oodse theoloog Pinchas Lapide lichter bij Jezus dan de christen MUSIC BOX IN STEREO OP KABEL Duitsland Engeland ■.DIO/TELEVISIE ficidaeSouAcmi DONDERDAG 14 FEBRUARI 1985 PAGINA 17 EN AMERIKAANSE NIEUWS- fZENDINGEN OP NEDERLANDSE TV I HA AG/LEIDEN De Haagse en Leidse kabelmaatschap- zijn niet van plan gebruik te maken van het aanbod om rikaanse uitzendingen op de Nederlandse tv te brengen, {zover bekend zijn er geen plannen op korte termijn van mogelijkheid gebruik te maken, aldus een woordvoerder Laserna. Rijswijk. Hierdoor wordt voorbijgegaan aan de pro- Ima's die de Amerikaanse tv-maatschappij Turner Broad- hg System (TBS) gaat aanbieden aan Europa In september Ie TBS beginnen haar nieuwsprogramma Cable News Net- k per satelliet naar Europa uit te zenden. Zo zal dit program- Jok aan de EBU worden aangeboden. De NOS. lid van de j, liet ons desgevraagd weten nog geen aanbod te hebben tangen van de Amerikaanse tv-maatschappij. Zij verwacht jigens niet dat het programma op de Nederlandse tv zal ver ijlen. Soortgelijke aanbiedingen heeft de NOS eerder gehad. Jr die gingen toen ook niet door. Formeel kan de NOS een jtelijk aanbod doorspelen naar de kabelexploitanten, die voor 3nding de toestemming van de minister van WVC nodig Hilversum 5 en herverdeling zendtijd drukken luisterdichtheid HILVERSUM - De opwaardering van de omroepen EO en VPRO naar de B-status, de komst van Hilversum 5 en de daarmee samen hangende herverdeling van zendtijd, ten koste van de herkenbaar heid van de programma's, blijken de belangrijkste oorzaken van de terugval in de luisterdichtheid van vooral de radio-zenders Hilver sum 1 en 3. Deze conclusie trekt de afdeling Kijk- en Luisteron derzoek van de NOS na een in november gehouden meting van de gemiddelde luisterdichtheid van alle Hilversumse zenders. Uit dat onderzoek is naar voren gekomen dat de gemiddelde luis terdichtheid per kwartier van Hilversum 1 tot en met 5 over de maand november '84. anderhalf procent lager lag dan in de verge lijkbare periode van '83. Tegenover deze terugval staat een lichte stijging van de belangstel ling voor illegale en buitenlandse stations. De belangstelling voor regionale zenders bleef ongeveer gelijk. Krantenkoning lonkt naar Frans tv-net (Van onze correspondent Bob van Huët) PARIJS De Franse krantenkoning Robert Hersant heeft serieuze belangstelling voor Canal Plus. het vier de Franse televisienet, dat alleen door abonnees ont vangen kan worden. Hersant maakte in zijn eigen krant „Le Figaro" bekend dat hij Canal Plus wil kopen. Zijn spectaculaire aan kondiging komt enkele dagen nadat de aandelen van de regerings-advertentiegigant Havas (grootste aandeel houder van de Franse abonnee-tv) sterk in waarde wa ren gezakt. Reden van die daling is o.a. een stroom van geruchten over op handen zijnde particuliere tv-zen- ders in Frankrijk, die „gratis" hun films zouden gaan vertonen. Hersant zelf maakte onlangs bij wijze van stunt al de samenstelling van de directie van zijn eigen televisiezender „TVE" bekend Zodra president Mitter rand vrije zenders toestaat wil Hersant de lucht in. inder t zijnl >p de land.i-VERSUM Geen se vader, zo werd eens iiand)POmen "'t joodse arijs) jig. of hij houdt bij de