Fraaie ouverture Leiden tijdens basketbalweek Alecto op dreef Ceidóc Somant Bub van der Zee laat kansen liggen ZLC verrassende winnaar LFC- toernooi Nederlaag Foreholte Jansen tiende in Deventer Zuiderduin wint oude jaarsloop OVERWINNINGEN OP WORTHING EN TEL AVTV MAANDAG 31 DECEMBER 1984 PAGINA 16 LEIDEN De handbalsters van Plantenhoek- /Foreholte hebben een teleurstellende 10-8 ne derlaag geleden bij het Overijsselse Borne- broek. Bij rust keek de Voorhoutse ploeg al te gen een 4-2 achterstand aan. Bornebroek ont regelde het snelle spel van Foreholte goed. De Voorhoutsen kwamen niet in het spel en won den zich daarbij teveel op over de matige arbi trage. Na rust kon Foreholte nog wel tot 8-8 bijblijven, maar zag de tegenpartij vervolgens een 10-8 voorsprong nemen. Mede omdat Nel Geerlings uit het veld werd gestuurd, bleef de ploeg uit Voorhout op 10-9 steken. Scores: El len Warmerdam 1, Nel Geerlings 3, Hannie Boskamp 3 en Thea Terheijden 1. LEIDEN De Leidse marathonschaatser Alex Jansen werd zaterdag tiende in De venter. De wedstrijd in Deventer verliep erg rom melig, ook al omdat thuisrijder en favoriet Henri Ruitenberg angstvallig in het oog werd gehouden door naaste concurrent Jos Pronk. Jansen hield zijn ogen goed open, maar kon niet voorkomen dat vier man - van wie Kooiman winnaar werd - drie ronden voorsprong namen, tegen twee voor hem en zes anderen. Uiteindelijk betwiste Jansen de spurt voor de zevende plaats, waarin hij drie andere rijders voorrang moest verlenen. LEIDEN De door de Noordwijkerhoutse verenigin gen VVSB en NSL georgani seerde oudejaarsloop trok dit jaar flink wat deelnemers, waarvan Mart Zuiderduin en Jan Kapteyn de snelsten ble ken. Van de ruim twee honderd zestig deelnemers op de 15 ki lometer domineerden de twee NSL lopers de wedstrijd van begin tot eind. Aan het eind was Zuiderduin net iets rap per dan zijn clubgenoot en won met een verschil van 4 seconden in tijd van 50.03 mi nuten. Beide bleken veel te snel voor Anton Hens die met een achterstand van 50 secon den als derde over de streep kwam. Hens werd op korte af stand gevolgd door de eerste Spartaan Theo van der Veer die 50.57 minuten noteerde. Als vijfde kwam de eerste Ba taaf, Peter Hoogenboom, over de streep die met 51.15 minu ten zijn record uit Rhoon ver beterde. Bij de eerste tien in de ranglijst kwamen nog drie NSL ers en een Spartaan voor. William Heemskerk (51.43 minuten), Nico Plaatzer (51.45), Wim van Klaveren (51.48), Johan Oostdam (51.52) bleven nog geen tien seconden bij elkaar vandaan en dreven elkaar naar de nu gescoorde goede tijden. Eerste Rijnsoe ver atleet werd Wil van Rijn die als veertiende in 53.29 mi nuten over de streep kwam. Bij de veteranen werd Zuider duin ook winnaar, nu gevolgd door Bert Smit in 54.58 minu ten. Bij de dames ging de winst naar Carolien Duiven voorde in 1.01.51 uur. De Zwarte Pion sterkste in oliebollen- toernooi LEIDEN - Het viertal van De Zwarte Pion uit Lisse heeft dit jaar het oliebollentoernooi ge wonnen. Hoewel Katwijk uit eindelijk evenveel punten be haalde, verdiende Lisse de ti tel doordat zij in de onderlinge partij met 6-2 hadden gezege vierd. Het oliebollentoernooi is één van de drukst bezochte schaaktoernooien in de Leidse regio. Dit clubkampioenschap snelschaken voor viertallen kende dit jaar toch wel een verassende winnaar. Katwijk was als favoriet van start ge gaan met in hun gelederen twee voormalige hoofdklas sers. En als concurrentie was alleen rekening gehouden met Philidor en LSG. Toch ging Lisse al snel alleen aan de leiding en de titel leek binnen toen in de zevende ronde in een spannende wed strijd Katwijk met maar liefst 6-2 van het bord werd ge veegd. Opvallend