^alestijn en Israëliër amen voor solidariteit manier waarop stuk is geschreven, sprak me wel aan Nieuw repertoire Haagse Comedie kunstagenda bioscopen £ejdóe(3ointwt ZATERDAG 9 FEBRUARI 1985 PAGINA 9 "~itregie Vos )uitsland HAAG Opnieuw c Vos, artistiek leider A*e Appel, uitgenodigd ^een gastregie in het jiland. In april en mei bij het Schauspiel- n in Düsseldorf de première enscene- 5®in Le Voci di dentro, ra |e Italiaanse toneel- /er Eduardo Filippo, ikele maanden gele- n Napels is overle- Het DSseldorfer spielhaus kreeg vo- ir de personderschei- van het beste gezel van het jaar. Reunion Band bij Haagse Ja;zclub DEN HAAG - In de Haag- se Jazz Club jan de Pape straat 32 treed; zondagmid dag om drie uir op de Reu nion Jazz Banl. De samen stelling van d« band, waar van de meeste leden hebben gespeeld in deDutch Swing College, bestait uit Wybe Buma trompeten zang, Dim Kesber klariiet, sopraan- en tenorsax, Wim Kolstee trombone, T»n Hameete- man piano ïn slagwerk, Pieter de Giaaf banjo en trombone, Chris Smildiger bas en piano ei Martin Bee- nen slawerk m trompet. Kwintet Cees Smal in Pepijn DEN HAAG Het Kwintet Cees Smal met Letty de Jong, zang, treedt zondagmiddag om drie uur op in Theater Pepijn. Het kwintet be staat, behalve Cees op trombone en trompet, uit Rudy Brink tenorsax. Lex Jasper piano, Edwin Corzelius bas en basgitaar en Hans Beths drums. Cees Smal begon zijn jazz-loopbaan aan het eind van de jaren vijftig, als trompettist bij de Diamond Five. Hij werkte vanaf omstreeks 1960 als trompettist, trombonist en arrangeur- /componist in tal van omroeporkesten, onder anderen bij Boy Edgar en Rogier van Otterloo. Hij leidde ook diverse eigen formaties, hij trad op met vele beroemde jazzmusici en maakte vele platen. Op dit moment is hij leraar jazzmu ziek aan het Rotterdams Conservatorium en aan de Muziek Pedagogische Academie in Hil versum. Cees is als trombonist te horen bij het Vara-dansorkest en voorts leidt hij zijn eigen kwintet. Puzzeltocht LEIDEN In het rijksmuseum van Geologie en Mine ralogie in Leiden kan tijdens de cro- cusvakantie van 17 tot en met 24 fe bruari een puzzel- tocht worden ge maakt. Die tocht voert door bijna alle zalen van het museum, zodat een goede indruk kan worden gekregen van de verschei denheid aan geolo- igisch materiaal dat is tentoongesteld. Voorburg zingt Mozart VOORBURG De Voorburg- se Oratorium Vereniging on der leiding van Kees Schrijver geeft vrijdag 15 februari in de Oude Kerk aan de Herenstraat in Voorburg een uitvoering van Mozarts Davidde Peniten- te Requiem in d. Aan deze uit voering werken mee Jitske Steendam sopraan, Lucia Meeuwsen sopraan. Frieda van Engelenburg alt. Frank Fritschy tenor en Aerde Kui per bas. Het koor woprdt bege leid door het Dordts Kamer Orkest; medewerking verleent voorts de organist Rob Goor- huis. Festival poppen theater in HOT DEN HAAG In het HOT- theater wordt zondag 17 maart een festival gehouden van poppentheater, waaraan negen theaters uit Zuid-Holland deel nemen. De presentatiedag staat in het teken van het the ma Illusie. Met behulp van een cartoon van striptekenaar Pe ter van Straaten brengen de poppentheaters dit thema tot leven. Tussen de voorstellin gen door kan het publiek in de expositieruimte foto's, poppen, dekors en ander materiaal be kijken en kan om informatie worden gevraagd