\wee miljoen gulden tekort om renovatie af te ronden maakt zich niet zo druk hond zoekt: huis ■DEN OMGEVING CeidaeSouoont VERSE RUST IN DIERENPARK WASSENAAR, MAAR Informatie over biogas en warmte kracht koppeling RIETKERK: REGIONALE SAMENWERKING POLITIE ALLE REGEN KOMT VAN BOVEN J TELEFOON $*£eidóeSoma/nt ZATERDAG 19 JANUARI 1985 PAGINA 13 s in dikke, wollige vachten laten een maaltijd niet voorbijgaan, ondanks het pak sneeuw op hun terrein m Indische antilopes groepen bijeen en lijken toch verbaasder te zijn over de fotograaf dan over de witte wereld. Foto's MILAN KONVALINKA IENAAR Het is lleen winter voor in, meeuwen en au- ilisten, maar ook de bevolking en de e van Dierenpark naar. Het park biedt reemde aanblik: de raanse tijgers, de ie panter, de luipaar- ïtenaa ze lopen allemaal ueh^ebruikelijke rondjes, 'kns,°f nu in de sneeuw, ri hai leeuwen liggen dicht tooi elkaar aan te knor- dade Indische antilopes ze daarentegen trippelen dapper op hun ranke pootjes door de sneeuw. Alsof er geen vuiltje aan de lucht is. Zo kan het sinds jaren door geldzorgen geteisterde park een forse gasrekening tege moet zien. Het exploitatiete kort is dan wel teruggelopen tot zeven ton, maar veel zorg wekkender is het dat de reno vatie van het park twee mil joen gulden duurder uitvalt dan voorzien. In plaats van 5,5 miljoen is 7,5 miljoen gulden nodig om de wandelsafari af te bouwen, om de Louise(-vogel- )hal op te zetten en de nodige verblijven te vernieuwen. Wie die twee miljoen gaat ophoes ten is nog niet duidelijk. Directeur J. Van Dooyeweert: „De situatie is niet rooskleurig. Ik weet echt nog geen oplos sing voor de problemen. Dat neemt niet weg dat het na tuurlijk zeker is dat het park open blijft. Dit kan nu toch niet meer dicht gaan, na al het geld dat erin is gestoken en na al het werk dat er verzet is. Het is nu veel meer een kwes tie van geduld hebben: in plaats van dit jaar, komt het werk pas volgend jaar gereed, maar ja het werkschema was veel te optimistisch gesteld en bovendien hebben veel dingen tegen gezeten, zoals een kapot te riolering, de bomen-inven tarisatie, het gedoe met de Wassenaarse welstandscom missie..." Problemen Problemen dus voor de direc tie en de raad van commissa rissen, maar in het winterse park is daar natuurlijk niets van te merken. De stilte in het park wordt even verstoord door een krijsende zwerm spreeuwen, een kraai en hier en daar het drukke gesnater van eenden. Op een enkele vijver na zijn de sloten niet be vroren; een constante water stroom moet voorkomen dat de vogels niet meer kunnen watertrappelen of nog erger, vastvriezen. Zeehonden zijn malle beesten: alsof ze niets van de kou voelen, dartelen ze nog vrolijk tussen de rotspar tijen in het water. Veel dieren laten zich niet graag zien op winterdagen als deze. Twee gezellige dikhui den lopen even een rondje om dan, de slurf omhoog, te moe ten constateren dat het nog steeds koud is en tijd om naar binnen te gaan. De giraffen staan op stal, maar de dikbe- haarde kamelen vinden een eenvoudige beschutting vol doende. De gorilla's in de bin- nenverblijven hebben ook niet zo veel puf om te apekooien. Onze eigen VIP, inmiddels al weer vijf jaar, eet een appeltje. Misschien verveelt-ie zich. Bezoekers laten zich trouwens ook niet zien. Tijdens een lan ge rondwandeling wordt slechts een dappere dierenlief hebber aangetroffen, die ei genlijk ook niet te lang wil stil staan bij de immer beweeglijke pinguïns. Toch levert deze lange en koude winter geen extra grote problemen op voor de dieren. De dierenarts hoeft niet vaker langs te komen dan gebruikelijk; van ziektes is geen sprake. Dierenverzorgers(sters) Volgens directeur J. van Dooyeweert hebben de dieren ook niet meer voedsel nodig dan gebruikelijk. Het weer legt volgens hem een grotere claim op de zestien dierenver zorgers, dan op de dieren zelf. Het valt tenslotte niet mee om met