waren daar bij ,de prestaties van eerste- bordspeler Adrian Clemens, die met 12 uit 12 begon en te gen van der Berg 1,5 uit 2 scoorde. Daarna stortte hij in en eindigde met 17 uit 26. Op het tweede bord versloeg van Aardweg de Katwijker Heemskerk met 2-0. Zijn eind- resultaatwas 17,5 punt. Op het derde en vierde bord scoorden A.Lommerse en J.Lemmers resp. 19 en 20,5 uit 26. In totaal behaalde Lisse 74 bordpunten. In klasse A werd Van der Berg topscorer met 22 uit 26. Hij speelde voor Katwijk. Dat team bestond verder uit Heemskerk, Binnendijk en Geertsma. Omdat dit drietal tegen de meeste tegenstanders fors uithaalde, kon Katwijk nog inlopen op Lisse, maar na het gelijk eindigen telde het onderlinge resultaat. Op de derde plaats eindigde het jeug dige LSG 2 (Van Zijp, Otten, Hockx en Duindam) nog voor LSG 1 (vijfde), maar met rui me achterstand op de win naars: 65,5 punt. Philidor Lei den werd pas vierde. De echte snelschakers van Philidor de den dan ook niet mee. In groep B viel er tussen de la tere nummers één en twee ook een 6-2 uitslag te noteren. Met dien verstande dat hier de uit eindelijke winnaar in het stof beet. Dat was LSG 4, die 54 uit 72 haalden. Dat team kende ook de topscorer van het toer nooi in zijn gelederen. Peter van der Heijden verkeerde in een sprankelende vorm en kon aan het einde van de dag terugzien op 17 uit 18. In de enige partij, die hij verloor ging hij ook nog in een gewon nen stelling door zijn vlag. Tweede werd Utile Dulci met 52,5 en derde Leiderdorp 1 In groep C won Voorschoten 2 met ruime voorsprong (47,5) op Leimuiden (41,5) en De To ren (40). Bausch (Voorschoten) behaalde het beste persoonlij ke resultaat: 14,5 uit 16. En in de laagste groep werd de eerste plaats bezet door Oegst- geest (45), vóór De Zwarte Pion 3 (44,5) en Katwijk 3 (41,5). Hier scoorde Reitsma (De Zwarte Pion 3) het best met 15 uit 16. REMMELT OTTEN Guyt sluit af met dubbele zege LEIDEN René Guyt heeft dit weekeinde waardig af scheid genomen van de junio rencategorie, waarin de Kat- wijkse veldrijder dit seizoen één van de uitblinkers was. Vóór zijn overstap naar de amateurs (per 1 januari) slaag de hij erin zijn laatste twee veldritten te winnen. Zaterdag in Helmond, gisteren in Etten- Leur In Helmond formeerde zich een kopgroepje van drie man: naast Guyt waren dat zijn plaatsgenoot Eddy Kouiss en Peter Kant. Op het snelle en gevaarlijke parcours moest Kouiss voortijdig de pijp aan Maarten geven toen tot twee maal toe de tube van zijn ach terwiel liep. In de spurt had Guyt vervolgens geen enkele moeite met Kant, die ruim voor de streep de moed opgaf. Gisteren verging het hem nog makkelijker, ook al omdat de concurrentie massaal voor de veldrit van Diessen had geko zen. Van begin tot eind voerde de 18-jarige Swiftrenner het veld aan, zonder één moment bedreigd te worden. HAARLEM Met twee schitterende overwinnin gen tijdens de derde Haar lemse basketbalweek heeft Elmex Leiden zijn indrukwekkende zege reeks voortgezet. De Lei- denaars wonnen op de eerste speeldag de ope ningswedstrijd van Nissan Worthing met 96-78 en ze gevierden zaterdagavond met 88-73 over Hapoel Tel Aviv. Met name die laat ste overwinning was er een van een groot kaliber. De Leidse ploeg is daar door nu al zeker van de kruisfinales en daarmee tevens zeker van de vier de plaats. De verwachtin gen zijn evenwel hoger gespannen gezien het soli de optreden van de Leide- naars in het Haarlemse toernooi. Al heel voor zichtig wordt er gedacht aan een finale tussen de Leidse ploeg en de ploeg van Marathon Oil Chica go. Het is een verbluffende zaak dat Leiden-coach Ruud Harre- wijn zijn spelers nog steeds op scherp kan houden. Na twee loodzware toernooien