Korfbalteam wint van België Verkoop massasoorten! bij lelies stagneert PORTTRIBUISIE 'Vem winst Verstappen Kipkoech wint veldlooptitel Zilver en brons voor judoka's Sportwereld ïoede vraag naar bloemen en planten GROENTETIPVOOR DE CONSUMENT EaidócQowtant MAANDAG 18 FEBRUARI 1985 PAGINA 13 De Nederlandse zwemploeg heeft bij de inter- hale wedstrijden in Barcelona voor een aantal goede resul- [gezorgd. Annemarie Verstappen zegevierde op de 100 me- fije slag, zoals ze aan haar stand verplicht was, in de voor doen matige tijd van 57,60 seconden. De 50 meter vrije slag [de ze af in 26.61 seconden. In de finale kon alleen de West- i Karin Seick, die tot 26,86 kwam, haar tempo enigszins [n. Verstappen tikte ook op de 200 meter vrije slag als eerste h 2.03,98. Ook Jolanda de Rover boekte een aantal over- ingen. Haar specialiteit, de honderd meter rugslag, ging in (5. Op de 200 meter wisselslag versloeg ze in een rechts- I duel landgenote Verstappen. De Rover tikte na 2.23,1 als aan. Verstappen werd in 2.24,32 derde. De Rover had op jO meter rugslag niet veel tegenstand. Ze finishte na 2.16,41. H[)egema was de snelste op de 400 meter vrije slag. Ze vol vet de afstand in 4.24,58. heren kwam alleen Frank Drost op het erepodium. Hij door de 200 meter vlinderslag af te leggen in 2.05,12. Rugbyploeg Frankrijk zegeviert PARIJS De rugbyploeg van Frankrijk heeft zaterdag met 11-3 ge wonnen van Schotland in het vijf-lan- dentoernooi. De 45.000 toeschouwers in het Pare des Princes zagen hoe de Fransen, die door hun overwinning leider werden in het klassement, al bij de rust een voorsprong in handen hadden. Daarna werd niet meer ge scoord. Het duel tussen Wales, nog niet in actie gekomen, en Engeland werd in verband met het slechte weer afgekeurd. Een unieke gebeurtenis overigens, omdat zoiets in dertig jaar niet was voorgekomen. De stand in het vijf-landentoernooi is: 1. Frank rijk 2-3, 2. Ierland 1-2, 3. Engeland 1-1. 4. Schotland 2-0, 5. Wales 0-0. NAIROBI - De Keniaan Paul Kipkoech heeft za terdag het eerste Afrikaanse kampioenschap veld lopen gewonnen. Hij liep de 11,8 kilometer in Nai robi in 35 minuten en 34 seconden. De 22-jarige Kipkoech voerde een groep van negen lopers aan, die uitsluitend uit Kenianen bestond. Bij de dames en de junioren gingen de titels ook naar deelne mers uit Kenia. Uit de wedstrijden werden deel genomen door atleten uit Kenia, Egypte, Oeganda. Djiboeti, Zimbabwe, Tanzanië, Ivoorkust, Somalië en Soedan. De Nieuwzeelander John Walker is de eerste atleet die in zijn loopbaan honderd keer de mijl onder de vier minuten gelopen heeft. Walker bereikte die mijlpaal voor het thuisfront in Auck land. Hij zegevierde op zijn favoriete afstand in 3 minuten en 54,57 seconden. EDINBURGH Johan van Hees uit Amster dam en Jo Gevers uit Udenhout hebben giste ren een zilveren medaille gewonnen tijdens het internationale judotoernooi in Edinburgh. Van Hees was in de finale van de klasse tot 78 kilo de mindere van de Engelsman John She- als. In de klasse tot 65 kilo verloor Gevers in de eindstrijd van Sheals' landgenoot Chris Li- liy. Voor vier Nederlanders was in het toer nooi, waaraan zes landen deelnamen, de bron zen medaille weggelegd: Barry Oudshoorn (Den Haag. boven de 95 kilo). Theo Meijer (Amersfoort, tot 95 kilo). Martin Schonewille (Heerlen, tot 78 kilo) en Robert van der Vlist (Leiden, tot 71 kilo). Eerste dopingcontrole in rallysport KARLSTAD Voor de eerste keer in de ge schiedenis van de rallysport heeft een doping controle plaatsgevonden. Na de Rally van Zwe den, tellend voor de strijd om het wereldkam pioenschap. leverden tien Scandinavische cou reurs een hoeveelheid urine in. De Fin Vata- nen, de winnaar, en de Zweed Blomqvist, de nummer twee in Karlstad, waren de promi