Schaatswedstrijden )veral in regio UW krijgt steeds meer om handen "t Ie* Mare- 7olop carnaval in Leidse regio BURGERLIJKE X STAND KLACHTEN OVER WONINGEN ZONNEVELD 55 jaar getrouwd Economisch wel en wee C. M. v.d. Zwaan. amb. handel in textiel, gevestigd aan de Hoge Rijndijk 109a is opgehe ven- Firma Gebr. Swanenburg en zonen, grooth. in fruit, geves tigd aan de Zoeterwoudseweg 2 is opgeheven. „Citroen Rijschool" (Van den Hout) gevestigd aan de Toma- tenstraat 10 is opgeheven. „Tvpeburo Text-AH", geves tigd aan de Leuvenstraat 67 is opgeheven. Aan de Smaragdlaan 9 is in ja nuari „Software Select" het vervaard, van software, alsme de de handel daarin en de ad visering op dat gebied, geves- tigd. Aan de Smaragdlaan 64 is „Sa lon Natura", schoonheidsver- zorgingsbedrijf. opgeheven. Drogisterij „De Klaproos", ge vestigd aan de Morsweg 5 is opgeheven. Aan de Hogewoerd 115 is een winkel in groente- en fruit, van Splinter, gevestigd. Aan de Gortestraat 48 is ..Take One" het expl. van een rekla- me- en geluidsstudio geves tigd. De Coöperatieve Vereniging „De Klos", u.a., gevestigd aan het Noordeinde 2A is ver plaatst naar de Zandstraat 10. LPG-Station Leiden, gevestigd aan de Atjehstraat 130, is ver plaatst naar de Adm Helfrich- weg 9. tevens wordt nu ook het inbouwen van LPG-instal- laties gevestigd. Aan de Molenstraat 21 is Gla zenwasserij „Rian" gevestigd. „Tong Ah", Chinees-Ind. rest. en cafébedrijf, gevestigd aan de Breestraat 16 is opgeheven LEIDEN Geboren: Cornells. z.v M. van Duijvenvoorde en J van Duijn; Michelle Yvonne, d v W P A Brands en C. C. M Braun, Maart je Marié. d.v. A Schonenberg en K. Schaap: Jannetje, d v. C J Jonker. Danny Thomas Gerardus. z.v C Driehuijs en J. C. Joseph: Vincent, z-v J van Rossen en J Geskus; Gus- tav Othniel Karei Myron. z.v O M Belfor. Manon Christina Elisabeth, d v. C R B van der Waals en J J Korswagen. Evelien, d.v P H M van der Hulst en M E Dekker. Maarten. z.v M. Ouwehand en M Ros. Anne. d.v C L Vooijs en A Verburg; Remco, z v M. van Delft en J Kamphues. Stephan. z.v. J Bliek en E J. de la Rie, Manska. d v JHJ van Werkhoven en M S van Beelen. Mats. z.v J A Broekhof en G J H va.i Leeuwen, Lizzy, d.v W Kuiters en C M. Boer, Zaher. z.v. A. Rhioues en J Jali; Klaartje Wilhel- mina. d v A J M van Leeuwen en T A M de Koning. Jasper Cornells, z.v. E. R K Spoor en J H. Smits. Nienke. d.v W N Timmers en J P van Heyningen, Petrus, z v PC de Kraker en E R Wiskerke, Rowena. dv J L. P A Rnnsburger en T Guijt; Sebastiaan Huibert. z v A C Cornelissen en J H H Hoijtink: Mi chael Benjamin, z.v R van der Heij den en M B Cramer. Lucas, z.v J Wijntjes en A Benschop. Muartje. d v P van der Bent en M van Duijn Michael, zv P J Meijvogel en A van Beelen. Selma, d.v K Bay ram en F Bayram, Rutger. 