bij de pop penspelers. De dag begint om half elf. Sm Acteurs Mohammed Bakri en Ar nou Tsadok als één man achter „Beyond the walls" ERDAM In een jerdams hotel aan één li met een Palestijns en een Israëlisch Beide pratende |één ding, werkende én doel: het welsla- |ran hun film „Bey- ne walls" (Achter de n). Een in Israël ge- gevangenisdrama laar zoveel stof deed ^ien dat de Knessed nderhalf uur voor ging zitten, en dat jpdels een Oscarnomi- voor beste buiten film in Amerika Een speelfilm on- ogspanning die laat bat Palestijn en Israë- olidair kunnen zijn zich afkeren van ordelen, van mach- bie hen verdelen en fersen. Een pleidooi isolidariteit. Tsadok is Israëliër van [ietische afkomst, donker donkere ogen, donkere Mohammed Bakri (hij zien in Costa-Gavras' „Hanna K.") heeft een '"litgemergeld, intrigerend it, grijsblauwe ogen en auwelijks uit de toon val- i een westers artistiek mi- ,Als je jullie afkomst zou ;n raden, zou je jullie pre- ndersom inschatten" zegt rid. „Ja. dat weet ik" zegt m Tsadok koel, „dat zijn 'ooroordelen". Hij begint herp. Bij de vraag of zo'n sche) film nog onder Be- emaakt had kunnen wor- zegt hij: „Denk jij dat Be en filmproducer is?" Om jzer door te gaan: „Er zijn Ikritische films gemaakt. .Jennen jullie niet. Ze wa- <#ok niet zo goed als deze, dat is het grote verschil. Door de kwalittit zijn er een hele boel mensn komen kijken en is die disoissie op gang geko men. Maa: Israël is een demo cratie. Da betekent dat niet iedereen ce film goed hoeft te vinden, of de boodschap hoeft te onderscirijven". Machiavellistisch De film: .Beyond the walls" (Meachore Hasorkiem, letter lijk: ^achta- tralies) speelt in een Israelsche gevangenis, af deling zwaargestraften. waar Israëlische criminelen samen een vleugel delen met Pale stijnse pqitieke gevangenen. Tsadok is Je sterke man bij de joodse ge\angenen, Bakri is de Palestijn net overwicht die le venslang heeft wegens terro ristische ictiviteiten. De arg waan en haat tussen beide groepen, wordt Machiavellis tisch uitgbuit door de gevan- genisdireteur die een privé drugs-lijrtje onderhoudt. Na een bijnaoorlog tussen de ge- vangenei onderling, ontdek ken zij <peens dat zij precies doen wa van hen verwacht wordt. Zi lopen in de fuik van de leidirg, die weet dat de Pa- lestijnen („terroristen, kinder moorderaars") zo zwart moge lijk moeen zijn, om de Israë liërs in tedwang te houden. Er wordt zdfs een Joodse gevan gene vor opgeofferd. Wan neer da ontdekt wordt ont staat ei een solidariteit die leidt toteen gezamenlijke (Pa- lestijns-.oodsej staking. Een bond di; niet meer gebroken kan wollen. Politiet Je kan de film als Nederlan der, verweg van de problema tiek in Israël, natuurlijk zien als een >uur (en sterk) gevan- genisdrana, met solidariteit als oplosing uit het plaatselij ke conlict. Logisch denk je dan, als je beide zo'n verdor ven vij.nd hebt. In Israël is het Arabisch/Palestijnse Palestijn Mohammed Bakri en Israëliër Arnon Tsadok: samen op een Amsterdamse sofa solidair. vraagstuk binnen het land zo hevig aanwezig, dat het zonder meer een „politieke" film werd. 400.00 joden en arabie ren uit de bezette gebieden hebben de film gezien, zes van de negen Israëlische „Oscars' gingen naar het produkt van regisseur Uri Barbash. In Zuid-Afrika is men bang dat de twee tegenpolen in de film te gemakkelijk in