Sterrenshow: nieuw wapen in de strijd om de kijkers :y De stemmen van Pierre van Ostade gekleurd gèzien Mien Dobbelsteen is het geheim van het Zeg 'ns AAA succei RADIO/TELEVISIE EeidacSou/ta/nt DINSDAG 19 FEBRUARI 1985 PAGINi Hele dag feest bij 60 jaar NCR V HILVERSUM Op zaterdag 1 juni organiseert de NCRV in Hilversum een grote manifes tatie die het hoogtepunt moet worden van een grote reeks jubileumactiviteiten rond het 60-jarig bestaan van deze om roep. Plaats van handeling is het terrein van het Gemeente lijk Sportpark, waar talloze ac tiviteiten zullen plaatsvinden voor NCRV-leden en andere belangstellenden. Voor de di verse evenementen heeft de NCRV de beschikking over de Expohal, het Drafcentrum, het Rugbystadion en diverse sport velden. Het ligt in de bedoe ling om de NCRV-jubileumdag om half tien 's ochtends te ope nen met zang van diverse ko ren uit Hilversum en omge ving. Ook zullen er toespraken zijn, o.m. van NCRV-voorzit- ter drs. Th. D. Jansen.. De NCRV zendt bijna de hele dag rechtstreeks uit vanaf het feestterrein via Hilversum 3. Uiteraard zal ook het populai re programma „Los Vast" op deze dag vanuit Hilversum (of directe omgeving) komen, 's Middags kunnen de repeti ties worden bijgewoond van het grote showprogramma. Nieuwe IKON- serie „Snuiters" HILVERSUM Na een serie uitzendingen van „Pubertijd", gepresenteerd door Ivo de Wijs, gaat de Ikon donderdag a.s. van start met een serie van tien praatprogramma's voor de jeugd onder de titel: „Snui ters". Snuiters is bedoeld voor jonge ren van 12 tot 17 jaar, waarbij geprobeerd wordt onderwer pen te behandelen die jonge ren raken. Vaak komen daar bij allerlei vooroordelen om de hoek kijkene maken kunnen hebben met de woonomgeving van deze jongeren. Die voor oordelen of stereotyperingen zijn de ingangen die razende reporter Johnny Kraaykamp jr. gebruikt in het inleidende filmpje. Hij constateert ter plekke waarom het allemaal gaat bij die vooroordelen en de situatie van de snuiters daar. Vervolgens praten zes a zeven jongeren over het betreffende thema door in de studio onder leiding van Cees Grimbergen. Ze hebben met elkaar gemeen dat ze vaak uit dezelfde streek komen. Het thema beleven ze echter allemaal vanuit hun ei gen invalshoek. In elk praat programma treedt een Neder landse band op. Het zal gaan over zaken als alcohol, christe lijk milieu, oorlog en vrede, vandalisme en gevangenen. HILVERSUM In één opzet is de VARA in ieder geval al geslaagd. De rondtrekkende Sterrenshow, het reizende cir- cusgebeuren van Willem Ruis, maakt de tongen los. Nimmer werd een omvangrijker tv- project van de grond gebracht. Zes opleggers vervoeren de ze ven ton zware tent, gehuurd bij een Italiaanse onderne ming, door het land. Een stoet van campers moet de ongeveer 160 medewerkers onderweg comfort bieden. Drie verwar mingswagens blazen de tent warm. Twee kleinere tenten zijn ingericht als kantine en kleedkamer. Kenners van de circuswereld hebben de programmamakers voor gek versleten. Het reizen met zo'n grote tent is in de winter welhaast onmogelijk. De criticasters kregen bijna gelijk. Tijdens de strenge vorstperiode was het opbou wen en afbreken van de tent een bijna ondoenlijke klus. De pneumatische hamers kregen de 300 verankeringen nauwe lijks de bevroren gornd in. Moest de tent weer worden af gebroken, dan was het zeil stijf van de vorst. De campers ble ken volstrekt ongeschikte overnachtingsplaatsen. De wa terleidingen