Kelly neemt te veel hooi op zijn vork Arbeidstijdverkorting voor Timman en Portisch sportuitslagen ve: Licht op groen voor Girardelli REACTIES PLOEGGENOTEN VERNIETIGEND Sportwereld CcidócSoivtcuit VRIJDAG 1 FEBRUARI 1965 PAGINA 7 EC1 CHAATSARTSNIET IR VANGEN ALKMAAR De schaatsbond wijst voor de komende internationale toer nooien geen vervanger aan voor de zie ke bondsarts dr. Rob Pluijmers. Volgens Dick van Zanten, de voorzitter van de i>egeleidingscommissie kernploegen -|BCK). zijn beide bondscoaches, Gemser £n Kloosterboer, akkoord met de huidi- B«e situatie. Van Zanten: „De sfeer in de .ploegen is momenteel uitstekend. Als je jen nieuwe arts aan de ploegen toe voegt. dan vraagt dan een periode van aanpassing. Bovendien is een goede tij- Jelijke vervanger voor Pluijmers moei lijk te vinden". In noodgevallen zal dr. Koreneef. de medische begeleider van Jong Oranje, de taken van Pluijmers ivaarnemen. Blanchard - Reddick: vijftien boksronden AMSTERDAM Het gevecht voor de wereldtitel (WAA-versie) tussen Alex Blanchard en Jerry Reddick - 11 februa ri in de Amsterdamse Jaap Edenhal - gaat over 15 ronden. De World Athletics Association wordt door de Nederlandse Boks Bond (NBB) weliswaar niet erkend, maar de NBB heeft dispensatie gegeven voor de duur van dit duel. Eerder liet de NBB. die is aangesloten bij de EBU en WBC, weten geen medewerking aan het gevecht te geven. Op dat besluit is men inmiddels terug gekomen, getuige ook het feit dat een jurylid zal worden gele verd. Het andere jurylid komt waar schijnlijk uit Amerika, terwijl de scheidsrechter naar verwachting een Westduitser zal zijn. FBO TEGEN SPONSORGELD VOOR VOETBALLERS UTRECHT De FBO, de federatie van betaald-voet- bal organisaties, heeft bezwaren tegen een uitkering van vijf procent van de sponsorgelden, waarvoor de voetbalbond contracten afsluit, aan de spelers. De FBO is niet tegen een doorschuiven van het sponsorgeldper centage naar de kas van de VVCS. Tijdens de FBO- -vergadering in Utrecht ontstonden ook bezwaren te gen het voorstel van de VVCS, dat de bemanning van de voorgestelde centrale spelersraad zo'n honderddui zend gulden zou moeten kosten. Als die raad gaat func tioneren moet dat gebeuren op dezelfde manier en met dezelfde middelen als andere commissies van het be taald voetbal. De clubs kunnen de KNVB-voorstellen aangaande de nieuwe jeugdcompetitie volgen. Zesen dertig profclubs met vierendertig amateurverenigin gen in vijf groepen van veertien. De FBO is echter wel de mening toegedaan, dat jeugdspelers overal direct moeten kunnen doorstromen naar het eerste elftal. Ontwenningskuur doet olympisch bokskampioen goed WEST PATERSON De 24-jarige Amerikaanse bokser Tyrell Biggs, olympisch kampioen zwaargewicht in Los An geles, heeft de afgelopen maand een drugs-ontwen ningskuur ondergaan. Biggs deed dat vrijwillig, nadat hij in zijn eerste profpartijen bepaald niet had kunnen overtuigen. In West Paterson ver klaarde zijn manager, dat hij nu weer in blakende conditie is. PROFTENNISSTERS NAAR NEDERLAND AMSTERDAM Naar het zich laat aanzien zal er dit najaar worden getennist om de in ternationale damestitel