haag een ongeluk met een postkoets. Van beiden werd de muziek in ons land geleidelijk aan bekend, maar hun roem begon hier toch pas tegen het einde van de vorige Toen heeft Nederland duide lijk geopteerd voor Bach. Na tuurlijk vond Handels Messias hier weerklank, evenals zijn orgelconcerten. Zijn Water- en Firework-music werden zelfs heel populair Maar Bach maakte met zijn passiemuzie- ken, zijn orgelcomposities, zijn kerkcantates, zijn suites en concerten en ook zijn clave- cimbelstukken toch veel die per indruk. Met zijn aan de tijd van het ontstaan gebonden opera's kon Handel hier, even min als elders, in het latere muziekleven doordringen. Er is daarom alle reden de her denking van 1985 aan te grij pen om de grote, zij het vaak wereldse allure van Handel wat meer kans te geven. Het culturele NOS-programma Nederland C schijnt dat van avond te willen proberen. Ik moet helaas vrezen, dat het re sultaat averechts zal zijn. In de dan te vertonen Engelse film van Tony Palmer, naar een scenario van John Osborne, verschijnt Handel in de laatste week van zijn leven. De 74-ja- rige componist is dan geheel blind. Trevor Howard, die deze rol speelt, loopt radeloos rond. slecht verstaanbaar mompelend en af en toe in woede uitbarstend. Zijn leven trekt in korte, koortsachtige flitsen aan zijn geestesoog voorbij. Wij zien vooral tafre- len in paleisachtige woningen en weelderige tuinen, soms in concertzalen, steeds rijk ge stoffeerd met vorstelijk uitge doste gezelschappen. die meestal andere bezigheden hebben dan nu juist het luiste ren naar muziek. Bevestigd wordt dat Handel een grand seigneur wilde zijn, maar dat hij dat vooral geweest is in zijn muziek blijkt uit dit prente- boek nergens. Vertolkers Er heeft een hele stoet muzi kale vertolkers van de eerste rang aan de film meegewerkt, maar de meeste van hen zul len wel danig schrikken, door wat er met hun inbreng is ge daan. Geen van hen krijgt ook maar een halve kans een in zichzelf compleet fragment uit één van Handels werken in het juiste kader als voorbeeld van diens genialiteit te presen teren. De compositorische fragmentarisering is even on deskundig als de combinaties absurd zijn. De dikwijls versnelde bewe gingen in de beelden zijn vrij wel altijd potsierlijk en zinloos karikaturaal. Palmer laat niet alleen de oude, maar ook de jonge en de middelbare Han del voortdurend dirigeren. Dat wil voor Palmer zeggen, met slappe handjes tegen de maat van de muziek inwapperen. Het bekende voorval van de Handel in j zijn beste jaren. beide prima donna's die elkaar bij open doek in het operathe ater in de haren vliegen, gaat onder in een hoop overdreven gebaren. De scène komt door de plaats van de camera ook niet tot zijn recht, evenmin als de ontmoeting met Buxtehude in Lubeck (met een felle snier naar die schavuit van een Bach!) of de wedstrijd met Do- menico Scarlatti. Het schijn baar surrealistische intermezzo met de grammofoon van Edi son betekent alleen, dat de fantasie van de makers op hol is geslagen, dat ze van Handel en zijn werk geen