Het oog Vanthilt een visuele kwinkslag The TubeVPRO's kijk op popmuziek RADIO/TELEVISIE Caktac Soutant VRIJDAG 1 MAART 1985 PAGINA ft HILVERSUM Om de jeugd aan zich te binden heeft tegen woordig bijna elke omroep in de vooravond een poppro gramma. Daarbij stopt de ene zendgemachtigde er wat meer tijd en energie in dan de ande re. Erik de Zwart mag elke week naar München vliegen voor zijn „Formule l"-pro- gramma. maar de opzet wijkt nauwelijks af van dat van „Toppop" of VARA's „Clippa rade". dat gewoon in Neder land wordt gemaakt. Veronica probeert met „Countdown" popmuziek in een wat meer magazine-achtig jasje te ste ken. maar slaagt daar onder meer door een rommelige pre sentatie niet helemaal in. Bij de VPRO hebben ze. na wat «-Squeeze toetsenist Jools mislukte pogingen om zelf een Holland, de mannelijke presen- popprogramma op poten te ta,or van „The Tube", zetten dat wat meer inhoud zou hebben dan een paar videoclips, een heel gelukkige greep uit het buitenlandse aanbod gedaan Resultaat is dat tweewekelijks het door Tyne Tees Television in Newcastle gemaakte popprogramma „The Tube" (Zondagavond Ned. I om 19.27 uur) op de Nederlandse buis verschijnt. In Engeland wordt het programma wekelijks anderhalf uur op het commerciële televisie-net Channel 4 uitgezonden en moet het concurreren met de BBC-programma's ..Top of the Pops" (het Engelse „Toppop") en „The grey old whistle test", een ma gazine-programma met interviews, nieuws en videoclips. Voor de Nederlandse televisie bewerkt Jan Eilander het programma tot een veertig minuten durende show. wat betekent dat de niet muzikale onderwerpen sneuvelen. „The Tube' was met de komst van Channel 4 in 1982 een prestigeproject. Het program ma moest het glanzende, jonge uiterlijk van de tweede commer ciële televisie-zender ondersteunen. In eerste instantie zou het l serie van twintig 105 minuten durende shows worden, arin naast aandacht voor onderwerpen die de jeugd interes seert. groepen in levende lijve optreden. Het programma en de formule bleken zo'n succes, dat de show inmiddels aan zijn der de seizoen toe is. Veel wijzigingen heeft het programma niet on dergaan. Alleen werd Paula Yates (tijdelijk) vervangen door Lesley Ash. een actrice die de televisie-kijker inpakte met haar rol naast Robin Baily in de tv-produktie „Cupid's Darts" en het tv-spel „Seconds OutEx-Squeeze toetsenist Jools Holland is nog altijd de mannelijke presentator van het programma en be hoort met producer Malcolm Gerrie. die de baan kreeg aangebo den vanwege zijn opvallende prestaties in het kinderprogramma ..Razzamatazz" en „Alright now", tot de oudgedienden. „The Tube" blijkt heel goed in de VPRO-programmering te passen De show besteedt namelijk, net zoals een aantal jaren geleden in bijvoorbeeld „Hotel Suburbia" gebeurde, veel aandacht aan nieuwe groepen. Net zoals dit VPRO-programma werd „The Tube" geboren uit onvrede met hoe muziek op de televisie werd gepresenteerd. Ex-schoolmeester Malcolm Gerrie ondervond dat programma-makers geen risico's meer durfden te nemen en lie ver een videoclip uitzonden dan dat ze de groep naar de studio haalden. Voor Gerrie maakt het live-element de show juist zo spannend. „Dat onvoorspelbare element zorgt ervoor dat je bij elke nieuwe aflevering je voor honderd procent moet geven". De makers van „The Tube" hebben inmiddels een stevige repu tatie opgebouwd en de show wordt door velen gezien als „het beste popprogramma ter wereld". De platenmaatschappijen