volle mestkruiwagens over de gladde besneeuwde paden te lopen. Bovendien moet natuurlijk ook voortdu rend de verwarming en de watertoevoer naar de sloten worden gecontroleerd. Enkele dieren moesten ver plaatst naar warmere verblij ven en er zijn hier en daar ex tra verwarmingselementen aangesloten. Binnen is het warm en stil; en wanneer bui ten losgewaaide sneeuw van de bomen dwarrelt en ook de enige bezoeker de beestenboel voor gezien laat. heerst ook daar de winterse rust, slechts verstoord door een zwerm krijsende spreeuwen en eende- gesnater. - ge en dfckelijks verschijnt in de Leidse Courant de rubriek h» RrJUond zoekt huis". In deze rubriek wordt een hond (of ,ms ook wel een kat) beschreven die in het asiel ver- oepenHjft om daar een zekere dood tegemoet te gaan... ten- 'j het dier een goed tehuis vindt. De in de rubriek be- ihreven honden zijn óf gevonden, óf door hondenbe- Itters naar het asiel gebracht. Ze worden om uiteenlo- ende redenen afgestaan, vaak begrijpelijk, maar Dms ook volslagen onzinnig. De in „Hond zoekt huis" sp Toeschreven dieren zijn alle goed gezond, hebben een s&f *^*ormkuur ondergaan en zijn volledig ingeënt. Tegen staling van circa 80 gulden (voor katten is dat 45 gul- in) ten bate van zwerfdieren zijn ze af te halen. Ires; Nieuw Leids Dierenasiel, Besjeslaan 6b, Leiden. :1.: 411670. Geopend di. t/m vr. 10-12 en 14-16 uur. Zon- ig en maandag gesloten. ;kie zit nu al weer bij vier maanden in het ïl. Deze fraaie poes ?ft niet bijzonder gele onder dit lange ver in het dierentehuis de Besjeslaan. Ze it het allemaal wel te vinden. Wanneer ?kers het kattenver- van het asiel bin- ikomen, doet ze ook ïn moeite om hun aan- :ht te trekken. Ze zit [haar mand en ziet het imaal rustig aan. „Het mijn tijd wel duren", en motto waar ze zich jkbaar lekker bij lelt. Poekie een gemakkelijk is, bleek wel uit de con- itatie met de fotograaf, stal zijn katten zeer lilijk te fotograferen, ze iten zelfs vaak worden tgehouden. Poekie niet. ien ze op de tafel werd ge- I, ging ze op haar dooie ge- zitten en keek de foto- laf eens rustig aan met 1 gele ogen. Na de foto- kie bleef ze lekker op haar iijtje liggen en als Wil Tie- Ihaar niet had opgetild en haar hok had gebracht, nu misschien nog bovenstaande moet men de conclusie trekken dat hier om een saaie kat it. Dat is beslist niet zo. tkie zal zich niet opdrin- aan mensen, maar als aandacht aan haar be lt, dan reageert ze daar welwillend op. Poekie is roon een bescheiden dier sveenf dat is een eigenschap die mooit n'et al te vaak bij katten tegenkomt. Meestal is het baasje bescheiden en is de kat de veeleisende partij. Poekie is 3'/2 jaar oud en ze heeft een zwart-witte vacht. De onderkant van haar li chaam is wit, de bovenkant zwart. Het is een echte ras kat, ze behoort tot het gilde der Europese kortharen. Maar aangezien er miljoenen van deze poezen in de om loop zijn, kijkt men niet echt meer op van een korthaar. Poekie ziet er weldoorvoed uit, haar gewicht wordt op vier kilogram geschat. De dierenarts heeft ervoor ge zorgd dat de kat van deze week niet meer in staat is om voor nakomelingen te zor gen. En dat kan een gerust stellende gedachte zijn. Toen ze in september van het vorige jaar naar het asiel werd gebracht had ze een ab ces aan haar oor, maar dat is inmiddels genezen. De ge zondheidstoestand van deze poes is overigens uitstekend te noemen. Poekie verscheen in het asiel omdat haar baasje naar een woning verhuisde waar katten niet waren toe gestaan. Ze woonde in een huis aan de Herengracht in Leiden. Deze kat is huiselijk van aard, maar vindt het ook wel leuk om af en toe eens een kijkje buiten te nemen. Poe kie is zeer lief, kan goed op schieten met kinderen, heeft geen enkel bezwaar tegen het gezelschap van andere katten en kan het zelfs redelijk vin den met honden. Kortom, dè ideale huisgenoot voor menig poezenliefhebber. Alex Alex, de