>hilips controleert ..oewe Opta nog steeds Trekt Kamer echt lering uit het RSV-debacle fluiters Russisch fregat haalden Zweden net niet JjSCHOTLAND Twijfels in China over vangst „wilde mens" iRTELBURO: Ü-UXE BOOT/ üéTOURINGCARREIS ƒ630.. 'SIJTHOFE Pentagon onthult per ongeluk bestaan geheim vliegtuig Auto'85 Politiek Partij Parlement ■—flTENLAND CeidaeSommtt ZATERDAG 9 FEBRUARI 1985 PAGINA S non Walters uwe -ambassadeur VS HINGTON President an heeft zijn reizend ambas- ir Vernon A. Walters (68) >md tot ambassadeur van de (j de Verenigde Naties. Wal- rolgt Jeane Kirkpatrick op, it de politiek is gegaan. Wal- vas van 1972 tot 1976 onder- leur van de Amerikaanse nlandse-inlichtingendienst Walters, die zeven talen kt waaronder Russisch, ver- sinds de jaren vijftig tal diplomatieke missies en |e ook al onder de presiden- Truman, Eisenhower en Israël staat bouw zender „Voice of America" toe JERUZALEM Israël heeft de VS toestemming gegeven voor de bouw van een zender van de „Voice of America" voor uitzendingen naar de Sovjet-Unie. Israël verzette zich aan vankelijk, omdat het vreesde dat de komst van de zender gevolgen zou hebben voor de behandeling van de joden in de Sovjet-Unie en de emi gratie van Sovjet-joden verder zou vertragen. Vermoed wordt dat Sov jet-Unie zal proberen de uitzendin gen onmogelijk te maken door het installeren van een stoorzender in Syrië. Maar Amerikaanse funetio- narrisen hopen gebruik te kunnen maken van Israëlische kennis om het storen te omzeilen. Pretoria biedt Mandela formeel vrijheid aan PRETORIA De Zuidafrikaanse regering heeft Nelson Mandela, de leider van het Afrikaans Nationaal Congres, formeel zijn vrijheid aange boden, op voorwaarde dat hij de ge wapende strijd tegen de apartheid afzweert. De reactie van Mandela op het aanbod is nog niet bekend. Man dela heeft eerder gezegd dat hij pas bereid is de gewapende strijd af te zweren, als de regering het ANC er kent en bereid is te onderhandelen. Andere leiders van het ANC hebben voorspeld dat Mandela het aanbod niet zal aanvaarden. Sharon geeft fout van Sabra en Chatilla toe LONDEN De Israëlische ex-mi- nister van defensie, Ariel Sharon, heeft toegegeven een fout te heb ben gemaakt toen hij in septem ber 1982 Libanese Falangisten toe stemming gaf de Palestijnse vluchtelingenkampen Sabra en Chatilla in West-Beiroet binnen te gaan. In deze kampen werd een bloedbad aangericht, dat aan en kele honderden Palestijnen het le ven kostte. „Als ik aan alle gevol gen denk, geloof ik dat ik een fout heb gemaakt door de Falangisten toestemming te geven die kampen binnen te gaan en ik heb daarvoor betaald", aldus Sharon. PEKING In de bergen van de Chinese provincie Hunan is volgens het dagblad van Shenzhen een wilde mens van ongeveer een meter lengte en met een harige vacht gevan gen. Maar volgens wetenschappers in Peking gaat het waar schijnlijk om een staartloze aap. Het schepsel is, zo meldt de krant, ondergebracht in een verwarmde woning in de stad Wuhan en drinkt uit een nap, eet als een mens en maakt geluiden als een bejaarde man. De Shenzhen Tequ Bao baseerde zijn bericht op informatie van het Chinese Genootschap voor Onderzoek naar de Wil de Mens, dat eerder beweerde de Chinese afstammeling van de verschrikkelijke sneeuwman te hebben ontdekt. Dat be richt bleek later onjuist Ook toen had men een staartloze aap gezien. Moskou lijkt voorrang te geven aan economie BRUSSEL Vermindering van de stij ging van de defensie-uitgaven door de Sovjet-Unie kan erop wijzen, dat het land voorlopig de economische groei zal laten prevaleren boven defensie-inspan ningen. Dit staat in een deze week ge publiceerd NAVO-rapport. Vorig jaar werd bekend dat de Russische defensie begroting in de jaren 1977 tot en met 1983 jaarlijks slechts 2 procent is geste gen; de helft van de stiiging in de zeven jaren daarvoor. Hoewel er geen