Inter Milan nieuwe Italiaanse koploper V Rotterdamse zesdaagse kampt met tegenslagei r< X UVS HOUDT SCHADE BEPERKT TEGEN AJAX 2 f] Twee records Hans Vultink SPORTTRIBUNE Ovatie voorNiX "IC BILJART KAMPIOEN ZET BOND ONDER DRUK BELGEN AAI DE LEIDING E CcidoéSotvumt MAANDAG 21 JANUARI 1985 PAG» LEIDEN UVS heeft zaterdag de schade binnen de perken weten te houden in Amsterdam, waar de Leidse voetballers met vijf elftallen aantraden tegen Ajax. Met name het eerste elftal had na afloop geen reden tot klagen: de pupillen van Aad de Mos scho ten slechts driemaal raak. Op een besneeuwd, maar door rollen redelijk goed bespeelbaar veld, ontmoetten de pupillen van Melbi Rabboen een op „oorlogssterkte" aangetreden stan daardelftal, dat halverwege de eerste helft via Dick Schoenaker de leiding nam. Aan de andere zijde van het veld kreeg Hans de Kruys een goede kans de blauw-witten langszij te koppen, maar hij reikte net niet hoog genoeg. Ook na de pauze viel het Amsterdamse overwicht nogal mee. Pas toen Aad de Mos zijn pupillen, bij wie Walter Meeuws opvallend sterk acteerde, tot wat meer felheid aanmaande, bouwden Frank Rijk aard (een diagonale spetter met de buitenkant van de voet) en Marco van Basten binnen vijf minuten de score uit tot 3-0. Het tweede elftal van UVS slaagde er in het Am sterdamse C-team terug te wijzen met 2-1. De jeugd- elftallen gingen alle onderuit: de A-regionalen me' 6-3, nadat zij een 2-0 achterstand hadden wegge werkt, de B-regionalen met 6-0 en de Cl tenslotte met 4-2. UTRECHT Op initia tief van trainer Nol de Ruiter van FC Utrecht hebben zes eredivisie clubs zaterdag deelgeno men aan een toernooi op het kunstgrasveld van hockey-vereniging Kam pong. Na in totaal zeven en een half uur voetbal kwam AZ '67 voor een handjevol toeschouwers als winnaar naar voren. De Alkmaarse ploeg had acht punten, twee meer dan FC Groningen. PRIJSVRAGEN DEN HAAG De cijfers in de verschil lende prijsvragen van het weekeinde zijn: Nederlandse lotto: 10-17-24-31-34-40. Re serve: 39. Deelnemers: 501.153. Inleg: f 2.493.115.00. Prijzen: f. 1.184.230,00. Toto: 3-1-1-1-1.1-3-2-1-3-1-3. Deelnemers 43.015. Inleg: f. 195.392.00. Prijzen: f 92.811,00. Toto-gelijk: 10-14-16-20-28 Toegevoegd: 9 Deelnemers: 5278. Inleg: f. 24.782,00 Prij zen: f. 12.545.00. Belgische lotto: 4-20-25-29-32-39. Reserve Spiel 77: 6984804. Feyenoord met Tours akkoord over Varadi PARIJS Feyenoord is afgelopen weekeinde tot een akkoord gekomen met de Hongaar Bela Varadi (31) en zijn huidige werk gever Tours. Varadi is door Feyenoord onder contract genomen tot de zomer van 1986. De hele transfer is afhankelijk van de toestemming van de stichting arbeidszaken om deze voetballer van buiten de EG in ons land emplooi te geven. Van Zoghel coach GA Eagles DEVENTER Nico van Zoghel wordt hoofdtrainer van Go Ahead Eagles met in gang van het nieuwe seizoen. Van Zoghel, nu assistent-trainer, was de enige keus, nadat medekandidaal Gerard Somer af haakte in de race voor opvolging van hoofdtrainer Henk Wullems. Somer blijft trainer van He racles. ROME Inter Milan heeft Verona op de zes tiende speeldag afgelost als koploper in de Ita liaanse eerste divisie. In- ter won met 1-0 de thuis wedstrijd tegen Atalanta, terwijl Verona een punt verspeelde in Napels. Bei de clubs bezitten 23 pun ten, maar het doelsaldo van de Milanese club is aanzienlijk beter. Ook AS Roma sluipt dichter naar de top. De Romeinse club liet zich niet verrassen door het laag geklasseerde Avellino (1-0) en kwam door dat resultaat op de derde plaats naast AC To rino, dat Ascoli een pun tenverdeling moest toe staan (2-2). In Napels waren 81.000 toe schouwers