SPANDAU BALLEI paradeert door de wereld IIKA HJ9AV U9J3019j5L1I Leidse popgroepen maken single en cassette Roberto Jacketti and the Scooters Wow! in Alphen Verwacht: uwiKut Leids Vrijetijds Centrum, Breestraat 66. Leiden: Singlepresentatie van de groep Les Zazous. Op 25 januari (22.00 uur). Cassettepresentatie van de )LaP( I uur). Het is al eens vaker geconsta teerd op deze pagina: ondanks het feit dat er in Leiden en om geving talloze popgroepen actief zijn. slagen er maar weinig for maties in om de anonimiteit te ontvluchen. Gevolg daarvan is dat er zelden interessante zaken te melden zijn. En als we dan weer eens wat positieve gelui den horen, dan blijken die toch weer afkomstig te zijn van groe pen die al wat langer meedraai en en zich een zekere (live)re- putatie hebben weten te ver werven: de Leids/Katwijkse groep Les Zazous en het Leidse La Peste, die respectievelijk 25 en 26Januari in het Leids Vrije tijds Centrum een tweetal muzi kale produkten aan de buiten wereld zullen presenteren, ge volgd door een concert. Bij La Peste gaat het om een cassette met zeven studionum mers en vijf live-registraties die de titel 'Envie!' meekreeg, uit gegeven door het Delftse Pion- label, waarmee de groep een uitstekend visitekaartje afgeeft. Een aardig detail hierbij is dat de tekst van het titelnummer 'Envie!' geschreven werd door de vader van zanger/gitarist Jan Obbeek, leraar Frans, de vijftig reeds gepasseerd maar ondanks dat een fervent aan hanger van La Peste. Het antwoord op de vraag waarom La Peste deze cassette heeft uitgebracht, laat aan dui delijkheid niets te wensen over. Basgitaris Lex Verheij: ..Op de eerste plaats natuurlijk omdat we bekender willen worden. Een grotere bekendheid levert tenslotte meer optredens op. Het blijkt ook dat we wel dege lijk ambities hebben en meer willen bereiken. Maar je moet het ook zien als gebaar naar ons publiek in de randstad". De cas sette is overigens in november al op de markt gebracht en wordt landelijk gedistribueerd, hetgeen de verkoopcijfers dui delijk ten goede komt. Lex Ver heij: „De eerste oplage van 500 exemplaren is bijna uitver kocht, dus waarschijnlijk komt er binnenkort al een tweede se rie, een mooi resultaat dus". LES ZAZOUS Het viermanschap Les Zazous is zon typisch voorbeeld van een groep die weloverwogen veel repeteert, probeert om veel po diumervaring op te doen en dan tenbakken wil liggen, dat nu pas de single 'Chain- gang/Silver in a Winternight' verschijnt. Zanger/gitarist Jan door frits bruins van der Plas: „We hebben deze single in eigen beheer uitge bracht. Het nummer 'Chain- gang' hebben we op de A-kant gezet omdat het, nadat we vorig jaar in het radioprogramma VARA's Popkrant zijn geweest en op de radio behoorlijk veel gedraaid is. Dat heeft er mis schien ook wel toe bijgedragen dat we begin deze maand weeer bij de Popkrant zijn geweest, overigens dit keer op uitnodi ging van de VARA zelf, als één van de betere groepen die in 1984 in het programma waren geweest". „We zijn zelf nogal fanatieke singleverzamelaars", antwoordt Lex lachend op de vraag waar om Les Zazous juist voor een single heeft gekozen. „Maar dat is natuurlijk niet de echte re den", corrigeert hij. „We waren erg tevreden over dit nummer, bovendien zijn onze nummers vaak op zichzelf staande pop songs die zich er uitstekend voor lenen om op single te zet ten. Daarnaast wilden we na al die jaren werken ook eindelijk een tastbaar resultaat van onze inspanningen hebben en was dit voor ons te betalen. Misschien dat er in de toekomst nog meer plaatwerk inzit. Dit is in ieder geval een stap in de goede rich ting". Lidotheater, Noordwijk: