REGIOO^tTE KIJK Carillon Met het luiden van een der klok ken stelde prin ses Juliana in september in bij zijn van burge meester A. Kret het carillon van de middeleeuwse dorpskerk in Sassenheim in werking. Het ca rillon is een ge schenk van het bedrijfsleven. Alle 23 klokken dragen de naam van een lid van de koninklijke fa milie. Verkeersramp In de vroege uren van woensdag 11 april knalden in dichte mist 120 au to's op de A4 bij Leiderdorp op el kaar. De ramp kost te vijf mensen het leven, terwijl zes weggebruikers zwaar gewond raak ten. De schade liep in de miljoenen gul dens. Het was het op een na grootste verkeersongeluk dat ooit in Nederland plaats had. Olleke Bolleke Achtenveertig peuters in Leimuiden verhuisden in septem ber naar hun nieuwe speelzaal Olleke Bolleke. Burgemees ter G. van der Kroft verrichtte op passende wijze de ope ningshandeling. Gezeten op een driewieler vervoerde hij het naambord naar de peuterspeelzaal. Schietbaan Met het afschieten van een kanon opende minister J. Rietkerk in februari de splinternieuwe schiet baan voor gemeente- en rijkspolitie. De zeer fraai geoutilleeerde Alphense schietbaan is de derde trainingsgelegenheid van deze omvang in Nederland. Sluis Minister N. Smit-Kroes opende in maart de nieu we uitwate ringssluis in Katwijk. De bouw ervan kostte ruim twintig miljoen gulden, negen miljoen gulden minder dan werd verwacht. De oude Kat- wijkse sluis da teerde uit de vorige eeuw. Slechts een ma quette herinnert er nog aan. PAGINA 6 Burgemeester Hazerswoude kreeg een nieuwe burgemeester. De heer J. van der Sluijs, tot dan toe in dienst van de gemeente Den Haag, volgde de heer J. ten Heuvelhof op. Hij kreeg van wet houder S. Fransen de ambtsketen omgehangen. ZATERDAG 2T DECEMBER 19f Abonnee De 25.000e kabelaansluiting van de CAI in de Bollenstreek was een feit. Mevrouw In 't Veld-Meulblok In Lisse was de gelukkige en ontving daarom uit handen van Caserna-direc- teur G. Deelman een kleurentelevisie. Klederdracht De Heilig Hartschool in Nieuwkoop vierde in januari haar 25-jarig bestaan. Voor die gelegenheid verschenen de kinderen op school in 'klederdracht' van 25 jaar geleden. Overlast Boze buurtbewoners blokkeerden in september de Prins Bern- hardlaan in Alphen aan den Rijn. Op deze wijze vroegen zij aan dacht voor de nijpende overlast in hun buurt waarvoor een sex- huis en een café verantwoordelijk zouden zijn. Het sexhuis werd 1 later door burgemeester M. Paats gesloten.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 24