nentste deelnemers aan de controle, die door controleurs van de Zweedse atletiekbond werd uitgevoerd. De niet-Scandinavische coureurs deden niet mee aan de dopingtest. waarvan de resultaten over een week bekend zullen zijn. De internationale autosportfederatie kent in zijn reglementen namelijk geen strafmaatrege len voor het gebruik van doping. De federaties van Zweden en Finland hebben wel clausules vastgesteld in het geval van positief reageren. ndJdhoven ^longeert opjrt-tracktitel m ÏWARDEN Charles l eöoven uit Oegstgeest lu 0net als vorig jaar de na- !e short-tracktitel bij de i veroverd. Zijn kampi- htefyap van dit weekeinde in hoe<i,arden had echter meer m nldan dat van vorig jaar, -h sj^jn grootste concurrent Boelsma ziek was. Der- ebbjrd Peter van der Velden. ver) dames, die om de offi- Pl°<j titel streden, zegevierde hjjswijkse Esmeralda Os- voor haar zusje Ma- er H Dezè dames en de heren kerden zich van een panty/ijs voor de WK, die tot en met 17 maart in an ^rdam worden gehouden, dat Serf Jansen mist lig \e NK dammen srry rideJRECHT In de laatste voifvan de halve finales van jationale damkampioen- 'er. jin Dordrecht is interna- 7) H grootmeester Hans definitief uitgescha- t. Hfoor de finale. Hij kwam andlJeroen Goudt niet ver- tjian remise, waardoor 1 en Vermin zich plaat- cjoor de eindstrijd die van al ojn met 13 april in Abcou- ijrdt gehouden. In groep t oodigde Hagenaar Frits Lu- oplals tiende. In poule B Palmer en Van zich van een plaats beste twaalf door tegen ;e ar binnen het half uur re- erdeovereen te komen. Van ilecljgadigden voor de vierde ;majiviel Ron Heusdens door en \hederlaag tegen groeps- ik aar Auke Scholma af. eriej Krajenbrink en Meijer rij ggden gelijk en spelen de ?nse;nde week een herkamp er tals inzet de laatste finale- L*. ZUTPHEN De 26e in terland tussen de zaal korfbalteams van Neder land en België is zaterdag avond in Zutphen geëin digd in een benauwde zege (18-17) voor Oranje. Het Nederlandse achttal zette daardoor de traditie voort in eigen land te winnen, wat de laatste vier jaar het geval is ge weest. Over de grens werd gedurende diezelfde periode verloren. Ditmaal kwamen de Neder landers door technisch beter spel en een zuiverder schot goed voor de dag. Na 5-5 liep het team van interim-coach Aart Schalk uit naar een voor sprong van 9-6 bij rust. Na de pauze vochten de Belgen fel. maar sportief terug en haalde door Frank Hardies en Mare Mattheijssens op tot 9-8. In die fase bewaarden de Nederland se dames de voorsprong echter nauwgezet. Arianne van Leeu wen, Joke Meeusen - de Haag se speelster debuteèrde sterk na eerder afgeschreven te zijn geweest wegens knieproble men - en uitblinkster Rini Keereweer zorgden weer voor een ruimere marge: 12-8. Nederland heerste ook daarna en liep vlot uit naar 17-11 na een kwartier spelen in de tweede helft. Het team van bondscoach Van de Velden voelde zich echter bepaald niet verslagen. Punt na punt kwam België dichterbij, wat de slot fase nog uitermate enerverend maakte. Verder dan 18-17 tijd kwamen de zuiderburen niet. De doelpuntenmakers van Ne derland waren: Bram van de Zee (5), Eric Wolsink (4), Shir ley Eilbracht (3), Rini Keere weer (3), Joke Meeusen, René Kruse en Arianne van Leeu wen ieder 1 keer. Voor België scoorden: Frank Hardies (6), Duke Cornelissens (3), Danny Goossens (3), Leen- tje Mattheijssens, Ilse Painart, Viviane Verbeeck, Mare Matt heijssens en Mare Nicolaij ie der 1 keer. De Nederlandse junioren tot en met zeventien jaar toonden zich veel sterker dan hun Bel gische leeftijdgenoten. Na een ruststand van 8-3 werd het tenslotte erg gemakkelijk 17-10. Voor Nederland waren de topscorers: Roeland Horree (DTv) 6, Lianne Tieleman (Pernix) 4. Belgie: Wim Ver hoeven 4, Kim Matthis 2, Ron