aanwij zingen zijn dat het Kremlin formeel tot bezuiniging heeft besloten, is het aanne melijk dat dergelijke beslissingen wel zijn genomen. (N Het Kartelburo in jjn is ervan overtuigd dat ips nog steeds bijna hon- procent van de aandelen het Duitse electronica- cern Loewe Opta contro- Het Kartelburo is van er zeer streng op toe te dat de Nederlandse multi- >nal aan het einde van dit geen enkele binding mei ^e Opta meer heeft. lat het Kartelbureau al noedde dat Philips een er belang in Loewe Opta dan de 15 procent die het ern steeds officieel opgaf, t het het Kartelbureau de name van Grundig alleen Igekeurd indien Philips al haar Loewe Opta-aandelen vóór 31 december 1985 zou verkopen. Naderhand is gebleken dat Philips geen belang had van 15 procent in Loewe Opta, maar een meerderheidsbelang. Volgens het Kartelbureau heeft Philips wellicht een 100 procents belang in Loewe Opta aangehouden door een groot deel van de aandelen te verkopen aan derden onder de voorwaarde dat het concern de aandelen zou kunnen terugko pen tegen een van te voren be paalde prijs. In een brief aan Philips heeft het Kartelburo deze week aan gekondigd de onderneming daarvoor te zullen straffen met de maximale boete van 50.000 mark. Het buro wil ver der van Philips weten welk lid van de Raad van Bestuur in Eindhoven in laatste instantie voor het verzwijgen van deze informatie verantwoordelijk is. Ook het betreffende be stuurslid moet rekenen op een boete van 50.000 mark. Tegenover het Kartelburo heeft Philips verklaard enkele dagen vóór dat op 26 maart vorig jaar de definitieve over eenkomst met het buro over de overname van Grundig tot stand kwam, het meerder heidsbelang in Loewe Opta te hebben afgestoten. Overigens heeft het Kartelbu ro er begrip voor dat Philips nog greep op de aandelen heeft willen houden. „Philips ziet dit kennelijk als een tus senoplossing. Het bedrijf wil alle aandelen aan een derde onderneming verkopen. Maar wat voor ons vooral telt, is dat Philips en Loewe Opta voor het einde van het jaar geen enkele binding meer hebben". Staatssecretaris Sprung (Eco nomische Zaken) heeft gezegd dat Philips een boete van maximaal 1 miljoen mark op gelegd kan worden als blijkt dat het concern het Kartelbu reau bewust om de tuin heeft geleid teneinde groen licht te krijgen voor de overname van Grundig. Nederlandse schat In het Nationale museum van Maleisië is gisteren een tentoon stelling geopend van (kunst)schatten, die bergers hebben tevoor schijn gehaald uit het wrak van de 17e eeuwse Nederlandse vrachtvaarder „Rijsdam" die 300 jaar geleden voor de kust van Maleisië verging. Op de foto de Maleisische minister van justitie James Ongkili, die zijn krachten meet met een van de „schat ten": een baar tin. BHINGTON In de don- vroege ochtend van 8 ïmber 1975 haalde het iische fregat Storozjevoj in aven van Riga in alle stil- tijn trossen binnen, om ■s te zetten naar zee. Uren- had niemand bij de Russi- marine in de gaten dat schip was verdwenen. Het het begin van een de op merkelijkste, zij het uiteinde lijk mislukte, muiterijen in de geschiedenis van de heden daagse scheepvaart. Een Amerikaanse marine-offi cier heeft zich jarenlang ver diept in de toedracht en on langs zijn jongste bevindingen gepubliceerd. Volgens zijn in formatie wist de Storozjevoj in deze dwaze ging een heel eind weg te j men op de Oostzee, alvorens het schip uiteindelijk terugge haald werd door Russische vliegtuigen en andere schepen. Bij het incident kwamen zeker twaalf bemanningsleden om, zo meldt het onderzoeksrap port. De aanstichter van de muiterij werd berecht en (ADVERTENTIE) Met Uw krant naar ertrek donderdag f maart a.s. t altijd weer boeiende Schotland met de loofdstad Edinburgh, door de eeuwen heen het liddelpunt van de Schotse geschiedenis, is Bt doel van de reis die Uw krant van 7 t/m 12 laart a.s. organiseert. i