iWeer meer overnachtingen eboekt door WV in 1984 Toch subsidie voor aanleg riolering t^CoidocSouaant Actie „Een piek voor Boven Volta'"'start met zending h ulpgoederen ALLE REGEN KOMT VAN BOVEN SIDEN,& OMGEVING SaidóaQowuvnt DINSDAG 8 JANUARI 1985 PAGINA 13 nbetrouwbaar ijs de PGSTGEEST De politie gisteren nogal eens ;halzen van het ijs afha- is niet erg betrouw- ■|Mr en zeker geldt dit voor ijs in het Oegstgeester Ka- Met name door het in ^^^jrking stellen van het ge- RIJN te Katwijk kan dit ijs Boetzeialr sne' van onc^eren afsmel- 720-208» en kannen er gaten in val- :evon dw«. Men zij dus extra gewaar- Th® kar*uwd. Overigens is de pariyRn(ëstëeester IJsbaan, de landijsbaan van Zuid I9.ïlland, achter Kasteel „Oud- iema lelgeest", open. Daar kan }n veilig terecht. 21.30. Bezoek aan overdekt Poelmeer groeit OEGSTGEEST De belangstelling voor het zwemmen in het overdekte Poelmeerbad te Oegstgeest is duidelijk toegenomen. Deze ten dens zet zich nog steeds voort. De instelling van de zogenaamde warmwaterdag heeft duidelijk profijt opgeleverd. Het toegenomen bezoek maakt het noodzakelijk dat in de zogenaamde whirlpool een pomp bijgeplaatst moet worden zodat het water sneller kan doorstromen het geen de hygiène ten goede komt. Het bad zal verder verfraaid worden met enkele palrrfen bij de zitjes aldaar. Bovendien zal onderhoud aan lamellen, waar corosie optreedt, uitgevoerd moeten worden. De kosten worden geraamd op 10.000 gulden. ..Een verantwoorde uitgave" al dus wethouder Van Hazel die verder aantoonde dat over het afgelopen jaar een veelvoud van het bedrag aan energiebesparing is bereikt. Receptie na brand verplaats VALKENBURG Doordat brand het Protestants Militair Tehuis in Katwijk heeft ver woest, moet de afdeling Lei den van de Nederlandse Bond van Oud Strijders (NBOS) en het Veteranen Legioen vrijdag met zijn nieuwjaarsreceptie naar elders uitwijken. De brand die twee ton schade op leverde, heeft de NBOS doen uitwijken naar het vlakbij ge legen wijkgebouw De Molen wiek aan de Fresiastraat 19 in Katwijk aan den Rijn. De re ceptie begint om acht uur. VERZET TEGEN VELDEN- RUILPLAN IN OEGSTGEEST OEGSTGEEST Vorige week heeft er tussen gemeente en korbalverenigingen FIKS en KNS een gedachtenwisseling plaats gevonden over een eventuele veldenruil met ASC Beide verenigingen legden aan de wethouder van Openbare Werken, de heer Th. van Hazel, een alternatief plan voor dat 6 ton méér kost dan dat van de gemeente. Men wil bij het aangaan van een veldenruil op het ASC terrein een gelijkwaardige accommodatie als die men nu heeft aan de Van Houdringenlaan. Dit betekent een clubhuis aan de zijde van het ASC-terrein dat aan de Spaargarenstraat grenst. Zowel FIKS als KNS vinden dat het gemeentelijke plan de gelijkwaardige accommodaties niet biedt en wijzen dit daarom van de hand. Gisteravond stelde wethouder Van Hazel, tijdens de commissie vergadering openbare werken, dat men de verenigingen ge vraagd heeft hun bewering dat het gemeentelijke plan geen ge lijkwaardige accommodatie biedt met argumenten te staven. Sassenheimse ijsbaan open SASSENHEIM De ijsbaan van Sassen- heim. aan het eind van de Kagerdreef. is gisteren ook openge gaan. Dagelijks kan men daar terecht van tien tot twaalf uur. van half twee tot vijf tien uur. Wedstrijden zijn hierop voorlopig nog niet gepland. De schaatsers willen eerst ervaring op doen. Uitslaande brand verwoest verdieping VOORHOUT Een uitslaande brand heeft vanmorgen een villa aan de Schoonoord in Voorhout zwaar bescha digd. Een naastgelegen woning liep rookschade op De brand werd rond acht uur opgemerkt en de snel gealar meerde brandweer kon dankzij hulp van de collega's uit Sassenheim om kwart negen het sein ..brand mees ter" geven De brand is ontstaan in de ruimte van de c.v.