staan ook te dringen om hun groepen in de show te krijgen, wat logisch is. In Engeland kijken er ruim 1,8 miljoen mensen naar Toch proberen de programma-makers zo onafhankelijk mogelijk te werken. Zo zijn twee medewerkers dag en nacht in Europa op zoek naar nieuw talent. De uitdaging andere popprogramma's voor te blijven is daarbij de stimulator. Wat de kijker daarvan vooral merkt, is dat de show interessant kijkspel oplevert, dat voorlopig niet van het scherm mag verdwijnen HANS PIËT LANDSADVOCAAT IN KORT GEDING: Veronica loopt door eigen schuld de A-status mis DEN HAAG „De Veronica Omroep Or ganisatie heeft het volledig aan zichzelf te wijten, dat minister Brinkman geen kans meer ziet voor 1 april van dit jaar een posi tieve beslissing te nemen over de door de VOO aangevraagde A-status". Dat zei giste ren landsadvocaat mr. E. Daalder in een kort geding voor de Haagse rechtbank van Veronica tegen de Staat. Mr. Daalder stelde dat de Veronica Omroep Organisatie zelf voor oponthoud heeft ge zorgd door WVC onjuiste gegevens te ver strekken over het ledental. De VOO - die stelt dat ze ruim boven de 450.000 leden grens zit - heeft de minister niettemin om spoed gemaand, omdat haar kansen na 1 april voor anderhalf jaar zijn verkeken. Veronica verwijt Brinkman onrechtmatig te handelen als hij haar beroep zou negeren. WVC weigert vooralsnog ruim 18.000 nieu we „tientjes"-leden te accepteren, voor wie de Veronica Omroepstichting (VOS) de con tributie heeft betaald. Mr. Daalder: „Voorkomen moet worden dat derden anderen ongewild lid of contribuant van een omroeporganisatie maken. Onder de ruim 18.000 gevallen bevinden zich veel leden uit 1983. Uit niets blijkt dat zij ook in 1984 als Veronica-lid wilden worden aange merkt". Het ministerie wenst thans alleen kandidaten mee te rekenen, die indertijd een „positieve wilsverklaring" hebben gete kend. „De VOO heeft 4,5 maand de tijd gehad om deze verklaringen, die bij de aanvraag had den moeten worden overhandigd, te ver schaffen. Men is daarin echter niet geslaagd, hoewel men er ruimschoots de tijd voor had", betoogde de landsadvocaat. Veronica diende al op 31 december 1983 een aanvraag in voor de A-status. Uit accoun tantsverklaringen blijkt dat de omroep toen reeds ruimschoots 450.000 leden telde. De minister wordt verweten dat hij zich laat leiden door oude tellingen, zonder rekening te houden met de veranderingen die inmid dels hebben plaatsgevonden. „Brinkman dreigt nu een steekproef te willen laten uit voeren op een onvolledig en verouderd le denbestand", aldus mr. Dommering, advo caat van de Veronica Omroep Organisatie. PETER VIERING KRO-radio zendt Trenet-concours uit HILVERSUM Voor de vierde maal organiseert de Amsterdamse afdeling van de „Alliance Fran^aise des Pays-Bas" dit jaar weer een chanson-wedstrijd voor amateurs. Iedere amateur, die Franse chansons zingt en/of komponeert, kan aan deze wedstrijd meedoen. Sluitingsdatum 5 april, fi nale op zondag 19 mei in Amsterdam. Deze wordt door KRO-radio uitgezon den. Men kan zelfgemaakte liedjes ten gehore brengen maar ook liedjes van ande- Installatie mgr. Ter Schure op tv HILVERSUM Volgende week zaterdag (10.30 - 12.30 uur Ned. II) zendt KRO-tv rechtstreeks de installatie uit van mgr. J. Ter Schure SDB tot bisschop van bisdom Den Bosch. In die functie volgt mgr. Ter Schure de vorig jaar afge treden mgr. Bluyssen op. De installatie vindt plaats in de kathedrale basiliek van St. Jan te Den Bosch. Het