Post wil al resultaat in Omloop Het Volk DE PLOEGEN Circus formule I met één debutant Handbalteam mankeert veerkracht SPORT fieidae Souocwt VRIfDAG 1 MAART 1985 PAGINA 7 Van Benthem wint Finse warming-up KUOPIO Elfstedenwinnaar Evert van Benthem heeft precies een week na zijn succes in Friesland, ook de war- ming-up voor de alternatieve elfstedentocht in Finland ge wonnen. Van Benthem won gisteren op een meer bij Kuo- pio een wedstrijd over zestig kilometer. De 26-jarige rijder uit Sint Jansklooster was de snelste in de eindsprint van een kopgroep van vijf man. Van Benthem versloeg in de spurt zijn teamgenoot Bennie van der Weide. Wim Wes- terveld, vorige week zesde in de Elfstedentocht, werd der de. De vluchtgroep, met Johan Wardenier en Cees Ver- imeulen als andere krachten, ontstond onmiddellijk na de start op het parkoers van tien kilometer. Na afloop sprak Evert van Benthem hardop de twijfels uit over zijn deel neming aan de 200-kilometerwedstrijd van zaterdag. „Ik ben er niet klaar voor", is de voornaamste reden van de [bejubelde schaatser, die een week lang geleefd is. In Kuo- [pio, waar Van Benthem en zijn echtgenote Jeanet op uit nodiging verblijven, wordt veel druk uitgeoefend op de [rijder uit Overijssel zaterdag deel te nemen. IOC wil profs tijdens Spelen CALGARY Het Internatio naal Olympisch Comité heeft be sloten dat met ingang van de winterspelen in het Canadese Calgary hockey-, voetbal-.of ten- nisprofs onder de 23 jaar mogen meedoen aan de Olympische Spe len. Directeur van het comité, Walter Tröger, zei dat het besluit herzien kon worden na de spelen in Calgary als andere sportfede raties een soortgelijke behande ling voor hun profs verzoeken. Het besluit van het dagelijks be stuur moet nog geratificeerd wor den op het congres van het Inter nationaal Olympisch Comité dat deze zomer gehouden wordt. COE EIST 24 MILJOEN VAN BRITSE REGERING LONDEN Sebastian Coe heeft 24 mil joen gulden geeist van de Britse regering. De olympische kampioen op de 1500 me ter wil dat bedrag beschikbaar krijgen voor de voorbereiding van de Britse sportploegen op de Spelen van 1988 in Seoel-en Calgary. Volgens Coe is die som hard nodig, omdat de Britse sportlieden een achterstand dreigen op te lopen ten opzichte van die uit andere landen. De atleet deed zijn uitspraken als lid van een door de Britse regering ingestelde com missie. Die heeft de laatste maanden on derzoek gedaan om te zien hoe de Britse sporters zich het beste kunnen voorberei den op succesvolle Spelen. Fignon wint Ronde Sicilië PALERMO De Fransman Laurent Fig non heeft de Ronde van Sicilië gewonnen. De winnaar van de Tour de France, behield in de vijfde en laatste etappe zijn voorsprong van twaalf seconden op de Italiaan Guiseppe Sa- ronni, zonder veel pro blemen. De rit van Capo d'Orlando naar Messine over 187 kilo meter werd gewonnen door Fignons ploegge noot Bruno Wojtinek. Tafeltennis- team Zweden eerste LAMPERTHEIM Het ta- feltennisteam van Zweden heeft gisteren voor de derde keer de competitie in de Eu ropese superliga gewonnen. Eerder kwamen de Zweden in 1970 en '75 tot dat succes. De eindoverwinning van de Scandinaviërs werd bewerk stelligd door een overwin ning van 7-0 op het West- duitse team. In Lampert- heim kregen de Westduit- Maurer mogelijk lang verlamd BAZEL De Zwitsere beroepsrenner Stefan