„Ik zal mijn politieke gezindheid niet onder stoelen of banken steken" w Q S O go o"o0o0o0p NAAL Hervormde kerk Hoogmade van sloop gered dagpuzzel LEIDEN OMGEVING CekbcgoiMont MAANDAG 4 MAART 1985 PAGINA 8 K AI dienstueriening APOTHEKEN De avond- en nachtdiensten van de apotheken in de regio Lelden worden tot vrijdag 8 maart waargenomen door Doeza Apotheek in Leiden en Apotheek Beker in Oegst- BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Dioconesaenhuis: Bezoekuur dagelijks van 16.00 tot 17.00 uur Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. In het St. Elisabeth-ziekenhuis. Endegeest: Di. en vr. 13.00- 14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eerste klasse: de gehele dag. Academisch Zie kenhuis: Voor alle patiënten (be halve kinderen) zijn de bezoeku- volgt: Dagelijks 14.15- 14.30-14.4 Voor ouders en li aan doorlopend i lijk. Bezoek aan e kaarten verstrekken. De bezoektijden van de kinderkli- nlek zijn dagelijks 15.00-15.45 u. Dagelijks 14.30-15.15 ling 15.00-15.30 u. alleen voor ouders 18.00-18.30 u. S.O.S.-DIENST Teletonische hulpdienst. tel. 071-125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren of eenzaam zijn. Ver trouwelijk. Dag en nacht bereik- LEIDSE RECHTSWINKEL Ju ridisch Adviesbureau. Ketelboe- terssteeg 10. tel. 130775; Afde- do. 18.30-20.30. Afdeling belas tingen: dl. 18.30-20.30. wo. 18.30-20.30. Klachtenbureau: dl. 18.30-20.30, do. 18.30-20.30. DIERENHULPDIENST Hulp verlening aan verongelukte hon den. katten, vogels, e.d. In de Leiden. Leiderdorp. Warmond en Zoe terwoude. Tel. 071-220021. BURGERRAADSLIEDEN Ko renbrugsteeg 2. tel. 143171 (kantooruren). Spreekuren ma.. KINDER- EN JONGERENTELE FOON Op woensdag- en za terdagmiddag van 14-18 u. tele foon 071 - 120611. MAATSCHAPPELIJK WERK Bureau Maatschappelijk dienst: di 14.00-15.00 u. Apollo- laan la. Zuid-West; do. 14.00- 15.00 u. Herensingel 3. Lelden Noord. Ook tel. van 09.00-10.30 via 766600, afdeling maatschap pelijk werk. RAAD VAN ARBEID Hoge Rijndijk 306. Leiden, tel 071- 899375. Kantoor geopend ma. t/m vr. 9-1Ö u. 14-16 u. Telefoni sche Informatie over kinderbij slag: 8-12 u. .30 u.. Kooi: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 u.; Morskwartler: Buurthuis Morskwartler. Topaas gracht 45. vr. 10.30-11.30 u. SOCIALE RAADSVROUW VOORSCHOTEN Spreekuren: Voorschoten. Tel. 3254. JONGEREN ADVIES CENTRUM Caecillastraat 67. Lelden. Te lefoon 126052. Geopend: ma. ,o 0°0°Q O 7f> .cm O CW0O OQO og_ O do8D° ep figuuApuzzel zeshoek 3-6 voorkoming; 1-2 kaartenboek; 4-5 deel v.e. fiets; 5-6 onenigheid; 6-1 boven het gewone. oplossing ■ejd 9-c :jeBjeii*> 9*2 'sooiöiipb b-i Zoeterwoude viert Elfstedentocht ZOETERWOUDE De Zoeterwoudse schaatsenrijders die heb ben deelgenomen aan de Elfstedentocht er kwamen er 22 aan de start en 17 behaalden het felbegeerde Elfstedenkruis zijn vrijdagavond in het zonnetje gezet. Dat gebeurde onverwachts want de schaatsenrijders hadden zelf een avondje belegd om nog eens gezellig na te praten over het unieke gebeuren dat ons land dagenlang in zijn greep had. Het voltallige college van burgemeester en wethouders kwam name lijk opdraven. Burgemeester Houdijk stak zijn bewondering voor de dappere Zoeterwoudenaren niet onder stoelen of ban ken. „Ik vind het uniek voor Zoeterwoude dat zoveel rijders zich op het Friese ijs hebben ingespannen". Nicoline Ammerlaan, lid van de „IJsclub Zoeterwoude" is. on danks een val, districtskampioene lange baan geworden tijdens wedstrijden om de ijsbaan te Leiden bij de kategorie meisjes-B le jaars. Méér Zoeterwoudse jeugd had succes want Antoinette Koeken werd 2e bij de meisjes-welpen, Carole Vink 3e bij de meisjes-C en Marcel Koeken 3e bij de jongens-B le