van Nederland. Af gezien van een door het publiek massaal ge meden poging tot herleving in 1981 (Am sterdam), is het twaalf jaar geleden, dat voor het laatst om deze titel werd gestreden. Piet van Eysden, organisator van 't Melkhuisje (internationaal heren-tenniskampioen schap), en publiciteitsman Frank van <le Wall Bake hebben de steun gekregen van sponsor Hewlett-Packard, die voor de ko mende drie jaar het prijzengeld van 75.000 dollar garandeert De Internationale bond van speelsters (WTA) heeft het indoor-toer- nooi al op de agenda geplaatst: van 4 t/m 10 november. Het vormt als zodanig de afslui ting van het Europees circuit. Rodoni (87) overleden MILAAN Op de leeftijd van 87 jaar is deze week in Milaan de oud-voorzitter van de Internationale Wieier Unie (UCI). de Italiaan Adriano Rodoni. na een langdurig ziekbed overleden. In 1981 deed Rodoni na een hartaanval afstand van zijn functies in de internationale en Italiaanse wielerwe- reld. Hij was in 1950 voorzitter van de in ternationale wieler-unie geworden. Rodoni kreeg in 1948 grote bekendheid toen hij zijn landgenoten Bartali en Coppi bij de strijd om de wereldtitel in Valkenburg dis kwalificeerde Twee jaar later verzette de Italiaan, die zich graag presidentissimo" liet noemen, zich met succes tegen het af voeren van het wielrennen van het olym pisch programma. Rodoni maakte zich in dertijd ook sterk voor de bestrijding van het gebruik van verboden middelen in de wielrennerij. AMVJ tegenstander dames Voorburg DEN HAAG De heren van Orion en het damesvolleybalteam van AMVJ hebben gisteren de finale van de strijd om de Neder landse beker bereikt. De Doetmchemse heren wonnen het twee de duel tegen Maastricht met 3-0 Zaan '69 verloor met 3-0 van AMVJ dat in de eindstrijd uitkomt tegen Voorburg. Orion treft in de finale Martinus. Hinault zelfverzekerd PARIJS Evenals de renners van Post nemen Bernard Hinault en zijn loeg dit seizoen aan twee ploeg dit seizoen aan twee belangrijke ronden deel. Beide formaties ontmoeten elkaar in Frankrijk. Post koos voor Spanje, maar de voorkeur van Hinault en zijn ploegleider, de Zwit ser Paul Koechli. gaan uit naar Italië. Dat bleek gisteren in Pa rijs bij de presentatie van ..La Vie Claire - Radar", waarin behalve Hinault onder anderen Greg Le- mond. Kim Andersen en de Canadees Steve Bauer, vorig jaar goed voor de zil veren Olympische medail le. zijn ondergebracht. ..Uit onze formatie komen de winnaars voort van de ronden van Frankrijk en Italië en van de wereldti telstrijd". blikte Hinault zelfverzekerd de toekomst Bloeddoping aantoonbaar STOCKHOLM Twee Zweedse artsen zijn bezig een methode te ontwik kelen om bloeddoping te bewijzen. Het weten schappelijk onderzoek is het gevolg van een toege nomen aantal sportlie den, dat gebruik maakte van een prestatieverho- gende bloedkuur. Peter Hemmingsson. de medische begeleider van de Zweedse ski-ploeg, die met assistentie van zijn collega Bo Berglund op zoek ging naar een wa terdichte opsporingsme thode, heeft de interna- tonale skifederatie en het internationaal Olym pisch comité om finan ciële steun gevraagd. Twaalf skiërs hebben zich