Ik laat die machines weer draaiendat verdienen die mensen AANGESLAGEN Consument kiest voor verpakt vlees Verlies Renault grootste in Franse historie Beurs van Amsterdam Belastingbetaler benadeelde zichzelf Beurs sloot prima week af ECONOMIE fieidaeOomo/nt ZATERDAG 9 FEBRUARI 1985PAGIN#OÏ Grote banken staken verkoop Krugerrand AMSTERDAM De drie grootste banken in Nederland (ABN. Amro en Rabo) verko pen niet langer Krugerrands, de gouden munt uit Zuid-Afrika. Zij hebben dat giste ren meegedeeld aan het Komitee Zuidelijk Afrika, dat vorig jaar oktober een landelijke campagne begon tegen deze verkoop. Enke le kjeinere banken in ons land besloten al eerder niet meer in Krugerrands te hande len. De NMB is nog in beraad. Het Komitee Zuidelijk Afrika zegt in een verklaring zeer verheugd te zijn met deze stap van de banken. Mensen die een Kru gerrand kopen, geven volgens het Komitee rechtstreeks steun aan het apartheidsregime in Zuid-Afrika Elke verkochte Krugerrand levert de Zuidafrikaanse staat ongeveer 300 gulden op. PARIJS De Franse' overheid schat dat het verlies van het autoconcern Renault over '84 wellicht op omgerekend 4.4 mil jard kan uitkomen. Dat bedrag zou het grootste verlies in de geschiedenis van het Franse bedrijfsleven zijn. Renault wil zelf alleen zeggen dat het verlies meer dan het dubbele zal zijn van het verlies van 1.3 miljard over de eerste helft van 1984. De Franse pers houdt het op omgerekend f 3,3 miljard. Daar zou dan ƒ1,5 miljard bijkomen voor bijzondere voorzieningen, vooral ter vermindering van het aantal personeelsleden. Philips: aandelen Loewe al verkocht BERLIJN Het grootste deel van de aandelen die Philips onderhands heeft verworven in de Duitse tv-fabrikant Loewe Opta, zijn voor 26 maart verkocht. Philips handelde dus niet in strijd met de regelingen van het Duitse kartelbureau toen het zijn belang in Loewe bij de overneming van Grundig niet ter sprake bracht. Op dat moment had Philips nog slechts een belang van 15 procent via de dochter Alldephi. Dit zei Philips-woordvoerder E. Brouwers gistermiddag, naar aanleiding van de boete van maximaal 50.000 mark die het Duitse kartelbureau Philips wil opleggen in verband met de overtreding van de Duitse kartelwetten. Philips geeft de fei ten nu toe, voor het eerst sinds de omstredèn ex-directeur Van Bussel een en ander aan het licht bracht. Woordvoerder Schóne van het kartelbureau zei gistermiddag in een reactie op de mededelingen van Brouwers, dat de aan klacht van het kartelbureau nog kaarsrecht overeind staat. „Philips had het recht de aandelen terug te kopen. Wij eisen dat het hele pakket aandelen in andere handen overgaat", al dus Schóne. De Schelde verwerft order van 8 miljoen ROTTERDAM De Provinciale Zeeuw se Energie Maatschappij (PZEM) heeft de Koninklijke Maatschappij „De Schelde" in Vlissingen opdracht gegeven voor de bouw van twaalf hogedruk voedingwater voorverwarmers ter waarde van acht mil joen gulden. Met het werk zijn 90.000 manjaren werk gemoeid, zo heeft een woordvoerder van De Schelde gisteren bekendgemaakt. De opdracht wordt uitge voerd door de industriegroep apparaten bouw van De Schelde. De bouw van ae voorverwarmers is nodig in verband met de ombouw van de conventionele elektri citeitscentrale in Borssele voor het ge bruik van kolen. Ook de vervaardiging van de instrumenten en de verbindende leidingen behoort tot de opdracht. De Vordense Sorbo- eigenaar Jac de Jong voelt zich ondankbaar behandeld. Probeert