Toenemend beroep op Zoeterwoudse buurtbus Restaurant De Bijhorst wordt motel met 88 kamers 3 NATASJALAAT HAAR TANDEN ZIEN hond zoekt: huis taor kleine klusjes. CeidAC Soutctn CeidócScMwant -:id] OTTO RUSDUK MAN VAN EERSTE UUR 'lli ES! WERKZAAMHEDEN NOG VOOR DE ZOMER AFGEROND 3 I Landbouwschap fel tegen golfterrein LEIDEN OMGEVING ZATERDAG 9 FEBRUARI 1985 PAGI ZOETERWOUDE De Zoeterwoudse buurtbus heeft in 1984 ruim zes procent meer reizigers vervoerd dan in 1983. In het bijzonder de eerste drie maanden van 1984 was het reizigers-aanbod erg groot met 644 in fe bruari als uitschieter. Vo rig jaar maakten 5197 mensen gebruik van de buurtbus, het jaar ervoor waren dat er 4.894. De buurtbus blijkt derhalve in een behoefte te voor zien en dankzij de inzet van de 33 vrijwilligers kan het projekt ook wor den voortgezet. Een man die vanaf het aller eerste moment bij de buurt bus betrokken is geweest is Otto Rijsdijk. Vanwege het bereiken van de 70-jarige leeftijd is hij noodgedwongen gestopt met het besturen van de buurtbus. Dat vindt hij erg jammer, maar desalniet temin kijkt hij met tevreden heid terug op een periode van iets meer dan twee jaar. Otto Rijsdijk, die woont aan de Hoge Rijndijk, is de chauffeur van het eerste uur. Op 15 november 1982 zat hij aan het stuur, toen de buurt bus de allereerste rit in Zoe- terwoude maakte. Hij had toen de verantwoording voor een select gezelschap met ge deputeerde Jansen, het colle ge van burgemeester en wet houders en vertegenwoordi gers van vervoersonderne ming West-Nederland. Touringcar Als ex-touringcarchauffeur De heer Rijsdijk, maakt zijn allerlaatste rit. was de buurtbus voor de heer Rijsdijk maar kinder spel. Hij deed het vrijwilli gerswerk echter altijd met erg veel plezier. Was het aanvankelijk de bedoeling, dat iedere vrijwilliger per week één rit zou rijden, door omstandigheden gebeurde het wel dat de heer Rijsdijk twee ritten, een enkele keer zelfs drie ritten achter elkaar reed. Dat betekende dat hij een groot gedeelte van de dag de bus rijdt 7.00 uur uit de garage en is om 19.17 uur weer terug achter het stuur zat. Otto Rijsdijk was een man van tijd. „Punctueel op tijd zijn, daar hield ik van. Wat dat betreft neem ik ook mijn petje af voor alle chauffeurs. Want ondanks het opont houd in de Weipoort en het omrijden via de noodweg is er altijd op tijd gereden. Dat is echt een groot compliment voor alle chauffeurs". Rijs dijk is ook tevreden over de gladheidsbestrijding. Afspra ken met de gemeente dat de route van de buurtbus zó snel mogelijk begaanbaar ge maakt zou worden zijn altijd nagekomen. Contacten De chauffeur van de buurt bus komt met veel mensen in contact. Zeker als het gaat om de rit naar het Elisabeth- ziekenhuis, want met de nor male lijndiensten is het zie kenhuis in Leiderdorp slechts via een ingewikkelde reisopera tie te bereiken. Soms rijden mensen die op bezoek gaan een week achter elkaar dagelijks mee. Maar het gebeurt ook dat maanden achtereen dezelfde mensen in de bus zitten. „Automa tisch raak je met die mensen aan de praat. Je weet wie de zieke is en hoe het herstel verloopt. Je hebt dan echt een sociale functie* want je bent dan een soort klank bord waar de mensen tegen aan kunnen praten," aldus Hij vindt de buurtbus ook een nuttige voorziening. Ze ker voor mensen die zelf geen auto hebben of er niet altijd over kunnen beschik ken. Ook scholieren maken gebruik van de buurtbus. Twee kinderen die in Bent huizen wonen en in de dorpskern van Zoeterwoude op school zitten behoren tot de vaste klantenkring. Bij slecht weer maken ook kin deren uit Gelderswoude dankbaar gebruik van de buurtbus, die gemiddeld 1.630 kilometer per week (85.000 km per jaar) rijdt. Toen de buurtbus één jaar reed kregën alle passagiers een bosje bloemen en was er voor de chauffeurs een origi nele „mini-buurtbus". Op verjaardagen is er voor de vrijwilligers een leuke atten tie en rond de kerst is er voor iedereen een kerst krans. Op die wijze hoopt het buurtbuscomité drie da mes en drie heren, terwijl het chauffeurskorps bestaat uit 31 heren