flauw benul hadden en da» ze de barok als een periode van hoogste style- nng nooit hebben herkend Moeten we met dit algemene beeld van de tragedie van een eenzame, verbitterde ouder dom een genie eren, zelfs al zou dat een meer of minder getrouw beeld zijn van de werkelijkheid van zijn laatste dagen0 Het is een quasi-mo- derne ontluistering, waar nie mand wijzer van wordt. JOHN KASANDER MIEP Jeugdboekenschrijfster Miep Diekman houdt er zeer uitgesproken opvattin gen over schrijvers op na. Zegt zij: ..Boeken voor jon geren moeten voor de jeugd een bron zijn om de wereld in vrijheid te leren kennen. Daarom moet de pedagoog in de schrijver eerst ster ven". Zij zal nader op deze stelling ingaan op dinsdag 12 maart in NCRV's Litera- maprogramma op Hilver sum 4 om 21 30 uur. Behal ve van haar boeken is zij ook bekend van het NCRV- programma „Kletsmajoor". Geboren in Assen groeide zij op op Curasao. Zij noemt zichzelf dan ook een pro- dukt van twee culturen. Miep kwam nog in de jour nalistiek terecht, maar be gon toen al snel haar eerste kinderboek te schrijven on der de titel ..Voltooid verle den tijd". Naarmate meer boeken van haar hand ver schenen. kreeg zij de juiste stijl te pakken. De pedagoge in haar moest eerst wijken voor de kletsmajorette. Veel van de jeugdboeken van Miep Diekman spelen op de Antillen. In 1970 kreeg zij de staatsprijs voor kinder en jeugdliteratuur. Niet al leen Miep. maar ook de staat bleek de smaak te pakken te hebben Kortge leden voltooide zij ..Hannes en Kaatje, wat is dat voor een praatje". De NCRV kreeg oog en vat op haar en haalde hiermee een bunde ling verhalen binnen voor het programma „Kletsma joor". elke woensdagmiddag voor al wat jong heet of wil zijn. Miep heeft het niet zo op pedagogen, die atijd we ten hoe het moet. Zij heeft liever te maken met Klets majoors. Die praten er al leen maar over. jo Als er iemand is die iets van film afweet, is het wel de Belgische presentator Jo Röpcke. Hij is al 23 jaar het 'gezicht' van het filmpro gramma „Première" Röpc ke kreeg - bij wijze van spreken - de filmbeelden met de paplepel ingegoten, zo vertelde hij onlangs in het Belgische radio- en tele visieblad Humo. Van kind- saf sleurden zijn ouders, als echte cinemagangers, hem mee naar de bioscoop. Zoals hij zich herinnert: „maan dagavond was filmavond en dan gingen we altijd naar dezelfde bioscoop zonder te weten wat er werd ge draaid". De 55-iarige Gente naar is eigenlijk afgestu deerd econoom, maar koos voor een andere richting „omdat het enige verschil tussen een econoom en an dere mensen is. dat een eco noom weet waarom hij arm is". Jo Ropcke. die een he kel heeft aan praatfilms, ziet beroepshalve zo'n tien films per week Daarvan noemt hij er gemiddeld drie de moeite waard. Maar dat ook een filmfanaat niet al tijd even wakker naar hel witte doek tuurt, blijkt als hij vertelt dat hij wel eens in slaap is gevallen. Dat was geloof ik tijdens ..Mid night Cowboy" Het kwam niet omdat ik het geen goe de film vond. maar ik had die dag nogal hard gewerkt en was moe. Halverwege de film werd ik wakker ge maakt door een dame. die zei dat ze er niet het minste bezwaar tegen had dat ik sliep, maar dat ze een hekel had aan snurkers". EDERLAND 1 LTp|penserie. Afl. :y JWiske en de Gouden Loco etri motief. (1115 TROS Computer Club, ufi voor''cht'n9s-Pro9ramma Sreivoor de consument over 21.3 huiscomputers, it 140 Tijd voor Marijke, pro- 13 <gramma vol bijzondere gas- o1]ten, onbekend talent en -hakveel muziek. 