hij twee failliete textielfabrieken nieuw leven in te blazen en dan krijgt hij van een FNV- bestuurder te horen dat hij alleen maar uit is op de machines en de werknemers aan de kant zet. Het wordt tijd dat dit soort mensen z'n grote mond eens houdt, vindt de man die enkele tientallen miljoenen guldens steekt in de verkoop van zijn nieuw verworven sokken en panty's. „De wegwerptijd is voorbij, de consument wil duurzaamheid". SORBO-DIRECTEUR BEGINT CARRIERE IN SOKKEN EN PANTY'S 9? EMMEN Een bijna le vensgroot Bartje in zijn di rectiekamer verbeeldt de Drentse dankbaarheid. „Hebben mijn vrouw en zoon vorige week cadeau gekregen toen ze in Em- mën de fabriek heropen den. Het bedrijf in Schijn- del heb ik zelf heropend. Daar wilden ze ook wat doen, maar ik heb gezegd: wacht voorlopig maar even, laten we nu eerst het reddingsplan uitvoe ren. Wel gingen de vlag gen uit. En terecht, want er is alle reden voor". Meneer Sorbo alias Jac. de Jong (56) is optimistisch over zijn opzienbarende poging op de panty's van Danlon en de Sokken van Jansen de Wit voor het vaderland te behou den. „Die kwaliteitsprodukten waar ze in het buitenland niet aan kunnen tippen, mogen niet verloren gaan", vindt de gesoigneerde Vordenaar die zich graag de grootste mars kramer van Europa laat noe men. Met de failliete boedels in Emmen en Schijndel begint De Jong aan een nieuw hoofd stuk van zijn succesverhaal waarop tot nu toe het beeld merk van de Sorbostier prijkt. „Onze huishoudelijke artike len liggen nu op vijfduizend verkooppunten in de winkels. Daar komen voor de panty's en de sokken nu zevenduizend textieldetaillisten bij. Nee, nog niet in het buitenland. Die markt is jammer genoeg vol komen verloren gegaan. Maar die ga ik zelf weer helemaal opbouwen. Er ligt een goede toekomst voor dat textiel, want de wegwerptijd is voor bij. De consument wil duur zaamheid, dus kwaliteit", zegt de man die ooit als Vrije Volk- journalist is begonnen en iaren geleden een mislukt politiek avontuur beleefde als Kamer lid voor de ter ziele gegane Democratische Middenpartij. De Jong vertelt dat met de reddingsoperatie enige tiental len miljoenen guldens zijn ge moeid. die gefinancierd wor den door de Nederlandse Mid denstands Bank. De eigen re serves van Nedac-Sorbo met zijn vijftien werkmaatschap- pijtjes („ieder haalt z'n eigen broek op") zijn beperkt. Maar, zegt hij „de bank kent ons als een gezond bedrijf". Winstcij fers wil de directeur niet prijs geven. „De consumentenomzet was vorig jaar 225 miljoen gul den en de winst voor belastin gen was niet slecht. Meer zeg ik niet". Aansluiting Maar wat brengt een werkge ver van een slordige 300 men sen ertoe om dure miljoenen te steken in twee failliete bedrij ven, die het ondanks zeventig miljoen overheidsguldens niet gered hebben? Met een milde glimlach bena drukt de ondernemer geen Sinterklaas te zijn. De sokken en de panty's sluiten goed aan bij het Sorbo-pakket. „En ik kan het niet aanzien dat. die kwaliteitsprodukten en dat vakmanschap verloren gaan. Die mensen daar verdienen het, dat er actie ondernomen wordt. Als je daar komt en je ziet die gemotiveerdheid, dat is ongelooflijk. Op Nieuwjaars dag heb ik in Emmen voor 't eerst door de lege fabriek gelo pen. Wat een troosteloos ge zicht. Maar weet u wat mij op viel? Die machines waren stuk voor stuk door de mensen in het vet gezet. Ontroerend ge woon. Ik dacht bij mezelf: die laat ik weer draaien, dat ver dienen die