commentaar tijdens deze uitzending wordt t zorgd door Martien Buuren. HILVERSUM Twee jonge, vlotte Belgen, die het aan schijn van de aarde en van de Belgische tv tot op heden on voldoende hebben kunnen vernieuwen, na mislukte infil tratie, hebben voorlopig on derdak gevonden bij VPRO- tv. Zij komen uit Brussel, noe men zich de Kuifjes van de tweede helft van deze eeuw en dragen de namen Marcel Van thilt en Lucas van der Thae- len. Zij ontwierpen een mentali teitsmagazine voor tv, waarin bepaalde begrippen eigentijds worden benaderd en uitgespit, zowel in vormgeving als ver woording. Daar beginnen zij zondag mee op Ned. I om 2100 uur na Tube en Koot en Bie. Als on derwerp voor de eerste afleve ring kozen zij het begrip „mo dern". Later volgen nog ande re verwaterde levensmodellen. Werken zij graag met elektro nisch vervormde beelden, zij hoeden zich in dit opzicht voor overdrijving, omdat een derge lijke vorm als middel nooit doel op zich mag worden, hoe modern hedendaags ook. Zondag bestormen zij de sa menleving met een aantal vra gen over wat modern moet he ten. Modern is wat de voorlo pers, de avant-garde, achter zich gelaten hebben en waar de gemiddelde mens nog niet aan toe is. Alles van vandaag is modern. Maar er bestaan vandaag de dag ook nog Bos jesmannen. Die zijn dus mo dern. Aan het begrip „mo dern" mag dus geen bijzondere waarde worden toegekend. Dat is ongeveer de conclusie, waartoe hun werkstuk leidt. Wel zetten op deze wijze de Kuifjes van België hun kijkers en toehoorders behoorlijk op het verkeerde been en aan het denken, terwijl zij tussendoor hun eigen opvattingen spuien, soms doordacht, soms dikwerf eigenwijs, veelal goed ver woord. maar nooit om naast je neer te leggen. Voorgeschiedenis Zij beschikken beiden over een voorgeschiedenis. En de len hun adoratie voor van Oe- kel en Servet en voor Koot en Bie vanwege hun absurdisti sche opstelling. Popfiguur en striptekenaar Kamagurka mag er in hun opvattingen trou wens ook best wezen. Marcel Vanthilt deed wat aan politie ke wetenschappen, maar ging al vroeg aan het filmen, lever de in België ook een kort-film af, waarmee hij het vak een beetje in de vingers kreeg. Boeken las hij nooit, wel kran ten die hij in stukjes knipte en dan aan een nieuwe typografi sche vorm hielp. Bij de komst van de „Sex Pistols" stond hij vooraan. Die muziek stal zijn hart. Hij beluisterde daarin zoal niet de muziek dan toch het lawaai van deze tijd. Hij stichtte een muziektijdschrift, alsmede de popgroep „Arbeid Adelt", waarmee hij via de Vrije Radio toch gedaan kreeg, dat er bij de BRT wat meer moderne muziek in de pro grammering terecht kwam. Zegt hij nu: „Toen wij het idee kregen voor de tv-produktie, zoals nu bij de VPRO wordt uitgezonden, hebben we ex pres niet aangeklopt bij de BRT. Daar hebben ze te wei nig zendtijd en teveel mensen in dienst, die zij liever aan het werk zetten dan een stelletje freelancers. Met onze ideeën struinden we toen Hilversum af, alle omroepen zo'n beetje. van vroeger zijn op heden mo dern, zo ook het bruine café. Er is uiteindelijk niks nieuws onder de zon. Hij is daarvoor zelfs een tijdje in Londen we zen kijken. Met werk kwam hij moeilijk aan de bak. maar hij timmerde aan de weg met de groep „Cosa Nostra". Hij zegt gelukkig te zijn met wei nig, maar het .verdroot hem ondanks goedlachsheid niet over de middelen te beschik ken om aan zijn eigen gedach ten via tv uiting te geven. Ple gen naar zijn inzien Koot en Bie