blank en zwart vertaald kunnen wor den en verBood men „Beyond the walls". In Saoedië, vertelt Bakri, is de film inmiddels ook verboden. „Het is belangrijk dat zoveel mogelijk Arabische landen die film zien" zegt hij met nadruk. In hoeverre wa ren ze zich bewust een „poli tieke" film te maken? Tsadok antwoordt het vaagst: „De vraag is natuurlijk: wat is voor jou politiek. In Israël is alles politiek. Vraagje de bakker de ene dag hoeveel het brood kost en hij zegt: twee sekel, en je vraagt het de volgende dag en hij zegt: vier sekel, dan heb je politiek. Je hebt politiek voor politici en politiek van de man in de straat, die zegt: waarom moet dat9 „Beyond the walls" is gemaakt door mensen van verschillende groeperingen, niet gemaakt door een bepaal de partij. We hadden allemaal één ding gemeen: het geloof in de waardigheid van de mens. Geen slogans. Op de affiches staat: een film over liefde, vriendschap, barmhartigheid. En als je dat poltiek vindt, oké." Mohammed Bakri: „Daar wil ik mijn antwoord tegenover zetten. Ik ben Palestijn en voor de film begon zou je me min of meer een PLO-aanhan- ger kunnen noemen. In de eerste plaats speel ik een rol in deze film, als in welke andere film ook. Alleen die rol kreeg een andere emotionele lading. Ik ben uiteraard niet van plan een propaganda-film voor Is raël te gaan maken. Daar pas ik voor. Ik wil graag drasti sche veranderingen in Israël. Ik wil dat Israëliërs ons niet uitsluitend als terroristen zien, en aan de andere kant wil ik dat de bestaande groepering onder de Palestijnen, die vindt dat er meer en meer gedacht moet worden en minder ge vochten, vergroten. Een dub bele taak dus. Daarom werd die rol van die man in die ge vangenis. die in feite zijn le ven geeft voor de contacten tussen jood en Palestijn, steeds belangrijker voor me". Doorbraak-film „Ik vind deze film wél een doorbaak. Ik heb in Israël nog geen enkele film gezien, die zo direct en openlijk dit probleem aanroert zonder propaganda te plegen. We hebben elke scène die van belang was met regis seur Barbash doorgepraat. Ik wilde de garantie dat ik niet voor een verkeerd karretje ge spannen zou worden. En hij luisterde tot mijn verrassing. Aan het slot zou ik uit de ge vangenis terug mogen keren naar mijn vrouw en het kind, dat ik nooit gezien had. Alles om de staking te breken. Dat was zijn einde. Ik zag een an der slot: Ik ga terug, ik kies voor de staking, de solidariteit. We hebben erover gepraat, ge vochten. Barbash zag het niet zo, maar zei wel: We filmen jouw einde eerst, kijken hoe dat wordt. Toen het er óp stond, wilde hij zijn eigen ver sie niet eens meer uitprobe ren." Het is een aangenaam-merk- waardige situatie: Twee ac teurs uit twee verschillende „kampen" samen op de sofa. Over één film en een niet mis te verstane bedoeling. Elkaar aanvullend, elkaar niet napra tend. grappen makend, een hand vertrouwelijk op een hand, open. Nog een paar vra gen: Wat waren de argumen ten tégen de film9 Tsadok: „Dat we naief zijn". Bakri: „Ze geloven ons niet". Laatste vraag: Zijn ze als ac teur zo inwisselbaar dat de Is raëliër de Palestijn zou kun nen spelen en omgekeerd. Tsa dok lacht: „Weet je dat ik dat wilde. Die Palestijn is een dichter, een zachte man, en ik heb al zoveel criminelen moe ten spelen. Ik weet ook waar om". (Hij verwijst duidelijk naar z'n