„Bij anderen zag ik hoe mooi mijn collectie was :unst Nacht, moeder..." een jeklemmend successtuk brieven lezers Ministerie bemiddelt niet inzake gasprijs PERFECTIONIST MR. L. HARTKAMP: Rembrandt van 10 miljoen voor 100-jarig Rijksmuseum 'J ftzidoe Somant DONDERDAG 24 JANUARI 1985 PAGINA 16 i •lacht, Moeder..." van Marsha Norman. Vertaling: Judith Herzberg. Regie: )n Lutz. Met Linda van Dyck en Ann Hasekamp. Koninklijke Schouwburg, oensdag 23 januari, herhalingen vanavond en op 14 februari. Nacht, moeder.." van Mars- a Norman schijnt een suc- esstuk in de Verenigde Sta- ?n te zijn en het ziet ernaar it dat dat het hier ook 'ordt. Dat heeft uiteraard te laken met de uitvoering oor Linda van Dyck en inn Hasekamp en met de nematiek. Nacht, moeder..." gaat over e zelfmoord van een doch- er, die op een kennelijk ge- zone zaterdagavond haar noeder vertelt dat dit de aatste avond is. Jessie ziet iet niet meer zitten. Zij heeft ich erop voorbereid en nu is iet slechts zaak het geheel lit te voeren. Moeder Thel- na kan zich verzetten wat zij vik Jessie maakt er even na ienen een einde aan. -let is een beklemmend stuk, lat wel, maar het is zeker liet zonder humor. Het tnappe is vooral dat alle ge- jevens in de loop van de ge- prekken tussen Thelma en lessie worden aangereikt, vaardoor je alles over ze lenkt te weten. Jessie heeft •en ongelukkig leven achter le rug. Zij heeft niet alleen ange tijd iast gehad van epi- epsie, maar daarbij heeft naar man haar verlaten en is laar zoon Ricky verslaafd en Jaarom steelt hij. Zelf heeft 'ij niets om naar uit te zien. Zij zou haar verdere dagen <unnen doorbrengen met de zerzorging van haar moeder. Zij zegt moe te zijn „en ver drietig", wil niets meer met de wereld te maken hebben, niet met Ricky, niet met haar broer, haar moeder, of „met de Chinezen". In het decor dat een knusse woning moet uitbeelden, ko men de vrouwen onder hoogspanning tot elkaar. Thelma wil er niet aan, maar moet de realiteit accepteren. En dus vertellen zij elkaar voor het eerst de waarheid. Niet dat het uiteindelijk nog iets uitmaakt: Jessie maakt er als alles is verteld een ein de aan, Thelma doet precies wat Jessie wilde en belt haar zoon. Zo'n stuk als „Nacht, moe der..." staat en valt bij de uit voering en het moet worden gezegd dat grote beklemming ontstaat door de kracht van de beide actrices en de regie opvatting. Regisseur Lutz laat het met een zo groot mo gelijk realisme spelen en houdt de vaart erin. Dat be tekent enerzijds dat je wordt ondergesneeuwd met emoties en dat je geen adempauze wordt gegund. Maar je wordt dan wel met kwaliteit aan de haren erbij gehouden. Linda van Dyck speelt Jessie vlak, ongepassioneerd en uitge blust en dat geeft een zeer beklemmend gevoel. Thelma wordt door Ann Hasekamp bibberiger, maar soms heel kordaat, zij het op een wan hopige manier, gespeeld. Dat is heel mooi om te zien. Het bedroevende is dat ondanks alle betrokkenheid van de toeschouwers het allemaal niets heeft geholpen. Maar zo gaan die dingen in de werke lijkheid ook. Jessie had namelijk teveel leugens meegemaakt en Thelma was er nooit toe ge komen de waarheid te ver tellen. Thelma heeft nooit willen nadenken en moet maar blijven volhouden dat 'r i Brieven graag kort en duidelijk geschreven De redactie behoudt zich het recht voor ingezon den stukken te bekorten Jachtpartij (3) De briefschrijfster, die zich blijkbaar heeft geërgerd en misschien wel terecht over een koninklijke jachtpartij, verwees daarbij naar Albert Schweitzer en zijn devies „eer bied voor het leven". Dat wordt in dit verband dus be srokken op