intussen bereid ver klaard als proefkonijn te fungeren. Bloeddoping was nooit verboden. Het kon nooit bewezen worden, omdat het in de meeste gevallen om lichaamseigen pro- dukten ging. Afgetapt en gezuiverd bloed, dat kort voor de wedstrijd weer werd ingebracht. Hem mingsson meent nu: „Er is verschil tussen norma le en opgeslagen bloed cellen. Dat ga ik aanto nen door bij de helft van de twaalf vrijwilligers bloeddoping toe te pas sen". Bij het congres van de internationale skifedera tie, dit jaar nog in Van couver. hoopt Hem mingsson een volledig rapport aan te kunnen bieden. IEMISE NA TIEN MINUTEN 'IJK AAN ZEE Na de elf ronde van het Hoogovens- :haaktoernooi is er voor Jan mman nog één concurrent, afstand, overgebleven. De igelsman John Nunn ver- oeg in een kolkende partij de estduitser Eric Lobron en eft met nog twee ronden te elen één punt op de Neder- nder goed te maken, mman deed zelf gisteren in ijk aan Zee aan arbeidstijd- rkorting. Hij kreeg alle me- werking van de Hongaar ijos Portisch. die het toer- oi na twee achtereenvolgen- zware nederlagen als afge- an beschouwt. Net als ïensdag tegen Georgiev bood irtisch al na tien minuten re- se aan. Timman, die in de- mber in Hilversum een eekamp tegen de Hongaar 1 it 3,5 - 2.5 won, maar begin ze maand in Reggio Emilia i nederlaag leed tegen de- fde speler, zag geen enkele len het hem voorgehouden Ive punt te weigeren. 1 orgiev was ongetwijfeld de iest beklagenswaardige fi- ür van deze ronde. De 19-ja- rige Bulgaar, sinds enkele da gen bijgestaan door zijn per soonlijke trainer Droemov. waande zich voor zijn duel met de onderstaande Spraggett al de trotse bezitter van de grootmeestertitel. Het behalen van het wereldkampioenschap voor junioren leverde Geor giev twee jaar geleden auto matisch al zijn eerste groot meesterresultaat op. Met an derhalf punt uit drie partijen zou het tweede resultaat „bin nen" zijn geweest. De druk bleek voor de steevast in geel bruin kostuum met levensgro te toernooibadge verschijnen de Georgiev echter te groot te zijn. Anders is de serie onbe grijpelijke misgrepen, waar mee hij voor de ogen van de verbaasde Canadees het bord mishandelde, nauwelijks te verklaren. Spraggett toonde geen mededogen en maakte snel een einde aan de ongesla gen status van Georgiev, die hevig ontdaan afzag van het gebruikelijke analyseren. Met tranen in de ogen trok Geor giev zijn dikke winterdas aan, zette zijn onafscheidelijke zwarte hoed op en schuifelde met diep gebogen hoofd door de gangen van dorpshuis De Moriaan, op weg naar de uit gang. In de meestergroep was het een bijzonder slechte dag voor de Nederlanders onder de koplopers. Piket en De Boer verloren respectievelijk van Van der Sterren en De Wit. Zij hebben nu nog één punt uit twee partijen nodig voor een mees terresultaat. Zettenverloop Wit: Ree (Ned). Zwart: Koedrin (VSt). 1 d2-d4. Pg8-f6, 2 c2-c4. e7-e6; 3. Pgl-f3, b7-b6. 4 Pbl-c3. Lc8-b7. 5 e2-e3. Lf8-b4. 6 Lfl-d3. 0-0; 7 0-0. Lb4xc3; 8. b2xc3, c7-c5; 9. P(3-d2. Pb8-c6, 10 e3-e4, c5xd4: II c3xd4. Pc6xd4, 12 e4-e5, Pf6-c8. 13 Pd2-e4. Pd4-c6; 14 Ddl-h5, g7-g6, 15 Dh5-h6. Pc6xe5; 16Lcl-a3. d?-d6. 