isker^jorte van zijn eerste LindJi rekening met de mo- -hari^jkheid, dat die wel Maas),** de beloofde messias sport- kunnen zijn. Rei-(die trant van denken peegt zich de theologi- l ana-0 kijk van de joodse Kaïfitèlgeleerde Pinchas maarijide, met wie IKON-tv kjdag op Ned. II om 5stheii5 uur een gesprek uit- Neerjdt. In verschillende iken van zijn hand, ge- i Me|even met veel begrip (r de joods-christelijke Henkpitie, zoekt hij in de L^jrift naar uitgangspun- voor een tijden en cul- naaren overspannende kijk de leer van Jezus. Als Noord komt hij tot interpre- akijeles die door christenen belangwekkend wor- ervaren. Daar gaat in deze IKON-uitzen- g over, drie kwartier i9.40 jachjide, geboren in Wenen, /Uk-[eerde in Canada, trok als uitkist naar Israel, zijn huidige [t S.feöjfplaats, en promoveerde A.| Theoloog Pinchas Lapide studeert constant. in Keulen. Hij houdt al jaren contact met christelijke theolo gen, onder wie Martin Buber. Hij zoekt bij voortduring het gezelschap van godgeleerden van christelijke signatuur, om dat hij uitgaat van het inzicht, dat de eeuwige waarheid te achterhalen moet zijn aan de hand van voortdurende dia loog. Zeer onlangs deed Lapide op zijn reizen ook ons land aan om het gesprek met theologen te zoeken. Het afzien van ma teriële waarden acht hij te be horen zowel tot de joodse ge loofstraditie als tot de christe lijke. Hij noemt dit een voor waarde voor het zoeken van God. Hierover o.a. zal hij in de IKON-uitzending van gedach ten wisselen met de gerefor meerde Simon Schoon, de joodse Judith Druk. beiden van het overlegorgaan joden en christenen. Piet Hoogeveen van het Leerhuis en studen tenpastor Pim Ligtvoet. Gedachtenstroom Om enig inzicht te krijgen in de theologische gedachten- stroom van Pinchas Lapide ci teren wij met toestemming van de uitgever. Ten Have BV. Baarn. in onderstaande uit Lapide's boek „Hij leerde in hun synagogen, een joodse uit leg van de evangeliën", waar van verleden jaar al de vierde druk verscheen. Uitweidend over wat hem met Jezus verbindt, schrijft Lapide. dat zijn jodendom „katholiek" genoeg is -in de oorspronkelij ke zin van „allesomvattend"- om met het beeld van Jezus uit de voeten te kunnen. Hij wijst er op, dat hij een zesvou dige verbondenheid met Jezus ervaart. Hij voelt zich verwant aan Jezus door de joodse grond, het land waar Jezus leefde, hij spreekt en denkt in dezelfde taal, het hebreeuws, het oud? testament kennen zij beiden in de oorspronkelijke uitleg, het spreken in beelden en gelijkenissen, voortkomend uit de oosterse fantasie. Zij de len voorts de zorg om Israel en tensllotte gaat hem om het on gezegde. Met dit laatste bedoelt Lapide, dat je om de woorden van Christus goed te kunnen verstaan je twee dingen nodig hebt, ten eerste de op een doorschouwende manier te le zen tekst en ten tweede de in stelling om de diepere zin ach ter het woord te verstaan. Op een dergelijke intense relatie met de persoonlijkheid van Je zus kan volgens hem een christen zich nooit beroepen Daarom is het van levensbe lang voor christenen om open te blijven staan voor de joodse uitleg van de woorden van Je zus. Deze uitspraken van Lapide worden algemeen onderkend als inbreng van betekenis in de