Ik kom niet om alleen lintjes door te knippen •a, gi Vereniging Haaswijk bestaat vijf jaar Commissie financiën (nog) niet akkoord met verbouw Parkschool ïöjpEN OMGEVING kritiek op Onderhoudsbeleid Algemene Jumelage Raad ingesteld Apenbare ~erken Katwijk Jloedende inbreker naar Amsterdam QaidócQowiant DINSDAG 19 FEBRUARI 1985 PAGINA 13 MPEERWET BAANT WEG VOORTREKKERSHUTTEN P; is DWIJK In de gisteravond gehouden vergadering van ..missie voor toerisme werd van gedachten gewisseld over [sequenties van de invoering van de Kampeerwet voor het jntelijk beleid. Een er van is de vaststelling van een veror- op het kampeergebeuren in de gemeente. Deze moet in ,.aer 1986 gereed zijn. Voor het verkrijgen van de gewen- [iformiteit was door de Vereniging van Nederlandse Ge- ;en een model ontworpen. Desgewenst kan dit aan de felijke situaties en omstandigheden worden aangepast. itter mr. J.M. Bonnike attendeerde op zo'n situatie. Tegen [mperen in de winter zullen we zelf iets moeten bedenken, Me Noordwijkse burgemeester, anders ontstaan er nieuwe In de discussie brak mevrouw Coenraads Neder- k^F^VVD) een lans om de kampeeraangelegenheden op het bebied van de gemeente, mede met het oog op het ont- treekplan van de provincie, te inventariseren. Een ander tan bespreking was de beschikbare ruimte voor de zoge- nPe trekkers op de kampeerbed.rijven. Een informatiedienst, nste— waaraan door de meeste campinghouders medewerking was verleend, bleek naar wens te hebben gefunctioneerd. Slechts weinig mensen, die op zoek waren naar een plek, werden te leurgesteld, deelde directeur Rovers van de VVV mee. Ondanks dit optimistische geluid, blijft het gesprek met de kampeerter reinhouders noodzakelijk, meende mr. Bonnike. Mevrouw Coenraads Nederveen (VVD) informeerde hoe het stond met de scheiding van de seksen op de campings. De bepaling staat nog altijd in de kampeerverordening, maar was volgens de burge meester in feite achterhaald. Er was wel over gedacht om het voorschrift te laten vervallen, maar uit de reacties bleek, dat de meeste campinghouders er de voorkeur aan gaven de scheiding naar geslacht te laten best,aan. Het is wel eens nuttig bij het we ren van excessen, lichtte mr. Bonnike toe. Rovers vroeg aan dacht voor de zogenaamde trekkershutten. Deze onderkomens voor trekkers, die niet over een tent beschikken, zullen tot wij ziging van bestemmingsplannen moeten leiden. De burgemees ter meende een dergelijk systeem niet te kunnen weren, evenal de sta-caravans twee onder één dak. VVV-directeur pleit voor naaktstrand NOORDWIJK In de gisteravond gehouden vergadering van de commissie voor toerisme bepleitte VVV-directeur W. Rovers een aantal voorzieningen om Noordwijk als badplaats aan trekkelijker te maken. Een er van was het aan wijzen van een strandgedeelté, waar men naakt kan recreëren. Volgens de VVV-directeur is een groeiende belangstelling voor een naakt strand bij de Duitse toeristen. Burgemeester mr. Bonnike stelde dat het deel van de bevolking, dat aanstoot neemt aan een naaktstrand, zich in haar vrijheid beperkt zal voelen, wanneer het strand te dicht bij de boulevard zou liggen. Ligt het strand te ver weg, dan zullen de blootrecre anten zich vermengen met de andere strandbe- zoekers en zo reden tot klachten geven. Korfbalverenigingen oneens met veldenruil OEGSTGEEST De Oegstgeestse korfbalverenigingen „Fiks" en „KNS" hebben het college van B en W ander maal laten weten het oneens te zijn met de door de gemeente voorgestelde vel denruil. Om voetbalvereniging ASC aan een goede accommodatie te helpen zou er een veldenruil moeten plaats vinden met die van de korfbalvereni gingen „Fiks" en „KNS" aan de Van Houdringelaan in Oegstgeest. In een brief stellen de korfballers er in de plannen van