kleint es 12.- 16. 17.50 Russische Refuseniks zoeken hun (toe)vlucht in de muziek 071-122244 Diana „IJzeren Dame" van Buckingham Palace I 1 1 ass-s»-* CcïdöeSowxmF E Gejo Kousenhuis Daniël Holten ad sanctos UNI KATOEN GROTE V00RJAARSAKTI RUITEN EN STREPEN KATOEN BEDRUKT B O ACHTERGROND MAANDAG 4 MAART 1985 PAGINA 1 TIFLIS, GEORGIE De laatste noten van de sona te van Vivaldi weerklin ken door de kleine kamer en het handjevol publiek blijft in een weemoedig stilzwijgen gehuld, totdat maëstro Zinman zijn viool weer oppakt, deze grijn zend onder zijn kin zet en losbarst in een luchtige versie van het bekende kerstlied Jingle Bells. In een merkwaardige men gelmoesje van accenten Russisch, Georgisch en ge broken Engels begin nen alle aanwezigen mee te zingen, terwijl de pos ters aan de muren zachtjes mee lijken te wiegen. Op een van die posters staat een zin uit de universele ver klaring van de rechten van de imens: iedereen heeft het recht zijn eigen land te verlaten. Ook hangen er kopieën van de nieuwe Parijse straatnaam bordjes Rue de Sacharov en Rue de Refuseniks. Achter Zinman is een poster te zien van een Davidsster met daar op de woorden: laat mnn volk Dit is de tweede maal dat een aantal musici onder de naam Fantomen GroeD in het open baar een concert geeft. De uit voerenden behoren allen tot de zogenaamde Refuseniks; jnensen die van de Sovjet-au toriteiten „nee" te horen heb ben gekregen op hun aanvraag voor een uitreisvisum. Robert Zinman is eerste violist van het Georgische Filharmo nisch Orkest. Tot zes jaar gele den was hij eerste violist in het Filharmonisch orkest van Denepropetrovsk, maar nadat hij een visum voor Israël had aangevraagd, verloor hij zijn baan bij dat orkest en werd hem verteld dat hij maar boekbinder moest worden. In Tiflis, de hoofdstad van Geor gië, waar de traditionele, onaf hankelijke Georgische geest de zaak van de Refuseniks een warm hart toedraagt, kon hij gelukkig nog werk vinden als violist. Isai Goldstein, de dirigent van de groep, en zijn broer Grigori, zijn computerdeskundigen van beroep. Hun verzoek voor een uitreisvisum werd geweigerd op grond van het feit dat ze toegang hadden gehad tot staatsgeheimen. Ook zij raak ten hun baan kwijt na hun aanvraag voor een visum. Gri gori kreeg een andere baan aangeboden waarbij hij weer dergelijke geheime gegevens onder ogen zou krijgen, wat voor hem neerkwam op een absolute zekerheid dat hij dan zeker niet in aanmerking zou kómen voor emigratie. Hij loeg het aanbod dus af en werd vervolgens wegens „pa rasiteren op de staat" hij was immers vrijwillig werke loos veroordeeld tot één jaar gevangenissstraf in het verre noorden van Archan- gelsk. De broers werken nu op de computerafdeling van het mi nisterie van voedsel en vor men de stuwende kracht ach ter de Fantomen Groep, die zij beschouwen als een hoopge vende nieuwe stap in hun moeizame campagne de Sov jet-Unie te mogen verlaten. Internationale aandacht De groep speelt werken van Mozart, Vivaldi en Beethoven, maar ook volksliederen uit Georgië. Ze zingen Gregori aanse gezangen en joodse lie deren, kerstliederen, stukken