eiden iokin Weert inderuit Trotters in slotfase voorbij AMVJ T STIGTER EN ED VAN GEMEREN OP DREEF Geslaagd veteranentoernooi Katwijk stuit op Philidor gpORTTRIBUINIE £cidóe Qowiant maandag 25 februari i9bs pagina 15 j V( i de S| f van derdi idse van >r Reii oeteke te reci n Jeffi Alkm in 1.1 vierde vrije Dubl tijd de v al |se short- kers naar WK ;N In de ploeg voor jreld Kampioenschap- orttrack van 15 tot en maart in Amsterdam drie IHCL rijders 3ij de heren de neder- kampioen Charles oven samen met Peter e Velde. Dit tweetal aangevuld met de naren Menno Boelsma 'co Mos. In de dames- neemt Simone Velze de Leidse honneurs temidden van Esma- n Manuela Ossendrij- Jolanda de Vries uit Leidse shorttrack overheersing LEIDEN In de finale van de landelijke shorttrack competitie heeft vooral de Leidse jongensploeg haar stempel op de fi nale gedrukt. Niet alleen wonnen Jan Hoogeveen, Arnold van der Poel, Mare Velzeboer en Lard Koeken de laatste 500 meter, ook het eindklassement was voor dit viertal. Hoogeveen werd daarin eerste, maar Velzeboer, Koeken en Van der Poel verwisselden van plaats. Het beste Leidse meisje van dit weekeinde (Petra Grimber gen) kwam in de eindrangschikking niet verder dan een zevende plaats, nog vooraf gegaan door Wendy van der Poel. Van der Poel werd op de laatste 500 meter der de achter Grimbergen en Prescilla Ernst uit Delft. Merenwiek redt het niet LEIDEN In de wedstrijden om de algemene kampioensti tel in de districtshoofdklasse badminton heeft Merenwiek 'haar eerste nederlaag sinds jaren geleden. Zaterdag tegen STC uit Den Haag werd nog met 5-3 gewon nen door winnende partijen van de single's John van Eijck en Monique Fleers en de dubbels met Fleers en Van Eijck, Van Eijck en Jan Willem de Vreeze en Elly Tuithof met Fleers. Gisteren was het Rotterdamse Meteoor echter te sterk voor Leidse badmintonners. Nadat de vier enkelspelen verloren waren gegaan (John van Eijck „protesteerde" nog het langst met een driesetter) en ook het eerste gemengd dubbel ten onder ging tegen de superieure Rotterdammers werd de wedstrijd gewonnen gegeven en nog slechts offi cieus doorgezet. Omdat de derde tegenstander zich terugge trokken had besloot het eerste team van Merenwiek deze competitie als tweede en mag zij volgend jaar op landelijk competitieniveau opereren. Lions verpletterd door Herenthals LEIDEN In een voor Karma Lions desastreuse partij ijshockey werden de laatste restjes promo- tiehoop genadeloos vernietigd. Door het ontbreken van Theo Dietz, Ruud Bakker en Jean Martin, maar vooral door het bij na perfekte spel van de Belgisch tegenstander werden de Leidse ijshockeyers danig op de proef gesteld. Na twee periodes met een tussenstand van 2-8 werden de spelers van coach Van Dijk volledig van het ijs gespeeld wat een 3-16 eindstand opleverde. De Leidse goals werden door René ten Berge, Dick Ament en Mike Hemminga gescoord. Leidse Go-club in middenmoot LEIDEN Het eerste team (Hungerink. Knoop en Groene- veld) van de Leidse Go-club is er dit keer tijdens het Nederlands clubkampioenschap go niet in ge slaagd weer als struikelblok te fungeren voor het favoriete Am sterdam. De hoofdstedelingen werden landskampioen. Leiden eindigde in de middenmoot. Op dit kampioenschap, waaraan 35 teams deelnamen, speelde met name