in Parijs en Voorschoten leek een te rugval niet te voorkomen. Lei- den-speler Randy Wiel drukte het als volgt uit: „Je kunt niet altijd op scherp staan. Dat is ook niet zo erg, als je er maar voor uitkijkt dat je een wed strijd verliest. Je mag best een keer slecht spelen, maar als je verliest dan komt de echte grote terugval en daar kom je dan heel moeilijk weer over- In de eerste wedstrijd tegen het Engelse Worthing, gecoa- ched door de ex-coach van Den Bosch en het Nederlands team Bill Sheridan, was er iets van een terugval te bespeuren. Leiden speelde een vrij be nauwde beginfase, maar in de tweede helft kreeg de Leidse aanvoerder Emill Hagens de zaken weer onder controle en kwam er als nog een royale overwinning uit de bus. Tot aan de rust (44-36) hadden de Leidenaars geen afstand kun nen nemen van de tegenstan der, maar in die tweede helft liep de score al snel op tot 88- 60 en werd het uiteindelijk 96- 78. Hagens werd na de wed strijd van vrijdag voor de der de achtereenvolgende keer tot meest waardevolle speler uit geroepen. De wedstrijd van zaterdag te gen Tel Aviv was op papier de topper van het toernooi. Het bleef echter niet bij de papie ren verwachtingen, want de ontmoeting tussen Leiden en Tel Aviv werd het aankijken meer dan waard. Beide ploe gen lieten al snel zien dat ze de zaken zeer serieus opvatten. De eerste zes aanvallen van de wedstrijd leverden allen scores op en pas bij 8-6 stond Leiden voor het eerst op een positieve marge. Een echte voorsprong zat er voor de Leidenaars evenwel niet in. Tot 30-30 bleef de score in evenwicht. Juist op dat moment nam scheidsrechter Van Ek een cruciale beslissing. Willie Sims kreeg een „doordringende" fout, waar eigenlijk Randy Wiel bestraft had moeten wor den. Leiden maakte van de verwarring bij de Israeli's ge bruik om naar de 50-37 rust stand uit te lopen. Vanuit de kleedkamers ging Tel Aviv furieus van start. De Amerikanen Largey en Mer cer scoorden veel van dichtbij en brachten Hapoel tot 56-52 terug. Emill Hagens zette zijn manschappen weer op het juis te pad met een doordachte aanvalsopbouw. Jerry Beck en Bert Kragtwijk verdedigden sterk en pakten hun gebruike lijke puntjes mee. Leiden bewees zijn kracht vooral in de slotfase toen Kragtwijk met vijf fouten naar de bank was verdwenen en de Israeli's met een slotoffensief het tij probeerden te keren. Vanaf 67-56 hielden de Leide naars het touw echter stevig in handen en gunden hun tegen standers geen kans dichterbij te komen. Met de hulp van de scheidsrechters kon de zege zelfs nog iets ruimer uitvallen: 88-73. Ondanks de fraaie vertoning van Leiden en Tel Aviv kende de tweede dag van de Haar lemse basketbalweek ook een fikse teleurstelling. De ploeg van Fluminense uit Brazilië, voor veel geld naar Nederland gehaald, bleek een zeer slechte ploeg. De Brazilianen leverden in de middagwedstrijd een wanprestatie tegen Chicago en zijn waarschijnlijk voor heel andere dingen dan basketbal naar Nederland gekomen. Het publiek schijnt dit alles op de koop toe te nemen. De or ganisatoren van de Week moe ten 12.000 betalende toeschou wers binnen de poorten halen om geen verlies te draaien. Op de eerste twee dagen was de Jerry Beck scoort voor Leiden. belangstelling overweldigend en raakte de zaal zelfs twee keer met 3.000 mensen uitver kocht. De „Week" hoeft zich dus hier ih ieder geval geen zorgen om te maken. Voor Leiden is die grote pu blieke belangstelling een plus punt. Het deskundige Haar lemse publiek kan veel waar dering opbrengen voor het -raaie spel van de Leidenaars. En daar zouden de mannen van Ruud Harrewijn in de ko mende dagen wel eens hun voordeel mee kunnen doen... JACOB BERGSMA De cijfers van de