bevroren, kachels vielen uit. Sindsdien over nacht vrijwel de hele ploeg in hotels. De Sterrenshow is een presti ge-object, waarvan de begro ting niet te achterhalen is en slechts haalbaar is door aan de show een loterij te koppelen voor een goed doel. In dit ge val voor het werk van Huma- nitas. Een truc die de VARA van andere omroepen heeft af gekeken. Maximaal 40 procent van de opbrengst mag volgens de vergunningen worden be steed aan de kosten van het programma. Een bedrag dat fors kan oplopen. In elf weken Sterrenshow worden 22 mil joen loten a 2.50 in omloop gebracht. En na een aanvan kelijke moeizame start, ver loopt de verkoop volgens een woordvoerster van Humanitas uitstekend. We treffen Willem Ruis in een camper achter de coulissen. Onderuit gezakt, benen op de bank tegenover hem, trekkend aan de ene na de andere siga ret. Verzucht: „Het is de ver wording van het systeem. Met dit soort budgetten kan niet worden gewerkt zonder een verloting voor een goed doel als cover. Het publiek raakt verwend. Dit jaar hebben de VARA en de KRO zo'n show. Volgend jaar mogen de TROS en de AVRO. Dan moet de VARA dus in eigen buidel tas ten. Daar zit niet genoeg geld in. Dus het eindigt bij pure commercie. Door het geld dat nodig is, ga je de kant van de commerciële televisie op. Brinkman heeft daarom te recht de vinger opgestoken. Commercie in de Sterren- show? Dat is toch duidelijk, heel duidelijk: KLM, Neder landse Spoorwegen. Reken ook maar dat Kwantum Hal len heel graag een paar borden langs de post zou willen heb ben. Nee, mij maakt het niet zo veel uit. Maar het wordt heel moeilijk voor de omroe pen". Een show die door het land reist was de wens van de VARA. De leden hadden de omroep gevraagd naar hen toe te komen. De loterij moest een deel van de kosten dekken. Ruis zag het niet zitten. „De VARA en ik zijn daarom in conflict geraakt. Ik heb toen van de opdracht afgezien. Er zijn vervolgens anderen ge polst, o.a. Mies Bouwman. Die zag het kennelijk ook niet zit ten". Ruis en de VARA deden water bij de wijn: de voorbe- Hij heeft een vak apart, maar vraag niet hoe hij erin is gerold. Pierre van Ostade begon op 22 april 1935 en ratel de vervolgens door als een mitrailleur. „Ik heb dat hier eigenlijk nog nooit aan iemand verteld. Maar op die dag werd ik nummer één op een humoristenconcours. Ik was toen nog geen achttien. Een jaar eerder was ik met optre dens begonnen". Hij staat in de Sterrenshow, omdat Willem Ruis hem daarvoor heeft gevraagd. Maar Pierre van Ostade heeft verplichtingen jegens de KRO. Ruis is echter met de KRO gaan praten en die stond Pierre tijdelijk af als stem en assistent van Willem. Als je naar de Sterrenshow kijkt, hoor je in de stem van Pierre in de verte nog de echo van de KRO. Pierre: „Jos v.d. Valk haalde mij naar de KRO. Je moet allerlei aparte intonaties gebruiken. Dat moet je kunnen. Als je bijvoorbeeld opsomt wat de winnaars allemaal mee naar huis kunnen nemen, dan vmoet je echt schreeuwen. Maar bijvoorbeeld met die do zen in de Sterrenshow dan moet je weer veel rustiger pra ten. Ik schrijf alle teksten van te voren op. Om misver standen uit te sluiten. Voor de uitzending begint warm ik het publiek met conferences op, zodat er stemming in de zaal heerst als de uitzending begint". reidingen voor het tv-spekta- kel konden beginnen. „Veel te laat", zegt Ruis. „Op 18 augustus zijn we pas begon nen. Het was een jace tegen de klok". De quizmaster begon met