van Duke Ellington en John Lennon. „We spelen om de aandacht van binnen- en bui tenland te vestigen op de poli tieke gevangenen hier, op Sa charov en de anderen, op de tweehonderdduizend mensen die niet voor een uitreisvisum in aanmerking komen. Elke laatste zaterdag van de maand geven we een concert en ook wanneer buitenlanders ons een bezoek brengen", aldus Grigori. „We verwachten wel dat de KGB zal reageren", voegt Isai daaraan toe. „Misschien zullen ze om te beginnen de musici die geen Refuseniks zijn waar schuwen ons niet langer te be zoeken. Maar onze concerten zullen in elk geval doorgaan". „Daarna zullen ze misschien politie voor de deur zetten om te verhinderen dat we publiek krijgen, maar toch zullen we doorgaan met spelen. Ze heb ben ons gevangen genomen, onze banen afgenomen en ons zolang vervolgd dat we onze angst voor hen verloren heb ben. Dat is wat hen het meest dwarszit". Genghiz en Eduard Gulava zijn katholieken uit Georgië, die respectievelijk drie en vier jaar in de gevangenis hebben doorgebracht en die de Sovjet- Unie willen verlaten. Zij mis sen zelfs het zeer kleine voor deel van een Joodse nationali teit, dat sommige andere Refu seniks hebben. Genghiz is een werkeloos arts en loopt, net als zijn broer, constant het gevaar opgepakt te worden wegens „parasiteren". De twee broers besteden een groot gedeelte van hun tijd aan het schrijven van hun familiegeschiedenis, een historisch werk dat tegelij kertijd een beeld geeft van het recente nationalistische besef van de Georgiërs en de inge wikkelde verhouding die er bestaat tussen de Russische reus en de miniscule Sovjet-re publiek Georgië. Hun grootste wens is het boek ooit in het westen gepubliceerd te zien. Het opmerkelijkste lid van de groep is misschien wel de grimmig-ogende maar zeer in nemende Enrico Tualadze, zoon van een Georgische va der en Belgische moeder. Hij noemt zich tegenwoordig Em manuel en heeft zich bekeerd tot het joodse geloof tijdens zijn verblijf in een strafkamp, waar hij diep onder de indruk is gekomen van „de morele kracht" van de joden. Hij werd gearresteerd bij zijn poging de grens met Polen over te steken tijdens zijn mili taire dienst periode. Emma nuel had gehoopt Warschau te bereiken en daar hulp te vra gen aan een ver familielid, die daar in de Belgische ambassa de werkt. Na zijn aanhouding bij de grens kwam hij eerst twee maanden in een krank zinnigengesticht terecht en werd hij daarna wegens hoog verraad veroordeeld tot vijf jaar strafkamp. Het niet makkelijk in woorden uit te drukken hoe ontroerend een dergelijke ontmoeting met de Refuseniks kan zijn; hoe groot hun verlangen is naar iedere vorm van contact met het Westen en hoe een combi natie van woede, frustratie en doodgewoon menselijk meege voel de Westerse bezoeker be vangt tijdens zijn bezoek. On beschrijfelijk ook is de alleso verheersende en soms para noïde vrees die velen hebben voor verborgen microfoons of politieverklikkers. Een aantal concertbezoekers wilde niet met name genoemd worden: U begrijpt wel, ik moet om mijn kind mijn man mijn baan denken". LONDEN Altijd