vele historische zowel als architectonische rayg, Bezienswaardigheden van dit land bieden, samen Wiet de uitstekende winkels en vele zaakjes met jg&gairiosa in de hoofdstad, een bijzondere toeristi- 2i*3lche attractie. Op het programma staan een be- ik aan een bekende firma van kiltmakers, een itastische Higland Tour, een sightseeing door linburgh o.l.v. Nederlands sprekende gids. als- Jde een bezichtiging van Edinburgh Castle. [erder wordt de deelnemers een originele lotse avond geboden en is er ruime gelegen- J tot winkelen. reis gaat via Europoort, waar donderdag 7 laart om plm. 5 uur n.m. worden ingescheept op .en van de geriefelijke schepen van North Sea Ie Bëerries. Nadat de andere morgen vroeg in Hull is vanlfgemeerd gaat de reis naar Edinburgh. Hier maprordt gedurende 3 nachten lervolle Mount Royal Hotel. Maandag 11 maart na het ontbijt wordt weer te ruggereden naar Huil - de nacht wordt varend doorgebracht en dinsdagochtend 12 maart wordt in de Europoort ontscheept. De prijs van deze bijzondere reis bedraagt per persoon op basis van een 2-persoons stan daardhut en een 2-persoonskamer met douche en toilet en halfpension. (De standaard hut heeft een vaste wastafel en toilet. Een luxe hut bovendien een douche). Toeslag voor een luxe hut 35,-. De toeslag voor een 1-persoons kamer en 1- persoons standaardhut bedraagt 220,- (luxe hut 237,50). Bij de prijs zijn begrepen alle vervoer vanaf Den' Haag/Rotterdam en terug. 5x logies, ontbijt en diner. Schotse avond, entree Edin burgh Castle. sighseeing met Nederlands spre kende gids en reisbegeleiding gedurende de ge hele reis. Gecombineerde reisverzekering f 15,- per persoon f5,- poliskosten. Annuleringsverzeke ring 3 1/2% van de reissom f6,- poliskosten. t stifllchtingen en boekingen: telefonisch onder no. POSTBUS 16050 'r0-190882 (van maandag t/m vrijdag van 9 tot 0caa nFNHflar nt rwcAnnliiL in nnio uaclinlnn Qni lictraat i-UKJKJ nn LSE.li nnAU TEL. 070-190882 AID JE VERHOLEN HET GEHEIM VAN DE UYLENBORGH eten „Wilt ge me nu nog even naar mijn woon- i Mdrek dragen?" vroeg de kabouter. „Voor- gekflan maar," gromde de smid en hij nam het inztje in een soort brandweergreep. Zo schar- jzen.le hij een trapje af en even later bevond hij and» in een gezellig woonvertrekje, dat diep on- e klade oude boom was aangebracht. Daar deed >ver kabouter schoen en sokje uit en hij voorzag Sijth gekwetste been van een steriel verbandje. of ün ging hij er gemakkelijk bij zitten en krab- telefde zijn lievelingskonijn strelend achter de fla- n brirtjes. Smidje Verholen bekeek dit hele to- ducaltje met een voortdurend stijgende verba- traatt en vroeg ten slotte schuchter: „Blijf ik nou en Ifd klein..., of word ik weer gewoon groot net >rk wroeger?" „Maak Je daarover maar geen /OOJj, Verholen,"stelde de kabouter hem gerust, ben je zéér dankbaar voor wpt je allemaal voor mij gedaan hebt, en als Je straks weer weggaat, zul je buiten weer dezelfde smidje Verholen zijn van altijd. Je zult dan zelfs mijn huisje niet eens terug kunnen vinden. Het is toch anders wat, hè? Ik woon al meer dan drie honderd jaar in dit bos, en ken er werkelijk alle geheimen van. Maar dat ik ooit nog eens in een vosseklem van stroper Peer den Bonk terecht zou komen..., nee, dat had ik echt niet ge dacht," „Woont U hier al meer dan driehon derd jaar!?" riep de smid verbaasd uit. „Gunst..., dan kunt U mij misschien wel vertel len waar..." „Hoho, niks ervan!," zei de ka bouter afwerend. „Wij kabouters mogen aan de mensen geen bosgeheimen verklappen. Dat mag niet van de kabouterkoning. Doen we het wél, dan krijgen we straf en raken we onze rode puntmuts en onz^ voorrechten kwijt!" doodgeschoten. Na deze laatste tocht in de Oostzee werd de Storozjevoj overgeplaatst naar de Russische vloot in de Stille Oceaan. Het rapport van de Ameri kaanse kapitein-luitenant ter zee Gregory Young