Financiële tegenvaller voor Katwijk Onderwi jsinspecteur nieuwe directeur van „De Wilbert Restauratie Boerhaave- huis van start gemeente Noordwi jk wil De Rank kopen Staterialen veiling verdringt bollen BURGERLIJKE STAND PAGiifDEN OMGEVING Ccidóc Gouoant DINSDAG 5 MAART 1965 PAGINA 15 se onthoudt subsidie i vrouwentelefoon E Burgemeester en wethouders van willen geen subsidie verlenen aan de groep 'Vrouwen bellen Vrouwen'. De groep heeft om de bijdrage verzocht de eind vorig jaar begonnen telefoni- hulpdienst in de Duin- en Bollen- i. van de hulpdienst is vrouwen met emen de mogelijkheid tot gesprek te n en zonodig adressen van meer ge- te hulpinstanties te verschaffen. Het je van Lisse meent dat er al voldoende schappelijke dienstverlening is en dat •rkgroep wellicht een doublure is. Tij de vergadering van woensdag 13 t zal de raad zich onder meer over dit •werp uitspreken. Gemeente niet in stichting De Does LEIDERDORP De gemeente Leiderdorp moet niet in de stichting Zwembad De Does plaatsnemen. Dat vond de meerderheid van de raadscommissie bestuurszakem gisteravond. Het zwembad wordt nu beheerd door de zwem- en polovereniging De Does. Het bestuur van de noodlijdende vereniging wil echter De Does veranderen in een stichting. De vereniging functioneert slecht bij gebrek aan leden. In feite blij ken slechts (oud)-bestuursleden en hun gezinsleden als lid te zijn in geschreven. De vereniging wil dan ook de andere Leiderdorpse zwemverenigingen DKD en LDRB bij het beheer van het zwembad betrekken. Verder zou de gemeente deel moeten nemen, vooral nu men plannen heeft om het bad voor 2,75 miljoen gulden aantrekke lijker te maken. Nu legt de gemeente jaarlijks vier ton toe op de exploitatie. Na de renovatie zou er meer publiek moeten komen, en dus minder inkomsten waardoor het tekort omlaag gaat. Niet ieder een geeft het plan een kans van slagen. De raadscommissie was door die ambitieuze plannen te huiverig om verantwoordelijkheid te aan vaarden. Commissielid J. den Boeft (CDA) wilde niet verder gaan dan het installeren van gemeenteambtenaren in de werkgroep die de renovatieplannen voor het zwembad bestudeert. Supermarkt weg uit de Passage OEGSTGEEST In de ruim- te die vrijgekomen is, na het vertrek van een supermarkt uit De Passage aan de De Kempenaerstraat, zal een uit breiding komen van de make laardij Proper. Deze firma heeft bij de ge meente Oegstgeest een bouw vergunning aangevraagd om het perceel te kunnen herin delen. In het nieuwe gedeelte worden de receptie, fotopre sentatie, spreekkamers en ar chief van de makelaardij ge huisvest. Eerste steen De Krom KATWIJK Voorzitter J van Duijvenbode van voetbalvereniging Katwijk heeft gistermid dag de eerste steen gelegd voor de kleed- en kantineaccommodatie van het nieuwe sport complex De Krom. Hij deed dat op een moment dat de bouw van het clubhuis, de dienstruimten en de twaalf kleedkamers, waarover de vereni ging hier de beschikking krijgt, al in een verge vorderd stadium verkeert. Geprobeerd wordt om de accommodatie nog voor de streefdatum 1 juni op te leveren zodat het nieuwe complex met ingang van het voet balseizoen '85-'86 in gebruik kan worden geno men. Het nieuwe sportpark De Krom telt zes speelvelden en heeft, met de bouw van de ac commodatie, de aanleg van de velden en het verwerven van de grond, zo'n 4 miljoen gulden Gewijzigde opzet doden herdenking in Katwijk KATWIJK De dodenherdenking op 4 mei zal een veel uitge breider karakter hebben dan in voorgaande jaren. In plaats van de sobere kranslegging bij het monument aan de Willem de Zwijgerlaan is nu een programma opgesteld dat onder meer uit gaat van een herdenkingssamenkomst in de Triumfatorkerk en een stille tocht. Tijdens de bijeenkomst in de kerk zal het koor Excelsior een uitvoering verzorgen van het Requiem van Fauré. bijgestaan door enkele solisten en een orkest. Ook zal burge meester C. A. Bos hier een toespraak houden. Aan de stille tocht vanuit de kerk naar het monument voor de gevallenen zal kun nen worden deelgenomen door