te vin den voor een verstolen kijkje in de gesloten we reld van het hof, worden de Britten op het ogenblik getrakteerd op verhalen volgens welke achter de enigszins verlegen lachen de prinses Diana van Wa les Engelands tweede „IJ zeren Dame" schuilgaat. De populaire pers schrijft dat de pas 23-jarige toekomstige koningin van Engeland, Schotland en Wales, sinds haar huwelijk met prins Char les blijk is gaan geven van on verwachte karaktersterkte en een ijzeren wil. Buckingham Palace spreekt het wel tegen, maar een aantal kranten houdt vol dat een me ningsverschil met de blonde prinses vorige week leidde tot het aftreden van Edward Ade- ane, particulier secretaris en vertrouweling van prins Char les. Adeane was het zesde lid van de koninklijke huishouding dat opstapte sinds Diana haar intrede deed in de Britse ko ninklijke familie. Zijn vertrek „met wederzijds goedvinden",, gaf nieuw voedsel aan de ge ruchten dat het achter de pa leismuren niet allemaal pais en vree is. Nigel Dempster, primus inter pares onder de Londense „gos- sip"-columnisten, bood in een televisie-interview het volgen de beeld van Diana aan: „Zij domineert prins Charles, van wie men aanvankelijk dacht dat hij een sterke persoonlijk heid was, geheel en al. Hij is nu zo mak, dat je geen kind aan hem hebt". De 36-jarige kroonprins heeft volgens „insiders" zijn vroege re belangstelling voor „blood sports" de jacht inge toomd en is een soort vegeta riër geworden. Men weet van Diana dat zij een afkeer heeft van jagen, waar veel leden van de koninklijke familie nu juist zo gek op zijn. Charles neemt ook lang niet meer zoveel openbare ver plichtingen op zich, zodat hij het maximum aan tijd kan be steden aan zijn twee zoons, de tweejarige William en de baby Harry. Voor het komende half Prinses Diana bespreekt haar agenda. jaar hoeft Charles maar elf keer officieel op te treden, vergeleken met zijn zuster prinses Anne 69 keer en zijn moeder, de koningin, 63 keer. Diana's opvatting dat ouders zoveel mogelijk bij hun kinde ren moeten zijn, contrasteert sterk met de gewoonte in de koninklijke familie. Volgens paleiskringen kwam koningin Elizabeth maar af en toe in de kinderkamer toen haar kroost klein was. Diana evenwel, weet het dagblad News of the World, duikt onverwacht in de kinderkamer op, zeer tot onge noegen van kinderjuffrouw Barbara Barnes. De gouver nante vindt dat zij het in de kinderkamer voor het zeggen heeft, maar de prinses denkt daar beslist anders over. Deze aandacht van Diana voor haar kinderen op ogenblikken wanneer het héér goeddunkt, zou een van de dingen zijn ge weest die de wrijving veroor zaakte die Edward Adeane deed vertrekken, na Charles zes jaar op de troon te hebben voorbereid. •Volgens de Sunday Mirror raakte de 45-jarige vrijgezel Adeane gefrustreerd omdat hij de agenda van Diana met haar moest bespreken onder de lui de tonen van popmuziek uit de radio en de twee jongens spe lend aan haar voeten. „Ed ward was van mening dat dit niet de juiste sfeer was om over het werk te praten", liet de krant een niet nader om schreven hofbron zeggen. „Hij had er