de gemeente, vastge legd in een veldenruilnota, slecht vanaf te komen. Zij wijzen B en W erop dat is gebleken dat de huidige tribune en kantine van ASC in een zeer slechte staat verkeren. Er wordt een aantal voordelen opgesomd met oetrekking tot plaatsing van de accommodatie aan de andere zijde van het terrein, aan de zijde van de Spaargarenstraat. Een en ander maakt de zogenaamde FIKS/KNS variant aantrekkelijker dan die van de gemeente. Over het prijsverschil tussen beide va rianten (de plannen van de korfbalver enigingen kosten méér) merken de be sturen van FIKS en KNS op dat de ra mingen een zodanig grof karakter heb ben en de kosten-componenten niet of niet volledig geraamd zijn. dat dit eerst moet gebeuren. Daarna kan een meer realistische vergelijking plaatsvinden. De gemeente is thans weer aan zet. Zo te zien dreigt het een kwestie van lange adem te worden. nbelSTALLATIE BURGEMEESTER VAN DERKROFT zou ver" z^n om de duurste voorlt van de gemeente operji maar lintjes te la- »in Itfoorknippen. Ik ben h|d, en het is sterker ouwpijn grote wens om ,n. Hffeuilles te beheren", een energieke bur- eester G.J. van der t gistermiddag bij zijn llatie in Lisse. De burgemeester van yvveen, Leimuiden en iaterwoude stelde dat jich goed kon terug- en in de profielschets joor de gemeenteraad Lisse is vastgesteld. ben een voorstander van hwerkingsverbanden tus- igemeenten, bijvoorbeeld it gebied van milieu, ver- heatien recreatie. Openheid en ordirbaarheid van bestuur is ta>rm van mentaliteit. Ik verzekeren dat deze bij mij aanwezig embaldus de heer Van der end jt in een paar voorbeelden ied vjaanzien van de profiel- Veel waardering had oor het functioneren van Lissese vertrouwenscom- ie. „Waar in den lande il eens getwijfeld wordt of Vel mogelijk is om met de takeling van een vertrou- Beommissie de geheimhou- I te bewaren heeft de ge De heer Smith overhandigt burgemeester Van der Kroft een miniatuur ophaalbruggetje. meente Lisse aangetoond, dat dit wel degelijk het gevalkan zijn". Overdracht Loco-burgemeester A. de Kort, die de heer Van der Kroft de burgemeestersketen omhing die hijzelf zo lang heeft gedra gen gaf een kort overzicht van de stand van zaken in de ge meente Lisse. „U zult wel den ken dat alles hier is geregeld. Maar ik kan U verzekeren dat er nog genoeg valt te doen. U bent als burgemeester de enige full-timer in het college. Veel zaken zult u als een manager moeten aanpakken", aldus de heer De Kort. Ook de heer H.A. Smith, frac tievoorzitter van het CDA die namens de gemeenteraad sprak stelde dat er genoeg werk aan de winkel is in Lis se, ondanks het feit dat de nieuwe burgemeester naar zijn mening in een gespreid bedje terechtkomt. „Er leven nog enige wensen in de gemeente, zoals de komst van een cultureel centrum. Als U nu ook nog zorgt voor de aanleg van de secundaire we gen 2 en 20 bent u niet alleen burgemeester maar ook brug genbouwer. De burgemeester van Leimuiden was hier na melijk niet zo bekend als de Leimuiderbrug. Die brug is nu onderwerp van discussie als er wordt gesproken over de ont sluiting van de Bollenstreek. Wij verwachten uw inzet voor Lisse en onze streek om te ko men tot deze verbinding tus sen Noord- en Zuid-Holland. Daarom schenkt de raad U dit „ezelsbruggetje" ter herinne ring", aldus de heer Smith die de nieuwe burgmeester een model van een brug aanbood. Burgemeester ds. A.J. Kret van Sassenheim, sprekend na mens de nutsbedrijven sprak de hoop uit Van der Kroft spoedig te mogen begroeten in het bestuur van de nutsbedrij ven. Burgemeester mr. J.M. Bonnike van Noordwijk ver welkomde hem alvast in de burgemeesterskring Duin- en Bollenstreek en het Samen werkingsorgaan Duinr en Bol lenstreek. Wethouder J. den Haan van Leimuiden sloot de rij sprekers