Neder landers moeten chauvinistischer zijn" ai ÏRNEY KAAGMAN: Vooral succes in Amerika l^DIO/TELEVISIE £&tdoe(3omant VRIJDAG 22 FEBRUARI 1965 PAGINA 17 ensenrechten op KRO-tv Dinsdagavond 5 maart (23.0023.45 uur, Ned. jndt KRO-tv de documentaire 'Mensenrechten' uit, gemaakt r de Engelse tv-maatschappij Thames Television. De docu- ejtaire geeft zowel een historisch beeld van het ontstaan van zihensenrechten. vastgelegd in 1948 in een verklaring over die of )ten door ruim 70 landen, als wel een overzicht van hoe er n v|it moment met die verklaring en die mensenrechten wordt jesprongen. Saillant detail is bij voorbeeld, dat die verklaring 'is geratificeerd door de Sowjet-Unie, maar bij voorbeeld nog it door de Verenigde Staten. In de documentaire wordt na- djingegaan op vragen als: wat zijn nou precies mensenrechten; .worden ze in diverse landen geïnterpreteerd; hoe worden ze egeringen afgedwongen; waar worden ze het meest overtre- Diverse deskundigen op dit terrein, onder wie de Neder- Jer prof. Theo van Boven, oud-directeur van het Centrum jr Mensenrechten van de Verenigde Naties, geven hun me- g, aangevuld met beelden, hoe deze rechten vaak worden frapt, bij voorbeeld in Centraal-Amerika (Guatemala) en in öan, waar het volgens de wet nog steeds geoorloofd is een [zijn hand af te hakken. Woede over Willem Ruis in de Lier HILVERSUM In de laatste Willem Ruis-show voor Hu- manitas voelde het span Ros- man, Huug en Marco uit De Lier, zich menselijkerwijs ge sproken ernstig tekort gedaan door Willem Ruis. Geplaatst tegenover een koppel moeder en dochter gaven zij tussen- prijzen weg. Hen wachtte dan de hoofdprijs van 50.000 gul den. Die ging op het laatste moment echter aan hun neus voorbij. In De Lier gaat nu een oproep rond om de heren Rosman per giro geld over te maken om de pijn te verzach- CURSUS LEIDING GEVEN TELEAC HILVERSUM Vroeger was leiding geven heel eenvoudig. De arbeider deed gewoon wat hem of haar werd gezegd. Nu moet de leiding gevende delegeren, werkoverleg voeren, mede werkers selecteren en aannemen, budgetteren, conflicten hanteren, enzovoort. Leiding geven is een vak geworden, dat letterlijk vanuit de praktijkervaring is ontwikkeld. In de Teleac- cursus „Leiding geven", die op maandag 18 maart a.s. start, staat die praktijkervaring cen traal. Voor de televisieprogramma^ selecteerde Teleac twaalf leidinggevenden, totaal verschil lend van achtergrond en leeftijd. Mannen en vrouwen, in functie variërend van hoofd kassa- groep van een groot winkelbedrijf, personeels chef uitgeverij, hoofd verpleegkundige en pro- duktiechef, tot groepsbrigadier bij de politie. Uit hun confrontaties blijkt telkens weer dat er, ondanks onderlinge verschillen in achtergrond en ervaringen, heel veel overeenkomsten zijn als het gaat om de manier waarop leiding wordt gegeven. Die overeenkomsten kunnen worden vertaald in vakmatige regels, die men in het cursusboek zal aantreffen. Basiskennis die no dig is om in de praktijk een stijl van leiding ge ven te ontwikkelen, die past bij de eigen per soonlijkheid, maar ook bij de eisen die de orga nisatie stelt. Behalve in de televisieprogram ma's wordt in de radioprogramma's hieraan een extra verdieping gegeven en wordt een discus sie over verschillende thema's op gang ge bracht. Leidinggevenden leggen uit hoe zij in de dagelijkse praktijk delegeren, werkoverleg plegen, plannen, conflicten hanteren, enzo