christelijke discussie over Jezus. Wat men joods-christe lijke traditie noemt ligt min der verscholen in wat in beide kerken aan rituele handelin gen wordt beleefd en veel meer in de herkenning van zuiver joodse elementen in het leven en in de leer van Jezus. Dat Christus op de wereld zou zijn gekomen om de joodse leerstelligheid, sprekend uit bijv. het sabbat-verhaal, een meer christelijk gezicht te ge ven. leidend tot het christen dom, kan ook gezien worden als een te ingrijpende eigenge reidheid van de aanhangers van het christendom. In die zienswijze zou Jezus de godde lijke leer, via Mozes aan het volk gegeven, weggenomen hebben van de rabbijnen en m handen hebben gelegd van zijn naaste leerlingen, de apos- Infiltreren Lapide krijgt te maken met die opvatting in zijn gesprek ken met christenen. Daaruit vloeit zijn behoefte voort om met zijn joodse gedachten over de leer van Jezus te blijven in filtreren in het christelijke denken. Schrijft hij letterlijk: „Ik geloof dat hier de joden hulp zouden kunnen bieden om deze lang verborgen en verstopte Nazarener te heront dekken en geloofwaardig en levensecht te laten zien". Dit heeft consequenties voor de joodse inzichten omtrent het paasgebeuren. de opstan ding. en de betekenis van Je zus als Heiland voor alle vol keren. Daarover stelt hij sa mengevat, dat op paasmaan dag de wegen van joden en christenen zich scheiden. Maar de joodse profeten, ook Jezus, dragen de ondubbelzinnige zendingsopdracht een licht voor de volken te zijn. Dat is wat christenen en joden bindt. Zijn gedachten hierover ont wikkelt hij in genoemd boek. dat evenals het gesprek op IKON-tv de moeite van het kennis nemen waard is, omdat hij een wereld ontsluit, de joodse denkwereld waaruit Je zus is voortgekomen. TON OLIEMULLER Gary Glitter (midden) heeft net met een druk op de knop de uit zendingen van Music Box de Haagse en Leidse kabel opge stuurd. DEN HAAG Music Box. de Engelse satelliet-muziekzender zal de geschiedenis in gaan als het eerste Europese televisie kanaal dat stereo-uitzendingen verzorgt Deze primeur, die een week lang door kabel maatschappij Casema op zijn teletekst-pagina's werd aange kondigd als „de grote verras sing". werd gisteren wereld kundig gemaakt bij de ïntro- duktie van Music Box op de kabelnetten van Den Haag, Leiden, Wassenaar, Voorburg, Leiderdorp. Oegstgeest. Kat wijk. Rijnsburg. Valkenburg en Voorschoten. Dat de feestelijke gebeurtenis sen vanuit De Boterwaag in Den Haag. niet rechtstreeks op de kabelnetten werd uitgezon den, had te maken met een technisch onvolmaaktheid. De hoge gebouwen, die het ge bouw omringen maakte een straalverbinding namelijk on mogelijk. Hierdoor krijgt de kijker pas morgen te zien hoe Gary Glitter rond vijf uur de eerste uitzending de kabel op stuurde. Met deze forse uitbreiding zijn er nu in totaal drieenveertig Nederlandse gemeenten en meer dan een miljoen kijkers in Europa, die Music Box kun nen ontvangen. De muziek-sa- telliet hoopt in het voorjaar de twee miljoengrens te bereiken De doorgifte vindt, vanwege een kanaalschaarste op het Ca- sema-net, plaats op het kanaal waarop ook TV 5 uitzendt. Volgens de heer Deelman, di recteur van Casema, betekent deze uitbreiding „minder