Leiden draait de rollen om Ju Singel onbedreigd aan kop Menkenteam neemt afstand IOOP OP NIEUWE SPONSOR VOOR LEIDSE BASKETBALLERS GROEIT Landzicht sluipt naderbij nai^ORT' SjddóaOowiant DONDERDAG 10 JANUARI 1985 PAGINA 17 [DEN Het bowling- Ti van Hans Menken zich geen beteré her- ting van het tweede 1 van de vijfmanscom- itie kunnen voorstel- De nummer twee, rdivers, kreeg met ar liefst 4-0 klop bij "ertiti, terwijl de ploeg aartsrivaal en titel- dediger Sauna Vijf Mei Ier handen nam: 3-1. inken heeft nu vijf pun- i voorsprong op Skydi- rs en lijkt nu reeds de ilissende slag te hebben geslagen. De regerende kampioen zakte weg naar de vijfde positie en moet oppassen om niet in de gradatiegevaar te gera ken. Bij de driemanschap pen won het „eerste" van de reserves (4-0) en nam de koppositie over. Ladan scoorde bij de vijfmans wedstrijden met een fraaie 1001-game een seizoenrecord. Individueel was vooral Yvon ne van der Leek (Menken) schitterend bezig. Zij plaatste met 610 eveneens het hoogste seizoenresultaat bij de dames. Bas Menken, Jim Scheffer (beide Menken) en Jan Kuy* ken (Ladan) presteerden ook al goed, getuige hun totalen van 603, 607 en 609 Mike van der Stok van de Lionséquipe was weer eens de beste weekbowler in Holiday Inn. Hij kwam met een 225 erin verwerkt tot een serie van 798 (4 games). Zijn ploeg liep op donderdag uit op de achtervolgers. Nummer twee. Boobytrap, ging met 4-1 on deruit bij Toyota. Slechts Bor duurshop kon enige aanslui ting behouden door Huspub 2 alle punten te ontnemen. Zelf won Lions met 5-0 van Vi kings. Op dinsdag lijkt Wan- ninkhof na de nederlaag (4-1) bij hekkesluiter Reinessa kansloos te zijn geworden voor de titel. Koploper Nieuw-Mi- nerva won eenvoudig met 4-1 van AAM. Haarstudio Jacques volgt op 6.5 punt. maar loopt nog een wedstrijd achter. Vanuit Noord wijkerhout kwam het belangrijkste be richt vanuit de jeugd. De 18-ja- rige Remco Duyndam, lid van de Nederlands kampioens- ploeg bij de jeugd, schoof tij dens de Open Rotterdamse Kampioenschappen de com plete nationale seniorentop terzijde om vervolgens de eer ste plaats voor zich op te eisen In de dinsdagse huisleague verloor koploper Eagles van Schotse Bar (2-6), die door deze uitslag het leiderschap overnam. Tijdens de late wed strijden op die avond bowlde leider De Wit naar een remise in de strijd met nummer drie, Duyndam Broekhof. Omdat ook het als tweede geklasseer de Huis ter Duin die eindcij fers bereikte bij William's Flo wers bleef de stand aan kop ongewijzigd. Laat op maandag liep Lido vier punten in door met 8-0 van Groenheide te Lijstaanvoerder Tra velers speelde gelijk bij Malle Jantjes. In Leiderdorp gingen de bow* Iers de beslissende fase van de competitie maar moeizaam in. De ranglijst is verdeeld in een A- en een B-poule, waarbij de A-poule als een soort play-offs kan -worden beschouwd. Joop Visser en Emco bereikten laat op maandag de volle winst te gen resp. Ups and Downs en Heemskerk. Vroeger op de avond won Astra Meditec met 4-0 van Kattenberg 2. Hans Scheurwater van Smikkelshop was individueel het sterkst. Hij had een eindscore van 583. sweg 3IDEN Meer dan ooit i 20" de kans aanwezig dat de 115. sketbalclub Elmex Lei- 43o' n zijn grootste concur- 5Ï45. nt Nashua Den