-ketel op de zolder van het huis. Daar stond een matras en dat is tegen de verwarmingsketel aangevallen en gaan smeu len om vervolgens in brand te vliegen. Toen de brand uitbrak waren drie kinderen en hun moeder aanwezig in het huis, de vader en één zoon waren al weg. maar niemand raakte gewond. Het huis is voorlopig onbe woonbaar. doordat de gehele bovenverdieping is uitge brand. het dak is ingestort en de rest van de woning veel schade door rook en water heeft opgelopen. »E Inspelen op de leimogelijkheden voor neeuwwifct toerisme in de gehele en (a|); tiienstreek en voldoende Itgangspunten voor een m8-7407. eder samenwerkingsge- wo. 14 -ned tussen de plaatselijke •PB ,19t^VV's uit de regio duin- tie citybollenstreek. Dat is het Gebrok tgangspunt dat de VVV- heeft geformuleerd 21.15.1 haar jaarverslag over Dit voornemen zal Ier zijn uitgewerkt in beleidsplan dat de deze week nog zal tenteren. Dit meldt V-voorzitter H.J.C. der Kroft in het jaar verslag dat in de jaarver gadering van de VVV op 19 januari besproken zal worden. Die vergadering wordt gehouden in de zaal van Le Coq d'Or aan het Vierkant en begint om 20.30 uur. In dat jaarverslag is onder an dere te lezen, dat het aantal overnachtingen tijdens het bloembollenseizoen weer was gestegen. In totaal werden door de VVV 8043 overnach tingen geboekt, tegen 6323 in het jaar daarvoor. Van al die gasten (niet meegerekend de genen die zich rechtstreeks bij de overnachtingsadressen heb ben gemeld) was het meren deel afkomstig uit Duitsland, namelijk 4883. Verder noteer de men 493 Fransen; 66 Bel gen; 92 Zwitsers; 106 Neder landers; 34 Italianen; 95 Cana dezen; 1568 Amerikanen; 29 Japanners; 307 Engelsen en 109 Scandinaviërs. Andere cijfers betreffen de boekingen voor de vakantie arrangementen, waartoe door de VVV van Lisse 126 maal werd bemiddeld, voor een to taal bedrag van ruim 74.000 gulden. Verder boekten 3376 toeristen voor een speciaal Keukenhof-arrangement en werden 844 boekingen in het kader van de theaterbespre kingen gerealiseerd. Verder meldt het verslag, dat in het kader van de Landelijke fiets dag in Lisse 440 deelneemsters en deelnemers op het ijzeren ros stapten. Dat is wel een aanzienlijke daling ten opzich te van vorig jaar (toen 969) doch het minder vrolijke weer zal daar beslist debet aan zijn geweest. Financiën Een heel belangrijk aspekt van het VVV voortbestaan zijn de financiën. Het saldo van vijfduizend gulden is meer dan wat men vorig jaar had, maar bij eventuele tegenval lers zal dat bedrag snel opge soupeerd zijn. De grote cijfers uit de boeken van de penning meester vermelden overigens omvangrijke bedragen. Zo werd in 1983 voor ruim 800.000 door het kantoor om gezet. Ruim 193.000 gulden, verwierf men in het kader van de logiesbemiddeling; on geveer 147.000 gulden door de arrangementen; 74.000 voor theaterbemiddeling; bijna 192.000 gulden voor geschenk bonnen; 35.000 gulden dona ties; ruim 57.000 gulden subsi die en onder andere ook nog het verkopen van kaarten voor Keukenhof (28.000 gul den) en de NS (ruim 30.000 gulden). De VVV restte daar van 163.820 gulden. Daaruit werden onder meer betaald het organiseren en deelnemen aan diverse evenementen, de personeelskosten van de me dewerksters, de huisvestings kosten en de de kantoorkos- (Spui (a| Chostbi 15, 21 DO. 18. [.unstgrasveld Teloor Alecto 1 (naa 47165( 20 0.EIDERDORP De ge- *2i.3neente Leiderdorp staat r fire (positief tegenover de aan- j;CThe van een kunstgrasveld is. 2i.3foor de Leiderdorpse hoc- m6te JiJeyclub „Alecto". Dat !o. MSlijkt uit twee ambtelijke 3: Tijfjviezen die aan het col- 1(8Lejege van B en W zijn uit- Tho "gebracht. Alecto is hard 0?'