test beeld en meer programma's, terwijl er geen tariefsverho ging aan vastzit". Music Box zendt dagelijks (voorlopig nog) veertien uur uit. Wat de kijker krijgt te zien zijn voornamelijk videoclips. maar ook popnieuws, inter views met artiesten en concer ten. De bedoeling is de pro gramma's over niet al te lange tijd uit te breiden tot achttien uur. Het is overigens wel zo dat de uitzendingen in die uren drie maal worden her haald. Bij de introduktie merkte de Haagse wethouder voor Cul tuur G.H.C. Halleen in zijn toespraak op. het interessant te vinden dat Music Box in pro grammatisch opzicht het eerste voorbeeld is van publieksseg- mentatie. ..Music Box biedt uitsluitend popmuziek en is vooral bedoeld voor de leef tijdsgroep van 10 tot 25- jari gen. Alle andere programma's die wij kennen bieden een zo geheten totaalprogramma Ik denk dat uitbreiding van het kabelaanbod, voor zover het gaat om de ongerichte ver spreiding. zich zal ontwikke len in de richting die Music Box heeft aangegeven' De wethouder zei verder wel te hopen dat de zender de scholieren niet van hun huis werk zal houden en dat de kij ker zich niet tot een passieve muziekbeoefenaar zal ontwik kelen Dat G. Halleen niet zelf tot die catergorie zou gaan be horen. werd aangemoedigd met het aan hem uitreiken van een gouden (Music Box) plaat (hoewel hij tot nu toe al leen in de badkamer zong). Daarna mochten de wethou der, burgemeester van Voor burg Eenhoorn en wethouder Barning van Wassenaar drie gezinnen, die waren uitgeko zen vanwege de een miljoen- grens. gelukkig gemaakt met een gratis jaar-abonnement op Casema. Een Haags gezin kreeg bovendien een stereo- kleurentelevisie met teletekst HANS PIET DERLAND 1 Tineke. Praatprogram- 'a met Tineke de Nooy. "-Tsjis Superted, tekenfilmse- 11-7-rie. WestNOS |2-3o 1/26-Journaal. r (3)44 Agenda. irlierFEDUCO 3-1250 Medelanders Nederlan- Zul3t,ers" Vandaa9: Sou portu 0AG9ues aQui! (Portugees zijn in MsNederland). Aansl.: Eleicoes 11-6-è vista (De gemeenteraads- '^Hverkiezingen 1986 (herh.). >enlxTELEAC T®r!30 Duits voor beginners >-i$Gute Reise). Herh. les 14. >-10 /OO 12-9,-00 Countdown, poppro- ALOgramma gepresenteerd "idoor Adam Curry. ifc NOS i-23j00 Journaal. 18?V00 !8 Dynasty. Amerikaanse rie. In het proces tegen .lexis worden een aantal opgeroepen. Zijn Blake en Steven bereid te vertellen wat zij weten? >ataj15 Hollanders. Satirisch i. Faprogramma met Will Luikin- - Ji(ga, Paul Vasseur. Alexander 0 -^Curly en Monique Emmen. ,30 Veronica Sport Indoor .Autosport Gala. Program- g^ma waarin alle takken van 5.22de autosport gecombineerd 6-20zijn. Met o.a. terreincross. 6-i9rallycross, dirtdiggers en de a~}|Formule Ford 1600 klasse ^wagens. 4-i3l5 RUR. Jan Lenferink 5- ijpraat met drie gasten uit de 5wereld van kunst, cultuur, |sex en wetenschap. 23.00 Mike Hammer, Ameri kaanse detective-serie. Een bevriend zangeresje over lijdt aan een overdosis drugs. Mike gaat in de drugswereld op zoek naar de dader. NOS 23.50 Journaal. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Turken. 18.30 Sesamstraat. 