213 NOS gunj.30 1/26-Journaal. 18.|0S 5™j44 TROS Formule 1. Inter- 22.3 nationaal popprogramma og« gepresenteerd door Erik de 22 4Zwart. TELEAC j j[30 De Betastingcursus van 'jTeleac, Les 3. aagTROS 1 w.OO Flappie, kleuterpro- gramma. p\05 The A-Team. Ameri kaanse serie. Een houthak kersteam wordt in de wielen gereden door een man die hen in de vakbond wil heb ben. Omdat zij weigeren te i betalen wordt het A-Team 14.0erbij gehaald. Si MOS j00 Journaal. J SOCUTERA 1.28 Geef om dit kind, een uitzending van de Stichting ILiliana Fonds. TROS 33 EDe kip en het ei, Ne leter Römer schreef niet al len de serie „De kip en het hij speelt er ook de rol in i politie-agent Harry. Ned. I 1 20.33 uur derlandse comedy-serie. Afl. 4: Mens Sauna. Rinus wil plotseling zijn conditie verbeteren en haalt zijn zoon Harry over mee te gaan naar de sauna, waar hun vreemde dingen wor den aangeboden. 21.05 De TROS TV-show. Ivo Niehe ontvangt onverwach te gasten uit binnen- en buitenland en een keur van nationale en internationale gasten. 22.00 Hotel, Amerikaanse se rie. Afl.: Een aanbod. Peter valt zeer in de smaak van een concurrente van Mrs. Cabot. Deze vrouw heeft een hekel aan Victoria Ca bot en tracht zich via Peter te wreken. 22.50 TROS Aktua, aktualitei- tenrubriek. 23.20 De Benny Hill Show, amusementsprogramma met Benny Hill en zijn team. NOS 23.55 Journaal. NEDERLAND 2 NOS 17.45 Studio Sport: WK Kunstrijden op de schaats in Tokio. 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. PP 19.12 Uitzending van de Cen trum Partij. NOS 19.22 Van Gewest tot Ge west, regionaal magazine met vanavond (onder voor behoud) o.a. de volgende onderwerpen: Kunst op reis; Het bankroet van Moerdijk en De reuzeschil der 20.00 Nederland C. Een pro grammapakket over kunst en cultuur in binnen- en buitenland, waarin actuele informatie over theater, beeldende kunst, film, lite ratuur, architectuur, etc. Presentatie: Cox Habbema en Cees van Ede. Met van daag: 20.20 Georg Frie- drich Handel (1685-1759), tv-film over de laatste zeven dagen uit het leven van Handel, met in de hoofdrol Trevor Howard. Handels muziek in deze film zal wor den uitgevoerd door het English Chamber Orchestra o.l.v. Sir Charles Macker- ras, m.m.v. solisten. 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag Vandaag. 23.00 Studio Sport. 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. BRT 1 18.00 Plons, de gekke kikker, teken filmserie. 18.05 Zeppelin, informatief program ma voor kinderen. Presentatie: Rafael 18.30 Rogier van Ter Doest (9). Vlaamse jeudserie 18.55 Gisborne. Korte film over de redderskampioenschappen op het strand van het stadje Gisborne in Nieuw-Zeeland. 