afgekomen op het duel Diego Maradona - Hans Briegel. Had de Westduitser in de openingswedstrijd van het seizoen de Argentijn over speeld, in de return bleef het evenwicht tussen beide spelers bewaard. Napoli had de mees te aanspraak op de overwin ning, scoorde ook in de 35e minuut door middenvelder Caffarelli, maar het doelpunt werd op advies van de grens rechter tot grote woede van de Napolitaanse aanhang wegens buitenspel afgekeurd. Bij Ve rona maakte de Deense inter national Preben Elkjaer-Lar- sen na twee maanden blessure een onopvallende rentree. Inter had in het eigen Meaz- za-stadion, nog niet voor de helft gevuld met 35.000 toe schouwers, grote moeite met Atalanta. Op slag van rust maakte international Sabato uit een voorzet van Marini met een kopbal de winnerde treffer. De buitenlanders Rummenigge en Brady waren matig op dreef. Engeland In de Engelse eerste divisie werden drie wedstrijden ge speeld. Op Anfield Road, waar ondergrondse verwarming het veld redelijk bespeelbaar maakte, had Liverpool geen last van de nederlaag tegen Juventus. John Wark gaf de thuisclub na 36 minuten na een fraaie combinatie tussen Ian Rush en Kenny Dalglish de leiding (1-0). Lange tijd zag het er naar uit, dat de lands kampioen zich tevreden stelde met de kleine overwinning, maar in de laatste tien minu ten „explodeerde" Liverpool. Rush (twee keer) en Dalglish brachten de eindstand op 4-0. Door de overwinning rukte Liverpool op van de tiende naar de zesde plaats op de ranglijst, elf punten achter koploper en stadgenoot Ever- ton en slechts drie achter aartsrivaal Manchester United. In Londen kwamen ondanks de vorst 34.700 toeschouwers naar de derby tussen Chelsea en Arsenal. In de eerste helft was Chelsea meer op de helft van Arsenal te vinden, maar de tegenpartij verwierf de bes te kansen. International Tony Woodcock werd tweemaal in ideale positie gemanoeuvreerd, maar faalde beide keren. Na rust nam Arsenal toch een voorsprong. In de 76e minuut rondde Paul Mariner een com binatie met Woodcock en Samsom doeltreffend af: 0-1. Het sterk verjongde Chelsea, dat dit seizoen vele supporters aantrok door zijn onverzettelij ke houding in het veld, open de massaal de jacht op de ge lijkmaker. Pas in blessuretijd kreeg het loon naar werken. Een vrije trap van Colin Lee werd door David Speedie ach ter doelman Lukic van Arse nal gewerkt: 1-1. Coventry werd op eigen veld vernederd door Aston Villa. Twee tref fers van Mark Walsters en een van Paul Rideout betekenden 0-3. In Schotland gingen in de hoogste divisie slechts twee wedstrijden door. Koploper Aberdeen sloopte Glasgow Rangers met 5-1. Aanvaller Frank McDougall nam een hattrick voor zijn rekening. Spanje In de Spaanse eerste divisie wordt Barcelona in een leun stoel kampioen. De koploper ontwikkelde in de lokale der by tegen Espanol weinig acti viteiten en was tevreden met 0-0. Desondanks vergrootte de Catalaanse club zijn voor sprong tot negen punten, om dat Real Madrid voor de eerste keer in vijftien jaar thuis ver loor van Sevilla (1-2). Door de nederlaag zakte Real een plaats ten gunste van stadge noot Atletico, dat in Basken land zeer op schot was: 0-4 te gen Real Sociedad. In Portugal is Fernando Go- mes hard op weg zijn tweede gouden schoen als topscorer van Europa te bemachtigen. In de lokale derby tegen Boavista nam hij voor FC Porto een gave hattrick voor zijn reke ning (3-0). Door de overwin ning breidde FC Porto zijn voorsprong uit. omdat de riva len uit Lissabon, Sporting en Benfica, punten verloren. Landskampioen Benfica is al Kenny Samson van Arsenal tuimelt over Keith Jones van Chelsea tijdens het duel dat in 