de plaatselijke verenigingen. Oud-Strijders, scholen en andere belangstellenden. Bij het mo nument zal de burgemeester namens het gemeentebestuur een krans leggen en tijdens een defile krijgt iedereen die dit voor beeld wil volgen daartoe de gelegenheid De raadscommissie voor algemeen bestuurlijke zaken heeft gisteravond ingestemd met de gewijzigde opzet voor de Dodenherdenking. mting Lisse jr Poelpolder E Scoutinggroep de •ano's heeft de plannen de bouw van een nieuw rkomen gewijzigd Niet ngeving van de vuilstort- 5, maar de Poelpolder is s bouwlocatie uitgekozen. gemeenteraad krijgt isdag 13 maart het voor met die wijziging in te men. bekend ging de gemeen- d in december akkoord iet voorstel om een nieuw mis nabij de vuilstort- s te bouwen. Haast was den, wilde de Stichting tot >itatie van clubhuizen in ïerking komen voor sub- Inmiddels is echter vast »n te staan, dat die snelle tering aan de Loosterweg niet mogelijk zal zijn. Het in is een deel van een malige vuilstortplaats en de bodemkwaliteit is door |rovincie een oriënterend monderzoek gedaan. De itaten van het eerste iterende onderzoek nopen en nader onderzoek, met evolg dat de bouwplannen de scoutinggroep vertra- zouden gaan oplopen rmee de forse subsidie van ministerie van welzijn, sgezondheid en cultuur C) op de tocht zou komen dus naarstig gezocht naar alternatieve vestigings- ^^ts en in onderling overleg gevonden in de Poelpol- ^Pzuid, nabij de Ringvaart. K alles mee zit, kunnen de K vwerkzaamheden voor 15 K tt van start gaan. Daarmee W Zit voldaan een de voor- W /ïde voor de WVC-subsidie. r /jjeen en ander zijn beslag te Jïs/jlïien laten krijgen, stellen W de raad voor om tot de XjXvfoop van het benodigde &*>Xjd over te gaan. ASFALTERING VARKEVISSERSTRAAT NOODZAKELIJK KATWIJK Met de dringend noodzakelijke asfaltering van de ruim een kilometer lange Var- kevisserstraat krijgt de ge meente te maken met een grote financiële tegenval ler. Bij het opstellen van de meerjarenbegroting is er altijd van uitgegaan dat de werkzaamheden zou den kunnen worden be kostigd uit de rijksbijdra ge voor stads- en dorps vernieuwing, maar uit dat fonds is na de recente wetswijziging niet veel meer te halen. Het voor de asfaltering van de Var- ke visserstraat benodigde^ bedrag, dat volgens bur gemeester C. A. Bos ligt tussen de 7 ton en een miljoen, zal nu binnen de begroting '85 moeten wor den gevonden. In de wegenstructuur van Katwijk aan Zee is de Varke- visserstraat al jarenlang een zorgenkindje. Het plaveisel van deze van west naar oost lopende verkeersader verkeert door het zeer intensieve ge bruik, ondermeer door de NZH-bussen, en de uitduin- zand bestaande ondergrond ei genlijk constant in een zeer slechte staat. De laatste her- strating van een deel van het wegdek dateert van 1980 maar van deze ruim een ton kosten de werkzaamheden was na een jaar al vrijwel niets meer te merken. „Het is goed geld naar kwaad geld gooien", zo omschreef adjunct-directeur A. de Ruiter van Openbare Werken gisteren een volgende poging om het plaveisel op deze manier op te lappen. De Ruiter lichtte in de commissie van Algemeen Bestuurlijke Zaken een plan toe om de straat te asfalteren, de enige manier om het wegdek voor langere tijd goed berijdbaar te houden. Die asfaltering is ook in het verleden al meerdere malen ter sprake gekomen maar werd toen steeds weer uitge steld. Motieven daarvoor wa ren dat bij een dergelijke ope ratie ook de riolering onder het straatoppervlak zou moe ten worden vervangen en het zelfde gold voor de kabels en leidingen van de gemeentebe drijven. Nu inmiddels een nieuwe riolering is aangelegd en de kabels en leidingen na genoeg zijn afgeschreven (en daarom toch moeten worden vervangen), kan wel tot asfal tering worden overgegaan. Hiertoe bestaat nu, na de vorstperiodes in deze winter, méér dan ooit de noodzaak. De plannen zullen, wanneer de raad er deze maand mee akkoord gaat, in twee fasen worden uitgevoerd. Gestart wordt in september van dit jaar, waarna het karwei ver volgens in het voorjaar van '86 wordt afgemaakt. Niet de hele straat zal overigens worden geasfalteerd. De vele kruisin gen blijven voorzien van de huidige bestrating, ondermeer om de snelheid van het ver keer af te remmen, terwijl ook de parkeerstroken op een der gelijke manier zullen worden uitgevoerd. beeld van de drukte vorig jaar tijdens de materialenveiling. >:«E Een extra grote ';."