19.05 Jukebox. 19.15 Uitzending door derden: Pro gramma van de KTRO. 19 40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20 10 Kijk uitl Verkeerstips. Afl Wie heeft er voorrang? 20 15 Videomatch. Videospelletje waarbij twee ki|kers per telefoon te gen elkaar uitkomen. Presentatie: Marleen Gordts. 20.25 Namen Noemen, spelprogram- ma waarbijtwee panels, samenge steld uit bekende personen, via cryp tische omschrijvingen, eigennamen raden. Presentatie: Kurt van Eeghem. 21.10 Drie jonge eekhoorntjes. Fin se dierenfilm van Veikko Korkolainen. 21.35 Pluk de dag (One day at a time), komische serie Afl.: Barbara's vriend (2). Barbara is totaal in de war. ze voelt zich schuldig en is ervan overtuigd dat zij verantwoordelijk is voor de zelfmoordpoging van haar klasgenote 22.00 Het gerucht, maandelijks kunstmagazine Vandaag: Een bijdra ge over Frederico Fellini en een re portage over de jongste theaterpro- duktie van Hugo Claus. 22.50 Journaal en Coda. BRT 2 19.00 De zonen van Abraham, serie over religieuze groepen die zich op Abraham beroepen. Afl.: De Griek s-orthodoxe Kerk. 19.25 Tijdrover. 19.40 Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 Journaal. 20 10-22 45 UEFA-cup voetbal. Rechtstreeks verslag van de kwartfi nale om de UEFA-cup tussen Totten- ham Hotspur en Real Madrid Com mentaar Rik de Saedeleer 16 30 Graffiti, jongerenprogramma kunstrubriek „Het gerucht" besteedt onder meer aandacht aan filmregisseur Federico Fellini. BRT 1 om 22.00 uur. '17.15 Lollipop, gevarieerd kinder programma met tekenfilms. 17.50 Plein Jeu, gevarieerd kinder programma. 19 00 Ce aoir, regionaal magazine. 19 25 Minute Papillon. 19.30 Journaal. 20.00 Cap 60, spelprogramma met vragen over de jaren 60 Presentatie: Bernhard Balteau en Rene-Philippe Dawant. 21.05 Pour l'amour du Risque (Hart to Hart), Amerikaanse serie. Henri Beaumont besluit zijn parfumfabriek aan de Harts te verkopen Zijn vrouw Claire is furieus wanneer zij dit hoort en verwijt hem meer aandacht te hebben voor zijn Duitse Herder dan voor haar Niet veel later druppelt ze wat parfum op Henri's trui. waarop de hond zijn meester aanvalt en hem 21 55 Portraits. Vandaag: Een por tret van Joseph Hanse. 22.50 Journaal. 23.05 Un autre regard, een uitzen ding van de Katholieke Omroep: Een ontmoeting met Michel Dubost. MUSIC BOX TV 5 16.00 Non-stop videoclips. Presen tatie: Diana (16.00), Martin met Pop A-Z (17.00), en Gaz (18.00). 19 00 La belle via. 20.00 Les quatre cents coups de Virginia (5). 20 53 Tintam'arts. 22.00 Nieuws. 22.30-02.00 Non-stop videoclips. Herhalingen. Presentatie: Diana (22.30), Martin met Pop A-Z (23.00), Gaz (00 00) en Simon en Sume met Chart Attack, overzicht van de Music Box Top 40 (01.00). Ondertiteling via Tele- Tekst. E Zwart/wit-uitzending. Zwart/wit-uitzending met ondertiteling via Tele- Tekst. &3: Bij niet-Nederlandsta- lige zenders: uitzending in orginele versie met onder titels. Bij niet-Nederlands- talige zenders: zwart/wit- uitzending in orginele ver sie met ondertitels. Duitsland DUITSLAND 1 16.00 Tagesschau. 