schildert de harde omstandigheden aan boord van het schip en be schrijft hoe een jonge, alom vertrouwde politieke officier door een reeks ongewone ge beurtenissen de kans kreeg het bevel over het oorlogsschip over te nemen. Volgens de Amerikaanse marine, die offi cieel elk commentaar weigert, is het verslag van Young vol ledig en betrouwbaar. De muiterij werd geleid door de „zampolit" van het schip, de officier die moet toezien op de ideologische discipline on der de bemanning. Aan boord van de Storozjevoj was dat ka pitein Velri Miehailovitsj Sa- blin, die zelf klaarblijkelijk niet zo overtuigd was van het gelijk van de partij. Op 7 november 1975, toen veel officieren en bemanningsleden in Riga aan wal waren voor de viering van de oktoberrevolu tie, zagen Sablin en zijn geest verwanten kans de comman dant op te sluiten. Een niets vermoedende bemanning kreeg vervolgens opdracht het schip de haven uit te varen. Volgens Young moet een van de bemanningsleden, die door had dat er iets niet in orde was, van boord zijn gespron gen. Hij deed er ongeveer twee uur over om het marine- hoofdkwartier in Riga te be reiken en daar duidelijk te maken, dat zich aan boord van het schip vreemde zaken had den voorgedaan. Toen kort daarna een van de opgesloten officieren kans zag een nood signaal uit te zenden, drong de ernst van de situatie pas goed door. De marine-leiding gaf opdracht het schip, dat al een aardig stuk was gevorderd in de richting van Zweden, tot elke prijs te stoppen. De rest van het verhaal be staat voornamelijk uit aaneen- gepaste rapporten van de Zweedse militaire autoriteiten. Radiotechnici in Zweden luis terden verbijsterd naar de ge sprekken tussen de muiters en de bommenwerpers, die naar hen op jacht waren. Na meer dan zes uur, kort voordat het schip de Zweedse wateren zou bereiken, werden de muiters tot overgave gedwongen en wendde de Storozjevoj de ste ven. terug naar Riga. Sablin en een aantal van zijn medestanders werden na een militair proces ter dood ver oordeeld en geëxecuteerd. WASHINGTON Het Pentagon, het Ameri kaanse ministerie van defensie, heeft per onge luk het bestaan onthuld van een geheim vliegtuig met de codenaam „Auro ra". Het ministerie wil in 1987 meer dan zeven miljard gulden voor het project uittrekken. Deze details werden deze week per abuis gepubliceerd in een begrotingsdocument van het ministerie van de fensie, maar verder wil nie mand iets zeggen over het nieuwe vliegtuig van de luchtmacht. „Ik ben niet ge machtigd commentaar te le veren", is het standaard-ant woord van functionarissen van het Pentagon, wanneer hen er iets over wordt ge vraagd. In het document wordt al leen melding gemaakt van de naam en de voorgenomen uitgaven voor de ontwikke ling van het vliegtuig in de komende jaren. Volgens ingelichte bronnen is de Aurora een als verken ningstoestel bedoelde versie van de zogenaamde „Stealth- "-bommenwerper, die ge bouwd wordt door Northrop. Door gebruik van nieuwe materialen en configuraties, zal het toestel nagenoeg on zichtbaar zijn voor vijandelij ke radar Het is de bedoeling dat Stealth, waarvan de ont wikkeling wordt omgeven door geheimhouding, in de jaren negentig in gebruik zal worden genomen. De enige bekendmaking over Stealth werd gedaan in 1981, toen Northrop werd genoemd als hoofdaannemer voor de bouw van het toestel. Zoals toentertijd aangekondigd, is er sindsdien niets meer over meegedeeld, zelfs geen cijfers over de totale kosten. De be grotingscijfers worden niet openbaar gemaakt en de rap porten voor het Congres dra gen het stempel „zeer ge heim". In het geval van de Aurora evenwel werd ook de naam van de bouwaannemer niet genoemd. In bronnen is ech ter vernomen dat het Auro- ra-verkenningsvliegtuig een eerste voortbrengsel van het Stealth-project zou zijn. Vol gens andere, onbevestigde geruchten is de Aurora een