dieren. Wat echter te zeggen van menselijk leven, waar welhaast iedere dag op wordt gejaagd? Er zijn Europe se landen, waar naast iedere duizend babies die ter wereld komen er ongeveer vijfhon derd tijdens de zwangerschap worden gedood door abortus.. Dat is we) wat anders dan de jacht op dieren, die bovendien 'altijd nog de kans hebben weg te springen. Uit die cijfers blijkt dat heel wat mensen bij abortus zijn betrokken. Daar bij zullen om de woordkeus van de briefschrijfster over te nemen naast heel veel „denkers en doeners" in ieder geval „doders" zijn. Th. Sikkes, DEN HAAG zij dat ook nu niet wil. En wil je kritiek leveren, dan is het dat Marsha Norman Thelma niet iets meer spiri tualiteit heeft willen meege ven, want „Nacht, moeder..." gaat nu meer over een moe der-dochterrelatie dan over zelfmoord. PETER SNEL ROMAN VAN SIMONE SIGNORET PARIJS Bij uitgeverij Fayard in Parijs is gisteren de eerste roman van de Franse filmster Simone Sig- noret verschenen. Het boek, „Adieu Volodia", heeft een eerste oplage vqn 120.000 exemplaren. Achtergrond van het boek is de verjaging van joden uit de Sovjetunie. Simone Signoret heeft eerder een autobiografie geschre ven,. „La nostalgie n est plus ce quelle était". Dit boek werd een bestseller. In levensgevaar na vechtpartij met klasgenoot HENGELO Als gevolg van een vechtpartij met een klas genoot, verkeert een 16-jarige scholier uit Hengelo in levens gevaar. De even oude jongens vochten op het schoolplein van een Hengelose scholenge meenschap een ruzie uit. Vrij snel nadat een conciërge de beide jongens uit elkaar had gehaald, raakte één van hen bewusteloos. In het ziekenhuis is de scholier geopereerd aan een hersenbeschadiging, maar sindsdien gaat hij snel achter uit. De medeleerling van het slachtoffer is aangehouden. Jasser Arafat was graag een keer verliefd geweest KAIRO Jasser Arafat, de voorzitter van de Palestijnse Bevrijdingsorganisatie PLO, is naar hij zelf zegt nooi verliefd geweest op een vrouw. In een interview met het Arabische vrouwenblad Sayadatizegt de 56-jarige Arafat, dat hij niet gelooft dat voor hem nog een huwelijk is weggelegd. Arafat licht in het interview een tipje op van de sluier, die over zijn privéleven hangt. „Ik wenste dat zich in mijn leven een lief desgeschiedenis had voorge- Provincie akkoord niet woonwageneentra DEN HAAG De provincie gaat akkoord met de geplande woonwagenkampjes aan de Lagerweide en de Ruigelaan in Wassenaar, waar respectie velijk acht en zes woonwagens komen. In een brief aan de ge meente zegt het provinciebe stuur „met waardering kennis genomen te hebben" van de plannen van Wassenaar. De provincie heeft nu de aan Wassenaar opgelegde verplich ting, mee te werken aan de re alisering van twee door het provinciebestuur aangewezen woonwagenkampjes, ingetrok ken. Tegen die verplichting had Wassenaar beroep aange tekend bij de Kroon. DEN HAAG Er is geen sprake van dat ambtena ren van het ministerie van Landbouw zouden bemid delen tussen de Europese Commissie, de Gasunie en het Landbouwschap bij het conflict over de gas- prijs voor tuinders. Be richten daarover berusten op pure fantasie. AMSTERDAM „Ik doe er afstand van, maar niet gemakkelijk. Er zit dertig ,-jaar van mijn leven in, het is een deel van mezelf geworden", aldus mr. L. Hartkamp, advocaat in Amsterdam, maar met hart en ziel betrokken bij de fotocollectie, die het rijk voor „enkele miljoe nen" heeft aangekocht en die als basis zal dienen voor het enige fotomu seum dat Nederland daarmee rijk zal worden. Hartkamp: „Het is overigens een misverstand, dat het om foto's van