16.10 Bei 300 Stundenkilometern endet die Moral, reportage over de Formule-2 coureur Christian Danner. 16.55 Lemmi und die Schmöker. 17.20 Kein Tag wie jeder andere. Drei Wochen Nordost (3), avontuur met drie paarden, kinderfilm. 17 50 Tagesschau. 18.00 Hier und Heute. 18.25 Lucky Luke. 19.00 Fame, Amerikaanse serie 19 58 Heute im Ersten. 20 00 I Tagesschau. 20.15 Der kleine Riese, tv-spel naar een boek van Herbert Reinecker Hans Engler is kelner in een cafe op de Reeperbahn Op een dag komt Agnes bij hem. die daar als animeer- meisje werkt. Zij vraagt hem of hij haar dochter wil zeggen dat hij haar vader is. Dat gaat goed, tot Agnes sterft. 21.55 Brennpunkt. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Musikszene 85, muziekpro gramma gepresenteerd door Ron Wil liams. Centraal in deze uitzending staan de Engelse popster Tracy Uit man. de Franse zangeres Anne Pigal. de zanger Julien Clerc en de Duitse rockster en toneelspeler Marius Mul ler-Westernhagen 23.45 Tagesschau. DUITSLAND 2 16.00 Heute. 16 04 Anderland. 16 35 Der Waschbar Rascal, teken filmserie. Afl.: Weerzien met moeder. 17 00 Heute. 17 15 Tele-lllustrierte. 17.50 Ein Heim für Tiere, tv-sene. Afl Aki. De hond Aki wil sinds de dood van zijn baasje niet meer eten Or Bayer neemt de hond op om hem weer te laten eten. maar alle trucs en moeite lopen op niets uit. 18.55 Mittlotto - 7 uit 38. 18.58 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Die Sport-Reportage. 20.15 ZDF Magazine, informatie en meningen over actuele thema's. 21.00 Der Denver-Clan (Dynasty). Amerikaanse serie Jeff en Blake ver trouwen Peter de Vilbis helemaal niet meer. Zij gaan de zaak van de ont voering verder onderzoeken Inmid dels beginnen ook Tracy's plannetjes te werken 21.45 Heute-journal. 22.05 Die Sport-Reportage: Voetbal Europa Cup Kwartfinale - returnwed- stri|den 23.45 Heute. DUITSLAND 3 WDF 18.00 Telekolleg II: Cursus Engels, oefeningsles 11. 18 30 Sesemstraat. 19 00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20 15 Mittwochs ininformatie en 21 45 Hobbythek, vrijetijdsmagazine 22.30 Ti Die Chinesin (La Chinoise). Franse speelfilm uit 1967 van Jean- Luc Godard Met Anne Wiazemsky, Jean-Pierre Leaud. Juliet Berto. e a Een groepje jonge mensen woont in Pariis in een commune Zij zijn aan hangers van Mao en willen zijn ideeen in praktijk brengen 00 00 Laatste journaal. Engeland SKY CHANNEL 16.45 Sky Trax 2. Young, Free Single met Gary Davies 17.30 Sky Trax 3. Skytrax Magazine met Amanda Redington 18.30 Het sprekende paard Mr. Ed. AflComing of age. 19.00 The Lucy show. Afl.: College 19 30 Bear cats. Afl Blood knot 20 20 Main street Broadway. Ameri kaanse speelfilm uit 1953 22.00 International motor sports. 23.05-00.30 Sky trax. Herhaling middgprogramma BBC 1 17.35 Jackanory, kinderprogramma. Vandaag. Wilks the wizard. 17.50 Captain Caveman, kinderse- 18 00 John Craven's Newsround, jeugdjournaal. 18 10 Seaview, kinderprogramma. 18.35 Grange Hill, jeugdserie 19.00 Journaal. 