voort. De twaalf televisielessen worden weke lijks uitgezonden op maandag van 18.3019.00 uur, Ned. I). De eerste les start op 18 maart 1985. De radio-uitzendingen zijn op dinsdag van 20.4021.10 uur op Hilversum 5. De eerste les start op 19 maart 1985. ORBURG „Je zei je belde naar aanlei- g van de „Show van de hnd". Ik denk niet dat •aatj°uw lezers beroepsmu- n irftnten zijn, dus ik zie aani dat die mensen geïn- fesseerd zouden zijn in activiteiten van de BV i?ks« *aat zanëeres Jerney ioesPëman< voorzitster van raade vereniging, weten. 2 re-: t, eijt uitleggen kost een hoop t zaj Jij verdient je boterham I naar mij luisteren, maar difikost het mijn vrije tijd. Als voor een vakblad voor rslehiuziek zou zijn, is het nog ijgerl anders. Dan kan ik met artikel leden werven, Leiïrdoor er weer wat meer aaptributie binnenkomt". Hetvoormalige Earth Fire- Jerney Kaagman, die d traal staat in de „Show van Maand" (vanavond Ned. II za) 20.25 uur) blijkt pas na dezg aandringen bereid wat ionér over de BV Pop (de be- rdsepsvereniging van popmuzi- elleiiten) te vertellen. Over de naapud van haar programma r za[ze in elk geval niet praten, it moet een verrassing blij- •hien ligt de griep, die ir te pakken heeft of de vergadering bij de Stich- Popmuziek Nederland, ze net achter de rug heeft, i grondslag aan die wat gge houding. ney, die sinds kort ook arnemend bestuurslid is bij namus: „Ik weet niet hoe ik precies moet samenvatten. zijn met zoveel dingen be- Bovendien bestaan we in pas een jaar en de zaken Jerney Kaagman: „Zo'n show zou ik elke maand wel willen maken". waar we mee bezig zijn nemen een aantal jaren in beslag voor ze zijn geregeld". Auteurs „We zijn onder meer bezig uit te zoeken, wat er kan worden verbeterd aan de positie van de auteurs. Zo hebben wij een verzoek ingediend bij het au teursrechtenbureau Buma/S- temra om vertegenwoordiging in het bestuur te krijgen met dezelfde statutaire rechten als de andere beroepsverenigin gen. Verder hebben we een Commissie Media, die zich be zighoudt met het onderzoek Pop als Industrie. Daarover willen ze allerlei cijfers op ta fel gaan toveren. Er blijken nauwelijks of geen cijfers te bestaan over popmuziek in al zijn facetten. Als je niet be schikt over het juiste cijferma teriaal dan kun je, dus met geen enkele instantie praten, want die willen altijd weten over hoeveel, hoe groot, wan neer en waarom. Dat moet al lemaal worden uitgezocht. Vandaar dat we verschillende commissies in het leven heb ben geroepen. Je kan niet van een tienkoppig bestuur ver wachten, dat het al diezaken uitspit. Dan blijft er geen tijd meer over om muziek te ma- „Waar we blij mee zijn is dat de EVD, de tak van Economi sche Zaken die zich bezig houdt met de exportbevorde ring, geld gestoken heeft in de Midem om het Nederlandse produkt in het buitenland on der de aandacht te brengen. Ze komen er langzaam achter dat het niet alleen prettig is om naar muziek te luisteren, maar dat het ook een produkt is dat je kunt verkopen. Uit cijfers is gebleken dat de export van Nederlandse lichte muziek 375 miljoen gulden per jaar be draagt. Dat is de helft van wat de bloemenexport oplevert. Een goed© ontwikkeling is dat we bij WVC steeds meer er kenning vinden. We worden steeds vaker benaderd voor het geven van adviezen". Waar de BV Pop momenteel ook aan werkt is de organisa tie van een BV-Popfestival dat in september zou