af. „Uw nieuwe burgemeester houdt van tem po. Misschien zult u hem ook zo nu en dan wat moeten af remmen", aldus zijn boodschap aan het gemeentebestuur van Lisse. OEGSTGEEST Geen lu strumfeest maar wel even een kleine terugblik op het wel en wee van de Vereni ging Haaswijk gisteravond in „De Roode Leeuw" in Oegst geest. Het bestuur had de wethouder van openbare werken, de heer Th. van Ha zel, uitgenodigd om over de ontwikkelingen in Haaswijk te komen spreken. Het maakte de algemene leden vergadering tot een geani meerde bijeenkomst. Uit de toespraak van Van Hazel bleek dat gemeente in het prille begin de vereniging als een soort van „bemoeial" zag die de gemeentelijke be voegdheden wel eens kon „aantasten". „Bovendien", zo stelde Van Hazel, had de gemeente geen enkele ervaring met een der gelijke vereniging die zich ten doel stelt de belangen van haar leden te behartigen op het gebied van woonruim te, die nota bene npg moet worden gerealiseerd Inspraak Zo was het toen. Intussen zijn misvattingen uit de weg ge ruimd en zijn gemeente en vereniging naar elkaar toege groeid. Binnen de vereniging Haaswijk werden er koper- sgroepen opgericht en kon den kopers van huizen daar in samen overleg plegen en informatie inwinnen. Thans telt de vereniging, die mede inspraak heeft in Haaswijk, 400 leden. Wethouder Van Hazel voegde er overigens aan toe dat én vereniging én gemeente nog wel eens te genover elkaar zullen komen te staan. Met betrekking tot de plan nen van dit jaar liet Van Ha zel doorschemeren dat de verlenging van de Haaswij- klaan naar de Haarlemmer- straatweg nog dit jaar gereed zal komen. „Er zijn tevens aanwijzingen dat met de fiets-voetgangersbrug over het kanaal met aansluiting op de Hazenboslaan nog dit jaar kan worden begonnen". Het is bekend dat de oude brug over het Oegstgeester Kanaal nabij de Groene Kerk te smal is. Dit levert gevaar op voor de voetgan gers. Haaswijl^rs tonen zich ongerust. Van Hazel deelde mee dat over de situatie van deze brug weer contact is op genomen met het Hoogheem raadschap. Wellicht zal het in de toekomst tot een oplossing leiden. Winkelcentrum Op vragen over een buurt winkelcentrum antwoordde de wethouder dat de plannen met betrekking tot deelplan VIII waarin dit centrum zal komen in een dusdanig sta dium verkeren dat binnen kort met alle betrokkenen overleg zal kunnen worden gepleegd. Het gaat om 600 m2 dagwinkels en 500 m2 dienst verlenende bedrijven. „De vereniging Haaswijk heeft zeer gepleit voor een multifunctioneel centrum na bij het winkelcentrum. Het heeft een aantal jaren op een lage pit gestaan vanwege de financiering. Het is nu nog een probleem maar het wordt minder onoplosbaar geacht dan een jaar geleden. Oegstgeest moet zelf het ge bouw stichten en exploiteren. Maar ik hoop dit jaar de plannen hard te kunnen ma ken zodat wij volgend jaar kunnen starten met de bouw" aldus Van Hazel. De voorzitter van de Vereni ging Haaswijk, de heer Peel- mans dankte de wethouder voor zijn betoog en bood hem een boekwerkje aan gemaakt van krantenknipsels uit de eerste vijf verenigingsjaren. [AR AANLEIDING VAN. KREDIET- ERSCHRIJDING BOORSMASCHOOL VOORSCHOTEN De onlangs ingestelde Algemene Jumelage Raad in Voorschoten is een belangrijke stap op weg naar een vriendschapsband van Voorschoten met Kita (Mali), waar een project is gestart om aarden dammetjes op te werpen tegen het wegvloeien van het kostbare regenwater. De Raad bestaat uit vertegen woordigers van sport, buurthuizen, religie, politiek, het Rode Kruis en de wereldwinkel. In totaal hebben er ongeveer vijf tienorganisaties zitting genomen. WIJK Met de tst mogelijke moeite de leden van de scommissie voor fi- :iën gisteravond ak- d gegaan met een ex- crediet voor onder- flswerken aan