17 La3\d6. Pt-8\d6. 18 Pe4-g5. T(8-e8. 22 De5-g3. Dc8-c6. 23 Tal-dl. Te8-h8; 24 Tfl-el. Ta8-g8; 25 Pg5-e4. Pd6-e8. 26 Ld3-c2. f7-fo; 27 Dg3-a3+. Ke7-f7. 28 Lc2-a4. Zwart geeft op. BORMIO Mare Girardelli mag definitief meedoen aan de wereldkampioenschappen. Gisteren kreeg de internatio nale skifederatie bericht uit Luxemburg, dat het naturali satie-verzoek van de Oosten rijker was ingewilligd Girar delli is favoriet op de slalom en de reuzenslalom. Hij is de leider in het klassement om de wereldbeker. Maria Walliser uit Zwitserland won gisteren op de openings dag van de mondiale skistrijd de afdaling voor de combina tie. De Westduitse Traudl Hö- cher eindigde op de tweede plaats, de Francaise Claudine Emonet werd derde De Ne derlandse Angelika van der Kraats eindigde op de 25e plaats. De winnares haalde het voor dames ongekende gemid delde van 106,590 per uur. De Zwitserse Zoe(f) Haas kwam in een bocht bij een snelheid van 110 km per uur ten val en werd per helicopter naar het ziekenhuis afgevoerd Daar bleek zij een flink gekneusde schouder te hebben opgelopen. De bekende Westduitse skister Irene Epple heeft zich naar aanleiding van haar slechte trainingsresultaten voortijdig teruggetrokken uit de strijd om de wereldtitels. Vlieggewicht De Britse bokser Charlie Magri (links) traint In de Royal Oak te Londen voor zijn gevecht op 20 februari om de wereldtitel (WBC- versie) in het vlieggewicht tegen Sot Chitilada. Magri is nog geen kampioen, maar heeft dank zij Chris Greener, met ruim 2.25 de langste man van Groot-Brittannie, nu al moeite om steeds met beide benen op de grond te blijven. Winnend Wedden SKIËN WK m Bormto Afdeling combinatie dame»: 1 Walh- ser Urn) 1 16 26. 2 Hochor (WOO 1 16 41; 3 Emonet (Fra) 1 16 50. 4 Oertli (Zwi) 1 16 60 5 Waftnoer (O©») 1 16 67; 6 Eder (Oo»f 1 16 68. 7 Fig»- ni (Zwi) 1 16 74: KircMer (Ooe) 1 16 83; 9 Kiehl (Munchen» 1 16 93. 10 Masenlechner iWOil 1 16 96. 25 Van der Kraals (Ned) 1.10 20 TENNIS Satelliet-toernooi in Doornik 8e finale*: Oepraeter (bei)-Hm berger (Aus) 6-3 6-3. Ni)SS«n (N*d)-FevTi*r (Fra) 4-2 terug getrokken. Kerebc (WDO-Chempton (Fra) 6-2 6-2 Wmo- radsky (Fra)- «oger-Vassekn (Fra) 3 6-3. Utzeiger (Zwi)- Van Boeckei (Ned) 6-2 6-3: 5*rv*«« (FraKVan larv gendonck (Bel) 7-6 7-6. HILVERSUM Onze W5 tips voor de draverijen van ko mende dinsdag te Hilversum luiden. W5 (1) Wodka Buitenzorg. Ysabel Ossewaard en Yljah Hanover W5 (2) Yambeau Flight, Yke Baker en Yevillon Nora. W5 31 Yester P. Winner B en Wo man G W5 (4t. Van Hans Alve, Whittesum- mer en Very Good W5 (5): Tinker. Vino Buitenlust en Timbre Schaatsen De Alkmaarsche IJsclub heeft gistermiddag de koninklijke erepenning ont vangen ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de club en op grond van de ver diensten voor de schaatssport. AUTOSPORT Stand na 28 pro*v*n:; 1 Vatanon (Fin)/Harryman (Gbr). Peugeot. 8 uur. 21 minuten en 3 seconden; 2 Rohrt- /Geistdorter (WDi). Audi. op 1 minuut en 13 seconden; 3 Saionen 'Har|anne (Fin). Peugeot op 5 43; 4 Blomqvist- /Cederberg (Zwe). Audi, op 17 03. 5 Toivonen/Puronen (Fin). Lancia, op 17 53. 