Bettine Vriesekoop superieur Koos Alberts en zege maken HYS dubbel blij Timman mijdt risico Jan Rab begeleidt Oranje tegen RKC Hans Croon ernstig gewond VLIEGENDE START IN TOP-TWAALF TOERNOOI 7 voetballerlei Roac'79- Alkmania Voor hetzelfde geld zoveel meer. 395.- SIJTHOFRPERS SPORT, CaidaeSomant ZATERDAG 2 FEBRUARI 1985 PAGINA 7 Sport op tv Nederland 1, 22.35 uur: Voetbal '80. Nederland 2, 17.00 uur: NK schaatsen Alkmaar. Nederland 2. 22.45 uur: Studio Sport. Belgi? Nederlands, 22.25 uur: Sport op zaterdag. Duitsland 1, 11.55 uur: Skiën: af daling dames. Duitsland 1, 18.05 uur Die Sportschau. Duitsland 2. 22.20 uur: Das Ak- tuelle Sport-Studio. Duitsland 3, 20.15 uur: Sport im Westen. BBC 1. 13.15 uur: Grandstand. BBC 1. 21.55 en 23.50 uur: Snoo- BBC 2. 18.20 uur: Snooker ITV, 13.15 uur: World of sport. Sky Channel, 13.00 uur: IJshqc- Sky Channel, 15.05 uur: Motor- Sky Channel, 20.40 uur: Ameri kaans worstelen. TV 5, 19.35 uur: Concours hippi- MORGEN Nederland 2, 17.40 uur NK schaatsen Alkmaar Nederland 2, 19.00 uur Studio Sport. België Nederlands, 15.30 uur: Veldloop Hanuit. België Nederlands, 20.05 uur Sportweekend. België Frans, 18.30 uur Sport. Duitsland 1, 18.23 uur: Die Sportschau. Duitsland 2, 11.55 uur: Skiën: af daling heren. Duitsland 2, 17.22 uur: Die Sport-Reportage. Duitsland 3, 19.00 uur: Sport im Westen. BBC 1. 15.15, 17.35, 21.10 en 00.10 uur: Snooker BBC 2,11.50 uur Skiën: afdaling BBC 2. 21.35 uur: Golf. ITV, 15.30 uur: The big match. Sky Channel, 13.00 uur: Ameri can football. Sky Channel, 14.20 uur: Ameri kaans worstelen. ZEIST Het seetiebestuur Betaald Voetbal zal zich begin vol gende week beraden over de maatregelen die met betrekking tot het Nederlands elftal moeten worden genomes nu de zieke bondsmanager Michels zolang moet rusten. De afwezigheid van Rinus Michels strekt zich namelijk uit over een periode waarin twee kwalificatiewedstrijden voor het toer nooi om het wereldkampioenschap vallen. Het Nederlands elftal speelt op 27 februari thuis tegen Cyprus en op 1 mei volgt de laatste thuiswedstrijd, tegen Oostenrijk. Bij de oefenwedstrijd van woensdagmiddag, in Waalwijk tegen eerste-divisieclub RKC. zal het Nederlands elftal worden begeleid door Jan Rab, de trainer van Barendrecht die geen volledige functie bij de KNVB heeft, en Michels' assistent Dick Advocaat, die niet over de vereiste diplomas beschikt. MIDDELBURG Oud-voetbaltrainer Hans Croon is woensdag bij een auto-ongeluk ernstig gewond geraakt. Croon (46) was volgens de politie van Middelburg, met een passagier in zijn auto, betrokken in een eenzijdig verkeersongeluk. Zijn personenauto zou in de buurt van Arnemuiden uit de bocht zijn gevlogen. De oud-trainer werd opgenomen in het Gasthuis te Middelburg en donderdag overgebracht naar het Dijk- zigt-ziekenhuis te Rotterdam. Zijn toestand is bevredi gend. Croon, die de laatste drie jaar geen club meer had en als lid van de Bhagwan een andere naam had aange nomen. begon *bij de toenmalige BVC Amsterdam als jongste trainer in het betaalde voetbal. Het hoogtepunt uit zijn loopbaan was het veroveren van de Europese beker voor bekerwinnaars met Anderlecht in 1976. FBK-games geschrapt HENGELO De FBK-games. het jaarlijkse atletiekfestijn in Hengelo, dat ditmaal voor woensdag 14 augustus was ge