Bosch seizoen een dubbele (ai); derlaag kan gaan toe- engen. Terwijl de Bra- ooJ hders juist leken te an profiteren van de ]|- -narde geldelijke positie tei. Leiden, mogen de Lei- #,<>- naars toch hopen op een einde van het lopen- ïizoen. Zowel finan- 1 als sportief gezien it de toekomst er voor iden, anders dan de ge- chten deden vermoe- n, redelijk zonnig uit. In zaal maakt Leiden logtij- dagen door, ter- jl buiten het veld de op op een nieuwe spon- groeit. De kans dat er or het einde van de mpetitierit een nieuwe ldschieter wordt ge- ikt, is zeer groot. En armee zou de naaste be- »er uit Den Bosch dan ts in de vingers gesne- >n worden. Brabant zat men al te ho- i op een mogelijke malaise Leiden. Bram Brakel, voor- :er van het Amsterdamse ack Velvet en curieuze- euwtjesverzamelaar bij uit- ?k, wist te melden, dat Den ösch inmiddels in onderhan- ?ling was getreden met spel- [aker Emill Hagens en Randy viel. Met de toevoeging van lielwee spelers aan de selectie ïou Den Bosch dan eindelijk I definitieve doorbraak naar e Europese top kunnen ma- >ortief gezien leek Den osch dit seizoen wederom het langste eind te gaan ekken. De ploeg nam al snel de competitie een vierpunts jorsprong op Leiden, die bij winterstop tot twee punten slonken was. Maar meer len te kunnen gaan pro eren van het geruehtencir- lit. Dat komt meestal op gang s een geldschieter dreigt op stappen, hetgeen in Leiden ifinitief het geval was. Een gisch gevolg van de geruch- dan een teruggang in de •estatiecurve. Bosch in Werkendam met 86- 84 ten onder ging. Daarbij komt dan nog, dat Den Bosch ook richting het verlie zen van zijn geldschieter gaat. De copieermachine-firma stopt aan het einde van het seizoen 85-86 met de sponsoring. Ge ruchten dat Panasonic zou staan te wachten om het dan over te gaan nemen, werden eerder deze week door adjuct- directeur Bouman van Haag- techno, de importeur van de Japanse beeldapparatuur, ont zenuwd. Bouman: „Het zijn puur geruchten, die via het Brabants Dagblad zijn ont staan. Er is meteen een brief van mij naar die krant gegaan, want er heeft zelfs geen ge sprek tussen ons en Den Bosch plaatsgevonden. Begin 1983 hebben wij ooit een zuiver in formatief gesprek met hen ge had. Nu sponsoren wij de wie lerploeg van Peter Post, de voetbalclub FC Den Bosch en de Bossche ijshockeyclub. Wij vinden drie sporten meer dan genoeg en zijn dan ook zeker niet van plan om met de bas ketballers in zee te gaan. Nog maals, het gerucht is pertinent (mgedraaid eiden heeft echter in kort jdsbestek de rollen volledig ingedraaid. De ploeg start za- irdag in de topper in en tegen Bosch als favoriet, omdat is de winterstop maar efst twee grote overwinnin- op Den Bosch op het conto de Leidenaars bijgeschre- konden worden. In Voor- hoten beet Den Bosch na- rukkelijk in het zand met 95- E> en tijdens de Haarlemse psketbalweek wist men het iet verder te brengen dan 71- De hoera-stemming in Lei- i werd helemaal compleet, n Leiden afgelopen zater- ag de koppositie in de ere-di- isie van Den Bosch overnam, .eiden zegevierde thuis met D8-76 over Weert, terwijl Den Kandidaten Het belangrijkste nieuws om trent Leiden kwam deze week uit de mond van manager Pe ter van der Willige. Van der Willige kondigde aan, dat er