mensen". Voorlopig werken er in elk bedrijf weer honderd mensen, aangesteld via het niet-com- •merciële uitzendbureau Start. Jac. de Jong: „Of ze allemaal kunnen blijven, bekijken we zoals afgesproken in septem ber. Ik heb me ertoe verplicht de komende maanden met vijftig tot tachtig mensen een arbeidsovereenkomst te slui- Ons bereikte de vraag van een lezer of het mogelijk is dat nog wordt teruggekomen op reeds onherroepelijk vast- itaande aanslagen indien de belastingplichtige in zijn aan gifte fouten ten nadele van zichzelf heeft gemaakt. Deze lezer heeft namelijk reeds gedurende 10 jaar zijn hy potheekrente in zijn aangifte vermeld bij persoonlijke ver plichtingen in plaats van wat juist ware, omdat de hypo thecaire lening werd aangegaan ter financiering van de aankoop van de eigen woning als aftrekbare kosten ter zake van inkomsten uit eigen wonitjg. Nu maakt dit verschil vaak niets uit, omdat de rente in beide gevallen in aftrek komt. Deze lezer had echter ook recht op aftrek wegens buitengewone lasten, namelijk we gens ziektekosten. Deze ziektekosten zijn slechts aftrekbaar voor zover een bepaalde drempel wordt overschreden. Deze drempel Vvordt berekend als een percentage van het onzuivere in komen. £ij de berekening van het onzuivere inkomen wordt rente ?taald als aftrekbare kosten terzake van inkomsten uit ei ken woning wel in aanmerking genomen, maar rente be taald als persoonlijke verplichting niet. $Tet gevolg van deze verkeerde aangiftes was dat de lezer £en te hoog onzuiver inkomen aangaf, waardoor de drem pel voor de aftrek van de ziektekosten hoger werd. De le zer kon dus minder ziektekosten in aftrek brengen dan mogelijk was geweest bij correcte aangifte. Het is mogelijk binnen twee maanden na dagtekening van een aanslag daartegen een bezwaarschrift in te dienen bij de inspecteur. Indien deze het bezwaar niet geheel hono reert kan eventueel nog beroep bij het gerechtshof volgen. In dit geval was de termijn van twee maanden voor indie ning van bezwaarschriften tegen de onjuiste aanslagen over de afgelopen tien jaar reeds lang verlopen. Toch is het niet uitgesloten dat de foutieve aangiftes van deze lezer alsnog worden gecorrigeerd, zodat lagere aansla gen zullen worden vastgesteld. Aangenomen dat het om enigszins belangrijke bedragen gaat is de inspecteur in het Algemeen wel bereid alsnog ambtshalve vermindering te verlenen. Daarbij gaat de inspecteur in principe niet ver der terug dan tot vijf jaar na het einde van de betreffende •belastingjaar. Beroep op de rechter is niet mogelijk. ï)e lezer kan in 1985 een verzoekschrift indienen bij de in specteur waarin om ambtshalve vermindering wordt ver zocht van de aanslagen over de jaren 1980 tot en met 1983 (de aangifte over 1984 moet waarschijnlijk nog worden ge daan). In het verzoekschrift moet de correcte berekening van het belastbare inkomen per jaar worden vermeld. Ko pieën van de aangiftes en aanslagen over 1980 tot en met 1983 dienen te worden bijgevoegd. ten, afhankelijk natuurlijk van de vraag of het reddingsplan slaagt. Ik wil geen valse ver- reddingsplan wachtingen wekken, maar de bedrijven komen er bovenop, daar-ben ik van overtuigd". Fatale fusie Volgens De Jong is de fusie in 1975 van de panty- en sokken- fabriek, in combinatie met de concurrentie uit de lage-lonen- landen de beide fabrieken uit eindelijk fataal geworden. „Met de fusie, er werkten toen totaal achtendertighonderd mensen, was de sfeer van con currentie niet