anti-radarvliegtuig, bedoeld om vijandelijke grondradar te onderdrukken en te storen om zodoende aanvallen van raketten en jachtvliegtuigen mogelijk te maken. Uit andere delen van de de fensiebegroting blijkt, dat di verse speciale elite-eenheden van de Amerikaanse strijd krachten momenteel worden versterkt. Deze eenheden omvatten de Army Special Forces, de Ranger-eenheden en het SEAL-team van de marine. Al deze eenheden hebben een rigoreuze fysieke en psychologische training ondergaan en zijn geoefend in diverse soorten lijf-aan- -lijfgevechtstechnieken en taktieken om achter vijande lijke linies te infiltreren en te opereren. verschijnt 8 maait Piet van der Reyden, bereikbaar onder nummer 071 -122244, informeert u graag nader over de adverteermogelijkheden in deze auto-special van uw krant, die vrijdag 8 maart aanstaande wordt verspreid. DEN HAAG Bij alle onenigheid waren de gro te politieke partijen het deze week in het RSV-de- bat over tenminste één ding eens: de Tweede Ka mer heeft haar controle rende taak in de zaak- RSV verwaarloosd. Zelfs PvdA-woordvoerder Wim Meijer, die hamerde op de informatie-achterstand van de oppositie ten op zichte van de regerings fracties, erkende dat ook zijn partijgenoot Van der Hek soms had gefaald. Vandaar dat links en rechts elkaar vonden in het voorstel een commis sie in te stellen, die onder leiding van kamervoorzit ter Dolman snel gaat uit zoeken hoe de geconsta teerde manco's kunnen worden opgeheven. De gedachten blijken vooral uit te gaan naar verbetering van het toezicht op het finan ciële beleid van de regering. Op zich is dat begrijpelijk, want deze controle ontbreekt nu vrijwel geheel. Er is een kamercommissie voor de rijks uitgaven, maar die beperkt zich tot het corresponderen met de ministers over het ver slag van de Algemene Reken kamer. De werkzaamheden van laatstgenoemd college be staan echter uit het steek proefsgewijs nagaan of de be lastinggelden verantwoord be steed zijn. Daardoor loopt de kamercommissie wel heel erg achter de feiten aan. Vorig ^tar november had zij haar „rekening" over 1983 klaar moeten hebben, maar zelfs die over 1980 is nog niet eens vol tooid. Op zich is het dus heel prij zenswaardig dat de Kamer zich heeft voorgenomen deze zaken beter aan te pakken. Maar wie iets van de materie afweet, zal een wat vreemd gevoel niet van zich af kunnen zetten. Het controleren van de boekhouding van alleen al één departement is een klus, waar het grootste accountantsbureau de handen vol aan zou hebben. Laat staan alle veertien depar tementen! Van een algehele voortdurende financiële con trole van de Kamer kan ge woon geen sprake zijn, puur door gebrek aan mankracht. Schijnmanoeuvre Niemand die deze beperkin- f;en beter kent dan een kamer- id zelf. Daarom lijkt het erop dat hier tenminste gedeeltelijk sprake is van een schijnma noeuvre, voortgekomen uit de vrees dat de Tweede Kamer in de ogen van het grote publiek behoorlijk is afgegaan. Dat laatste viel op te maken uit bijvoorbeeld de woorden van Meijer. „Onmiskenbaar heeft het RSV-debécle velen ge schokt; als management niet op zijn taak berekend is, als de een minister van Economische Zaken in chaos kan eindigen, als de Kamer onvoldoende haar controlerende taak uitoe fent, waarin kan men dan nog zijn vertrouwen stellen?" De Tweede Kamer meent ken nelijk dat zfj zich kan rehabili teren door een aantal keren „mea culpa" te roepen en er t^at meer geld en personeel te genaan te gooien. Althans, als we onder de Tweede Kamer verstaan: de meerderheid. Want in tegenstelling tot PvdA en VVD, die het veel te druk hadden met het repare ren van het eigen geschonden imago, stak het CDA de hand wel diep in eigen boezem. Fractieleider Bert de Vries brak zelfs de staf over partij genoot Van Houwelingen, thans staatssecretaris van De fensie, die er een belangrijk aandeel in had dat de „Kamer te klein was", toen minister Van Aardenne in maart 1978 met zijn eerste reorganisatie plan voor RSV kwam. Volgens De Vries hadden de parlemen tariërs, ook die van de rege ringspartijen, destijds duidelijk meer oor voor de belangen groepen dan voor het kabinet. „Aldus werkte de Kamer niet alleen mee aan het in stand houden van illusies, maar ging tegelijk breeduit naast de rege ring zitten, aan het directiebu reau van RSV", zei De Vries. Kamercultuur Maar ook hij had zich niet ver diept in de oorzaak van dit vreemde gedrag van zijn (voormalige) collega's en kon dus ook niet met oplossingen voor dit probleem komen. Daarvoor moest men te rade gaan bij de kleine fracties, die volgens voorzitter Dolman best zouden mogen verdwii- nen. Peter Lankhorst van cle PPR bijvoorbeeld wees op de „kamercultuur". Hij bedoelt daarmee het verschijnsel dat de fracties van PvdA, CDA en VVD zo groot zijn. dat de meesten van hun leden slechts een beperkt aantal onderwer pen toegewezen kunnen krij gen. „Dat kan gemakkelijk lei den tot blikvernauwing en specialistische onderonsjes", aldus Lankhorst. Helemaal gevaarlijk wordt het volgens hem, als er sprake is van de dubbelfunctie raadslid- kamerlid. Hij wees op de VVD'er Jacobse, tot voor kort tevens gemeentebestuurder in Amsterdam, die zich volgens de enquêtecommissie in 1978 bijzonder „geprononceerd" had opgesteld ten behoeve van de hoofdstedelijke scheeps bouw. „Geen wonder," zei Lankhorst, „als men weet dat hij kort daarvoor in de ge meenteraad in aanvaring was geweest met een PvdA-raads- lid, die tevens werkzaam was bij de NDSM, over de vraag wie het meeste deed voor de Amsterdamse werven". Alleen tegen die achtergrond is het te begrijpen, waarom de Tweede Kamer er mee ak koord ging. ja zelfs meestal erop aandrong dat er steeds opnieuw miljoenen in RSV ge pompt werden, ook al was dit bedrijf allang een bodemloze put gebleken. De specialisten wilden het zo en de andere le den van de grote fracties had den te weinig kennis van za ken om hen tegen te spreken, gesteld al dat zij dat gewild hadden. Ook winst Lankhorst meent dat dit ver schijnsel bestreden kan wor den, als de grote fracties hun gespecialiseerde kamerleden na enige tijd van onderwerp en commissie doen verande ren. Op die manier kan naar zijn mening voorkomen wor den dat parlementariërs het algemeen belang uit het oog verliezen. Zal deze aanbeveling worden opgevolgd? Te vrezen valt dat er nog erg veel water door Rijn en Schelde moet vloeien eer dat gebeurt. Do recente gang van zaken rond de Am sterdamse Droogdokmaat schappij (ADM) toont aan dat veel kamerleden nog steeds gevoelig zijn voor pressiegroe pen. Met de inkt van het RSV- rapport nog niet eens droog werd alweer gepoogd de rege ring te bewegen de geldkist wild open te zetten, hoewel het ook hier gaat om een bedrijf, dat al onevenredig veel steun heeft ontvangen (honderd mil joen). Heeft deze enquête dan hele maal geen winstpunten opgc- leverd? Zo somber is het ook weer niet, want deze week werd het fundament van onze parlementaire democratie on danks alles aanzienlijk verste vigd ministers die falen wor den ter verantwoording geroe pen. Wie daartegen inbrengt dat Van Aardenne desondanks nog in het zadel zit, doet er goed aan zijn eindoordeel nog even op te schorten. Volgens een NlPO-peiling vindt ook vijftig procent van de VVD- kanhang dat de vice-premier alsnog moet opstappen. Gezien de toch al slechte score van de liberalen bij de kiezers (negen zetels verlies nu), hoeft het geen verwondering te wekken wanneer over een tijdje, uiter aard na afloop van ook hel derde en laatste RSV-deba£ eind deze maand. Van Aar denne toch de steek aan de wilgen hangt „Wat moeten we anders met Gijs in de verkie zingscampagne? Hij is tot de grond toe afgebrand," aldus een VVD-kamerlid.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 5