(Carn^an uitbreiding van de Gremiiispeelcapaciteit toe. De verendiisPortclub ^ie dit jaar 15 'Dar bestaat, dreigt met uim 600 leden uit haar isje te groeien. (ia vereniging heeft momen- raiht iFel 45 elftallen, verdeeld 2); I84)ver alle leeftijdsklassen. Blice acOmdat de belangstelling is5fer81(a^oor hockeysport nog ddeon Jteeds groeiende is, wordt i.30. iverwacht dat de vereniging i 12bt&jinnenkort met 50 teams zal "*E popelen. Hiervoor staan in de 12.15 t<ploemerd slechts vier na- (atharin uurgrasvelden ter beschik- '®£a12-3ung. Met 25 thuis spelende moeten er gemiddeld 2i.3aes wedstrijden op één veld Voor oorden gespeeld, wat een ïverschrijding van de nor- Muppe<nen van de hockeybond be- CiNSekent. De bond gaat uit van hooguit vier wedstrijden veld. Met de aanleg van in kunstgrasveld op een be- ttaand natuurgrasveld wordt capaciteit van vier op vijf elden plus een oefenveld bracht. gemeenteraad van Lei- lerdorp heeft zich tot dusver jhog niet over de aanleg van Jen kunstgrasveld willen uit spreken omdat de financiële -Consequenties onvoldoende inderzocht waren. Volgens gemeentelijke nota's blijkt ;n kunstgrasveld 650.000.- kosten. De jaarlijkse lasten ;omen neer op 60.000,-. De /ereniging heeft zich bereid rerklaard 150.000,- bij te lragen, waardoor de lasten ot ongeveer 50.000,- kun- ten worden teruggebracht, "tmdat de gemeentelijke be- {roting een dergelijke jaar- ijkse uitgave niet toelaat rordt gedacht aan een finan ciering uit het grondbedrijf. wordt dezelfde weg cvolgd die is gebruikt bij de inleg van het sportpark De lloemerd. De afdeling sportzaken advi seert dit jaar al het kunst- ferasveld aan te leggen. Dat lou moeten gebeuren in de Irogere periode gelegen tus- ten april en oktober. Deze [voorkeur wordt extra bena- Irukt omdat het veld waarop iet kunstgrasveld moet wor- len aangebracht deze zomer öch moet worden gereno- fveerd. Als het kunstgrasveld •inderdaad kan worden aan gelegd behoeven de onder- Ihoudskosten van 75.000,- -,niet te worden gemaakt. De ómmissie sportzaken zal op donderdag 10 januari advies [uitbrengen. 114.00 en 15.00 i f122248 en uw krant wc i avond nabezorgd. Werkplaats bedrijf geheel uitgebrand De werkplaats van een houtbewerkingsbedrijf aan de Westvlietweg in Leid- schendam is vannacht door brand verwoest. De schade wordt op ongeveer 300.000 gulden geschat. De oorzaak van de brand is zeer waarschijnlijk een oververhitte allesverbran- der geweest, die in de werkplaats stond. Een voorbijganger merkte de brand om half één van nacht op, maar toen sloe gen de vlammen reeds uit het dak. De brandweer is tot vanmorgen half vijf be zig geweest om het vuur te doven. Zij wist te voorko men dat de naast de werk plaats gelegen opslag plaats ook vlam vatte. NOORDWIJKERHOUT Door de aanleg van de riolering voor de Zilver duinweg en de Leidse Vaart vóór 1 juli 1985 uit te voeren kan de gemeen te Noordwijkerhout 228.000,- besparen. Maar als er aan de Leidse Vaart tegelijkertijd ook aardgas wordt aangelegd zal deze datum in elk geval niet gehaald kunnen- worden. Anderzijds, als de ge meente die aardgasleiding wil, kan ze door het ge lijktijdig aanleggen met de riolering vele tonnen besparen. De meevaller van ƒ228.000,- is te danken aan de onlangs