18.45 CD Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. IKON 19.12 CDSIikken of stikken? Geen baan, toch werkl Afl. 4: Plezier in je werk. IKON/KRO/RKK 19.38 Kenmerk, actualiteiten rubriek. TROS 20.00 Airport 1, Amerikaanse speelfilm uit 1970 van Geor ge Seaton naar de roman van Arthur H&iley. Met: Burt Lancaster. Dean Martin, Jean Seberg, Jacqueline Bisset e.a. Een zware sneeuwstorm teistert het vliegveld. Toch start er een vliegtuig naar Rome maar eenmaal in de lucht blijkt dat er de nodige moeilijkhe den zijn. 22.10 Muziek miniatuur, kort muziekprogramma waarin veelbelovende musici. Van avond werken van Kuhlau, uitgevoerd door het Tibia fluitkwartet. NOS 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag Vandaag. 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. BRT 1 18 00 Plons, de gekke kikker, teken filmserie. Afl.: De kermis 18.05 Rondomons. Afl.: Tussen Eufraat en Tigris. 18.30 De Freggels, poppenserie van Jim Henson. 18.55 Juke Box. 19 00 Tijdrover: Kwizien. 19.15 Programme van Televisie en Onderneming. Een uitzending door 19 40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-zaken. 20.20 Hoger-Lager, spelprogramma waarbij twee kandidatenkoppels het tegen elkaar opnemen met speelkaar ten. Presentatie: Walter Capiau. 21.00 Panorama, actualiteitenru- 21.50 Dallas, Amerikaanse tv-serie. Charlie verneemt dat Marchetta haar vader is en verdwijnt. Bobby en Jen- na zijn wanhbpig. Pam krijgt nieuwe hoop wanneer er enkele wrakstukken van het vliegtuig van Mark worden gevonden 22.35 Journaal en Coda. BRT 2 19.00 Werken met audiovisuele middelen. Afl. 1 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunat-zaken. 20.20 Henry VI (2). Klassiek drama van William Shakespaere. Met: Peter Benson, Brian Protheroe, Ron Cook e.a. TV-regie: Jane Howell Margaret van Anjou komt uit Frankrijk om de bruid van Hendrik VI te worden Het huwelijk werd geregeld door de Her tog van Suffolk, tevens minnaar van Margaret, die hoopt om via zijn min nares zijn greep op de vrome koning, en dus op het land, te versterken. RTBF 1 16.30 Mededelingen van de Onem. 16.45 Schooltv. 17.15 Lollipop, kinderprogramma. 17.50 Plein Jeu, gevarieerd kinder programma. 19 00 Ce soir, regionaal magazine. 19 30 Journaal. 20 00 Minute Paptllon. 20 25 L'Attentat, Franse speelfilm uit 1972 van Yves Boisset mei o.a Jean- Louis Trintignant. Michel Piccoli en Jean Seberg Een leider van een Der de Wereld-land heeft vanwege zijn re volutionaire activiteiten de wi|k moe ten nemen naar Zwitserland. Hij wordt echter niet met rust gelaten: de CIA. de Minister en de Franse Securi- te willen graag van hem af. 22.30 Carrousel aux images, filmru briek van Selim Sasson 23.20 Journaal. MUSIC BOX TV 5 14 00 Non-stop videoclips. Met in terviews en reportages Presentatie: Gaz (14.00). Sunie Gary (15 00). Martin Simon (16.00). Diana (17.00) en Sunie (18.00) 19 00 Ecole das fans. 19.38 Jeugdprogramma. 19 53 Acreu ast MC2, tv-film. 21.07 Recettes de cuisine. 21.35 Voir - Magazine de l'imege. 22.00 Nieuws. 22.30-01.00 Non-stop videoclips. Herhaling. DUITSLAND 1 15.40 Chris Howland prasentiert Höchstleistungen. Records uit het Guinness Book of Records 1983 (herh.). 16.25 Englisch einkauten. Drie die- venverhalen uit de serie Denkste!? 17.20 ARD-Sport extra. Wereldkam pioenschappen Skiën. Afdaling heren. Reportage vanuit Bad Kleinkirchheim. 