99Het publiek is mijn doping" Tweede wereldtitel Pirmin Zurbriggen Jan Rab oneenrj met beslissing sectiebestuur b sportuitslagen Hans Croon overleden George Best weer vrij Tennisverlies Huub van Boeckel JOHANNEESKENS ZIET FC GRONINGEN NIET ALS EEN SPRINGPLANK Henk van Brussel: twee jaar De Graafschap. Louis van Gaal: vijf weken uitgeschakeld. twee jaar ue oraaisuiidy. v>j« «orom uiiyoawiBBwu, BARENDRECHT Jan Rab is het oneens met de beslissing van het sectie- bestuur betaald voetbal Leo Beenhakker aan te stellen als interim bonds coach. Rab besloot gister avond niet op de bank te gaan zitten bij de oefen wedstrijd van vanmiddag tussen Oranje en RKC. „Nu de kogel door de kerk is, is het natuurlijk zinloos om op de bank te zitten. Beenhakker kan uiteraard het beste beide oefenwedstrijden voor de interland tegen Cyprus gebruiken om te bepalen, hoe zijn elftal er straks zal uitzien en zal moeten spe len. Daarom doe ik een stap terug". Afgelopen weekeinde liet Rab al nadrukkelijk weten het on zinnig te vinden een trainer buiten de op het KNVB-sport- centrum werkzame oefen- meester aan te trekken om in de (tijdelijke?) vacature Mi- chels te kunnen voorzien. Rab: Dat vind ik nog en met mij de hele staf van Zeist. Als je praat over de effectiviteit van een bepaalde opzet, kun je je afvragen of het moet beteke nen dat de rest van het team geen antwoord op de proble men weet zo gauw de baas van het spul ziek wordt. We den ken dat de oplossing wel dege lijk intern gevonden had kun nen worden. Het is dah ook best mogelijk dat hieruit per soonlijke consequenties zullen voortvloeien. Maar op dit mo- mtnt is daarvan nog geen sprake". Henk van Brussel, momenteel nog verbonden aan SC Hee renveen, werkt de komende twee seizoenen bij De Graaf schap. Hij volgt dan Sandor Popovics op als trainer. Alleen FC Twente heeft tot nu toe als Nederlandse club inge schreven voor de Intertoto- competitie. De KNVBhoopt nog een tweede vereniging be reid te vinden deel te nemen aan het evenement, waarvoor deelnemers een „subsidie" van 20.000 gulden ontvangen. Haarlem heeft het sponsorcon tact met Mita voor twee jaar verlengd. Het bedrijf steunteen eredivisieclub met een bed^le p van twee ton per seizq. H Voorwaarde is wel dat Har. ei lem in de hoogste afdeling \1- het betaalde voetbal blijft sf deii Van Gaal rht.. Spartaan Louis van Gaal st|eur^j tenminste vijf weken buit( spel. Tijdens de training Sparta liep hij vorige w^alsi een ernstige knieblessure i de Toch speelde hij dit weekq de, met injecties tegen de pgens mee tegen Excelsior. De bï cu sure, verrekte kniebandt de N blijkt nu hinderlijker dan zerwe: aanvankelijk liet aanzien. |den De FIFA heeft vijf leden veen b onbepaalde tijd geschorst. I Da£ maakte de wereldvoetbalbqst v< gisteren bekend. Afghanistbod. 1 de Republiek Centraal Afrij in d Dominicaanse Republiek, lier I ger en Sierra Leone zijn uitkerk sloten van alle activiteitfama omdat zij de jaarlijkse contprac butie niet hebben voldaan, l-ordt Evaristo Macedo is de nieuöurat trainer van het Braziliaan de voetbalelftal. De 51-jarige Ndig t cedo komt van de club Amastdie ca uit Rio de Janeiro. Mac^en". was voor de CBF de dei duur en Mario Jorge Zagé die Brazilië in 1970 naar t "jiet wereldtitel voerde, was n gui beschikbaar wegens privé-o^ standigheden. ,jen