mijzelf zou gaan. Ik ben niet meer dan een wel willende amateur-fotograaf en daar gaat het dus niet om. Het gaat om mijn verzameling van foto's en de techniek daarachter en publicaties. Wat de foto's betreft omvat de ver zameling werk van onmiddel lijk na de uitvinding van de fotografie in '40 tot heden en publicaties sinds 1939, Ik zou de collectie uniek willen noe men, omdat er volmaakt unie ke foto's en publicaties bij zijn. Het is door een ander, al had hij er nog zo veel geld voor over, niet opnieuw bij een te brengen; sommige stukken zijn er gewoon niet meer". Hartkamp noemt de prijs niet, die het rijk hem heeft gebo den. „Als het ministerie het bedrag noemt, vind ik het pri ma. maar ik praat niet over geld. En ach, ik kom uit een welgestelde familie en hoewel ik mijn arme perioden heb gehad, ook vóór het moment waarop het rijk dat bod van enkele miljoenen deed, kon ik me welgesteld noemen. Ik kan daaraan toevoegen, dat ik zonder de inkomsten uit mijn advocatenpraktijk en zonder geld deze collectie nooit bijeen had gebracht. Ik heb fouten gemaakt en soms onverant woord gehandeld; niet alleen in de ogen van anderen, maar ook in die van mij. Maar dat vind ik niet erg achteraf. Fouten maakt iedereen. Maar domme dingen doen, dót is er ger. En dom heb ik nooit ge handeld. Ik heb mezelf heel goed in de hand gehad, al wa ren er momenten dat ik zwe tend in mijn bed lag en ik voor gek werd verklaard. Niet zomaar gek, ik bedoel écht gek, iemand die niet meer weet wat hij doet. Maar dat was toch nooit zo". Plaats Over de plaats waar de collec tie Hartkamp moet komen, zijn de meningen verdeeld. Genoemd zijn onder meer de Beurs van Berlage in Amster dam en het Rijksprentenkabi net in Leiden. Hartkamp: „Met het Prentenkabinet heb ik altijd goede contacten on derhouden. zij hielpen mij, ik hen. En wat het Beursgebouw van Berlage betreft, dat zou ook zo gek niet zijn-, hoewel ik dan de voorkeur zou geven aan het oude Enschedé-ge- bouw in Haarlem, dat me ge schikter lijkt". Hartkamp verwacht de over dracht van het materiaal over enkele maanden. „Het moet niet te lang meer duren, want uiteindelijk neem je afscheid van iets dat je na aan het hart ligt. Er wordt me al gevraagd, of ik nu enkele stukken voor mezelf achterhoud. Natuurlijk is dat niet zo; je verkoopt iets, of niet. Ik heb de collectie verkocht en die wil ik com pleet houden. Het is zelfs zo, dat ik ook later, als ik werk tegenkom dat aan de collectie ontbreekt, dat wil afstaan. Maar dat hangt af van de toe komstige verhouding; er is me overigens al gevraagd of ik bij de collectie betrokken wil blijven. Maar daar moet ik nog over nadenken". Waterlooplein Als jurist verbonden aan het fotopersbureau Anefo, kwam Hartkamp op jonge leeftijd in aanraking met fotografie. „Ze zeiden, Hartkamp als je oud wil worden moetje een hobby hebben. Heb je een hobby? Nu, ik was geïnteresseerd in sport, maar door mijn werk bij Anefo kreeg ik ook be langstelling voor fotografie en ik besloot aan het examen vakfotograaf deel te nemen. Tijdens mijn studie daarvoor kreeg ik wel een heleboel af beeldingen te zien, maar het origineel kreeg ik niet in han den. Perfectionist als. ik ben, stroopte ik winkels af en be gon ik op het Waterlooplein te snuffelen. Ze leerden me al gauw kennen. Als die bolle gek, want ik had toen nog zulke wangen... Maar omdat in de tussentijd ook nog een cursus instrumentmaker had gevolgd, kon ik ook nog eens iets voor de kooplui doen. Ik herinner me dat ze een hele rij oude radio's aan elkaar hadden verbonden, die het al lemaal tegelijk moesten doen. Ze deden het