ingediend amendement in de Tweede Kamer. Oorspronke lijk was de regering van plan de subsidie voor projecten waar de riolering onder valt, vanaf 1 januari 1985 af te bouwen met 20 procent per jaar. Dat betekende in de praktijk dat Noordwijker hout er zeker 20 procent sub sidie bij zou inschieten voor de aanleg van de riolering langs de Zilverduinweg en de Leidse Vaart (bij elkaar 114 aansluitingen). Maar nu is besloten die afbouw van subsidie pas in te laten gaan op 1 juni 1985. Dat wil zeg gen dat de gemeente toch de volle 100 procent subsidie kan innen als voor die datum de buizen in de grond liggen. Dat zou voor elk van de 114 aansluitingen 2000 gulden schelen, een totale besparing dus van 228.000 gulden, aldus wethouder Heemskerk gis teravond in de commissie fi nanciën. Later bleek de problematiek toch iets ingewikkelder te zijn, althans voor het traject langs de Leidse Vaart. Daar ligt nog geen aardgas. Aanleg daarvan kost meer dan een miljoen. Maat als je toch rio lering aanlegt kun je de aardgasbuizen veel goedko per meteen meenemen. Als de agrariërs zelf drie ton op tafel willen leggen, hebben ze tegelijk ook aardgas, aldus wethouder Heemskerk. En dat bedrag zou nog lager kunnen worden als de ge meente Lisse mee gaat doen. Lisse zou namelijk voor de aanleg van een riolering langs haar deel van de vaart buizen moeten leggen via de Keukenhof, tenzij Noordwij kerhout dat deel van de Leidse Vaart ook gelijk „meeneemt". In dat geval zal Lisse natuurlijk wel moeten meebetalen. Op die manier zou Noordwijkerhout dus veel geld besparen. Maar een probleem is nu dat in dat ge val de aanleg langs de Leidse Vaart niet voor 1 juli 1985 voltooid kan worden en daarmee verliest Noordwij kerhout 20 procent subsidie voor het tracé Leidse Vaart. Het zal aan de politieke par tijen zijn welke beslissing uiteindelijk genomen moet worden; of er aardgas moet komen of niet. Een lege kookplaats bij gebrek aan voedsel in Boven Volta. NOORDWIJK Een groep Leidse studenten vertrekt 2 februari om twaalf uur na een start sein van burgemeester mr. J.M. Bonnike van het Noordwijkse ge meentehuis naar Boven Volta, tegenwoordig Burkina Faso geheten. Dat gebeurt in het kader van de grootse actie „Een piek voor Boven Volta" die dit jaar in Noordwijk van start is gegaan. In het zevende jaar al dat de gemeente en gemeen schap van Noordwijk verscheidene dorpen in Boven Volta steunen, is de actie geheel ver nieuwd. Onder leiding van de Noord- wijker Jan van Herwaarden vertrekt de groep studenten met twee wagens volgeladen met zaaizaden, tuinbouwge- reedschappen en gewone ge reedschappen. De zaaizaden en tuinbouwgereedschappen worden gebracht naar de dorpen Kéra, Kosso en Sou- koy, de eerste drie projecten van de Werkgroep Ontwik- kelingsssamen werking Noordwijk-Boven Volta. De meer technische gereed schappen gaan naar het nieu we project van de werkgroep: de technische school van Frère Isidore in Bobo-Diou- lasso. Verder zullen er ook kleren en lesmaterialen zoals bal pennen, krijt en enkele schrijfmachines worden mee genomen. De werkgroep heeft als veel kleding en ma terialen in het bezit, maar wil nog veel meer meesturen. Als men nog kleding, zowel voor volwassenen als kinde ren. en materialen kan mis sen, kan dat worden gemeld bij Arno Bos, 01719-12480. De goederen die de Leidse studenten meenemen, kun nen een wezenlijke bijdrage leveren aan het vergroten van de oogstopbrengst. Die is door de droogte van de afge lopen jaren al een aantal ma len minimaal geweest, waar door veel Bovenvoltanen naar het zuiden zijn