7. v J W Kamp en M Dahmen, Kimberlev d.v C A van Es en M C W IU ver bergen; Sandra Bianca. dv A Bo- gerd en J E Dijxhoorn; Eline Susan- ne. d.v H R Eibers en J G van Leeuwen, Valeska. d.v I Hartevelt. Jacobus Comelis. zv WH Bey. Dennis. t v R P D van Berge Hene gouwen en C M Susan. Abdealilah. z.v B Seddouki en F Moussatcn. Si- mone. d.v C D van Delft en A J de Mooij Gehuwd: P H Rodenburg en V F Prijs; E. H Vossepoel en Joe Swat Hwa Overleden: C M Hoogeveen. geb 25-6-1902. vrl geh gew met T P de Vroomen, M A Bouhuijs geb 16-10- 1913, vrl echtg van J Kroon, A. J Arends, geb 23-1-18%, man. I Rijma geb 19-6-1906. man, C Schouten geb 4-9-1916, vrl gch gew mot T Smit; G Gritter, geb 6-9-1916, man. J N de la Mar geb 6-4-1927 man. A. van Soest, geb 3-3-1928. man. A van Slingerland!, geb 15-2-1906. vrl H Beckcr. geb 29-10-1922. man. M Kersbergen, geb 8-2-1910 man. B W C A M van den Brand, geb 26-7-1951. vrl echtg van G J M van den Dries; D Beumcr geb 15-4-1914. vrl. geh gew met E J E W Al berts. C. H Koolloos gah 28-5-1903. vrl geh gew met L Zonderop. H Stokkel. geb 8-12-1916 man. N CH Hesterman, geb 2-9-1910. man. A D Pool. geb 27-1-1912. man. J Bouse- mu. geb 27-9-1891. vrl geh gew met J H de Vries WIDENS OMGEVING ËoidócCoutfUit VRIJDAG 15 FEBRUARI 1985 PAGINA 13 1FELTJE-DEK-JE 5000 MAAL i^ERWOUDE Tafeltje-dek-je te Zoeterwoude heeft een ngrijke mijlpaal bereikt met het verstrekken van de 5000e ltijd. Na een wat aarzelend begin in 1981 blijkt de warme ltijd-verstrekking in een duidelijke behoefte te voorzien. De lijkse groei van het aantal maaltijden onderstreept dat nog [eerste jaar van ..Tafeltje-dek-je" (1981) werden 515 maaltij- aan huis bezorgd, in 1982 was dat aantal al gestegen tot 1005. r 1983 was de groei iets minder spectaculair namelijk tot een al van 1339. Vorig jaar nam de animo weer sterk toe, want werden 2158 maaltijden bereid in de keuken van bejaar- :entrum Huize Emmaus, om vervolgens door vrijwilligers te den bezorgd bij de mensen die om welke reden ook niet zelf warme maaltijd kunnen bereiden. Driemaal per week, ndag. woensdag en vrijdag, worden door Tafeltje-dek-je Itijden verstrekt. De kosten per maaltijd bedragen zes gul- en voor dat bedrag krijgen de mensen een prima, volledige ltijd op tafel. Ook aan de diabetici wordt gedacht. NVK Leiden 10 jaar LEIDEN De Nederlandse Vereniging van Voedings- en Keukendeskundigen (NVK) herdenkt op 5 maart het 10-jarig bestaan. Dat gaat gebeuren in verpleeghuis Leythenrode aan de Hoogmadeseweg 55 in Leiderdorp. De NVK is opgericht met het doel het werk in de keuken te stimuleren en te verbeteren. Door middel van lezingen, demonstraties en excursies blijven de leden op de hoogte van nieuwe ontwikkelingen en komen ze met el kaar in contact. In de periode van september tot en met mei worden er vrijwel maandelijks activiteiten ontplooid. Inmiddels telt de vere niging 15 afdelingen in Nederland. Voor in lichtingen kan men contact opnemen met bij secretaris A. Prevo. Anne Frankweg 38. 2331 GP in Leiden. Telefonische inlichtingen: 01719-19212. Gewonde bij aanrijding ALPHEN AAN DEN RIJN Een 51-jarige man uit Wou- brugge is gisteravond gewond geraakt toen de auto waarin hij zat, tegen een andere auto botste. De bestuurders van bei de auto's raakten niet gewond. Het ongeluk gebeurde rond ne gen uur op de kruising Van Lennepstraat-Nicolaas Beets- straat. De ene auto gaf de ande re geen voorrang. De gewonde is naar het AZL in Leiden ver voerd. Beeld bij Driehof HAZERSWOUDE De Culturels Raad van Hazerswoude wil bij het bejaardencen trum Driehof een beeld laten plaatsen. Deze week adviseerde de raad het college van B en W om bij