Roberto Jacketti and the Scooters en een film over The Rolling Stones. Op 25 januari (20.30 uur). De Stichting Kulturele Aktivi- teiten Noordwijk (SKAN) pre senteert vrijdag 25 januari een grandioze popavond in het Li dotheater. Vanaf half negen wordt een totaal programma aangeboden: een popfilm, een support-act en een optreden van Roberto Jacketti and the Scoo ters. De film is gemaakt tijdens een optreden van The Rolling Stones in Parijs in 1982, met de zelfde indrukwekkende show die Mick Jagger in de Rotter- robf.rto jacketti and the scooters damse Kuip maakte. Tegelijker tijd wordt in de benedenzaal een support-act gebracht door een indrukwekkende meiden band. Als klap op de vuurpeil, hoogte punt van de avond, treden ver volgens Roberto Jacketti and the Scooters op, ook wel de nieuwe 'Doe Maar' genoemd. Sinds deze groep met 'I save the day' de hitlijsten bereikte, ge niet deze jonge Zaanse pop groep. de gemiddelde leeftijd van de leden is 18 jaar, een_ enorme bekendheid in Neder' land. Frankrijk, Italië. Spanje en Duitsland. De formatie, vier jaar geleden opgericht als schoolbandje, werd ontdekt door Dolly Dot-zangeres Angela Groothuizen. Via Vara's pop krant werd met Angela en Spargo's gitaris Ruud Mulder, de al genoemde single opgeno men met het bekende resultaat. Het optreden vrijdag in het Lido is tegen betaling van f 12,50 toegankelijk, SKAN-be- gunstigers, CJP- en Pas 65-hou- ders betalen 10. Kaarten zijn in de voorverkoop onder meer verkrijgbaar bij de VVV's in Noordwijk en Lisse en boek handel Hoek in Voorhout. Tele fonisch reserveren kan via 01719-5735. 23 JANUARI 1984 Easy Lover Philip Bailey Phil Collins I should have known betier Jim Diamond I would die for you Prince The Revolution Do they know it's Christmas Band Aid One night in Bangkok Murray Head Last Christmas/Everything she wants Wham Like a Virgin Madonna Solid Ashford Simpson The power of Love Frankie goes to Hollywood Gimme al your Lovin ZZ Top I want to know what love is Foreigner 15) We all stand together P. McCartney Frog Chorus Shout Tears for Fears The wild Boys Duran Duran Sexcrime Eurythmics We are the Young Dan Hartman Do what you do Jermaine Jackson When the rain begins to fall J. Jackson P Zadora I'm so exited Pointer Sisters Ik verscheurde je foto Koos Alberts Rode Rozen Jantje Koopmans Band Loverboy Billy Ocean The Touch Kim Wilde Brinkman minister Brinkman Vader Abraham Everything must change Paul Young Jungle Love The Time Too late for goodbyes Julian Lennon Sea of Love The Honeydrippers Sussudio Phil Collins Hang on to your Love Sade Respect Yourself The Kane Gang Rattlesnakes Lloyd Cole The Commotions The Riddle Nik Kershaw Don't drive drunk Stevie Wonder Say Yeah The Limit Gisteren heeft zij mij verlaten Koos Alberts Mijn opoe heeft 'n zadel op d'r rug André van Duin Rock 'n' Roll 'Status Quo Preaching R. Jacketti The Scooters Better be good to me Tina Turner Samenstelling: Stichting Nederlandse Top 40. de popgroep v Het Kasteel, Concertweg 1. Alphen aan den Rijn: Optreden popgroep Wow!. Op 26 januari (20.30 uur). De popgroep Wow! treedt zater dag op in het Alphense jonge rencentrum Het Kasteel. De deuren gaan om half negen open. Toegang vijf gulden. De vijf leden tellende groep bracht onlangs de langspeler 'De kick van binnen' uit. En als we de platenmaatschappij mogen gelo ven, wordt Wow! „De sensatie van 1985". Eerst zien en dan ge loven, in Het Kasteel aan de Concertweg 1 te Alphen aan den Rijn. Popagenda: trum (Breestraat 66, Leiden), 22.00. JANUARI Concert met presentatie eerste sing le (A2.50, LVC ƒ1,50). La Peste leids vrijetijds centrum Roberto Jacketti and his Scooters (Breestraat. Leiden). 