nie Braeckevelt 2. Weissflog beste schansspringer ENGELBERG Olympisch kampioen Jens Weissflog uit Oost-Duitsland heeft gisteren in Engelberg de woensdag be gonnen internationale wed strijden van Zwitserland op de 90-meterschans gewonnen. Met sprongen van 121 en 124 meter vestigde de 21-jarige Weissflog nieuwe schansre cords in het toernooi, dat mee telde voor de strijd om de we reldbeker. De wereldkam pioen op de normale schans, die woensdag in St Moritz ook al de beste was, kwam uit op een puntentotaal van 448,4. Hij zette zijn concurrent Ernst Vettori, die gisteren tweede werd, op een achterstand van 3,8 punten. (ADVERTENTIE) Iv.v. U.D.O. te Oegstgeest Uitkomend in de 3e klasse KNVB West II, zondag, zoekt met ingang van het seizoen 1985/1986 een enthousiaste HOOFDTRAINER voor de trainingen en begeleiding van de selekties en voor een koördinerende taak ten aanzien van de jeugdtrainingen. Tevens is vacant een funktie van een JEUGDTRAINER Ook zoeken wij voor onze damesafdeling een TRAINER(STER) voor de trainingen en begeleiding. Schriftelijke sollicitaties met o.a. referenties en e salapsindikatie te zenden aan de sekretaris: Mej. E. M. R. Hazebroek Martinus Nijhofflaan 34 - 2343 KD Oegstgeest Moment van het duel tussen Nederland en Belgie, dat de Oranje-ploeg nipt won. Handbal Het Nederlands herenteam heeft met 27-20 ge wonnen van Noorwegen. Bij rust was de stand in de oefen wedstrijd, voor de B-wereldti telstrijd van komende week, al 15-10 in het voordeel van de Nederlandse handballers. Atletiek Edwin Moses is voor een rechtbank in Los An geles vrijgesproken van de aanklacht contacten te hebben gelegd met een zich voor pros- tituée uitgevende politie-agen- te. Zaalhandbal Een interland in Ekernes tussen de B-heren selecties van Noorwegen en Nederland eindigde in winst voor Oranje: 20-19. Bij rust leidde Nederland al met 9-8. Langlauf Zweden zege vierde gisteren in het Wito- scha-gebergte (Bulgarije) in de langlaufwedstrijd voor het klassement om de wereldbe- Boksen De Amerikaanse bokser Bill Costello heeft za terdag zijn wereldtitel in het lichtweltergewicht, volgens WBC-versie. met succes ver dedigd tegen zijn landgenoot Leroy Haley. Dammen Het bondsbureau van de Koninklijke Neder landse Dam Bond (KNDB) verhuist, maar blijft in Dor drecht. Dat hebben het be stuur van de KNDB en de spe ciaal benoemde huisvesting commissie dit weekeinde be- Alida Pasveer Inzeil GRONINGEN De KNSB stuurt een ploeg van twaalf schaatsenrijders naar de wed strijden om de Gouden Schaats, komend weekeinde op het kunstijs van Inzeil. Bij de zes dames plaatste zich gis teren verrassend gewestrijd ster Alida Pasveer. De Gro ningse maakte bij de strijd om de Zilveren Schaats in Gro ningen meer indruk dan de Friezin Boukje Keulen. Met name op de vijf kilometer bleek Keulen slechts tot gerin ge inspanning in staat. Voor rapporteur Egbert van 't Oever was dat aanleiding bij de begeleidingscommissie kernploegen (BCK) voor Pas veer in plaats van Keulen te pleiten. Bij de twaalf voor Inzeil wa ren door de deelneming van een aantal kernploegleden aan de wereldtitelstrijd sprint en kele posities vrijgekomen voor allrounders uit de gewestelijke selecties. Bij de dames profi teerden daar naast Pasveer Moolhuizen en Borst van. Bij de heren nemen Henk Nijdam en Egbert Post de plaatsen van de „sprinters" Vergeer en Van der Duim in. De ploegen voor de Gouden Schaats zien er als volgt uit. Heren: Robert Vunderink (Raalte). Henri Kraaijenbos (Bleiswijk), Emiel Hopman ('t Zand), Frits Schalij (Weesp). Henk Nijdam (Groningen) en Egbert Post (Klazienaveen) Dames: Marieke Stam (Eg- mond). Ria Visser (Almere), Grietje Mulder (Ureterp). Pe tra Moolhuizen (Weesp), Coby Borst (Krommenie) en Alida Pasveer (Groningen); reserve: Henriette van der Meer (Smil- de) ID EN TUINBOUW IGEk" de snijbloemen als de kamerplanten profiteerden de [elopen week bij de bloemenveiling „Westland" van de pde vraag als gevolg van Valentijnsdag. De kamerplante- 46anvoer was in de Glazen Stad 25 procent hoger dan in 1984. 