„Widows", vier vrouwen in een criminele wereld Regionale omroep na Hilversum 3 best beluisterd Film „Lost weekend van Billy Wilder ÜIKDIO/TELEVISIE CeidoeSomatit VRIJDAG 15 FEBRUARI 1985 PAGINA 15 Jederland C oorbaar in ertaalfout vertaalafdeling van de jS ging woensdag even in i vertaalfout in de NOS- jstrubriek „Nederland C", een weergave op het :rm werd gezet van een in- iew met de Franse filmer Luc Godard, die in Parijs il wat rumoer opriep rond film „Je vous salue, Ma- wees gegroet, Maria. L^ldeze film over het leven Maria bespeelt hij filmisch de problemen, die rezen Jozef en Maria, nadat fia haar zwangerschap van had vastgesteld. Een elijlLvan katholiek Parijs liep bij de eerste vertoning zer werd in een deel van de weinig gunstig over ge- d?even. Mede daardoor een interessant genoeg om lang over na te praten, idee ook van „Nederland van de Franse tv een ijrview over te nemen met •sch<jnaker van deze film, Jean- oek^ Godard. De filmer zei te- bergjit. dat hij liever slechte i tojieken had gekregen dan lati scheldtirade tegen zijn j oi, omdat je van afwijzende ;itua|iek een hoop kunt leren, •schéén woordenwisseling tus- ?lachJozef en Maria gaat het in lards film op zeker mo lt over „la conception vir- ïle", woorden die Godard ÜÜ_J,in het interview gebruik- De correcte vertaling is I lb^a^e^j^e ontvangenis". e, ^-ia beroept zich tegenóver op die maagdelijke ont- In de ondertiteling ld evenwel gesproken over levlekte ontvangenis". Dat :hter heel wat anders. De vlekte ontvangenis van ia (een dogma van de rk- wil zéggen dat Maria }d geboren zonder erfzonde, onbevlekte ontvangenis dus twintig jaar eerder dan de maagdelijke ont- erwjgenis, aangenomen, dat om Ha haar kind Jezus op of kijkjd haar twintigste jaar oxkg. ;eda^ onjuist gebruik van het 3rd „onbevlekt" zou onder w Ir de verkeerde indruk Se Anen doen postvatten, dat "et rk-kerk een negatieve 1 w^llficatie verbindt aan het ^en«taan van een zwanger- ïr ^p. Het kan zijn nut hebben 1 W(r op te wijzen, omdat Go- uurIüs film t.z.t. mogelijk ook ïtaaiSns land wordt vertoond en ^Staald. En Jean-Luc Godard 'an j ^et hoorbaar niet over „la jception immaculée" (onbe- kt). BRT staakte om bezuinigingen (Van onze correspondent Aad Jongbloed) BRUSSEL BRT-radio en tv staakten gisteren uit protest tegen de be zuinigingen, die de natio nale omroep treffen. De actie was een initiatief van de vakbonden. De tv verdween na het journaal van 19.45 uur. Bij de radio werden de uitzendingen op alle net ten onderbroken van 11-13 uur en van 16-18 uur. HILVERSUM - De uitzendingen van het merendeel van de regio nale omroepén blijken wat het totale luistertijdaandeel betreft op de tweede plaats te komen na de uitzendingen van Hilversum 3 en vóór Hilversum 1. Dit blijkt uit de resultaten van een onderzoek dat in november werd uitgevoerd door de NOS. In de regio Zuid- -Oost Brabant ligt de belangstelling voor de regionale omroep zelfs aanzienlijk hoger dan voor Hilversum 3 (respectievelijk 45 tegen 33 procent), in Friesland is het verschil ten gunste van Hilversum 1 klein te noemen (37 tegen 44 procent). Radio Rijnmond en Radio Stad Amsterdam blijven ten opzichte van de populaire Hilversum- se zender (luistertijdaandeel resp. 49 en 40 procent) echter aanzien lijk achter en moesten zelfs Hilversum 1 (beide regio's circa 27 pro cent) royaal voor laten gaan en kwamen ongeveer gelijk uit met Hilversum 2 (9 a 10 procent). In de regio Radio Noord, Radio Oost en de ROZ (Limburg) bedroeg het luisteraandeel van Hilversum 3 41 