1-1 eindigde. langer van streek. In Braga kwam de hoofdstedelijke club niet verder dan 2-2. De tuchtcommissie van de UEFA heeft Bohemians Praag zwaar gestraft. Omdat toe schouwers zich op 12 decem ber tijdens het duel met Tot tenham Hotspur in Praag mis droegen, moet de club zijn eerstvolgende Europese beker wedstrijd op tenminste 300 ki lometer van de hoofdstad spe len. Zowel de Spurs als Bohe mians kreeg tevens een geld boete. De Tsjechoslowaak Jiri Sloup mag vier wedstrijden niet op het Europese podium verschijnen wegens het beledi gen van de scheidsrechter. V ng REC WIJK AAN ZEE -jj eerste applaus in hircJe Hoogovens schaaktot gist was in het weekeir Har Wijk aan Zee vooirej0®! Nunn. De 29-jarigt gelsman mocht zafo0k van het toegestroomd van bliek terecht een ov,van ontvangst nemen tdere na 27 zetten op schif13, d de wijze de sterkcw*™ Aleksander Beljavs^rootr opgave had gedwf nu t Een betere start vaiise z toernooi kon Nunn niet wensen: in de - twee ronden verslo meteen maar event; 1 winnaars van het I jaar, Kortsjnoj en Bl ki. Met een remise ren tegen de H< Portisch bracht hij z taal op 2,5 punten. Alleen Jan Timman wi^ ke tred met hem te De Nederlandse favoip dwong in de tweede van de tweede ronde d» toe nogal tegenvallen! Romanisjin en speelde gens in een bizar duel" met Gert Ligterink. dende duo wordt op i punt gevolgd door de J Georgiev, de Amerikaa drin en Kortsjnoj, die i stekend herstelde van derlaag in de eerste T door in het weekeinde JEN ge deelnemer honderd zat te scoren. nsch; In de derde ronde ginl^?^ naar Van der Wiel op F cJn wa pionnen en kansrijk sj Canadees verdedigde ziin ter inventief en hield'f a£ zetten remise aan het». over. Voor Hans Ree ;„'L derde ronde opnieuw I goed af. Kortsjnoj offa' de 25e zet de kwalitef een vrije c-pion, die 1 meer wist te stoppen. staan er in Wijk aan 'i de grootmeestergroepf partijen op het progl morgen volgt de vierde Ie d» let GORSSEL Raakt de KNBB een illuster kam pioen kwijt? Als Hans Vultink woord houdt en de biljartbond blijft bij zijn standpunt dat het poulesysteem in de huidi ge vorm wordt gehand haafd, dan heeft de Eiber- genaar gisteren in Gorssel afscheid genomen van de wedstrijdsport. Op zich is dat een prachtig afscheid: Vultink pakte in Gorssel zijn twaalfde nationale bandstoottitel en, wat hem nog meer deugd deed, de Nederlandse bil jartambassadeur - ook de ondertitel van zijn onlangs verschenen boek - verbe terde twee nationale re cords. In de voorlaatste fi naleronde droogde de Ei- bergenaar Louis Haver- mans in twee beurten af. Na een poedel scoorde hij de vereiste 150 caramboles in één beurt. Daarmee verbeterde Vultink het serierecord, dat in handen was van Jan Arnouts met 130 caramboles en het partijgemiddelde van 28.57, dat Bongers en voornoemde Arnouts sa men deelden. Vultink Hans Vultink bewees in Gorssel opnieuw een sluwe vos te zijn. bracht het partijgemiddel de op 75.00. De superverzamelaar van in ternationale en nationale titels - hij bracht het aantal gisteren op 49 - is overigens niet de enige speler van formaat die ongezouten kritiek heeft op het poulesysteem. Ook Christ van der Smissen, die als drie voudig Europees kampioen za terdag naar huis werd ge stuurd, liet in niet mis te ver stane woorden blijken dat het hoog tijd wordt dat het poule systeem zo snel mogelijk moet verdwijnen. De algemene klacht van beide toppers is dat het spel er èn voor het publiek èn voor de spelers niet aan trekkelijker op wordt. „Als de bond niet snel met een andere oplossing komt aandragen, stop ik. Mijn enige voorwaarde om dit spel te beoefenen is, dat ik er plezier aan beleef. Op deze wijze is