Zege op Weert brengt Leiden aan kop Blitz „los" van concurrentie GEMINI IN DE FOUT £cidóc@omoitt Foreholte laat opnieuw steek vallen LZ1886pakt Atlantic Cup in Hoorn Huizer en Luinenburg winnen ASC-toernooi Ml Geslaagd toernooi Bernac LEIDEN Het voor de der- de maal georganiseerde, re creatief bedoelde zaalvoet baltoernooi van GS Bernac is zonder enige wanklank verlopen. In zes poules stre den 42 teams om de sportie ve eer. De grootste neder laag kwam in de Leidse Groenoordhallen op naam van het team van Radio 88/CAC, dat in het duel met Koffiehuis Fortuna (met Pe ter Gijsman en Ronald Zandvliet) met 11-1 om de oren kreeg. ALPHEN AAN DEN RIJN Het jaarlijkse door de Alphen- se Schaakclub georganiseerde januari-schaaktoernooi is deze keer gewonnen door de Voor schotenaar Aart Huizer en de Leithenaar Arno Luinenburg, die beiden 4,5 uit 5 behaalden. Zij hadden daarmee afstand genomen van een peloton ach tervolgers dat op 3,5 eindigde. Huizer kreeg de titel toegewe zen op grond van een groter aantal weerstands-punten, maar het prijzengeld van 250 gulden werd door de spelers gedeeld. De winnaars ontmoetten el kaar in de vierde ronde, van dit vijf ronden durende rapid- toernooi (25 minuten per spe ler per partij). Zoals zo vaak met dit speeltempo eindigde deze partij in onbesuisd gooi en smijtwerk. In zeer grote tijdnood zette Luinenburg met een dame en een toren meer zijn tegenstander midden op het bord pat, dus remise. Met de overige deelnemers hadden deze twee spelers evenwel weinig moeite gehad. In de vijfde ronde versloeg Luinenburg overtuigend Geert Sluiter en lokte Huizer de Vol- mac-speler Petrof van een iets beter toren-eindspel in een ge wonnen pionnen-eindspel. De sterke Eindhovense hoofdklas ser M.v.d.Spek was in de der de ronde door Luinenburg on deruit gehaald, na zelf eerst de Leidse kampioen Peter Passe- nier te hebben ontgoocheld. De beste speler van het orga niserende SC Alphen werd Teun Stelling met 3,5 punt. Hij had nog op 4 kunnen komen als hij niet in de laatste ronde in het eindspel een pion had. weggegeven en tegen v.d.Spek in een gelijkspel moest berus ten. Ook Geertsma miste in die vijfde ronde een kans op 4 toen hij de Wit eeuwig schaak toestond. In groep B werd de eerste prijs ook gedeeld: door de Paul Grooten en door Oosterman met ieder 4,5 punt. Oosterman was met 4 uit 4 begonnen maar verkoos in de laatste ronde geen risico te nemen en gaf al snel remise tegen de Pree, zodat Grooten door een overwinning op Eman langszij kon komen. Eindstand: A. Huizer 4,5 punt, 14 weerstandspunten, Luinen burg 4,5 (13), Petrof, v.d.Spek, Kruft, Stelling, Mechelse, Geertsma 3,5, Sluiter, de Wit, van Tooren, Lambooy 3. REMMELT OTTEN LEIDEN Plantenhoek Foreholte heeft opnieuw een steek laten vallen. Te gen Hermes kon de Voor- houtse zaalhandbalploeg amper tot scoren komen. Het mocht in de slotfase nog blij zijn met het ene behaalde punt: 6-6. Satur- nus versloeg in een inci dentrijke wedstrijd aarts rivaal Wings met 19-20. Olympia krabbelt op. Te gen Snelwiek boekte het de tweede overwinning: 8-10. HVS won van Groe ne Ster, OASE verloor nipt van Actief. Foreholte maakte zich voor de wedstrijd tegen Hermes al op voor een klein feestje. De zevende treffer zou het 200ste competitiedoelpunt moeten worden. Ellie Hoek viel na 40 minuten geblesserd uit waar mee haór combinaties met Hannie Boskamp tot het verle den behoorden. Omdat Bos kamp zelf niet verder kwam dan van gevaar ontblootte af standschoten uit stand bleef de produktie op dat moment bij zes steken. De ploeg had toen wel een 6-4 voorsprong. Ver dedigend klopte het, zelfs