afgelopen. Het leek soms wel op de Hoekse en Kabeljauwse twisten", zo heeft De Jong zich laten vertellen. Standvastig: „Ik zal dat niet meer tolereren". Tegen de lage-lonen-landen kan een Nederlandse textielfa briek met een goed arbeidskli maat best op, meent de Sorbo- directeur, mits voldoende ge automatiseerd wordt. Automa tisering van produktielijnen en stroomlijning van de orga nisatie zijn dan ook twee be langrijke ingrediënten uit het recept dat Danlon en De Wit weer gezond moet maken. Ook aan de lonen wil de directeur tornen. „Bij dit bedrijf is op een schandalige manier aan potverteren gedaan. De sala rissen lagen twintig procent boven de CAO". Met de vakbonden is afgespro ken dat voorlopig een CAO- basissalaris wordt betaald, met een aanvulling tot het oude in komen. Maar mocht op 1 sep tember blijken dat de fabriek met die arbeidskosten niet concurrerend genoeg is, dan worden maatregelen genomen. „Een deel van die toeslag wordt verrekend of in een fonds gestort dat eigendom blijft van de werknemers", al dus De Jong. De plannen van de nieuwe di recteur zijn bij de vakbonden niet met gejuich begroet. De Industriebonden FNV en CNV vinden dat Sorbo de oud- werknemers allemaal over had moeten nemen. FNV-dis- trictsbestuurder Wolthers zei vorige week in Emmen: „De Jong blijkt zeer verrukt van de machines van Danlon, maar de werknemers zet hij eenvoudigweg aan de kant. Het is godgeklaagd dat dit alle maal kan in Nederland". Er schemert irritatie door de donkere brilleglazen van De Jong als hij zegt: „Praat me niet van meneer Wolthers. Als die z'n zin had gekregen was er bij Danlon opnieuw een si tuatie gecreëerd waarin het bedrijf naar de knoppen was geholpen. Ik heb tegen hem gezegd: ik heb begrip voor uw rol, maar ik heb de verant woording voor de werkgele genheid hier, zodat de mensen daarover niet in angst hoeven te zitten. Maar ach, wat maak ik me druk. De mensen zullen meneer Wolthers zelf wel te recht wijzen". Doodvonnis De suggestie dat Sorbo de twee bedrijven eerst failliet heeft laten gaan om ze daarna tegen een zacht prijsje en zonder (so ciale) verplichtingen over te kunnen nemen, wuift De Jong weg. „Ik heb die bedrijven niet failliet laten gaan. Dat was een zaak van de curator en de rechter. De rechter heeft het ontslag van de 179 werk nemers in Emmen goedge keurd. Kijk, als ik die bedrij ven zonder meer had overge nomen schrijft het burgerlijk wetboek voor dat ik alle men sen in dienst had moeten ne men. Nou, dat kon natuurlijk niet. Dan teken je je eigen doodvonis. De rechter heeft dus heel verstandig geoor deeld". Opnieuw raakt De Jong opge wonden. „Volksverlakkerij is het enige goeie woord voor de handelwijze van meneer Wol thers. Toen de kantonrechter stelde dat er helemaal geen werkgelegenheid meer zou zijn als er geen overeenstem ming werd bereikt antwoord de meneer Wolthers: dan gaat de tent maar dicht. Dan vraag ik u, wat moeten we met zulke vakbondsvertegenwoordigers? Het wordt tijd dat dit soort mensen hun grote bek eens dichthouden". Het moet maar eens afgelopen zijn met het conflictmodel waar de vakbonden nog altijd verliefd op zijn, is zijn mening. „Ik geloof in vakbonden, maar ik geloof ook in het harmonie model. We leven bijna in de 21-ste eeuw. Wat bieden wij onze jeugd anders dan werk loosheid? We bieden ze geen ideologisch perspectief. Waar om die oudbakken ideeën over de tegenstelling arbeid-kapi- taal alsmaar van stal gehaald en opgepoetst? Wat een