de invulling van het pro gramma. Daarbij speelden vier elementen een belangrijke rol. Ruis: „Er kwam een gevoel van: het circus komt. Het dorp of de stad loopt er voor uit. Je kunt er om lachen, maar zo werkt het. Het heeft iets heel ouderwets. Daarnaast heb je het element van dat theater - wat die tent uiteindelijk is ge worden - met die reusachtige afmetingen, dat je zowat alles kunt doen. Dan die formidabe le techniek: de vidiwall met 54 tv's en de lichtinstallatie. En tot slot de kandidaten, die één keer in hun leven de kans krijgen om als een ster te stra len. Dat is heel leuk". Bij de selectie van de deelne mers is volgens Ruis niet pri mair naar de kwaliteiten van de deelnemers gekeken. „Uit straling, dat is belangrijk. Hoe ze zich manifesteren. Hoe kan ik me met hen identificeren. Daar gaat het om". Geldprijzeq van 50.000 gulden en auto's van zo'n 30.000 gul den zijn er te winnen. Voor Ruis geen voorwaarde om een hoge kijkdichtheid voor het programma te kunnen beha len. „Absoluut niet. Het is be wezen dat men ook kijkt als het om 1000 gulden graat. Die grote prijzen horen gewoon bij het spektakel dat de Sterren show is. Het spelelement is veel belangrijker. Neem nu de trap, de finaleronde. Ik heb nooit beseft dat dat onderdeel zo'n succes zou worden. Wer kelijk, ik hoor van mensen die zitten te kijken en op dat mo ment naar de WC gaan. Kun nen de spanning niet verdra gen. Dat had ik nooit ver wacht". JOHN GEYP sp1. nd SN - jan do ikelt •ig b iom( laar Anderhalve week geleden had Sonja Barend in haar zaten.aot avondprogramma een gesprekje met Alexander Pola Chiem van Houweninge, de schrijvers van de succesvolle Lu v mische serie Zeg 'ns AAA Aanleiding was het gegeven ^om deze VAR A-productie record-aantallen kijkers aan zich «Ln j te binden, ongeveer 8 miljoen per aflevering. Hoe kwam ver] nou, dat succes? Dat was de vraag. Sonja, Pola en Van ftLeen weninge gaven wel tien antwoorden, maar vergaten het [^n(je langrijkste. [ome, Wie geregeld naar de reeks kijkt, weet wat ik bedoel. HeL z0 allemaal reuze aardig, er zitten nu en dan frisse grappenL ge vlotte dialogen in, er worden lijntjes uitgelegd naar zaken L in de „echte" wereld ook aan de orde zijn, het verhaal ht de overzichtelijkheid die dit soort series moet hebben en vj teveel personages, de afloop is niet altijd even sterk maar wordt dan weer goedgemaakt door alvast een scènetje te\ nen van de volgende editie. j Allemaal redenen waarom deze komische serie niet onq doet voor welke andere binnen- of buitenlandse reeks ook, en tot zo ver is er geen enkele aanleiding voor dat reel van 8 miljoen kijkers. Dat zit namelijk in de toegevoel waarde van Mien Dobbelsteen. De makers van de serie erf VARA deden een gouden greep toen zij Carry Tefsen inhu den voor de rol van huishoudelijke hulp van de doktersfau lie, die centraal staat in deze reeks. Carry heeft als Mien D helsteen min of meer „Zeg 'ns AAA naar zich toegetrokl en je ziet nu ook steeds meer afleveringen die draaien i haar belevenissen: de dokter is bijzaak geworden. I Het ijzersterke komische talent van een Carry Tefsen, dar de essentie van het succes van deze productie, en het viel i1 van Pola en Van Houweninge danig tegen dat ze daar Sonja niet voor uit durfden te komen. De volgende vraag die zich aandient is nu natuurlijk: wafjEIE het lot zijn van de nieuwe Nederlandse komische serie var(5) j TROS, geschreven door Peter Römer onder de titel „De Lje} en het