en slechts 2 da mes de goede onderlinge sfeer te handhaven. De Zoe terwoudse passagiers, en dat zijn er alweer 11.000 sinds 1982 varen daar wel bij. r LEIDEN Wie Natasja ziet, wil haar direct mee nemen uit het asiel. Ze is al acht jaar maar een echt „droppie". Met haar witte en grijze krullende haren en dat brutale bekkie lijkt ze nog het meest op een Shih tzu. Maar zoals zo vaak ge beurt, bedriegt de schijn. Natasja is vooral voor vreemden nog wel eens vijandig. Zij laat dan haar'tanden zien en zelfs zou ze die tanden wel eens in het weke men senvlees zetten. Althans dat kreeg asielbeheerder Wil Tiele te horen toen Natasja op 23 november van vorig jaar naar het asiel werd gebracht. Er werd toen ook gezegd dat Natasja niet met an dere honden overweg kon en dat ze het vaak op een blaffen zette. In het asiel blijkt het alle maal nogal mee te vallen. blaffen doet ze eigenlijk nau welijks en ze kan ook goed overweg met andere honden. Ook met katten gaat het pri ma. Wat het omgaan met mensen betreft, denkt Wil Tiele' dat een bepaalde ge bruiksaanwijzing toch wel zinvol is. Als Natasja aan je gewend is. dan is er niets aan de hand en kun je ook ge makkelijk met haar sollen. Maar bij vreemden laat Na tasja nog wel eens haar tan den zien. Vooral als die vreemden zich door het vriendelijke uiterlijk van Na tasja laten verleiden en haar aanhalen. Daar is Natasja niet van gediend. Maar bena der je haar rustig door eerst wat tegen haar te kletsen, dan is er meestal niets aan de hand en laat ze haar gevaar lijke tandjes niet zien. Wil Tiele vindt het daarom ook beter als Natasja naar Natasja is graag nummer één. een gezin gaat waar niet al te vaak vreemden over de vloer komen. Omdat Natasja al acht jaar is denkt Wil Tiele ook meer aan wat oudere mensen. Lange einden lopen hoeft namelijk niet met Na tasja en een paar keer per dag een blokje om is voldoen de. Natasja is verder een heel lief hondje en makkelijk in het gebruik. Ze wil graag nummer één zijn en daarom is het beter als Natasja niet naar een gezin gaat waar al een hond is. Ook een ouder echtpaar dat veel kleinkinde ren op bezoek krijgt, vindt hij minder geschikt. Verder kan Natasja overal terecht. Ook bij klein behuisden of mensen in een flat. Natasja is geen keffertje en luistert goed. Herta Herta, de bastaard herder van vorige week, heeft een nieuwe baas. Hij is naar een gezin in Zoeterwoude gegaan. Voor Herta was veel belang stelling. Wekelijks verschijnt in de Leidse Courant de rubriek „Hond zoekt huis". In deze rubriek wordt een hond (of soms ook wel een kat) beschreven die in het asiel ver blijft om daar een zekere dood tegemoet te gaan... ten zij het dier een goed tehuis vindt. De in de rubriek be schreven honden zijn óf gevonden óf door hondenbezit ters naar het asiel gebracht. Ze worden om uiteenlopen de redenen afgestaan, vaak begrijpelijk, maar soms ook volslagen onzinnig. De in „Hond zoekt huis" beschreven dieren zijn alle goed gezond, hebben een wormenkuur ondergaan en zijn volledig ingeënt. Tegen betaling van circa 80 gulden (voor katten is dat 45 gulden) ten bate van zwerfdieren zijn ze af te halen. Adres: Nieuw Leids Dierenasiel, Besjeslaan 6b, Leiden. Tel.: 411670. Geo pend di. t/m vr. 10-12 en 14-16 uur. Zondag en maandag gesloten. De nieuwbouw bij het restaurant De Bijhorst, waar nog voor de zomer 88 motelkamers kom WASSENAAR De ge meente Wassenaar krijgt er, naast het al veelbe- schreven vijfsterrenhotel Wassenaar, deze zomer nog een eerste klas over nachtingsgelegenheid bij. Het gaat om het restau rant De Bijhorst, waar momenteel hard wordt gewerkt aan de voltooiing van 88 motelkamers, ach ter het restaurant aan de Rijksstraatweg. De Bijhorst, op de hoek van de Rijksstraatweg en de Zijde weg, had al voor de Tweede We reldoor) og een horecafunctie. Sindsdien is de situatie echter ingrijpend gewijzigd. Bestond de Rijksstraatweg in het verle den uit een zandweg, waaro ver voornamelijk paarden re den en mensen liepen, tegen woordig razen er elke dag weer grote massa's auto's over. Het enige dat al tijden hetzelf de