terug |n voorlopige electie Oranje Italiaanse wielersport ITTENSCHAPSGEKTE IN Gemser straalt vertrouwen uit sportuitslagen fig-tdoeGomatil ^Voetbal afgelast Gerry Reddick onkent opzet PIKEUR DOOPER WEEK GESCHORST Sportwereld Chinezen wankelen op de lange latten T af eltennisteams al uitgeschakeld Noor Tveter in marathon Schaatskalender VRIJDAG 15 FEBRUARI 1985 PAGINA 7 tF.IST De CNVB heeft het vajehele voetbal- ^Jrogramma (be- 28o^ald en ama- lesjurs) voor ko oiend weekeinde 68;qfgelast in ver- f?;«md met de jsjjechte gesteld- eb.neid van de ter- 338.opinen. AMSTERDAM De Canadese bokser Gerry Reddick die afgelopen maandag al in de tweede ronde van de wereldti telstrijd halfzwaargewicht (WAA-ver- sie) tegen Alex Blanchard beslissend tegen het canvas ging ontkent dat er van zijn kant opzet in het spel is. Red dick gaf wel toe dat hij de conditie had van een vaatdoek. Reddick onthulde verder dat hij eigenlijk niet eens in de ring had mogen verschijnen omdat hij niet aan het vereiste gewicht van de halfzwaargewichten kwam. Voor dat gat zat hij echter niet gevangen en hij zei bij het inwegen een steen in zijn boksbroek te hebben gestopt. Zes Amerikaanse atleten dood na gebruik doping CHICAGO Zes Amerikaanse atleten zijn vorig jaar na het gebruik van anabole steroïden gestorven. Dat maakte arts Bob Goldman, directeur van een sportmedisch onderzoeksbureau in Chicago, gisteren be kend. Volgens Goldman, één van de meer vooraanstaande sportartsen in de Verenig de Staten, gaat het daarbij om twee atleten uit New York, drie uit Pennsylvania en een zesde, die stierf aan kanker na het ge bruik van doping. „Dit is", volgens Gold man, „maar het topje van de ijsberg. Er zijn veel meer atleten die na het gebruik van anabole steroïden met kanker aan de lever rondlopen, maar het nog niet weten. Voor de meesten van hen is het echter al te laat om nog iets te doen". DEN HAAG De draverspikeur Luut Dooper uit Spannenburg is in hoger beroep bestraft met het in trekken van zijn pikeursrvergunning voor zeven dagen, ingaande op 4 maart. Dooper is schuldig be vonden aan een aanrijding met collega-pikeur Arend de Wrede, eind vorig jaar, waarb j de laatste zijn kuitbeen brak. In eerste instantie veroordeelde het college van de Stichting Nederlandse Draf- en Rensport (NDR) de Friese pikeur tot het intrekken van zijn vergunning gedurende vier weken. Van deze straf was de helft voorwaardelijk, terwijl er een proeftijd van een jaar gold. De raad van appèl van de NDR oordeelde anders over het incident op de Hilversumse drafbaan. Derde plaats Van Staveren OOST BERLIJN Olym- pisch kampioene Petra van Staveren werd gisteren tij dens zwemwedstrijden in Oost Berlijn op de 100 me ter schoolslag derde (1.12,70) achter de Oostduit- sen Silke Höner (1.10.45) en Annette Rex (1.12.62) De beste Nederlandse prestatie werd geleverd door Mildred Muis. De jonge Dedems- vaartse eindigde achter de Oostduitse Kathleen Nord (2.19.28) als tweede op de 200 meter wisselslag (2.21.50). TWEEDE SKITITEL VAN DERSWALUW KONIGSLEITEN Mark van der Swaluw heeft gis teren bij de Nederlandse ski-kampioenschappen in het Oostenrijkse Konigsleiten