ei"? Na pas één aflevering moet je natuurlijk voorz'r tig zijn in je toekomstverwachting („Zeg 'ns AAA liep in P eerste seizoen ook nog niet zo vlot, toen de karakters zich P"01 niet hadden geprofileerd). Maar wel kunnen we nu alQTg stellen dat in de bezetting vooralsnog geen komisch talenteuz» als Tefsen aanwezig is. Of het moet Joop Doderer zijn. dieja uitgerekend geen komische fratsen hoeft uit te halen (zou *[Zoi mer bang zijn voor het Swiebertje-effect, waardoor hij en vader zouden worden „ondergesneeuwd"?). eer De Romers zelf, daar moeten we niets van hebben. Zo'n Pjnct heeft al helemaal niets komieks (behalve zijn pretenties), cho der Piet moet het voornamelijk hebben van de manier w^ij j op hij wanhopig in de camera kijkt als iets hem tegeifaT Maar dat is al zo definitief tot grote hoogte gebracht door Li-j vier Hardy, daar valt geen eer meer mee te behalen. r. De mensen, die nu als bijrollen worden opgevoerd, zieii1^1 voorlopig ook niet naar uit dat ze de show zullen gaan sfeileir Karin Bloemen zegt gewoon haar zinnetjes (een in breng cho\ haar vooralsnog wordt verbeterd door Monique Rosier/as „Zeg 'ns AAA en de vertolking door de grote actrice L^je drea Domburg van een enge schoonmoeder met een hon t (zogenaamd leuk aangekleed met de uiterlijke kenmerï van prinses Julianadeed mijn tenen samenklampen aeal plaatsvervangende gêne. Is het niet genoeg als dit soort dai ten tonele wordt gevoerd door Wim Schippers? Nou ja, misschien moet het nog allemaal een beetje wenrare\ inslijten heet dat tegenwoordig. We zullen ze nog een ka'[Qg geven, maar Peter Römer moet zijn dialogen wel eens £^ste vergelijken met de manier waarop mensen echt met elMrec praten, want „De kip en het ei" vertoont wat dat betreft ^ho wereld van verschil. _eid; RENE DE CCn "and. Nederland NEDERLAND 1 KRO 15.30 Kindercarnaval, impres sie van het Kindercarnaval in Den Bosch met een rechtstreekse reportage van de optocht. 16.15 Studio vrij, vrijetijdsma- gazine gepresenteeerd door Tineke de Groot. 16.40 KRO's Tekenfilmfesti val. 17.00 KRO's Middageditie. Aad van den Heuvel en Han van der Meer presenteren het nieuws van deze dag. Met om 17.30 V26-Joumaal (NOS). KRO/RKK/IKON 18.25 Het verhaal. Wekelijkse bijvelvertelling. TELEAC 18.30 CADCAM, ontwerpen en fabriceren met compu ters, les 11. KRO 19.00 De Freggels, poppense rie. Afl.: Radijshongers nood. 19.25 Links naast de Pin guïns. Duitse serie. Afl.: Hoort U dokter Thom? Ie dere hoofdverzorger heeft de beschikking over een walkie-talkie gekregen om Dokter Thom te kunnen be reiken. NOS 20.00 Journaal. KRO 20.28 De gokker (slot), wes ternserie. Met hulp van zijn vrienden slaagt Brady erin de overvallers een slag voor te zijn. 21.20 Brandpunt, actualitei tenmagazine. 21.55 Uw Koninkrijk kome. Overweging. 22.00 Tom, Dick en Harriet, Engelse comedy-serie. Afl.: Even er tussenuit. Dick en Harriet gaan een weekje naar Parijs. En Tom dan? 22.30 „Er is pieer tussen he mel en aarde". Maandelijks programma over mens en geloof, gepresenteerd door Milou van Sprang. NOS 23.25 Journaal. 23.30 Nieuws voor doven. NEDERLAND 2 EO 15.30 Van Hart tot Hart, infor matief magazine. Presenta tie: Christa Veldkamp. 16.00 De Waltons, Ameri kaanse serie. Afl.: Nachte lijk onraad. De Waltons ko men tot de ontdekking dat er iemand in bet dorp rondsluipt. De wildste ge ruchten doen de ronde, want het blijkt dat iedereen yvel iets gehoord heeft. 