pland, gaat niet door. De orga nisatoren in Twente hebben het evenement geschrapt, om dat de komende vijfde editie internationaal niet die be scherming zou kennen als in het verleden De IAAF. de In ternationale Atletiek Federa tie. weigerde de FBK-games dit jaar als zogenaamd ..per mit-meet" te beschouwen, waardoor de komst van top pers onzeker werd. WIJK AAN ZEE Jan Timman heeft gisteren in de twaalfde en voorlaatste ron de van het Hoogovens schaaktoernooi in Wijk aan Zee geen enkel risico geno men. Toen zijn enig overgebleven con current. de Engelsman John Nunn. al na een uur het punt deelde met de Tsjechoslowaak Ljubomir Ftacnik. had Timman zich door een zege op de Cana dees Kevin Spraggett al kunnen verzekeren van de eerste prijs van 10.000 gulden. De Amsterdamse grootmeester voelde zich echter niet helemaal fit, hij klaagde over lichte duize ligheid. en besloot met remise ge noegen te nemen. Timman heeft nu morgen in de laatste ronde aan remise tegen Kiril Georgijev voldoende voor de toernooiwinst. De Bulgaar zal daaraan ongetwij feld alle medewerking verlenén. Door een zege op de Westduitser Eric Lobron heeft ook hij aan een puntendeling genoeg voor zijn tweede grootmeester-resul taat. Het Nederlandse duel Van der Wiel-Ree eindigde in een zege voor Ree. BARCELONA Tegen haar gewoonte in is Betti ne Vriesekoop gisteravond in Barcelona haar achtste Top-twaalf toernooi vlie gend van start gegaan. Leed zij in de voorgaande edities op de eerste dag twee of meer nederlagen, in de Catalaanse hoofd stad opende ze met een honderd procent score van drie uit drie. Een bui tengewoon florissant be gin, dat veel perspectief biedt voor het vervolg. Want twee van de drie verslagenen behoorden tot de exclusieve categorie waarin Vriesekoop haar voornaamste tegenstrevers indeelt. Flijoera Bulatova, door Vriese koop getipt als winnares in Barcelona, werd in de ope ningspartij in drie games (15-21, 21-16, 21-14) bedolven onder de topsin-smashes van de 23-jarige Hazerswoudse en haakte in de tweede en derde game ontmoedigd af. Olga Ne- mes, door Vriesekoop gevreesd om haar flitsende backhand, kwam er helemaal niet aan te pas. De 16-jarige speelster van Stuttgart verliet na de gave demonstratie van Vriesekoop (21-16, 21-14) met tranen in de ogen de arena. Het was lang geleden dat ze zo kansloos was geweest als in Barcelona tegen de ontketende Vriesekoop. In 1983 nog had de ex-Roemeense de Top-twaalf editie in Enge land verrassend gewonnen en daarmee Vriesekoop ont troond. Het derde slachtoffer werd Kirsten Krüger. de Westduitse invalster voor de Zweedse Ma rie Lindblad. haar Kielse club genote in de Westduitse com petitie. Krüger werd in beide games op grote achterstand ge zet, maar kwam evenzovele keren door een machtig slotof- fensief nog dichtbij: 21-19, 21-18. De Hazerswoudse was weer ouderwets op dreef. De manier waarop ze het spelverloop dic teerde, deed sterk herinneren aan Nantes 1982, toen ze een ongekende superioriteit aan de dag legde en het top-twaalf toernooi met tien overwinnin gen plus de traditionele neder laag tegen Olah op haar naam bracht. Het Spaanse publiek kon het spectaculaire spel van Bettine Vriesekoop best waarderen. De ruim 2000 toeschouwers in het sportpaleis vertaalden hun ondeskundigheid in luidruch tige aanmoedigingen, en