16°ede prijzen waren voornamelijk het gevolg van de ster van r vraag in de Engelstalige landen, terwijl de vraag op de ïstduitse markt matig was. Mede door de strenge vorst al- zullen naar verwachting de prijzen na maandag 11 fe- duidelijk dalen. la omzetcijfers mag men in het „Westland" zeker niet mop- rren. De totaal-omzet ligt slechts acht miljoen achter op )4, want de strenge winter was spelbreker en de korte dooi- riode bood al veel gelegenheid om-wat in te lopen. In de iRsuijek van 4 tot en met 8 februari liep men ruim twee miljoen |e,e2r:4j' De freesia's, jaarrondchrysanten, irissen en tulpen waren i; 3. Yide snijbloemen de toppers qua aanvoer en de prijsvorming ^epr deze soorten is vrijwel identiek met 1984. Juist voor Va- itijnsdag staan de rozen in het middelpunt van de belang- me"lling. De aanvoer was wat kleiner dan vorig jaar, maar de Yns°k°Ösvorming (vooral bij de grootbloemige) was uitstekend. i veiling „Berkel en omstreken" te Bleiswijk heeft dit jaar 3fe streefdoelen. Allereerst wil men de vooruitgang voort- Iten (over 1984 was een 6 procent omzetstijging berekend 1 dit werd uiteindelijk 14 procent). Daarnaast wil men dit het Agros Centre van de bedrijfsgebouwen helemaal vul- Ylbodj. 1 'JÏÏrotere produktie 'boerenkool verwacht n*p) 3 oppervlakte tuinbouwgrond, die in Nederland wordt be- 3. wjld met boerenkool is dit seizoen ongeveer tien procent gro- dan in '83/'84. Het Produktchap voor Groenten en Fruit /'i3 Afwacht dan ook een grotere produktie van dit gewas. it boerenkoolseizoen loopt van augustus tot april, met als n#Koian8|rijkste aanvoermaanden november, december en janu- rden; f De veilingaanvoer, vooral van de zgn. struik-boerenkool aats f 'n verse toestand aan de consument wordt geleverd, is 32,7<ft achtergebleven bij die van-vorige jaren. De prijs daaren- ]en was wel hoog. Er werd gemiddeld veertien cent meer {j^Haald voor een kilo boerenkool. iiexis Ich is nog niet bekend in welke mate de strenge vorst zijn «start gaat eisen. Na de jaarwisseling hield de veilingaanvoer aats p boerenkool zich, ondanks de vorstperiode, goed staande. 24,ej prijzen schoten echter omhoog. In de tweede week van i m«tJuari was de gemiddelde veilingprijs zelfs 2,96. Vervol- oiieihs zakte de prijs binnen zeer korte tijd weer naar anderhal- gulden per kilo, maar de rest van het seizoen zal waar- ijnlijk worden gekenmerkt door hoge prijzen, im 34 procent van de Nederlandse huishoudens kocht in de lode van november '83 tot oktober '84 wel eens verse boe- ol. Met andere woorden tweederde van de bevolking lart Tfcht het een heel jaar lang niet. Opvallend is de grote be aats Jgstelling voor boerenkool die voorbewerkt is. Bij 60 van /"•«gezinnen die boerenkool kochten viel de keuze wel eens m«t< het voorbewerkte produkt. '"I 21 helft van de geproduceerde boerenkool wordt door de in- na' ptrie verwerkt. Daar wordt het diepgevroren, gesteriliseerd aats gedroogd. Een klein deel van de verse boerenkool wordt 169,4fexporteerd. De belangrijkste afnemers zijn België en Duits- !89.07fld. Vjr iding) riOi Het is bij de leliekwekers niet overal koek en ei. De prijzen van de massasoorten zijn - om het maar vriendelijk te zeg gen - aan de lage kant. Er lig gen nog te veel partijen on verkocht in de cellen en er zijn zelfs nog leliebollen van ingevroren partijen oogst 1983 die nog geen koper hebben gevonden. Geen wonder dat er links en rechts rode lamp jes aanflitsen, want met dit verschijnsel was men tot nu toe niet