het vierde team van de Leidse Go-club uiterst sterk. On der aanvoering van eerste bord- speler Haenen en tweede man Sloof werd het kampioenschap ongeslagen afgesloten. Frits Avis slalomt naar goud UTTENDORF In het Oostenrijkse Uttendorf heeft Frits Avis de Nederlandse skititel bij de jon gens van 11-13 jaar veroverd. Hij deed dit door in de reuzesalom op zeker te skiën na zijn tweede plaats in de slalom. Geplaagd door een lichte grie paanval kwam hij ook in de reuzeslalom tot een tweede plaats wat voldoende was voor de titel. Eerder deze week werd de bijna 12 jarige Leide- naar eerste in de reuzeslalom om de Holland Ato mic Cup. Zus Johanneke kwam door een derde plaats in de slalom en een tweede in de reuzesla lom tot een goede tweede plaats in de categorie 13- 15 jarige meisjes. De zoon van Karma Lions coach Leo van Dijk. Jeffrey, kwam weliswaar eenvoudig door de kwalificaties, maar viel in de wedstrijd en kwam dus niet voor in het eindklassement. ■pi=! "1 >elo ;ns ie z l Goui anisee tastrafiRT Het kan dus one elke week nog net gaan. Vorige week r, ^Jkonden de basketbal len p: van Elmex Leiden ing vien, toen Toon van rugslteren in de zoemer de score tegen *>el Douche Den Hel- ^et aantekenen. Afge- Van'ïn zaterdag, in de wed- Edo dl tegen Kaypro BS ng lrtt werden de rollen F°- Iei omgedraaid. Dit- was het Jimmy 1 ldock, die de Limbur- in het eindsignaal de verdiende over- ing hielp. Leiden zag de 75-73 nederlaag Bosch de koppositie de eredivisie weer nemen. Een zwaar idicapt Leiden, dat Randy Wiel en iontaa Hans Heijdeman en ifcornei van Helfteren op ïle scce kracht nu zeker is loodzware eindfa- met de eredivisie. Ruud gQ^ewijn is door alle ont- /ries£ekngen zwaar in de ee ke»lemen gekomen. Hij t met zijn ploeg ko- zaterdag koploper j Bosch en moet dan 0N>g*en zeven dagen ook 10. »rc aantreden tegen Black Velvet Canadians Amsterdam en Permalens Haaksbergen. Het meest verbluffende aan de wedstrijd tegen Weert was de instelling van de Limburgers. De ploeg is in theorie uitge schakeld voor een plaats bij de laatste vier en dus verwachtte Leiden waarschijnlijk niet een dermate gemotiveerde tegen stander. Daarbij bleef Ronald Schilp bij Weert zelfs aan de kant, terwijl de Weertse ploe- garts verzekerde dat Schilp best had kunnen spelen. Ook Hans van de Wiel bleef met een liesblessure op de bank. Waar Weert in'de voorgaande drie ontmoetingen met Leiden vooraf de wedstrijd al opgaf en slechts met een instelling van „de schade beperkt houden" speelde, daar ging coach Henk Konings er «met zijn ploeg nu fel tegenaan. Konings kwam daarvoor zelfs van zijn stoel, terwijl hij bij de meeste wed strijden schijnbaar ongeriteres- seerd onderuit hangt. Nu stond Konings als een cheerleader op het veld, de verrichtingen van zijn ploeg vocaal begelei dend. Het betrof echter niet alleen de verrichtingen van zijn ploeg, maar zeker ook de pres tatie van het arbitrale duo. Ruud Harrewijn stond zijn col lega bij in de strijd tegen de rechtsprekers, maar samen konden zij niet verhinderen, dat met name scheidsrechter Jerry Beck speelde als enige Leidenaar een meer dan uitstekende wedstrijd tegen Weert. Rolvink er een potje van maakte. Rolvink floot met een pijnstillende injectie, omdat hij 's morgens zijn oog in het zie kenhuis had laten