klap te en juichte de Nederlandse zo tpe, dat zelfs de wat dit be treft toch wel wat gewende Vriesekoop er verlegeri van werd. De geestdrift van het publiek is niet verwonderlijk. Vijftig jaar oud ligt het Spaanse tafel tennis nog in de luiers. Van de twee miljoen inwoners van Barcelona slaat minder dan één procent min of meer gere geld tegen het balletje. De Ca talaanse hoofdstad telt 1500 ac tieve beoefenaars, merendeel recreanten, verdeeld over 130 clubs. Arme clubs vooral, die geen peseta kunnen spenderen aan een trainer die het spelpeil omhoog kan brengen. Daar te genover staat een rijke club als Barcelona, lid van het voetbal en basketbalimperium. Die smijt met geld. Om bijvoor beeld de in Valkenswaard ont slagen Bob Potton voor een half jaar te huren en wekelijks met het privé-vliegtuig van de voorzitter in Nederland op te halen en weer af te zetten De Britse „clown" mag zich bij de pingpong-liefhebbers in de metropool in een gestaag groeiende populariteit verheu gen. maar waar hij enkele we ken over deed. lukte Vriese koop gisteravond in drie par tijen. DEN HAAG Koos Al berts heeft HYS gister avond voorlopig uit de j zorgen geholpen. De zan ger uit de Amsterdamse Jordaan trok iets meer dan de tweeduizend toe schouwers die nodig wa- reri om het financiële gat bij de Haagse ijshockey- club te dichten. Overigens liet" de zanger van hits als „Ik verscheurde ie foto" HYS toch nog even in de zorgen zitten. Zijn optreden was gepland om half acht. Op De Uithof was toen nog geen spoor van de tweede Hazes te bekennen. Koos Alberts liet wel snel weten onderweg met autopech te maken te hebben. Toen deze mare zich onder het doodkalme publiek verspreid de, klonk hier en daar het lied ..Ik scheurde in m'n auto". Natuurlijk, het optreden van Alberts, dat vooraf was gegaan door dat van de mooie mei dengroep Play Back Dolly Dots, was niet te vergelijken met wat André Hazes enige ja ren geleden op De Uithof te weeg had gebracht. Toen was de Haagse schaatstempel tot aan de nok toe gevuld. Maar gezellig vol was het gister avond wel. En rrauwelijks had den de eerste accoorden ge klonken, of kinderen met bos jes bloemen schuifelden over het ijs naar de zanger. De Ne derlandse Julio Iglesias liet vervolgens gedwee door een potig heerschap de Canadese vlag voor ijshockeyfans net zo'n kostbaar relikwie als de Union Jack, de Engelse vlag, dat is voor voetbalfans om de schouders slaan. De sober geklede Alberts zong gewoon verder, soms met kleine meis jes op de arm om flitsend ver eeuwigd te worden door hun apetrotse moeders. Voldoening gaf het optreden van de Am sterdammer wel. maar echt meeslepend was het niet. Het merendeel van het publiek bleef bedaard zitten. „Typisch Koos Alberts-publiek", werd gezegd. Koos Alberts zingt, de (zeer jeugdige) fans op het ijs van De Uithof schuifelen dichterbij. HYS bracht meer opwinding Het won verdiend, maar iet wat geflatteerd met 6-3 (1-2, 3- 1, 2-0) van Kemphanen en is nu serieus in de strijd gewik keld om de vierde periodetitel, die recht geeft op deelneming aan de play-offs om het lands kampioenschap. Vanavond wordt duidelijk in hoeverre de kansen van HYS serieus moe ten worden genomen. Dan tre den de Hagenaars in Gronin gen aan tegen GIJS, de ge doodverfde favoriet voor de periodetitel. De