Maurer, die zondag vlak voor de finish van de eerste etappe van de Ronde van Sicilië zwaar ten val kwam, zal mogelijk voor lange tijd verlamd blijven in het onderste deel van het lichaam. De 25-jarige wielrenner uit Schaffhausen, die sinds kort professional is, liep bij de valpartij letsel op aan enkele wervels en aan het ruggemerg. Maurer werd nog dezelfde dag naar het paraplegie-centrum van Bazel gebracht en geopereerd. De artsen verklaarden gisteren dat door de ingreep aan de wervelkolom de tweezijdige verlamming niet was opgeheven. Maurer won als amateur in 1983 de Ronde van Oostenrijk en nam vorig jaar deel aan de Olympische Spelen. Bij het wielerongeluk in Palermo raakte ook de Neder lander Hans Langerijs gewond. Hij werd eveneens met rugletsel in het ziekenhuis opgenomen. Onderzoek wees uit, dat repatriëring wenselijk was. Langerijs is gisteren op een speciaal vacuum-matras van Sicilië overgevlogen naar Schiphol en naar het Dijkzigt-ziekenhuis in Rotter dam gebracht. BRUSSEL Een be tere en vooral inten siever voorbereiding op het seizoen, meer wedstrijden en betere resultaten. Om te be ginnen dit weekeinde in de Omloop Het Volk. Dat zijn de uit gangspunten van de wielerploeg van Peter Post voor de komen de jaren. De formatie lijkt in vergelijking met vorig jaar slechts aan kwaliteit gewon nen te hebben. Er is niemand vertrokken, ter ijl in Alexi Grewal, de gou den medaillewinnaar van de Olympische Spelen in Los An geles, opnieuw een raspaardje legevoegd. Met de komst de Limburger Jos Alberts en de twee veldrijders Henk Baars en Michel Groenendaal is de totale sterkte op maar liefst 20 renners gekomen, en dat is meer dan welke andere formatie ter wereld ook. Het was voor Peter Post meteen aanleiding het wedstrijdpro gramma voor 1985 drastisch uit te breiden. „Mijn ploeg is sterk genoeg om gescheiden van elkaar in twéé belangrijke koersen tegelijker tijd een hoofdrol te kunnen spelen", aldus Post. Ook voor de langere termijn liet Post zich uit. „Om alle geruchten te voorkomen, kan ik u meede len dat Eric Vanderaerden en Eddy Planckaert nu al zijn ge contracteerd tot 0 eind 1987. Daarmee wil ik aantonen dat ik nu al aan de komende jaren denk. Daarin hopen we de kern van de huidige ploeg vast te houden", zei Peter Post, die er dreigend op liet volgen: „Als er tenminte resultaten worden geboekt". Want prestaties moeten er ko men. In het eerste jaar met de sponsor Panasonic, maar zonder renners als Jan Raes en Gerrie Knetemann waren die niet om over naar huis te schrijven, al won de formatie de wereldbeker voor ploegen en behaalde het twee etappezeges in de ronde van Frankrijk. „Zeer teleurstel lend", vond ook Post, die ech ter niet wilde ingaan op de concurrentiestrijd met de an dere Nederlandse profploeg van Jan Gisbers. „Daar is al te veel over gezegd. We moeten niet te veel terugkijken op w*.t is gebeurd. We moeten er ge woon voor zorgen dat we beter zijn als ploeg en wat de ande ren doen is dan vervolgens hun zaak. Ik vertrouw er ech ter op dat het dit jaar beter zal gaan Om de prestatiecurve op te voeren, had Post zoals bekdnd besloten zijn renners verplich te kracht- rek- en spieroefe- ningen te laten verrichten on der leiding van Ben Scheper kamp. Post: „Dit was nog maar het begin. De renners hebben er nu aan kunnen overtuigd bedoeld dat er in de volgende