zijn tweede titel be haald Nadat hij woensdag zegevierde op de afdaling, won Van der Swaluw nu ook de reuzeslalom. Bij de dames zegevierde favoriete Angelika van der Kraats. De als tweede geklasseerde Nicole van Steen beek had zestien seconden meer nodig. De Zwitser Peter Alpi- ger heeft gisteren in Bad Kleinkirchheim een afda ling. meetellend voor het klassement om de wereld beker. gewonnen. Zijn landgenoot Peter Muller werd tweede, de Oostenrijker Stefan Niederseer derde. De Zwitser Peter Lüscher kwam ten val en brak zijn scheenbeen. De Rus Joeri Kasjkarov is gisteren in het Westduitse Ruhpolding wereldkampioen op het on derdeel 20 kilometer biathlon geworden. Tweede werd de Oostduitser Frank-Peter Rotsch, derde de Fin Tapio Piipponen. SU 51sjIST Simon Tahama- io3>is terug in de voorlopi- JSjselectie van het Neder- Tds elftal dat woensdag 39,Venlo een oefenwed- - ?i;jjd tegen FC VVV 3J|jelt ter voorbereiding 186.1 het WK-kwalificatie- uejel met Cyprus een ffjek later in Amsterdam, efihamata, die sinds begin i76juari voor Feyenoord ^g uitkomen nadat hij <9Jor de FIFA wegens het omkoopschan- sen ai in België voor tien was geschorst, 27J^akt sinds twee jaar af wezigheid zijn rentree. 301.8 34.1 Feyenoorder is met de eni- „nieuweling" in de groep _j door interim-bondscoach 35Jo Beenhakker is geselec- _;rd. Ook Erwin Koeman, die !;de verloren interland tegen 'ïgarije door bondsmanager lus Michels niet meer werd geroepen, maakt opnieuw ;1 uit van de voorlopige se ctie. i098'eOhakker, die de na een ioo!rtoperatie goed herstellende "fchels de laatste drie kwalifi- vedstrijden voor de eind- het wereldkampi- ichap vervangt, lichtte zijn van beide spelers als J toe: „Min of meer na af- van de oefenwedstrijd te- i RKC in Waalwijk heb ik jen doorschemeren, dat we (links mannetjes te kort ko- Vandaar dat ik die twee bij heb gehaald. Deze keuze i Tahamata en Erwin Koe- 1 moet men niet als gebrek vertrouwen zien in Michel Öke. Michel namelijk kan probleem op links niet al- In oplossen. We moeten alle 98ijgelijke varianten uitprobe- Beenhakker heeft niet der reden negentien spe- i opgeroepen. De trainer Volendam, die de komen ds maanden twee heren moet Simon Tahamata. dienen, gaat er gemakshalve van uit dat uit deze groep van negentien ook de zestien voor de wedstrijd tegen Cyprus zul len komen. Beenhakker: „Er moeten wel heel vreemde din gen gebeuren, wil dit niet het geval zijn. Dan denk ik bij voorbeeld aan blessures. Ove rigens is Wim Kieft voor mij ook niet buiten beeld. Mocht hij door Pisa worden vrijgege ven, een kans die ik overigens klein acht, dan zou het best kunnen zijn dat alsnog vier spelers van deze groep moeten afvallen". Medewerking De voorlopige selectie van het Nederlands elftal zal op dins dagavond in Venlo-bijeen ko men. In de omgeving van sta dion De Koel' zal worden over nacht. Beenhakker: „Ik dacht niet dat dit eerder is gebeurd. Echter, op mijn verzoek is dat op zeer korte termijn geregeld. En ik moet er bij zeggen, dat de medewerking van de clubs enorm was. Zowel van trai ners als van de verantwoorde lijke bestuursleden. Ik heb de indruk dat we met z'n allen