geconfronteerd. Bijna twintig jaar aan één stuk - er was alleen korte onderbre king als gevolg van het échec met de cultivar Enchantment - hebben de leliekwekers de wind in de zeilen gehad. De komst van de nieuwe Ameri kaanse hybriden - nu zo'n 25 jaar geleden - betekende voor de lelieteelt in Holland een enorme impuls. Het areaal groeide in die tijd van 100 naar 1500 ha. Maar nu is de rek er duidelijk uit, zo zegt de bekende lelieveredelaar Klaas de Jong uit het Noordholland se Andijk, die in het begin van de zestiger jaren als eer ste de nieuwe Amerikaanse lelies naar Holland haalde. Winterbloeiers Groei is nu alleen mogelijk door een verbetering van het assortiment en door een ver hoging van de kwaliteit. De leliekweker moet zich niet [gaan toespitsen op méér, maar op béter. Niet het vele is goed, maar het goede is veel. Het areaal lelies zou de ko mende jaren wel kunnen uit groeien van 1500 naar 2000 ha, maar dan zou het vak de beschikking moeten hebben over lelies die geschikt zijn om in de wintermaanden in bloei getrokken te worden. Die cultivars zijn nu veel te dun gezaaid. En zo lang in die situatie geen verandering is gebracht, doen de leliebollen - kwekers er goed aan zichzelf beperkingen op te leggen. Liever een lichte krimp van het areaal dan een beperkte groei. Grote verschillen De ene kweker is de andere niet. Nog steeds worden grote verschillen per bedrijf gecon stateerd. De ene kweker raapt 400 leverbaren uit de roe, maar er zijn er ook die 800 stuks per roe oogsten. Een verschil van 100%. Voor het overige meent De Jong dat de komst van de electronische informatica ook voor de le liekweker een grote stap vooruit kan betekenen. Via het beeldscherm kan men be drijfsinformatie oproepen die ligt opgeslagen in centrale computers. Door middel van een eenvoudige telefoonver binding kan men de computer raadplegen over kassenbouw, bodemtemperatuur, bestrij dingsmiddelen, planttijden etc. Maar ook over de prijs vorming kan men van dag tot dag worden geïnformeerd. Men kan zien wat er ge vraagd wordt en tegen welke prijzen. Wat doen IVB's? En wat zullen de In- en Ver koopbureaus nu gaan doen? Samen hebben die zo'n 80% van de totale bollenmarkt in handen. Een gouden markt, daarover bestaat geen twijfel. Maar behalve bij de Coöp. Ne derlandse Bloembollencentra le in Lisse, merkt men daar niets van. De rest houdt de gegevens angstvallig geheim. Wanneer komt er een nieuw In- en Verkoopbureau dat ge bruik gaat maken van de mo derne informatica en dat de clientèle laat mééprofiteren? Men zou tegen lagere bemid- delingskosten kunnen gaan werken. Vandaag bedragen die 5%, nl. 2'/2% van de koper en 2'/2% van de verkoper. Dat moet goedkoper kunnen. Een benadering van de markt met behulp van elektronica zou een voordeel betekenen voor koper en verkoper. De markt zou doorzichtiger wor den. Men krijgt een veel dui delijker beeld en dat kan de handel alleen maar bevorde ren. Immers: men is a la mi- Lelievak heeft behoefte aan goede winterbloeiers. nute geïnformeerd over het aanbod en de prijsvorming. Dat is vandaag bepaald niet het geval. Door de vele schij ven waarover nu de bollen- handel loopt, zijn vaak op merkelijke prijsverschillen te constateren. Door een moder ne benadering van de markt is dat te voorkomen en krijgt men geen dumpprijzen meer alleen omdat men vermoedt dat er een overschot zal zijn. En ook geen waanzinnig naar de top gevlogen noteringen enkel en alleen omdat men beweert dat er een tekort zal ontstaan. Vandaag is alles veel te veel natte-vmger- werk. Hoe lang zal dat alles nog duren? Het is waarschijnlijk wel eens goed om te weten hoe deze rubriek tot stand komt. Het is erg belangrijk dat de prijzen van groenten en fruit zo nauwkeurig mogelijk bepaald worden. De gegevens