19 30 London plus. 20.00 Terry Wogan. Praatprogram- 20 40 Monkey Business. 21 10 The two Ronnies, showpro gramma met Ronnie Barker en Ron nie Corbett. 22 00 Journaal en weerbericht. 22.25 Q.E.D., wetenschappelijk pro gramma. Afl. The science of sexual attraction 23.15 Sportsnight. 00 40 Weerbericht. BBC 2 18 25 Nieuwsoverzicht voor doven. 18.30 The Wednesday western: Slaughter Trail, Amerikaanse wes tern uit 1951 Met Brian Donlevy, Gig Young, Virginia Grey. e.a. Regie: Ir ving Allen. 19 40 Tekenfilm. 19.50 WK Cricket. Hoogtepunten. 20.40 Open space. 21.10 Timewatch, 22 00 Blott on the landscape. Tv-se- rie over een ontevreden landeigenaar, zijn vrouw en zijn onvoltooide plan- 17 45 Fraggle rock. 18 15 WK Kunstrijden op de schaats in Tokio. 18 45 Nieuws. 19.00 About Anglia. Regionaal ma- 19 35 Crossroads. 20 00 Wish you were here...? Vakan- tietips uit Bradford. Joegoslavië en Australië. 20 30 Coronation Street. 21 00 This is your life. 21 30 There comes a time. Komi sche serie 22 00 The last place on earth. Dra maserie over de Zuidpooi-race tussen Amundsen en Scott Afl Gentlemen and slaves 23 00 Nieuws. 23 30 Midweek sport special. Met onder meer aandacht voor darts 01 00 The gaffer 01 30 Candles in the dark. TV-morgen NEDERLAND 1 NOS 09 30 Nieuws voor doven. 10 00 Ik zoek, ik zoek een kinderboek, afl 4 FEDUCO-ROF 10.30 Telebord 18. NOS 11.30 Hier en nu voor de scho len, afl 20 13 00 Nieuws voor do ven. VOO 16.00 Tineke, middagpro gramma met Tineke de Nooy 17 15 Superted. NOS 17.30 V>6-Journaal. VOO 17.44 Agenda. 1130 Teletekst magazine. 14 00 Schooltelevisie. 15.30 Teletekst ma gazine. 16 30 Mededelingen ONEM. 17.15 Lollipop. 17 50 Plein Jeu. MUSIC BOX TV 5 08.00 Non-stop videoclips. Presenta tie: Gaz (08.00), Sume met de Euro pese concertagenda (09 00), Martin en Simon met Musical Chains' (10.00). Julie (11.00), Simon (12 00) en Sume en Gary (13 00) 14 00 Non stop videoclips. Herhalingen DUITSLAND 1 Die Sport-Reportage: Eu ropacup voetbal 11 30 ARD-Sport Extra. WK kunstschaatsen Tokio 15 40 Teletekst-overzicht. 16 00 Ta gesschau. 16.10 Expeditionen ine Tierreich: Eine Welt im Dach des Waldes. documentaire 16.55 Bilder zum Horen. 17.50 Tagesschau. DUITSLAND 2 10 00 Zie Duitsland 1. 11.25 Die Pa- zifische Hereuaforderung. 12 10 ZFD Magazine. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Tagesschau. 13.15 Teletek st-overzicht. 1556 Programma-o verzicht. 16 00 Heute. 16 04 Eltem- sache: Grundschule. 16 35 Hóhlen- kinder. 17 00 Heute. 17 15 Tele-lllu strierte. 17.50 Tom und Jerry. SKY CHANNEL 14 30 Family. Aft Coming of age 15 30 New animal world. 16 00 Sky Trax 1. Pat Sharp Show 16 45 Sky Trax 2. First run met Peter Powell BBC 1 07 00 Teletekst-overzicht. 07 30 Breakfast Time. 11 30 Play School. 13 30 Journaal. 13 55 Weerbericht. 13 57 Nieuwsoverzicht voor doven. 14 00 Pebble MUI at One. 14 45 Beg- puss. 15.00 The afternoon show. 15 40 Teletekst. 16 50 Play School. 17.10 The Family Ness. 17 15 Jacka nory. 17.25 Yogi bear. ITV 07 25 TV-AM. Ontbijttv 10 30-12 43 Schooltelevisie. 