onzin! Ik denk dat de mens en de jongere van vandaag graag be reid zijn om nieuwe samen werkingsvormen te zoeken. Wat dat betreft spreekt de Ja panse manier van werken me zeer aan. Het kapitalisme heeft afgedaan. De belangen van werknemers lopen parallel met die van de onderneming". Maar u hebt de aandelen? Onbestemd glimlachend: „Ja, de aandelen staan op mijn naam, maar de helft is van mijn vrouw, want we zijn in gemeenschap van goederen getrouwd. Ze werkt er net zo hard voor als ik. Ze is bij óns cheffin de bureau. Onze kin deren doen ook mee. Dochter Marianne is verkoopleidster van de textielpoot en zoon Je roen loopt stage, hij volgt de Heao, hogere distributiekun- de". En u hebt geen ondernemings raad? „Nee, wij houden niet van gekunstelde constructies. Als het even kan proberen we met onze werkmaatschappijen beneden de wettelijke norm van 35 personeelsleden te blij ven. Kleinschalig en overzich telijk, met eigen verantwoor delijkheden. Kiik, ik ben een groot voorstander van mede zeggenschap, maar je moet wel weten waar je over spreekt. In onze bedrijven voeren de mensen heel veel overleg, maar geen oeverloos gezwam. Er moeten altijd enkelen zijn die zeggen: zo gaan we het doen". HOMME KROL RIJSWIJK Nederlan ders eten steeds minder vlees. Wel is de verkoop van vleeswaren en vlees- conserven toegenomen. Dit vlees wordt steeds va ker in verpakte vorm in de supermarkt gehaald. Dit zegt het Voorlichtings bureau Vlees dat zich ba seert op een onderzoek over de afgelopen vier jaar dat gisteren is gepre senteerd. Sinds 1981 is de vleesconsump tie met acht procent gedaald tot ruim 55 kilo per jaar per gemiddeld huishouden van 2,75 personen. Opmerkelijk gestegen, zo vindt het bureau, is de consumptie van vleeswa ren en vleesconserven van ruim zeventien kilo tot bijna negentien kilo per jaar per ge middeld huishouden. Van ie dere tien gezinnen kopen ze ven hun vlees nu eens verpakt uit de diepvries van het groot winkelbedrijf, dan weer vers bij de slager. verpakt vlees, terwijl achttien procent van de huishoudens dit nooit doet, maar altijd ver se waar bij de slager haalt. Die slager zag zijn marktaandeel tussen 1981 en dit jaar teruglo pen van 48 naar veertig pro cent. Het aandeel van de su permarkt steeg in deze periode van 44 procent tot 52 procent. De resterende acht pri^cent verkoopt het abattoir recht streeks aan de consument. Uit het onderzoek blijkt ver der dat vooral gezinnen met volwassenen tot veertig jaar hun vlees en beleg in de su permarkt kopen. De oudere generaties houden liever meer vast aan de slager. Huishou dens waarvan de volwassenen jonger zijn dan dertig jaar (23 procent van alle huishoudens) kopen het minste vlees, name lijk vijftien procent van het to taal. Vier jaar geleden, toen deze groep nog kleiner was, bedroeg haar aandeel in de vleesconsumptie zestien pro cent. MARKTEN KAASMARKT ALKMAAR (8-2) - Com- missienoteringen In gulden per kg: fa- brleksedammer 6,67. Middelbare 6,77 en Goudse volvette 6,79. goud en zilver De prl|zen van goud en zilver zijn fjlsteren als volgt vastgesteld tussen haakjes de vorige note ring): Goud onbewerkt 35.340-35.840. (35.460-35.960): bewerkt ver koop 37.640, (37.760). Zilver on bewerkt 685-755. (695-765); be werkt verkoop 800. (810). AMSTERDAM De Amster damse effectenbeurs heeft een prima week achter de rug. De algemene ANP-CBS-index voor de aandelenmarkt sloeg record na record, en ondanks een wat aarzelende stemming op de laatste dag van