niet, maar wel nadat ik ze had geholpen. Daar heb ik natuurlijk nooit spijt van hoeven te hebben. Overigens was er nog een an der, die oók van die fotospul len verzamelde, maar die fout was geweest in de oorlog. Op het Waterlooplein pikten ze dat niet en als ze iets aantrof fen dat voor ons interessant kon zijn, gaven ze het aan mij; of uit antipathie voor die an der, of uit sympathie voor mij, daar kom ik natuurlijk niet achter. Maar het heeft me veel opgeleverd en ik had de naam; ze begonnen dingen voor me te bewaren en vaak was er wel wat moois bij. Ook rommel, dat merkte ik pas als ik thuis was en ik de handel ging bekijken, die ik bij pak ken tegelijk opkocht". Toch heb ik altijd economisch gedacht en gehandeld; dat heb ik van mijn vader, die een groot accountantsbedrijf had en mij als zijn opvolger zag. Dat is de reden, waarom ik rechten ben gaan studeren. Maar in het accountantsbe drijf zag ik niks, dat was me te star. Steeds dezelfde troep van dezelfde bedrijven con troleren. Nee, een advocaten kantoor leek me leuker. Hoe wel mijn inkomen, zeker in het begin, nooit vaststond en ik soms mijn declaraties moest halveren, vond ik het leuk dat elk geval anders was. Ik heb later de naam gekregen van de advocaat voor moeilij ke zaken. Het was voor mij een sport om mazen in de wet te vinden, een ander te hel pen vóór hij in de knoei raak- Wildeman „Ik ben nu 68 en ben wat ge kalmeerd, maar heel lang heb ik me een getemde wildeman gevoeld, die wel van een bor reltje hield en van de meisjes, maar altijd nèt binnen de grenzen". Zijn liefhebberij in meisjes is zeker van invloed geweest op het boek waarmee Hartkamp bekend werd: „Women in the Magic Mir ror", een fotoboek, samenge steld door een van zijn betere vriendinnen, Giuliana Scimè. Hartkamp: „Een heel lieve vriendin, nog steeds een lieve vriendin, maar dan een beetje anders". Over dat boek en de titel: „Sommigen denken, dat het uitsluitend naaktfoto's zijn, maar dat is niet zo. Voor een fotograaf die wat te zeggen heeft, is elk onderwerp een spiegel die hem wordt voorge houden. Nu, ik koos voor het onderwerp vrouw, maar dan in alle vormen van emotie, zoals ik steeds een emotie kocht. Nooit een foto alleen maar om de foto. Dat is de re den, waarom werk van som mige fotografen in mijn col lectie ontbreekt". Verkoop Mr. L. Hartkamp heeft vele jaren niet beter geweten, dan dat hij als hobby foto's en pu blicaties kocht. Hij heeft ze in alle soorten en hij weet er al les over te vertellen en het boeit hem nog steeds. „Maar nadat mijn vrouw in april 1977 was overleden en vrien den me naar Arles brachten, omdat de stoppen helemaal bij me waren doorgeslagen, kreeg ik door, dat mijn verza- Mr. L. Hartkamp: „Ik praat nooit over geld". meling iets bijzonders was; toen ging ik ook meer bewust verzamelen en kocht ik ook boeken die ik nooit zou in zien. Uit pure hebzucht, maar ook omdat ik de collectie compleet wilde hebben". „Het plan om de verzameling te verkopen, kwam pas vorig jaar bij me op, toen Getty uit New York bij me kwam in formeren wat de verzameling zou moeten kosten. Er was eerder belangstelling getoond vanuit Milaan, maar ik denk dat een vorm van chauvinis me me ertoe bracht de collec tie in Nederland te houden; daar hoort het allemaal ook thuis, omdat de verzameling toch een Nederlands stempel draagt, hoewel de collectie zonder meer van internatio naal niveau is". Hartkamp wil niet beweren het Nederlandse ministerie van CRM gemanipuleerd te hebben. „Maar ik ben ook niet achterlijk en toen er aan biedingen kwamen uit New York en Milaan, heb ik dat ook niet voor