Haarlemse Basket- 28 december: Elmex Leiden - Nissan Worthing: 96- 78 (44-36). Scores Leiden Beek 20 (9); Kragtwijk 18 (9); Lockhart 18 (80%); Wiel 14, Hagens 11, Heijdeman 10; Van Dam 3, Van Helfteren 2. Team: 56% (44 op 79); 46 rebounds; 12 bal verlies. Scores Worthing: Cunning ham 24 (20); Crosby 19; Jenkins 14; Burns 6; Hongecker 6, Smith 5; Re gan 2; Pilkington 2. Team: 44% (35 op 73); 39 rebounds; 11 balverlies. Marathon Oil Chicago - Permalens Haaksbergen: 95-90 (46-37) 29 decem- Chicago - Fluminense: 104-63 (52-27) Elmex Leiden - Hapoel Tel Aviv: 88- 73 (50-37). Scores Leiden: Beck 26; Lockhart 14; Hagens 13; Kragtwijk 12 (8); Wiel 11; Heijdeman 8; Van Dam 2; Van Helfteren 2. Team: 55% (36 op 65); 34 rebounds; 14 balverlies. Scores Tel Aviv: Largey 22; Mercer 17 (12); Sims 12; Zisman 9; Hozez 5; Laba- novski 4; Frishman 4 Team: 44% (30 op 68); 33 rebounds; 17 balverlies Nashua Den Bosch - Permalens Haaksbergen: 87-74 (44-40) LEIDEN - Roomburg zakte naar de laatste plaats in zaalhockeycompetitie door twee maal te verliei Alecto presteerde beter. Zowel de heren als de dai uit Leiderdorp haalden een dubbele zege binnen Roomburg verloor tegenvallend van het onderin geklasset Victoria met 8-5. Met name de Rotterdamse strafcorner steldt Leidse verdediging voor onoverkomelijke problemen. Met t strafcorners liep Victoria weg naar een 4-1 voorsprong. voor de rust kwam Roomburg via Mark Rietveld en l Wendt nog terug tot 4-3. In de tweede helft betekende twee 1 terdamse strafcorners meteen weer een 6-3 achterstand. solo van Kees Wendt bracht de stand nog op 6-4, maar Victi liep weer uit naar 8-4. Een solo van Kees Wendt betekende i wel 8-5, maar kansen had Roomburg al lang niet meer. DSHC verloor Roomburg met 8-6. De Leidse ploeg begon 1 zwak en werd via 3-1 op een 5-2 achterstand gezet. Kees Wei die alle doelpunten maakte, trok de score echter recht, 5-5. D. verdedigingsfouten aan Leidse zijde kwam DSHC op 5-7. I blinker Wendt tekende nog voor 6-7, maar de Delftenaren i ten beheerst af op een voor hun winnende 8-6. Alecto won met een minimale score van Alphen, 2-1. Roland Jong zorgde voor 1-0, waarna Alphen vlak voor rust lait$ kwam. De zeer strikte mandekking gaf beide ploegen wei kans op scores, halverwege de tweede helft benutte Marco K ken echter een strafcorner. Tegen Hisalis won Alecto makkt ker, 5-2. Het gepromoveerde Hisalis speelde nog te slordig het Alecto echt moeilijk te maken. Goed op dreef in deze w, strijd aan Leiderdorpse zijde was Frank Dronkers, die eenrt zelf scoorde en zowel Carl Adamse als Roland de Jong in s' stelde te doelpunten. Hisalis verloor zijn andere partij met: van Evergreen. Na een 5-1 achterstand kwam de ploeg uit L' via Hendrik Jan Kaptein en Paul van Kerkum terug tot 4-5.| kracht voor het gelijke spel ontbrak echter. Dames Leiden presteerde zeer matig in de eerste klasse. Van Craeij hout werd kansloos met 7-0 verloren en tegen Hudito verl LMHC met 2-0. Leiden gaf hier veel beter tegenstand, maar c delijk was dat de ploeg slechts één maal getraind had en i veel invallers aantrad, want in twee wedstrijden niet kuiv scoren is wel erg matig. en 3-1 op Te Werve. In de eerste partij stonden de Leiderdorj tot tien minuen voor tijd met 1-0 achter, maar een strafcorj van Ingrid Feijen en veldgoal van Eugenie Westerduin inl laatste minuut betekenden toch de volle winst. Tegen Te We werd via twee strafcorners van Ingrid Feijen en een treffer i Annet Vasbinder een 3-0 voorsprong genomen, waarna Te VI ve in de laatste minuut de eer redde. Noordwijk verloor van Werve met 5-2. Te aanvallend spel gaf ruimte voor Rijswi uitvallen en leverde een 3-0 achterstand op, die niet meer gemaakt kon worden. Noordwijk