de week werd ook nu nog het indexcij fer verhoogd met 0,2 tot 199,6 punt. Teleurstelling heerste er wel over het feit, dat de magi sche 200-grens deze week (nog) niet kon worden ge haald. De omzetten waren bij dit alles hoog. Slecht verging het de obligatiemarkt. De". staatsfondsenmarkt moest on der invloed van de stijgende rente flink terrein prijsgeven. De obligatie-index sloot 2,9 punt lager op 104. Gisteren had de actieve week een wat wisselende stemming. Uiteindelijk was er sprake van een verdeeld beeld, zonder dat er over het algemeen erg grote verschuivingen plaatsvonden. Van de internationale waar den sloot Unilever 1 hoger op ƒ339,50, maar Kon. Olie tzakte 90 cent op 135,30. KL.M en Akzo waren wat beter, maar Hoogovens en Philips moesten licht terrein prijsge ven. Bij de banken steeg NMB 3 naar ƒ183, maar ABN en Amro zakten iets beneden het peil van donderdag. De verze keraars begonnen redelijk, maar eindigden met verliezen van tussen de 1 en 2. Bij de uitgevers bleek VNU beleg gers tenslotte 1,50 meer waard op 213,50. Gist-Broca- des gleed langzaam totdat op 179,50 een verlies was be reikt van ƒ2. Océ-van der Grinten steeg ƒ3 naar ƒ304. hoofdfondsen LAATSTE NOTERINGEN HOOFDFONDSEN Amrocum.div.M DordtscheP. DordtschePr Elsev.dlv.85 FrieschGr.H. Gist-Broc. Heineken HeinekenH. Hol Bet.Gr. Hoogovens Ass. R'dam Aut ind.R'dam BAM-Holding Batenburg Boer De, Kon. BorsumyWehry Boskalis W. Braai Bouw Brederoc Br_/Moli|nc Buhrmann-T. Catve-Detttc Cafvéprrt.c Centr Suiker C.S.M.cert Ceteco Cetecocert. ChamotteUnie Claimindo Cred.LBN Deü-My Gerofabnek GiesservdeN. Goudsmit Ed. Grasso's Kon. KBB(cert) KBBfpret.) Kon.Ned Pap. KoppeJoorlHokl Krasnapolsky 12.75NL81 12.50Nl.81 12.25NL88 12.00 NL81-91 12 00NL81-68 11.75NL81 11.50 NL80 11.50 NL81 11.50 NL81 11.50NL82 11.25NL81 11.25Nl.82 11.00 NL81-88 11.00NL82-92 10.75NL80 10.75NL81 10.50NL74 10.50NL80 10.50NL82 10.50NL82 10.25NL80 10.25 NL80 10.25NL82 1000NL80.90 10.00Nl82-69(2 9.75NL74 9 50 NL 76 9.50 NL76 9.50 NL 80 9.50 NL83 9.25 NL 79 9.00 NL 75-00 9.00NL79-94 9.00NL83-93 8.75NL75J1 8.75 NL 75(2 8.75 NL 76 8.75NL79 8.75 NL 79 8.75NL84 8S0NL75 8.50 NL 75 8.50NL78 8.50 NL 78 8.50NL79 8.50NL83 8.S0NL84O 8.50NL84(2 8.50NL84<3 8.25 NL 76 8.25NL77 8.25NL77 8.25 NL 79 8.25 NL 83 8.25NL84 800NL69-94 8.00 NL 70-95 8.00 NL70-85(1 8.00 NL 70-85(2 8.00NL70-85(3 8.00 NL 71-96 8.00 NL 76-91 8.00NL 77-97 8.00NL77-87 8 00NL 78-88 8.00 NL 83-93 7.75NL71 7.75NL73 7.75N177 103,90e 104,20 396,50 396,00 216.50 217,00 174,50 174.00 174.20 173,10 113,50 114,00 181,60 179,50 158,00 157,60 135,30 136,40 Kon. Olie Ned.Nederl. N.M.8. NedlloydGr. Oce-v.d.Gr. Ommeren Van Pakhoed Hold. 49,40 49,60 W.U 196,20 195,30 281,00 279,50 180,00 183,00 160.50 160,70 301,00 304,00 28.20 28,20 58,40 58,30 74,30 74,70 137,20 137,20 67,80e 68,30e 43,70 43.50 338,50 339,50 104,40 104,30 overige aandelen mhv Amsterdam Moeara Enim M.EnimOB-cert M.EnlmWt-cert 235,00b 256,00 256,00 140,50 139,80 253,00 259,00 1050,00 1050,00 67,60e 68,40e 475,00 467.00 113,00 113,00 192,00 195,00 98,00 99,00 420,00 420,00e 53,50 53,80 358,00 357,00 133,20 131,00 103,00 103,00 185.00 189,50 224,00 227,00 224,00 228,00 159,50 159,50 159,50 159.50 88,00 89,50 87.50 85,50 446.00 446,50 2450.00 2500.00 169,00 171.60 170,00 172.90 217,00 219.00 217,50 219,90 20.60 20,60 35,00 3430 417,50 419,50 69.40 69.80 103.00 104,00 83,10 82.90 150.50 151.50 73,50 73.50 293,00 290,00 165,50 166,80 95,50 93.50 34,00 33,50 122,20 123.50e 2230 22.20 142.00 142.00 57.00 112,00 110.00 75.00 75.00 121.00 121.80 43.50 43.00 79,00 79,20 185,00 186,50 131.00 130,00 336.00 337.50 3,48 3.47 33,50 33,70 58,40 5830 349,00 349,00 41,50 41,00 174,70 175.00 37,70 39.00 36,00 36,00 18,00 17.00 133,00 139.00 167,00 168,00 1000.00 1020.00 2130,00 2105,00 2550.00 2520.00 1200.00a NAGRON NBMBouw Ned.Scheepsh, Nutrtöadrv.85 NutnciaVBtJrv.65 Nyv.