Driehof hiervoor plaats in te ruimen. De huur van het beeld gaat de Culturele Raad rond de vijfduizend gulden per jaar kosten. Dit bedrag wordt dan „opge spaard". waarna het beeld eigendom wordt. Tijdens de duur van het huren kan het beeld ook worden ingeruild. Tot de activiteiten die de Culturele Raad dit jaar zal ontplooien, behoren verder het organiseren van een aantal lezingen, koor uitvoeringen en vier kindervoorstellingen. Samen met de al bekende activiteiten, zal dit waarschijnlijk tot gevolg hebben, dat de Culturele Raad voor het eerst sinds zijn oprichting geld te kort zal komen. ZOETER WOUDS PLATFORM WIL GOEDE START MAKEN ZOETERWOUDE Het Platform Zoetenvoude start de ko mende week zijn activiteiten. Het Platform houdt morgen om tien uur een voorlichtingsbijeenkomst in Ons Huis aan het Kos terpad. Op deze bijeenkomst, die van tien tot twaalf uur wordt gehouden, kan men kennis maken met de begeleiders en wordt informatie verstrekt over het Platform. Er zal voorts een kleine demonstratie worden gegeven door de volksdansgroep waarbij het mogelijk is zich aan te sluiten. Volgende week wordt gestart met de volgende activiteiten; op maandagmiddag gespreksvoe- ring en volksdansen voor ouderen; op dinsdag hobby en kleine karweitjes; op woensdagavond gespreksvoering; op donderdag ochtend trefcentrum in Ons Huis; op donderdagmiddag volks dansen voor jongeren; op vrijdag ontspanning en sport. Onlangs is een programmaboekje in Zoeterwoude verspreid waarin de activiteiten zijn opgenomen. Voor nadere informatie kan men zich overigens ook wenden tot de algemeen secretaris; A. Koevoet. Jan van Banningstraat 33, telefoon 2618. HAZERSWOUDE Het college van B en W van Ha zerswoude zal zich beraden over de rol, dat het moet hebben in de problemen, die zijn ontstaan tussen het bouwbedrijf EGBO en bewo ners van door dit bedrijf in Plan Zonneveld gebouwde huizen. Het gaat om wonin- en aan de Melkweglaan. teenbokstraat, Saturnus- plein, en Watermanhof en de groeiwoningen aan de Jo seph Haydnlaan, waarvan de kopers ernstige klachten hebben over de staat, waarin de woningen zich bevinden EGBO heeft tot nu toe niet ge reageerd op pogingen van be woners, om dit bedrijf de ge breken te laten verhelpen De bewoners hebben nu de Vere niging Eigen Huis ingescha keld. Eigen Huis vindt de klachten van de bewoners ge grond Leden van de raadscommissie voor openbare werken toon den zich gisteren verontrust over het grote aantal klachten. Uit een enquete van het Wijk- committee Rhijnenburch blijkt, dat rond de negentig procent van de eigenaars lich te tot ernstige klachten heeft Tot nu toe waren alleen enke le kleinere gebreken bij de ge meente bekend keer door 50 tot 70 bejaar den bezocht. Daarnaast is er wekelijks een soos voor bridgers, schakers en dammers, die telkens 20 bezoekers telt. Verder is er fiog de soos voor geestelijk gehandicapten en zijn er de maandelijkse koffie ochtenden. Tafeltjedekje ver strekte in 1984 3660 dubbele maaltijden en 551 diepvries- maaltijden aan bejaarden en zieken. De maaltijden worden bereid in de keuken van het bejaardentehuis Adegeest. Voor de autodienst zijn weke lijks 22 chauffeurs in touw, ie der 3A uur, voor het vervoer van