procent tegen respectievelijk 34, 25 en 23 procent. EO-discussie over help, ik word een nummer HILVERSUM De Evangelische Omroep is druk bezig de basis te verbreden. Dat gebeurt onder meer via discussieprogramma's. In het programma „Help, ik word een nummer" (uitzending dinsdag 19 febr. Ned. II om 20.00 uur) wordt in de Twentse TH gepraat over de eventuele dreiging door chips en technologie. De Enschedese studenten jzijn als toekomstige wetenschappers niet erg bang een nummer te worden. Discussieleider Jan van den Bosch zag geen kans strikt bij het onderwerp te blijven. Dat was niet helemaal zijn eigen schuld. De vier deskundigen die waren uitgenodigd waren daar eerder debet aan. Ze gaven uit gebreid hun godsdienstige en maatschappijvisie ten beste. Wat. hoe interessant ook, afbreuk deed aan een goede discussie over het hoofdonderwerp. Als deskundigen komen aan het woord dr. J. Middelhoek, hoog leraar aan de Twentse TH, dr. A. Lansink, kamerlid voor het CDA en deskundige op het gebied van de informatica, dr. W.J. Ouweneel, docent wijsbewgeerte aan de Evangelische Hoge school, en drs. P. Jongeling, de vroegere fractieleider van het GPV en ex-hoofdredacteur van het Nederlands Dagblad. HILVERSUM Emancipatie krijgt ook de televisie-makers steeds meer in haar greep. Zo bijt de pittige Jill Gascoine al enkele jaren aardig van zich af als politie-inspecteur Maggie Forbes in de gelijknamige En gelse televisie-serie. Haar ma nier van werken, wordt in de eerste aflevering van de AVRO-serie „Widows" (maan dagavond Ned. I om 21.30 uur) door hoofdrolspeelster Dolly Rawlings (Ann Mitchell) nog eens keurig onder woorden gebracht. „Wat wij vrouwen aan spierkracht missen, moe ten we compenseren door onze hersens te gebruiken". Of deze serie, die wil aantonen dat vrouwen gelijk zijn aan de man, ook boeiende televisie oplevert, valt te betwijfelen. Vast staat in elk geval dat deze door Thames-tv vervaardigde reeks vooral is bedoeld voor kijker die de knikkers leuker vinden dan het spel. Zo krijgt hij, behalve dan in de eerste tien minuten, geen spektacu- laire of echt boeiende televisie voorgeschoteld. Wat schrijfster Lynda La Plante vooral heeft proberen te doen, is karakter schetsen geven van de vier hoofdrolspeelsters. Zo kan de kijker aan het eind van de se rie zelf zijn conclusies trekken. De reeks begint met een po ging van Harry Rawlings, Joe Perelli en Terry Miller een overval te plegen op een geld transportwagen. Doordat de chauffeur in de auto van de overvallers even niet goed op let, ontstaat een botsing en ontploft het dynamiet dat was bedoeld voor de deur van de geldtransportwagen. De drie overvallers komen in hartje Londen om het leven. Snikkend De misdadigers laten drie vrouwen achter die luid snik kend en breeduitgemeten op het scherm kunnen rouwen om het verlies van hun man nen. Waarschijnlijk waren het alle drie eerbare burgers ge bleven, als de leider van de concurrerende georganiseerde misdaadbende Carlos Fisher, niet alles in het werk had ge steld om de dagboeken, die Harry Rawlings, de koning van de Londense misdaad, na liet, te pakken te krijgen. Als zijn vrouw Dolly die boeken vindt in een Londense kluis, blijkt haar man niet alleen alle namen te hebben genoteerd van de mensen met wie hij werkte, maar bevat een van de boeken ook een kant en klaar plan voor een volgende overval. Harry blijkt altijd maanden vooruit te hebben gewerkt om de kans op slagen zo groot mogelijk te maken. Dat misdaad wel degelijk lo nend kan zijn, blijkt uit het