Borussia Dortmund heeft vi de wedstrijden uit de twee^^_ helft van de competitie de zen van de staanplaatsen n*— vijftig procent verlaagd. MHp| ingang van de thuiswedstiH^f* van vrijdag tegen Bayer dingen kost een staanpla^fe ruim zes gulden. Voorzit Reinhard Rauball zei, dat club tot die stap had beslote*^ omdat de werkloosheid Dortmund, met 17,7 proceTRO! het hoogste is in West-Dui30 R land. limei In een vriendschappelijke) S wedstrijd heeft het Italiaaiflerpi elftal gisteravond in Dub|<e ei met 2-1 van de Ierse Repen, bliek gewonnen. Rossi braqs C de wereldkampioen in de jjchti minuut aan de leiding uit eae strafschop. Altobelli zorftomj voor 2-0 in de 17e minuut, hjo T enige Ierse doelpunt kwam jjeer de 53e minuut op naam vejek Waddock. gepr -Ama MOS PAARDESPORT Koersen Hilversum: EERSTE KOERS (2000 meter): 1. Ydeltuit K (A. J. Mollema) 1.24,0, 2 Zianca B. 3. Zarko Odilia. Winn. f. 6,90 PI. f. 6,30 t. 5,40 I. 1,60 Kopp. t. 67,00 Trio 1. 473,70. TWEEDE KOERS (2000 meter): 1. Ynette Baker (R. L. Pools) 1.22,6, 2. Yurriaan L, 3. Yema Middelwijk. Winn. f. 3,90 PI. f. 1,30 t. 1,50 Kopp. t. 4,70 Trio I. 40,20. Niet gestart: Yvonne Promise en Yrens B. DERDE KOERS (2000 meter): 1. You Stanley Dean (L Schoonhoven) 1.22,8 2. Ysabel Ossewaard. 3. Wedni Corosa. Winn. f. 3,30 PI. I. 2,90 f. 2,50 f. 10,50 Kopp. 30,80 Trio f. 1.599,40 Niet gestart: Willy Kitty. VIERDE KOERS (2440 meter): 1. Yu kon Cede (G W van Eykelenborg) 1.22,1 2. Yko Gold. 3. Warna van Echten. Winn. I. 7,20 PI. t. 2,60 f. 4,50 f. 4,10 Kopp. f. 16,20 Trio t. 563,60. VIJFDE KOERS (1609 meter): 1. Woli- ta Hekkenhof (T. H. Kooyman jr.) 1.20.4 2. Walko Rodney. 3. Vita Nova Winn. I. 8,70 PI. 3,70 I. 4.00 f. 6,70 Kopp. f. 259.40 Trio f. 11.911,00. Niet gestart: Walda Rotary. ZESDE KOERS (2000 meter): 1. Wlc- ky Sypesteyn (Mej. M. Lusink) 1.20,0 2. Van Hans Alve, 3. Varimas N. Winn. f. 3,10 PI. f. 1,10 f. 1,80 f. 1,40 Kopp. f. 9,20 Trio f. 62,80. Niet ge start Vorst van Walta. ZEVENDE KOERS (2000 meter): 1. Us Rudi (R. L Pools) 1.20.0 2 Vera van Cornjum, 3. Varna Pluto. Winn f. 4,50 PI.2,50 f 2,70 f. 2,20 Kopp. 15,60 Trio f. 241.80. ACHTSTE KOERS (2000 meter): 1. Ylonka Pluto (R. J. G. Pouw) 1.21,9 2. Ynskje fan Skarn. 3. YJa Grootlust. Winn. f. 4,50 PI. f. 1,60 f. 1,40 f. 3.40 Kopp. f 15,10 Trio I. 414,90. NEGENDE KOERS (2900 meter): 1. Veralynn R (H. Hamming) 121,3, 2. Vandy Volann. 3. Valar du Bois. Winn. f. 3,30 PI f 1,60 f. 1,20 Kopp. f. 4,20 Trio f. 22,00. TIENDE KOERS (2000 meter). 1. Wanda Pluto (M. van Leeuwen) 1.19,4 2 Tyvonne Promise. 3. Torro Ash- ton Winn f 2,30 PI f. 1.10 f 1,50 I. 1.40 Kopp f 9.40 Trio f 30.10 OMZET TOTALISATOR f 255.358.00 SKIËN WK, Alpine-ski Einstand heren: 1. Pirmin Zurbriggen (Zwi) 7.67 punten. 2. Ernst Riedlsper- ger (Oos) 37.84; 3. Thomas Bürgler (Zwi) 39.41; 4. Anton Steiner (Oos) 40.31; 5. Andreas Wenzel (Lie) 48LÏÏ. 6. Michel Vion (Fra) 50.38; 7. Frai'ELI Piccard (Fra) 55 14; 8. Markus V^0 p5 KUNSTRIJDEN ma Eindstand paren: 1. Elena ValovafjetS leg Vasiljev (Sov) 1.4 punten; 2. LafpQ sa Selezneva/Oleg Makarov (Sov) Jjq 3. Veronika Persjina/Marat Akbar (Sov) 4,6; 4. Birgit Lorenz/Knut Sc0ran bert (DDR) 5.2; 5. Manuela Land$5 1 f/lngo Steuer (DDR) 7.4; 6. Clatfcaar Massari/Daniele Caprano (Wdl) 8.