Hagenaars dankten de zege aan hun grote inzet. Kempha nen toonde aan een wat meer ingespeelde ploeg te bezitten en heerste aanvankelijk ook. Het feit, dat het overschakelen van aanvallen naar verdedi gen een zwak punt was en HYS counterend op zijn sterkst bleek, nekten de Eind- hovenaren, die in goalie Step- han Ament hun beste man hadden. Arnold Troch nam drie Haagse treffers voor zijn rekening. Doug Baran scoorde een schoonheid (drie man en de doelman slalommend voor bij) en Dave Morrison drukte zijn degelijkheid ook al in een doelpunt uit. FRANS LEERMAKERS Scoreverloop eerste periode: 1 Lou- wers 0-1, 10 Morrison 1-1. 18 Lou- wers 1-2; tweede periode: 7 Arnold Troch 2-2, 8 Galarneau 2-3, 13 Ar nold Troch 3-3, 18. Baran 4-3. derde periode: 17. Arnold Troch 5-3, 18 Van Hunen 6-3. Scheidsrechter Van Berkel Straffen HYS 3 x 2 min. Kemphanen: 6x2 min. De resultaten van de andere gister avond in de eerste divisie gespeelde duels zijn: Amsterdam-Groningen 4-5 (2-0, 0-1, 2-4). Toeschouwers: 1000 Nijmegen-Geleen 8-2 (1-0, 2-1, 5-1). Toeschouwers: 1600 Manager overwerkt Dat het niet goed gaat met Stoke City is bekend. De club staat immers onderaan in de Engelse eerste divisie. Ook financieel staat Stoke er niet best voor. waardoor er aller hande bezuinigingen zijn en nog worden doorgevoerd. Het personeelsbestand werd een iaar geleden al met één derde ingekrompen. Hier door werd manager Bill Asprey ook nog hoofd perso neel, financiële zaken, pers chef, trainer van drie ploe gen en scout. Hij hield dit al les bijna een jaar vol. On langs is hij volledig ingestort. Hij heeft zich onder psychia trische behandeling moeten laten stellen. Smog: nieuw probleem West-Duitsland kent een nieuw probleem. Door smog- vorming gold onlangs een unieke alarmfase in het Ruhrgebied. Dat wilde zeg gen, dat particuliere auto's niet mochten worden gestart. Nu was er nauwelijks een voetbalprogramma vastge steld in de Bondsrepubliek, maar toch waren er clubs die vriendschappelijke ontmoe tingen hadden geregeld. Daar kwam betrekkelijk weinig van terecht, omdat vrijwel geen speler zich op tijd bij zijn ploeg kon melden. Ieder een was zo op het gebruik van zijn auto ingesteld, dat men te weinig tijd had bere kend voor de bereikbaarheid van de stadions per openbaar vervoer. In de media werd al, gepleit voor 'een algehele af gelasting bij een dergelijke si tuatie. Daa{rm werd de nadruk gelegd op feiten als de onmo gelijkheid in verontreinigde lucht topprestaties te leveren en de lege tribunes, die de clubs in grote financiële moeilijkheden zouden kun nen brengen. Wie wil Fairclough? Via een makelaar moet een Nederlandse club interesse hebben getoond voor de vroegere ster-invaller van Liverpool David Fairclough. Welke club dat is. wordt vooralsnog angstvallig ge heim gehouden. Fairclough zit momenteel zonder club. omdat het Zwitserse FC Lu- zern hem aan de kant heeft geschoven, daar hij te duur is en niets heeft gepresteerd. Fairclough is na die medede ling naar Engeland gegaan en trainde vervolgens bij Everton, waar hii tever geefs onderdak hoopte te vinden. Twee toppers met heimwee Twee topvoetballers hebben heimwee De Braziliaan So era t es wil zijn contract met het Italiaanse Fiorentina ver- Socrates: reputatie niet ver spelen. breken. Dat dit hem wel eens