situ aties met maar vier speelsters in het veld werden opgelost. Met nog drie minuten te spe len stond het nog altijd 6-4. Hermes scoorde toen tegen de nerveus geworden Voorhout- sen twee maal en haalde met 6-6 een onverwacht competi- tiepunt binnen. Het Voorhout- se feest bleef uit. Saturnus beschikte door bles sures maar over 7 veldspelers tegen Wings. Aanvankelijk poogden de Leidenaars hun te genstanders via een 6-0 verde diging hun tegenstanders af te stoppen. Dat mislukte. Vanuit de tweede lijn liepen de Hage naars vrij snel uit naar 8-4. Vier bekeken schoten van An ton Klok deden die voor sprong teniet. In het rustsig- naal kreeg Saturnus een vrije worp te nemen. Met een com plete Wingsmuur voor zich scoorde Ab Dieben maar de bal moest worden overgeno men. In tweede instantie scoorde Anton van Noort, maar weer constateerden de arbiters een fout. De derde po ging ging over. Van Noort hield aan het geval een rode kaart over, omdat hij proteste rend „in zijn handen klapte". Een getergd Saturnus probeer de zonder wissels te redden wat er te redden viel maar kwam op twee doelpuntenr achter. Het was was Wim var Leeuwen die de wedstrijd for- "ceerde met 5 loepzuivere af standschoten. Wings verloor met 19-20. HVS heeft zich door de 11 tot op 2 punten van koploper UVG gewerkt. Onder leiding van een subliem keepende Le- nie van Rijn stopten de Stomp- wijksen vooral in de tweede helft de aanval van Groene Ster af. HVS speelde t concentreerde wedstrijd met een goed variërende aanval. Drie hoekdoelpunten van Ger- da van der Bosch, Marijk* Moes en Anita Hoogeveen te kende voor het verschil. OASE was er tegen Actief weer dichtbij, maar een laks begin heeft het de kop gekost. Twee velddoelpunten en twee penalties betekenden een 4-( achterstand. De 5-1 verdedi ging werd dus verruild vooi een 6-0 en dat liep beter. Bij rust was het 4-2, na rust 5-4. De Rotterdamsen scoorden weer drie maal op rij it OASE kroop in de slotfase derbij. De ploeg miste echter drie strafworpen, waardoor het uiteindelijk bij 9-8 bleef steken. De dames van Olym pia namen wraak op Snelwiek en op zichzelf door met 8-10 te winnen. Nadat Snelwiek te ruggekomen was van 0-3 tot 7- 8 speelde de Rotterdamse coach Olympia in de kaart- door een 4-2 verdediging te posteren. De Wassenaarsen hadden zoveel individuele klasse dat zij toen hun directe tegenstandsters eruit liepen. De kansen op handhaving in de derde klasse zijn daardoor weer gestegen. MMO speelde tegen WIK dramatisch slecht. Tot 4-4 bleef de ploeg van De Jonge bij, maar daarna zag de coach de ineenstorting van zijr team. Met 6-16 was de krachts verhouding, in de eerste wed strijd nog slechts een doelpunt, juist weergegeven. De Rijnstreekheren presteer den goed. Martijn Brussée was weer in de gelederen evenals trainer Menno Bom die vooi de eerste maal als speler uit kwam. Weliswaar werd een 3- j 0 voorsprong weggegeven (7-9 bij rust), maar in het laatste kwartier, met Wim Rijn al§ stoorspeler scoorde de ploeg uit Alphen driemaal op rij: 16- 13. Overige uitslagen. Dames: Sa turnus - ONDO 5 - 0 (regl.), Fairplay - Wings 3 22 - 4. He ren: Quintus 3 - Olympia 12 - 17, OASE - Saturnus 3 14 - 24, Northa - Hercules 2 Rijn streek 2 Fairplay 24 - 14. AD VAN FESSEM Lions stap dichter bij play-offs LEIDEN In de strijd om de play-offs in de noordelijke afde ling van de tweede divisie heeft Karma Lions in en tegen Am sterdam een forse stap vooruit gezet door met 3-4 harde wedstrijd kwamen de Leidse ijshockeyers al snel op voorsprong. Door doelpunten van Mike Hemminga en Wessel Buys kwamen de Lions zelfs op 0-2, alvorens de