en naar de verschillende activiteiten voor de ouderen. Meer chauffeurs zijn echter nodig voor het bezoek aan pa tiënten in Schakenbosch en Prinsenhof. Ook breidt het aantal bezoeken aan eenzamen en ouderen zich uit. Een suc ces was het afgelopen jaar de voorjaars- en najaarskleding- beurs. In maart brachten 173 personen 2410 stuks kleding in, waarvan 53 procent in an dere handen overging, in sep tember brachten 246 personen kleding aan en van de 3400 stuks werd ongeveer de helft verkocht. Overigens zijn de kledingbeurzen evenals de verkoop van kinderzegels zeer tijdrovende activiteiten. Het algemeen nummer voor hul- paanvragen bij de UW is 01717-2817 of 3957. Men kan zich via die nummers ook aan melden als vrijwilliger. Sinds enige jaren bestaat de UW niet meer uitsluitend uit da mes, er zijn in Voorschoten nu ook heren aangesloten. De heer en mevrouw Bennis-van Rijn. die in het Zoeterwoud- se bejaardencentrum „Huize Emmaus" wonen, werden giste ren aangenaam verrast door burgemeester Houdijk en zijn echtgenote. Het was namelijk gisteren precies 55 jaar gele den dat Adrianus Bennis en Johanna van Rijn in het (burger lijk) huwelijk traden. Het feest wordt 26 februari gevierd, de dag dat het paar 55 jaar geleden voor de kerk trouwde. Die dag is er een eucharistieviering in de kapel van Huize Em maus. Daarna komt de gehele familie, het paar heeft elf kin deren, bijeen in het Blesse Paard in Stompwijk. tEEK De IJsvereni- l Alkemade organi- •t zondagochtend op de dijsbaan in Oude Wete- afvalwedstrijden voor en meisjes van 11 jaar, 1$ en 14 jaar en 15 en 16 jaar. Het eve- jient vangt aan om [10 uur 's morgens. Het jhrijfgeld bedraagt een per persoon. IJsclub Rijpwetering or- seert zondag om 13.30 [sleewedstrijden voor da- heren Rippers. Ook de tussen 12 en 15 jaar kan .„oen. De wedstrijden wor- crohniiHen op de Ripse de Pastoor van der ter hoogte van de van Zwetsloot. In- vanaf 13.00 uur ter De Rijpweteringse IJs- organiseert verder vol- week dinsdag Koppel voor heren. De plaats op de Kop- Start is om 13.30 vanaf de molen op de Poeldijk. kan vanaf 13.00 de molen of telefonisch heer Zonderop, tel. Alkemade is zon- actief op de ijsvaan van Wetering. Daar worden afvalwedstrijden de jeugd gehouden in de 11/12 jaar, 13/14 en 14/15 jaar. Aanvang uur, inlichtingen tel. LEIDERDORP Een meerderheid in de Leider- dorpse gemeenteraad lijkt zich te kunnen vinden in de financiële opzet van een kinderdagverblijf. Dat constateerde wethouder J. Bezemer gisteravond tij dens een vergadering van de raadscommissie finan ciën. De VVD en de link se partijen kunnen zich bijna helemaal vinden in het financiële plaatje zoals dat in de nota Kinderop vang in Leiderdorp wordt geschetst. Alleen het CDA vond bij monde van de heer A. Roest dat de eigen* bijdrage van de ouders fors omhoog moet. Ook de VVD wil dat de ouders meer betalen, maar de libera len staat een minder drasti sche verhoging voor ogen. De onkosten die de ouders thuis ook hebben, zoals luiers en voeding zouden ze ook zelf wel kunnen betalen als het kind op het kinderdagverblijf zit. het zou dan gaan om onge veer 7000 gulden per jaar. De linkse partijen vroegen zich gisteravond af of er juist niet te veel is