zeer veel kan gaan kosten, deert hem niet. Socrates, die gewend is een dominerende rol te spelen op het midden veld, is bij Fiorentina sinds het afgelopen najaar niet ver der gekomen dan het geven van obligate breed tepasses. Om zijn reputatie met verder te verspelen wil hij zo snel mogelijk terug naar Brazilië om daar weer op het oude ni veau te komen. Na een over weldigend begin is Didier Six momenteel erg ongelukkig bij Aston Villa, waar hij zelfs in het reserve-elftal niet meer opvalt. De Franse in ternational wil het liefst te rug naar Racing Strasbourg. Ruzie op Malta bijgelegd Op Malta is er door de clubs uit de hoogste afdeling on langs op grote schaal ge staakt. Zodanig zelfs, dat de voetbalbond zich genood zaakt zag de competitie voor lopig op te schorten De meeste clubs vonden, dat er te veel van hun recettes naar de bond ging (62 procent Voorzitter A bela van de Mal- these voetbalbond zei, dat de clubs niet helemaal goed hadden gerekend. Me* zijn bestuur was hij van mening, dat de clubs die de staking hadden opgezet maar twee punten in qi in de ring moesten krijgen. Als compromis stelde hij voor de speeldag van za terdag naar de veel attractie vere zondag te verplaatsen. De staking is inmiddels opge heven. Bochum heeft trainer van het jaar De lezers van het Westduitse sportblad Der Kicker hebben eens niet een trainer van één van de topclubs gekozen tot de beste van het jaar, maar Rolf Schafstall van VfL Bo chum. Schafstal! kreeg 24.1 procent van de stemmen. De uitverkorene is trainer van een club. die jaarlijks zijn beste talenten ziet vertrek ken. Toch slaagt VfL Bo chum er nu al jaren in zich in de Bundesliga met een steeds jonger team te hand haven. Dit seizoen vertoeft VfL Bochum zelfs in de sub top, mede dank zij Klaus Fi scher. die zijn voetballoop baan aan het afbouwen is. Trouwens, trainer nummer twee is ook van een beschei den club. Het is Klaus Schlappner van Waldhof Mannheim, die gezien zijn optreden tijdens en na de wedstrijd is te vergelijken Ernst Happel: zevende. met Barry Hughes in Neder land. Pas op de derde plaats komt een trainer van een topclub. Udo Lattek van Bay- prn MUnchen. Ernst Happel van Hamburger SV werd ze vende. Valse nationaliteit Juan Ramon Rotsa is door een Griekse rechtbank ver oordeeld tot veertien maan den gevangenisstraf. De oud voetballer van Panathinaikos had onder valse voorwend sels een Grieks paspoort we ten te krijgen bij de overheid. Hij had verteld en zoge naamd bewezen, dat hij in Argentinié was geboren als zoon van een Griek. Zodoen de kon hij onder een valse naam Boubliszonder pro blemen voetballen in de Griekse competitie Een na der onderzoek leerde echter na lange tijd, dat er sprake was van bedrog en leidde tot zijn ware identiteit. (ADVERTENTIE) Bezoek a.s. zondag de voetbalwedstrijd Aanvang 14.30 uur. IADVERTENTIE Waterpolowedstrijd Zijl LGB-AZC Zaterdag 2 februari Aanvang 19.00 uur Zwembad De Zijl Aangeboden door Mercasol Zurbriggen perfecte ski-atleet BORMIO Pirmin Zurbrig gen heeft alles gewaagd en kan nu alles winnen: wereld bekers en wereldtitels. Op zondag de 13 januari, bij win- strennen, voelde hij iets in zijn knie knappen Dezelfde avond werd in Bazel de meniscus uit het pijnlijke gewricht van de Zwitser verwijderd. Negentien dagen later nam dezelfde