winter periode meer en harder ge werkt zal moeten worden. Het wielerseizoen wordt in de win ter gemaakt. Daar wordt de basis gelegd en dat kun je niet door in de stoel te blijven zit ten. Aangepast trainen dus". Overigens was het merendeel van de renners het niet eens met die zienswijze. Henk Lub- berding, de nog immer langha rige boerenzoon uit Voorst, en de man die ook -het komende seizoen de aanvoerder van de Post-formatie is, is ook niet overtuigd van het nut van de nieuwe aanpak. „Ik denk dat er best wel een paar renners zullen zijn die er baat bij zul len hebben, maar het overgro te deel keek er sceptisch te genaan. Ik zelf ben de hele winter bezig geweest met duurlopen, krachttrainingen en gymnastische oefeningen. Van vroeger uit deed ik al veel aan dat soort sporten. Ik zie die extra trainingen dus ook niet zo zitten, maar goed, Post heeft ze waarschijnlijk r de die i de winter niet zo goed weten waarmee ze bezig moeten zijn". Veranderd Veel wedstrijden rijden is ook iets wat er veranderde bij de ploeg. Vaak ook tegelijkertijd op verschillende plaatsen, zo als de Tirreno Adriatico en Parijs-Nice. Ook de ronde van Spanje staat op het programma en daarna zal Post de ploeg sa menstellen voor de ronde van Frankrijk. Die formatie zal eerst nog deelnemen aan de loodzware ronde van Zwitser land. Omtrent de reden van het overladen programma, waarbij ook nog eens alle grote klassiekers komen, zei Post: „We zijn er altijd van uitge gaan dat de jongens overklast zouden kunnen raken. Dat is echter een fabeltje. Je komt op de fiets in de vorm en niet achter de open haard. Daar naast hebben we een ploeg die op alle fronten de posities meer dan goed heeft bezet. Voor de Tirreno-Adricatico Alexi Grewal is het nieuwste paradepaardje in de ploeg van Peter Post, heb ik Eric Vanderaerden ge kozen, alsmede Henk Lubber- ding, Alexi Grewal, Steven Rooks, Ludo de Keulenaar, Gert-Jan Theunisse en Theo Phil Anderson, Peter Winnen, Gerard Veldscholten, Jos Lammertink, Guy Nulens, Bert Wekema, en Bert Ooster bosch in Parijs-Nice. Die rit daarna gaat een mengeling daarvan naar Milaan-San Remo. Beide formaties zijn sterk genoeg om successen binnen te halen en het is ook goed voor de jongens om eens uit elkaar gehaald te worden. Daar worden ze zelfstandig van. Nogmaals, de tijd van van elkaar' winnen is voorbij. Dit jaar moeten er meer en betere resultaten komen". DEN HAAG Het wielersei- op de weg voor profs is begonnen met 626 beroepsren ners, gecontracteerd in 44 ploegen. De 44 ploegen bestaan uit 14 Italiaanse, 8 Belgische, 7 Spaanse, 6 Franse, 5 Neder landse, 1 Amerikaanse, 1 Co lombiaanse, 1 Portugese en 1 Zwitserse. De 626 profs heb ben 20 nationaliteiten: 129 Ita lianen, 128 Belgen, 102 Span aarden, 82 Fransen, 73 Neder- anders, 27 Zwitsers, 24 Co- lombianen, 15 Portugezen, 12 Amerikanen, 8 Westduitsers, 6 Denen, 5 Britten, 3 Austra liërs, 3 Ieren, 2 Oostenrijkers, Zweden, 2 Noren, 1 Cana dees, 1 Pool en 1 Nieuwzeelan- der. Het complete veld ziet er als rolgt uit: IELGIË Iries-Verandalux 'loegleider: Roger Swerts de Beule, Jan Bogaert, Uwe (Wdl), Jan van Camp, Rudy i, Marc Grootjans, Adri van ilouwelingen (Ned), Jan van Houwe- ingen (Ned), Jos Jacobs. Gert Ja- (Ned), Glno Knockaert, Hennie luiper (Ned), Johan de Lathouwer, lanny Lippens, Louis Luyten, Dirk de rtol, Gery