geldbedrag in de kluis en de villa die Dolly bewoont. Deze staat midden in een van de duurste wijken van Londen; De hoofdrolspeelsters v.l.n.r. Maureen O'Farrell (Linda), Fiona Hendley (Shirley), Evan Motley (Bella) en Ann Mitchell (Dolly). St. John's Wood. Aan de ande re kant toont de serie ook dat de mensen die het vuile werk opknappen er financiëel vaak minder rooskleurig bijzitten. Wanneer Dolly de plannen heeft gevonden, besluit ze in contact te treden met de twee andere weduwen om alsnog de overval, die haar man had be dacht, uit te voeren. Later komt daar noodgedwongen nog een vierde vrouw bij, de zwarte striptease-danseres Bella. De mannen in deze triologie komen er duidelijk minder rooskleurig af, dan in de mees te tv-series. Zo zijn de Fi§her Brothers de eeuwige con current van Harry Rawlings niet in staat om de dagboe ken van Harry te achterhalen, hoewel ze een groot aantal ke ren zijn huis onderste boven halen. Ook de politie blijkt niet veel waard te zijn. De in specteur, die belast is met het onderzoek, wordt geportret teerd als een onbenul. Hij ver geet constant afspraken na te komen en heeft, ondanks zijn geschreeuw, z'n mannen niet onder de duim. Zijn manschappen blijken ook niet al te pienter. Hoewel ze constant wordt gevolgd, heeft Dolly er geen enkele moeite mee „haar bewakers" kwijt te raken. Zo ontmoet ze zonder problemen in een damestoilet een van de weduwen Linda Perelli (Maureen O'Farrell), terwijl buiten de man die haar moet schaduwen op haar hondje past. Niet ontzien Dat vrouwen elkaar onderling niet ontzien, blijkt ook uit deze serie. Dolly, die haar leider schap direct toont, schroomt niet ferm met haar handen uit te halen, als ze haar standpun ten duidelijk wil maken. Voor al de zwartharige Linda Perel li, die al snel met een volgende man in bed ligt, moet daar on der lijden. Schrijfster Lynda La Plante is inmiddels aan een tweede se rie bezig is waarin de vrou wen, behalve zwarte Bella, op nieuw de hoofdrol spelen. Ze zal een volgend keer met een sterker script moeten komen. Doordat de serie, niet direct in boeiende beelden gevat, vooral laat zien hoe de vier vrouwen de overval voorbereiden en welke problemen daarbij ko men kijken, is het niet altijd eenvoudig de aandacht er bij te houden. HANS PIËT T>T> Regisseur Billy Wilder schrok zijn leven lang niet terug voor „harde" onderwerpen, zelden verzonnen verhalen, maar di rect uit de realiteit genomen, zij het voorzien van een royale dosis eigen fantasie. Zo zien we vanavond zijn film „Het verloren weekend" over een alcoholverslaafde, Ned. II om 23.35 uur. Typerend voor zijn maat schappij-opvatting. zijn mens beeld, en tegelijk voor zijn werkwijze mag nog altijd de film „The big carnival" heten over het te hoop lopen van een nieuwsgierige meute en het complete carnaval, dat wordt aangericht rond in een mijn ingesloten mijnwerkers, men selijk vertier honderd meter boven menselijke rampspoed. Het gaat hierin om een ver zonnen gebeuren, maar Wilder tekent uitermate scherp naar de werkelijkheid het doen en laten van mensen, die uit mee leven met de slachtoffers van een ramp toesnellen, maar ter plekke geamuseerd willen worden, vermaak zoeken, dat er dan ook komt. Kermisple- zier boven de hoofden van stervenden. Niet minder aangrijpend komt de film „Lost weekend" over, waarmee Wilders carrière min of meer van start ging en die handelt over een door de drank verwoest leven. Ray Milland speelt hierin de hoofd rol en omdat Billy Wilder .geen gespeelde rol wenste, maar een