verbale humor, hij houdt het er op, dat het „Oog" visue le kwinkslagen biedt, waar mee tegelijk de diepte der din gen wordt afgetast. Speels wil len zij ook blijven, d.w.z. niet elke gevonden grap tot op het bot afkluiven. Dat biedt hun programma iets springerigs. Zij hebben wel een en ander gedaan in het programma van Bart Peeters, in "Pop-Elek tron" en „Tempo Villa", maar zij voelen zich niet verwant aan die stijl, ook al hebben zij het komisch duo, de Herman nen, waarmee Peeters graag werkt, mede vorm helpen ge- Hun tweede programma zal gaan over de slaap, waarvoor zij een bezoek zullen brengen aan het Antwerpse slaapcen- trum. het derde over het ge loof. En verder willen ze ook nog iets aan Elvis gaan doen. Zij beschouwen zich als pro- dukten van het punktijdperk Punk betekent voor hen alle remmingen los. geen blad voor de mond, roem de dag voor de avondstond, geen enkele maat schappelijke overweging mag als rem gelden voor welke persoonlijke uiting dan ook. Punk pur sang, die twee dus, met ingang van zondag vijf maal op VPRO-tv. TON OLIEMULLER We werden overal vriendelijk ontvangen met nul op het re kest. Bij de VPRO kregen we een voet binnen de deur. Die trapten er in en zeiden ons, dat we aan het werk konden gaan. Ideeën hebben we ge noeg. Wat dat betreft kunnen we voorlopig vooruit". Lucas van der Thaelen, afge studeerd historicus, wil wel vertellen, hoe de titel van dit programma aan de naam van Vanthilt kwam en niet aan de zijne. Hij wordt in de wande ling „Kuifje" genoemd vanwe ge zijn rode springerige haar. Toen hij ging samenwerken Twee Brusselse Kuifjes, Lucas van der Thaelen (links) en Marcel Vanthilt. met Marcel straalde dat beeld ook een beetje op Marcel af. Zodoende eigende in wederke righeid Lucas zich „Het oog van Vanthilt" toe. Samen Kuifje, dan ook samen oog. Samen met Marcel heeft hij het begrip „modern" stuk ge dacht. Grootmoeders spulletjes Nederland NEDERLAND 1 NCRV 15.30 De Carsons. Australi sche serie. Het is bijna Kerstmis als Vic en Billy een jongetje betrappen dat eten steelt. De familie van het jongetje blijkt -onder erbar melijke omstandigheden te leven. Billy gaat hierover met zijn grootvader praten. 16.15 Een ongewone oma, poppenserie. 16.20 Pluizerd, tekenfilmserie. 16.45 Wissels, NCRV vrijdag matinee met Legien Krom kamp en Dick Passchier. Om 17.30 V26-Journaal (NOS). 18.20 Bijbels Prentenboek, afl. 4: Jozef. TELEAC 18.30 Engels voor gevorder den (Follow me 2). Samen vatting les 50 en les 51. NCRV 19.00 De Helemaal Alleen in je Eentje Show, spelpro- gramma gepresenteerd door Leontien Ceulemans en Frank Masmeijer. NOS 20.00 Journaal. NCRV 20.28 De Helemaal Alleen in je Eentje Show, vervolg. 21.30 Hier en Nu, actualitei tenmagazine. 22.00 The Winds of War (9), Amerikaanse tv-serie. Dankzij de bemoeienis van Pug wordt Byron aangeno men bij de marine. Natalie is weer teruggegaan naar Italië, waar haar oom Aaron huisarrest heeft sinds Italië ook betrokken is bij de oor log. 22.55 Kerk Vandaag. Acuali- teitenrubriek over kerk en samenleving. 23.15 Hill Street Blues, Ame rikaanse politieserie. Tij dens de burgemeestersver kiezingen heeft agent Perez per ongeluk een kind ge dood. De agenten van The Hill houden een inzame lingsactie voor de moeder van dit kind. NOS 00.10 Journaal. NEDERLAND 2 FEDUCO 16.00 Plaatselijke politiek: Wat kun je aan de sociale dienst vragen (herh.). NOS 18.15 Nieuws voor doven. 