13 00 WK Kunslrij- den op de schaats vanuit Tokio. 14 00 Nieuws. 14 20 Regionaal nieuws. 14 30 The champions. '5 30 Daytime 16 00 Gems. 16 30 Sons and daughters 17 00 The little green man 17 15 The Moomins. HILVERSUM t NCRV 17 03 H.er en Nu-woensdagmagazme 18 06 Met Teddy aan tafel 19 02 In 't voorbij gaan 19.07 Leger des Hetlskwamer 19.25 NCRV-Woensdag-Sporl NOS 20.03 Hobbyscoop. 20 30 Langs de lijn 23 02 Met het oog op morgen NCRV 00 02 Volgspot 01 02 Roman ce. 02.02 Nachtexpress 06 02 In t voorbijgaan. 06.07 Vandaag don derdag HILVERSUM 2 17 30 Nws EO 17 36 Tijdsein NOS 18 00 Nws 18 10 NOS-Midweekmagazine 19 30 De zin van de geschiedenis 20 00 Nws EO 20 03 Licht en uitzicht 20 40 De Bij bel open 21 05 Een bruggehoofd m het oerwoud, hoorspel serie (2). 21 30 EO-Metterdaad hulpverlening 21 32 De open cirkel 22 00 De EO in de re gio 22.30 Nws 22 35 De schoolagen da 22 50 Zicht op Israel 23 10 Theo logische verkenningen NOS 23 30 Verhaal, buitenlandse literatuur HILVERSUM 3 NOS 18 04 De Avond- spits VPRO 19 02 Gonzo Radio 20 03 The John Peel Show 21 02 Frontlijn 22.30 Live Concert The Nits. 23 02 Heartlands HILVERSUM 4 18 00 Nws. 18 02 Affi che 4 18.07 Plaatgraag 19 00 Puur cultuur 19 15 Rauwkost 20 00 Dich ter bij het kind. reportage 21.2S Ra dio Filharm Orkest 22 15 Nederland se muz 23.15 Over boeken 23 45 Spel met poezie HILVERSUM 5 TROS 17 30 Helpers weg (PP 18 20 Uitz. van de EVP) NOS 19 00 Nieuws voor buitenlan ders FEDUCO-NOS 19 40 Medeian- ders Nederlanders Taal Papiamentu RADIO RIJNMOND 16 30 Middagpro gramma met Erik Post Morgen HILVERSUM 1 NCRV 7 03 Het leven de Woord 7 10 Vandaag donder dag, vervolg 8 06 Hier en Nu 8 54 Perspectief 9 03 Wie weet waar Wil lem wever woont? 10 03 Muz bij de koffie 11 03 NCRV-Spectaal Het gol vend buffet 1130 Twaalf-uurtje 12.40 Middagpauzedienst 13 06 Hier en Nu 13 20 NCRV-Globaal KRO 16 03 Op de eerste rang HILVERSUM 2 AVRO 7 00 Nws 7 06 A M 9 30 Nws 9 33 Buiten 10 50 Snotneus ahoy' 1100 Hollywood Boulevard 11 30 Nws 11.33 Kijk op kunst 1158 Beursplein 5. 12 00 035-284555 NOS 12 30 Nws AVRO 12 36 AVRO s Radiojoum 13 00 Nws 13 10 AVRO s Sportpanorama 13 30 Nws 13.33 Hersengym 14 00 In de wandelgangen politiek praatpro gramma 15 00 De burgemeester is larig 16 00 In de wandelgangen HILVERSUM 3 TROS 7 03 De Haver- moutshow 9 03 De Hugo van Gelde ren Show 1103 De Polder poppara de 12 03 50 Pop of een envelop 14 03 TROS Top 50 Show HILVERSUM 4 VARA 07 00 Opmaat 9 00 De strijkkwartetten van Schubert (2) 9 50 Werken van Nielsen Dupre en Messiaen 10 50 Omroeporkest 12.00 Operette VPRO 13 00 Oe Be weging Met om 13 00 Nws 13 02 Muziek aktuatiteit 14 30 De Wwtde- lende Tak Afl Kora 15 00 Muziek aan het hof van Kauer Leopold I 16 00 Het Portret HILVERSUM 5 NOS 9 03 NOS-Spor- l.ef 9 25 Waterstanden RVU 9 30 Alleen op 5 Ati Alleen en sexuaiiteit KRO 10 00 KRO Scheepspraal 10 10 Uit de grond van mijn hart (herhj 10 40 Pimm van de maand 10 55 Pssst moet je horen 11 07 Er was eer-, een lande»gmaar 11 20 Switch on-23 (herh) VARA 17 30 Radio- 1

Leidse Courant | 1985 | | pagina 11