dat niet meer het geval, dus voel ik me genood zaakt te stoppen", aldus de kersverse kampioen. Geen twijfel Dat Vultink voet bij stuk zal houden, lijdt geen twijfel. De Elbergense gokautomatenmag- naat - die volgens een per soonlijke vriend zelf nooit gokt - is nauwelijks geïnteres- serd in titels, althans in de kwantiteit. „Vijftig of zestig. Dat maakt me niets uit. Waar ik echt tevreden over ben, is het feit dat ik nu ook twee re cords bij het bandstoten heb gevestigd. In alle spelsoorten heb ik een record gehad, be halve bij het bandstoten. Dat is me nu dus ook gelukt". Vul tink liet de spelsoort drieban den gemakshalve maar even buiten beschouwing. In die discipline van de biljartsport heeft hij zich tot op heden nog nooit goed thuis gevoeld. Of de KNBB zal bezwijken voor de kritiek die de spelers op het systeem hebben, valt niet te overzien. Wel zullen er in de nabije toekomst harde noten gekraakt moeten wor den, want hoewel Vultink c.s. een terugkeer naar het aloude AVE-systeem voor ogen heb ben, is dat systeem ook niet bepaald het ei van Columbus. In Gorssel deed Vultink weer zijn naam eer aan als onbere kenbare, sluwe vos. De emi nence grise uit Eibergen speel de tot aan de laatste twee ron den meer voor lijfsbehoud dan voor het moyenne. Daarna volgde de explosie tegen Louis Havermans, die na de voor treffelijke serie van Vultink laconiek opmerkte: „Enfin, in ieder geval kom ik ook in de analen terug, want Hans boek te het record in een partij te gen mij". Vultink over zijn unieke serie: „Hoe verder ik vorderde, hoe gemotiveerder ik werd. Last van de zenuwen kreeg ik niet. Ik heb laatst bij de training al een keer 168 ca ramboles gescoord. Dus ik wist dat het mogelijk was". ROTTERDAM Het kon natuurlijk niet uitblijven. Duidelijk minder wieler fans weten bij de 15e Zes daagse de weg naar het Rotterdamse sportpaleis Ahoy' te vinden. Volgens wedstrijdleider Peter Post is de oorzaak niet het feit dat in het deelnemersveld de grote vedetten van de weg ontbreken, maar zijn de weersomstandigheden zo slecht dat een bijvoor beeld een Limburger niet een reis onderneemt om een avondje van de Zes daagse bij te wonen. Pers-chef Jari Leupe van het sportpaleis: „Wij moeten er ge woon rekening mee houden dat er enkele duizenden men sen minder komen dan vorig jaar en ook toen was het aan tal toeschouwers geen record. Maar een schatting wil ik niet maken. Zaterdagavond was de belangstelling behoorlijk en vrijdagavond waren er zo'n ze venhonderd mensen minder. Maar Ahoy' blijft toch altijd in een Zesdaagse een evenement houden, mede door de voor treffelijke steun van sponsors. Er wordt nog steeds winst ge maakt en dat kun je niet bij alle sportevenementen zeggen. Al doet de motorsport het ook altijd goed en krijgen wij dit jaar een absolutetopattractie aan de Spaanse Rijschool uit Wenen. Ondanks entreeprij zen van 65 gulden waren de voorstellingen van 7 tot en met 10 februari zo uitverkocht en krijgen wij van dit klassie ke paardenballet op woensdag middag 6 februai een extra voorstelling. Dat is natuurlijk enorm". Peter Post organiseert zelf voor de 13e keer de Zesdaagse. Wordt hij vanwege dat getal met pech geconfronteerd? Het heeft er alle schijn van. Vrij dagavond op de openingsdag bleek dat Didi Thurau niet aan de start kon verschijnen. De Westduitser had via manager Jan Derksen laten weten dat hij ziek was. Jan Derksen: „Donderdagavond belde Didi op dat wij er maar rekening mee moesten houden dat hij in Rotterdam niet aan de start zou verschijnen". Peter Post moest gaan improviseren. Hij deed pogingen om het Franse talent Charles Mottet naar Rotterdam te krijgen. Maar