Dobberman Pincher die de afgelopen zaterdag in deze rubriek werd opge voerd, heeft tal van reacties opgeleverd. Veel hondenlief hebbers zagen wel wat in deze fraaie Dobberman. Alex verhuist komende woensdag naar Noordwijkerhout. Hij trekt in bij een jong gezin dat in een huis met een groot erf woont. r ALKEMADE De Vere- niging „Milieudefensie" kerngroep Alkemade houdt maandag 21 januari een informatiebijeen komst voor biogas en warmte-kracht koppeling. Namens het Centrum voor energiebesparing zullen de heren Wim Vannes en Arie van Beek de avond verzorgen. De Vereniging Milieudefensie verwacht dat vele boeren en tuinders de bijeenkomst, die wordt gehouden in Bar ,,'t Veen", Langeweg 16 in Roe- lofarendsveen, zullen bezoe ken. De bijeenkomst begint om half negen. Nadere inlich tingen worden verstrekt door Gerda Thiemes, tel. 01713- 3771. Voorafgaande aan de lezing over biogas en warmte-kracht koppeling houdt Milieudefen sie vanaf zeven uur haar jaar vergadering. De „groene tro fee" wordt dit jaar uitgereikt aan Jaap Rietdijk, eigenaar van natuurvoedingswinkel „De Knoppe" in Roelofarends- veen. Volgens Milieudefensie heeft Jaap zich in het afgelo pen jaar actief ingezet voor een beter milieu. Tafeltennis in Zoeterwoude ZOETERWOUDE Onder auspiciën van de drie Zoeter- woudse tafeltennisverenigin gen Meerburg, Heineken en „Zoeterwoude"' wordt vol gende week het plaatselijk ta feltenniskampioenschap ge houden. Het kampioenschap begint maandagavond met wedstrijden voor de senioren. De Klaverhal is dan het strijd perk terwijl dinsdagavond een andere categorie, waaronder de recreanten, actief is in de Eendenkooi aan het Kooiker spad. Woensdag is het de beurt aan de jeugd en zo worden ge durende de hele week de ver schillende voorronden afge wikkeld. Zondag 27 januari worden, met uitzondering van de dubbelspelen, alle finales gespeeld. Die dag vormt de Klaverhal vanaf elf uur het decor voor de beslissende wed strijden. LEIDEN De voor de politie verantwoordelijke mi nisters hebben het kabinet voorstellen gedaan voor re gionale samenwerking van Rijks- en gemeentepolitie. Deze voorstellen komen in de plaats van het vanwege te hoge kosten ingetrokken ontwerp voor een nieuwe Politiewet, dat voorzag in het samenvoegen van Rijks- en gemeentepolitie tot provinciale politiekorpsen. Dit heeft minister Rietkerk van Binnenlandse Zaken meege deeld. De voorstellen die de ministers Rietkerk en Korthals Al- tes (Justitie) hebben gedaan, komen neer op verruiming van de gelden voor de regionale samenwerking. Roetkerk zei dat „een bredere en betere taakuitvoering door de politie best wat mag kosten". De voordelen van een op de provincie afgestemde politieorga nisatie kunnen ook na het intrekken van het wetsontwerp wor den verwezenlijkt, mits de politiekorpsen op een breder terrein en intensiever gaan samenwerken, aldus Rietkerk Enerzijds kan de politie besparen op allerhande voorzieningen, anderzijds kan regionale samenwerking leiden tot een efficientere bedrijfs voering en een betere politie-inzet. Voorwaarden voor regionale samenwerking zijn wel een een voudiger opzet van de bestuurlijke organisatie, een beter afge stemde regio-indeling, het laten voorgaan van de samenwer- kingsregeling boven de beheersbevoegdheid en wellicht een an der financieringssysteem, aldus de minister. Daarom is deze prachtige paraplu met krantedessin voor u wanneer u een nieuwe abonnee aanbrengt. Die nieuwe abonnee krijgt de krant de eerste twee weken gratis. NOTEER ALS NIEUWE ABONNEE M.I.V. NAAM nUKLJ - POSTCODE/PLAATS: J Deze ontvangt de eerste twee weken de krant gratis. I Daarna wordt het abonnement betaald per □kwartaal I Qaromatisch per maand Qladr I STUUR ALS DANK DE KRANTEPARAPLU AAN: NAAM: POSTCODEPLAATS Stuur de bon ingevuld aan de Leidse Courant. Antwoordnummer 998. 2500 VD Den Haag (postzegel met nodig) .J

Leidse Courant | 1985 | | pagina 13