jaars. MATTIE KANTENEEN TRAINER MEERBURG ZOETERWOUDE Met ingang van vol gend seizoen zal de Zoeterwoudse vier deklasser Meerburg worden getraind door Mattie Kantebeen, nu nog trainer van Vliet- club VTL. De Klerk heeft Meerburg drie seizoenen onder zijn hoede gehad en in goed overleg hebben beide partijen besloten het contract niet te verlengen. Tafeltennis voor bestuursleden ZOETERWOUDE Ger Sud- meyer, bestuurslid van de Zoe terwoudse tennisvereniging „Meerburg" heeft het tafelten nistoernooi voor bestuursleden van verenigingen gewonnen. In de finale versloeg hij Wil Ooijendijk (Progressief Zoeter woude), die overigens de twee eerste edities van het kampi oenschap achter de groene ta fel had gewonnen. Anneke de Jong ('t Spinneweb) werd eer vol derde. Meer dan 50 be- stuurderen (waaronder het voltallig college van B en W inklusief gemeentesecretaris Kruithof) kwamen in aktie. Buit overval ruim een ton RIJNSBURG Ruim honderdduizend gulden is volgens een voorlopige schat ting vrijdag buitgemaakt bij de overval op een vestiging van de Rabo-bank in Rijnsburg. De twee overvallers die even na twee uur 's middags gewapend het kantoortje op het terrein van de Flora veiling binnenstormden, zijn nog steeds spoorloos. Bij de schietpartij die in het kantoortje volgde raakten twee mensen gewond. Beheerder D. Leeu wenburg die in elkaar werd geslagen, kon na behandeling het ziekenhuis verlaten. De 21-jarige Valkenburger die de twee overvallers tijdens hun vlucht probeerde tegen te houden, ligt nog steeds in het Academisch Zieken huis Leiden. Hij was in de arm gescho ten. SCHOUTE GEÏNSTALLEERD ALS BURGEMEESTER VAN WASSENAAR WASSENAAR „Mijn politieke gezindheid, libe raal, is u bekend. Ik zal deze dan ook niet onder stoelen of banken steken. Naar mijn mening is een burgemeester geen poli tiek steriele functionaris". Aldus zaterdagmiddag Wassenaars nieuwe eerste burger, drs. P. H. Schoute, tijdens zijn eerste rede als burgemeester. Schoute werd zaterdag geïnstal leerd. Duidelijk is dat Wassenaars nieuwe ambtsdrager een burge meester nieuwe stijl is in tegenstelling tot mr. K. Staab, die onlangs met pensioen ging. Na de aankomst bij raadhuis de Paauw werd het voltalige gezin Schoute naar de verga dering van de gemeenteraad geleid. Uit zowel de woorden van loco-burgemeester C. Barning als die van VVD- fractieleider C. Aptroot, bleek dat de Wassenaarse ge meenteraad erg gelukkig is met de komst van de Leidse wethouder Schoute naar Wassenaar. Wethouder Bar ning: „U heeft de nodige in terviews gegeven, zoals dat bij nieuwe burgemeesters gaat. Dan wordt er al snel een mening gevormd. Ik kan u nu al zeggen, dat er bij ons en de inwoners van Wasse naar grote innerlijke vreug de is". Tot de aanwezige Leidse burgemeester C. Goekoop en burgemeester Schoute sprak Barning: „Het zal u strelen en de heer Goekoop niet, dat Wassenaar een grote grond gebied bestrijkt dan Leiden. Wassenaar is bijna even groot als Den Haag". VVD- fractieleider Ch. B. Aptroot haastte zich daarna te zeggen dat Wassenaar toch ook klei ner is in sommige dingen. „We vragen u verder begrip voor onze specifieke Wasse naarse problemen". En wel licht erg ver vooruitlopend op de feiten merkte de VVD- er op: „Als er straks, over zes, acht of tien jaar, een af scheid van u komt, dan ko pen wij dat we kunnen zeg gen: „Piet Heijn, z'n gemeen te benne klein, z'n dade ben- ne groot". Ambtswoning Burgemeester Goekoop van Leiden merkte op: „Piet „Spotters"'''rond vliegkamp Valkenburg organiseren zich VALKENBURG Reeds een ruim aantal jaren „zwer ven" rondom het vliegkamp Valkenburg jongeren die* de vliegactiviteiten nauwgezet in de gaten houden van, naderende en opstijgende vliegtuigen op de