Zur briggen in het Noord Italiaanse Bormio door een overwinning in de afdaling voor de combi natie een optie op zijn eerste wereldtitel In Bormio werd hij direct dc meest perfecte ski-atleet sinds de drievoudige Olympische kampioenen Toni Sailer (1956) en Jean-Claude Killy (1968) genoemd, terwijl hij zijn resultaten toch nog moet boeken. Bubi Scholz veroordeeld BERLIJN De rechtbank in Berlijn heeft de vroegere Eu ropese bokskampioen Gustav „Bubi" Scholz gisteren veroor deeld tot een onvoorwaardelij ke gevangenisstraf van dne jaar. De 54-iarige Scholz werd aangeklaagd voor moord op zijn vrouw en verboden wa penbezit. ADVERTENTIE MAAR 2'h UUR VAN SCHIPHOL. je beleeft in zo'n lond toch veel meer en het aardige is: het kost geen cent meer dan een gewone vakantie de alledaagse kont van de Middelandse Zee." it 61. 1017 NX Amtterëom. lal. 070 224971 77 sportuitslagen autosport Rally van Monte Carlo Eindstand: 1 Vatanen/Harryman (Fin/N-ler) Peugeot 205 Turbo 10.20 49; 2 Rohrl/Getstdorfer (WDI) Audi Quattro op 5.17. 3 Salonen- /Harjanne (Fin) Peugeot 205 Turbo op 1005; 4 Blomqvist/Cederberg (Zwe) Audi Ouattro op 19.22; 5. Saby- /Fauchille (Fra) Peugeot 205 Turbo op 19.56; 6 Toivoinen/Piironen (Fin) Lancia 037 op 22.27; 7. Snobeck/Be- chu (Fra) Renault 5 TB op 48.16; 8 Andruet/Peuvergne (Fra) Citroen Visa op 52.23; 9 Biason/Siviero (Ita) Lan cia 037 op 53.02; 10. Chomat/Breton (Fra) Citroen Visa op 59.11 SCHAKEN Hoogovenstoernooi in Wijk aan Zee Grootmeestergroep, 12e ronde: Lo bron (WDIhGeorgijev (Bul) 0-1; Tim man (NedhSpraggett (Can) 0,5-0,5, Romanis)in (Sov)-Portisch (Hon) 0,5- 0,5 Ligterink (Ned)-Bel|avski (Sov) 0- 1; Koedrin (VSt)-KortS|no| (Zwi)0.5- 0.5; Van der Wiel (Ned)-Ree (Ned) 0- 1: Nunn (EnghFtacnik (Tsj) 0.5-0.5 Stand: 1 Timman 8.5 pnt; 2 Nunn 7.5; 3. Beljavski, Georgijev 7. 5 Lo bron, Ree. Portisch. Romanisiin 6: 9 Kortsjno| 5.5; 10 Van der Wiel, Ligte rink. Spraggett. Ftacnik 5. 14 Koe drin 4.5 Meestergroep, 8e ronde (Inhaalpar- tij): Van der Sterren - Barlov 0-1. 10e ronde; Hodgson (GBr)-De Boer (Ned) 0,5-0,5; Hartoch (NedhDe Wit (Ned) 0.5-0,5; Van der Sterren (Ned>-Ro- gers (Aus) 0-1; Böhm (Ned)-Piket (Ned) 1-0; Portisch (Hon)-Barlov (Jsl) 1-0; Groolen (NedhSowray (GBr) 1-0 Stand; 1 Portisch 6 1/2 pnt, 2 Ro gers. Hodgson en De Boer 6. 5 Piket en Hartoch 5 1/2; 7 De Wit 5; 8 Van der Sterren en Bohm 4 1/2; 10. So- wray 4. 11. Barlov 3 1/2; 12. Grooten 3. SKIËN WK in Bormia Afdaling heren voor de combinatie 1. Zurbriggen (Zwi) 2.00 36; 2. Lu- scher (Zwi) 2 00 56; 3. Wasmeier (WDI) 2 01 59; 4 Brooker (Can) 2.01.76; 5 Mair (Ita) 2.01.81; 6 Lewis (VSt) 2 02 04, 7 Piccard (Fra) 2 02.50; 8. Steiner (Oos) 2.02.56; 9 Verneret (Fra) 2 02 60; Lee (Aus) 2 02.60. 11 Marxer (Lie) 2 02 79; 12. Wildgruber (WDI) 202 81, 13 Johnson (VSt) 2.02 98; 14 Gattermann (WDI) 2 03 12; 15 Skaardai (Noo) 2 03 50; 49 Hans van der Veldt (Ned) 2.10.06 TAFELTENNIS Top-twaalf toernooi In Barcelona Damea, 1e ronde: Popova (Sov>-An- tonjan (Sov) 18-21, 21-15. 21-12; Hra- chova (Ts|)-Szabo (Hon) 24-22. 21-14. Bulatova (Sov)-Vriesekoop (Ned) 21-15, 16-21, 14-21; Batinic (Joe)- Perkucin (Joe) 21-18. 21-13; Olah (Hon>-Urban (Hon) 22-20, 17-21. 21-11. Kruger (WDI)-Nemes (WDI) 21-23. 21-19, 20-22. 2e ronde; Popova-Kruger 22-20. 