moeten wor den gehouden. Jerney: „We hopen op dat festijn de BV Pop-prijs te kunnen uitreiken. Dat is een prijs van muzikan ten voor muzikanten, die bo ven het niveau uitstijgt van mensen die in de handel be trokken zijn bij allerlei vor-. men van cultuur... De bedoe ling is, dat op het festival een aantal gerenommeerde namen zullen optreden met eventueel als slot een optreden van een supergroep, die zal zijn samen gesteld uit, zeg maar, de harde kern van 'de BV Pop". Sombere kijk Jerney Kaagman verwoordt vervolgens een heel sombere kijk op de toekomst van de Nederlandse popmuziek. Zij gelooft dat een concurrentie strijd met het buitenlandse aanbod voor Nederlandse ar tiesten bijna onbegonnen werk is. „Dat kan alleen wanneer de Nederlandse programmama kers zouden besluiten moer re pertoire uit eigen land op de radio te laten horen. Neder landers zijn op een of andere manier niet chauvinistisch zo als de Fransen of Engelsen, de goede niet te na gesproken zo als Jan Rietman en Krijn Tor- ringa. Dat betekent ook dat ze liever de Amerikaanse video clip die een miljoen heeft ge kost laten zien dan de heel knap in elkaar gezette Neder landse clip, die voor 20.000 gulden werd gemaakt. En zo kan het gebeuren dat mijn laatste single wel op Sky Channel en niet bij „Toppop" werd vertoond". „Onlangs is uit een onderzoek duidelijk geworden dat per dag slechts 1,6 procent nieuw Nederlands materiaal op Hil versum 3 wordt gedraaid. De kans dat je wordt gedraaid is dus heel klein. Het wordt straks voor de platenmaat schappijen in ons land volko men oninteressant een Neder landse artiest te contracteren De BV Pop probeert in de Hil- versumse situatie wel veran dering te brengen, maar staat volgens Jerney met de rug te gen de muur. „Een Europese wet verbiedt dat er van rege ringswege mag worden opge legd wat er wordt uitgezon den". Ondanks de sombere geluiden blijft de zangeres het maken van muziek interessant vinden („Het wordt wel steeds moeilij ker om er je boterham mee te verdienen"). Zo bouwt ze vol goede moed verder aan haar solo-carrière. Compromissen sluiten voor een hit is er voor Jerney niet bij. „Ik heb nog nooit een plaat gemaakt waar ik niet achter stond en dat wil ik blijven doen. Als de mensen het niet leuk meer vinden dan denk ik Cy Curnin. Jamie West-Oram. THE FIXX HILVERSUM Bestempeld als „The Beatles van de jaren tach tig" zag de toekomst begin 1983 voor de uit Engeland afkomstige Fixx er veelbelovend uit. Het concert dat „Rockpalast" van avond (Duitsland 3 om 23.05 uur) uitzendt, stamt uit die tijd. Het was onderdeel van de Europese tournee waar het viertal toen middenin zat. Nu twee jaar later is het heel stil geworden rond zanger Cy Curnin, gitarist Jamie West-Oram. drummer Adam Woods en toetsenman Rupert Greenall. Dat The Fixx de titel verdiende, is nog eens terug te zien en te horen met dit optreden. Wat de kijker krijgt voorgeschoteld is een groep, die geïnspireerd een mengeling brengt van nummers van hun twee uitgebrachte elpees ..Shuttered Room" en ..Reach The Beach". Opvallend daarbij is vooral het aparte stemgeluid van Cy Curnin en de prachtige gitaarpartijen van Jamie West- Oram. Het viertal, dat gekwalificeerd wilde worden als een el pee-groep, die zich beweegt in verschillende muziekstijlen, ging een veelbelovende toekomst tegemoet. Toch is een Europese doorbraak van de groep uitgebleven. The Fixx. die aan het eind