contacten waren met twee se rieuze gegadigden, om aan het eind van het seizoen de spon soring van Gaba b.v., de im porteur van Elmex-tandpasta, te gaan overnemen. Van der Willige: „We zijn natuurlijk het hele seizoen al bezig met het zoeken naar een nieuwe sponsor. Gaba voelt niets continuering en heeft dat aan het begin van dit seizoen laten weten. In eerste instantie had den wij twee kandidaten in Maple Leaf en Texaco gevon den. Beide bedrijven zijn ech ter afgeschrikt door de hoge vraagprijs die wij hebben". „Momenteel hebben we op nieuw beet en dit maal hebben we goede hoop op succes. We zijn in onderhandeling met twee kandidaten. Dat zijn bei de multinationals, want voor hen hebben wij wat te bieden. Namen kan ik op dit moment niet noemen. Ik heb volledige discretie beloofd. De onder handelingen vinden plaats op mijn kantoor, waardoor de kans dat het uitlekt minder groot is. Tenslotte kwamen de mensen van Parker toentertijd ook met taxi's, zodat men hen niet zou kunnen achterhalen via de nummerborden van hun eigen auto's. Het is een zeer delicate zaak". „Er ligt van onze zijde een duidelijk pakket. Wij bieden hen een mogelijk landskampi oenschap en deelname-aan de Europa Cup, waarbij we er op gokken de finale te halen. Daarnaast geven wij de garan tie, dat er een goede organisa tie paraat staat en dat de selec tie, daar waar het de harde kern betreft, in takt blijft. Voor dat pakket moet de spon sor een driejarig contract af sluiten van 350.000 gulden per seizoen. De vraag is natuurlijk of men dat voor ons aanbod overheeft. Een van de twee nij te Jerry Beck: als het aan manager Peter van der Willige ligt „een blijvertje" in Leiden, zijn kapers op de kust. sponsors steekt momenteel 80.000 gulden in een topsport club en krijgt meer zendtijd op de televisie, dan wij hem kun nen bieden. Zal zo'n man be reid zijn ons meer dan het drievoudige te gaan geven?" Garant „De selectie die wij in ons hoofd hebben voor het ko mend seizoen, zal garant moe ten staan voor onze wensen. Dat betekent, dat Hagens, Wiel en Beek drie mensen zijn die wij heel erg graag behou den. Jerry Beck zal echter een forse post op de begroting gaan worden, omdat zijn markt waarde aanmerkelijk is geste gen. Over de aanvullingen wil ik dat een driemanschap de beslissingen gaat nemen. Na tuurlijk is Ruud Harrewijn (de coach) er een van. Ik zelf ga er misschien ook deel van uitma ken. Dat hangt af van waar ik volgend jaar ga wonen. Er be staat een grote kans dat ik dan in Aberdeen zit, omdat daar het belastingklimaat voor mij veel gunstiger is. Het zal af hangen van de ontwikkelin gen in Nederland. Mocht ik gaan verhuizen, dan haak ik ook bij Leiden af. Ik heb er zelf voor gekozen naar Leiden te gaan. Ik kon ook naar Den Bosch. Die wilden mij grif 10 tot 15.000 gulden geven. Maar ik koos voor Leiden en daar moest en moet ik er geld op toeleggen. Mijn vrouw vond dat ik stapelgek was, maar ik deed het toch. Zoals Ik toen voor Leiden koos, zo staat het vertrekken". We zullen een aantal goede Nederlandse spelers moeten halen. Bovenaan mijn verlan glijstje staat Jos Kuipers, die nu in Amerika speelt bij Fres no State. Willen we echter in de Europese top meedraaien, dan zullen we zeker onder het bord sterker moeten worden en