beknibbeld. Zoals be kend is het de bedoeling dat het Kinderdagverblijf samen gaat met de Stichting Kinder speelzalen Leiderdorp, waar door volwaardige kinderop vang voor kinderen van zes weken tot en met vier jaar ontstaat. Het geheel wordt dan ondergebracht in kleuter school 't Startblok. De jaarlijk se kosten zouden dan op 45.000 gulden extra uitkomen, aan zienlijk lager dan in het oor spronkelijke voorstel, waarbij een zelfstandig optredend kin derdagverblijf jaarlijks het dubbele zou kosten. Volgens de heer Roest wordt er voor de kinderspeelzalen nu te weinig geld uitgetrokken in verhouding met het kinder dagverblijf. „De gemeente meet met twee maten. De ei gen bijdrage van de ouders van kinderen die op de kin derspeelzaal zitten is veel ho ger", stelde hij. Wethouder Be zemer wees deze beschuldiging van de hand. „Het gaat om verschillende dingen. Bij een peuterspeelzaal is geen sprake van dagopvang, bij het kinder dagverblijf wel". De dekking van de extra kosten levert voor de gemeente geen proble men op. Wethouder Bezemer vertelde gisteren dat er 80.000 gulden beschikbaar is. Verder was er een meevaller op de welzijnsbegroting waardoor de verbouwingskosten in één keer kunnen worden afge schreven. Alecto De oplossing van het velden- probleem van hockeyvereni- ging Alecto is gisteravond nog niet duidelijk in zicht geko men. Wethouder Bezemer toonde zich bereid op korte termijn een financiële oplos sing te zoeken. Alecto wil een kunstgrasveld ter vervanging van de slecht bespeelbare hoc keyvelden in sportpark De Bloemerd. De hoge kosten die aan een dergelijk veld zijn verbonden, ongeveer 650.000 gulden lijken vooralsnog een niet nemen hindernis. Ook bij dit project ligt het CDA dwars. De heer Roest vond dat het bestuur van Alecto wel erg gemakkelijk dacht over de aanleg van een kunstgrasveld. „Dat veld komt er deze zomer wel even, is de verwachting van Alecto. En de gemeente wordt dan voor het blok gezet. Maar is is geen geld voor een kunstgrasveld en ik zou het onjuist vinden dat geld uit het grondbedrijf te halen. Er zijn trouwens andere zaken die veel belangrijker zijn, zoals het zwembad. Alecto kan het beste maar doorgaan met het sparen van de 150.000 gulden eigen bijdrage en dan zien we in 1987 wel weer", aldus Roest. Volgens het CDA-raadslid zou eerst bekeken moeten worden of Alecto velden van voetbal vereniging RCL en korfbal vereniging Velocitas mede zou kunnen benutten. Ook me vrouw M. Holierhoek (PvdA) zag meer in die oplossing, om dat velden voor buitensport steeds vaker onderbezet zou den zijn. De Does Een plan ter verbetering van zwembad De Does zal nog wel even op zich laten wachten. De commissie besprak gister avond het rapport „Drijven of kopje onder" van het zwem- badbestuur. Alle partijen het er over eens dat het zwembad een basisvoorziening is en dat er iets moet geburen om het exploitatietekort terug te drin gen. Wethouder Bezemer zal een aantal mogelijkheden be kijken, zoals schaalverklei ning, verminderd grondge bruik, energiebesparing en het plan van de VVD om van het zwembad een voorziening te maken die niet afhankelijk van het weer is (overkapping van het buitenbad). Daar zal echter veel tijd over heen