donkere uiterlijk, z'n loensende oog dat onder een bepaald belichting behoorlijk ongunstig kan werken). Bakri: „Ik heb helaas niet de biceps voor die rol, maar waarom niet?". Zondagochtend gaan ze terug naar Israël. Daar wacht de Pa lestijn Bakri op het Israëlische toneel de rol van de stiefvader van de bijbelse Esther: Mordc- chai Yehudim. Mordechai de Jood. Ook dat kan. BERT JANSMA HASEKAMP OVER NACHT, MOEDER t X Linda van Dyck (links) en Ann Hasekamp in „Nacht, moeder". STl HAAG „Nacht, Jj^er", geregisseerd Ton Lutz, is geschre- 'oor een vrouw, ver door een vrouw (Ju- Iru Herzberg), en wordt mi.(Beld door twee vrou- Het stuk is donder- 14 februari opnieuw en in de Koninklijke luwburg, met Linda Dijck als dochter Jes- Anne Hasekamp als der Thelma. Hchter is op jonge leeftijd 963 [geleefd. Ze is eigenlijk echt tot bloei gekomen. zorgen ervoor, dat epileptische aanvallen onderdrukt. Haar 3AMer heeft haar, na haar Br. ding, bij zich in huis ge- d- bfen. Haar zoon heeft zich m, ©eg op het slechte pad be ogen en haar vader, die haar stond, is al jaren dood. 332-vuldig maakt Jessie de 'erijis van haar leven op. De )RiJtielen wegen niet op tegen en adelen en daarom besluit 6 vrijwillig uit het leven ïppen. Haar noeder is van een ander kalibev Ze heeft het niet goed en niit slecht, het is haar om het eren. De dood van haar man betekende een verade ming. Nu haar dochter het huishouden doet en haar alle anden zorgen uit handen neem; kan ze zich wijden aan haar geliefde bezigheden: tv kijker en snoepen. Jessie's be sluit Likt haar wreed uit haar halfskap. Ze trekt alle regis ters oen om haar van haar daad if te houden: tederheid, beschadigingen, dreigemen ten ei afhankelijkheid. Maar het nag niet baten. Jessie is vastbaloten. Het wordt een geveclt op leven en dood, hard, bitter, lief, absurd en geestig Een huilerig stuk is het albrminst: een maatschap pelijk irobleem wordt met hu mor am de kaak gesteld. Bijzoider Ann I-asekamp woont in een oud paid aan één van Amster dams nooiste grachten. Hoe komt sen actrice erbij om, naast ïaar vaste engagement bij eei gezelschap, ook nog met ein vrije produktie het land af te reizen? Is het stuk dan zo bijzonder? „Jij wilt na tuurlijk weten of het onder werp, zelfmoord, me zo aan spreekt. Natuurlijk is die pro bleemstelling heel boeiend. Maar belangrijker nog is voor mij de manier, waarop „Nacht, moeder" geschreven is. Maar ik zal je vertellen: als dezelfde schrijfster een stuk over een totaal ander onderwerp had gemaakt, dat net zo goed in el kaar stak, dan had ik het nèt zo graag willen doen. Want echt hoor, het is een fantas tisch stuk. Het zit zo realistisch in elkaar. Als je de literatuur erop naleest of personen hoort, die er mee te maken hebben gehad, dan zijn mensen ook zo helder voordat ze tot zelf moord overgaan. Ze willen, net zoals Jessie, van tevoren alles regelen en alles keurig geordend achterlaten. Dat is frappant hoor: laatste brieven van mensen die uit het leven jonge vrouw is geschreven, die daar zogoed twee vrouwen weet neer te zetten, op zo'n in dringende manier. Die com municatie die helemaal ont breekt tussen hen. Dat stééds weer op elkaar stuklopen. Ik begrijp ze alle twee, die vrou wen, hoewel die moeder ge lukkig vèr van me af staat. Die heeft niets met mij per soonlijk te maken. Thelma is een vrouw die alleen