de lage- „Boorsmaschool". De gendiek richtte zich met betale op de gemeentelijke jen wist openbare werken - f het noodzakelijke be- /y J van 116.000 gulden /■^/een enkele begroting >-/j verwerkt. De com- lACieleden zagen dit als zoveelste bewijs dat het onderhoudsbeleid Q^bldoende de vinger «..de pols wordt gehou- 'gedurende langere tijd At door de raadscommissie financiën aangedrongen )en onderhoudsplan voor gemeentelijke gebouwen, .'mee zou moeten worden 'komen dat de raadsleden pns weer voor „ongename assingen" komen te staan het opvoeren van niet tij- onderkende bouwkundige problemen. Voor de raadscom missie was gisteren dan ook de maat vol toen men opnieuw met een extra-krediet van 116.000 gulden werd gecon fronteerd. Het voorstel werd slechts goedgekeurd met de uitdrukkelijke opmerking dat dit de laatste keer moet zijn dat Openbare Werken met een dergelijk onverwachte tegen valler op de proppen komt. Aanhoudende klachten waren voor Openbare Werken aan leiding een diepgaand onder zoek in te stellen naar de on- derhoudstoestand van de Boorsmaschool waarbij een flinke lijst van gebreken aan het licht kwam. Zo zal er een bedrag van 30.000 gulden no dig zijn voor het herstellen van de riolering, 19.500 gulden voor het opknappen van de stalen draairamen, 15.500 gul den voor reparatie van het plafond, 12.000 gulden voor het bestrijden van vochtdoor- slag en 22.000 gulden voor het vervangen van het hang- en sluitwerk. Het gebouw waarin de Boorsmaschool is gevestigd dateert uit 1935 en mede ge zien de sterke onderbezetting van de school staat het voort bestaan ervan al enige tijd ter discussie. Momenteel beschikt men echter nog niet over al ternatieven. Bruisende boerenbruiloft Nadat prins Robijn, de Noordwijkerhoutse narrenprins, het boerenbruidspaar Miep van Huize Tilly en Jaap van Tinus van Tante Jaan in de „onecht" had verbonden, begon in De Schelft de grootste boerenbruiloft van Ne derland. Alle 1200 plaatsen voor boerenkool met worst waren weer bezet door boeren en boerinnen in kielen ol in zwart-lakense pakken met hoge hoeden. De boeren kool was in containers van de Sancta naar de bruiloft gereden. Daarna ging het hele gezelschap in een uren lange polonaise. Tijdens deze boerenbruiloft werd voor het eerst in het dorp een straatorkest gesignaleerd. Een van de muzikanten bleek pastoor Van der Plas te zijn. De begroting voor 1985 is overigens nog niet rond. Aan de kant van de uitgaven kan niets meer gekort worden. Er moeten derhalve meer inkomsten komen. Van de de leden van de AJR zal nu 15 in plaats van 10 aan contributie worden gevraagd. Verder brengt de Lions Club Leidschendam-Voorschoten geld bij elkaar voor het project. Een wijnavond leverde 2000 gulden op. Verder staat nog op 25 maart een „dubbele" mo deshow gepland, in samenwerking met vijf plaatselijke mo dezaken en De Gouden Leeuw, waar het gebeuren zich gaat afspelen, en op 19 april wordt een muzikale uitvoering gege ven in het inmiddels herbouwde Cultureel Centrum, met medewerking van Liselore Gerritsen. Meer mensen Verder is het volgens het bestuur belangrijk dat er meer mensen in Voorschoten gaan werken aan het ontwikkelings project. Het gaat dan om publiciteit en informatie, en het or ganiseren van activiteiten zoals bezoeken aan scholen. Saibou Keita, de Malinese direkteur van het project en is in Den Haag bij de Stichting Nederlandse Vrijwilligers langs geweest en heeft er de behoefte aan een vrijwilliger kenbaar gemaakt. Inmiddels is die aanvraag gehonoreerd Er wordt nu gezocht naar een deskundige. Financieel is die reis nog niet'rond. Er zijn subsidie-aanvragen de deur uit Project-be geleider Johan Wachters staat zelf borg voor de tekorten Johan Wachters begeleidt de Malinezen bij de damaanleg en is helemaal