revancheerde zich zelf c vervolgens koploper Rijswijk met 3-2 af te troeven. Alexan van Kan, die tegen Te Werve ook al tweemaal scoorde, 2 Noordwijk driemaal op voorsprong. De derde maal was de p uit Rijswijk te veel, waardoor zij Noordwijk de punten moes laten. LEIDEN ZLC heeft het LFC-zaal voetbal toernooi gewonnen. De Leidse ploeg bleef in de finaleronde zowel UVS als Teylin- gen voor. UVS boekte echter de totaaloverwinning, omdat die club ook bij de reserve-elftallen de finales bereikte. Ook de sportiviteitsprijs van de in de Groonoordhal georganiseerde wedstrijden, ging naar de Kikkerpolder-bewoners. Teylingen kwam in de slotronde door een beter doelgemiddelde dan Vitesse Delft; ZLC en UVS plaatsten zich rechtstreeks voor de finales. In het eerste duel bleef UVS met 5-0 Teylingen de baas, terwijl in de tweede wedstrijd ook ZLC van de Sassenhei- mers won: 1-2. ZLC kwam in de beslissende partij eigenlijk niet in gevaar. Ronald Hendriksen bracht met twee treffers de stand op 2-0 en miste toen enkele minuten voor tijd een strafschop. Via Hans van Leeuwen kon UVS toen nog op 2-1 komen, maar ZLC gaf de overwinning niet meer uit handen. Bij de reserveteams drongen LFC 2, UVS 2 en Lugdunum 2 tot de beslissende ronde door. De organiserende vereniging rekende eerst overtuigend met UVS af (5-1) en bond vervolgens Lugdu num aan de zegekar (7-1). ZLC wordt belaagd door ALPHEN AAN DE RIJN Bub van der Zee heeft goede kansen laten liggen om de finale van de dis- trictsstrijd om de indoor- tennistitel te bereiken. Tegen Freek van der Ca- pellen nam de Leidenaar een 5-3 voorsprong in de derde set, maar zag zijn opponent toch nog langzij komen. Toen Van der Ca- pellen bij de stand 7-7 een 40-15 achterstand weg werkte, moest Van der Zee capituleren: 5-7, 6-2, 9-7. Freek van der Capellen ont moet in de eindstrijd zijn broer Herman, die alle moeite had met Jan Siemerink. Siemerink werkte in de eerste en derde set een 5-2 achterstand weg. In het eerste gedeelte kon hij een 4-2 voorsprong in de tiebreak niet tot winst voeren in de derde set miste de Rijnsburger bij 5-5 de winnende voortzet ting: 7-6, 6-7, 7-5. Inge van der Loo en Tine Langeveld komen elkaar bij dames in de eindstrijd tegen. Van der Loo let Marijke Guyt gemakkelijk achter zich. Lan geveld won met de sprekende cijfers 6-4, 6-3 van Margot van Overloop. In C bereikte Thomas Koe mans na Richard Oskam de halve finales. Mark Nagelker- ken en Jan Siemerink hebben de beste papieren om ook zo ver te komen. Bij de dames zijn Marys van Dijk, Jacque- lien Paauw, Diane Euser en Wil den Hollander tot de laat ste vier doorgedrongen. In D kwam Ernst Verduin in de halve eindstrijd. Ook Erik Bakker en Wim van Heden f>laatsten zich voor die voor- aatste ronde. Marleen Vink, Bianca Zonderop, Madelijn Damen en Fleur Meijer lever den bij de dames dezelfde prestatie. Dekker-tennis Tom Giberius en Ronald Kop- elle hebben zich beiden plaatst voor de halve fin van het tennistoernooi in V mond. Giberius liet Defi Ploeg achter zich en Kop won in drie sets van Jei van der Sman. Petra Ve verzekerde zich bij de da van een finaleplaats door Annette Meininger te wini 6-4, 6-3. Joost Rodenburg plaatste voor de finale bij de vetera door een 6-1, 6-0 zege op Koggink. Adrie van Leeui en Jan de Groot gaan in strijd om de andere fin ;plaats. In de andere categorieën nog geen finalisten bekend de C2 categorie vielen twee opvallende uitslagen noteren. Thea Sanders met 6-4, 6-3 van Herman I teveld en Leo Zwart liet M Baan achter zich: 7-5. 7-6. Cl werd Jan Ban uitgesc keld. Tom Giberius plaa zich ook in deze klasse bij laatste vier: 3-6, 6-3, 6-4.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 16