dat betekent dat we een grote en sterke Amerikaan moeten aantrekken. Ook voor die Amerikaan hebben we een verlanglijstje opgesteld. De man die dat lijstje aanvoerde (Swen Nater) kunnen we wel schrappen omdat hij nu nog veel te duur is. Persoonlijk heb ik goede contacten met Kevin Magee. die nu nog voor Maccabi Tel Aviv speelt en die in het verleden al voor Varese en Zaragoza uitkwam. Maar ook Eddy Rains van Sun Air Oostende is kandidaat, wat mij betreft. We moeten in ieder geval een speler hebben die in onze ploeg past en waarmee we een serieuze gooi naar de top kunnen gaan doen. Die grote jongens zijn duur. Magee moet waarschijnlijk 100.000 gulden hebben als hij voor ons komt spelen. Dat bedrag is dan nog aan de lage kant, omdat ik Magee persoonlijk ken en hij het wel voor wat minder dan zijn actuele marktwaarde wil doen. De rest van onze selectie zal echter zoveel geld op gaan eisen, dat er voor zo'n dure Amerikaan niets overblijft". Kerstboom Van der Willige vervolgt: „Er ligt daarom een voorstel van mij bij de bond om met meer dere sponsornamen op het shirt te kunnen gaan spelen. Het moet iedere club vrij staan om sponsors aan te trekken, met een maximum van zes na men op het shirt. Het moet ook weer geen kerstboom wor den. Je komt dan natuurlijk in de problemen met Brinkman bij tv-uitzendingen. Als er tv- opnames zijn kun je de meest biedende sponsor een shirt voor de uitzending laten ko pen. met op dat shirt alleen zijn naam. Er zou ook een vast bedrag, laten we zeggen 5.000 gulden, afgesproken kunnen worden en dan wie het eerst komt die het eerst maalt. Dat bedrag is helemaal niet veel voor een sponsor. Tenslotte is het net zoveel als vijftien se conden zendtijd tijdens de sterreclame. Een zo'n subspon sor van 100.000 gulden zou ook bijvoorbeeld een Kevin Magee voor ons al mogelijk maken". Wat er ook allemaal op stapel staat bij Leiden, vooralsnog is er niets zeker en is men slechts gevorderd tot het be ginstadium van de onderhan delingen. Dat neemt niet weg dat enig optimisme op zijn plaats is en dat de ploeg de kans heeft zich volledig op het competitie-programma te con centreren. Zaterdag kan Lei den afstand gaan nemen van Den Bosch en vervolgens zal moeten blijken wat afie wen sen van Van der Willige en consorten waard zullen zijn. Voorlopig is Leiden nu, als een low-budget ploeg, bezig aan een van de beste seizoenen in de geschiedenis van het Leidse basketbal. JACOB BERGSMA LEIDEN Landzicht heeft zich in de eerste klasse van de Leidse Bil jart Bond weer in het wiel van koploper 't Poeltje genesteld. Door twee 9-0 overwinning op TOP en TOG bracht Landzicht de achterstand op de lijstaanvoerder tot drie winstpunten terug. In de zevende klasse be nutte Stompwijk het in haalprogramma door DOS 6 van de leiding te verdringen. De Heul 6 en Carambole 4 werkten met overwinningen op datzelfde DOS „prettig" mee. NA MISSTAPPEN CONCURRENTIE: LEIDEN Ook al omdat de concurrentie (De Maas en Datarex) zo vriendelijk was onderuit te gaan, mag Ju/Singel zich onbedreigd koploper noemen van de interregionale zaalvoet balcompetitie. Ju kende nauwelijks problemen met Van der Plas: 7-1. Lugdunum versloeg FC Lisse met 6-3. Hoofdklas ser Glasbergen won een voudig van ROAC '79 (4- 10), Bahlmann