Verlinden, Teun van Vliet Ned) en Leo Wellens. iurosoap-Crack 'loegleider: Jean-Pierre Eggermont losè van Ackere, Raoul Bruyndonckx, lacques Cambier, Eddy van Haerens, i de Keukelaere, Marcel Laurens. Meersman, Marc Moens, Patrick Ie Neut, Alain de Saever, Eric Ste- Willy Telrlinck en Patrick de tos. Lotto-Merckx-Gampagnolo Ploegleider: Walter Godefroot Jan Bayens, Roger de Cnijf, Michel Oerr - Srnmjrn- Roger ilegems. Erick McKenzie (Nzl), Patrick On- nockx, Franky van Oyen, Daniël Ros- sel en Mare Sergeant. Safir-Van de Ven-Colnago Ploegleider: Florent Van Vaerenbergh Stefan Aerts, Guido Beyens, Luc Branckaerts, Luc Colyn, Patrick Coc- quyt, Mare Dierickx, Herman Frisi lems. T eveblad-Perlav-Merckx Ploegleider: Paul Debaeremaecker Nikon-Van Schilt-Elro-Colnago Ploegleiders: Jos Elen en Lom Driessens (Bel). Appeldoorn. Cornè Heeren. Bernardo Alfonsel, Vicente Belda, Miguel-Angel Iglesias, Francisco Lo pez. Riccardo Martinez, José Recio en Mariano Sanchez. Orbea-GM Ploegleider: Domingo Perure Peter van Impe, Marc Maerten?, Alain de Roo, Ludo Schurgers, Luc de Smet, Marc Vercammen, Francis Ver- maelen en Alain de Vuyst. Tonissteiner-Torhout-Werchter- Basf-Mavic Ploegleider: Ward Wouters Danny van Baelen, Benny van Bra bant, Filip Cottenies, Jules Dubois, Andrè Lurquin, Stefan Morjean, Rudy Patry, Noël Segers, Luc Wallays, Paul Wellens, Aloë Wouters, Willem Wij- nant. Jan Wijnants en Ludwlg Wij- COLOMBIA Varta Ploegleider: Raoul Mesa. Raphaël Acevedo, Antonio Agudelo, Ramon Agudelo, Rogelio Arango, Ar- Israel Cori Luis Herrera, Carlos Jaramillo, Patro- cinio Jimenez, Marco Leon, Herman Loaiza, José Lopez, Reynel Montoya, che (Ier), Paul Sherwen (GBr), Jeröme Simon, Règis Simon, Jean-Luc Van den Broucke (Bel), Ferdl Van den Haute (Bel) en Michel Vermote (Bel). La vie claire-Wonder-Radar Ploegleider: Paul Kdchli Kim Andersen (Den), Dominique Ar- naud, Steve Bauer (Can), Charly F' Mond (Vst), Jean-Francois Rault, h Ploegleider: Roland Berland Santini-Krups-Conti-Galli Ploegleider: Bruno Reverberi. Roberto Amadio, Daniele Caroll, Da- hard (Zwi), Martin Matt (Wdl) en Man- rico Ronchiato. Sammontana-Bianchi Ploegleider: Waldemaro Bartolozzi. Moreno Argentin, Tullio Bertacco, en Jesper Worre (Den). Muretla-Roasini Ploegleider Luciano Pezzi Sergio Santimaria, Alberto Saron- nl, Giuseppe Saronni, Marco Vitali en Dirk Wayenbergh (Bel). Carrera-lnoxpran Ploegleider: Davlde Boifava Guido Bontempi, Beat Breu (Zwi), Claudio Chiappucci, Massimo Ghirot- to, Czeslaw Lang (Pol), Bruno Leall, Perlni, Francesco Rossignoll, Glauco Anastasio Greciano, Matthieu Hermans (Ned), Jeronimo Ibanez, Santiago Izuzquiza, Anton Le- cuona, Jokin Mujika, Manuel Murga, José del Ramo, Luis-Vicente Ridaura, Pello Ruiz-Cabestany, Manuel Tormo- -Sanchls, Jaime Villamajo. Felipe Ya- nez en Ricardo Zuniga. Reynolds Ploegleider: José-Miguet Echevarri Henk Baars, Alexi Grewal (Vst). Mi- Enrique Aja, Guillermo Arenas, Edu- ardo Chozas, Alvaro Fernandez, Inakl Gaston, Eduardo Gonzalez-Salvador, Julian Gorospe, Ruben Gorospe, Car los Hernandez. Jesus Hernandez-U- beda, Miguel Indurain, Jose-Luis La- guia, Francisco Navarro-Fuster en Celestlno Prleto. Teka Ploegleider: Josê-Antonio Gonzales- gerijs, Freddy Maertens (Bel), Fred Rompelberg, Hennie Rovers, Theo Smit, Ad Tak, Frank Verleyen (Bel) en Mario van