reserves van de eerste divisie club Amsterdam tegenscoorden. In de tweede pe riode eenzelfde gelijk opgaande strijd. Na een treffer van Peter Konkel kwam Amsterdam weer iets terug tot 2-3. Door een erg fraaie goal van Theo Dietz (opererend met de nieuwe man Dick Ament in dezelfde aanvalslijn) kwam de stand na twee periodes op 2-4. Die stand bleef tot de laatste minuut van het derde part op het scorebord, waarna uitblinker Palm de Amsterdammers weer in de race terugbracht. Door het naar voren schuiven van de in Leiden bekende Jerry Schaffer (gastspeler tegen Lahr) probeerde Amsterdam een puntendeling nog af te dwingen. Een goede mandekking perkte dat gevaar echter in, waardoor de overwinning niet meer in gevaar kwam. Door deze overwinning zijn Amsterdam en Lions weer op een gelijk puntental gekomen, zodat de return zaterdag in de Leidse Ijshal de beslissing in de strijd om de play-offs kan gaan geven. LEIDEN Nashua/Den Bosch zorgde zaterdag avond in de Vijf-Meihal voor de meeste opwinding tijdens het treffen tussen Elmex/ Leiden en Kaypro- Weert. De mededeling, dat de Bosschenaren zo vriendelijk waren geweest de punten bij Werkendam te laten, vermocht het pu bliek aanmerkelijk meer te amuseren dan de voor geschotelde basketbal maaltijd, die uiteindelijk met 108-76 in het voordeel van Leiden eindigde. De nederlaag van Den Bosch bracht de Leidenaars weer aan kop van de ranglijst. Het gebrek aan opwinding op het veld viel de thuisploeg overigens in het geheel niet te verwijten. Die deed namelijk niet meer dan het verwachte werk en dat betekende dat Jerry Beck na twaalf minuten met een fraaie dunk de stand op 32-12 kon brengen. Weert- coach Henk Konings had in middels het zinloze van de vijfhonderd kilometer lange expeditie naar de Randstad in gezien en haalde de lange Rob van Essen en de Amerikaan Rusty Blair die weer niets in te brengen had bij Bert Kragtwijk naar de kant. Ook Ruud Harrewijn deed nog in de eerste helft een greep uit de wisselspelers en Richard van Poelgeest en Henk-Jan Piket mochten hun opwach ting maken. De laatste zorgde voor vier punten en het opval lende was, dat Piket die bin nen drie seconden scoorde. Na zijn eerste twee punten, dacht Eric Griekspoor de bal snel uit te nemen en wierp de bal in volle vaart weer in de handen van de Leiderdorper, die de bal onmiddellijk weer door de ring liet glijden. Na de 57-30 ruststand leek Weert nog even terug te ko men. Het Leidse basis-vijftal opende de tweede helft lauw en omdat Blair even aantoon de wel te kunnen basketballen werd de marge tot 57-40 ver kleind. Een time-out bracht Leiden weer op het rechte spoor, zodat ook de tweede helft met de basis op de bank afgesloten kon worden: 108-76. WILLEM SPIERDIJK Poelgeest 3, Wiel 16. Heijdeman 16. Lockhart 12, Van Helfteren 8, Beek Weert: Braddock 21, Blair 13. Randy Wiel, leunend op Eric Griekspoor, onderneemt een scorepoging voor Leiden. LEIDEN De MSV vrouwen maakten het Black Velvet Canadians, hoewel die ploeg pover basketbal etaleerde, niet lastig: 50-94. Bij Arnhemia Eagles hadden de Lisse vrouwen de nodige moeite om met 54-59 te winnen. Ook het LUSV vrouwen team boekte een moeiza me zege, 62-58 tegen OSG. In Rijswijk pakte Blitz een 85-94 winst op concurrent Lokomotief en is nu „vier punten los". Leiderdorp liet het tegen Trotters op nieuw afweten: 65-75. Bij het Katwijkse Grasshop pers kwamen zowel de mannen als de vrouwen tot een probleemloze winst. Coach Peter Vogelaar wilde met MSV tegen het hoog ge klasseerde Black Velvet Cana dians doodleuk op de winst mikken. De Amsterdamsen, onvolledig aantredend na een