van de jaren zeventig als trio onder de naam The Portraits begon, heeft waarschijnlijk een te snelle oversteek naar het land van Uncle Sam gemaakt Aangetrokken door het enorme succes vertrok de groep halverwege 1983. zon der zich verder om Europa te bekommeren, naar de andere kant van de Atlantische oceaan. Daar werden ze onthaald als de nieu we goden en stond het kwartet al snel voor een miljoenenpu bliek te spelen, terwijl de twee elpees moeiteloos de goud-status bereikten. Voor The Fixx was dat een hele verademing want in eigen land werd er geen letter over hen geschreven. Reden daarvoor was dat de pers niet dezelfde fout wilde maken als met A Flock Of Seagulls. Die band was massaal de hemel in geprezen maar had uiteindelijk al die lovende woorden niet waar gemaakt Tijdens de Amerikaanse tournee liet toetsenman Rupert Gree nall al weten dat het voor The Fixx moeilijk zou worden in Eu ropa. „We zullen ons weer helemaal moeten aanpassen. Tenslot te mogen we niet verwachten in dezelfde grote stadions te spe len als we hier doen". Misschien waren de terugkeer naar de kleine zaaltjes en het uit blijven van een sterrenstatus in Europa voor The Fixx te on overkomelijke problemen. Het is in elk geval akelig stil gewor den rond de groep. HANS PIËT Adam Woods. Rupert Greenall EDERLAND 1 ICRV arn^30 De Carsons. Australi- c vsche serie. Tommy probeert ige weer opnieuw te beginne. Vic Brown haalt zich de van een misdadiger aan iop de hals. /an i15 Een ongewone oma, ar vpoppenserie. urt 20 Pluizerd, tekenfilm. Aan'A5 Wissels, gevarieered oimiddagprogramma met Le- tot<)ien Kromkamp *en Dick fPasschier. Met om 17.30' in lT/26-Journaal (NOS). 2 g20 Bijbels Prentenboek. bakKTELEAC iet o30 Engels voor gevorder- onguden (Follow me 2). Samen- via patting les 49 en les 50. erk<*CRV jjOO Popsjop TV, jongeren- en (programma met veel mu- ziek, gepresenteerd door in Uaap de Groot. :rug 25 Kanaal 13. Afl. 6: Op dezelfde golflengte? Pim en Door krijgen steeds meer last van de concurrentie: Radio Kassablanka. Zij op zoek naar de men- achter deze naam. LeidNOS ote PO Journaal. a*CRV ijs, b28 Farce Majeure, veer- ïap Hiendaags verschijnsel met n-Dfred Benavente, Alexander TwedPola, Jan Fillekers, Henk der Horst en met als Bgasten Marijke en Sieto Ho- Cheers, Amerikaanse Als de span- tevefiingen tussen Carla en Dia- jstgefie hoog oplopen neemt Di- r moane ontslag. nstiti25 Hier en Nu, actualitei- ig Jer>- en DO The Winds of War (8). tv-serie. De pele familie Henry komt bij voor Warrens' brui- De oorlog in Europa zet door en Byron gaat een offi- ___jciersopleiding volgen terwijl Warren wordt opgeroepen voor aktieve dienst. 50 Ander nieuws, een por- tret van Ds. J. Bakker, koopvaardij-predikant. v<115 Hill Street Blues, Ame- politieserie. Einde- w0|ijk wordt Nicky Casner, de ijs- -beruchte Emily Post Bandit, n S/pepakt. Niet tot ieders te- tevredenheid trouwens. 'en <%IOS vorrfjQ Journaal. chts t Ut s< EDERLAND 2 het wafFEDUCO 45 Taal, tekens en regels, cursus Nederlands. 18.00 Plaatselijke politiek: Sociale dienst. Afl. 1. (herh). NOS 18.15 Nieuws Aroor doven. 18.20 Paspoort voor Span jaarden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 dl Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. AVRO 19.12 Vinger aan de pols, me disch magazine gepresen teerd door Ria Bremer en Peter Lens. 19.45 Tussen kunst en kitsch, serie programma's waarin experts hun mening geven over kunstvoorwer pen, antiek en oude ge bruiksartikelen. 