vliegbasis., Het zijn „vliegtuigspotters" die met groot enthousiasme^ hun hobby uitvoeren en vliegbewegingen met lens of; fototoestel volgen rond militaire of burgervliegvelden. Fotograferen is op veel vliegvelden, net als op het marine-; vliegkamp Valkenburg, verboden en daardoor kunnen de fa-, naten wel eens in problemen komen. Ook op veel buiten-, landse vliegvelden is het uitoefenen van deze hobby verbo den en onlangs nog werd een Nederlander in het buitenland: tijdens zijn pogingen vliegtuigen te fotograferen gearresteerd op verdenking van spionage. Het is bekend dat al enige ja ren geleden de „spotters" uit deze regio zich veelvuldig ophouden aan de achterweg in Valkenburg. De hobbyïsi ten hadden zich in een boom nabij het „bruggetje" gene steld en verkregen op die, manier een fraaie uitkijkpost over de nabijgelegen lan-: dingsbaan. Het gemeente raadslid A. de Vries (GPV) stelde een aantal maanden geleden vragen daarover aan het college van B. en W. Burgemeester N. van 't Wout zegde toe te onderzoeken op welke wijze men de „spot ters" enigszins tegemoet zou kunnen komen en stelde dad het beter zou zijn wanneer de luchtvaartenthousiasten zich zouden organiseren om op deze wijze hun belangen te behartigen. „Op deze ma nier kan men zo mogelijk meer inhoud kunnen geven: aan de uitvoering van zijnl hobby", zo meende Van 't Wout. m Heijn. Jij krijgt in ieder ge val een ambtswoning. Dat heb je mij nooit gegund". En: „Wassenaar schijnt zo groot te zijn, je zou bijna denken dat jij er een stad van moet maken". Uit de woorden van de kers verse burgemeester van Wassenaar bleek grote tevre denheid over zijn benoe ming. Schoute gaf duidelijk te kennen dat hij vindt dat het burgemeestersambt de laatste vijfentwintig jaar in grote mate is veranderd, hoe wel de gemeentewet sinds 1851 nauwelijks is veran derd: „Vroeger werd de bur gemeester gezien als een ver lengde arm van het rijksge zag, thans is hij primair ver tegenwoordiger en beharti ger van de belangen van de gemeente bij hogere overhe den. Als voorzitter van het college van B en W zie ik het als mijn taak bij de politieke beleidsvoorbereiding en uit werking een coördinerende en vooral bindende rol te spelen. Daarbij zal ik moeten letten op de minderheden in de raad". Bremer III In de zeer lange rij wachten den, tijdens de receptie van burgemeester Schoute, be vonden zich naast de „gewo ne" burgers enkele ambassa deurs, wethouders en burge meesters uit naburige ge meenten en vertegenwoordi gers van het bedrijfsleven. Zij aan zij werd er ongeveer een uur gewacht voor men aan de beurt kwam om Schoute met zijn benoeming te feliciteren. Slechts een enkeling kreeg een voorkeursbehandeling, die volgens de politie drin gend noodzakelijk was. On der hen bevond zich de door lijfwachten omringde P. Bre mer III, ambassadeur van de Verenigde Staten van Ame rika, minister J. Rietkerk en de Haagse burgemeester F. Schols. Kruising Kerklaan met Parklaan wordt beveiligd De kruising van de Kerklaan met de Parklaan in Sassenheim wordt beveiligd. Dat is één van de belangrijkste voorstellen in het ontwerp-reconstructieplan voor de Kerklaan-noord. Dit jaar nog zal worden begonnen met de grondige aanpak van het gedeelte van deze straat tussen de Parklaan en de Hoofdstraat. De gemeentelijke commissie voor verkeersaangelegenheden bespreekt morgen avond een plan hiervoor. De reconstructie van de Kerklaan-noord houdt verband met de vergevor derde bouwwerkzaamheden aan het Boschplein en de reconstructie van het tweede gedeelte van de Parklaan. Het parkeerterrein bij het Boschplein zal na voltooiing vèn het bouwwerk worden gereconstrueerd en binnen het Parklaanwerk valt ook de kruising Parklaan-Kerklaan. De