*te is de afgelopen twee ;jinden op sommige dagen Xjieurd rondom de Hobaho- >3en in Lisse. Een nieuw fe- ijieen, dat de bollen op die I-jen verdringt uit de veiling- £1 is daarvan de oorzaak. Het de zogenaamde materia- Ijleilingen, een soort super- Xjmelmarkten waarbij van X|s bij opbod of afslag wordt tftocht. Morgen staat er weer zo'n veiling op het. pro gramma en potentiële kopers kunnen dinsdag al kijken of er iets van hun gading bij is. De bollenhallen veranderen in een inmense boedelveilinghal Vol spullen die voorzien zijn van labels en nummers. Het zijn machines, materialen en gereedschappen die de dagen ervoor met man en macht worden aangesjouwd en waar voor van te voren inzetprijzen voor het loven en bieden wor den vastgesteld. Niet zelden lijkt de Hobaho deze dagen op een museum want de meest aangevoerde zaken zijn oud, maar blijken na een opknap- beurt(je) vaak nog zeer goed bruikbaar, maar ook huisraad ontbreekt niet op de veiling. Het aanbod strekt van gaasbak tot kast en van rooimachine tot vaas. VALKENBURG Geboren: Joke Elizabeth Maria, d.v M.C.A.A. van Diemen en A. van Weeren; Aad, z.v A. Koudijs en M.A.C Aandewiel. Overleden: J. van Egmond. Gehuwd: P. Oudshoorn en E E van Vliet. C. van der Plas en J. Ouwer- SlOOL VOORHOUT Gedepu teerde mevrouw drs. I. Günther heeft gistermid dag het startsein voor de restauratie van het Boer- haavehuis gegeven. De symbolische handeling bestond uit het overhan digen van een dakpan aan burgemeester M. Th. van de Wouw, op een steiger bevestigd aan het uit de 17e eeuw dateren de Boerhaavehuis. Met de restauratie van het geboortehuis van Herman Boerhaave is een bedrag van 556.000,gemoeid. Mede door een subsidie van 200.000,van Rijksmonu mentenzorg 15.000,sub sidie van de Provincie en ƒ50.000,subsidie van de gemeente Voorhout werd deze restauratie mogelijk. De in 1981 opgerichte Stich ting „Het Boerhaavehuisv bracht met verschillende acties, onder mee.a. door het winnen van begunsti gers binnen -en buiten Voorhout, een bedrag van ƒ50.000,bijeen Een le ning van 200.000,werd verstrekt door de Generale Financiële Raad van de Hervormde kerk. Het stich tingsbestuur heeft thans, naast de aflossing van de le ning, een tekort van ƒ41.000,—. In haar toespraak zei me vrouw Günther onder meer dat financiële problemen binnen de provincie het niet mogelijk maken een hogere bijdrage te geven. Overigens, zo voegde zij er aan toe: „Met het Boerhaa vehuis bent u maar net op tijd, door een wijziging in het provinciale subsidiesys teem komen de „woonhui zen" in de toekomst buiten de „prijzen" te vallen." Burgemeester M. Th. van de Wouw memreerde de geschiedenis van het Boer haavehuis en prees het „on verdroten doorgaan van de Stichting „Het Boerhaave huis" waardoor de restaura tie doorgezet kon worden. Stichting voorzitter de heer J. Zuilhof zette de argu menten om het Boerhaave huis te behouden uiteen: de cultuur historische waarde, het in takt houden van het „Groene hart" van Voor hout. tevens wees hij op de taak van de gemeenschap om „de prestaties van voor ouders in ere te houden". De sfeervolle laan, die naar het Boerhaavehuis leidt. Burgemeester M. van de Wouw en mevrouw Günther verrichten de officiële handeling. KATWIJK De huidige inspecteur van het alge meen voortgezet onder wijs in de regio Leiden, de heer H. van Mierlo, wordt de nieuwe directeur van „De Wilbert". Het bestuur van dit verpleegtehuis voor geriatrische- en so matische patiënten heeft de 48-jarige Katwijker be noemd in de vacature die in het najaar van '84 ont stond door het vertrek van de directieleden Prein en Bakker. De heer Van Mierlo, eerder rector van het Rijnlands Ly ceum