21.00. Pop (Noordwijk), 20.00 Show {fi, LVC /2.50). 1 vvv- Wow! het kasteel (C< Alphen aan den Rijn), 20.30 (/5>° ■6 FEBRUARI Cocteau Twins PAARD VAN TROJE. Den Haag Mahavishnu Orchestra DE DOELEN. Rotter- mS FEBRUARI Klaus Schulze ARENA, Rotter- ■9 FEBRUARI Higsons MELKWEG, Amster dam Klaus Schulze PARADI- SO, Amsterdam. mlO FEBRUARI Lords Of The New Church PA- RADISO. Amsterdam. 11 FEBRUARI Leonard Cohen DE DOELEN, Rotterdam. mtS FEBRUARI Chaka Khan DE DOELEN. Rot terdam. B17 FEBRUARI Tracie The Soul Squad MELKWEG. Amsterdam. 19 FEBRUARI Nik Kershaw MUZIEKCEN TRUM VREDENBURG. Utrecht. Spear Of Destiny PARADISO. Amsterdam. m22 FEBRUARI Pretty Things PARKZICHT, Rotterdam (nachtconcerl). m23 FEBRUARI Pretty Things PARADISO. Am sterdam. U27 FEBRUARI Phil Collins and his Hot Tub Club AHOY". Rotterdam Bruce Cockburn PARADISO. Amster- spandau ballet neemt een nieuwe single op in australië Ahoy, Rotterdam: Spandau Ballet. Op 28 en 29 januari (20 uur). Spandau Ballet paradeert mo menteel door de wereld met een concertserie, die vorig jaar no vember in Japan begon en in maart dit jaar zal eindigen met een aantal openlucht optredens in onder meer Italië en Spanje. Het is de meest omvangrijke reeks, die de Britse groep tot nu toe ondernam. Het eerste deel van de wereld tournee zit er inmiddels op. Voor het vijftal aan de tweede helft begint, is er tijd om van een korte vakantie te genieten. Gevolg is dat zanger Tony Had- ley, gitarist Gary Kemp, bassist Martin Kemp. saxofonist Steve Norman en drummer John Keeble onvindbaar blijken te zijn en het uren duurt voordat uiteindelijk in een besneeuwd Londen een gesprek kan plaats vinden. Pas aan het einde van de middag weet platenmaat schappij Chrysalis, met behulp van het management van Span dau Ballet, Martin Kemp op te sporen. Martin blijkt niet zon rappe prater te zijn als zijn broer Gary Deze komt een uur later het kantoor binnenwandelen, met de mededeling dat de Britse pers unaniem enthousiast heeft gereageerd op de concerten, die de groep rond de kerstdagen in Engeland heeft gegeven. „We hebben nog heel wat verrassin gen in petto voor onze Neder landse fans", laat hij lachend weten. Net als zijn broer wil Martin niet veel kwijt over de show die op 28 en 29 januari het Ahoy' Sportpaleis in Rotterdam tot de nok toe zal vullen. Martin „Als de fans nu al lezen hoe het op treden verloopt, is de lol er van af". Dat Spandau Ballet behoort bij de top van de Engelse hit-indus trie blijkt uit de Britse concert- reeks. Tijdens een enthousiast gespeeld optreden in Londen passeren alle grote hits de revue van 'Chant no 1* tot en met Highly Strung'. Op zo'n mo ment dringt pas echt tot je door hoeveel hits de groep de afgelo pen jaren heeft weten te scoren. Behalve dat de show muzikaal goed in elkaar steekt, is ook veel aandacht besteed aan de visuele aspecten van het gebeu ren. Zo hangen boven het podi um grote videoschermen. Mar tin Kemp weet niet zeker of die er in Europa ook bij zullen zijn. „Als de hal het toelaat zullen we er zeker gebruik van ma ken. maar niet alle concertzalen zijn er geschikt voor". COMBINATIE Video is voor Spandau Ballet een belangrijk medium. Gary Kemp laat weten: „Door het succes van de videoclip moet een groep tegenwoordig meer doen. dan alleen maar goede muziek maken. Het uiterlijk is ook heel erg belangrijk gewor- door hans piet den. Door een combinatie van emoties en techniek is Spandau Ballet geworden, wat hij mo menteel is. Wij zijn constant op zoek naar manieren om onze ideeën te kanaliseren Een van mijn hulpmiddelen is de gitaar, maar dat