getrok ken in hun zoeken naar meer vruchtbare grond, de honger heeft ook in dit land echter hard toegeslagen en velen hebben hun veestapel moe ten verkopen om graan voor de dagelijkse maaltijd te kun nen kopen. Ook het graan dreigt op te raken en daar wil de werkgroep, niet alleen voor de korte maar met name voor de langere ter mijn, wat aan doen. Door een snelle toevoer van zaaizaden en landbouwgereedschappen kan de voedselvoorziening van honderden m« lig worden gesteld. Studenten Er is gekozen vi van de materialen over land, omdat dat veel sneller gaat. in één in plaats van in drie maanden. De studenten rij den via Bazel (Zwitserland) naar Genua (Italië) en van daar met de veerboot naar Tunis. Via Biskra. Ghardaia. El-Gol'ea. In Salah. Taman- rasset, Assamakka (de grens overgang van Algerije en Ni ger), Arlit. Agadez. Tahoua en Nimay (de hoofdstad van Niger) naar Ouaquadougou (de hoofdstad van Boven Volta) en vandaar naar Bobo Dioulasso, Kéra, Kosso en Soukoy. Omdat de vrachtkosten en het vervoer over de 7 000 kil- meter geld kosten, is de werkgroep samen met de stu denten de actie „Een piek voor Boven Volta" gestart. Iedereen kan een piek geven óf voor Boven Volta, óf voor elke kilometer, óf voor de aanschaf van materialen. Hiervoor is een speciaal giro- geopend: 40 60 600 Aktie Noordwijk-Bo- Volta. BURGERLIJKE /STAND SASSENHEIM Geboren: Lukas, z.v. E.G.M. Wiering en M.C. Kelder; Daniël J., z.v. G.K.R. Knoef; Inge, d.v. J.F. Dijkstra en C.M.C. Hovius. Gehuwd: J A Pul en A. Brunekreef; P. Herruer en M.R. DE Jong; F.J.G. Spruijt en T.M.H. Vrijburg. Overleden: W.M. de Witt, w.v. Fermin; M.A. van de Graaf, e.v. Homan. Kwikkels prolongeren nationale danstitel DALFSEN Het professio neel danspaar Paul en Marja Kwikkei uit Leidschendam is zaterdagavond voor de tweede maal in successie Ne derlands kampioen tien-dan sen geworden. Het is het zwaarste kampioenschap in de danssport. In totaal acht paren streden in de „Trefkoele" in Dalfsen om de nationale titel waarbij de paren tien dansen moes ten uitvoeren en door een jury werden beoordeeld. De bijna duizend toeschouwers in Dalfsen zagen het echt paar Kwikkei onbedreigd op de titel afgaan. Op de tweede plaats eindigde Anton en Hanny Reniers uit Helmond. Door dit resultaat mogen zij, evenals het echtpaar Kwik kei, naar de wereldkampi oenschappen in New York en naar de Europese kampi oenschappen in Berlijn. Op de derde plaats kwamen Ruud Ritzer en Truus Taal uit Helmond Mechanisatietentoonstelling weer van start In de Llssese Hobaho-hallen is gisteren de jaarlijkse mechanisatietentoonstelling van start gegaan. Op deze tentoonstelling worden de vorderingen die wor den gemaakt op het terrein van de mechanisatie van het bloembollenvak getoond. Fabrikanten en verte genwoordigers tonen de nieuwste machines, materia len en gereedschappen, zoals dit apparaat waarmee onder elektrisch licht kan worden geteeld De ten toonstelling is tot en met vrijdag zes uur te bezichti gen. Daarom is deze prachtige paraplu met krantedessin voor u wanneer u een nieuwe abonnee aanbrengt. Die nieuwe abonnee krijgt de krant de eerste twee weken gratis. NOTEER ALS NIEUWE ABONNEE M l V, I NAAM ADRES I j POETCODE'PLAATS j TELEFOON Deze ontvangt de eerste twee weken de krant gratis I Daarna wordt het abonnement betaald per. I I (jd'jt jnvjtisi hpernvMrxJ I STUUR ALS DANK DE KRANTEPARAPLU AAN j NAAM ADRES J POSTCODE/PLAATS I Stuur de bon ingevuld aan de Letdie Courant. Antwoordnummer 998, 2500 VD Den Haag (postzegel met nodig) CodeJNZ

Leidse Courant | 1985 | | pagina 13