-TenCate Proost en Br. Schuit erna Smit Intern. Text.Twenthe Tw.KabeiHok) Tw.enGudde Ubbink Ver.Glasfabr. VMF-Stork Verio VRGGemBez. Wegener's Wegen, cert Westhaven Asd WottersSamsom 4510,00 1605,00 1610,00 138,00 140,00 133,50 138.00 130,00 131,00 14130 144.00 233,00 233,00 74,00 74,00 48,00 49,00 112,00 112,00 274.00 277,00 272.00 20.00 20.00 340.00 350,00 1082,00 1082.00 1082,00 1082.00 98,50 470,00 485,00 105.00 105,00 3930 3730 27330 272.00 134,00 130,50 376.50 376.50 424,00 423,00 142,80 145,00e 5630 5530 97,00 97,90 61.60 62,00 61,60 62.00 176.00 177,50 226,00 226,00 America Fund Bever Betegg. Bin.BeM.V. BOGAMU Chemical Fund CotonGrowth Goldmines(1) Hofland Fund 280.00 279,00 178,00 177,00 141.70 141,60 292,00 297,00 35,10 35.00 151,00 150,00e 170,20 166,50 3230 32,60 3430 35,00 23.10 23,00 530 530 1320,00 1340,00 45,70 45,80 652,00 65230 IMisO1 150.50 59.50 50,50 1280,00 1290,00 150,00 151,90 TokyoPatH. Umtonds(20) Vance,Sanders VIBNV Viking Res. WereïdhaveNV 9.85 9.85 3530 35.80 13230 131.10 20.20 20.20 21.00 21.00 8530 85.40 42.00 42.00 107,20 106,90 7.50 NL 69 7.50NL71 7.50NL72 7.50 NL 78 7.50NL78(1 7 50NL78(2 7.50NL83O 7 50 NL 83(2 7.50 NL 84 7.50NL85 730NL72 7.00 NL 66-91 7.00 NL 66-92 7.00 NL 69-94 6.50NL68 635NL 66 6.25NL67 6.00 NL 67-92 5.75NL85(1- 5.75NL65(2 535NL64(1 5.25NL64(2 5 00NL64-94 4.50 NL 50 4.50 NL60 4.50NL60 4.50 NL 63 4.25 NL 60 4.25 NL61 4.26NL63(1 4.25NL63(2 4.00NL61-86 4 OONL62-92 3.75 NL 53 3 50NLS147 350NL56 338NLB48 3.2SNL50 3.25NL54 3.25NL55 3.25 NL 55 100,90 100.50 10030 99.65 9930 98,70 99.20 99.30 99,00 99,10 100,40 100,10 100,30 100,10 99,601 9930 10030 99,80 97.60 97.40 98.50 9830 9830 99,80 98.90 99.60 99.10 98,00 97.70 96,10 9530 9630 95,80 97,90 97.10 9630 95,70 9530 94,90 96,20 95.90 96,50 9630 97,50 9730 9680 9640 9430 94,00 94,50 9430 99.80 100,00 9530 9530 92.70 92.50 95,10 94,70 95.40 93,90 93,50 97,80 9730 94,00 93,70 92,80 92.50 94,00 93,80 97,70 97,70 91,70e 90,70e 93,90 93,90 92,30 9230 92.30 92.00 98,70 9830 buitenlands geld Belgische Ir. (100) 5,48 5,78 Duitse mark (100) 111,00 115,00 Ital. lire (10.000) 17,50 19,50 (100) 1.90 2,40 Canadese dollar Fr. frank (100) Zwtts frank (100) Zweedse kroon (100) Noorse kroon (100) 99,90 99.40 100.10 99,70 100.60 10030 Spaanse peseta (100) Gr. drachme (100) Finse mark (100) J.Slav Dinar (100) Ierse pond 41.25 40,50 33,00 beurs van New York A. Brands Am. Can. Am. Motors Canadian Pacific Cons. Edison Dupont Nemours Exxon Corp Ford Motor General Electric 39 3/8 39 64 64 1/ 52 51 1/ 3 7/8 3 213/8 21 213/4 22 20 7/8 20 1/2 34 1/4 34 1/ 32 5/8 33 5/ 45 7/8 46 30 1/2 30 3/ 45 3/4 45 1/2 64 1/2 63 7/I 80 79 3/ 28 3/4 28 3/1 38 1/8 38 1/2 34 3/4 35 3/i 13 5/8 13 1/ kill. TT KLM Airlines Moe Don Douglas Merck Co. Mobil Oil Nabisco Brands RCA Corp. Royal Dutch Sears Roebuck Sla-south pac. Shell OU Co. St OU Ohio Un Brands US Steel United Technolog 13 5/8 77 1/4 96 1/8 28 1/4 39 7/8 53 5/8 35 3/8 28 1/2 16 3/8 12 7/8 28 3/8 Omzet 151.730.000 Stemming hoger mei een adieve handel

Leidse Courant | 1985 | | pagina 6