<jgroj WIELRENNEN *arn Prijs van Bessèges: 1. Mottet (F9e- 122 km in 3.02.09 (gem. 40 A-Ti km/u); 2. W Planckaert (Bel) z.t NOS Haghedooren (Bel) z.t.; 4 Muller (^q z.t.; 5. Lemarchand (Fra) z.t.. cnJ Rooks (Ned) z.t.; 7. De Rooy (Ned)^1- 12 sec.; 8. Fignon (Fra) op 13 sec.?8 I Vanderaerden (Bel) op 15 sec.; Fort Garde (Fra) z.t.; 11 Lammerts (Nypc berding; 48. Winnen; 60. Oosr bosch; 64. Lammertink. 9rar Ruta del Sol: 1. Villar (Spa) 5 minu£5 I en 32 seconden (gem. 54.216 kmrie 2. Indurain (Spa) 5.33; 3. Verhoev (Ned) 5.37,16; 4. Saronni (Ita) 5.37.J 5. Gölz (Wdl) 5.39; 6. De Bie (d 5.40; 7. Echave (Spa) 5.40; 8. NeJ (Ned) 5 40; 9 Pieters (Ned) 5.42; f Mertinez (Spa) 5.44; 15. Broers 5J 22 Slendebroek 5.48; 23. Van Popr 5 48; 28. Van Katwijk 5.49; 30 Pirfl 5 50; 39 Hermans 5 53; 57 Schril 5.58; 60. McKay 5.59; 76. Van Ml 6.08 VOETBAL Tweede ronde Westduitse beker: Saarbrücken-Vfb Stuttgart 2-2 Saarbrücken w.n.s.); Hertha Bayer Leverkusen 4-0. Derde ronde Schotse beker Johnstone-FC Dundee 1-1. Winnend weddel HILVERSUM De uits. van het gisteren op de ba| van Hilversum gehouden V' spel is als volgt 7-11-8-8-4 i— omzet was f 26.034,00. De ee T. ste prijs werd niet geraden Ton tweede prijs bracht een uitb05 taling van 66,10. SPORT £eidóa(2owumt Europese titel Russisch ijspaar GOTHENBURG Het Russische duo Elena Valova/Oleg Vasiljev heeft gis teren in Gothenburg de Europese titel kunstrijden voor paren met succes verdedigd. Fernand Fedronic staat eerste na de verplichte figuren van het toernooi bij de heren. De Nederlander Ed van Campen bezet de zeventiende plaats. Olympisch kampioene Katarina Witt uit de DDR viel door een matige korte kür terug naar de tweede plaats in het tussenklassement. De Nederlandse kampioene Tjin Li Wang bezet de ge deelde 23e plaats van de 26 deelneem- Fransman verrast renners van Post BESSEGES Charly Mottet, winnaar van de laatste Ronde van de Toekomst, heeft gisteren de renners van de ploeg Post onaangenaam verrast in de Prijs van Bessèges. De Fransman won de sprint van een kopgroep van zes renners. Walter Planckaertwerd tweede. Steven Rooks, zesde, was de beste Nederlander. Nico Verhoeven uit Berkel-Enschot is gis teren als derde geëindigd in de proloog van de Ruta del Sol in het Zuidspaanse Aguilas. De individuele tijdrit over vijf ki lometer werd gewonnen door Jesus Blan co Villar voor zijn landgenoot Miguel In durain. LONDEN George Best wordt deze week ontsla gen uit de gevangenis, waarin hij enkele weken ge leden belandde wegens het rijden onder invloed en het beledigen van de politie. De 37-jarige voormalige topvoetbalier had drie maanden in de cel moeten zit ten. Maar justitie wil hem een kans geven zijn leven te beteren. Best, die zegt aanbiedingen op zak te heb ben van Amerikaanse voetbalclubs, wil voor de zo veelste keer proberen zijn actieve loopbaan mooi af te sluiten. Bovendien zou hij zijn gevraagd voor een televisiefilm, waarin hij een hoofdrol speelt die hem op het lijf lijkt geschreven. Het verhaal handelt over geld, roem, vrouwen en een lichtzinnig leven. Vol gens zakenwaarnemer Bill McMurdo kan Best met deze rol zoveel verdienen, dat hij voor het leven zonder geldzorgen kan zijn. MEUDON Huub van Boeckel heeft gisteren in Meudon in het tweede toernooi voor het Franse satellietcircuit e^n nederlaag geleden te gen de Franse veteraan Georges