me gehouden. Trouwens, dat heb ik tevoren bok gezegd, dat als er in het buitenland belangstelling be stond, ik dat bij WVC zou melden. Tja, er kwamen pu blicaties in de kranten, ik kwam op televisie en toen stond Brinkman prompt bij me op de stoep". Minister Brinkman heeft, met alle medewerking van Hart kamp overigens, de collectie voor Nederland behouden. Hartkamp: „Een unieke col lectie, vermoedelijk ook de grootste en de compleetste van de wereld. Al zijn er na tuurlijk gaten in. Maar ja, sommige dingen zijn niet meer te achterhalen. Neem nu „La prière" van de Ameri kaanse fotograaf Man Ray uit de jaren twintig. Die 'foto zou ik er nog graag bij willen heb ben; het stelt een vrouw voor die op haar handen zit, een gewone bromide-foto. En de publicatie over staalgravures „Excursions daguerriennes" uit de jaren veertig. Ook dat zou ik nog graag in bezit wil len krijgen. Er is me altijd veel aangeboden. Maar dat, nee. Ik denk ook niet dat daar nog is aan te komen". FRITS BROMBERG AMSTERDAM Het Rijksmuseum in Amster dam zal een schilderij van Rembrandt ter waarde van tien miljoen gulden aan zijn collectie kunnen toevoegen. Het doek - een portret van Haesje Cley- burg uit 1631 - wordt het museum geschonken door een jubileumfonds in ver band met het 100-jarig be staan van het huidige mu seumgebouw. Het portret hangt al op zicht in het museum. Minister Brinkman van WVC stelde gisteren namens het rijk 2,5 miljoen gulden voor het ge schenk beschikbaar. Het jubi leumfonds haalde onder lei ding van oud-Shell topman Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur. teleloonnr.071- 122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. Wagner zelf al 3,5 miljoen bin nen. De overige vier miljoen gul den moeten van het publiek komen. Wagner vertrouwt erop, zei hij gisteren, dat dit bedrag wordt gehaald. Een eerste „collecte" vindt woens dagavond plaats in het nabij gelegen Concertgebouw, waar het orkest van die naam een speciale uitvoering verzorgt. Bezoekers Het huidige gebouw van het rijksmuseum trok in de hon derd jaar van zijn bestaan naar schatting 45 miljoen bezoekers, aldus minister Brinkman in een korte toespraak. Het be zoekersaantal nu is ongeveer een miljoen per jaar. De directie van het rijksmu seum is van plan het eeuw feest van het gebouw - een creatie van architect Cuypers - te vieren met speciale exposi ties en uitgaven. Directeur S. Levie van het museum wilde beslist niet zeg gen wie nu eigenaar is van het te schenken schilderij. „Het doek is ons via een kunsthan delaar door een buitenlandse stichting aangeboden", was het enige wat Levie kwijt wilde. Hij verklaarde dat het zelden voorkomt dat een schilderij van Rembrandt te koop is. De tien miljoen die voor het por tret van Haesje Cleyburg be taald moeten worden, vindt Levie een hoog bedrag, maar relatief niet duur. Het is overi gens een uitzondering dat het museum een prijs noemt. Levie verklaarde dat de Rem- brandt-collectie in het Rijks museum een redelijk overzicht geeft van Nederlands be roemdste schilder. Er zitten la cunes in onze Rembrandt-col- lectie, die niet zomaar zijn op te vullen. Als er al een Rem brandt te koop is, dan is het schilderij meestal onbetaal baar. Het Rijksmuseum bezit twintig schilderijen en vele tientallen tekeningen van Rembrandt. Het museum heeft ook een aantal doeken van de schilder in permanente bruikleen zoals de Nachtwacht, die eigendom is van de stad Amsterdam. Het Rijksmuseum begon zijn activiteiten 185 jaar geleden in het Trippenhuis aan de Klove niersburgwal in Amsterdam De taak van het museum is volgens Levie