Vlimmeren. Panasonic-Raleigh Ploegleider: Peter Post Alberts, Phil Anderson (Aus), de Rooy, Gertjan Theunis (Bel), Gerard Veld- Urs scholten, Bert Wekema en Peter Jrlano Baffi, Gregor Braun (Wdl), Guldo van Calster (Bel), Silvano Con- Groen, Reinier Groenendaal, Peter Valkenburg (Ned) an-Francois Chaurin, Patric Clerc, Fons de Wolf (Bel), Martin Earley (Ier), Nico Emonds (Bel), Philippe I Biondi (Fra), Flipke >x, Ivan Lamote, Rudy loso, Marcel Tinazzi en Pol re (Bel). La Redoute Ploegleider: Raphaël Geminiani i Meuwissen, Rudy Ro- Thierry Barrault, Yves Beau, Alain Bondue, Pascal Campion, Thierry Claveyrolat, Philippe Delaurier, Jean- -Louis Gauthier, Pierre Le Bigaut, Plerre-Henri Menthêour, Stephen Ro- i Sean Yates (GBr). Barteau, Philippe Bouvatier, que Gaigne, Martial Gayant, Pascal Jules, Christophe Lèvainne, Mare Ma- Yvon Madiot, Thierry Marii Jacques Decrlon, Patrick Esnault, Guy Gallopin, Dominique Garde, Je- Ralf Hofeditz (BRD), Sean Kelly (Ier), Gerrie Knetemann (Ned), Jean-Clau de Leclercq, Gilles Mas, Jacques van Meer. Jörg Muller (Zwi), Ronan Onge- nae (Bel), Joël Peller, Frits Pirard (Ned), Philippe Poissonnier en Frédé- ric Vichot. ITALIË (1) Supermercati Brianzoli Ploegleider: Gian Luigi Stanga. Gaetano Baronchelli. Gianbattista Ba- ronchelli, Antonio Bevilacqua, Gio vanni Paolo Bottoia, Alfredo Chlnettl, Maurizio Colombo. Claudio Corti, An tonio Ferretti (Zwi), Giovanni Manto- vani en Giovanni Zola. (Zwi), Mario Condolo, Mauro Longo, Silvestro Milani, Roberto Pagnin, Re- nato Piccolo, Acacio da Silva (Por), Bruno Vicino en Secondo Volpi. Gis Gelati Trentino Vacanze Ploegleider: Enzo Moser Walter Passuello. Fanini Ploegleider Franco Montanelli Marlo Bonzl, Franco Chioccioll, Cesa- re Cipollini, Marco Franceschinl, Lu- Ottavlo Paccagnella, ellaro, Far' (Den). F iti, Fabrizio Vannucci e gerby (Den). Dromedario-Alan Ploegleider Carllno Menlcagli Stefano Colage, Daniele Ferrari, Luigl Ferrari, Rosolino Manca, Carlo Mon- tedori, Giuseppe Montella, Silvano Ricco, Gody Schmutz (Zwi). Leo Schonenberger (Zwi) en Alflo Vandl. Ron Snijders en Henk van Weers. Pozzi, Ennio Salvador en Ennio Van- otti. Atala-Campagnofo Ploegleider: Franco Criblorl Florenzo Aliverti, Pier Giorgio Angell, Dante Morandi. Ezio Moroni, Noris, Emilio Ravasio en Gerhard Za- drobilek (Oos). ITALIË (2) Alpilatte-Olmo-Cierre Ploegleider: Primo Franchlni Juan-Carlos Alonso (Spa), Marino Amadorl, Mauro Angelucci, Serge De- mlerre (Zwi), Giuseppe Fatato, Rober to Gaggloll, Marino Lejarreta (Spa), Salvatore Maccall, Orlando Mainl, Gi useppe Martlnelli, Romano Randi, Maurizio Rossi en Michael Wilson (Aus). Vini Ricordi-PInarelo-Sldermec Ploegleider: Mauro Battagllnl Vlttorio Algeri, Pierangelo Blncoletto. Wies van Dongen (Ned), Riccardo Magrlni, Jury Naldi, France Pica, Lu ciano Rabottlni, Claudio Savinl, Ser gio Scremin en Johan van der Velde (Ned). Faustino Cueli, Pedro Diaz-Sabala, Ralmund Dletzen (Wdl), Federlco Echave, Josè-Marla Gonzalez-Barca- la, Alfonso Gutierrez, Peter Hllze (Wdl), Noei de Jonckheere (Bel). Igna- plo, Horst Schütz (Wdl), Venancio Te- ran (Fra), Guillermo Timoner, Modes to Urruti-Beazcoa en Josè-Marla Yur- Ploegleider: Jacques de Goede John van Asten. Romaln Costermans (Bel). Tim Harris (Gbr), Emiel Kerst- i. Co Moritz, Heddle Nieuwdorp, Ploegleiders: Dio Pinto en A Manuel