16.50 God is toch sterker, se rie Bijbelverhalen. FEDUCO 17.45 Open Universiteit. Afl.: Energie en voeding (cursus: O.C. Natuurwetenschap pen). NOS 18.15 Nieuws voor doven. 18.20 Paspoort voor Italia nen. 18.30 Sesamstraat. 18.45 IHJeugdjoumaal. 19.00 Journaal. EO 19.12 D'r kan nog meer bij, kleuterprogramma. 19.35 fflDe laatste zeilvaar- ders, documentaire-serie. Afl.: Zeilen op de grens van Oost en West. Programma over het zeilschip de Dhoni dat is ontworpen in de gou den eeuw en nog steeds ge bruikt wordt. 20.00 Help, ik wordt 'n num mer! Ronduit-discussiepro- gramma. Presentatie: Jan van den Bosch. 21.05 De andere kant van dfe revolutie, documentaire van EO-Metterdaad. Dwars te gen elke propaganda van het sandinistische bewind in blijken steeds meer Nicara- guanen een veilig heenko men te zoeken in buurlan den (herh.). 21.30 Speelkwartier, een pro gramma over de mondhar monica. 21.45 Handelingen ter plek ke, verslag van een reis die zes jongeren maakten o.l.v. Henk Binnendijk door de landen waar het Bijbelboek Handelingen is ontstaan. Afl.: Geslóten en geopende deuren. NOS 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag Vandaag. EO 23.00 Tijdsein, actualiteiten magazine. 23.35 Lichtbundels (Ray of hope), documentairefilm over het toenemende ge bruik van laserstralen. Een van de jongeren die mee doet aan de discussie in „Help, ik word een nummer". Ned. II om 20.00 uur. BRT 1 18.00 Plon9, de gekke kikker, teken filmserie. Afl.: De glimworpjes. 18.05 Klein, klein kleutertje. 18.20 Jocobu9 en Corneel. 18.35 De smurfen, tekenfilmserie. 19.00 De Supermachten: De Vere nigde Staten van Amerika. Afl.: Twee wereldoorlogen (1917-1945). 19.40 Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Kunst-zaken. 20.25 I.Q. Quiz met denk- en weet- vragen gepresenteerd door Herman van Molle. 20.55 Labyrint. Afl.: De stad: Hoe het groeide (1). De hele mensengeschie denis door weerspiegelt de vooruit gang van de beschaving zich in de groei van de stad. Aan de hand van de voorbeelden Brussel, Londen en Parijs bekijken we die groei en terug val van de stad. 21.40 Uitzending door derden: pro gramma van de Vlaams-Nationale Omroepstichting. 22.35 Journaal en Coda. BRT 2 19.00 Webster, dertiendelige serie over een jong paar dat een zwart jon getje onder zijn hoede krijgt. Oom Phillip neemt Webster mee naar zijn vroegere kerk waar de priester hem vertelt dat God zijn ouders tot zich heeft geroepen. Webster raakt daar door verward en kwaad. 19.25 Tijdrover. Doe-het-zelf. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Kunst-zaken. 20.25 De Steek-er-wat-van-opshow. Informatief praatprogramma met de volgende onderwerpen: Groeistoor nissen bij jonge kinderen, de wets- winkel: wat is dat en waarvoor kun je er terecht en hoe tolerant Is onze sa menleving ten opzicht van mensen die in de marge leven zoals prosti tuees of anderen die met seks hun brood verdienen? 21.25 Galaconcert. In de Vlgadohal In Boedapest speelt het Symfonie Or kest van de Hongaarse Omroep o.l.v Robert Houlihan m.m.v. Deszoe Ranki (piano) werken v. Rossini, Liszt en Tsjaikovsky. RTBF 1 Het vierde deel van ,,De super machten" gaat over de Verenigde Staten van Amerika. BRT 1 om 19.00 uur. 17.50 Plein Jeu, gevarieerd kinder programma. 19.00 Ce soir, regionaal magazine. 19.25 Minute Papillon en Lotto-uits lagen. 19.30 Journaal en toto-uitslagen. 20.00 Contacts, verkeersinformatie. 