een zo goed mo gelijk overzicht te geven van de Nederlandse kunst door de eeuwen heen, waaronder de schilderkunst. De Rembrandt- -verzameling in het museum ontstond pas na 1900. Het aan het Rijksmuseum geschonken portret van Haesje Kley- burg van Rembrandt wordt onthuld door minister Brinkman (links) en directeur Levie van het museum. Wagner is tevens voorzitter van het fonds dat 35 miljoen tracht te vergaren voor de res tauratie en uitbreiding van het Amsterdamse Concertgebouw. Het geld voor zowel het Con certgebouw als voor het ge schenk aan het Rijksmuseum komt voor een niet onbelang rijk deel van het bedrijfsleven. Voor de actie „Geschenk Rijksmuseum" is een comité van aanbeveling gesticht be staande uit Berend Boudewijn, Martine Bijl, Christina Deute- kom, Jan Dibbets, Paul Huf, Hans van Manen en Cees Noo- teboom. Over enkele weken worden in heel Nederland vlugschriften over de actie verspreid. De activiteiten van het Rijks museum zelf in dit jubileum jaar bestaan uit onder andere een expositie gedurende de zo mermaanden van circa 60 te keningen van Rembrandt. Verder wordt er een kleine tentoonstelling ingericht over het huidige museumgebouw. Daarover wordt' ook een al- loop van het jaar kennis ma ken met bewegwijzering in het hele gebouw. Geïntroduceerd worden verder een 25-tal loop routes van elk een half uur. De feitelijke verjaardag van het gebouw is medio juli. De officiële herdenking wordt wegens de vakantietijd ver schoven naar eind september 1985. Melodija herdenkt met 50 platen WO II MOSKOU De Russi sche platenmaatschappij Melodija is van plan dit jaar 50 platen uit te bren gen in verband met de 40e verjaardag van het einde van de Tweede Wereldoorlog, aldus het officiële persbureau TASS. Eén album dat op de markt wordt gebracht, bevat de geschiedenis van de Tweede Wereld oorlog (de Grote Patriot tische Oorlog) op vijf langspeelplaten. Andere platen zullen herinnerin gen van soldaten en re devoeringen van staats lieden bevatten, aldus TASS. In de Sovjetunie staan tal van festiviteiten, waar onder parades, sportwed strijden en songfestivals, op het programma ter herdenking van 8 mei 1945, de dag van de capi tulatie van de Duitse troepen. De media van de Sovjetunie maken al maanden lang dagelijks uitgebreid melding van gebeurtenissen uit de oorlog. lans z jet ee jElme: intei ije zit Dit heeft minister Braks j-jjke (Landbouw) gisteren in de Ka- sèl) e mer laten weten. Zoals bekend r ook overweegt de Europese Com- Hegei missie een beschikking tegen de verleden jaar op 1 oktober jort g< vastgestelde gasprijs voor tuin- ngeer ders. Gasunie en schap kwa- Oranj men toen overeen de gasprijs rboorr voor tuinders met vier cent te /iel, I laten dalen tot 42,5 cent. Ivoor „Brussel" is het daar niet mee eens. „Wij wachten in vol vertrou- p wen de procedure af. Tot aan J het einde", aldus Braks f Kamer. Naar verwachting zal de Europese Commissie bin nen twee weken een besluit f nemen of men de beschikking j afkondigt. Daarmee wordt de prijsverlaging voor het gas on gedaan gemaakt. Economisch Wel en Wee den jkeni G. J. Vermeulen, machinaal j)en houtbewerkingsbedrijf, geves- jen tigd aan de Stuyvesanthof 45 P is verplaatst naar Havikshorst r 39. phe Aan de Janvossensteeg 6-8-8a|dere is „Eethuisje Altin Tabak", j u broodjesbar, gevestigd. jp{e Sam Sam Cadeauwinkel ge-[j w vestigd aan de Vrouwenkerk-r koorstraat 5 is opgeheven. 