is, blijft het vele groen, dat nog nog steeds de vele aldaar liggende landgoederen siert. Nu wordt ook aan De Bijhorst flink gebouwd en veranderfi, om op die manier meer men sen ter wille te kunnen zijn. Deze zomer moet dit restau rant, onderdeel van het Van der Valk-concern, er 88 motel kamers bij hebben, terwijl de eetgelegenheid vier keer zo veel plaats biedt als nu, name lijk 1200 zitplaatsen. Sassenheim Het is de bedoeling dat De Bij horst eenzelfde opzet gaat krij gen als het motel Sassenheim, van dezelfde horecaketen en ook al aan een grote doorgaan- sinds tethoL Tan bi lorrea 'illige de weg. Het concern ga; het zijn bedrijfsopzet uit varjjkbai taalbare prijzen, snelle b ning en maaltijden die ir" restaurants ongeveer de^TT kwaliteit moeten hebbendAL bij het motel-restaurant di horst wordt van die op7el gegaan. De prijzen van mers zullen rond de 65 g|, per nacht liggen. ■e* X. Concurrentie verwacht motel niet van vijfsterreu 1 tel Wassenaar. Mevrouw Luiten, assistent-bedrijfsl van de Bijhorst hierover: hebben een volstrekt arDER doelgroep dan dat hotel. B vai gasten zullen voor het «de 1 grote deel bestaan uit me^erei die op doorreis zijn, vool^-^i ken of voor vakantie, r" Wassenaar richt zich me«8eS0 de iets langere verblijven.frien: concurrentie zal dus wel jen sprake zijn". dien: WASSENAAR Het Land bouwschap verzet zich tegen de komst van een nieuwe golf baan in Wassenaar. Golfclub Rozenstein, medio vorig jaar opgericht en nu 500 leden groot, spant zich ervoor in een negen holes golfbaan in te richten langs de Katwijkseweg in Wassenaar. De gemeente raad ging eind vorig jaar met de plannen van de golfclub akkoord, ook al omdat Rozen stein met de veehouder die op dat moment aldaar werkte een afspraak maakte, die hier op neer kwam dat de veehouder in dienst komt bij de golfclub, terwijl het terrein dat deze pachtte wordt overgenomen door de golfclub. Dat leek allemaal in orde tot de agrarische commissie bij het Landbouwschap aan de bel trok, die nu namens deze Was- senaarse commissie bezwaar maakt bij de provincie. De verwarring bleek erg groot, daar het bezwaarschrift van het Landbouwschap bij de pro vincie zoekraakte. Het bestuur van de golfclub verkeerde in de veronderstelling dat alles koek en ei was, en liet in de aflopende vorstperiode grote draglines komen om om het meer dan 20 hectare grote grasland grond te verzetten. Volgens ir. J. Vos, voorzitter van de golfclub was het alle maal wellicht een beetje voor barig. Intussen was het bezwaar schrift van het Landbouw schap weer bij de provincie boven water gekomen, zodat de gemeente genoodzaakt bleek een hoorzitting over deze zaak te beleggen. Het gaat namelijk om een bestem mingswijziging van agrarische grond naar recreatiegrond, en het Landbouwschap kan zich daar niet in vinden. Volgens het schap dient de grond voor agrariërs behouden te blijven. De heer Vos is ervan over tuigd dat het golfterrein er komt, dat vertragingen door de bezwaarschriften de 500 golfers (die elk 1000 gulden hebben betaald) geld gaat kos ten, en dat het gaat om de af weging belangen van commer ciële bollenkwekers tegen die van vele golfers. Het Wassenaarse gemeentebe stuur wil dat de golfbaan er komt. Het wachten is nu op de verklaring van geen bezwaar van de provincie en een aan- ld, c St. C leg- en ontgrondingsver) ning. Het Hoogheemraads'1 van Rijnland heeft al een1" gunning voor de verand^. van de waterhuishouding^^ het golfterrein afgegeven. lp" bezwaarschrift van het L bouwschap kan de aanleg het golfterrein echter nog rekken. Dit handige miniatuur bankschroef je krijgt u toegestuurd als dank voor het opgeven van een nieuwe abonnee. NOTEER ALS NIEUWE ABONNEE M.I.V. NAAM; POSTCODE/PLAATS: TELEFOON: Deze ontvangt de eerste twee weken de krant giatis. Daarna wordt het abonnement betaald per: kwartaal automatisch per maand jaar STUUR EEN MINIATUUR BANKSCHROEFJE NAAR: NAAM: ADRES: POSTCODE/PLAATS: Stuur de bon ingevuld aan de Leidse Courant,Antwoordnummer 998, 2500 VD Den Haag (postzegel niet nodig). Dals

Leidse Courant | 1985 | | pagina 12