trainingsstop, zouden immers onder hun niveau presteren. Inderdaad speelde Canadians matig, doch slecht in het plan paste dat MSV dramatisch slecht voor de dag kwam. Ca nadians versloeg MSV, na 41- 22 bij rust, probleemloos met 94-50. Verheugend voor MSV was dat Marjolein ter Laak, zij het met een fikse trainings achterstand, inderdaad terug is. Minder leuk voor de ploeg is dat Carla Krauwel, die zich op de triathlon gaat richten, plotseling heeft afgehaakt. Pas vlak voor rust nam Lisse, aanvankelijk zelfs op achter stand gezet, afstand van thuis ploeg Arnhemia Eagles. Met name Lida van der Voort zorgde met een fraaie scorese rie voor de ruststand van 22- 29. Steeds wisselend met zone- en man-to-man verdediging trachtte Lisse de Arnhemsen definitief in bedwang te krij gen. Die opzet slaagde maar gedeeltelijk, Arnhemia Eagles bleef goed schietend volgen. Mede door 17 punten van ju nior Arine Vlieger werd het toch een 54-59 Lisse-winst. LUSV kreeg staartploeg OSG op bezoek. De Utrechtsen wa ren er echter op belust om het de koploper allerminst simpel te maken. Diep in de tweede helft had OSG nog altijd een voor rust bereikte voorsprong: 46-51. Met een press verhing LUSV echter de bordjes en sloot op 62-58 toch nog win nend af: 62-58. Topscore LUSV: Annet Mazur 25. De „topper" tussen Lokomo tief en Blitz werd nooit een wedstrijd op hoog niveau. Maar de spanning bleef. Na 36-37 bij rust bouwde Blitz, drie minuten voor tijd, een 81- 85 voorsprong middels twee vrije worpen uit naar een be slissende marge. De liefst 32 door Blitz benutte vrije wor pen hadden een belangrijke rol in deze wedstrijd, waarin verdedigend een hoofdrol was weggelegd voor Sjaak Westra- te. Offensief was er voor Wim van Niekerk (27 punten) een fiks aandeel in de 81-85 zege voor Blitz. Een bescheiden achterstand tegen OSG kreeg voor BVO, aan het eind van de eerste helft, nog een flinke omvang: ruststand 33-47. Arno Filippo ging zijn ploeg vervol gens voor in een veel fanatie kere speelwijze. Bij 66-65 was OSG achterhaald, de Utrecht se ploeg, die een riante positie haa verspeeld, stortte toen in. Bij 79-68 kwam het eind. Tops- cores BVO: Jeroen (26) en Theo (25) van Leeuwen. Een sterk openend Leiderdorp had Trotters al na acht minu ten op fikse achterstand gezet: 23-4. Pas toen wist Trotters, met een sterke rol voor ex- Leiderdorper Fernc Szitas, echte tegenstand te leveren. Het verschil was bij rust al fors geslonken: 39-34. Ook het goede reboundwerk van Boris Monkhorst hielp Trotters aan een uiteindelijk nog duidelijke overwinning: 65-75. Leider- dorp-coach Ben van Cleef had achteraf een persoonlijke visie: „Het startte bij ons met een zonnetje, toen kwam er een wolkje aan de hemel en uitein delijk belandden wij in een sneeuwstorm." In Rotterdam kwamen AMVJ en MSV beide slecht voor de dag. Een 17-5 achterstand voor MSV werd uiteindelijk niet meer goedge maakt. De Noordwijkers kwa men „afwezig" voor de dag en gingen met 94-82 de boot in. Een snelle voorsprong tegen Hagenaars werd door Grass hoppers gestaag uitgebouwd. Anton Nijgh en Ben de Jong waren de opvallendste man nen bij de Katwijkers. Na 52- 27 bij rust werd Hagenaars met 95-59 weggevaagd. Met LUSV was het tamelijk mis in het duel met Vent-Axia La- kers. Dat Robert-Jan Drijver nog 15 puntjes sprokkelde, kon niet voorkomen dat, na 27-32 bij rust, LUSV met 54-62 ten onder ging. De vrouwen van Grasshoppers hadden het niet lastig tegen Cangeroes 2. Ada Hoek griste vele rebounds bij elkaar en Anja Aandewiel zorgde, als zo vaak, voor de topscore: 28 punten. Dat Can geroes door de sterke defensie volledig in de tang werd geno men, moge duidelijk worden uit het eindresultaat: 70-22. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllll LEIDEN De zwemploeg van.LZ '86 heeft in Hoorn de Atlan tic Cup gewonnen. Deze beker voor de vereniging met de beste estafetteploegen kwam in Leidse handen door het goede zwem men van de herenploeg en een aantal juniorenteams. De win nende herenploeg van de 4 x 100 meter wisselslag wist ook de schoolslag te winnen in tijden van 4.19.5 en 4.58.4 minuten. Ook op de 10 x 50 meter vrije slag voor gemengde teams (onder de 10 jaar) wist de Leidse ploeg, nu met 6.43.2 minuten, te winnen. Uit deze ploeg werden twee estafettes bemand voor de 4 x 50 meter die in 2.56.9 (meisjes) en 2.50.4 minuten (jongens) eveneens winst opleverden. Daarmee was de koek nog niet op. De zwemsters van onder de 12 jaar tikten op de 4 x 100 meter vrij en wissel ook als eersten aan. Net als het „onder 16 jaar" jongenskwartet op de 4 x 100 meter wisselslag, die ook nog eens tweede werden in de 4 x 100 meter vrij waarmee ze een groot aandeel hadden in de eindoverwinning van LZ'86 in deze strijd om de Atlantic Cup. Illlllllltllllllllllllllllllllllllllllltllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllimillllllllllll Ook de hier aanvallende Wout van 't Veer kon Donar tegen Be Fair niet aan de overwinning helpen. LEIDEN Gemini /Kange- roes heeft in twee wedstrijden de riante koppositie verruild voor een gedeelde tweede plaats. Tegen Van Santen- Haag leden de volleyballers uit Voorschoten een 3-1 neder laag. De dames maakten die nederlaag enigszins goed door van koploper DFC te winnen: 3-2. Bij Leython kwamen de successen ook van dameszijde; die klopten Vlaardingen met 3-1, terwijl de heren inlever den bij Molenwiek: 1-3. Gemini leed een bijna traditio nele nederlaag bij Haag. De Voorschotenaren kregen ove rigens alle kans een einde te maken aan de gewoonte in Den Haag te verliezen. In het begin van beide openingssets namen de Voorschotenaren een voorsprong, maar lever den die ook vlot weer in: 15- 11, 15-10, 10-15, 15-13. De dames met Ineke Ha- vinga in de basis kwamen tegen DFC pas in de derde set in hun spel. Dat was nog niet te laat om de 3-2 overwinning te grijpen door snel en goed aanvalsspel: 13-15, 8-15, 15-4, 15-5, 15-11. Leython opende sterk tegen Molenwijk. Na het winnen van de eerste set zakten de Leiderdorpers ver terug. Al leen Rob Mudde scoorde een voldoende in de ploeg van John Groen: 15-7, 8-15, 6-15, 7- 15. De Leiderdorpse dames m< ten de eerste set afstaan Vlaardingen, maar kwamen daarna eigenlijk niet meer gevaar, ook omdat Gonny i der Zaag in de tweede set twaalf punten op rij serveerde: 12-15, 15-1, 15-9, 15-12. De heren van NOVO kwamen er bij Sliedrecht niet aar pas. Op alle spelonderdelen schoten de Noordwijkers te kort: 15-12, 15-13, 15-10. Promotieklasse De vooraanstaande rol van Donar lijkt uitgespeeld. De Leidse ploeg raakte Fred Wes- sels en Pim Lindhout kwijt en tegen het laag genoteerde Be Fair leed de ploeg mede door het ontbreken van Ron Groen een pijnlijke 1-3 nederlaag: 14- 16, 14-16, 15-13, 13-15. Leython 2 haalde de vlotte winst weg bij Zovoc 2. Bert Brussé was uitblinker Leidse zijde: 7-15, 13-15, 10-15. Gemini 2 kwam puntloos te rug uit Zevenhuizen. Tegen de reserves van de eredivisionist leden de Voorschotenaren 3-0 nederlaag: 15-12, 16-14, 15- 13 Bij de dames handhaafde DAC zich aan kop. De Alphense ploeg kende alleen met Ley thon 2 in de eerste set proble men. Daarna gaf de grotere aanvalskracht van DAC de doorslag: 10-15, 7-15, 3-15.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 16