uitbeelding van de pijnlijke realiteit, bracht hij vóór tot filmen over te gaan Milland naar een kliniek voor verslaafden om daar van nabij de ellende te ondergaan en vanuit die ervaring zijn rol te kunnen opbouwen. De film kwam als niet minder dan schokkend over. Daar droeg Ray Millands spel niet alleen toe bij, als een uiteinde lijk geestelijk vermolmde fi guur, maar niet minder Wil ders idee om met een verbor gen camera beelden op te pik ken uit het nachtleven van New York, waar alcoholver slaafden steeds verder afdaal den in de goot. Billy Wilder is van oorsprong een Oostenrijker, die op zijn 21e jaar de wijde wereld in trok. Eerst naar Berlijn waar hij de filmgroten van die da gen ontmoette. Toen hij daar na enige tijd was uitgekeken trok hij naar Parijs, dompelde zich daar onder in het filmle ven en koos tenslotte voor Ray Milland verslaafd aan het goedgevulde glas. New York. waar hij zijn draai in de filmerij begon te krijgen Zijn eerste stappen maakten Hollywood duidelijik. dat het niet om een kleine jongen ging. Een andere opmerkelijke film werd „Sunset boulevard", de min of meer beroemde ge schiedenis van het geestelijk verval van filmgroten, die aan het eind van de roem blijven teren op de populariteit, die hen intussen al lang is ontval len en naar jongere sterren is overgegaan. De tragiek van die oudgedienden wordt in die film haarscherp uitgezet <^oor een blik in het verborgen le ven van een idool op retour. Mae West bijv., een trieste oud-actrice in een wereld die haar vreemd is. Billy Wilder koos altijd voor schurend film materiaal, precies zoals men hem in het dagelijkse leven ervoer, een man vol sarcasti sche grappen. Tegenover ac- teurs kon hij zich dat veroorlo ven. Hij behandelde hen nooit - als sterren. Hij noemde acteurs „een noodzakelijk kwaad om een filmverhaal te kunnen vertellen". Hij voegde zich nooit naar de persoonlijke wensen van de sterren, liet - hen weten zich naar zijn eisen te voegen. Zij lieten zich dat welgevallen, omdat Billy Wil der altijd met geslaagde films voor de dag kwam. Daar weet zelfs Marilyn Monroe over mee te praten. Wilders film „Some like it hot" werd een van haar beste films, die zon der Wilder nooit ontstaan zou zijn. Het werd „de" film van Marylin, maar in de filmge schiedenis staat deze omschre ven als een „geweldige Billy Wilder filmkomedie". De film „Lost weekend" biedt geen komedie, maar volop tra gedie, met in de hoofdrol een Ray Milland, die Billy Wilder de film helpt maken, zoals die Wilder voor ogen stond. TON OLIEMULLER EDERLAND 1 NCRV ■30 De Carsons. Australi sche serie. Felicity heeft Jennifer gevraagd getuige zijn bij haar huwelijk, Godfrey is het daar niet mee eens. (15 Een ongewone oma, jioppenserie. Afl.: Oma vlie- ert. 0 Pluizerd. Tekenfilmse- ie. t z#5 Perplex, jongerenmaga- es rtfine. Vanmiddag o.a. een irderfilmimpressie over fantasie bf werkelijkheid en weglo- ichiipen van huis; jongeren pra- derten over de gevolgen. I notNOS iog po V26-TJoUrnaal. 3 TcNCRV n44 Wissels. Het NCRV-ma- gepresenteerd door pick Passchier en Legien bKromkamp. m£0 Bijbels Prentenboek, Afl.: De ark van Noach. ïikbiTELEAC Engels voor gevorder- (Follow me 2). Samen- D/atting les 48 en les 49. NCRV dirOO De Roze Panter en de malfilauwe Kronkel, teken- 1 r£5 Kanaal 13. Tv-serie. Afl. wijl 5: Lusten en lasten. Pim en ele (boor zijn niet meer zo geïn- enteleresseerd in hun radiosta- ige llion. Andere hobby's blijken groineens voorrang te krijgen. noeNOS aan 00 Journaal. iet NCRV op <£8 Op Naar De Top Show, te pRpelprogramma gepresen teerd door Eddy Becker Waarin amateur-artiesten mektrijden om de NCRV Show ningfTrofee 1985. vopO Hier en Nu, actualitei- lenmagazine. gro05 Winds of War (7), Ame- decerikaanse tv-serie. Op naar adatnet feest van Goering heeft we vfug een korte ontmoeting friet Hitler, die hem geen gelegenheid geeft aan het (woord te komen. 