'e J. Zwaan, amb. handel metivacr een vaste klantenwijk in melkmoil en zuivelprod.. gevestigd aanhlaal de Poelgeeststraat 20a is ver-L plaatst naar de Waardgracht6' te Aan de Breestraat 30 is L. Jongbloed, vervoer per autojt dn en distributie van kranten aan! dee krantenbezorgers, gevestigd. |js^ Electrotechnisch Installatiebe-,eerc drijf „M. S. van Meurs" geves- tigd aan de Castellumweg 50 verplaatst naar Kasteelhof 13. |erla Aan de Strobloem 10 is „Cate ring Service", cateringbedrijf,^^ gevestigd. a|le Aan de Rijnkade 14 is Taalad jree viesbureau De Winter geves-'' tigd. 'j Kruideniersbedrijf „v/d Loos' gevestigd aan de Morsstraata®r 25m is verplaatst naar Voor- schoten. 'eri*t Aan de Scheepsmakerssteeg 2* 1 is „Galerie Le Pigeon" klh. inierik kunstvoorwerpen, zoals etsen,1 w£ tekeningen én keramiek, ge-ig in vestigd. t v Aan de Zijldonk 145 is Glastiinsi zettersbedrijf „Henk vaigetw Dam" gevestigd. niet electr. huish. art., gevesj tigd aan de Eikenrode 26 is verplaatst naar de Boerhaave- laan 296. Handelsonderneming „Savei pan b.v.", gevestigd aan de Wj Barentzstraat 47 is verplaaf naar Zoetermeer. Schoonmaakbedrijf „Correct' gevestigd aan de Lusthofstraaf 58 is opgeheven. Uitzendbureau „Content" ge vestigd aan de Breestraat 69 is1 verplaatst naar Rapenburg 1. nj)JT Aan de Nieuwe Rijn 15a is '8|Lje „Decos Computer Extentions'L. groothandel in computerranrpz dapp., gevestigd. Iter „Tacayo", geven van lessen on V het gebied van adem- en conjaart ditietraining en yoga, gevesj tigd aan de Hogewoerd 191a iy verplaatst naar Oude Rijn 36.j» Aan de Zoeterwoudseweg 43 isêinf A. J. Verberg's Auto B.V., aujr I tomobiel- en garagebedrijf, getdifl vestigd. p ve ,0 BURGERLIJKE Ispc niss I pre LEIDEN Geboren: Nicole dv. J Hillebrand en M. Nieuwenburg; ther dv. F. P. Heemskerk en W. M ze; Maarten Hugo zv. J. M Ho< en W J Bruins; Michael zv. C. 1 der Wiel en R. J. van der Loo; F cia Maria Johanna dv J. L H Vot en E. A. M. Stuurman; Erik Hei Aart zv. J. L. H. Vorst en E. A. Stuurman; Lena Johanna dv. J. r Duwel en G. Duindam; Auke dv. L J. Salman en M. A J. Geerlinaalv: Johnny zv. T. Hazenoot en J. A. Ajj aj Guijt; Johannes Theodorus zv. \V. F B. Overdijk; Tommy zv. C P. Staw' ley en E. M. van Steijn; Wouter Jin' zv'. P. J W. Krouwel en M. T. C. i der Hoek; Jacoba dv. W. F. A Ver! mond en C A. W. van der Lindtff Marco zv. C Gordijn en M. J. Zeist; Dennis zv. A. J M. A. \\'£t e nands en J. J C. van Hemert; Lii Maria Christina dv, G. M Martenstj J. M. C. E. Vorst; Loes dv. A. J. f van der Padt en Y. C. M Broekhoven Yarin zv Y Eski en G H de Gei Annemarie dv. J. P. Westerbeek tl F. A. C. Dekker; Niels Johanilfl Adrianus zv. M. W J Geerlings tf P. A. M. Brama; Roelof Bastiaa c-olaas zv. R. W. de Leeuw en H Wassenaar, Misha Gideon i Eikerbout en J C. Hes; Bianca Sharj non dv. M. J. Dryburgh en v3n Oosten; Johanna Joanna Constance dv J J Westermai C W W. Abcouwer; b Alexander zv. H. A. Bakker ei van Donk; Renée dv. J. van c en G. van Duijn; Marguerite Annelj Willemijn dv. R. D. Stam en T. S. I de Nooijer; Dennis Hendrikes I van Dam en B. B M Karret Cornelis Johannes zv. J. P. M hoek en H. W. M van der Salit Maaike Hanna dv M. T. van der Plfi en A. M. H. Kruijer »êr' Overleden: W. Verhoeven; geb A, p' 11-1918 man; F. J M Knibbeler; c 22-4-1920 man; P Paulus; geb. 1921 man; J Schraverus; geb. 1906 man. P M. A. Roozen; g irt 1 t hel ft de jar 1900 vrl.; T Verhage; geb. 22-1-lSCrF man; A. H A, Hollestelle; geb 27-t Vijl 1905 vrl. geh. gew. met H J Kutp A J van der Meer: geb. 18-1-1 man; E. S. H. Fleur; geb 6-10-1?" vrl. geh. gew. met F. van Dam, C. l| Geheniau; geb. 8-6-1905 gew met J, H M. A Thomeer: j Tisseur; geb. 26-12-1980 vrl J J Os; geb, 3-3-1907 m, ZOETERWOUDE Geboren Mr 53 ke Straathof

Leidse Courant | 1985 | | pagina 16