maar leeft met „als de buren het maar niet zien". Daarom houdt ze ook zo lang verbor gen dat Jessie aan epilepsie lijdt. Daar schaamt ze zich gek voor. Het is een vrouw die al les onder het kleed veegt. Daarom gaat het stuk niet al leen over zelfmoord, maar vooral over een moeder-doch ter-verhouding. Als die moe der anders was geweest, dan was Jessie ook niet zo ver ge komen. Als er maar iets was, dat haar van haar daad had kunnen afhouden, dan had ze dat zeker aangegrepen. Zo zegt ze „Als er iets zou zijn dat me hier zou kunnen houden, bij voorbeeld griesmeelpudding die ik lekker zou vinden, dan bleef ik wel". Daarom vraagt ze ook om chocolademelk en gepofte appel. Die moeder is ook bijzonder tragisch. Weet je nog dat ze, wanneer we al heel ver in het stuk zijn. roept „en nou geef je me de kans het be ter te doen, om je over te ha len te blijven leven en dan lukt het me niet!". Waarop ze zo wanhopig wordt, dat het natuurlijk helemaal niet meer lukt". Facetten „Dit stuk is zo verrukkelijk om te spelen, omdat het zoveel facetten, zoveel emoties kent: ongeloof, kwaadheid, lijmerij, wanhoop. Het is heerlijk Thel ma te spelen, omdat zij een vrouw is waarbij al die emo ties inééns boven komen. Ze heeft geen aanloop nodig. Bij andere personages werk je langzaam naar zo'n facet toe, maar hier hoeft dat absoluut niet. Zo zegt ze ineens, om te proberen Jessie van haar be slissing af te houden, „oh jon gens. ik heb weer wat bedacht: we gaan een nieuwe hond ne men". Alsof dat alle proble men kan verhelpen En dan blijkt dat nog een pijnlijke op merking te zijn ook, want de vorige hond, waar Jessie zo dol op was, is onder de tractor gekomen" Ann Hasekamp: „Ik begrijp best wat Mary Dresselhuys be doelt, als ze zegt dat toneelspe len beslist geen kwestie is van „in de huid van een ander kruipen". Want wat is dat ei genlijk, in de huid van een an der kruipen? Je moet natuur lijk, als je iemand gaat spelen, verschrikkelijk goed weten wat zo'n persoon denkt, wat ze van plan is. waarom ze op een bepaalde manier reageert Zo bouw ik een rol op. Ik doe dat héél langzaam en héél voor zichtig en ik probeer zo diep mogelijk in zo'n persoon te graven. Heel langzaam begint zo'n persoon dan gestalte te krijgen. Maar dat is natuurlijk niet hetzelfde als in de huid van een ander kruipen. Die rol kruipt langzaam in jou. Als je goed genoeg graaft in een rol, dan gebeurt dat". „Het is heerlijk met mijn man Ton (Lutz) te werken Niet omdat hij mijn echtgenoot is, maar omdat ik hem zo hoog aansla als regisseur. Ik vind dat hij het zo knap doet Hij is een goed pedagoog: hij weet zoveel uit zijn acteurs los te peuteren. Hij is in staat er dwars doorheen te kijken Ton weet alles uit iemand te halen, vaak zo ongemerkt, dat de be trokken toneelspeler er niets van merkt". YVONNE JANSEN Voor een uitgebreide agenda, ook voor de ko mende dagen, raadplege men „UIT", de gratis we kelijkse bijlage van deze krant. Zaterdag 9 februari DEN HAAG Koninklijke Schouw burg (Korte Voorhout 3 tel. 469450) 20.15: Haagse Comedle: 'Trilogie van het weerzien' van Botho Strauss; regie Carl van der Plas; met o.a. Anne-Wil Blankers. Kees Coolen, Lies Franken. Anne-Marie Heyligers. Erik van Ingen. Wim van Rooi| en Wim de Haas*); 20.15: Haagse Comedie: 'Krapp s laatste band' van Samuel Beckett; door Lou Landrè. HOT (Oranjebuitensingel 