17.50 Tageschau. 18.00 Hier und Heute. 18.25 Drei Damen vom Grill. Van daag: Die verkaufte Braut. 19 00 Hart aber hertzlich (Hart to Hart). Amerikaanse serie 19.58 Heute im Eraten. 20.00 (UTagesschau. 20.18 Bangamann geh' Du voran.... De FDP op zoek naar een profiel Filmreportage 21.00 Der Ring des lieben Jungen. Tv-spel met Georg Thomalia. Sonja Ziemann. Daniela Ziemann. e.a. Re gie: Harald Schater. Verhaal over een man die nadat hij zijn dertigjarige trouwdag gevierd heeft snel naar bed wil gaan. Uitgerekend op dit moment heeft zijn vrouw haar trouwring verlo- 22 30 Tagastheman. 23 00 Zuckerhut, tv-spel van Vivian Nafe en Ulrich Limmer Marie, een te- kenares. droomt van succes en een eigen galerie 's Avonds zit ze samen met drie vriendinnen in een cafeetie te praten over de toekomst en hun angsten, 00.25 Tageschau. DUITSLAND 2 CD: Ondertiteling via Tele- Tekst. El Zwart/wit-uitzending. KO: Zwart/wit-uitzending met ondertiteling via Teie- Tekst. G3: Bij niet-Nederlandsta- lige zenders: uitzending in orginele versie met onder titels. KL Bij niet-Nederlands- talige zenders: zwart/wit- uitzending in orginele ver sie met ondertitels. 16.04 Dia Sabbat-Maler, hobby-kun stenaars in Israël, filmreportage. (herh). 16.35 Dia Höhlenkindar, kinderserie naar de roman van Alois Th. Sonnleit- 17.00 Heute. 17.15 Tele-llluatrierte, gevarieerd magazine. 17 50 Tom und Jerry, tekenfilmserie. 18.20 Ein himmlisches Vergnügen (Cheers), comedy-serie Barkeeper Rudi is helemaal verliefd op zijn nieu we buurvrouw Als zij in de bar komt. is ook Hubert zeer geïnteresseerd in deze dame 18.56 Programma-overzicht. 19 00 Haute. 19.30 Aus Ludwigahafan: Show Co. mit Carlo. Showprogramma met muziek en gasten. Presentatie: Carlo von Tiedemann 21.00 Kontakte, magazine voor le vensvragen Vandaag: Die Zeit blieb stehen Over de dood van kinderen. 21 45 Haute-journal. 22.05 Rekonetruktionen: Dia Todaa- nacht von Dresden. Documentaire over de aanval van 13 februari 1945. 22.50 Sempar-Opar im neuen Glanz. De herbouw van het Opera huis van Dresden, reportage. 23 20 Die Sport-Reportage: Basket bal WK-kwalilikatie West-Duitsland Italië 00 20 Haute. DUITSLAND 3 WDF 18.00 Telekolleg II: Gesellschaftliche Probleme in der DDR nach 1945. cur sus geschiedenis (19). 18 30 Hat programma mat da muis. 19.00 Aktuelle Stunde 20.00 Tegeeechau. 20 15 Film am Donnerstaq: Mit stahlherter Fauat (Man without a star). Amerikaanse speelfilm uit 1955 van King Vidor met o.a. Kirk Douglas, Jeanne Craln en Claire Trevor Demp- sey Rae. een cowboy, en de |onge Jeff Jimson werken op de grote ran- che van Reed Bowman Er heerst ru zie mef de kleine ranch van Bill Cassi- dy die om zijn land prikkeldraad wil zeiten Dempsey Rae zoekt geen ru zie en vertrekt Als de |ong«ns van Reed Bowman de kleine ranch van Bill Cassidy overvallen moet hij toch partij kiezen 21.45 Landasspiegel. 22 15 Nachtstudio unterwegs. 23.20 Tips tür Laaar, boekenrubriek SKY CHANNEL 17.30 Sky Trax 3. All American Hot 100 met Gary Davies. 18.30 The Brady Bunch. Afl.: The hair-brained scheme 19.00 The new Dick van Dyke show. Comedy-serie 19.30 Charlie's Angela. All.: Angels at sea 20.20 Skyways. 