18.20 Paspoort voor Span jaarden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 ffiJeugdjournaal. Lauren Hutton en Burt Rey nolds in de Amerikaanse speelfilm „Gator". Ned. II om 23.35 uur. 19.00 Journaal. TROS 19.12 Op Volle toeren. Neder landse muziek gepresen teerd door Chiel Montagne. Met o.m. Drukwerk, Bonnie St. Claire, Peter Koelewijn Marga en de Vlaamse ar tiesten voor Afrika met 'Le ven zonder honger'. 20.00 Wondere wereld. Nieuws uit de wereld van de electronica. Met o.a. de au tomatische landing van een vliegtuig en de landelijke robotdag. 20.25 ETwee handen op een buik, tv-klucht van Gerge Layton en Jonathan Lynn, vertaald door Renè van Vooren. Met o.a. Tetske van Ossenwaarde, Willeke van Ammelrooy en Rudy Fal- kenhagen. De verwikkelin gen in een Amsterdamse fitnessclub, waar Frits zijn vriendinnetje Tilly moet af halen. Tot zijn grote schrik blijkt ook zijn vrouw Heieen aanwezig te zijn. 22.10 Gesprek met de Minis ter-President NOS 22.30 Journaal. IKON 22.45 Lasten en lusten, ge spreksprogramma gepre senteerd door Wim Neij- man. Thema: Ouder worden en alleen leven. Gesprekken met alleenstaande mensen tussen 55 en 70 jaar. 23.28 Een bericht van de Wil de Ganzen. NOS 23.30 Nieuws voor doven. AVRO 23.35-01.30 Gator, Ameri kaanse thriller uit 1976 van Burt Reynolds. Een klein stadje wordt geterroriseerd door de gangster Barna McCall. De plaatselijke overheid roept de hulp in van Gator, voormalig ille gaal whiskystoker en oude vriend van de gangster, om de man onschadelijk te ma ken. BRT 1 18.00 Plons, de gekke kikker. 18.05 Klein, klein kleutertje. 18.20 Jacobus en Corneel. 18.30 Star Trek, Amerikaanse SF-se- rie. Afl. Het virus. De bemanning van de Enterprise zet koers naar huis voor een welverdiende vakantie. Hun leuke plannen worden doorkruist door een dringende oproep. 19.20 Uitzending door derden. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Videomatch, videospelletje waarbij twee kijkers per telefoon te gen elkaar uitkomen. 20.25 De formule (The formula). Amerikaanse thriller uit 1980 van John Avildsen. Politie-inspecteur Bar- hoofd van een oppermachtig oliekar tel, heeft de Genesis-formule in bezit waarmee steenkool voordelig in olie kan worden omgezet. Hij laat leder- 23.25 Journaal en Coda. BRT 2 19.45 Journaal. 20.15 Fundamenten: De Duitse kwestie: Verleden en toekomst. 21.05 Panorama, actualiteitenmaga- RTBF 1 16.30 Mededelingen ONEM 17.40 Mama in papa cool, mama cool papa in, informatieve serie. 17.50 Plein Jeu weekend, gevarieerd kinderprogramma. 19.00 Ce soir, regionaal magazine. 19.25 Minute papillon. 21.00 Cine-club de Minuit: Allemag- ne, mère blafarde. (Deutschland, bleiche Mutter), Duitse speelfilm uit 23.10 Journaal. MUSIC BOX TV 5 16.00 Non-stop videoclips. Julia en Diana (16.00), Gaz (17.00) en Gary (18.00). 19.00 Kinderprogramma. 19.23 Les enfants Pillards, jeugd- des morts. 22.00 Nieuws. 22.30-02.00 Non-stop videoclips. Herhalingen. Presentatie: Julia en Di ana (22 30). Gaz (23.00). Gary (00.00) en Simon met een popartiest in de "First Sight Show" (01 00). Duitsland DUITSLAND 1 penfilm van Stanislava en Pavel Pro- 16.20 E Flicka, Amerikaanse speel film uit 1942 naar de gelijknamige ro man van Mary O'Hara. Met: Preston Foster, Roddy McDowall, Rita John son e.a. Regie: Harold Schuster. Rob McLaughlin fokt paarden op zijn ranch in Wyoming. Zijn zoon Ken groeit op. zo vrij als een vogeltje. Maar de verstandhouding tussen va der en zoon is niet altijd even goed. Ken krijgt een eigen paard, Flicka, waar hij dolgelukkig mee is. 17.50 Tagesschau. 