20.05 Le Joyau de la couronne (The Jewwel in the Crown), Britse tv-serie over de nadagen van de Britse over heersing in India. Susan ontvangt een officiële brief waarin de omstandighe den vermeld staan waaronder haar man vermoord is.' 21.05 Gran ecran: Gérard Depar- dieu - Reve de singe (Ciao Maschio), Frans/Italiaanse speelfilm uit 1978. Met in de hoofdrollen: Gérard Depar- dieu en Marcello Mastroianni. Regie: Marco Ferreri. Een Fransman in New York werkt als belichter bij een thea tergroep. Daarnaast heeft hij nog een baantje in een wassenbeeldenmu seum en helpt hij de bejaarden in zijn wijk. De zwangerschap van zijn vrien din zorgt ervoor dat hij in een crisis terechtkomt. 22.45 Journaal. MUSIC BOX TV 5 14.00 Non-stop videoclips. Met in terviews en reportages. Presentatie: Simon (14.00), Sunie (15.00), Gary (16.00), Julie en Gaz met Eurochart, de Europarade van Music Box (17.00) en Diana (18.00). 19.00 Stripy. Tekenfilmserie. 19.10 Jardins divers. 20.25 Les flotteurs du Trient, tv- film. 21.35 Zwitserse folklore. 22.00 Nieuw9. 22.30 Cinèclub: Certaines nouvel- 169. 00.30-02.00 Non-stop videoclips. Presentatie: Diana (herh.) en Martin (01.00). IE: Ondertiteling via Tele- Tekst. D Zwart/wit-uitzending. ■rn- Zwart/wit-uitzending met ondertiteling via Tele- Tekst. 0: Bij niet-Nederlandsta- lige zenders: uitzending in orginele versie met onder titels. KiBij niet-Nederlands- talige zenders: zwart/wit- uitzending in orginele ver sie met ondertitels. Duitsland DUITSLAND 1 16.55 SpaB am Dienstag. 17.50 Tagesschau. 18.00 Hier und Heute. 18.25 Immer Arger mil Tom, tv-se- 19.00 Falcon Crest. Tv-serie. 19 58 Heute im Ersten. 20.00 CO Tagesschau. 20.15 Der Sonne entgegen, (slot). Wickerl. Mirko en de schoonmoeder van Meckelfeld keren terug van een bijzonder warm uitstapje. Als zij thuiskomen zijn er alleen maar warme dranken want de ijskast heeft het be geven. Meckelfeld en zijn vrouw Gise- la besluiten naar Zadar te gaan om een nieuwe ijskast te gaan halen. 21.00 Panorama, actualiteitenru- 21.45 Magnum, Amerikaanse serie. Magnum moet optreden als lijfwacht van de wereldberoemde balletdanser Kendall Chase want zijn leven wordt bedreigd. Hij woont tijdelijk met zijn gezelschap op het landgoed van Ro bin Master. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Kulturweltspiegel. 23.45 Tagesschau. DUITSLAND 2 16.00 Heute. 16.04 Pinnwand. 16.20 Pfiff, sportstudio voor jonge kijkers. 17.00 Heute. 17.15 Tele-lllustrierte. 17.45 Eine Klasse flir sich, verhalen over een internaat. De nieuwe direk- teur en zijn echtgenote zorgen voor de nodige opschudding in het inter- 18 20 Mein Name ist Hase. Teken film met Bugs Bunny. 18.56 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Der eiserne Weg, het avon tuurlijke verhaal van Veit Kolb. Afl. 1: Anna geht auf Amerika. Herfst 1846. Boer Kriele uit Beieren besluit zijn huls te veilen en met zijn familie en de knecht Velt Kolb naar Amerika te emigreren. De veiling brengt niet ge noeg op en Veit moet achterblijven. 20.30 Locker vom Hoeker, korte verhalen. 21.00 WISO, sociaal wetenschappe lijk magazine. 21.45 Heute-journal. 22.05 Wer den Schaden hat..., tv-film In twee delen. Als Peter en Eva Kussmann terugkomen van vakantie ontdekken zij dat er ingebroken is. Alles is weggehaald. Op advies van vrienden geeft het echtpaar bij de verzekering meer op dan zij eigenlijk kwijt zijn (herh). 23.35 Filmforum. Reportage over speciale effecten in de film. 00.25 Heute. DUITSLAND 3 WDF 18 00 Telekolleg II. Schooltelevisie. 18.30 Sesamstraat. 