21.10 The untouchables. All The Larry Fay story 22.05 1985 Fuji Film world doubles tennis championship. Tennis heren dubbel 23.05-00.30 Sky Trax. Herhaling middagprogramma. BBC 1 17.55 John Craven's Nawsround, jeugdjournaal 18.00 Blue Pater, kinderprogramma. 18.30 Dr. Kildara, serie over het le ven van een |onge dokter in een groot stadsziekenhuis Met. Richard Chamberlain. Raymond Massey. Lee Kurty e.a. 19.00 Journaal. 19.30 London Plus. 19.55 Tomorrow's world. 20 20 Odd one out. 20.50 Top op the topa. Overzicht van de Engelse top 50 21.30 A question ol sport. 22 00 Journaal an weerbericht. 22.25 Charters A Celdicott, tv-serie. Met Robin Bailey en Michael Aldrtge 23.20 Question time. 00.15 Rockschool. 00.40 Weerbericht. BBC 2 18.25 Nieuwsoverzicht voor doven. 18 30 Gevarieerd programma. 19 00 Monkey, serie. Met Masaaki Sakai. Masako Natsume. Shiro Kishi- be e a 19.50 Entertainers: It's always fair weather, Amerikaanse speelfilm uit 1955. Drie kameraden uit de 2e We reldoorlog ontmoeten elkaar tien jaar na hun diensttijd en ontdekken dal ze mets meer met elkaar gemeen heb- 21.30 Out of court, programma over recht en justitie Presentatie David Jesse! en Sue Cook 22.00 Mistress, comedyserie Met Felicity Kendal. Jack Galloway en Jan3 Asher 22.30 Forty minutes, documentaire 23.10 The Rockford filet. 00 00 Nawanight, actualiteitenmaga- 00.45 Open University. 17.40 Words, words, worda. 18.00 Oangermouse. 18.15 Blockbustere. 18 45 Nieuws. 19 00 About Angle. Regionaal 19 35 Croaaroada. 20 00 Knight Rider. Atl Knight by a 21 00 Duty tree. Afl Forty Love 21.30 Minder. Afl National Pelmet 22 30 TV Eye. 23.00 Nieuws an actualiteiten. 23.30 Professionally speaking. 00 00 Snooker. 01.30 Reflection. TV-morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven. 10.00 Schooltv. 13.00 Nieuwe voor doven. NCRV 15.30 Da Carsona. Australi sche serie. 16.15 Een ongewone oma. poppenserie 16.20 Ptuizerd. 16.45 Perplex, jongerenmagazine NOS 17 30 V>6-Journaal. NCRV 17 44 Wissels. NCRV-matinee met Dick Passchier en Legien Kromkamp 11.30 Teletekst. 14 00 Schooltv. 15.30 Teletekst. 16 45 Mededelingen van da Onam. 17.00 Schooltv. 17.15 Lollipop. 17.50 Plain Jeu weekend. MUSIC BOX 08 00 Non-stop videoclips. Met om 10 00 interview met Paul Morley van platenlabel ZTT over hel succes van Frankie Goes To Hollywood. 14 00- 19 00 Herhalingen DUITSLAND 1 10 00 Heute. 10 03 Die Sport-Repor tage: Basketbal (herh1105 Der Ring des lieben Jungen. 11 50 Um- •ehau. 12 10 New Vork. New York. 12 55 Persoverzicht. 13 00 Haute. 13 15 Teletekst. 15 00 Orientexpress (2). tv-film 16 00 Tagestcheu. 16.10 Dia StraBe iet fur alle da (1). tv-serie 16.20 Von der Liebe beaiegt, speel film uit 1956 17 50 Tagesschau DUITSLAND 2 10 00-13 15 Zie Duitsland 1. 13 15 Teletekst 14 45 Programma-week endoverzicht. 14 50 Karnaval dar Operette. Showprogramma 16 30 Freizeit... und was man daraus ma- chen kann. 17 00 Haute. 17 15 Te- le-lllustrierte. 17 45 C Waatam von gaatam: Dynamit fur Schleuee S. SKY CHANNEL 14 30 Benny Goodman jazz. Opname uit 1982 van het Pon Jazz Festival in Finland 15 00 Animals ot Australia. Documentaire 15 30 New Animal World. 16 00 Sky Trax 1. Pat Sharp Show 16 45 Sky Trax 2. Backtrax 17 30 Sky Trax 3. Live on Friday BBC 1 0700 Teletekst. 