18.00 Hier und Haute. 18.25 WWF-Club. Live vanuit de Stu dio. 20.15 It's my turn - Ich nenn'es Lie- be (It's my turn). Amerikaanse spee- film uit 1980. Met: Jill Clayburgh, Mi chael Douglas, Charles Grodln e.a. Regie: Claudia Weill. Als Kate Gunzin- ger. een zelfbewuste jonge wlskunde- professor, naar de bruiloft van haar vader gaat in New York, ontmoet zij de zoon van haar stiefmoeder, die een diepe indruk op haar maakt. 21.45 Plusminus, eoconomisch-ma- gazine. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Die Sportschau. Met o.a. voet bal en ijshockey. 23.25 Heut' abend... De ARD-Talk- show met Joachim Fuchsberger. Als gast: Heinz Schenk. 00.10 Exil, tv-serie in 7 delen van Robert Muller en Egon Günter naar de gelijknamige roman van Lion Feuchtwanger. Afl. 4: Trautwein (herh). Trautwein organiseert een ver gadering om het geval van Benjamin onder de aandacht te brengen. Maar de slechtbezochte vergadering wordt voortijdig afgebroken. 01.10 Tagesschau. DUITSLAND 2 15.00 Die schönsten Volkslieder. ZDF kinderkoor-concours. Met acht Duitse kinderkoren. Presentatie: Julia Migenes. 16.30 Frelzeitund was man da- raus machen kann. 17.00 Heute. 17.15 Tele-lllustrierte, gevarieerd magazine. 17.45 E Western von gestem: Land der Zukunft (1). western met John Wayne. Ann Rutherford, Harry 18.56 Programma-overzicht. 19.00 Heute. CD: Ondertiteling via Tele- Tekst. D Zwart/wlt-uitzending. ■H: Zwart/wit-uitzending met ondertiteling via Tele- Tekst. 03: Bij niet-Nederlandsta- lige zenders: uitzending in orginele versie met onder titels. ■3: Bij niet-Nederlands- talige zenders: zwart/wit- uitzending in orginele ver sie met ondertitels. Scène uit de speelfilm „It's my turn" met Jill Clayburgh als Kate en Michael Douglas als Ben. Duitsland 1 om 20.15 uur. it, Fallal Waarschuwin- grote bouwop- 23.35 Francis Durbridga: Die Puppa (The Doll), tv-fllm In twee delen. Deel 1: Peter Matty leert op het vliegveld mm Genéve de aantrekkelijke Phyllis DUITSLAND 3 19.00 Aktuelle Stunda, met Bllck- punkl Dusseldorf. 20.00 Die Brucke aus Gras. reportage uit Peru over de hangbruggen van de In- 21.00 Jansalts dar groBan Mauer, documentaire-serie over China. Afl.: Offene Türe. 21.45 Landessplagal: Der Nlederr- landschap 22.15 Jauche und Lavkojan, tv-serle naar de gelijknamige roman van Christian Brückner. 1945, de grote vlucht vanuit het oosten is begonnen Ook de familie Qulndt bereidt zich op het vetrek voor. Maar de oude Quindt en zijn vrouw Sophie hebben de kracht noch de wil om hun geboorte plaats op te geven. 23.05 Rockpalast. Vandaag: Heinz Rudolf Kunze live vanuit de Markthal- Ie in Hamburg. 01.00 Laatste journaal. Engeland SKY CHANNEL 17.30 Sky Trax 3. Met Gary Davies. 8.30 Het sprekende paard Mr. Ed. 20.20 Starksy Hutch. Politieserie. 21.35 Wayne Shuster. 22.05 The Deadly Ernest horror show: The blood beast terror. Engel middagprogramma. BBC 1 18 30 Friday People. 19.00 Journaal. 19 30 Weerbericht. 19.35 London Plus. 20.00 Terry Wogan. Praatprogram- 20 40 Odd one out, spelprogramma. 21.10 Starsky and Hutch, Ameri kaanse tv-serie. 22.00 22.25 Miss Marple: A murder is an nounced (2), driedelige tv-film naar een boek van Agatha Christie. dust, Engelse muziekfilm uit 1975. Met: David Essex. Adam Faith. Larry Hagman e.a. Film over de opkomst en de ondergang van een rockgroep. 02.05 Weerbericht. BBC 2 19.00 The invaders. 19.50 The Phil Silvers Show. 20.15 O.R.S. '85, gevarieerd magazi- 21.05 Nature, natuurserie. 