openmaken. Ondanks die behandeling was zijn zicht verre van optimaal. Rolvink verscheen veel te laat in Weert, omdat hij zelfs vlak voor de wedstrijd medische behandeling nodig achtte. Leiden keek in de wedstrijd tegen Weert al snel tegen een 13-2 achterstand aan. Bij 21-20 had de verzwakte Leidse ploeg de stand weer gelijk getrok ken, maar het ontbreken van wisselspelers brak Harrewijn op en zijn manschappen keken bij de rust alweer tegen een redelijk gat aan: 39-30. De beginfase van de tweede helft kreeg een bijna identiek scoreverloop. Weert zaagde ge disciplineerd de poten onder de Leidse wisselbank weg. Harrewijn gokte met het in brengen van Heijdeman op iets meer druk onder de bas ket, maar moest toch buigen: 51-38. In zo'n fase van de wedstrijd heeft Leiden dan nog maar een hoop: Jerry Beck. Ook nu stond de Amerikaan op en deed wat er van hem ver wacht werd. Beek speelde in zijn eentje Leiden magistraal terug in de wedstrijd en bracht zijn team bij 54-55 voor het eerst op voorsprong. Tot 69-69 wist Beek zijn ploeg solo op de been te houden, scorend tegen een hoog percentage en veel rebounds pakkend. Vooral in de verdediging heerste Beek. die Weert in de hele wedstrijd op één aanvalsrebound wist te houden. Hij kreeg echter te weinig steun van zijn ploegge noten. Hagens. Van Dam, Heijdeman en Van Helfteren kwamen in de tweede helft sa men tot een schotprestatie van 0 op 11. Rolvink drukte bij de laatste eindsprint van Leiden te na drukkelijk zijn stempel op de wedstrijd. Kragtwijk werd on reglementair gestopt, miste in de volgende aanval een bonus en Beek werd betrapt op lo pen. Beek kon Leiden nog tot 73-73 tillen, maar Jimmy Braddock, de Weertse uitblin ker, verhinderde in de laatste seconde alsnog een verlenging. JACOB BERGSMA Leiden Beek 31 (59%). 15 rebounds. Kragtwijk 14, 7 rebounds; Lockhart 12; Hagens 8. Van Dam 6; Heijdeman 2; Van Helfteren 0. Team: 46% (31 op 67); 34 rebounds; 10 balverlies. Weert: Braddock 26 (85%); Blair 20; Zwiers 12; Griekspoor 9; Van Essen 6; Van Kempen 2 Team: 58% (32 op 58); 27 rebounds; 15 balverlies. TUIDEN De handbal- vrouwen van Fore- d. «ri4te verspeelden gisteren eritas sjen de Hellas-reserves laatste kans op een 16-13 ver ia k0f>s. De vrouwen van 's*7alSE degradeerden naar derde divisie door de |4 nederlaag tegen itlandia, terwijl HVS zonder de vertrokken ter Wim Jansen Vi et Celeritas met 15-12 9 1MrJl°eg- Saturnus heren t. Poeef aan de winnende nschS^d hij Ancora (19-17); '7®«w§ vrouwen van MMO Ï76 4igen ten onder tegen ipioenskandidaat .O (11-15) en Olympia kon het niet bolwer- tegen Athene: 12-13. s 2 kwam pas na rust los het door blessures van Almekinders en Elly tk gehandicapte Foreholte. een glaszuivere hattrick :rde Ingrid Hartnack na- Hellas ruimte tussen bei de ploegen. Het terugvechten de Foreholte (met de zeven keer vanaf de strafworpstip scorende Nel Geerlings) mocht tot drie minuten voor tijd blij ven hopen op een gelijkspel; het was opnieuw Hartnack die op dat moment, en nu echt be slissend, toesloeg: 16-13. Voor OASE is het doek dan toch gevallen. De ploeg kon zonder afstandschutster Lydia van der Poel maar moeilijk een vuist maken en ook al om dat mede-degradatiekandidaat Westlandia de zenuwen als eerste onder bedwang had, keek OASE bij rust tegen een 