gaan, waarschuwde Bezemer gisteren. /STREEK Het WJ: havalgedruis barst ^met'V0 'n a^e hevig- .n vap l°s- 1° het Leidse naafihuis overhandigt wet- es mider P.H. Schoute de n<'Mitels van de stad aan tekstrs vilein de Eerste' vertj de de vereniging ditspotten". De Hutspot- krai vieren weer zoals ge- mjikelijk carnaval in het Ser4onius Clubhuis aan de Noordwijkerhout wordt ~j^f morgen tot en met dins- H|elke avond carnaval ge- I |'d in De Schelft en bij Van I IjGeest. Voor de meer beza- feestgangers is er in De *Élft de Blauwe Tram. I Tiaal voor jongeren is er op een carnavalsdisco. residentie van Van der 1 I opent elke avond de - j ^en. De boerenbruiloft zal fgUjnaandag weer gevolgd ^^pen door de traditionele Iltijd van boerenkool met 6t. De optocht zaterdag bui/ét een stoet van drie kilo- 1 ivcfcr. De kinderoptocht be- vasfeieen Paar uur eerder, na- tan vïik om elf uur. Zondag is er Ie Schelft kindercarnaval fef twee uur. Blaaskapel De Sprotbuiken verzorgt zondagmiddag en dinsdagavond carnavalsfeesten in Café Martien Hogenboom aan de Sotaweg 150 in Roelof- arendsveen. Zondag is de aan vang om 16.30 uur. dinsdag om 20.30 uur. Traditiegetrouw werken de Sprotbuiken maan dagavond mee aan de carna valsviering in Bejaardentehuis Sint Jacobus aan het Noord einde in Roelofarendsveen. Het hoogtepunt van het Zoe- terwoudse carnaval moet morgen plaats hebben. Dan wordt de optocht gehouden ge volgd door het snotneuzenbal. terwijl 's avonds het slotbal op het programma staat. Zaterdag om 14.00 uur vertrekt de op tocht vanaf het Muziekcen trum. Via de dorpskern zal de stoet omstreeks 15.30 uur arri veren bij Don Bosco. Entree f2.50. Zaterdag wordt vanaf 21.00 uur in Don Bosco, het slotbal gehouden. Zoeterwoude zal dan de primeur meemqken van het optreden van de vrou welijke carnavalsvereniging De Jolige Mina's. Zondaga vond is er nog carnavalsdisco in Don Bosco. Entree ƒ5. Een prijsvraag van de carnavals vereniging leverde een prijs op voor: Margot Paardekooper, Annelise Bot, Marion van der Krogt. Jolanda Berg, J. Lut, Corry Hanegraat en mevrouw Kransse. In Stompwijk, dat voor car navalsvierders Gaandrie heet zullen Prins Piet II, page An- toinet en de Raad van Elf van avond een bezoek brengen aan de kelder onder het Dorpshuis waar de jeugd carnaval viert. Wie het mooist verkleed is, valt in de piizen. Morgenoch tend wordt de hamer van de Dorpsraad opgehaald in Leid- schendam. Morgenmiddag is er een optocht, gevolgd door kindercarnaval in het Blesse Paard. Morgenavond wordt hier ook het gekostumeerde bal gehouden, met een wissel beker voor de mooist verklede familie. Zondag geeft de Gaan- driaanse fanfare een concert in het Dorpshuis. Maandag wordt Huize Emmaus in Zoe terwoude bezocht, daarna gaan de Gaandriërs op bezoek bij de Damzwabbers. Dinsdagmiddag zijn de oudere Stompwijkers aan de beurt en dan volgt nog een slotbal. In Warmond, het Rijk der Bil- lenprikkers is vanavond vanaf negen uur een bal in Hotel De Zon. De muziek is in handen van Silvermachine en House- band Royal. Morgen om half twee is er kindercarnaval in 't Trefpunt. Het Prinsenbal mor genavond vanaf half negen in Meerrust wordt opgeluisterd met muziek van Mara Bunte en de Houseband. De carna