inzien dat het halen van de eindronde in Mexico noodza kelijk is. Het betaald voetbal in ons land heeft een dergelij ke opsteker duidelijk nodig". Het enige, wat de interim- -bondscoach nog dwars zit. is de weersgesteldheid in Neder land. Gezien de voorspelling blijft het de komende dagen nog flink vriezen en blijft de vraag open of er volgende week woensdag wel gespeeld zal kunnen worden. Beenhak ker zelf wil het weekeinde nog even afwachten voordat defi nitieve beslissingen worden genomen. „Ik vind dat gepraat over een Elfstedentocht prima, maar ik zie liever de bal weer rollen. Want onze selectie heeft natuurlijk wel wedstrijd ritme nodig". De voorlopige selectie bestaat uit: Boeve, Schoenaker. Ro nald Koeman, Vanenburg, Van Basten, Silooy (Ajax); Hiele, Wijnstekers, Been, Gul- lit. Houtman, Tahamata (Feye noord); Erwin Koeman. Van Tiggelen (FC Groningen); Van Breukelen, Brandts, Willy van de Kerkhof, Valke, Van der Gijp (PSV) Jong Oranje, dat op dinsdag 26 februari de jeugd van Cyprus ontmoet, zal dinsdag op het sportcentrum te Zefst voor een trainingsstage bijeen zijn. De coaches Jan Rab en Dick Ad vocaat hebben de volgende spelers hiervoor uitgenodigd: Bosman, Menzo, De Wit (Ajax); Rutjes (Excelsior); Boessen (Fortuna S); Boere- bach, Eijkelkamp (Go Ahead Eagles); Roossien (FC Gronin gen); Bijl (SC Heerenveen); Van den Boogaard (PSV); Schmidt (Sparta); Snelders, Van Benthem (FC Twente); Godee, Verkuyl (FC Utrecht); Bakker (Willem II). Oostenrijk De nieuwe bondscoach van het Oostenrijkse voetbalelftal, Branko Eisner, heeft een voor keur voor routine. Naast erva ren krachten als Koncilia, Prohaska, Jara. Pezzey en Schachner heeft de opvolger van Erich Hof een beroep ge daan op libero Obermayr en aanvaller Krankl om terug te keren op'-het besluit niet meer in aanmerking te willen ko men voor de nationale selectie. Obermayr heeft aan die op roep gevolg gegeven. Krankl, die al aangekondigd had met voetbal te willen stoppen, heeft bedenktijd gevraagd. Rolf Falk-Larssen, volgens Gemser minder gevaarlijk ogend, neemt de Nederlandse schaatsploeg in Hamar op sleeptouw. HAMAR Aan de vooravond van de wereldkampioenschap pen voor allrounders straalt de Nederlandse schaatscoach Henk Gemser vertrouwen uit. „Bij de EK hadden we de vorm te pak ken. In de twee weken, die daarop volgden, ging het er om het hoge peil te handhaven. Aan de hand van de prestaties op de NK in Alkmaar, waar Frits Schalij bij voorbeeld een persoonlijk record op de vijf kilometer reed, geloof ik te mogen zeggen dat we daarin geslaagd zijn. We zijn net zo scherp als voor de EK". Toch houdt Gemser in het Noorse Hamar wel degelijk rekening met de buitenlandse concurrentie. „Bozjev heeft zich op de EK laten aftroeven op de 500 meter. Dat overkomt hem hier niet zo gauw. Vergeet ook niet dat Sjasjerin weer fit is. Ik heb hem in Inzeil aan het werk gezien en beschouw hem als een respectabe le allrounder. Hadschieff heeft in het begin van het seizoen geïmponeerd, maar is daarna teruggevallen. Toch heeft hij vol doende inhoud om een kanshebber te zijn" „Gustafson mogen we ook niet vergeten. Hij heeft op de EK voor