Zeferino. SPANJE Dormilon Ploegleider: Maximo Perez Mariano Bayon, Eddy de Ble (Bel). Francisco Caro, Francisco Espinosa, Luis Espinosa, Jose-Rafaël Garcia, Jesus Guzman, Ludo Loos (Bel), Ce sar Martinez, Oliver-Juan Martinez, Jose-Maria Moreno, Juan-Alberto Relg. Jesus Rodriguez en Camilo Santos. Hueso-Motta Ploegleider: Miguel Moreno Sablno Angoitia, Jaime Caldentey, lermo de la Pena, Jaime Salva, Jesus s Rodrlguez-Magro, Faustino Rupe- VERENIGOE STATEN Seven eleven Jet Bradley, Tom Broznowskl. Chris Carmichael, Matt Eaten, Andrew Hamsted, Eric Helden. Davis Phlnney, Ron Rlefel en Tom Schuller. ZWITSERLAND Cilo Aufina Ploegleider: Giovanni Clusanl. Alfred Achermann. Bernard Gavillet, Gilbert Glaus. Mike Gutmahn. Heinz Imboden. Stefan Maurer, Marcel Rus senberger, Viktor Schraner. Hubert Seiz, Laurent Vial en Daniel Wyder. Steun voor Barcelona bij olympische kandidatuur BARCELONA De Cata laanse hoofdstad Barcelona heeft van Joao Havelange de voorzitter van de FIFA en lid van het Internationaal Olympisch Comité de on voorwaardelijke steun gekre gen voor de Catalaanse kandi datuur als zetel van de Olym pische zomerspelen van 1992. De Braziliaan Havelange ver klaarde dit deze week in een interview met het Franse sportblad 'L'Equipe'. De Cata laanse sportminister Josep-L- luis Vilaseca verklaarde in een reactie vol trots dat hij geen ander standpunt van Havelan ge had verwacht. Havelange - een intieme vriend van IOC-voorzitter Sa maranch - beschouwt niet Amsterdam maar Parijs als de grootste concurrent van Barce lona. Hij liet in het interview met het Franse sportblad dan ook doorschemeren dat Frank rijk als een soort van compen satie wellicht kan worden aan gewezen als organisator van de WK-voetbal in 1998. Korfbal In de hoofdklasse van de zaalkorfbalcompetitie versloeg Samos Dalto met 10-9. sportuitslagen Troosttoernool: Italië - Koeweit 23-18 (12-8), Israël - Kongo 31-14 (14-6V Hoofdgroep 1: Spanje - Frankrijk 30-22 (14-10), Sovjet-Unie - Tsjecho- 6. Franhrl|k 5 0 14 1 103-127 Hoofdgroep 2: Nederland - Hongarije 19-25 (9-14), Verenigde Staten - BuL Georg BOhm - Jan-Ove Waldner /Lindh 18-21, 21-17, 19-21. CH- schewskl/Rosskopf - Lindblad/Lindh 12-21, 18-21, BÖhm - Appelgren 16-21, 20-22, Ueck - Waldner 22-20. 11-21, 17-21. WIELRENNEN Ronde van Sicilië Vijfde etappe: 1. Bruno Wojtinek (Fra) Luciano Rabotini (Ita) 2.1., 6. barrage): 1 Franke Sloothaak (Wdl) 3 Willi Melliger (Zwi) Van Gogh 0 - Cloone Temple 4 - 27,79, 6. Eddie Stephane van de Walle (Bel) Oscar 0 26,34, 2. Robert Smith (Gbr) Wise 0 - 26,57, 3. Jef Mac Vean (Aus) Hello Ie Val 0 - 27.5, 4 Michael Whitaker (Gbr) Warren Point 0 - 27,51, 5. Fran ke Sloothaak (Wdl) WallkJo 0 - 29,20. 6. Willi Melliger (Zwi) Sportman 0 - 29.45. SCHAATSEN Wedstrijd over 60 kilometer In Kuo- plo: 1. Evert van Benthem (St. Jans- klooster) 2 uur 1 minuut en 45 secon den, 2. Bonnie van dor We.de (Hee renveen) rt, 3. Wlm Westerveld (Eemnes) 4 Johan Warden»** (Marknesse) op 2 seconden. 5. Gees Vermeulen (Benthuizen) op 8 secon den, 6 Henk van der Ploeg (Loenen aan de Vecht) op 10,52. 