deze was niet thuis - hij was aan het skiën - en het contact kwam te laat tot stand om hem nog naar Rotterdam te halen. Vervolgens werd aan René Kos gedacht. Een andere oplossing was voor Peter Post niet denkbaar. En dan te we ten dat Post enkele weken ge leden nog tijdens een perscon ferentie had laten horen dat de Nederlander niet meer ca pabel was voor de Rotterdam se Zesdaagse. Voor de mondia le stayerskampioen Horst Schütz was het wegblijven van Didi Thurau natuurlijk een grote tegenvaller. Show, sfeer De Rotterdamse Zesdaagse: show, sfeer en ook wielren nen. Zaterdagmiddag is het sportpaleis tot de laatste plaats uitverkocht. Geen wonder want een plaatselijke krant koopt al enkele jaren de en tree-kaarten voor de jeugdige lezers op. Dit keer in samen werking met de bank van de S. Wim Hollander van de plaatselijke krant: „Dit kost de bank en de krant samen zes tienduizend gulden. Wij delen de kaarten gratis uit en binnen een uur zijn we ze kwijt". Tijdens een ruime pauze is er op de houten planken van de wielerbaan „break-dancing" en doet Daimyo, alias Michael Jackson, de winnaar van de KRO playbackshow zijn best. De Hagenaar krijgt het pu bliek op zijn hand. In de avonduren heeft Lee Towers, niet uit de Zesdaagse weg te denken, een optreden en gis termiddag waren Roberto Jac- ketti en The Scooters te be wonderen. Opvallend is de hoofdrol in de middag (kindervoorstelling) van de Kneet en de „clown" Willy Debossscher, de 42-jari- ge reus uit Vlaanderen, die zijn laatste Zesdaagse in de Maasstad rijdt. Het Rotterdam se publiek is de Belgische grappenmaker de laatste jaren gaan waarderen. „Ik kon veel contracten afdwingen door mijn grimassen op de fiets. Maar men heeft er niet altijd rekening mee gehouden dat ik ook nog een aardig stukje kon fietsen". En dat laatste heeft de Belg vol humor bewezen, want René Pijnen mag dan van de nog rijdende se-renners met 66 overj gen de blauwe trein i ren, Willy Debosschel zijn vier overwinninge) niet gekregen door niet) sen. Sazer Vanavond rond midd#v3n komt Lee Towers weer tie en morgenavond vei. de nieuwe polulaire i Koos Alberts op de p) -w Woensdagnacht weten, I René Pijnen en zijn Ah-B sche koppelgenoot Clarck de rol van i B. aankonden. Daarna kunnen de flipl ten, de andere behend( spelletjes weer wordeiL broken. Het zal nog ey ren voordat de Zes lucht is opgetrokken. Ej is het net een lucht vait derwetse oudejaarsavofl moeder nog in de I stond voor de 0I17- f appelflappen, bitterbal^ ballen gehakt. Voeg nog de lucht van de I spin, het broodje palinf rolmops en men weet: Zesdaagse-geur is. Of jpgj zond is? Smog is nu ook niet alles. L,?' ARTHUR VAN RIJO k de van hefa>k c daagnet lgerfE lij bij kond ROTTERDAM De Belgen EtiJ genr Wilde en Stan Tourne, op de van avond twee ronden achterop, leiding veroverd in de Zesdaaj Rotterdam voor profs. De Belger melden de meeste punten van vfdi pels, die gistermiddag in dezelfdRpia reden. Gisteravond was er ge^en gramma. P ko put: Bii de neutralisatie was de stan#'ge *>lay 1. Tourné/De Wilde (Bel) 188 puj 0A Pijnen/Clark (Ned/Aus) 167, 3.1— mann/Roman Hermann (Ned/L 4. Frank/Oersted (Den) 142, 5. 1 /Doyle (Aus/Gbr) 60 René Pijnen en Danny Clarke (voorgrond) moesten de leiding afstaan aan Tournè en De Wilde. Op één ronde:, 6. Costermans scher (Bel) 153 ,7. Van Vliet/S Hermann (Ned/Lie) 136, 8. /Rinklin (Brd) 127, op vier ror HI1 Oosterbosch/Fritz (Ned/Brd) 101 erry ronden:, 10. Marcussen/Pedersei y p 74, op negen ronden, 11. Kos (Ned/Brd) 117, op 22 ronden, 12. iro< /Groen (Ned) 123, op 25 ronden, cor nix/Ilegems (Ned/Bel) 125 punt#ne ledu d d<

Leidse Courant | 1985 | | pagina 12