in Oegstgeest en in Kat wijk vooral bekend als de voorzitter van de raadsfraktie van D'66/Gemeentebelangen, zal met ingang van 1 augustus zijn nieuwe functie gaan ver vullen. De heer Van Mierlo, die geen ervaring heeft met het werken in de gezondheidszorg maar al wel enkele jaren bestuurslid van „De Wilbert" was, zal gaan werken met een manage- mentsteam waarin alle dienst hoofden van het tehuis zijn vertegenwoordigd. „De ver antwoordelijkheden worden hiermee gedecentraliseerd naar de plaats waar ze thuis horen", zei hij gistermiddag bij het bekend worden van zijn benoeming. „De directeur leidt vergaderingen en hakt knopen door. Je bent een soort proces- begeleider die zorgt dat alles soepel verloopt". Al bij het vertrek van algemeen direc teur Prein en medisch direc teur Bakker was besloten dat „De Wilbert" voortaan een éénhoofdige directie zou krij gen. Als de voornaamste redenen voor zijn overstap van de on derwijsinspectie naar de ge zondheidszorg noemt Van Mierlo de wens om op een di recte manier met mensen om te gaan (bij de inspectie is het werk toch wat afstandelijker") en leiding te kunnen geven aan een klein team van des kundigen. „Daarnaast vind ik het prettig om zelf bij de uit voering van beleid betrokken te zijn Tijdens mijn contacten met de scholen voerde ik wel besprekingen met de leiding maar het uitvoerende werk stond toch wat verder van mij af". Als enkele van zijn belangrijk ste taken als directeur van „De Wilbert" ziet Van Mierlo het begeleiden van de nieuw- bouwplannen die het tehuis heeft, het uitdragen van de dienstverlenende werkzaam heden naar de regio en het in de praktijk op poten zetten van de nieuwe orgamsaUe- structuur waarvoor het tehuis heeft gekozen. Tot de datum van zijn indiensttreding zal „De Wilbert" worden geleid door een interim-directie van enkele diensthoofden ORDWIJK B en W van irdwijk hebben overeen- nming met de kerkvoorgdij sikt over aankoop van De ik. Het college wil het ge gaan gebruiken voor het aal-culturele werk in de plaats De kerkvoogdij is :fcid het gebouw voor 000 gulden te verkopen, is ongeveer 50.000 gulden r dan het in 1964 bij de rung heeft gekost. Tezamen de overdrachtskosten zal gemeente 625.000 gulden' i^eten uitgeven. Daar komt j: rigens nog eens 150 000 Jen bij voor achterstallig erhoud en enkele interne passingen Donderdag- nd bespreekt de commissie zijn het voorstel en woens- 13 maart moet de commis- financien er haar fiat aan Voorop staat bij het college plan dat De Rank van binnen aantrekkelijk moet worden ge maakt. Met name wordt daar bij gedacht aan de grote zaal, de entree van het gebouw, en verbetering van de bar. Het is de bedoeling dat een stichting het gebouw gaat beheren en in die stichting zullen de voor naamste huurders vertegen woordigd zijn. Het gemeenste- bestuur gaat in april met de vaste huurders om de tafel zit ten om zich te beraden over de samenstelling en de taak van de Stichting De Rank. Het ge meentebestuur is bereid om het bestaande huurcontract met de eigenaar van de in De Rank gevestigde wasserette voort te zetten. Die eigenaar krijgt echter geen zitting in het stichtingsbestuur. Het be stuur moet op 1 september 1985 gaan functioneren, de da tum van de overdracht. Het horecagebeuren in De Rank willen burgemeester en wethouders gaan verpachten aan een jong echtpaar. In april begint het college met de wer ving. Van veel belang is de uitbreiding van het diensten pakket in De Rank. Zo zal het gebouw geschikt gemaakt moeten worden voor diverse uitvoeringen. In ieder geval zal De Rank op zaterdagavond open moeten zijn. Daardoor kan een knel punt ontstaan. Op de zondag ochtenden vinden in De Rank namelijk kerkdiensten plaats van de Ichthus-wijk van de Hervormde Gemeente. In een indertijd aan de gemeenteraad aangeboden stuk, heeft de kerkvoogdij medegedeeld, dat zij mogelijkheden ziet een ver gadering. catechisaties en der gelijke activiteiten elders on der te brengen, indien van De Rank geen gebruik kan wor den gemaakt. Uitdrukkelijk staat daarbij vermeld, dat