Goven. De set standen waren 7-6, 6-7, 3-6. Tom Nijssen bereik te wel de volgende ronde door de Fransman Bruno Dadillon met 7-6, 6-1 te verslaan. Michiel Schapers heeft in de eerste ronde van het toernooi van Delray Beach de Amerikaan Ken Belcher in drie sets verslagen: 6-0, 4-6, 6-2. Marcella Mesker kwam niet verder in het toer nooi. De Amerikaanse Kim Schaeffpr was met 6-0, 6-2 te sterk. WOENSDAG 6 FEBRUARI 1985 PAGIN. Sportwereld Wielrennen De Neder landse kampioenschappen zullen in het weekeinde van 22 en 23 juni in Geule wor den gehouden. Rotterdam trok gisteren de kandidatuur terug. Zeilen Na drie wedstrij den van de internationale zeilweek in Cannes bezet het Nederlandse duo Duetz-Bos de derde plaats in het klasse ment van de 470 met 28 pun ten. Leiders zijn de Franse broers Fach met 6 punten. Volleybal In de eredivi sie dames heeft DVC giste ren in de eigen hal een ne derlaag geleden tegen Orion. De setstanden waren: 4-15, 15-12, 7-15, 17-15, 5-15. Boksen In het internatio nale toernooi van Djakarta heeft de Nederlandse bokser El Fallah op punten verloren van de Amerikaan Mark Strickland. BORMIO De Zwitser Pirmin Zurbriggen heeft bij de wereldtitelstrijd al pine-ski in Bormio zijn tweede kampioenschap veroverd. De 22-jarige specialist, die zondag al de afdaling won, was ook 's werelds beste skier in de combinatie. Op de slalom van gisteren ver dedigde Zurbriggen met succes ziin vorige week vrijdag in de afdaling opgebouwde voor sprong. De tweede plaats was voor de Oostenrijker Ernst Riedelsperger. Thomas Bür gler werd derde en onder streepte wederom de Zwitserse overmacht bij de wereldtitel strijd in Noord-Italië. De twee de overwinning van Zurbrig gen betekende het vierde Zwitserse succes op de vier on derdelen, die tot nu toe zijn af gewerkt. Hess en Figini zorg den bij de dames voor de over winningen. Heel Italië bleef gisteren ver stoken van nieuws over het ski-toernooi. Een financiële kwestie lag ten grondslag aan een staking van alle journalis ten in Italië. Daardoor konden de rechtstreekse binnenlandse televisie- en radioreportages niet doorgaan. De voor het buitenland verzorgde uitzen ding ondervond geen hinder, omdat de coördinerende staatsomroep RAI contractuele verplichtingen had Het orga nisatiecomité van de wereldti telstrijd vreesde een financiële klap, omdat de sponsors van het toernooi hadden betaald voor rechtstreekse uitzending in Italië. HAARLEM De aan hang van FC Groningen zal nog even geduld moe ten uitoefenen. Johan Neeskens, het cadeautje van Renze de Vries aan de trouwe Oosterpark- gangers, ondertekende weliswaar gisteren het contract, dat hem voor de rest van het seizoen aan de club van trainer Han Berger bindt. Hetgeen echter niet inhoudt, dat de succesvolle waterdra ger uit de gloriejaren van het Nederlandse voetbal, binnen de kortste keren op de vaderlandse velden te bewonderen zal zijn. „Nees" moet privé en op het trainingsveld nog de nodige arbeid verrichten eer hij weer ouderwets achter bal en tegenstan ders kan aanjagen. Al gaat het om slechts drie maanden, het is en blijft een zeer opmerkelijke zaak, dat een wereldvermaarde voet baller als Neeskens zijn keus heeft laten vallen op een pro vincieclub als FC Groningen. Er waren contacten, die meer tot de verbeelding spreken. Temeer daar de ex-internatio