19 00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Formel Eins, de ARD-Hitpara- de met Ingolf Lück. 21.00 Alles unter einer Kappe, Car navalsreportage vanuit Dusseldorf, Bonn en Münster. Aansl.: Laatste journaal. Engeland SKY CHANNEL 17.30 Sky Trax 3. De Engelse top 50 met Peter Powell. 18.30 Het sprekende paard Mr. Ed. Afl.: Wilbur in the Lion's Den. 19.00 The Lucy show. Afl.: Lucy and Viv play softball. 19.30 Charlie's Angels. Afl.: Blue Angels. 20.20 Skyways. Drama-serie. 21.15 Roving report. Actualiteitenru briek met bijdragen van UPI Televi sion News. 21.45 American football. Toledo - Temple. 23.00-00.30 Sky Trax. Herhaling middagprogramma. BBC 1 18.05 The Record breakers, kinder programma. 18.30 Dr. Kildare, serie over het le ven van een jonge dokter in een groot stadsziekenhuis. Met: Richard Chamberlain, Raymond Massey, Lee Kurtey e.a. 19.00 Journaal. 19.30 London plus. Actualiteiten. 20.00 Eastenders. 20.30 Blankety blank, spelprogram- ma gepresenteerd door Les Dawson. 21.10 Maelstrom, tv-serie van Mi chael J. Bird. Waarom laat een miljo nair een fortuin na aan een vrouw die hij nooit gekend heeft? Catherine Durrel reist naar Noorwegen om het antwoord op dit mysterie te vinden. 21.50 Points of View. 22.00 Journaal en weerbericht. 22.25 Miami Vice. 23.15 Film '85. 23.45 Loose ends. 00.15 Britse Danskampioenschap- 0L05 Weerbericht. BBC 2 18.25 Nieuwsoverzicht voor doven. 18.30 Willo the wisp, kinderserie. 18.35 Dear Heart, kinderprogramma. 19.00 The high Chaparral, tv-serie. 19.50 Dicumentaire. 20.30 Whistle test, popprogramma. 21.30 Gevarieerd programma. 22.00 Inside out. 22.50 Pot Black. 23.15 Maestro. Afl.: Arnold Palmer. 23.55 Newsnight, actualiteitenmaga zine. 00.40 Open University. ITV 17.45 CBTV. 18.15 Emmerdale farm. Serie. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. Regionaal ma- 19.35 Crossroads. 20.00 Bygones Special. Afl.: Full steam ahead. 20.30 Name that tune. Muzikale quiz met Lionel Blair. 21.00 Up the elephant and round the castle. 21.30 Fresh fields. Komische tv-se rie. 22.00 Television. Documentaire-se rie over de geschiedenis van de tele- 23.00 Nieuws en actualiteiten. 23.30 Tv times top ten awards. 00.30 Darts. 01.30 Tuesday topic. TV-morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven. FEDUCO 13.30 Open School tijd-thema 15: Arbeidstijdsverkorting (herh.). KRO 14.00 De Poppenkraam. 14.30 Candy, Candy. 14.52 Tom Jerry, tekenfilm. 15.05 De Beste Muppetshows, vanmiddag met als gast: Cheryl Ladd. (herh.). TROS 15.30 Rosco leest voor in Calimero's Bioscoop. 15.50 Suske en Wiske, poppenserie. 16.15 De O's van Oland, animatiefilmpje. 16.25 Tijd voor Marijke, gevarieerd programma gepresenteerd door Marijke Amado. NOS 17.30 Vj6-Journaal. TROS 17.44 TROS Formule 1. Popprogramma. RTBF 1 MUSIC BOX B.00 Non-stop videoclips. Presenta- Simon en Sunie met Chart Attack, overzicht van de Engelse top 40 (13.00). 14.00 Herhalingen. DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau und Tagesthe men. 10.23 Wer den Schaden hat... (1). 11.55 Umschau. 12.10 Panorama. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Heute. 13.15 Teletekst. 16.00 Tagesschau. 16.10 Schrot und Korn. Filmdocu mentaire (herh). 16.55 Lemmi und die Schmöker. 17.25 Keïn Tag wie jeder andere. 17.50 Tagesschau. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 15.56 Pro gramma-overzicht. 16.00 Heute. 16.04 Anderland, kinderserie. 16.35 Der Waschbar Rascal, tekenfilmserie. 