gewoon genoeg van". Adeane, wiens vader 19 jaar particulier secretaris van ko ningin Elizabeth was, be schouwde de prinses als „al te modern", aldus de bron. Zij Het vertrek van koninklijkt hulpen, onder wie een kamer H jonker en een rechercheuril: leidde tot een spotprent in d< Sunday People. Men ziet eerj 0 getergde Charles met een babj onder zijn arm, die Diana aarr£ tafel één enkel worstje geef n en opmerkt: „Neem me nie >r kwalijk, schat, maar met al da a weggelopen personeel moet jqd het hiermee doen". 0j Edward Adeane gaat in maar weg, vermoedelijk om zijn af d gebroken carrière als advocaa op te vatten. Een opvolger il er nog niet, maar er is wel eei ie naam gevallen: die van Roberei Fellowes, nu adjunct-particu ai lier secretaris van de konin gin. Deze 42-jarige Fellowes i toevalligerwijze prinses Dian na's zwager. F amilieberichten In plaats van kaarten Na een kortstondig ziekbed ging onverwacht van ons heen, voorzien van het H. Sacrament der Zie ken, onze lieve broer, zwager en oom BASTIANUS JACOBUS PRINS op de leeftijd van 61 jaar. Correspondentieadres: Magdalena Moonstraat 67, 2313 ZC Leiden. De overledene is opgebaard in de aula van „Ad Sanctos". Lammermarkt 43 te Leiden. Gebedsdienst aldaar: woensdag 6 maart om 20.00 uur met gelegenheid tot condoleren tot 20.30 uur. Donderdag 7 maart wordt de H. Eucharistie voor hem gehouden in de parochiekerk van Onze Lieve Vrouw Hemelvaart en St. Joseph, aan de Heren singel te Leiden om 11.00 uur, waarna de crematie plechtigheid plaatsvindt in het crematorium „Eikelenburg" te Rijswijk Z.H. om 13.00 uur. Na deze plechtigheid is er gelegenheid tot condole ren in de ontvangkamer van het crematorium. Uit Nieuw Zeeland kregen wij het droevige bericht dat na een ernstige ziekte is overleden onze lieve zoon, broer, zwager en oom JOOP VEENSWIJK op de leeftijd van 47 jaar. 3 maart 1985. Correspondentieadres: J. B. Veenswijk Emmaushof 3, 2381 BW Zoeterwoude. Ik sla mijn ogen op naar Hem van waar wij komen en waarheen wij gaan maar kon niet kijken In zijn ogen zonder mijn ogen neer te slaan. Gelukkig staat tussen die Grote God en zijn ontzaglijk licht zijn Zoon. die met een menselijk gezicht mij aankijkt, ook al zijn mijn ogen dicht. JOHANNA ALIDA MARIA HEEMSKERK ons aller Joke in de leeftijd van 43 jaar. Koudekerk aan den Rijn: A. P. Heemskerk van der Geest Ter Aar: W. H. J. Heemskerk C. J. Heemskerk-van Haaren Johan, Peter, André en Laurens Paramaribo: C. C. M. Heemskerk Hazerswoude: W. B. J. Heemskerk C. W. E. Heemskerk-de Boer Marieke, Pieter, Irene en Dirk Koudekerk aan den Rijn: Hazerswoude: 2396 AA Koudekerk aan den Rijn, 2 maart 1985. Hoogewaard 2. Joke ligt thuis. Op woensdagavond 6 maart is er om 19.00 uur een avondwake in 't Anker, Chopinlaan 2 te Hazerswou- de-RIjndijk De uitvaartdienst zal worden opgedragen op don derdag 7 maart om 10.30 uur In voornoemde kerk, waarna wij Joke in stilte begraven. LEIDSE COURANT DIVERS PERS. GEVRAAGD Voor direct gevraagd Instructeur worden? Wilt u een vrij beroep, leuk werk en goede verdiensten? Dan leidt de VRM u op tot het staats- diploma. Daarna kunt u rijles geven en zelfs ook een eigen rij school starten. Voelt u hiervoor, bel dan om onze folder van 9 tot 19 u. 070-809849 of bezoek vrij blijvend onze voorlichtings avond. Iedere maandagavond, aanvang 19.30 u. op de Ln. v. Meerdervoori 178, Den Haag. Zaterdag cursus. Hulp-monteur gevr. Blonk's Autobedrijf, Nieuwstr. 