55 Kerk Vandaag, actuali teitenrubriek over kerk en isamenlevering. 23.15 Hill Street Blues, Ame rikaanse politieserie. Furil- lo's bureau zet zich in om commissaris Daniels op de burgemeesterszetel te hel pen. NOS 00.10 Journaal. NEDERLAND 2 FEDUCO 17.45 Taal, tekens en regels. Afl. 14: Voltooid deelwoord (herh.). 18.00 Sociale (onzekerhe den voor jongeren. Afl. 6: Werken met behoud van uitkering (herh.). NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Span jaarden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 0]Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. KRO 19.12 Klas8ewerk, spelpro- gramma voor scholieren, gepresenteerd door Hans van Willigenburg. 20.25 Sport op vrijdag, kriti sche beschouwing van ak- tuele sportgebeurtenissen. 21.05 In de voetstappen van een dode, Engelse thriller. De vriend van een soldaat, die in Noord Ierland is om gekomen, klopt aan bij de ouders van deze soldaat en wordt door de familie en verloofde min of meer als een „verloren zoon" bion- nengehaald. NOS 22.30 Journaal. IKON 22.45 Ontmoeting met Pin- chas Lapide. Een program ma rond deze Joodse bij- 23.28 Een bericht van de Wil de Ganzen. NOS 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 23.35 E Het verloren week end (The lost weekend), Amerikaanse speelfilm uit 1945 van Billy Wilder geba seerd op het boek van Charles Jackson. Polly Bergen speelt de rol van Rhoda Henry in de achttiendeli- ge Amerikaanse serie „Winds of war". Ned. I om 22.05 uur. 18.00 Plons, de gekke kikker, teken filmserie. 18.05 Klein, klein kleutertje. 18.20 Jacobus en Corneel. 18.35 Star Trek, Amerikaanse scien- ce-fictionserie. Afl.: Een prive-oorlog- je. Kapitein Kirk en Mr Spock ont moeten op een ogenschijnlijk rustige planeet waar ze vegetatiestalen aan het verzamelen zijn een groep men sen met vuursteengeweren. 19.20 Programma van de LBTO. Uit zending door derden. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Videomatch, videospelletje waarbij twee kijkers per telefoon te gen elkaar uitkomen. Presentatie: Marleen Gordts. 20.25 Wise Blood, Amerikaanse speelfilm uit 1979. Met in de hoofd rollen: Brad Dourif, Daniel Shor en Amy Wright. Regie: John Huston. Ha zel Moots wil de nare ervaringen uit zijn jeugd vergeten en een nieuw le ven beginnen. Na een ontmoeting met de blinde prediker Asa Hawks wordt hij zelf predikant. 22.15 Première. Jo Röpcke presen teert filmnieuws. 23.05 Journaal en Coda. BRT 2 19.00 Villa Temp of: Gejaagd door de rockcultuur. Popprogramma ge presenteerd door Bart Peeters. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.15 Encyclopedie. Afl. 6: Flanders' Technology. 20.55 Panorama, actualiteitenpro gramma (herh). 21.45 Horizon, wetenschappelijk ma gazine (herh). RTBF 1 16.45 Mededelingen van de Onem. 17.00 Schooltelevisie. 17.15 Lollipop, kinderprogramma. 17.50 Plein Jeu weekend, gevarieerd kinderprogramma. 19.00 Ce soir, regionaal magazine. 19.25 Minute papillon. 19.30 Journaal. 