eigen publiek weliswaar niet aan de verwachtingen vol daan. maar op de tien kilometer, die hij moest rijden bij 23 gra den vorst, heeft hij toch veel indruk gemaakt. We zijn nog niet van hem af. En dan is er ook nog Dave Silk, die Amerikaan. Hij rijdt op de sprint in de 39 seconden en staat op de lange afstan den ook zijn mannetje. Falk-Larssen oogt minder gevaarlijk. Ik betwijfel of hij het lange werk aankan", aldus Gemser. HYS bijna rond met sponsor DEN HAAG Binnen veer tien dagen hoopt HYS rond te zijn met een nieuwe sponsor. Secretaris H. van Wanrooy van de Haagse ijshockeyclub: „We zijn in onderhandeling met de gereedschappenfirma Skil. We hebben goede hoop dat we daarmee rond komen. Als Skil met HYS in zee gaat, zal de sportkledingfirma Ro- gelli optreden als co-sponsor". 97]q)ME Vorig jaar reed ^jancesco Moser, eigenlijk g-j afgeschreven als top- autner, met een raar petje ??:j zijn hoofd, op een gek- fiets met dichte wielen met elektroden aan al h zintuigen naar de jinistp erelijst uit zijn aij )pbaan. Moser verbeter- *'a (twee keer zelfs) het """irelduurrecord, won Mi- f aa»n-San Remo, de Ronde li ifi Italië, de Ronde van „azio, de Trofeo Baracchi io 19; het Italiaans kampi- 1 lischap achtervolging. 10 135| 4i| wetenschap had Moser lo 33prepareerd. 15 3 s 3 de hele wielerwereld wer- 5®» de methodes van Moser's 2 3f overgenomen. In het veer- a ploegen tellende Italiaan- nwielerpeloton kwam zelfs I massale vlucht naar de tenschap op gang, van zo'n ""Ite omvang dat best van '^ptenschapsgekte" gesproken a worden. Er ontstond spon- een transfermarkt voor 13 „wondermannen" uit de 4« van Moser. Ze zijn bij an- 2Je ploegen tientallen miljoe- 4Cfi lires gaan verdienen. 54 Éiloeg Sammontana-Bianchi een waarlijk complete emie van geleerden onder itract. Voor de voorberei- ||g van topprestaties van on- 29 andere Moreno Argentin gi de Zweed Tommy Prim aft deze formatie beschikken er een medisch supervisor. een orthopedist, een fysioloog, een psycholoog, een specialist in de geprogrammeerde me thodologie, een hepatoloog, een gastro-enteroloog, een pharmacoloog, een endocrino- loog, een hefnatoloog en ten slotte twee fysio-thearpeuten en drie sporttrainers. Overi gens is deze ploeg nog op zoek naar een gereputeerde diëtist. Het grootste deel van de bege leiders van Moser voor en bij zijn uurrecordaanval in Mexi co is bezweken voor „het grote geld" en houdt zich intussen bezig met andere renners uit rivaliserende ploegen. Alleen de twee bazen Conconi en Fer rari bleven Moser en sponsor Gis trouw. Verklappen Alle anderen zijn intussen be zig de geheimen te verklappen aan Moser's rivalen Giuseppe Saronni, de wereldkampioen van 1982 die vorig seizoen te rugviel naar de anonimiteit, is enkele weken geleden reeds met zijn preparatie begonnen onder leiding van professor Tredici, één van de invloed rijkste figuren in de „operatie- -Moser". Alle ploeggenoten bij Del Tongo kregen dezelfde eetvoorschriften en bewe gingsritme. Enrico Arcelli. een ander brein op voedingsgebied, heeft zich verbonden aan de jonge ploeg Ricordi. Drie andere specialisten - Cassani, Conti en Festa - zijn bij