17.00 Heute. 17.15 Tele-lllustrierte. 17.50 Ein Heim flir Tiere, tv-serie. SKY CHANNEL 14.30 The Phoenix team. 15.30 New Animal World. Natuurfilm. 16.00 Sky Trax 1. Pat Sharp Show. 16.45 Sky Trax 2. Young, Free Single. BBC 1 07.00 Teletekst-overzicht. 07.30 Breakfast Time. 11.30 Play School. 11.50 Gharbar. 13.30 Journaal. 13.57 Nieuwsoverzicht voor doven. 14.00 Pebble Mill at one. 14.45 King Rollo. 14.50 Bric-a-brac. 16.50 Play School. 17.10 The Wombles. 17.35 Jackanory. 07.25 TV-AM. 10.35 Schooltv. 13.00 Button moon. 13.10 Our backyard. 13.30 Mr and Mrs. 14.00 News at one. 14.30 A country practive. 15.30 On the market. 16.00 Gems. 16.25 Anglia News. 16.30 Sons and Daughters. 17,00 Button Moon. 17.15 The Moomina. 17.20 Do it. HILVERSUM 1 VPRO: 17.03 een programma gespeld B.O.R cent aigu T. 17.55 MededfEN (NOS). VPRO: 18.06 Boeken.|e F Het evenement. 21.02 Buiten 22.02 Pandemonium. NOS: 23.fr-" het oog op morgen. VARA: OOi03^ nacht klinkt anders. 02.02 Groen c 05.02 Werklicht. .hte HILVERSUM 2 15.33 TROS Show. NOS: 18.00 Nws. TROSuini Het journalistenforum. 19.00 'est< Klantenservice. 20.00 Nws. 20jcwa huiswerklijn. 21.00 De proonr hoorspel. 21.25 Finale. 22.3CT, 22.35 Prometheus Xllll, hoorsp-na' Afl. 19. 23.00 Proeflokaal. spits. VARA. 19.02 Dubb£ 20.02 Popkrant. 21.02 Moof L 23.02 Morgen gebeurt het. HILVERSUM 4 NOS: 18.00 18.02 Met hart en mond en h 18.15 Muziek in vrije tijd. 19-IEN tr'acte. Gitaarmuziek. 19-30 Bruin, piano speelt werken vand bert. 20.00 Jack Loorij 50 ja?t 1 gent (1). 21.30 Literama. 22.30>na; concert. 23.10 Kamermuziek. ouc HILVERSUM 5 PP: 18.20 Uitz.11 r RPF. HV: 18.30 Het voordeel ?ro< twijfel. NOS: 19.00 Nws voor bnc landers. TELEAC: 19.40 Turkst wen projekt Bizim Icin, les 17 Marokkaanse en Berbervrouwéutc jekt Marhaban Biekum, herh. 20.40 Gute Reise. Duits voor ners, les 15. 21.10 Handwerken n RADIO RIJNMOND 16.30 M I I progr. met Erik Post. bi Morgen HILVERSUM 1 VOO: 7.03 OoklEl* morgen. 9.03 Muziek terwijl Upjsi 10.30 Veronica Nws.radio. P Kletskop. 12.03 Will wil wel.dd Nederland Muziekland. NCRV) Kletsmajoor. 14.15 Douce lm< 14.30 Middenin. 17.03 Hier -woensdagmagazine. HILVERSUM 2 VARA: 7.00 Nw30' De Wekkerradio. (7.06 en 8.11 ot van de dag. 7.30, 8.00 en 8.3(ljtj 9.30 Nws. 9.33 Hoor Haar! Nws. 10.33 Leef-tijd-genoeg.~~ Nws. 11.33 Radioweekblad. Dingen van de dag. OVERH.VJU 12.16 Tekst en uitleg. 12.26 Ml voor land- en tuinbouw. 12.30K, en 13.30 Nws.) 14.00 De Scf*" pier vanuit Diergaarde Blijdorp Nws. 14.33 Wel en wee. 15.01 -tijd-genoeg. 15.30 Nws. 15.igj zout in de pap magazine. 16.0: zeer. hoorsp. (20). NOS: 16.3ie 16.33 NOS-Ombudsman. orr HILVERSUM 3 EO: 7.03 Rond|ch sic-time. 9.03 Gospelsound.. Muziek motief. 11.03 Countrfas VPRO: 12.03 De Wilde Wereldn i Ronflonflon met Jacques Pde NOS. 16.04 De Nationale Hitp*- HILVERSUM 4 NCRV: 7.00 Het\lc de Woord. 7.10 Preludium. 8.0ae 8.02 Progr.-overz. 8.05 Plal_ 8.45 Te Deum Laudamus. 9.15 de Hoogtezon. 10.00 Kamerrw-I de Barok. 10.30 OrkestpaletCJ De soloconcerten van Hay<l 12.35 Promenade. 13.00 Nwsl|a Vocaal. 13.30 Kerkorgelconc#*- Gljsbert Lekkerkerker. AVRO Telefoonnummer 035-39211 15.30 Puur cultuur. 1! 15.45 Muziektheater, gen Kwartet. !n HILVERSUM 5 NOS: 9.03 NOlei tie». 9.25 Waterstanden. TL0 9.30 Follow me II. les 49. RVLfl5 RVU Taairevue. RADIO RIJNMOND 7.30 O()0 progr. met Peter Schuiten. 16.ircj dagprogr., met Erik Post.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 8