hier voor worden verkregen aan de hand van de gemiddelde veilingprijzen die worden verstrekt door het Centraal Bureau van de Tuinbouwvei lingen in Nederland. Daar naast worden dagelijks de vei lingprijzen van een aantal grote veilingen op de voet ge volgd. Om aan de weet te ko men wat er ingevoerd wordt strekt het Produktschap voor Groenten en Fruit dagelijks Er kan zonder meer aangeno men worden dat deze bron nen betrouwbare gegevens verstrekken. Zo kan er over een periode van 1 week vrij nauwkeurig een gemiddelde prijs bepaald worden. Zo va rieerde op woensdag 12 febru ari de veilingprijs voor de Hollandse kasandijvie van f3,76 tot 5,05 per kilo. De gemiddelde prijs voor die dag komt dan uit op 4,40 per kilo. Op dezelfde dag werd er andijvie ingevoerd uit Frank rijk, die op de groothandels markt verkocht werd voor f 2,80 per kilo. Hoe komt men nu aan de prijs die de consu ment betaalt. Dit hangt hele maal af van de kosten die de handel moet maken. Normaal gesproken komt er 100op de veilingprijs, maar dit hoeft natuurlijk niet. Als men met minder dan 100% kan vol staan, dan werkt dit in het voordeel van de consument. Dit blijkt ook uit de diverse aanbiedingen, die extra voor delig zijn. Al met al komt het er op neer dat er gemiddelde prijzen genoemd worden voor een gemiddelde kwaliteit. Als dit niet het geval is dan wordt er een kwaliteitsklasse ver meld. Als de groenteman on der de genoemde prijzen zit, dan betekent dit voor de con sument een meevaller. Als er hogere prijzen gevraagd wor den dan zal dit zijn omdat het om een betere kwaliteit gaat Voor welke prijzen kan de consument in de komende week weer zijn keuze bepa len. Goedkoop zijn de volgen de gewassen. Witte kool kost 84 cent per kilo. Rode kool is iets duurder en kost 88 cent per kilo. Voor een kilo win terpeen betaalt men 65 cent. Deze groentesoort leent zich uitstekend om er een salade van te maken in combinatie met rozijnen én walnoten. Walnoten kosten f2,30 per half pond Uien zijn zonder meer goedkoop, gemiddeld zal men 50 cent per kilo betalen Koolraap kost 96 cent per kilo. Kroten of ook wel bietjes genoemd zijn voor 66 cent per kilo te koop. Breekpeen is de laatste groentesoort in dit rij tje waarvan de kiloprijs onder een gulden blijft, namelijk 70 cent. Het is niet uitgesloten dat de prijs voor dit gewas in de loop van de week iets ho ger wordt door een kleiner aanbod. In het prijsniveau tussen 1 en 2 gulden zijn de volgende gewassen te koop. Voor de export kwaliteit sla ligt de prijs tussen f1,14 en f 1.82 per krop, afhankelijk van het gewicht. De binnen landse (mindere kwaliteitligt lager in prijs. Een Hollandse komkommer (exportkwaliteit) van 300 gram kost 1.90 per stuk. Voor een bosje radijs be taalt men 1,20 Raapsteeltjes kosten 1,10 per bosje, bij deze groentesoort gaat men er in het algemeen van uit dat men 1 bosje per persoon nodig heeft. Voor de overige groen tesoorten ligt de priis boven 2 gulden per stuk of per kilo. Een gewas dat precies op de grens zit is Griekse prei voor 2 gulden per kilo Spinazie kost f 8,90 per kilo. Voor Hol landse kasbloemkool betaalt men 5.50 tot /13.80 per stuk afhankelijk van de grootte Franse bloemkool kost thans f5,70 per stuk Paksoi, een gewas dat naar andiivie smaakt, kost 5.70 per kilo De primeurprijs voor snijbo nen, die vorige week betaald moest worden is nu gehal veerd en ligt rond 25 gulden per kilo. Tot slot nog dit, er valt nu eenmaal niet te ontko men aan het feit dat veel groenten stevig aan de pnjs zijn. De groenteman heeft hier ook mee te maken, er zijn beslist groentehandelaren die ondanks dat ook rekening houden met hun klanten Ze houden hier rekening mee bij het inkopen en de prijsvast stelling.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 13