6-3 achterstand aan. Bij 6-5 gloorde er vervolgens weer wat hoop voor OASE, maar het beter benutten van vrouw- meer-situaties deed Westlan- Zonder toch nog plotseling op gestapte coach Wim Jansen („Ik kon in Stompwijk geen lid van de familie worden") moest HVS opponente Vires in Gouda lang tot 12-12 naast zich dulden. Achtereen volgens Lenie van der Bosch, Anke van der Nouland en Ank van der Bosch zorgden er toen voor dat HVS met 15-12 aan het langste eind trok. Saturnus kende bij rist al een 11-9 voorsprong in de strijd te gen Ancora. De individueel sterkere Leidse (mannen)ploeg liep na de pauze weg naar 17- 12, waarna Ancora weer wat dichterbij kon sluipen. Met 19- 17 kwam het verlossende ein de voor de nog altijd tegen de gradatie vechtende Leidse ploeg. MMO kwam met 5-3 voor in het duel met kampioenskandi date VELO. Bij rust was die score echter al weer omgebo gen in een 5-8 achterstand. De Wateringse vrouwen wonnen uiteindelijk verdiend met 15- 11. Helma Volwater scoorde zeven keer. Olympia '72 miste de boor tegen Athene. Bij een 12-12 stand verzuimde de Wassenaarse formatie een uit braak te verzilveren; Athene scoorde vervolgens wel: 13-12. De vrouwen van Northa klop ten Animo met 8-9 en hebben nog slechts een punt nodig voor de titel; de heren van Northa deelden met HVV: 14- 14. LEIDEN In Hoofddorp hebben de basketbalsters van MSV de reguliere ere divisie-competitie afgeslo ten met nederlaag num mer achttien: 77-60. De Lisse vrouwen boekten de negende winst op rij door Arnhemia Eagles met 68- 53 terug te wijzen. Met koploper LUSV blijft het kwakkelen. Na de 66-64 nederlaag bij OSG komt de eens fiere toppositie van de Leidsen nu toch echt op de tocht te staan. In het rayon werd de streekderby tussen BVO en Leiderdorp met een neuslengte voorsprong ge wonnen door de bezoe kers: 60-61. Trotters wist AMVJ R'dam via een eindsprint met 77-73 te kloppen. Het heeft MSV in het debuut jaar van de eredivisie niet meegezeten. De beste presta ties werden tegen de sterkste ploegen geleverd, terwijl diep tepunten aan de orde waren tegen de zwakkere zusters. Al met al werd er steeds verlo ren. Bij Hoofddorp hadden de Noordwijksen, met een sterke rol voor de initiatiefrijke An- nelies Schaap, een voorspron getje in de openingsminuten. Vervolgens zag MSV de thuis ploeg afstand nemen en de marge uitbouwen. Na 33-28 bij rust ging Hoofddorp met ui terst scherp schieten en finish te op 77-60. Voor MSV wacht nu een extra competitie met BOB, Voorburg en Hoofddorp. In die competitie zijn twee de gradatieplaatsen te verdelen. Met Lisse blijft het vooralsnog prima gaan. Ook het de laatste tijd steeds beter spelende Arn hemia Eagles moest eraan ge loven. Met een sterke rol nabij de borden voor Marieke Strob- be werd in de eerste helft voorkomen dat de bezoeksters afstand namen, ruststand 30- 29. Pal na de pauze nam Lisse afstand (38-31), hield die voor sprong overeind tot vijf minu ten voor tijd (58-51) om ver volgens te demarreren naar 68-53. Topscores Lisse: Marjo Fijma 18. Marieke Strobbe 15. In Utrecht was het mis met LUSV. Terwijl Annet Mazur ontbrak, speelde het meren deel van de Leidse speelsters ver onder het normale niveau tegen OSG Overtuigend wa ren slechts Conny van Stralen (onder meer door 28 punten) en de geïnspireerd