33, Leiden. Tel. 071- 130600. W. M. Groeneveld schoonmaak en 24-uurs-servicebedrijf vraagt per direct voor 150 man personeel opdrachten/ of op uitleenbasis. Hotels, restau rants. bedrijven enz. Hoofdkan toor 071-219879 of 01827-3276 of 02507-19437. een nieuwe dunne massage panty10.- Haarlemmerstraat 8, Leiden. BROMFIETSEN EN RIJWIELEN Bromfietsverzekering zonder versnelling premie Incl. kosten en ass. bel. 84. Nog steeds de goedkoopste en snel in de schadeafwikkeling n.v. Ver zekeringsmaatschappij N.A.V.O., Hogewoerd 126, Leiden. Tel. 071-123587. I FELICITATIES Gefeliciteerd met Jullie trouw plannen. Zeg ook JA tegen de huwelijksfoto-wedstrijd van Ko dak en win 1000,-. Bel even 070-643771, dan krijg je een folder thuis gestuurd. KANTOORMACH./INVENTARISSEN voor staalharde buro's. Nieuwe en gebruikte schrijfmachines, ook reparatie. Project Meubilair Industrieweg 13, Voorscholen. Tel. 01717-8513. B DOE-HET-ZELF J Slagboormachine Aeg type SB-1/2e-700, elektronisch regelbaar. 2 toeren met slip- koppeling. 700 w. Capaciteit: 20 mm beton. 13 mm staal. 40 mm hout. Speciale aktieprijs 296,-. Laman Leiden BV, Zijlsingel 2. Leiden. Tel. 071-143741. Geopend van ma. t/m vrij. van 8.00- 17.30 uur. Onderdelen voor wasautomaat en klein elektr. huishoudelijk. Alle mer ken, alle modellen. Swaak, Haarlemmerstraat 252, Lelden. Tel. 071-121541. Keijzer en Siera Gevelservice voor uithakken en opnieuw voegen, reinigen, Im pregneren van gevels. Vrijblij vend offerte. Tel. 071-314505 's avonds 720806. Ook voor al uw verbouwingen! T.h. centr. Leiden gr. kamer met wasgel. en gebr. v. keuken. Incl. 545,-. Te bevr. tel. 071-140931. IÜPLAVUIZENVLOERENÜI Gra tis gelegd bij aankoop kamer vloer van ca. 30 m2 (op vlak be ton) v.a. 29,50 per m2. Ruim 300 soorten. Ook In flats of huurhuizen met Isolerende vllt- laag. Kijk en vergelijk bij Plavul- zenhuls Platemo: voor kwaliteit, 100% vakmanschap en garan tie. Den Haag, Nobelstr. 1B, (Centrum) Den Haag, 070- 653238. Dordrecht, Voorstraat 221 (Centrum), 078-130070. Geopend ma. t/m za. en do- koopavond. Kleine bedrijfsruime gevr. in Bollenstreek of omg. Ringvaart tel. 070- 463689/02524-5875. LESSEN EN CLUBS Verkeersschool Tempn 31,90 per les, div. auto's. Tel. 01717-4823, b.g.g. 070- 457626. Ie les 13,95 AVONDCURSUSSEN, manage ment. personeelbeleid, ge sprek/vergadertechniek, per soonlijke vorming, solliciteren, assertiviteit. Max. 6 pers.; 50,- p. les p.p.; examen certificaat. 3 G-M-Krlng v. Imhoffstr. 50, 2595 SG Den Haag. 070- 836973. Voor goede lich. MASSAGE. Bel 070-981030. Salon Carma, gedipl. mass. Pedicure volgens afspraak. TE KOOP GEVRAAGD SLOOPGOUD 14,50 voor 14 krts. Legitimatie verplicht. Van Ruiten, antiquair, Kort Rapen- TANDENGOUD 19.