20.00 A suivre, actualiteitenmagazi- 21.00 Cine-club de minuit: Malou, Westduitse film uit 1981 van Jeanine Meerapfel met o.a. Ingrid Caven, Gri- scha Hubert en Helmut Griem. Een jonge vrouw heeft moeilijkheden met haar relatie tot haar vriend. Zij doet een poging het verleden van haar moeder te achterhalen, die tijdens de oorlog met een Joodse man trouwde zodat zij moesten vluchten voor de Nazi's. Ook deze relatie liep tenslotte verkeerd af. 22.30 Journaal. TV 5 MUSIC BOX 14.00 Non-stop videoclips. Met om 16.00 een interview met Paul Morley van het platenlabel ZTT over het suc ces van Frankie Goes To Hollywood. 19.00 Kinderprogramma. 19,22 Exercicea de style, theater- produktie. 20.57 Les spermatozoides. 21.05 La terre des vivsnts et Ie royaume de» morts, documentaire- 22.00 Nieuws. 22.30-01.00 Non-stop videoclips. Herhalingen. DUITSLAND 1 15.00 Orientexpress (2), tv-film in van Claude Barma en Pierre Jean 16.00 Tagesschau. 16.10 Die StraQe ist für alle da (1), tv-serie met Camilla Spira. 16.20 Von der Lïebe besiegt, Duitse speelfilm uit 1956 17.50 Tagesschau. 18.00 Hier und Heute. 18.25 WWF-Club. Live vanuit de Stu dio. 19.58 Heute im Ersten. 20.00 CDTageschau. 20.15 Wichita, Amerikaanse speel film uit 1955. Met: Joel McCrea, Vera Miles, Walter Coy, re.a. Regie: Jac ques Tourneur Als Wyatt Earp in het kleine dorpje Wichita in Kansas aan komt wordt hij gedwongen om daar sherrif te worden. Hij vat deze taak serieus op en wil het recht laten zege vieren. Een rijke rancher en zijn cow boys zijn met deze sherrif echter niet zo tevreden. 21.35 Plusminus, wetenschappelijk magazine. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Die Sportschau. Met o.a. IJs hockey: Play-Off kwartfinale. 23.25 Heut'abend... ARD-Talkshow met Joachim Fuchsberger. Gast: Hel mut Zacharias. 00.10 Exil, tv-serie In 7 delen van Robert Muller en Egon Günter nèar de gelijknamige roman van Lion Feuchtwanger. Afl.: Anna. De kleine kranl „Pariser Nachrichten" neemt de strijd op voor de vrijlating van Fritz Benjamin tegen het machtige Duitsland. 01.10 Tagesschau. DUITSLAND 2 14.50 Karneval der Operette. Show- programa met o.a. Melanie Holllday, Peter Mlnich, Mariene Charell, Maria Tiboldi, Rene Kollo, Edith Hancke, CD: Ondertiteling via Tele- Tekst. E Zwart/wit-uitzending. ■U: Zwart/wit-uitzending met ondertiteling via Tele- Tekst. 03: Bij niet-Nèderlandsta- lige zenders: uitzending in orginele versie met onder titels. K3Bij niet-Nederlands- talige zenders: zwart/wit- uitzending in orginele ver sie met ondertitels. 16.30 Freizeit.„ und was man da- raus machen kann. Vandaag: Carna val in andere landen. 17.00 Heute. 17.15 Tele-lllustrierte, gevarieerd magazine. 17.45 E Western von gestern: Dyne- mit für Schleuse 5 (1), tv-film. Tenge volge van de droogte zijn de boeren in Red River Valley straatarm gewor den. Het bedrijf dat een irrigatie-sys teem komt bouwen wordt gesabo- 18.20 Die Rück Show, showpro gramma gepresenteerd door Hugo Egon Balder. 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute. 19.30 Auslandsjournal, reportages van buitenlandse correspondenten. 20 15 Mainz bleibt Mainz, wie es singt und lacht, carnavalsprogramma vanuit Mainz. 23.15 Alfred Hitchcock: Die rote Lola (Stage Fright), Amerikaanse speelfilm uit 1950. Met: Jane Wyman, Mariene Dietrich, Michael Wilding, e.a. Regie: Alfred Hitchcock. De man van de bekende Londense revuester Charlotte Inwood is vermoord. Zij vraagt haar geliefde Jonathan om 'hulp. Jonathan vertelt het verhaal aan zijn vriendin Eve, die vervolgens de assistentie van detective Smith in- 01.00 Heute. DUITSLAND 3 WDF 18.00 Telekolleg II: Die Verbesse- rung der Wettbewerbsfëhigkeit. Cur sus Volks- und Betriebswirtschafts- lehre (19). 