aantreden de guard Annette Zondervan. Kort voor de pauze wist LUSV veel van de opgelopen achter stand goed te maken (rust stand 32-30). aan het eind werd de schade zelfs volledig gerepareerd (59-59). In de ver lenging ging het. ook al miste OSG door persoonlijke fouten inmiddels de sterkste speel sters, definitief verkeerd: eindstand 66-64. Koploper Blitz had een simpel en in alle rust af te werken karwei tegen Zoebas. Coach Krauwel gaf elke speler ruim speeltijd. Na 61-33 bij rust werd afgesloten op 116-74. Topscores Blitz: Moerer 18. Kallenberg 16, Van Niekerk 14. BVO en Leiderdorp werkten in Alphen een duel af. waarin kwalitatief wisse lend werd gepresteerd. Dan weer was het peil prima, dan weer was beiderzijds slordig heid troef. Knap was in elk geval hoe Leiderdorper Daan van Egmond Alphenaar Je roen van Leeuwen aan banden legde. Nadat Leiderdorp de meeste tijd de leiding had ge had. was het twee minuten voor tijd gelijk: 57-57. Ook al door een sterke rol van Dick Koornneef in de eindfase trok Leiderdorp tenslotte aan het langste eind: 60-61. MSV was niet bestand tegen subtopper Lokomotief. Vooral het razen de breakwerk van de bezoe kers was door de Noord wijkers vrijwel niet tot bedaren te brengen. Na 29-41 bij rust ver grootte Lokomotief de voor sprong tot 20 punten alvorens gas terug te nemen. Zo kon MSV de eindstand ietwat 'op poetsen': 88-95. Topscores MSV Peter Goosen 18. Willi am de Haas 17. Tot vijf minu ten voor tijd moest Trotters, ondanks weer eens prima spel van Peter van de Wetering en een sterk schot van Erik Paul van Weeren (26 punten), AMVJ R'dam op enige afstand volgen. Kort voor het eind verhing Trotters, via een even perfect spelende Boris Monk- horst. de bordjes en sloot win nend af op 77-73. Tegen het Amsterdamse Blue Stars kon Lisse er een ouderwetse 'veegpartij' van maken. Via 56-30 bij rust werd het 109-57. Topscores Lisse: Evert Luyk 34. Hans Luyk 32. Bij het Soestse Red Stars her stelde Grasshoppers zich iet wat van de inzinking van de laatste tijd. Vooral op basis van het lengteoverwicht werd. na 30-45 bij rust. een regelmatige, probleemloze 72-85 zege ge boekt. Topscores Grasshop pers: Ben de Jong 22, Dries Geyteman 20. Na een door Midland beroerd gespeelde eerste helft ging LUSV met 32-23 aan de leiding. Na de pauze sloegen de Leidenaren, inclusief het 'wapen' Robert Jan Drijver, op hun beurt aan het knoeien. Dat bleek fataal: eindstand 56-63 Topscore LUSV: Erwin Snelting 20. De Grasshoppers vrouwen had den niet al te veel moeite met de reserveploeg van Rotter dam Zuid. Reboundend zowel als scorend waren er hoofdrol len voor Ada Hoek (29 puntert) en Anja Aandewiel (20 pun ten). Na de eerste helft (43-28) werd de marge ruim verdub beld en kwam het eind bij 97- In de „tafeltennisarena" van Docos werd dit weekeind het natio naal kampioenschap voor veteranen afgewerkt. In totaal deden 107 heren en 23 dames mee aan de diverse wedstrijden. Oudste deelnemer was de heer Johan Boer uit Gouda met 77 jaar. DEN AAV-atleten Aart £gter en Ed van Gemeren ">en vlak voor de Neder- hdse veldloop kampioen- flappen laten zien goed op )eef te zijn met overwinnin- i in Amersfoort en Dongen, jpn Kulker won een 1000 me- r indoor als voorbereiding op I Europese Indoor kampioen- pappen en Victor Zonneveld fam