nal onlangs al te kennen had gegeven voor zo'n drie seizoe nen onderdak te zoeken bij een club. „Het liefst in Euro pa", aldus Neeskens. „Er zijn contacten geweest met Bota- fogo. West Ham United, met het Zwitserse Young Boys, Sabadel uit Spanje en uit Ne derland PEC Zwolle, en een beetje NAC en Haarlem. Met die clubs is het niet tot een se rieus gesprek gekomen". Waarom uiteindelijk voor FC Groningen gekozen? „Ik ge loof dat het een erg ambitieu ze club is, die dit seizoen heel erg goed draait. En ook om de toekomst, die men bij FC Groningen voor ogen heeft. Het lijkt mij ook erg prettig om na zoveel jaren in grote steden te hebben gevoetbald eens voor een provincieclub uit te komen. Ook het toe schouwersaantal dat FC Gro ningen regelmatig trekt, spreekt mij erg aan. Dat weet ik niet alleen uit informatie van derden, ik heb in het bui tenland de Nederlandse kran ten goed bijgehouden. FC Groningen zit voor wat de toeschouwers betreft bij de top 3. Dat trekt mij heel erg aan, ik speel graag voor veel publiek". Wraak Neeskens laat duidelijk blij ken dolgraag weer in Neder land te willen voetballen. Elf jaar geleden verruilde hij het Ajax-shirt voor dat van Bar celona en sindsdien speelde Hilariteit bij het trio Berger. De Vries, Neeskens (v.l.n.r.) hij in Spanje en Amerika, waar hij in 1979 bij de New York Cosmos verzeild raakte. Eind vorig jaar, „transfer vrij" gekomen, ging de vedet te van Oranje 74 en '78 na denken over het slot van zijn voetbalcarrière. Daarbij hield de 33-jarige voetballer zich zelf ook voor ogen sportieve wraak te zullen nemen op alle kenners, die in het verleden riepen, dat hij voor zijn der tigste zou zijn opgebrand. „Ik heb alles goed tegen elkaar afgewogen. Mijn verloofde Marlies heeft er geen enkel bezwaar tegen om van Zwit serland naar Nederland te verhuizen. Toen ik haar op belde met de mededeling, dat ik rond was met Groningen reageerde zij enthousiast. Ze wil graag naar Nederland toe". Neeskens zoekt nu met zijn Zwitserse verloofde, die hij in maart hoopt te huwen, woon gelegenheid in Drenthe. „Pri vé willen we het graag rustig hebben. Ik ben op de natuur ingesteld en ik hoop er iets moois te kunnen vinden. Voorlopig ga ik mij oriënte ren. Als ik maar een beeld van de omgeving heb. Dat wil niet zeggen, dat ik voetbal in het buitenland niet meer zag zitten, maar Nederland had gewoon de voorkeur". „Voor beide partijen is het de beste oplossing om tot het eind van dit seizoen samen te werken. Dan kunnen we weer verder praten. Als we gelukkig met elkaar zijn, dan wil ik zeker langer bij FC Groningen blijven. Ik zie FC Groningen zeer zeker niet als een sprinkplank, al wordt dat wel gesuggereerd. Ik ben al zo lang uit het Nederlandse voet bal weg, dat we eerst maar eens de kat uit de boom moe ten kijken. Bevalt het bij FC Groningen, dan wil ik er zo lang als ik nog kan voetbal- Neeskens regelt tegenwoordig al zijn zaken zelf. Een vrij unieke situatie in het topvoet bal, daar bemiddelen van der den tussen clubs en spelers gemeengoed is. „Ik heb in de voetballerij ook geleerd wat er zich allemaal omheen af speelt. Je kunt personen tref fen die je advies geven, en dan gaat het juist minder goed. Als je met een club in zee gaat, moet je elkaar kun nen vertrouwen. De Vries, de voorzitter van FC Groningen, kwam wat