Santini met de Belg Lucien van Impe als kop man. Aldo Sassi. een andere Francesco Moser in actie in Mexico Stad. gereputeerde sportarts in Ita lië, is weggekocht door Murel- la en twee andere specialisten, onder wie een psycholoog, be geleiden dit jaar de mentaal zwakke Gibi Baronchelli en de renners van Brianzoli. Carrera-Inoxpran (met Rober to Visentini en Guido Bontem- pi) heeft een voltallige medi sche ploeg uit Brescia gecon tracteerd. Speciaal met het oog op Giuseppe Manenti, die een aanval zal doen op het wereld uurrecord voor amateurs. De renners van Olmo vallen in de handen van professor Sprada, een eminent onderzoeker in sportieve wetenschap. Enkele andere wielerploegen zijn nog op zoek naar medi sche begeleiders. Zij hebben het moeilijk, want ze zijn zeld zaam geworden Net zo zeld zaam trouwens, dan bouwers van ultra-lichte en aërodyna mische fietsen, dichte wielen etcetera. Ook op dit gebied is de concurrentie, na Francesco Moser's geslaagde seizoen, moordend. Vanderaerden vroeg in vorm ANTIBES Eric Vande- raerden is dit wielersei- zoen vroeg in vorm. De Belgische sprintkoning en tijdritspecialist in de ploeg van Peter Post won giste ren de eerste etappe, met een lengte van 101 kilo meter tussen Monte Carlo en Antibes, van de Ronde van de Middellandse Zee. Een dag eerder had hij als winnaar van de proloog reeds de leiderstrui om de schouders gekregen. De vroege vorm van Vanderaer den is opvallend, daar de Belgische kopman van Peter Post vijf weken geleden nog een operatie aan het zitvlak onderging. Hij moest daar door zijn deelneming aan de zesdaagse van Rotterdam af zeggen. In de sprint klopte Vanderaerden zijn Belgische teamgenoot Eddy Planc- kaert. Leo van Vliet was op de achtste plaats de beste Ne derlander. Voetbal Eddy Trey tel. de doelman van AZ '67, is tijde lijk buiten de selectie van de Alkmaarse eredivisieclub ge zet. Hij had zich in de regiona le pers kritisch uitgelaten over trainer Piet de Visser. Handbal De Nederlandse herenploeg heeft in Oslo in de voorbereiding op de B-wereld titelstrijd een oefenwedstrijd tegen gastland Noorwegen met 22-18 (rust 13-11) verloren. Paardesport De strijd om het EK voor beroepspikeurs begint op dinsdag 26 maart in Hilversum. Daarna volgen Wolvega, Gelsenkirchen, Pfaf- fenhofen en Wenen. SANKT ANTON De pingpong-diplomatie van China kent geen rusturen. Sportuitwisselingen met Europese landen volgen elkaar in hoog tempo op. Het laatste verdrag, met een looptijd van drie jaar, werd gesloten met Oostenrijk. Daar, op de heuvels van de Arlberg-pas bij Sankt Anton, leren achttien Chinezen de techniek van het alpine-skiën en langlaufen in ruil voor de overdracht van de fijne kneepjes van het tafeltennis. Bij hun eerste kennismaking met het modieuze ski-circuit, enke le jaren geleden, maakten de Chinezen een komische indruk met hun uitrusting uit de twintiger jaren. Met skilatten van de simpelste houtsoort en stokken van bamboe zorgden de Aziaten bij elke start voor de nodige hilariteit die toenam naarmate de uitslagen bekend werden. De tijden van de Chinezen waren slechter dan die van een redelijk geoefend recreant. Sedert de