- contant. Van Ruiten, antiquair, Kort Ra penburg 12, Leiden (ma. dl. gesloten!). KLEDING EN KAPSEL Ruim gesorteerd in: steunpanty's en steunknusen De beste videnrecorder vindt u bij Expert. Maar ook de goedkoopste, incl. onze service. En als uw TV wat ouder js, ma ken we die geschikt voor video. Expert Huijts Post. Voorhout-Sassenheim-T el. 02522-11567. Videofilm 3,50 per week VCC/Be- ta/VHS. Thuisbezorgd. Bel nu 071-766008. Door inruil mooie gebruikte ca ravans en vouwwagens, scher pe prijzen. THEO STET B.V., Al phen a.d. Rijn, 01720-93844- 45. WATERSPORT 2,3 en 4 cil. scheepsdiesels. Verknop, inbouw en inruil Vetus hoofddealer Koperweg 7, Alphen aan den Rijn, 01720-22219 Nikon Canon of oude Minolta camera in bij Foto Els- hout. De nieuwste Minolta 7000 Hl-Tech. reflex camera wordt doorlopend gedemonstreerd. Foto ELSHOUT, Waldeck Pyr- montkade 1, Den Haag, tel. 070-654914. Voor 25 dubbeltjes extra al uw kleurenfoto's dubbel afgedrukt. V.b.: u levert bij Foto Elshout een 24 opnamen kleurenfilm In en u ontvangt 48 foto's en een gratis film en dat allemaal voor 2.50 extra. Actie tot 1 april '85 (uitgezonderd half- klelnbeeld, rolfilm en nabestel lingen). Foto ELSHOUT, Wal deck Pyrmontkade 1. Den Haag. Tel. 070-654914. Hogewi éb INS KNIP UIT! 120 nw. en gebr. toer- caravans, all. bek. merken, gr. voorlentenshow. Nu de laagste prijzen. Car. Centr. Bos, Wou- lersweg 8. 's-Gravenzande. Tel. 01748-2683. Woensdag koop- Piano's/vleugels 10 jaar volledige garantie tot 50% korting. J.vanUrk T.k. gevr.: postzegels en verza melingen van WEST-EUROPA, ook FDC's. Tevens t.k. gevr. gouden en zilveren munten. Vlotte financ. afwikkeling gega randeerd. Bonaparte, Laan van Meerdervoort 534A. Tel. 070- 602113, b.g.g. 230160. Geo pend van 9.00-17.30 uur, do. van 9.00-21.00 uur, woe. geslo ten. Te koop DIERENENCYCLOPE DIE van Grzimek, t.e.a.b. Tel. 01751-79705. Boekhandel Delfshaven koopt en haalt uw BOEKEN, grammo foonplaten, stripverhalen. Tel. 010-767879/256668. 1 VAKANTIEVERBL. BINNENLAND Ponypark Slagharen Zomerhuisjes te huur. Met Pasen nog een beperkt aantal huisjes vrij. HEMELVAART, PINKSTEREN en HOOGSEIZOEN nog diverse mogelijkheden. Bel voor de nieuwe folder: 05231-1317 of 1596. in de bossen van „mooi Holten" staan voor u te huur vrljliggende komfortabele bungalows met 2 of 3 slp.kam., douche, toilet keuk.. zitk. met t v. en goede verwarming. Gelegen nabij zwembad en manege. Inl. bij de beheerder. Tel. 05483-1834. Camping Caiiuna Ommen Expl. J. Ruinemans, Stouweweg 3 7731 RW Ommen. Tel. 05297-234. Deze camping ligt op een 17 ha. fraai terrein met ruime plaatsen In het bos. Goede sanitaire voorzieningen. Vele uitloopmogelijkhe den voor wandel- en fietstochten. De camping ligt dichtbij toeristi sche attrakties zoals Giethoorn, Hellendoorn en Ponypark Slag- Pension 'I Zusterhuis in Weiteveen Graag willen wtj u mededelen dat wij in ons gastenhuis over gezel lige Irisse kamers met c.v. en k+w water, douches, eetzaal, con versatie t.v.-zaal en een mooie tuin beschikken. Dit stelt on9 in staat om het gehele jaar door hen die naar rust of een verzorgde vakantie verlangen, te ontvangen. PRIJS 37,50. In juni, juli en augustus 40.