valsoptocht vindt plaats op zondag om een uur vanaf de Lommerlustlaan. Het thema van de optocht is Warmond, recreatiegemeente. In het clubhuis van Warmunda wordt een groot familiefeest georganiseerd vanaf half drie. Maandag 18 februari is er dis co vanaf acht uur in 't Tref punt. Dinsdag is het de beurt aan de bejaarden om vanaf half twee carnaval te vieren in Mariënhaven. Het carnaval wordt dinsdagavond afgeslo ten met het Boerekielenbal vanaf acht uur in 't Trefpunt. In samenwerking met de car navalsvereniging „De Floras tampers" organiseert de stich ting Jeugd- en Jongerenwerk Oegstgeest zondagmiddag in Taberna een kindercarnaval. Naast het optreden van een clown worden er tussen de be drijven enkele tekenfilms ge draaid vanaf een uur. .Drieluik" organiseert aan staande maandag 18 februari een carnavalsdisco in Jonge- rensociëteit „Meddle" in Oud Ade voor jeugdigen van 12 tot en met 15 jaar. Aanvang: 20.00 uur. De avond wordt om onge veer 22.30 uur afgesloten. Car navalskleding is verplicht. Leiderdorp houdt een marathon op de Deelnemers moeten acht jaar oud zijn. is er maandag vanaf uur de „Dorpenontmoe- met Koudekerk. De IJsclub Zoeterwoude orga niseert zondag het officiële kampioenschap lange baan voor senioren. Het programma vermeldt de 500 meter, de 1.500 meter en voor de best ge- klasseerden nog een 3.000 me ter. De wedstrijden op de Noord Aa beginnen om 13.00 uur. Bij slecht weer zal een koppelwedstrijd met vaste koppels (dus niet via loting) plaatsvinden. Maandag kan de jeugd de „ijzers" onderbinden. De kinderen van de lagere school kunnen dan om 12.00 uur de krachten met elkaar meten terwijl de jongens en meisjes van het voortgezet on derwijs vanaf 14.00 uur in ac tie komen. Deze wedstrijden zullen in de dorpskern worden verreden ter hoogte van het „eiland" aan de Noordbuurtse- weg. Ter Aar In Ter Aar wordt morgen en zondag de Plassentocht gehou den over 10, 20, 30, 60 en 90 km. Starten vanaf 9.00 uur bij de Ter Aarse landijsbaan. Oostkanaalweg 3 of bij Pavil joen De Witte aan de Lange- raarseweg. Zondag vindt er in Ter Aar een districtswedstrijd voor C- en D-jeugd plaats. Aanvang 10.30 uur. De IJsclub „Nut en Vermaak" organiseert komende zondag vanuit Stompwijk toertoch ten van 30, 45 en 60 kilometer door de polder en de omge ving. Inschrijven is mogelijk vanaf tien uur voor vijf gul den per persoon. Start en in schrijving bij de Hoge Brug. Voor elke deelnemer, jong of oud, is een herinneringsme- daille beschikbaar. Koppelkoers De ïjsclub Hoogmadc organi seert 17 februari een koppel- koers voor leden op de Does. De koppels worden via loting aangewezen. De wedstrijden beginnen om twee uur. Een beeld van de schaatswedstrijden in Stompwijk eerder dit jaar. r 3 bal masqué bij de Hutspotten in 1979. loof VOORSCHOTEN De vrijwilligerswerkzaamhe- den bij de afdeling Voor schoten van de Stichting Unie van Vrijwilligers zijn in 1984 sterk toegenomen. Daarom heeft de UW dringend aanvulling no dig van vrijwilligers. De UVV heeft momenteel wekelijks vijf activiteiten in het kader van het open bejaardenwerk. De grote bejaardensoos van de UVV wordt op maandag middag en woensdagmid dag gehouden en iedere

Leidse Courant | 1985 | | pagina 13