18.30 Hallo Spencer, tv-serie 19 00 Aktuelle Stunde, met Bliek' punkt Düsseldort. 20.00 Tagesschau. 20.15 Lander-Menschen-Abenteur, filmreportage over het moeizame vrachtwagenvervoer door de bergen van Columbia. 21.00 Jenseita der groSen Mauer, documentaire-serie over China. Afl. De sprong over de eigen schaduw 21.45 Landesspiegel. 22.15 Jauche und Levkojen (6), tv- -sene naar de gelijknamige roman van Christian Bruckner Maximiliane en Viktor Quint zijn getrouwd. Viktor blijft in Berlijn wonen terwijl Maximili ane op Pönichen woont Als zij merkt dat ze zwanger is bezoekt ze Viktor Berlijn. Ze merkt dat hij een verhou ding heeft en vertrekt weer stilletjes naar huis. Na de geboorte van zoon Joachim begint ze een verhou ding met een jonge officier. 23.05 Rockpalaat. Vandaag met ZZ Top (herh). 00.35 Laatste journaal. Engeland SKY CHANNEL 17.30 Sky Trax 3. Life on Friady met Gary Davies. 18.30 Rich Little's Robin Hood. Co- medyshow van Rich Little met persi flages op de Marx Brothers. John Wayne, Humphrey Bogart e.a. 19.30 Mork Mindy. 20.25 Starsky Hutch. Afl.: Survival. 21.10 The new candid camera. Op namen met de verborgen camera. 21.40 Wayne Shuster. Komische 22.05 The Deadly Ernest Horror Show: Cauldron of blood. Speelfilm met o.a. Boris Karloff en Jean-Pierre Aumont. 23.40-00.30 Sky Trax. Herhaling middagprogramma. BBC 1 rie. 18.30 Friday People, sterren in het spotlicht. 18 58 Weerbericht. 19.00 Journaal. 19.30 London Plus. Actualiteiten. 19.55 Tekenfilm. 20.05 Match of the day live: FA Cup. 5e ronde. 22.25 The Friday Night Movie: Ber lin Tunnel 21. Amerikaanse speelfilm uit 1981 Een man wil met behulp van een ingenieur onder deBerlijnse muur door zien te komen. 00.40 Night court. 01.05 Weerbericht. 18.25 Nieuwsoverzicht voor doven. 18.30 Gevarieerd programma. 19.00 The invadere. 19.50 Phil Silvers Show. 20.15 O.R.S. '85, gevarieerd magazi ne. 21.05 Nature. 21.35 Gardener's world, informatie voor de tuinder 22.00 Victoria Wood - as seen on tv. 22.30 The New Pacific. 23.30 Newsnight, actualiteitenmaga zine. 00.15 Nawsnight Movie: Night of the lepus, Amerikaanse speelfilm uit 1972. Hele grote konijnen terrorise ren de provincie. De Nationale Garde moet ingrijpen. ITV 17.25 How dare you. 17.50 Freetime. 18.15 Blockbusters. 18 45 Nieuws. 19.00 About Anglla. Regionaal ma gazine 20.00 Ma A My girl. Afl Leaving on a jetplane 20.30 Family Fortunaa. 21 00 The Practice. 21.30 Dempsey and Makepeace. Afl Nowhere to run 22.30 That's my Boy. Afl.: Hello young mothers. 23-00 Nieuws. 23.30 Cross Question. 00.10 Snooker. 01 40 Deer diary. NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. TELE AC 10.05 CADCAM, ontwerpen en fabriceren met computers. Les 10 (herh). 10.35 Programmeren met Pascal. Les 13 NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuws voor doven en slecht horenden. 13.40 De kust, voorlich- tingsuitzending. Afl. 1. 14 00 Studio Sport: WK Schaatsen te Hamar BRT 1 13.55 WK veldrijden voor amateurs. Rechtstreekse reportage vanuit Mün- chen. Commentaar: Mark Vanlom- 09.00 Teletekst magazine. 12.30 In- terwaltonie, programma voor Span jaarden en Italianen. MUSIC BOX 08.00 Non-stop videoclips. Met in terviews en reportages. 14.00 Herha- DUITSLAND 1 09.55 ARD-Sport extra: WK Biathlon 10 km Individueel 11 50 Plusminus. 12.45 Umschau. 12 55 Persover zicht. 13.00 Heute. 13 15 Program- ma-weekoverzicht. 13.45 ARD-Sport extra: WK Wielercross voor amateurs vanuit het Olympiapark in Munchen. DUITSLAND 2 11.00 Programma-overzicht. 