20.25 Show van de maand, programma waarin bekende Nederlanders de gelegen heid krijgen hun „eigen" programma te presenteren. Vandaag: Jerney Kaagman. Zij ontvangt o.a. Bonnie St. Claire, José, Hans Vermeu len, Dianne Marchal e.a. 21.15 Q] Vrouwen, serie korte verhalen van Herbert Rei- necker. 1. De weddenschap: Leonie (Willeke van Ammel- rooy) heeft de leiding over een groot bedrijf. Een van haar werknemers, Erwin de Rooy (Jules Hamel) heeft met zijn collega's gewed dat hij haar binnen de kort- se tijd kan versieren. 2. Bloemen voor de juf. Mag- da (Femke Boesma), lerares op een middelbare school, leeft samen met haar oude re zuster. Het rustige leven verandert op slag, als een van haar leerlingen verliefd op haar blijkt te zijn. 22.00 Honderd beroemde schilderijen. Vandaag: De wijzen uit het Oosten onder weg, van Gozzoli. 22.10 Gesprek met de Minis ter-President. NOS 22.30 Journaal. IKON 22.45 Lasten en lusten, ge spreksprogramma gepre senteerd door Wim Neij- man. Onderwerp vandaag is nieuwe armoede. 23.28 Een bericht van de Wil de Ganzen. NOS 23.30 Nieuws voor doven. AVRO 23.35 De Prijsvechter, Ameri kaanse speelfilm uit 1978 van James Fargo. Philo Beddoe (Clint Eastwood) en zijn grote vriend Clyde, een Organg Oetang, zijn op zeek naar het zangeresje Lynn (Sondra Locke). Philo is verliefd op haar maar ze glipt hem steeds weer door de vingers. 18.00 Plons, de gekke kikker, teken filmserie. 18.05 Klein, klein kleutertje. 18.20 Jacobus en Corneel. 18.35 Star Trek, Science-fictionserie. Afl.: Een obsessie. Kapitein Kirk van de Enterprise wordt geconfronteerd met een dodelijk wezen. Twee be manningsleden worden gedood. 19.20 Uitzending door derden: Pro gramma van de CDO. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Videomatch, videospelletje waarbij twee kijkers per telefoon te gen elkaar uitkomen 20.25 Dodelijk visioen (1). 2-delige Amerikaanse tv-film uit 1984 van Da vid Greene naar het boek van Joe McGuinniss. Met Karl Malden. Eva Marie Saint. Gary Cole. Barry New man. e.a. MacDonalds vrouw Colette en zijn jonge dochtertjes zijn op beestachtige wijze afgeslacht. Mac Donalds zelf heeft verschillende ver wondingen. Is de drievoudige moord het werk van een krankzinnige hippie bende. in de stijl van de Mansonfami- lie? 22.00 Première. Jo Rópcke presen teert filmnieuws. 22.50 Journaal en Coda. BRT 2 19.00 Alles kits? Lichaamscultuur Wat denken jongeren van rages als jogging, jazzballet. powertraining. fit ness-programma's? 19.25 Uit je doppen. Kansarme rich tingen. Waarom kiezen jongeren nog steeds voor kansarme richtingen? 19 40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerman. 20.15 Wikken en wegen, consumen tenmagazine. 21.00 Panorama, actualiteiten 21.50 De vijfde windstreek. Hubert van Herreweghen. M.m.v Gaston Durnez en Maurice Saene. (herh). RTBF 1 17.15 Lollipop, kinderprogramma. 17.50 Plein Jeu weekend. 19.00 Ce soir, regionaal magazine. 19.25 Minute papillon. 19 30 Journaal. 20.00 A suivre, actualiteiten. 21.00 Cine-club de minuit: Les scBurs (Schwestern, oder die Balance des Glücks). Aangrijpende film over twee zusjes en hun onderlinge ver houdingen. Een van beide zusjes pleegt tot ontsteltenis van de ander zelfmoord. Een voorspel tot de latere film 'Die bleierne Zeit'. 