16-21, 21-17. Hrachova-Batimc 21-13, 21-13, Bulatova-Antonjan 17-21, 21-13, 21-19; Vriesekoop-Ne- mes 21-16, 21-14; Olah-Perkuctn 21-14, 21-7, Szabo-Urban 22-20, 21-12 3e ronde: Popova-Bulatova 15-21. 21-16 11-21, Vriesekoop-Kruger 21-19, 21-18; Hrachova-Perkucm 25-23. 21-14; Batinic-Urban 21-18, 22-20; Olah-Szabo 21-12, 21-13; An- tonian-Nemes 14-21. 21-16. 19-21 Stand: V Vriesekoop. Olah. Hrachovt 6 pnt; 4 Popova. Bulatova. Batinic. Nemes 4. 8 Szabo 2; 9. Anton jan. Perkumc. Urban. Kruger 0. ZWEMMEN Internationale wedstrijden in Partje Damea. 200 meter vrije alag 1 Anna Mac Vann (Aus) 2 01 52; 2. Reggie de Jong (Ned) 2 03 17; 3. Sophie Ka- moun (Fra) 2 03 40 100 mater vlinderslag: 1 Tataiana Koernikova (Sov) 1 01 63. 2 Cellna Hardy (Aus) 1 02 78: 3. Ilarla Tocchlni (Ita) 1 02 79 200 maler wisselslag: i Elena Den- deberova (Sov) 2 14 46; 2 Celina Hardy (Aus) 2 18 42; 3 Mane-Pierre Wirth (Fra) 2 20 61. 4. Brigitte van der Lans (Ned) 2.21.08 2. Frank Drost (Ned) 1 51 08; 3 Dominique Bataële (Fra) 1 51 14; 5 Edsard Schhnge- mann (Ned) 1 51 41 100 meter vlinderslag:; 1 Dano HM- sail <Zwt| 55 28. 2 Konstantin Petrov (Sov) 55 56. 3 Zheng Jian (Chi) 55 73. 00 meter wisselslag:. 1 Lorenzo Car bonari (Ita) 2 04 77; 2. Tamas Darnyt (HonX 2 06 13, 3. Nicolas Granger (Fra) 2.06.23 (ADVERTENTIE) Speciaal aanbod van uw krant: 4 DAGEN LONDEN-WINDSOR reis met extra excursies Vertrek donderdeg 21 februari a.a. Londen de bruisende wereldstad heefl een overvloed aan bezienswaardigheden Oude tradities handhaven zich naast moderne attracties en maken deze wereldstad tot een aantrekkeii|k reisdoel Aangezien er in Engeland veel le zien is hebben wt| onze reis tot vier dagen uitgebreid Donderdag vertrekken wij per luxe touringcar uit Den Haag/Rotterdam naar Londen Aldaar wordt gelogeerd m het bekende Queens Hotel Vrijdagmorgen rijden we naar hat sfeervolte Windsor Hier is gelegenheid om het bekende Windsor Castle, het verbi>|f van de Engelse koninkh|ke familie, te bezichtigen 's Mid dags njden we naar Londen terug en kunt u naar eigen wens gezellig wal winkelen of een van de traaie musea be zoeken s Avonds wordt de musical ..Evtta" m het beken de Prince Edward Theatre btigewoond Zaterdagmorgen rijden we weer naar da city en kan men dalgene bezoeken waar men op vrijdag niet aan toe is ge komen In de middag wordt onder leiding van een Neder lands sprekende gids een sightseeing door Londen ge maakt met bezoek aan Westminster Abbey. St Pauls Ca thedral en de Tower of London met de kroonjuwelen, 's A- vonds stsat een sfeervolle avond sightseemg tour door Londen op het programme wsarin u beeld vsn deze wereldstad zult krijgen Zondagmorgen naar Canterbury met z n imposante kathe draal en vis Dover-Calais terug naar Nederland 395.- In de reissom zijn behalve het vervoer en de overtocht v mede begrepen de berde nghtiaamg tours. Os gids op i terdagmiddeg alsmede ds entree voor de muarcal De lunches en eventueel verders entrees zijn met m de rei Toeslag t-psrsoonskamer 75 - per persoon Annuleringsverzekering 3 i\»i Inlichtingen en boekingen telefo nisch onder no 070-190662 Ivan maandag t/m vrijdag van 9 tot 16 uurof persoonlijk in onze vesti ging Spuistraat 71. Den Haag op de hoek van het SpuO •j li POSTBUS 16050 2500 AA DEN HAAG TEL 07a 190882

Leidse Courant | 1985 | | pagina 7