6. Saby/Fauchiile (Era), Peu- geol. op 18 05; 7 Snobeck/Bechu (Fra). Renault, op 38 58; 8 Andruet- 'Peuvergne (Fra). Citroen, op 39 45. 57 Els en Willem Sintenie (Ned), Opel, op 3.09.47 SCHAKEN Hoogovenstoernooi In Wi|k aan Zae Grootma* stergroep. 11* rond*: Nunn (GbrKobron (WDI) 1-0; Flacnik (TsihVan der Wiel (Ned) O.S-O.S; Ree (NedpKoedrin (Vsl) I-O. KortS|no| (ZwipLigteonk (Ned) 1-0; Betiavskl (Sov)-Romanishin (Sov) 1-0. Portisch (HonpTimman (Ned) 0.5-0.5; Sprag- get (CanpGeorgiev (Bui) 1-0 Stand.. 1 Timman 8 punten. 2 Nunn 7; 3. Georgiev. Lobron en Beliavski 6, 6 Romantshin en Portisch 5.5. 8 Lig- terlnk, Van der Wiel. Korts|no| en Ree 5. 12. Flacnik en Spragget 4.5. 14 Koedrin 4. Meestergroep, 9e rond*: Grooten- Hodgson 1-0; Sowray-Portisch 1-0; Bariov-Bobm 0.5-0.5. Piket-Van der Sterren 0-1; Rogers-Hartoch 1-0; De Wit-De Boer 1-0 Stand: 1 Hodgson. Porttscti. Oe Boer. Piket 5.5; 5 Rogers. Hanoch 5. 7 Van der Sterren 4.5 1; 8 De Wit 4.5; 9 Sowray 4. 10 Bohm 3.5. 11 Barlov 2.5 1; 12. Grooten 2 Irene Epple uit West- Duitsland heeft zich voortijdig terug getrokken uit de strijd om de wereld titels skiën in Bormio Met dit gemengde gezelschap wordt dit jaar een uiterst in spannend programma afge werkt. Niet alleen in Europa, maar eventueel ook in Ameri ka. Een Spaanse limonadepro ducent, éen van de sponsors, zou zelfs verantwoordelijk zijn voor de gedachte Kelly in drie grote nationale ronden te laten rijden. Daarvoor zou dan ook extra veel geld beschikbaar worden gesteld. Voor Kelly reden genoeg om alles goed te overwegen. „Ik zou de na- jaarsklassiekers dan eventueel kunnen laten schieten en het seizoen eerder kunnen beëin digen" Vernietigend De reacties van zijn ploegge noten waren echter vernieti gend. Gerrie Knetemann, toch ook geen kleine jongen: „Ik vind het maar niets. Er is maar één ronde die telt. Dat is de Tour. Daar moet ie alles op zetten. Geld is echter kenne lijk heilig bij Kelly. Bij mij niet". Frits Pirard stak zijn mening ook niet onder stoelen of banken. „Als ze bij mij ko men om die drie ronden te rij den zeg ik nee. De Giro is de .beste voorbereiding op de Tour. Niemand zal me kunnen dwingen naar de Ronde van Spanje te gaan. Er zal veel geld aan te pas moeten komen om me van gedachten te doen veranderen". Ook de aanwezige oud-Vuelta- en Tourwinnaar Jan Janssen sprak duidelijke taal. „Het is óf de Vuelta en de Tour. of de Giro en de Tour". Knetemann kwam eveneens tot die conclu sie, maar veel zorgen maakte hij er zich niet over. Hij bleek bij zijn nieuwe werkgever de zaken prima voor elkaar te hebben Overeengekomen is, dat hij dit jaar ook public-rela tions activiteiten zal ontkete nen. „Nog niet te veel, want ik moet ook nog fietsen. Wat winkels openen en zo". Deze week zal overigens wor den beslist of Knetemann tij dens de Tour de France voor de NOS-radio zal optreden. Los daarvan staat zijn pro gramma in grote lijnen vast. „Ik denk aan de Ronde van Romandie. van Italië en Zwit serland. Daarna de Nederland se kampioenschappen. De Tour doe ik niet meer. Ik heb vorig jaar te veel diepe dalen meegemaakt. Aan stoppen denk ik echter nog niet" BREDA Onzin. Gek kenwerk. Belachelijk. Zo