07 30 Time. 11 30 Play School. 13 30 Jour naal 13 55 Weerbericht i3 57 Nieuwsoverzicht voor doven. 14 00 Pebble Mill at One. 14 45 Chock-a- block. 16 50 Play Schoot. 17 10 Jec- kanory. 17.25 Finders keepers 07 25 TV-AM. Ontbi|1tv 10 30 Schooltv. 13 00 Emma and Greed pa 13 10 Rainbow. 13 30 Never mind the handicap i4 00 Nieuws an actu aliteiten 14 30 Hart to Hart. 15 30 Three little worda. 16 00 Game. Moomina. 17.25 How dare you. HILVERSUM 1 KRO: 17.03 Echo-ma gazine 17.55 Mededelingen (NOS) 18 20 Nws. over kerk en samenleving 19 02 KRO's country time 19.55 Ter overweging 20 03 Tomöola 22 02 Goal op donderdag NOS 23 02 Mel het oog op morgen. EO. 00.02 True Light HILVERSUM 2 VOO 17.36 Veron.ca Nieuwsradio NOS 18 00 Nws VOO Veronica Nieuwsradio 19 00 Veroni ca Sport NCRV 20 00 Nws 20 03 De wereld zingt Gods lot 21 00 in bewe ging 21 30 Bij de tijd. 22.00 Litera- ma-donderdag 22 15 Onder de kop 22.30 Nws 22.35 Hier en Nu 22.45 Leerspiegei 23 00 Waken en dromen. HILVERSUM 3 NOS 18 04 De Avond- splts TROS 19 02 De Nederlandstali ge Top Tien. 20 02 Ferry Maat s Soul Show 22 02-24 00 De L P-Show HILVERSUM 4 18 00 Nws 18 02 De Tafel van IV 19 30-22 00 De laatste beweging Met om 19 30 James Ful- kerson. trombone hedendaagse mu ziek 20.30 Jazz live de Maiden Voya ge Big Band NOS 22 00 Muziek uit Middeleeuwen en Renaissance 22 30 Akkoord 23 00 Musica Nova HILVERSUM S IKON 18 05 Kwartier PP 18 20 Uitzending van de WD IKON 18 30 Liturgie en Kerkmuz NOS 19 00 Nws voor buitenlanders TELEAC 19 40 Turkse vrouwen pro- iekt Bizim Icin, herh les 16. 20.10 Gute Reise Duits voor beginners herh les 14 20 40 CADCAM. les 10 21 10 Follow me II. herh les 48 RADIO RIJNMOND 16 30 Middag- progr met Enk Post Morgen HILVERSUM 1 KRO 7 03 Het levenoe woord 7 10 KRO'S Ontbijlshow 8 50 Pastoor A C Raadschelders 9 03 Adres onbekend 10 03 In antwoord op uw schrijven 11 50 Pastoor A C Raadscheider 12 03 Van twaalf tol twee (13 06 Echo) 14 03 Ratel TROS 15 03 Raad een lied o» niet 15 30 Cafe de praatstoel 16 03 Prek- HILVERSUM 2 VPRO 7 00 Nws 7 06-16 30 Hel Gebouw 7 06 Nieuws uit eigen land 7 23 Dorrestijns Pers Agentschap (DPAj. 8 30 Nws 8 33 De media 9 00 Het Beeld 9 24 Dorres tiin's Pers Agentschap (DPA) 9 30 Nws 9 33 Hel onderzoek 10 00 Eu- roburo 10.30 Nws 10 33 Nieuws uil eigen land 10 45 Oe Afloop 11 00 Kwesties 1130 Nws 1133 Nieuws uit eigen land 12 00 Ondervragmgen 12 30 Nws 12 36 Nieuws u<i eigen land 13 00 Nws 13 10 NL-Buiten- land bericht (13 30 Nws) 14 30 Nws 14 33 Live muziek u.t het gebouw 15 00 De kotter 15 30 Nws 15 33 Het symposium 16 00 Nieuw uit eigen land 16 30 Nws 16 33 Welingelichte 12 04 Radio Thuisland Tipparade 15 03 De Top 40 HILVERSUM 4 VOO 7 00 Ochtend stemming 9 00 Veronica Meester- werken (op compect-disc) Kiess muz. 10 30 Muziek voor miljoenen Pop kiess muz EO 12 00 Lunch concert 13 00 Nws 13 02 Songs ot praise 13 30 Metronomium 15 00 Zeggen en schrijven 15 30 Klem be stek 16 30 Uit de schat der eeuwen 17 00 Creme du baroque HILVERSUM 5 NOS 9 03 NOS-Spor nel 9 25 Waterstanden TELEAC 9 30 Kind en Basisschool N. les 2 RVU 10 00 Over voeding Aft 3 10 20 Leergeld AVRO-VARA 10 40-1100 De Nederlandse Schoolradio RADIO RIJNMONO 7 30 Ochtend-

Leidse Courant | 1985 | | pagina 17