-. en korter dan 3 dagen 42,50 p.p.p.d. all-ln. Kinderen reduktle. Tevens zeer luxe bungalow te huur t.o. natuurgebied (max. 12 slaapplaatsen). U kunt ons bellen 05244-1649 of een folder aanvragen. Pension 't Zusterhuis. Zusterweg 21. 7765 AX Weiteveen. Hendry, Dlny en zr. Jolanda F.M.M. I KUNST EN ANTIEK Let op!! grote voorjaarsuitverkoop bij Antiekboerderij „De Klaver- weyde". Alles gaat weg tegen zeer lage prijzen! o.a. 6 Culem- borg stoelen met biezen mat 400,-; mooie wortelnoten lin nenkasten v.a. 1250,-; eethoe- ken v.a. 1250,-. Verder Holl. vol- taires, Holl. canapé bankjes (nw. gestoff.) gr. Holl. wapen- stoel, dienstbodekastjes, gre nen meubelen enz. enz. Kom vrijbl. langs, het is de moeite waardl Ons adres: Van Klaver- weijdeweg 1, Hoogmade, tel. 01712-8628. Dag. geop. van 10- 18 uur. ook zond. Vrijdag koop avond. Dinsd. gesl. De hoogste prijs voor goud en zilver Goudmunt, Haarlemmerstr. 124, Leiden. Tel. 071-125280. ADVERTEREN DOET VERKOPEN! Camping „Kagereiland" Watersportcamping aan de Kagerplassen, in het hartje van de randstad heeft nog seizoen- en vakantieplaatsen. Tevens verhuur van zeil-motorboten en surfplanken. Inlichtingen: M. L. Hoogen- boom, Irenelaan 3a, 2159 LL Kaagdorp. Tel. 02524-4266. Oud papier/oude metalen J oud ijzer |i "„d Gegarandeerd de hoogste prijs. Inkoop uitsluitend Zoeterwou^lle ii Fa. J. de Nobel jeterwoudseweg 9 e_ Tol 1 fiKAOR Wij geven de hoogste prijs vo^ ejftcj <h£ STEMPELAANBIEDING. Uw zelfinkter voor de prijs van een gewoon stempel. Helder gra- veertechniek voor architektuur en bouw. Zoutmanstr. 26, Den Haag, 070-630188. verzorgt tevens uw aangifte tel. 071-410565 voor 40,- (excl. reiskosten). Adm.knt. Jos en Hans v.d. Pouw Kraan. Tel. 01712-8849 van 14.00-17.00 uur. Tandtechnisch lab C. 0. M. v. Berge-Henegouwen kunstgebitten Reparaties Leiderdorp, Vron- kenlaan 23 (Zijlhof). Tel. 071- 892777. Binnen enkele uren ge reed. Bereikbaar met bus 42 en 40. Ook zaterdag van 10 tot 1 afvalstoffen, aluminium, lood, zink, koper en papier. T^ vens plaatsen containerbakken. Fa. J. de Nobel Zoeterwoudseweg 9, L Tel. 766426. Direct uit import, vouwbare rolstoelen v.a. 562,-, GMD-gekeurf 11 Eickhoft b.v. Tel. 02977-2719^ I I Gordijnen gratis gemaakt. Gordijnen gratis gemaakt. Tapijten gratis gelegd. Tapijten gratis gelegd. Mateba teil «beg y"V lar 5 ""blve ADVERTEER MEER! I AUTOMARKT Horizon 1.5 GLS '79 33.000 km!! Schitterende auto, veel acc., 7500.-. Tel. 01713- 5218. BMW 525 M 1980 schuif/kanteldak, 4 hoofdsteu- metall. groen Pr. 8950,-. Tel. 02524-5875. T.k. gevr. sloopauto's autowrakken, tevens 2e handswagens, schade ot defect geen bezwaar, 01720-94135 of 01720-74845. BMW 528 bj. '77 met.grljs, l.z.g.st., gar. gestald. Vr.pr. 5300,-. T. 070-687942 b.g.g. 070-939591. ROVER 2600 autom. op gas, bj. eind '78. pr. 2500,-. Tel. 070- 874628. lammermarkt 43 leiden 071-126618 150 cm breed aHe mode kleuren diverse kwaliteiten vanaf normaal 24.- p.m. p.m. pi I Joh fech Ein; 150 cm breed ,n pastel tinten voor blazer- pantalon-blouses normaal 25 - nu p.m.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 10