was slim mer dan Hanepoel (5-12) en Bax versloeg Menken: 2-3. Van der Plas zag gisteravond geen kans het Ju/Singel echt lastig te maken. Bij 2-0 scoorde Ron van der Kolk nog tegen, bij die ene Katwijkse treffer bleef het echter. Ju zelf kwam, onder aanvoering van uitblin kende Ger Nagtegeller (4x), tot een totaal van zeven. Jan van der Reyden (2x) en Piet Sloos completeerden het Leid se totaal. Lugdunum greep de „laatste kans" op behoud van de inter regionale status door streekge noot FC Lisse met een 3-6 ne derlaag naar huis te sturen. De Leidenaars gaven de winnen de (3-1) marge bij rust na de hervatting niet meer prijs. Arno Lancel (3x), Albert Sie- ra, Frans Sjardijn en Ronald van der Pot scoorden voor Lugdunum. René Warmer dam, Gepie van Rooyen en Wim Bouckaert voor FC Lisse naakbare koploper in de Leid se hoofdklasse de eerste neder laag toe te brengen: Glasber gen de Best won na een 1-3 voorsprong bij rust uiteindelijk met 4-10. Wellicht enigszins geflatteerd, maar daarom ze ker niet minder verdiend. Martin van der Plas was met een handvol, vaak fraaie tref fers de grote man. Huug Aan- dewiel en Jan Hogewoning (beiden 2x) en Nico Zwaan verzorgden de resterende vijf goals. Voor ROAC waren Hans Witteman (2x), Kees van der Star en Wilco van der Meer succesvol. Bahlmann speelde het spelletje slimmer dan Hanepoel en kon na afloop constateren dat er ondanks goed en aanvallend i de thuisploeg monsterscore was gereali- Het Leids heren-zaalvoetbalteam oefent maandag in de Lissese THB-Hal tegen Sporthuis Landwer Johann De wedstrijd begint om 20.30 uur. Een uur eerder komt de Leidse damesseleetie in diezelfde THB-Hal in actie. Tegen standster is dan Ter Leede. Het he ren team bestaat uit de volgende spelers: Nico Groe- neweg en Mario Faber (Bax). Hennie Koet (Zwartewolf). Wim Bouckaert (FC Lisse). Ruud Alkemade en Piet Alders (Menken) en Ruud Weenink (ROAC '79). De Leidse dames-selectie: S. Zwetsloot en R. Groeneweg (FC Lisse), H. Steensma en L. Piket (Zwartewolf), E. Grondel (Foreholte), Y. van Wieringen en J. Over beek (SJZ). A. de Bakker (THB Boys) en E. van Oosten. seerd: 5-12. Bij rust leidden de Alphenaren nog „slechts" met 1-4. Voor Bahlmann waren Kees van Vliet (4x), Frans Bahlmann (3x). Henny van Raay (2x). Frank Bakker, Jan en Nico Verwoerd (twee keer via Leander Rietbroek van Hink en Pim Meer (2x) en Walter Roek doelpuntten voor Hanepoel. Bax bleef in de uitwedstrijd te gen Menken aan de winnende hand: 2-3. Piet Alders bezorg de de Noordwijkers voor rust Martin van der Plas verzorgde namens Glasbergen de Best vijf van de tien treffers in het duel met ROAC '79. een voorsprong. Jan Homan antwoordde na de pauze met twee Bax-treffers. waarna Jaap Smit voor de 2-2 tekende Io de laatste minuut was het vervolgens Kees van der Lans die de Voorhoutse zege veilig stelde. sportuitslagen Korfbalstanden Overgangsklasse B: Fides Pacta 7- 10. Deto 7-9. Albatros 7-8. HKC 7-8 HKV 7-6. OEC 7-5. SDO 7-5. Sper wers 7-5 Overgangsklasse C: Star tnes 7-11. Wordt Kwiek 7-10. Drach ten 7-9. Rapiditas 7-9. Groen Geel 7- 8. Perm* 7-7, Roda 7-2. Ons Eiber- i 7-5. Rozenburg 8-1 Zuid We» 1B: VES 6-10. Swifl 6-10. Kinderdijk 6-9. Animo 6-4. E*ce»sior 6-4. TOP 6- 3. Snel 6-2. Zuid West 2B: Tjoba 7- 10. De