11.30 Einlührung in das Mietrecht, infor matieve serie over het huurrecht Afl Öfter mal was Neues (herh) 12 00 Nachbsrn in Europa, informatie en amusement voor buitenlanders en Duitsers met bijdragen uit Joegosla vië, Griekenland en Spanje SKY CHANNEL BBC 1 07 45 Open University. 09 30 Roob- srb, kinderprogramma 09,35 The littlest hobo, kinderprogramma 10.00 Saturday Superstore, geva rieerd kinderprogramma 13 12 Weerbericht. 13 15 Grandstand, sportprogramma Met o.a Paartje- sport vanuit Chepstow. Ruby Union Wales - Engeland en Frankrijk - Schotland. ITV 10.25 Sylveeter. 10 35 Scooby, Scrappy end Yabbe Doo. 11 00 No 73. 12.20 Battiest er Gelactica. 13.15 World of sport. HILVERSUM 1 TROS: 16 03 Piekuur 17 55 Mededelinggen (NOS). TROS: 1806 Aktua. (18.30 Sport 19.02 TROS Country. 20.03 Bladgoud. 21.02 En nu de moraal. Afl 50 21.25 Coulissen. 22.02 Sesjun. NOS. 23.02 Mef het oog op morgen. VOO: 0.02 De stemband 2.02 In de mix. 3 02 Peter Teekamp. 5.02-7.00 Ook goeie- morgen. HILVERSUM 2 17.30 Nws VARA 17 36 Dingen van de dag. 18 00 Nws 18 10 BZ OVERHEIDSVOORLICH TING 18 30 De Nederlandse Antillen VARA 18 40 Monogrammen. 19 30 Luchtruim. 20.00 Nws 20.03-24.00 VARA vrijdagavond (22.30 Nws) HILVERSUM 3 NOS 18.04 De Avond- spits VOO 19 02 Curry en van Inkel. 22 02 Countdown Cafe HILVERSUM 4 18 45 Orgelbespeling Afl.: Jos Vogel op het orgel van de Ned. Herv Kerk te Grijpkerke. 19 15 De Cantates van Bach NOS: 20 00 International Concert Podium. Het Nieuwe Symfonieorkest van de RTBF met viool Moderne muziek 21.30 Horizon. Volksmuz. en niet-westerse klass. muz. 22.30 NOS-Jazz - Michiel de Ruyler Vandaag Jazzgeschiede nis en Internationaal Jazz Festival HILVERSUM S IKON 18.05 Kwartier P.P.: 18.20 uitzending van de P v d A. KRO-RKK 18.30 Taal en teken NOS 19 00 Nieuws voor buitenlanders (19 00 Turks 19 10 Berbers. 19 20 Marokkaans-Arabisch 19.30 Spaans 19 40 Homonos. 20.10 Hob- byscoop (computers). RADIO RIJNMOND 16 30 Middag- progr met Enk Post. Morgen HILVERSUM 1 VARA 7 03 Radio Sterrebos 7 30 Hallo hier Hilversum! 10 03 De stand van zaken 11 03 Wie in 't Nederlands wil zingen 12 03 In de Rooie Haan. (NOS vanal 14 00 Flitsen van de W K Schaatsen heren in Hamar 14 03 v/h Tussen Barend HILVERSUM 2 TROS 7 06 TROS NieuwsShow 11 30 Nws 1133 Ak. tua Kamerbreed NOS 12 26 Mede delingen voor land- en tuinbouw) 1230 Nws. 1236 TROS Nieuws Show. vervolg. AVRO 14 00 Pim Ja cobs met hits uit de SOer |aren. (14.30 Nws HILVERSUM 3 NCRV 7 03 Vroegop 7 30 Rabarbara. 8 03 Pop non-stop 9 03 Gospelrock 10.03 Popsjop (ca 11.30 Weerman Hans de Jong) 12 03 Los Vast Special (13.35 De Dtkvoor- mekaarshow) 1403 Hier en Nu. 14 07 Tussenuur HILVERSUM 4 AVRO 7 00 Dag Nacht, dag Dag' <8 00 Nws 8 30 Mooi zol 9.30 Concerto mattinaie. 1100 Kurhausconcert Vandaag de Wiener Instrumentalsollsten VOO 12 00 Strauss en Co 13 00 Nws 13.02 Veronica Klassiek Utrechts Syml Ork mot solist Klass muz. 14 30 Club Veronica Klassiek HILVERSUM 5 NOS 9 03 NOS-Spor- tiel 9 25 Waterstanden FEDUCO 9 30 Magazine Met om 9 30 Open Schooltijd-thema 15 Arbeidstijdver korting 10 00 Taal. tekens en regels. Atl 15 herhalmgslos over voorgaan de lessen 12 t m. 14 10 40 Plaatselij ke Politiek De sociale dienst 11 00 Nederlanders Medelanders RADIO RIJNMONO 10 00 Zaterdag programma mot Henk van Hoorn. Met om 10 00 Nws regio-nws, weer, verkeer 10 03 Weekagenda door Rt- anne van der Giossen 10 30 Portret van Riinmonder door Jan O Swart 11 00 Nws regio-nws. weer. verkeer. 1103 Onderwerp van de week: Mi lieu

Leidse Courant | 1985 | | pagina 15