dit ook geldt voor de kerkdienst van de wijk Ichthuus op zon dagochtend. Wanneer de Icht hus-wijk (Gereformeerde Bond) voor haar zondagoch tenddiensten de voorkeur aan De Rank zou geven, bestaat in de nieuwe opzet de mogelijk heid om als huurder te worden aangemerkt. Voor de exploita tie van het gebouw zou dit aantrekkelijk zijn. B en W stellen dat het opti maal exploiteren van De Rank op korte termijn niet te reali seren zal zijn. Zeker de eerste iaren moet er geld bij. Het col lege streeft er echter naar het tekort niet boven het thans verstrekte subsidiebedrag van bijna 53.000 gulden te laten uitkomen. Het college vindt het behoud van het gebouw voor het soci aal-culturele werk te Noord- wijk aan Zee als ook voor het toerisme in de badplaats van groot belang. De Rank heeft vele pluspunten. Het gebouw staat vrij en is omgeven door veel parkeerruimte Door de ligging wordt weinig overlast aan omwonenden toegebracht. Het gebouw is ideaal ook voor muziekverenigingen, omdat er voldoende opslagruimte is voor instrumenten. Cath weigert excuses aan actievoerders LEIDEN Voorzitter van het college van bestuur van de Leid- se universiteit mr.K.J.Cath weigerde gisteravond in te gaan op de eisen die hem waren gesteld door de actiegroep „Een nieuwe lente". De groep had hem donderdag een brief gestuurd met daarin de eis dat de voorzitter in de universiteitsraadsvergade ring excuses zou aanbieden voor de beschuldigingen die hij had geuit. In een vorige vergadering had hij de groep, die verant woordelijk was voor de bezetting van het Academiegebouw vo rige maand, beticht van „vrijheidsberoving" van de mensen die in het gebouw waren. „Als jurist zou de heer Cath toch moeten weten dat dit een zware beschuldiging is", aldus de woordvoer der van Een nieuwe lente, A.van Peppen De groepering eist van Cath binnen een maand ofwel het intrekken van de be schuldiging ofwel het doen van aangifte van vrijheidsberoving In beide gevallen zou dit ten overstaan van de universiteitsraad moeten gebeuren, „de plaats waar hij de beschuldiging ook heeft geuit", aldus Van Peppen die zegt de uitspraken van Cath in de raad op band te hebben vastgelegd Mr K J Cath wilde gister avond niet zeggen wat en of hij zal antwoorden „Ik heb de brief nog niet gelezen. Ik zal de kwestie morgen in de vergadering van het college voorleggen", luidde zijn enige commentaar De raad had gisteravond een punt op de agenda dat verband hield met de bezetting. Deze was immers begonnen uit ontevreden heid van studenten met de plannen van minister Deelman van onderwijs voor de studiefinanciering. Inbraak in woningen LEIDERDORP Inbrekers hebben vannacht hun slag ge slagen in drie woningen in het oude deel van Leiderdorp. Zij zijn vermoedelijk de huizen binnen gekomen met een val se sleutel. In alle drie de ge vallen werd een gering geld bedrag meegenomen. Drugsverslaafde opgepakt LEIDEN De Leidse politie heeft gisteren een 26-jarige zeer actief inbrekende drugs verslaafde in zijn woning op gepakt. De jongen werd vori ge maand ook al in de kraag gevat, nadat hii bij de Emilie Knappertschool had ingebro ken, gestolen cheques had proberen in te wisselen en in een woning in de Jan Vos- sensteeg had ingebroken. Nu wordt de man verdacht van de inbraak in het Gol den Ten Casino aan de Lan ge Scheistraat in Leiden. Daar werd een stereo-instal latie met een waarde van zo'n 2800 gulden, enkele slof fen sigaretten, fiches en le vensmiddelen ontvreemd. In de woning van de verdachte is de stereo-installatie terug gevonden. Bij een vriend van de verslaafde werden de fiches teruggevonden Tijdens het verhoor bleek de Leidenaar ook een stereo-in stallatie te hebben gestolen uit een kantoorpand aan het Noordeinde. De installatie werd bij een 50-jange Leidse heler teruggevonden. Ook bekende de jongen een race fiets ontvreemd te hebben uit een woning aan de Tes- selschadestraat Ook die is teruggevonden. De verslaaf de is vandaag voorgeleid aan de officier van justitie.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 15