dat betreft erg sympathiek op mij over. Een man met erg veel plannen in zijn hoofd. Wat mijn inbreng zal zijn, ligt meer op het vlak van de trainer, Berger. Daar hebben we al over gesproken. Ik vind het bijzonder prettig dat Berger, die mij al zolang niet meer heeft zien spelen, nog zoveel vertrouwen in mij heeft". Doping Johan Neeskens haalt zijn schouders op en lacht, als het feit aan de orde komt dat Vi tesse-trainer Westerhof zijn naam in relatie bracht tot do ping. Neeskens zou in een in terland tegen België dat spul hebben gebruikt. „Dat zoiets gezegd wordt is bijzonder jammer. Als iemand dat gaat zeggen of schrijven, moet hij voor 100 procent zeker van zijn zaak zijn. Een volgende keer moeten ze dat tegen mij zelf zeggen. Dan zal ik hen vanuit mijn ervaring als prof wel vertellen, dat een voet baller dat niet nodig heeft. Ik trek mij van die uitspraken niks aan". „Dat soort praatjes doet ,het voetbal in Nederland geen goed. Daarom ben ik een voorstander van dopingcon trole na de wedstijden. Op het WK in Argentinië ben ik er van het Nederlandse elftal de meeste keren uitgepikt voor de dopingcontrole. Als ik het toen ook had gebruikt, was dat wel aan het licht geko men". „Ik zal het prima vinden als na elke wedstrijd in Neder land van elke ploeg drie of vier spelers een dopingcontro le krijgen. Mijn naam zal je echter nooit bij de positieve gevallen lezen! Weet je wat mijn doping was in die wed strijd tegen België? Het pu bliek! Dat ging verschrikke lijk tekeer en dat zweept je op. Dat ze dan toch over do ping praten is omdat men toen dacht, dat ik het allemaal niet meer op zou kunnen brengen. Mijn laatste inter land in Parijs tegen Frank rijk, miste ik dat publiek. Alle verwijten die ik daarna kreeg vind ik niet terecht. We ble ven toen als ploeg in zijn ge heel onder de maat". Terug naar FC Groningen: „Zoals het er nu voorstaat met het Nederlandse voetbal is het jammer dat er nog niet uit komt wat iedereen eigenlijk heeft verwacht van de jonge re spelers. Ik kom daar nu weer tussen. Ik weet dat er veel van mij wordt verwacht. Ik hoop daaraan te kunnen voldoen. Ik ben nog altijd erg ambitieus. Als ik iets doe, dan doe ik dat voor 100 procent. Ik mis al een tijd training en wedstrijdritme. Ik ga deze vanavond terug naar Zwitser land en kom over ongeveer anderhalve week met mijn verloofde Marlies terug naar Nederland. Het is dan aan Berger om te bepalen wan neer ik kan beginnen". Rotterdam dag dè voormalige voet- baltrainer Hans Croon Jp overleden. Hij is 49 jaar .V&Ë geworden. Croon werd eind vorige week met ernstige verwondingen I in het ziekenhuis opge- Zj. nomen na een auto-onge- JÉIm luk bij zijn woonplaats Arnemuiden. Croon was in zijn enkele jaren gele- den afgebroken loopbaan Prijsvragen DEN HAAG De verdeling van de prijsvragen van het afgelo pen weekeinde is als volgt: Lotto: le prijs: geen winnaar; 2e prijs: 3 maal f 100.000.00: 3e prijs: 57 maal f 4971,80; 4e prijs 3046 maal f. 93,00; 5e prijs: 60454 maal f 5,00. Cijfcrspel: één winnaar van t 100.000,00. Toto: le prijs: 132 maal f. 221,30; 2e prijs: 2708 maal f. 7,10; 3e prijs: 15377 maal f. 3,10. Toto-gelijk: le prijs: geen winnaar. 2e prijs: 1 maal f. 1422,50; 3e prijs: 21 maal f. 176,10; 4e prijs: 578 maal f. 9,30.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 8