in hun gemeenschap opgenomen. In Kita regent het regent maar drie maanden per jaar. Tijdens het regensei zoen moet een goede oogst worden binnengehaald. Zo niet. dan komen vele families in ernstige problemen. Al enkele jaren valt de hoeveelheid regen flink tegen. Met de dammen kan een letterlijk broodnodig waterreservoir ontstaan om een minimale graanopbrengst te garanderen. I 5SENAAR De bloe- le inbreker, die in de it van zondag op maan- "een lang bloedspoor in Benaar achterliet heeft "irmorgen waarschijnlijk rein genomen naar Am- Jam vanuit Voorschoten. —'59-jarige Leidse lokettist let Voorschotense station ant maakte gisteren mel- van een klant, die om- iks half acht een enkele naar Amsterdam kocht, man voldeed aan het sig nalement dat van de inbre ker bekend is en had één van zijn handen gewikkeld in een doorbloede muts. Ook zijn jas zat onder het bloed. Inmiddels is na onderzoek gebleken dat de inbreker zijn vermoedelijk slagaderlijke bloeding opliep bij een val door een ruit van een broei kas in Leidschendam. In Leidschendam pleegde hij enkele kleine diefstallen. Via de polder ging hij vervolgens naar Wassenaar, waar hij ge zien de bloedsporen bij vijf villa's nabij de Raaphorstlaan geweest moet zijn. Zijn bloed werd onder meer in bij een villa geparkeerde auto aan getroffen, waaruit hij een plaid meenam. Voorzover bekend heeft hij 3000 gulden in één villa buitgemaakt. Het signalement van de inbreker, wiens bloedgroep nu in ieder geval bekend is is aan de verschillende politiekorpsen doorgegeven. VOORSCHOTEN De meerderheid van de raadscommissie financiën in Voorschoten, te weten de VVD, PvdA en D'66, wenst voorlopig geen geld beschikbaar te stellen voor de verbouw van de Parkschool tot deel van het gemeentehuis. De drie partij en willen eerst een volledig finan cieel plaatje met zowel kostenbereke ningen van de verbouw van de Park school en de nieuwbouw van het raadhuis. Alleen het CDA is daartoe wel be reid, indien de meerkosten van de verbouwing van de Parkschool wor den verhaald op de toekomstige kos ten van de nieuwbouw van het raad huis. Ir. Franken (CDA) probeerde nog om de commissie mee te krijgen door een bindende bepaling op te ne men dat de kostenoverschrijding van de verbouwing verhaald zullen wor den op de nieuwbouw, maar daar ge loofde niemand meer in. De plannen waarmee de raadsleden zich de laatste maanden bezighouden, hebben tot doel de drie etages die Voorschoten in gebruik heeft in een gemeenteflat tegenover het raadhuis, af te stoten Het college heeft nu voorgesteld de Parkschool te verbou wen, maar dat kost wel 790.000 gul den. Medio vorig jaar had het college berekend dat de verbouw 270.000 gulden zou kosten; later werd dat 405.000 gulden en dat is inmiddels verhoogd tot bovenstaand bedrag. Het college verweert zich met de me dedeling dat aan de school nog veel achterstallig onderhoud is te verrich ten Overigens haalde mevrouw Hul- scher (VVD) nog een rekenfout van ongeveer 30.000 gulden uit de bere keningen Eerder had wethouder J. van Leeu wen (openbare werken) gezegd had. dat wie ,.A" in dit geval de verbou wing van de Parkschool goedkeurde, ook automatisch „B" de nieuwbouw van het gemeentehuis zou goedkeu ren. En daar nu is de meerderheid van de raadscommissie van financien op tegen bij gebrek aan een volledig overzicht van de kosten. Wethouder Van Dalen deelde gisteravond mee dat wanneer men echter alleen voor de verbouw van de Parkschool zou kiezen en niet voor de nieuwbouw van het raadhuis, nog steeds twee van de drie etages in de gemeenteflat nodig zouden zijn. De commissie bleek gisteravond echter wel bereid een voorlopig krediet beschikbaar te stellen voor het totale bestek van alle raadhuisplannen

Leidse Courant | 1985 | | pagina 13