20. tel. 857800) 20.30: Haagse Comedie: 'Montserrat' van Emmanuel Robles; regie Jo Dua; met o.a. Filip Bolluyt, Reinier Heidemann, Jules Royaards. Wim van den Heuvel. Agnes Veger en Kees van Lier. Appeltheater (Duinstraat 6. tel. 502200) 20.15: Toneelgr. De Appel: 'Oom Wanja' van Tsjechov; regie Erik Vos; met Sacha Bulthuis. Rein Edzard. Will van Kralingen. Trudy Labij, Carol Linssen. Eric Schneider. Mieke Verstraete en Willem Wagter; 20.15: Toneelgr. De Appel: 'Wach ten op Godot' van Samuel Beckett; regie Hugo Maerten. met Henk Ba- tenburgh. Aus Greidanus. Robert Prager en Henk Votel. Theater aan de Haven (Westduin weg 20. tel. 543202) 20.30: Theater unie: 'Hadewych'; door Frida Pit- De Haard (Daguerrestr. 16) 20.00: Amateurtoneelgez. Gysbert Japicx: 'Bernespul' (Fries toneel). Koninklijk Conservatorium (Juliana van Stolberglaan 1, tel. 814251) 9.30-18.00: scholieren-muziekfest. 'Toon je kunst'; met optreden Judy Schomper (12.00) en Rob de Nijs (17.00). Nieuwe Kerk (Spul 175 tel. 634916) 20.15 Ensemble Dialogo Musicaie olv Leo Meijlink, Des Prez-progr. Eng. Kerk (A. v d. Spuyweg 1) 20.00: Chris Farr (claveombel) mmv Ricardo Kanji (traverso); werken van Scarlatti. Bach en Handel. Diligentia (Lange Voorhout 5 tel. 464308) 20.15: Seth Gaaikerna: 't Orakel'. Theater PePijn (Nieuwe School straat 23 tel 460354) 20.30: Joke van Leeuwen: 'Lappendag'. Poppentheater Frank Kooman (Frankenstraat 66 tel. 559305) 14 30: poppenspel voor de jeugd: 'Het zonnekacheltje' Poppentheater Guido van Deth (Nassau Dillenburgstraat 6 tel.280208) 14.30: poppenspel voor de jeugd: 'De sneeuwfant'. Jeugdtheater Pierrot (Ferrandweg 4 tel. 900635) 14.00: De Poppen- keet: 'Ik zoek Iets'. Omniversum (Pres. Kennedyl. 5 Den Haag) 10.00-21.00: elk heel uur voorst.: 'Het grote barrière rif', een spectaculaire reis door Australië Grote Kerk (Rond de Grote Kerk 12) 12.00-22.00: kunst- en antiek beurs. Poppentheater Wellus-Nietus (S.W. Churchillweg. Voorschoten) 14.30: 'De brullende brievenbus'. Reserv 01717-8361. Rijnl. Lyceum (Backershagenl 5. Wassenaar) 20.00: Rijnl Lyceum. 'Een midzomernachtsdroom'; regie Marianne Nales. Zondag 10 februari DEN HAAG Koninklijke Schouw burg (Korte Voorhout 3 tel. 469450) 14.00: 'Trilogie van het weerzien' van Botho Strauss; regie Carl van der Plas; met o.a. Anne-Wil Blanker. Kees Coolen. Lies Franken. Anne- Marie Heyligers. Erik van Ingen. Wim van Rooij en Wim de Haas (13.00: voorbespr14.00: 'Krapp's laatste band' van Samuel Beckett door Lou Landre. 20.15: 'De komst van de schorpioen van Bernard- Marie Kolles; regie Eddy Habbema. met o.a. Lou Landrè. Guido de Moor en Rick Nicolet. Appeltheater (Duinstraat 6. tel. 502200) 14.00 Toneelgr. De Appel: 'Oom Wanja' van Tsjechov; regie. Erik Vos; met Sacha Bulthuis. Rein Edzard. Will van Kralingen. Trudy Labij, Carol Linssen. Eric Schneider, Mieke Verstraete en Willem Wagter. Diligentia (Lange Voorhout 5 tel. 464308) 14.30: Bruno LeonawJo Gelber (piano); werken van Schu mann en Liszt. 20.15: Urbanus (uit- verk./ Congresgebouw (Churchillplem 10 tel. 548000) 20.15: Berdien Sten- berg (fluit) en Jaap van Zweden (viool) mmv Concertgebouw Kame- rork. Theater aan de Haven (Westduin weg 20. tel 543202) 20.30: Franse volksmuziek door Compagnon ALPHEN AAN DEN RIJN EURO CINEMA I en II: (Van Boetzelaer- straat 6. tel. 01720-20800): De prooi (12); 18.45, 21.00. za. zo. wo. in EURO II ook 13.45. EUROCI NEMA III: Top secret (al); 18.30, 21.00. za. zo. wo. ook 13.30. e EU ROCINEMA IV: Ghostbusters (al); 18.30. 