werd gisteren tijdens de presentatie van de be roepswielerploeg Skil ge reageerd nadat officieel bevestigd werd dat Sean Kelly zowel in de Vuelta, als in de Giro en de Tour de France van start zal gaan. De wenkbrauwen werden helemaal opge trokken bij de mededeling dat de meest regelmatige coureur van 1984 en der halve winnaar van de Su per Prestige Prijs, ook nog eens de voornaamste klas siekers in het voorjaar gaat rijden. Ploegleider Jean de Gribaldy maakte echter duidelijk dat het allemaal heel serieus be doeld was. Kelly zelf zwakte het bericht later wat af. „Het is nog niet helemaal zeker. Medio maart valt pas de defini tieve beslissing". De doorgaans niet zo spraakza me Ier gaf na enig aandringen te kennen, dat het idee was ontstaan tijdens een gesprek met zijn ploegleider. Boven dien had de bekende ex-cou reur en thans als ploegleider opererende Geminiani later ook nog eens een duit in het zakje gedaan. „Hij wees erop vroeger samen met Anquetil alle drie de ronden te hebben gereden. Als de krachten goed zouden worden verdeeld, zou de derde in dit geval dus de Tour de France gemakke lijk te verteren zijn", aldus Kelly. Het klonk allemaal prima, maar Kelly liet merken dat zijn gezonde verstand door het advies van zijn ploegleider nog niet helemaal was aangetast. Hij wees er tenminste zelf op dat zelfs de grote Eddie Merckx het in zijn gouden pe riode niet had aangedurfd in één seizoen zowel in Spanje, als in Italië en Frankrijk voor de grote klassieke ronde van start te gaan. Laten gelden „Mijn hoofddoel blijft de Tour", sprak Kelly. „Ik wil me echter ook in de klassiekers laten gelden. Ik zal ze echter niet allemaal rijden". Hij zal zich vooral richten op de zoge naamde hors concours klassie kers. waarin de meeste punten voor de Super Prestige Prijs zijn te veroveren. Dat zou im pliceren een optreden in Pa- rijs-Roubaix. de Ronde van Vlaanderen en Luik-Bastena ken-Luik. Maar niets is nog zeker. Kelly twijfelt nog. Dat is niet onver standig, want De Gribaldy mag dan 24 renners een con tract hebben aangeboden, van slechts tien van hen kan zon der meer worden gesteld dat zij de kneepjes van het vak kennen. De anderen zullen het echter allemaal nog moeten waarmaken. Bovendien zal De Gribaldy van een vreemdelin genlegioen een hechte eenheid moeten smeden. De ploeg be staat namelijk uit 14 Fransen, één Belg. één West-Duitser, één Ier, vier Nederlanders (Knetemann. Pirard. Van der Meer en Habets) en drie Zwit sers. Door het aantrekken van het laatstgenoemde trio is de ver houding tussen het aantal Fransen en de buitenlanders volgens de reglementen ge weld aan gedaan, maar De Gribaldy heeft handig gebruik gemaakt van de zogenaamde „doublé appartenance". Een mogelijkheid om coureurs uit te trekken uit een land, dat als een soort ontwikkelingsgebied mag worden beschouwd. Zwit serland telt namelijk nog maar één profploeg! De Ierse kopman Sean Kelly (rechts), die wil deelnemen aan de Ronden van Spanje. Italië én Frankrijk, stoeit wat met de Belg Ronan Onghena tijdens de officiële presentatie van de wielerploeg in Breda.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 7