verbreking van het politieke isolement hebben de Chinezen de sportieve contacten met Europa stevig aangehaald. In ruil voor tafeltennis- en badmintonlessen probeerden de Chi nezen de achterstand in de andere sporten ongedaan te maken. In Sankt Anton zijn twaalf talentvolle alpine-skiërs en zes lan glaufers ondergebracht op de nationale skischool van Oostenrijk. Volgens bondssecretaris Shan, die de equipe in Europa begeleidt, is skiën van origine een Chinese sport. „Skiën of Hua Xue, glij den op sneeuw, zoals wij het noemen bestaat bij ons al sedert de Tang-dynastie, meer dan duizend iaren geleden. Toen al ge bruikten wij ski's als vervoermiddel over sneeuw. Als sport evenwel is het nooit aangeslagen. Pas in 1950, toen militaire ski- -units werden gevormd, ontstond het wedstrijd-element". „Daar komt ook pas de laatste jaren verandering in. De regering stelt meer subsidie ter beschikking om de achterstand ongedaan te maken en daarvan profiteren wij nu", aldus Shan. „In China hebben we op dit moment zo'n vijfduizend leden en we hebben voor de allerjongsten, vanaf tien jaar, met behulp van de Oos tenrijkers een strak leerschema opgesteld. De toekomst ziet er dus goed uit. Al zullen we nog een tijdje geduld moeten hebben ennen Het huidige peil van de Chinese selectie ligt erg laag „Dat is niet zo verwonderlijk. We moeten nog wennen aan de moderne westerse uitrusting", verklaart Li Guang Quan (25) het gewan- kel op de lange latten. „We concentreren ons op het bestuderen en in de praktijk brengen van de techniek" Bij de Olympische Winterspelen van Sarajevo in 1984 hield Li twee concurrenten achter zich. „Dat was al een duidelijke vooruitgang in vergelij king met Lake Placid en de wereldkampioenschappen in Sehïadming van 1982. Toen werd ik beide keren laatste met gro te achterstand. Die tijd is voorbij. Zeker nu we in Oostenrijk en thuis kunnen trainen". Het skicentrum in China ligt in het Changbai-gebergte in Mandsjoerije, dichtbij de grem met Noord-Korea. waar de skiers vaak geconfronteerd wordt i met ;peraturen van min dertig graden. Over de toekomt i. t pessimistisch. „Het westen noudt niet serieus rekening tiet a!> komende ski-natie Wij zouden door onze lichaamsbouw te wcing weerstands- en uit houdingsvermogen kunnen opbouwen Maar wij brengen een grotere behendigheid en souplesse in. Als wij die factoren kun nen uitbuiten, behoren wij op termijn tot de wereldtop" Geduld zal voor de Chinezen echter een schone zaak moeten zijn, want tijdens de laatste wereldkampioenschappen in Bormio moesten OSTRAVA Bij de open Tsjechoslowaakse tafeltenniskampi oenschappen in Ostrava zijn de Nederlandse teams in de landen- wedstrijd al in het eerste treffen uitgeschakeld. De herenploeg. die in de eerste ronde een 'bye' had, verloor in de tweede ronde van de Verenigde Staten: 3-i. De Amerikaanse kopman Boggan was te sterk voor de Nederlanders Henk van Spanje en Erik Noor. Het damesteam, met Bettine Vriesekoop en Mirjam Klop penburg. had in de eerste ronde ook vrijaf en ging in de tweede reeks met 3-2 onderuit tegen Joegoslavië, dat Batinic en Perku- cin had opgesteld, twee speelsters uit de