21.00. za. zo. wo. ook 13.30. NACHTVOORSTELLING EUROCINEMA I: Het Weense hoertje op hoogste punt (16); za. 24.00. EUROCINEMA II: De prooi (18); za. 24 00 EUROCINEMA III: Top secret (16); za. 24.00. EURO CINEMA IV: Night life (18); za. 24 00 KINDERVOORSTELLING EUROCINEMA I: Sneeuwwitje en de zeven dwergen; za. zo. wo. 13.45. LEIDEN LUXOR (Stationsweg 19. tel. 071-121239): The karate kid (al); 14.30. 19.00, 21.15 zo. 14.15, 16.30. 19.00. 21.15 LIDO I (Steenstraat 39. tel. 124130): De prooi (12); 14 30. 19.00. 21.15. zo. ook 16.45. LIDO II: Amadeus (al); 20.00. zo ook 14.30. LIDO III De ijssalon (12); 14.30. 19.00. 21.15. zo. ook 16.45. LIDO IV: Under the vulcano (16); 14.30. 19.00, 21.15. zo ook 16.45. STUDIO (071-133210): Gremlins (16); 14.30. 19 00, 21.15. ZO. ook 16.45. TRIA NON (Breestraat 31, tel. 123875): Onze eerste wip (16); 14.30. 19.00, 21.15. zo. 14.15, 16.30, 19.00, 21.15. REX (Haarlemmerstraat 52. tel. 071-125414): Over sex ge sproken (16); 14.30, 19.00, 21.15. NACHTVOORSTELLING .REX: Studentensex (16); vr. za. 23.30. NOORDWIJK LIDO THEATER: (Pr. Bernhardstraat 56. tel. 01719- 12800): The Natural (al): zo. 15.00. di. 19.00. wo. 14.30. Piranha (al); zo 20.15. ma di. 21.15. Rabbi Ja cob (al); ma. 19.00 KATWIJK CITY THEATER I: (Bad- straat 30. tel. 01718-74075): Greys- toke (12); do. vr. za. zo. wo. 14.45. 19.00, 21.15. ma di. 19.00, 21.15. CITY THEATER II: Ten to Mid night (16); ti|den zie City I. CITY THEATER III: Superstar, ti|den zie City I. CITY THEATER IV De vier vuisten hebben tropenkolder (al); tijden zie City I beh. za. wo. 14.45. KINDERVOORSTELLING CITY THEATER IV: Dick Trom en het circus, do. vr. za. wo. 14.45 VOORSCHOTEN GREENWAY Police academy (al); do. 20 00. vr za. 19.00 za zo. wo. 15.45 Conan. de vernietiger (16); vr. za. 21.15. zo 19.00 I never promised you a ross garden (16); zo. 21.15. ma. dl. wo 20.00. WASSENAAR ASTRA: Terug naar de hel (12); do. t/m zo. 20.00. Storia di Piera (16); ma. t/m wo. 20.00. KINDERVOORSTELLING Billy Turf, haantje de voorste; za. zo. 14.00. DEN HAAG* ASTA 2 (Spui 27. til. 463500): Gremlins (al); 14 00. 19.00. 21.30. zo 13.30, 16 00, 19.00, 21.30 ASTA 3 Ghostbus ters (al); 14.00, 19.00. 21.30 zo 13.30, 16.00. 19.00. 21.30. BABY LON 1 (naast Centraal Station, tel. 471656): Amadeus (al); 14.00, 20.00. BABYLON 2: (12); Choel- busters (al); 14.00. 19.00. 21 30 zo. 13.30. 16.00. 19.00. 21.30. BABY LON 3: De ijssalon (12); 14 00. 1900. 21.15. zo 13.45. 16 15. 19.00. 21.15. e CINEAC 1 (Buiten hof 20. tel. 630637): Body double (16); 14 00, 18.45. 21.30. zo. 13.15. 16.00. 18.45, 21.30. CINEAC 2: The naked face (12); 18.45. 21 30. do. vr ma. dt. ook 14.00 CINEAC 3 Losin' it (16); 14.00. 18.45. 21 30. zo 13.15, 16.00. 18.45, 21 30. EURO CINEMA (Leyweg 910, tel. 667066): The never ending story (al); 14.00, 19.00. 21.30. zo. 14 00. 16.15, 19 00. 21 30 (Cocktail) Film marathon; vr. 15 febr 24 00 t/m za. 16 febr. 12.00. METROPOLE 1 (Carnegielaan, tel. 456756): De prooi (12); 14.00, 18.45. 21.30 zo. 13.15. 16 00. 18.45. 21.30. ME TROPOLE 2: Gremlins (ai); 14 00. 18.45, 21 30. zo 13.15. 16 00. 18.45. 21.30. METROPOLE 3 Pa ris. Texas (16): 14.00. 