21.35 Gardeners world. 22.00 Just another day. Afl. 2: Dri- school. a New Pacific. Documentai- So" 17.25 How dare youl 17.50 Freetime. 18 15 Blockbusters. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. Regionaal ma- 20.00 The practice. Serie rond een dokterspraktijk, 20.30 Me and my girl. Komische se- 21.30 The miners' strike. Documen taire over de nu bijna een jaar duren de staking van mijnwerkers 23.00 Nieuws. 23.30 Cross Question. 00.10 Snooker. 01.15 Hammer house of mystery TV>morgen NEDERLAND 1 i 12. 10.35 Program meren met Pascal. Les 15. FEDUCO- -ROF 11.05 Telebord 17: Over muziek en muziek maken, cursus voor niet- -Friestaligen (herh.). NOS 13.00 RTBF 1 09.00 Teletekst magazine. 12.30 In- MUSIC BOX 08.00 Non-stop videoclips. Sunie "Side Kicks", popconcert van DUITSLAND 1 DUITSLAND 2 DUITSLAND 3 BBC 1 Ot to Opmt IMnnllT. 09 30 «oob- arb. kinderprogramma. 09.35 Battle of the planets, kinderprogramma 10 00 Saturday Superstore, kinder programma 13 12 Weerbericht. 13.15 Grandstand, sportprogramma Met o.a. paardenraces to Maydock, rugby: Ierland - Frankrijk en Schot land - Wales en de EK atletiek in ITV 07.25 TV-AM, ontbljttv 10 25 Fog- HILVERSUM 1 TROS 16 03 Piekuur 17 55 Mededelingen (NOS). TROS 1806 Aktua. (18.30 Sport 1902 TROS Country 20.03 Bladgoud 21.02 En nu de moraal Afl.52: Een kwestie van mentaliteit 21.25 Coulis sen 22.02 Sesjun NOS 23 02 Met het oog op morgen. VOO: 0 02 De stemband 2 02 In the mix 3 02 Peter Teekamp 5 02 Ook goeiemorgen HILVERSUM 2 17.30 Nws. VARA 17 36 Oingen van de dag 18.00 Nws. 18.10 BZ VARA 18 40 Monogram men 19 30 Luchtruim 20 00 Nws 20 03-24.00 VARA vrijdagavond (22 30 Nws). 22 02 Countdown Café. HILVERSUM 4 17 00 Creme du Baro que. (18.00 Nws) 18.45 Orgelbespe- daag: Vaalbeek Vokaal HILVERSUM 5 IKON: 18.U5 Kwartier PP: 18 20 uitzending van de PvdA KRO-RKK 18 30 Taal en teken NOS 19 00 Nieuws voor buitenlanders 19 40 Homonos. 20 10 Hobbyscoop Morgen 10 00 Heute. 10 03 Die sportschau. 10 30 Hoch droben suf dem Berg. 13.45 Nachbarn, matieve serie Afl.8: Bittere waarhe den (herh). 12 00 Nachbarn in Euro pa, informatie en amusement 1 buitenlanders en Duitsers. (1200 Joegoslavië. 12.40 Griekenland. 13.20 HILVERSUM 1 VARA 7 03 Radio Sterrebos 7.30 Hallo hier Hilversum* 10.03 De stand van zaken. 11 03 Wie t Nederlands wil zingen 12 03 In 11.30 Nws. 11 33 Aktua k 12.30 Nws 12.06 TROS Nieuws Show. (12.36 en 13.33 Aktua NOS 13.00 en 13.30 Nws AVRO 14 00 Pim Jacobs met hits uit de 50er ja- 4.30 Nws.) 15.00 Per Saldo. HILVERSUM 3 NCRV 7 03 Vroegop. 7 30 Rabarbara. 8 03 Pop non-stop. 9 03 Gospelrock. 10 03 Popsiop (ca 11.30 Weerman Hans de Jong), 12 03 Los Vast Special (13 35 De Dikvoof- mek aarshow). 14.03 Hier en Nu 14 07 Tussenuur 15 03 Hier en Nu 15 07 Popstation HILVERSUM 4 AVRO 7 00 Dag dag Dagf (8 00 Nws) 8 30 Mooi zo' 9 30 Concerto matttnale 1 00 Kurhausconcert Vandaag Het Amsterdams Hobo Kwartet VOO 12 00 Strauss en Co 13 00 Nws 13 02 Veronica Klassiek Het Kamer- HILVERSUM 5 NOS 9 03 NOS-Spor- tief 9 25 Waterstanden FEDUCO 9.30 Magazine Met om 9 30 Open Afl 17: Hoofdzinnen en bijzinnen 10.40 Plaatseii|ke Politiek De sociale dienst. Afl Met welke specifieke vra gen kun je er terecht? 11 00 Mode lander. Nederlanders Afl Rttmo die kam blo (Ritme van veranderingen Taal Pepiamentu (herh RADIO RUNMOND 10 00 Zaterdag programma met Henk ven Hoorn Met om 10 00 Nws rego-nw*. weer verkeer 10 03 Weekagende door Ri-

Leidse Courant | 1985 | | pagina 11