22.30 Journaal. MUSIC BOX TV 5 16.00 Non-stop videoclips. Herhalin gen. Presentatie: Julia en Diana (16.00). Gaz (17.00) en Gary (18.00). 19 00 Jeugdprogramma. 19.20 La narration, tv-film 20.15 La dame en cire. 21.05 Terre des vivants et royaume des morts. 22 00 Nieuws. 22.30-02.00 Non-stop videoclips. Herhalingen. Presentatie: Julia en Di ana (22.30), Gaz (23.00). Gary (00 00) en Simon met een popartiest in de 'First Sight Show' (01 00). Duitsland DUITSLAND 1 16.00 Tagesschau. 16.10 E Klamottenkiste, kinderpro gramma. Vandaag: Billy, de ijsman. 16.25 Schneeflöhe, Tsjechoslowaak- se speelfilm uit 1982. 17.50 Tagesschau. 18.00 Hier und Heute. 18.25 WWF-Club. Live vanuit de Stu dio. 19.58 Heute im Ersten. 20.00 (HTagesschau. 20.15 Fahre nach Hong Kong (Ferry to Hong Kong), Engelse speelfilm uit 1959. Met in de hoofdrollen: Curd Jurgens. Orson Welles en Sylvia Syms. Regie: Lewis Gilbert. Tegen zijn zin in moet kapitein Hart de oos tenrijker Mark Conrad meenemen op zich schip dat vaart tussen Hong Kong en Macao. Mark maakt al gauw vrienden aan boord en als er tijdens de reis een flinke storm opsteekt is het Mark die samen met Hart het schip redt. 21.55 Gott und die Welt. De Finan cien van het Vaticaan. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Heuf abend... De ARD-Talk- show met Joachim Fuchsberger. Als gaste: Helga Fedderson. 00.10 Exil, tv-serie in 7 delen van Robert Muller en Egon Günter naar de gelijknamige roman van Lion Feuchtwanger Afl 3: Nazis (herh). De hoge partijfunctionaris Heydebregg gaat naar Parijs om daar de 'Pariser Nachrichten' het zwijgen op te leg gen. Om dit te bereiken vraagt hij de hulp van Wiesener, correspondent van de 'Westdeutsche Zeitung' 00.45 Tagesschau. DUITSLAND 2 □3: Ondertiteling via Tele- Tekst. E Zwart/wit-uitzending. ■T: Zwart/wit-uitzending met ondertiteling via Tele- Tekst. ESBij niet-Nederlandsta- lige zenders: uitzending in orginele versie met onder titels. KS: Bij niet-Nederlands- talige zenders: zwart/wit- uitzending in orginele ver sie met ondertitels. -gala met Lou van Burg. M.m.v. het Orkest van Hugo Strasser en de vol gende gasten Carmela Corren, Mar- got Eskens, Greetje Kauffeld, Lolita e.a. (herh). 16.30 Freizeit.... und was man da- raus machen kann. 17 00 Heute. 17.15 Tele-lllustrierte, gevarieerd magazine 17.45 C Western von gestern: Dyna- mit für Schleuse 5 (2), tv-film Door bemiddeling van Gene Autry kunnen de werkzaamheden aan het irrigatie systeem doorgaan. Al spoedig volgen 18.20 Rate mal mil Rosenthal, spel- programma. 18.56 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Auslandsjournal, reportages van buitenlandse correspondenten 20.15 Aktenzeichen: XY....ungelöst. De recherche vraagt om hulp. Eduard Zimmermann met informatie over tot dusver onopgeloste misdaden. 21.15 Der Sport-Spiegel. 21.45 Heute-Journal. 22.05 Aspekte, cultureel magazine. 22 45 Die Sport-Reportage. 23.15 Aktenzeichen: XY...ungelöst. Reacties van kijkers 23.20 Warum auch nicht (Pourquoi pas). Franse speelfilm uit 1977. Met in de hoofdrollen: Sami Frey. Mario Gonzales en Christine Murillo. Regie: Coline Serreau. Drie totaal verschil lende mensen huren een kamer in het huis van Madame Plcaud. Door het lot zijn deze mensen met elkaar ver bonden en het lukt hen niet om van eikaar los te komen. 00.50 Heute. DUITSLAND 3 WDF 18 00 Telekolleg II. 18.30 Hallo Spencer, tv-serie 19 00 Aktuelle Stunde, met Blick- punkt Dusseldorf 20.00 Tagesschau. 