Meervogds 7-10. Oranje Wd 7-9, Velocitas 7-7. Oranje Nassau 7- genboog 6-4. Terheijden 6-2 Zuid West 2D: IJssetvogeis 7-12. KOAG 7- 10. O DO (M) 7-9. Fiks 7-7. DES 7-6. Tempo 6-4. NIO 6-3. TOP (A) 7-3. Zuid West I1IA: Crescendo 7-11. Dub bel Zes 7-10. Ons Huis 7-8. Ter Gouw 7-6. Phoenix 7-6. HSV 7-5. Keep Fit 7-5.. Actief 7-5 Zuid West IIIB: Mer- wede 7-11. ONDO (M) 7-10. Fluks 7- 9. Vitesse 7-8. Jodan Boys 7-7. Wei- 7-5. All Ready 7-3. Voltref- devogels 7 ters 7-3. I Korfbalprogramma Zaterdag: Fides Pacta - Albatros (Vijfmeihal. 18.15 uur); Perni* - Groen Geel (Universiteitshal. 19.15 uur); Ve locitas - Tjoba (De Munnik. 16.00 uur); Ons Eiland - Oranje Nassau (Vijfmeihal. 19.20 uur); Tempo - Fiks (Arena. 17.00 uur). Biljartstanden LBB: Eerste klasse: 't Poeltje 1 108- 43. Landzicht 1 105-48, Bristol 1 94- 58. Landzicht 2 84-67. TOP 2 79-67. Vriendschap 1 73-73. UVS 2 70-78. TOG 1 67-84. '1 Zuid 1 63-87. De Heul 1 60-91. UVS 1 57-91. TOP 1 43-112 Zevende klesse: Stompwijk 4 92-43. DOS 6 90-51. Oe Heul 6 78-49. Mors- kwartier 3 68-47. Carambole 4 64-65, TOP 6 61-53. De Waag 5 52-62. DOS 5 51-72. UVS 5 50-91. De Waag 6 47- Bowlingstanden Zuid-West: Eerste klasse vijfmane: 1. Hans Menken 10-27, 2. Skydivers 10-22. 3, Ladan 10-21. 4. Netertiti 10- 20. 5. Sauna Vijl Mei 10-19, 6 BvM 9- 11; Eerste klasse trio's: 1. Hans Menken 1 10-24.5. 2. Hans Menken 2 10-24. 3. Tobbers 10-17.5. 4. Ver boon 10-19, 5 t Derde Deurtje 10- 18. 6. Sauna Vijf Mei 10-17, Tweede klasse trio's: V Sauna Vijl Mei 2 10- 34. 2. Willems 10-21.5. 3. Napoleon 10-20,5. 4. Van der Meer 10-16. 5. Specialism) 10-16. 6 Parva 10-13, Derde klasse trio's: 1 Clips 10-28. 2 Helijah 10-27. 3. Ladan 10-24. 4 The Heap 10-18. 5. Muppets 10-15. 6. Huspub 10-8. Leiderdorp: Maandag vroeg A-pou- 2. Treffers 1-3, 3. Running up 1-3. Only Fun 2 1-3, 5 LOI 4 1-1, 6. Old Ie: 1. Joop Visser 1 1-4, 2 Emco 1 3. Vaklabo Jautze 1-3. 4 Ladies 1-1. 5. Heemskerk 1-0, 6. Up and Downs 1-0, B-poule: 1 Smikkelshop 1-4. 2 Van Dam S. 1-3, 3. NDB Strikers 1-3. 4 Greenpeace 1-3. 5 Piet van Dam Ie: 1. Rubicon 1-3, 3. LD 1-3. 4 Biebit A 1-1. 5 K van Zwan 1-1. 6. La Grand poule: 1. Meerburg 1 Ponies 1-3, 3 Fransche Brug 1-3, Lucky Strike 15-30.5. 5 Hus- Plancha 14-36. 6. Magt 13-30,5. Boeleetjes 14-30. 8 Cleaners Borduurshop 14-49. 3 Boobytrap 1 48. 4 Begmnersluck 14-44.5. 5 Ups and Downs 14-32. 6 Champs 4 Co 14-31. 7 Hoppa 14-29. 8 Vikings 14- 25. 9. Toyota 14-24. 10. Huspub 2 14- 4-6 Woensdag: Ceverbo - Datarex 5- 1; FV Snoekte - De Maas 7-3; Lugdu num - FC Lisse 6-3; Ju/Singel - Van Ju Singel De Maas FV Snoekte Datarex FC Grovo Ceverbo Silva Boys 12-16 12-16 12-15 12-15 Hoofdklasse: Maandag. Cle«|n Duin - Noordwijk 7-5, THB Boys - Van Duur- en 3-5 Woensdag: ROAC '79 - Glas bergen 4-10; Hanepoel - Bahlmann 5- 12; Menken - Ba* 2-3 THB Boys Menken SRV Boys 10-10 10- 9 10- 9 10- 8 io- 9- 6 orere: Interregionaal Klein (Ju/Singel) i§. Hennie Koet (Zwartewolf) 16; Gepie ven Rooyen (FC Lisse) en Wim Bouckaert (FC Ue- se) 9 Hoofdklasse Jos Smits (Noordwijk) 21. Msrio Faber (Ba*) 15. Kees van Vliet (Bahlmann). Ted van Berk el (Van Ouuren) en Hans ven Leeuwen (Bax) 14, Frans Bahlmann (Bahlmann) sn Fred Muller (THB Boys) 13 Pim van

Leidse Courant | 1985 | | pagina 17