20.30. ME TROPOLE 4 't Begint met liefde (al). 14.00, 18.45. 21.30. zo. 13 15. 16.00, 18.45. 21.30 METROPOLE 5: Los santos innocentes (16); 14.00. 18.45. 21.30. zo. 13 15. 16.00, 18 45, 21.30. ODEON 1 (Herengracht 13, tel. 462400): Com- mandol (12); 13.45. 18 45, 21.30. ZO. 13.15, 16.00. 18 45, 21 30 ODEON 2: The Ninja mission (16); 13.45, 18.45, 21.30. zo. 13.15. 16.00, 18.45. 21.30. ODEON 3. Bachelor party (12); 13 45. 18 45, 21.30. zo. 13.15. 16 00. 18 45. 21.30. ODEON 4 „Hot bubble- gum": dikke liefde (12); 13 45, 18.45. 21 30. zo. 13.15. 16 00. 18.45. 21.30. e LE PARIS 1 (Ket tingstraat 12b. tel. 656402) Verlan gens van jonge meisjes (18); 12 00 tot 22.30. zo. v a. 13.30. LE PA RIS 2: Ladies night (18); 12.15 tot 22.45. zo v.a. 13 45 vr za 22 45. e LE PARIS 3: Katharine, de naak te Tsarina (18); 12.30 tot 23 00 zo v a. 14.00. vr. za. 23.00. PASSA GE (Passage 63. tel. 460977). Mis sing in action (16); 14 00. 18 45. 21.30. zo 13.15, 16.00. 21.30 e HAAGS FILMHUIS (Denneweg 56. tel. 459900): Zaal 1: Les favoris de la luno; 19.45. 21.45 Zaal 2 Hiros hima mon amour; do. 19 30. 21.30 My brother's wedding; vr. za. zo 19.30. 21.45 Chronaca di un amo- re; ma. 19.30. La signora senza ca melia. ma. 21.30. Le amlche. di 19.30. l'Awentura; di. 21.30 l'E- clisse; wo 19 30 Zabriskie point, wo. 21 45 (alle films 16 jr.) KINDERVOORSTELLINGEN a CINEAC 2: Sneeuwwitje en de zeven dwergen; za. wo. 14 00. zo. 13.15. 16 00 a EUROCINEMA The never ending story 14.00, 19 00, 21.30. zo. 14.00. 16.15. 19.00. 21 30. NACHTVOORSTELLINGEN CINEAC 1 Body double (16); za 00.15. a CINEAC 2 Sudden impact (16); za. 00.15. a CINEAC 3 Cheech Chong: Things are tough all over (16); za 00 15. a EU ROCINEMA: Hot lips (18); vr, za 0002 DEN HAAG De Haagse Comedie heeft zes nieuwe stukken op het repertoire gezet, die in het seizoen 1985'1986 in de Koninklijke Schouwburg worden ge speeld. Het eerste „nieuwe" stuk is het bekende spel van Eugène Ionesco, „Rinoceros", dat begin juni in pre mière gaat. De (hoofd )rol van Bérenger wordt gespeeld dóór Jules Royaards. Begin oktober gaat in première een eveneens bekend stuk van EdwarcJ Albee, „In wankel evenwicht". De hoofdrollen, die van het echtpaar Tobias en Agnes, worden vertolkt door Wim de Haas en Lies Franken. Midden oktober gaat in première en in de regie van Rierre Laroche „De bruiloft van Figaro". De hoofdrollen van dit, ook al niet stuk te spelen stuk van Pierre- Augustin Caron de Beaumarchais, worden bezet door René van Asten als Figaro en Carline Brouwer als Suzanne, in de regie van Willem Niiholt wordt „Het einde van de wereld" van Arthur Kopit gespeeld; de première is eind december van dit jaar. Jules Royaards is belast met de hoofdrol: de toneel schrijver Michael Trent die van een miljonair de opdracht krijgt een toneelstuk te schrijven waarvan de titel al vaststaaL het ein de van de wereld. Begin maart volgend jaar gaat in première „Andromaque" van Jean Racine, de eerste van de zeven grote tragedie's die Racine schreef. In dit stuk over hartstochten speelt Trins Snijders de hoofdrol van Andromaque; Kees Coolen speelt Pyrrhus, Rick Nicolet Hermione en Lucas Dietens Orestes. De Haagse Comedie besluit het seizoen met Shakespeare's „Mid zomernachtsdroom" in de regie van Guido de Moor, dat half maar volgend jaar in première gaat

Leidse Courant | 1985 | | pagina 9