gemeente wil een en ander zoveel mogelijk uitvoeren in samenhang met het aanpassen van de Kerklaan. Eén van de belangrijkste verbeteringen is de aanleg van beveiligde voetgangersoversteekplaatsen op de kruising Parklaan-Kerklaan en ook zal er een opstelstrook komen bij de verkeerslichten voor (brom)fietsers. De rijbaan wordt volgens de nieuwe opzet verbreed tot 6,5 meter en wordt voorzien van asfalt en ook de trottoirs zullen op sommige punten worden verbreed. Geen nieuwe kampioen bij badminton ZOETERWOUDE Het club kampioenschap van de Zoeter woudse badmintonvereniging Meerburg heeft geen verras singen opgeleverd. Zowel bij de dames (Monique van Dijk) als bij de heren (Rob Burger- jon) wisten de kampioenen van vorig jaar hun titel te pro longeren. Verheugend was het in ieder geval wel dat een aan tal jeugdspelers tot goede pres taties kwamen. Zo eindigde Si- Heemskerk als 5e terwijl ;e Spierings c plek terecht kwam. Autodiefstallen in Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN Uit twee auto's is in de nacht van zaterdag op zondag een radiocassetterecorder gestolen. De ene auto stond aan de Aar kade. De diefstal moet zijn ge pleegd rond een uur 's nachts. De waarde van de recorder was 1300 gulden. De andere auto stond aan de Saffier- straat. De dieven kwamen de wagen binnen nadat zij de achterruit hadden vernield. Behalve de radiocassetterecor der met een waarde van 1200 gulden, die zich in de auto be vond, namen zij dertig cheques VVD De VVD-afdeling Sassen heim houdt vanavond vanaf half negen de jaarlijkse le denvergadering in het Oude Koningshuys. Naast de ge- Streekcommissie De streekcommissie Alphen vergadert vanavond in res- ta uran t De Paarden burgh aan de Oud Adeselaan in Rijpwctcring. Er zullen twee videobanden over de ..Kleine kernen problema tiek", worden getoond. Aan vang acht uur. EZP Een Zilker Partij (EZP) houdt vanavond vanaf acht uur een algemene ledenver gadering in De Duinpan in De Zilk met als belangrijkste discussie-onderwerp de re constructie van de Zilker- duinweg, die op stapel staat nadat de rondweg van de provinciale weg 1 om De Zilk is gerealiseerd. Kaartavond De handbalvereniging OASE houdt dinsdag een kaarta vond in het Dorpshuis in Rijpwetering. De eerste kla- verjas-troeven worden om kwart over acht guitgespeeld. de parochie Meerburg houdt woensdag 6 maart om acht uur een informatieve bijeen komst over vastenaktiepro- jecten in Brazilië. Over deze projecten, die zijn gekozen door het dekenaat Leiden, wordt informatie verstrekt door twee personen die in Brazilië hebben gewerkt. De bijeenkomst wordt gehouden in de Eendenkooi aan de Oranjelaan in Zoeterwoude- Rijndijk. Amnesty Vastenactie De afdeling Leiderdorp van Amnesty International houdt woensdag weer een schrijfa- vond in de Scheppingskerk aan de Van Poelgeestlaan in Leiderdorp. Van half acht tot half negen kunnen er brieven worden geschreven aan politieke gevangenen. Inlichtingen: Eleen Aider- EHBO- Kringwedstrijden Een gejammer en gekerm van jewelste zal donderdag opklinken vanuit 't Poelhuys aan de Vivaldistraat in Lisse. Daarin worden namelijk die avond de regionale kring- wedstrijden van de EHBO gehouden waaraan EHBO- ers uit elf plaatsen meedoen. Er zal eerste hulp worden verleend aan slachtoffers in alle mogelijke uitvoerin gen. EHBO Bij de EHBO-afdeling in Roelofarendsveen zijn de volgende mensen geslaagd: Wil Akerboom, M. van Ber- kel, Carla Borst, A. en J. Elstgeest, J. ter Haar, M. van Haestregt, M. Koek, Willeke Moren, J. Potters, Marian Rodewijk, Jacqueline Roos, Henry van de Salm, J. Schouten, Lianne Turk, Andy Verdel, C. de Vries, Af. Walraven, Christina de Vries, Ton Wesselman en Hanneke van de Willik. 