'ARIJS Het formule één- :ircus telt dit seizoen, dat 7 Ijril in Rio de Janeiro begint, echts één debutant. Het is de taliaan Pierluigi Martini, in 083 Europees kampioen for- lule drie, die voor het nieuwe ïerk Minardi zal starten. Na contracteren van de Vansman Francois Hesnault Voeger Ligier-Renault) door rabham-BMW is de bezetting èn de Grand Prix-teams vrij- tel compleet. Open staan nog én plaats bij het team van pirit-Hart (waarschijnlijk zal e Italiaan Mauro Baldi blij- ven) en de tweede positie bij Toleman-Hart, waar de Ier John Watson (in 1982 tweede in de strijd om de wereldtitel) voor in aanmerking komt. Voor de in totaal zeventien ra ces, die tellen voor het wereld kampioenschap, treden zestien teams met acht en twintig cou- ^INNEND WEDDEN pN HAAG Komende dinsdagavond zijn de W5 draverijen (Jor het laatst op de dinsdagavond. De week daarop zijn de W5 ersen op de zondag. Onze W5 tips voor komende dinsdag te lversum luiden. ARSENPRIJS: Welcome Happy, Ymuloh Topfok en Woody Dien. 1 llATEURWINTERKAMPIOENSCHAP X: Yno Top, Warna van Echten en tonka Pluto. DNNERPRIJS(eerste afdeling): Woman G, Volspeed G en Wals Boszorg. ^NNERPRIJS(tweede afdeling): William. Yvan Flight en Vincent First IRTISCHPRIJS: Waldje R. Woerden en Winchester T. reurs aan. Daar komt vanaf 8 september (Monza) nog een door de Australische oud-we reldkampioen Alan Jones ge reden wagen van het Lola- -Hartteam bij. Het veld ziet er als volgt uit: Alfa Romeo: Eddie Cheever (Vst) en Riccardo Patrese (Ita). Arrows-BMW: Thierry Boutsen (Bol) Ayrton Senna da Silva (Bra). McLaren-Porsche: Niki Lauda (Oos) en Alain Prosl (Fra). Minardi: Pierluigi Martini (Ita). Osella-Alfa: Piercarlo Ghinzani (Ita). RAM-Hart: Manfred Winkelhock Spirit-Hart: vermoedelijk Mauro Bal di (Ita) Toleman-Hart: Stefan Johansson (Zwe) en vermoedelijk John Watson LILLESTROEM De Nederlandse zaalhandbal- ploeg heeft in de voorlaat ste wedstrijd van het toer nooi om het wereldkampi oenschap voor B-landen het hoofd laten hangen. Twee dagen na de neder laag tegen de Verenigde Staten, die besliste over een sombere handbaltoe komst, toonde de ploeg van bondscoach Jan Kecs- kemethy niet de vereiste veerkracht. Hongarije toonde in Lillestroem aan in staat te zijn de Neder landse zaalhandballers zonder enige moeite met zes punten terug te wijzen: 25-19. Halverwege leidde Hongarije met 14-9. De manier, waarop gin van de tweede helft was teruggekrabbeld tot 12-15, geeft wel weer hoe groot het verschil is tussen een A-land en het C-garnituur, waartoe Nederland zich volgend jaar weer mag rekenen. Schotvaardig Aan Nederlandse zijde waren Patrick van Olphen met vijf doelpunten en Henk Groener met vier treffers schotvaardig Langzamerhand neemt Van Olphen de plaats in van recor dinternational Bert Bouwer, die op grond van zijn routine nog deel uit maakt van de Ne derlandse ploeg, maar zijn faam in zes wedstrijden geen moment waarmaakte. Of doel man Ron de Jonge, die in de eerste helft van het toernooi wegens een knieblessure moest afhaken ziin internatio nale loopbaan zal voortzetten, is eveneens twijfelachtig. Bulgarije bepaalde gisteravond het lot van Nederland. Door de winst van 18-16. die de Oosteuropeanen op de Vere nigde Staten behaalden, ein digde Nederland in zijn groep als zesde en laatste. Voor Nederlahd scoorden Pa trick van Olphen 5, Henk Groener 4, Wil Jacobs 3, Win- ny Schmeitz 3 (2 strafwoimen), Jan-Willem Hamers 2, Lam bert Schuurs 1, Kees Boom houwer 1. Patrick van Olphen behoorde tot de lichtpuntjes In het zaal- handteam.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 7