op Texel in een halve marathon erg goed voor de dag. In Amersfoort won AAV at leet Aart Stigter de Teeker cross. Over de veldloop met een lengte van 10 Engelse Mij len (16090 meter) liep de door trainer Gé Mulders begeleide Stigter 57.17 minuten. Daar mee bleef hij de thuislopers Paul Vos (58.57) en Armando Houtveen (59.09 minuten) ruim voor, ondanks dat „het niet echt hard ging voor mijn gevoel". In het Brabantse Dongen won clubgenooot Ed van Gemeren een 10 kilome ter lange cross in een tijd van 34.34 minuten, waarmee hij de achtervolgers Wim van den Bosch (Sprint) en Stef Bren- ders (Atledo) ook ruim voor bleef. De fel sprintende Van den Bosch werd uiteindelijk in 35.56 minuten tweede voor thuisloper Brenders (35.59). Bij indoorwedstrijden in het Duitse Dortmund testte Han Kulker zich op de 1000 meter. Van kop af won hij de wed strijd, die als voorbereiding gold voor de Europese Indoor Kampioenschappen waar hij op de 800 meter uitkomt. Zijn tijd van 2.25.3 minuten was „aardig", zoals hij dat zelf om- ten. Hans Minnee probeerde dit in de volgende serie ook. maar kwam op het eind toch tekort. Ook Maarten van Ma nen, die in de laatste ronde een fikse achterstand weg werkte kwam hem nog voorbij en finishte in 2.36.8 minuten voor Minnee (2.37.2 minuten). Op Texel werd NSL-er Vic Zonnelveld derde in een halve marathon De dit jaar voor het eerst officieel erkende wed strijd werd een prooi voor Bar ry Kneppers in 1.08.37 uur. Zonneveld finishte met een tijd van 1.11.14 uur als eerste veteraan. Een testwedstrijd over 15 kilo meter bracht Bataaf Kees van Klink een tijd van 49.47 minu ten. Hij bleef John de Boer (50 38 minuten) en Ben Kerk vliet (51 12) de baas Karin van den Berg (58 03) en veteraan Willem Ravensbergen moch ten niet voluit gaan met het oog op de wedstrijd in Alphen aan den Rijn op 9 maart, maar wonnen wel hun klassemen- LEIDEN Na in de vorige ronde verrassend van LSG te hebben gewonnen, is outsider Katwijk in de tweede ronde van de bekercompetitie ge strand op Philidor-Leiden. Met 3,5-0,5 gaf Philidor aan dat het toch duidelijk de sterk ste club van de regio is. Katwijk was bij de aanvang al verzwakt door de afwezigheid van hun twee kopmannen. 1 Heemskerk gaf de voor keur aan een avond bridgen en Ad van der Berg was door het Nooteboom-toernooi te vermoeid geraakt. Omdat Phi lidor van deze wijziging niet op de hoogte was, trad het op volle oorlogssterkte aan. Op het eerste bord won Peter Gelpke het theoretische ge vecht in de opening tegen Jan Willem Duyzer en dat bracht hen al voor de tijdcontrole het hele punt. Wim de Kok had het geluk dat zijn opponent. Folkert Jan Geertsma, door vermoeidheid een eenvoudige stukwinst over het hoofd zag. Later won hij in de uitvlug- gerfase. De ervaren Piet Bak- lang alle 16 pionnen op het bord. Door tijdgebrek kon van der Plas de daarop volgende doorbraak niet correct pa re- pa rtij RAG de Graaft - Gijs Haasnoot maar tot remise be sloten. Regio-trio wint NK open paren ROTTERDAM H*t N«t«r- lands bridgekampioenschap open paren in Rotterdam is ge wonnen door het drieman schap De Bruin, De Vrind en Ten Brink uit respectievelijk Leiden, Katwijk en Delft. Zij behaalden 1185 punten. Hage naars Kreijns en Vergoed wer den vierde met 1128 punten

Leidse Courant | 1985 | | pagina 15