1 l t Inmiddels hebben de „spot ters" zich georganiseerd ir een stichting en hoopt mer op goede resultaten in onder handelingen met de marine' en de gemeente Valkenburg-! Wat de marine betreft heb-; ben de hobbyisten al eeni succesje geboekt. Morgen ko men de „spotters" inmid dels hebben zich 60 bij de- stichting aangesloten bij een in het Valkenhorst-thea ter aan de Wassenaarseweg! nabij het vliegkamp. Er zul-; len dia's worden vertoond ent welkomstwoorden worden gesproken door een woord voerder van de marine en, het nieuwbakken bestuur. De bijeenkomst begint onv half acht. •19.00 uur. zaterdags tussen 14.00 en 15.0<f HOOGMADE De hervorm de gemeente in Hoogmade vierde gisteren de voltooiing van de restauratie van de her vormde kerk. Het uit 1792 stammende kerkje, dat een jaar of vijf geleden nog in zo'n slechte staat verkeerde dat men voor sloop vreesde, werd door dq kerkvoogdij overge dragen aan dominee Boomstra. Het restauratie is uitgevoerd door architect Bob van Beek uit Warmond. In 1971 werden de eerste let ters op papier gezet, die moes ten leiden tot het herstel van de kerk. Het dak lekte en het vocht sloeg door de muren. De restauratie werd destijds ge schat op zo'n vier ton. De be scheiden hervormde gemeente in Hoogmade sloeg de schrik om het hart bij dat bedrag en het rijk, de provincie en de ge meente werden ingeschakeld. Het vlotte echter niet, vooral omdat de Rijksdienst voor de Monumentenzorg geen geld had. De situatie dreigde dra matisch te worden toen men voor inzakken van het gebouw ging vrezen. Burgemeester Brouwer de Koning was ech ter geen moeite te veel. Zijn niet aflatende pogingen subsi die te verwerven voor de kerk via onder meer kamerleden en staatssecretaressen leverden uiteindelijk resultaat. In 1984 werd bekend, dat in het kader van het werkelozenproject voor bouwvakkers kon wor den begonnen met de restau ratie. NED AV Teleurstellingen leverde de^5 30 restauratie nog wel op. Zor "$cl bleek, dat bij een eerdere res-r |_e( tauratie in 1951 het rotte hout; reg van de toren maar weggestopt! 15 40 was achter loodkleding. Totale; "0p| vervanging bleek de enige op-1 a lossing. Dat kwam op eenfijj 50 schadepost van 92.000 gulden 1 'gra te staan. De totale kosten van^6^5 de restauratie komen opi toc 382.000 gulden deelde presi- 1555 dent-kerkvoogd J. B. Uit den Boogaard mede. Hiervan legde de kleine hervormde gemeen te zelf 50 duizend gulden tafel. Als alle subsidies binnen zijn, blijft er nog een bedrag van twaalfduizend gulden ov maar daar zal men nog een oplossing voor vinden. In juni moet ook het oude gel gereed zijn. 17.30 AV 'el'17.44 Twintig jaar zwemvereniging Sassenheim SASSENHEIM Het ont breekt Sassenheim nog steeds aan een overdekt zwembad. Desondanks heeft Sassenheim een uiterst actieve zwemvere niging in ZVS, die dit week end het 20-jarig bestaan vier de. Die 20 jaren waren vol ups en downs. Margriet Verdegaal, als zitter van de ZVS vraagt zich af in het voorwoord jubileum boekje, „hoe getraind zou kunnen worden, hoe er gewaterpolood had kunnen worden". „Gelukkig kunnen we beschikken over vijf baden in de buurt waar we vijf dagen per week kunnen trainen. En dat is dan mede een verdienste van trainers, lesgevers, ouders en leden", al dus de voorzitter. In haar feestrede, afgelopen vrijdag in de Ontmoeting, bedankte dan ook al deze medewerker} Sinds de oprichting ïw Verdegaal al actief biq de zwemvereniging, wa van 16 jaar als bestuurslid, cretaris C. J. J. Jonkman: weet dat u niet graag op voorgrond treedt, toch wil ik een onderscheiding toekennea een speciaal ontworpen ziP veren speld met het wapetf Maui van de zwemvereniging van I voor al uw verdiensten"

Leidse Courant | 1985 | | pagina 8