top-tien van Europa. Andere verrassineen waren de nederlagen bij de heren van Eu ropees kampioen Frankrijk tegen Denemarken en van Honga rije tegen de Sovjet Unie: beide duels eindigden in 3-2. Kirsten Krüger zal niet deelnemen aan de strijd om het wereld kampioenschap tafeltennis die van 28 maart tot 7 april in Go thenburg wordt gehouden. De 29-jarige Westduitse topspeelster deelde dit schriftelijk mee aan bondscoach Charles Roesch. Krü ger geeft als reden op, dat ze moe is van het vele reizen en te leurgesteld over het uitblijven van aansprekende prestaties. ALKMAAR Oyvind Tveter vormt de voorbode van serieuze buitenlandse belangstelling voor het mara thonschaatser De Noorse allrounder, die juist buiten de ploeg viel voor de wereldtitelstrijd in Hamar, heeft zich aangemeld voor de finale van de strijd om de KNSB-beker, volgende week zaterdag in Alkmaar. Tveter wordt vergezeld door zijn landgenoot Jan Hansen, ook een specialist op de lange afstand. Bij de marathonfinale wordt ook de deelneming verwacht van twee Finse rijders, Oinonen en Vaananen. Eerder dit jaar liet de Zweed Tomas Gustafson weten volgend seizoen graag in de Nederlandse marathoncompetitie uit te komen. In Alkmaar is Gustafson nog niet van de partij. Volleybal De eredivisie wedstrijd tussen de heren teams van Zevenhuizen en Valbovol behoudt de uitslag van 3-1. Dat heeft de commis sie van beroep van de NeVoBo besloten. IJshockey In de eerste di visie won Den Bosch gister avond voor eigen publiek met 16-4 (11-1, 2-1. 3-2) van Utrecht. FC DEN HAAG TEGEN QUICK DEN HAAG Op het terrein aan de Savornin Lohmanlaan speelt FC Den Haag morgen middag om 15.00 uur een oe fenwedstrijd tegen amateur tweedeklasser Quick. VUC speelt om 14.30 uur in Rotter dam tegen zaterdag-eersteklas ser Zwart Wit '28. DEN HAAG De schaatska lender voor de komende da gen ziet er als volgt uit: MORGEN Loosdrecht: nationale kortebaanwed- strijd heren. 14.00 uur. Lisserbroek: nationale koppelwed strijd heren. 14 00 uur. 02521-13789 Numansdorp: nationale kortebaan- wedstrijden heren. 14.00 uur. 01865-1453/3159. Oen Hoorn: Toertocht Vlietland 20- 40-60 km. 10.00 uur. 015-615055 Berkenwoude: Toertocht 25 km. 10.00 uur. 01826-466. Bleiswijk: Rottemerentocht 10-150 km. 10.00-16.00 uur. 01892-5605, 01802-1505 Woerden: Toertocht 20-35-70 km. 1000-1500 uur. 01724- 8144/2979/1678 Avenhorn: Vijfdorpentocht 12-45 km. 10 00-14.00 uur. 02294-1221 Alblssserwaard: Molentochten 25- 45r70 km. 01859-14300/12523 Uitgeest: Molen en Merentocht 20- 40-60-80-100 km. 10.00-14.00 uur. 075-211483. 02513-13170 Jiap: De Bannetocht 30-60-90-120 km, 10 00-14 00 uur. 02981-370 Ankeveen: Plassentocht 10-25 km. 10 00-15 00 uur. 035- 60873/61705/61517, 03405-98366 Weatzaan: De Bannetocht 15-30-45 km, 10.00-14.00 uur, 075-163089 Abcoude: Gein en Angsletocht 35 km. 10.00-14 00 uur 02946-4235. Uithoorn: Poldertocht 20-40 km, 10 00-14 00 uur. 02975- 62455/64847/61528 Stolwijk: Lansmgtocht 25-50-75-100 km. 10.00-1500 uur. 01824-1302. 01820-19865 Roelofarendsveen: Molen en Meren tocht 20-60 km. 1030 uur. 02524-4278. 01713-3528. 01712-8220/8273/8545 ZONOAG Wilnia: marathon heren 75 ronden. 