20.15 Tier-Report: Finken und Mei- sen naher betrachtet. filmreportage 21.00 Jenseits der groBen Mauer. documentaire-serie over China. Afl. 7: Die Eiserne Reisschussel 21 45 Landesspiegel: Schauspielen. filmreportage 22 15 Jauche und Levkojen (7), tv- -serie naar de gelijknamige roman van Christian Bruckner In september 1939 brengt Maximiliane haar tweede zoon. Golo, ter wereld. In het voorjaar van 1942 wordt Viktor Quint soldaat In Rusland en Maximiliane is onder tussen weer zwanger 23.05 Rockpalast. Vandaag met The Fixx (herh). 00.35 Laatste journaal. Engeland SKY CHANNEL 16.45 Sky Trax 2. Backtrax met Tony Blackburn 17.30 Sky Trax 3. Live on Iriday met Gary Davies. 18.30 Het sprekende paard Mr. Ed. Afl.: George Burns meets Mr Ed. 19.00 The Lucy show. All.: Lucy plays Cleapatra. 19 30 Mork Mindy. 20 20 Starksy Hutch. AflShoot out. 21.10 The new candid camera. Ko mische voorvallen opgenomen met de 21.35 Wayne shuster. Komische 22 05 The deadly ernest horror show: Quatermass II. Britse Science- fiction thriller uit 1957 van Val Guest 23.30-00 30 Sky Trax. Herhaling middagprogramma. BBC 1 17.25 Finders Keepers, spelpro- gramma. 17.50 Newsround Extra. 18.00 The secret garden. 18.30 Friday People, sterren in het spotlicht. 19 00 Journaal. 19.30 London Plus. 19 55 Tekenfilm. 20.00 Terry Wogan. Praatprogram- 20.40 Odd one out, spelprogramma 21.10 Starsky and Hutch, Ameri kaanse tv-serie. 22.00 Journaal. 22.25 Miss Marple: The moving fin ger (2) 23.15 Tribute: Olivier. 00 15 The Friday Late Film: That'll be the day. Engelse speelfilm uit 1974 Film over een jonge arbeider die een uitlaat voor al zijn frustaties vindt in de rockmuziek. 01.45 Weerbericht. 18 25 Nieuwsoverzicht voor doven. 18.30 Fire in York Minatar. 19.00 The invaders. 19 50 I: The Phil Silvers Show. 20.15 O.R.S. '85, gevarieerd magazi- 21.05 Nature, 21.35 Gardeners world, informatie voor de tuinder. 22.00 Just another day. Afl 1: Great Ormond Street 22 30 The New Pacific. All Marria ge. Pacific style 23 30 Newsnight, actualiteitenmaga- zine 00 15 Haywire. 17.50 Freetime. 18.15 Blockbuster. 18 45 Nieuws. 19 00 About Anglia. Regionaal ma- 20.00 Me and my girl. 20.30 Family lortunee. 21 00 the practice. 21.30 Dempsey and makepeace. 22 30 That's my boy. 23.00 Nieuwe en weerbarlcht. 23.30 Cross question. 00 00 International enooker. 01.15 Hammer house ol mystery and suspense: Sweet scent ot death 0? 35 Graham Kandrick aings. TV-morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. TELEAC 09 35 De Belasting Cursus van Teleac, les 1 (herh.). 10.05 CADCAM. ontwerpen en fabriceren met computers. Les 11 (herh). 10.35 Programmeren met Pascal. Les 14 FEDUCO ROF 11.05 TELEBORD 16: Schrijvers en praters. Cursus voor niet-Friestaligen (herh MUSIC BOX 08.00 Non-stop videoclips. Sume met Chart Attack (08 00), Gaz (09 00). Simon (10 00), One night stand', popconcert (1100). Dance- show met Julie (12 00). Danceshow met Martin (13 00) DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau und Tagesthe men. 10.23 Die Sport-Reportage. 10 55 P.l.T. - Peter lllmanns Treff (herh.). 11.40 Gott und die Welt: De Financien van het Vaticaan (herh 12.00 Auslandsjournal. 12.55 Pers overzicht. 13.00 Heute. DUITSLAND 2 1100 Programma-overzicht. 1130 Einführung in dee Mietrecht, infor matieve serie over het huurrecht All.7: Wie zal dat betalen'' (herh) 12.00 Nachbarn in Europa, informa tie en amusement voor buitenlanders en Duitsers met bijdragen uit Italië. Turkije en Portugal BBC 1 07.45 Open University. 