vind ik zelf niet vol doende Daarom maak ik ook gebruik van andere media. Vi deo is er een van". Net als de laatste elpee heeft de tournee de titel 'Parade' meege kregen. De inspiratie voor deze titel putte Gary uit het gelijkna mige ballet van Leonide Miassi- ne, dat voor het eerst op 18 mei 1917 werd uitgevoerd door het Diaghilev Russisch Ballet. Gary: „Net zoals in deze eenacter de circus-artiesten door middel van een parade door de stad aan dacht proberen te trekken voor hun nieuwe programma, zo pro beren wij de verkoop van de el pee te stimuleren door het ge ven van concerten. De belang rijkheid van de dans lag bij de makers van de verschillende elementen. Zo was het decor af komstig van Eric Salie, het ver haal van Jean Cocteau en het doek en de kostuums van Pablo Picasso. Wij gebruiken ook al lerlei mensen, die tot de besten in hun vak behoren". ROCKSHOW Balletdanseressen zullen echter niet op het podium verschijnen, hoewel Martin Kemp het wel zou zien zitten. Martin: „Het is een echte rockshow met wat theater-elementen en heel veel verschrikkelijk goede muziek". Tijdens de Japanse tournee vonden de muzikanten hun vorm en Martin gelooft dat de nummers tien keer beter klin ken dan op de plaat. „Als je elke avond op het podium staat, kom je er al snel achter welke songs wel en welke composities niet werken. Er zijn de afgelo pen twee maanden dan ook veel veranderingen aange bracht. De nummers klinken heel anders dan op de plaat Ze zijn steviger geworden, waar door ze beter in de sfeer van een concert passen". Hoewel een tournee zoals Span dau Ballet die momenteel on derneemt uiterst vermoeiend is, komt dat volgens Martin niet door de concerten. „Het zijn de feestjes, na de optredens, die je van je nachtrust beroven. Ik ge loof ook niet dat je zo'n stijl van leven tot je pensioen kan vol houden. Volgens mij moet je daar rond je veertigste last van krijgen Maar op dit ogenblik zou ik het voor niets anders willen inruilen". AUSTRALIË Als het eerste deel van de Euro pese tournee van Spandau Bal let achter de rug is, gaat het vijftal naar Australië. Martin: „De tournee, die we daar doen is echt gigantisch. We hebben daar nog nooit voor zoveel men sen gespeeld, maar dat geldt ei genlijk ook voor Europa. We hebben deze keer de zaken wat anders aangepakt. Vroeger zei den we altijd: het is een goed te ken. als de kaartverkoop snel verloopt en er nog vraag blijft, want dat betekent dat we popu lair zijn. Dit jaar spelen we ech ter voor iedereen die ons wil zien. De tournee is zo opgezet dal we gemakkelijk een of twee extra concerten kunnen inlas sen, wanneer de vraag naar kaartjes groot blijkt te zijn. Daarom kunnen we ook in Ne derland twee concerten spelen". Hoewel een nieuwe elpee nog we) enige tijd op zich zal laten wachten „die komt pas in het najaar" is Spandau Ballet wel van plan om in Australië een single op te nemen. Martin: „Dat idee is gisteren geopperd De vraag is alleen of we er tijd voor hebben. Die single zal ove rigens wel heel anders klinken dan onze vorige 45-toeren-pla- ten. Zo'n tournee heeft namelijk invloed op zowel de muziek, de manier van spelen als op de teksten. Al dat reizen en praten met allerlei verschillende men sen zal zeker ook terug te horen zijn op de nieuwe elpee, waar aan we eind augustus willen be ginnen. Ik acht de mogelijkheid dat de langspeler rauwer zal klinken ook niet uitgesloten. Het ligt er nog even aan hoe snel we na de tournee aan het werk gaan. Als we eerst een flinke vakantie nemen, zal de sfeer in de studio meer ontspan nen zijn, dan wanneer we direct aan het werk gaan".

Leidse Courant | 1985 | | pagina 14