14 00 uur, 02979-2750 Zevenhuizen: marathon dames en heren. 09.00 uur. 01802-1415 (na 18.00 uur). Lekkerkerk: kortebaanwedstrijden heren, 14 00 uur, 01805-1317 Nederhorst den Berg: kortebaan wedstrijden heren. 14 00 uur. 02945-4013 Avenhorn: Vi|fdorpentocht 12-45 km. 10 00-14 00 uur, 02294-1221 Uitgeest: Molen en Merentocht 20-100 km, 10 00-14 00 uur, 075-211483. 02513-13170 Jiap: De Bannetocht 30-120 km. 10.00-14 00 uur, 02981-370 Ankeveen: Plassentocht 10-25 km. 10 00-14 00 uur. 035- 60873/61705/61517. 03405-98366 Abcoude: Gein en Angsletocht 35 km. 10.00-14.00 uur 02946-4235 Uithoorn: Poldertocht 20-40 km. 10.00-14 00 uur, 02975- 62445/64847/61528 SCHAATSEN Marathon Wijk en Aalburg 1 Jan Kooiman (Ammerstol); 2. Ri chard van Kempen (Den Hoef); 3. Wl|- nand Koolman (Bergambacht); 4 Bas van Lamoen (Rosmalen); 5. Erik van den Boogaard (Eindhoven); 6. Henri van Vugt (Giessen); 7 Rik van der Hoorn (Ter Aar); 8 Jurgen Meiier (Utrecht); 9. Arjan Bakker (Schoonho ven); 10 Bram Griffioen (Kockengen) Marathon Gieten 1 Dries van Wi|he (Oosterwold); 2. Henn Ruitenberg (Oldebroek); 3 Anne Postmus (Lutjegast). 4 Albert Bakker (Groningen). 5 Lubbert van der Molen (Nuis); 6 Jan Eise Krom kamp (Oldeholtpade); 7 Henk Ens»ng (Gieten); 8 Wicher Oosterwoud (Ure terp); 9 Klaas Smin.a (Woltersum). 10 Bennie Kluiler (Onderdam) Marathon Westwoud 1 Jos Pronk (Oost-Graftdijk); 2. Jan Hopman ('t Zand): 3 Wim Vos (Koc kengen). 4 Theo Hoogenboom (Bo- beldijk); 5. Frank Wagemaker (Hoog karspel); 6. Sjaek Bakker (Bobeidi|M. 7 Hans Appelman (Limmen). 8 Dirk Rood (Grootebroek). 9 Gerrlt van 1 Veen (Alkmaar) Marathon Oallsen 1 Peter de Vr.es iHeerenveen); 2 Ben-..? van dor VVe.de (Heerenveen). 3 Pief Manden (V> aoserveen); 4 Jan koop Talen (Heerenveen); 6 Dik Hoeve (Door nspijk». 7 TMMN do Lange (Vrooms- hoop). 8 Geert Schepers (Ruinen); 9 Herman Al.nk (Hengelo). 10 Ben Pleijhuis (Oldenzaal) NK schoon rifden Dames: 1 Meut (Ouderkerk aan de Amstel) 554.5 punten, 2 Hemmer (Sint Maarlen) 534. 3 Augustinus (Maarssen) 261. Heren: i HiHe (Maarssen) 595. 2 Lamme (Vreeland) 571.5; 3. Wagenaar (Middenmeer) 537,5 Paren: 1 Hille/Augustinus 856. 2 Lamme/Hemmer 823. 3 Wage- naar/Meul 790 Tweede skititei Van der Swaluw SKIËN NK Konigaleiten Reuzeslalom, heren: 1 Mark van der Swaluw 2 45 41; 2 Peter van der Swaluw 2 47 96; 3 Haraid de Man 2 52 13 Dames: i Angelika van der Kraats 2 45 78. 2 Nicole van Steen beek 3 01 86; 3 Cbristina Vosvefd 3 07 93 2 21,04. 3 Jet Lieckens (Bel) 2 2i.09. 4. Jen Bog een (Bel) 2.21.14; 5 Ben- me van Brabant (Bel). 6 Steve Bauer (Can). 7 Werner Devos (Bel); 8 Leo 10 Sean Kelly (Ier); i (Ausk 15 Pons van Katwijk iNed) Jacques Hanegraal (Ned). 20 Henk Lubberd nq (Ned) Algemeen klassement: 1 Vanderaer den 2 24 55: 2 Ben Oosterbosch (Ned* op 0 18 3 Ph.l Anderson (Aus) op 0 12 4 Henk Lubberd.ng (Ned). 5 Gt i Nulens I Bel). 6 Gerrit SoUevekJ (Ned) op 0.23. 7 Jonan Lammens (Ned). 8 Jefl Bradley (Vet) op 0.24. 9. Alan Peiper (Aus). 10. Charty Berard (Fra) op 0.25. 13 Frits van Bmdsoer- gen (Ned) op 0.26. 14 Henri Menders (Ned), 20 Teun ven Vhet (Ned) op 0.21

Leidse Courant | 1985 | | pagina 7