09 30 Roob- arb, kinderprogramma 09.35 The littlest hobo. kinderprogramma 10 00 Saturday Superstore, geva rieerd kinderprogramma 13.12 Weerbericht. 13.15 Grandstand, sportprogramma Met o a Rugby League cup en ijshockey ITV 10.25 Sylveeter. Tekenfilm. 10.35 Scooby, Scrappy and Yabba Doo. 11 00 No. 73. 12 20 Chipe. All Suici de stunt. 13.15 World ol sport. Martin Buchanan presenteert met Julie Brown „The dance Show". Music Box om 12.00 HILVERSUM 1 TROS 16 03 Piekuur 17 55 Mededelinqen (NOS) TROS 18 06 Aktua. (18.30 Sport) 19 02 TROS Country 20 03 Bladgoud. 21 02 En nu de moraal Afl 52 Zo was het 2125 Coulissen 22 02 Sesjun. NOS: 23.02 Met het oog op morgen. EO 0.02 EO's country-uur. 01 02 Stuff tol nadenken 02 02 Voor wie niet slapen kan 04 02 Zingen In de nacht 05 02 Snarenspel HILVERSUM 2 VPRO 16 00 De af loop 16 30 Nws 16 33 Welingelichte kringen VARA 17 30 Nws 17 36 Din gen van de dag 18 00 Nws 18 10 BZ OVERHEIDSVOORLICHTING 18 30 Franco huis VARA 18 40 Monogram men 19 30 Luchtruim 20 00 Nws 20 03-24 00 VARA vrijdagavond HILVERSUM 3 NOS 18 04 De Avond- spits VOO 19 02 Curry en van Inkef. 22 02 Countdown Cale HILVERSUM 4 18 00 Nws 18 45 Or gelbespeling 19 15 De Cantates van Bach NOS 20 00 Europees Concert Podium 21 30 Muziek spiegel 21 45 Horizon Volksmuz en met-wesierse klass. muz 22.30 NOSJazz - Michtei de Ruyter HILVERSUM S IKON: 18 05 Kwartier PP 18 20 uitzending van de CDA KRO-RKK 18 30 Taal en leken NOS 19 00 Nieuws voor buitenlanders 19 40 Homonos. 20.10 Hobbyscoop (computers) RADIO RIJNMOND 16 30 Middag- progr met Erik Post Morgen HILVERSUM 1 VARA: 7 03 Radio Sterrebos 7 30 Hallo hier Hilversum' 10 03 De stand van zaken 11 03 Wie in 't Nederlands wil zingen 12 03 tn dé Rooie Haan (NOS vanat 12 30 Flitsen van de W K Sprint in Heeren veen 14.03 v-h Tussen Barend en HILVERSUM 2 TROS 7 00 Nws 7 06 TROS Nieuws Show (7.07. 7.35. 8 35, 9 35, 10 35 en 1100 Aktua 9 00 en 10 00 Aktua Nieuwsoverzicht NOS 7 30. 8 00. 8 30. 9 30 en 10 30 Nws L 11 30 Nws 11.33 Aktua Kamerbreed NOS 12.26 Mededelingen voor land en tuinbouw) 12.30 Nws. 12 36 TROS Nieuws Show. vervolg (12.36 er»' 13 33 Aktua NOS 13 00 en 13,30 Nws AVRO 14 00 Pim Jacobs met hits uit de SOer jaren. HILVERSUM 3 NCRV 7 03 Vroegop. 7 30 Rabarbara 8 03 Pop non-stop. 9 03 Gospelrock 10 03 Popsjop (ca 11.30 Weerman Hans de Jong) 12 03 Los Vast Jubileum Spektakel show (13.35 De Dtkvoormekaarshow). 14.03 Hier en Nu 14 07 Tussenuur HILVERSUM 4 AVRO 7 00 Dag 11.00 Kurhausconcort VOO 12 00 Strauss en Co 13 00 Nws 13.02 Ve ronica Klassiek Rotterdams PhJh Ork met viool 14 20 Klass muz voor viool en piano HILVERSUM S NOS 9 03 NOS-Spor- tief 925 Waterstanden FEOUCO: 9 30 Magazine Met om 9 30 Open Schooftijd-thema 16 Het buurthuis i» er voor u 10 00 Taal. tekens en re gels Aft 16 enkelvoudig samenge stelde Zinnen 10 40 Plaatselijke Po'»- tiek Oe sociale dienst All Wat kun je de sociale dienst vragen"1 11 00 Nederlanders. Medelanders Afl Rit- mo d»e kambio (Ritme van verande ringen Taai Papiamentu (herh RADIO RIJNMONO 10 00 Zaterdag programma met Henk van Hoorn. Met om 10 00 Nws reg«o-nws weer. verkeer 10 03 Weekagenda door Ri- anne van der G .ossen 10 30 Portret van Riinmonder door Jan O Swart 11 00 Nws regio-nws. weer. verkeer 11 03 Onderwerp van de week Cul

Leidse Courant | 1985 | | pagina 17