Pernix haakt af Rhoon: het Bataafse Alma Ata fi^ldóc Somant Goed weekeinde voor Forescate DIOK klopt kampioenskandidaat Castricum 9? MAANDAG 24 DECEMBER 1984 PAGINA 22 Hoogcnboom beste darter KATWIJK Paul Hoogenboom is dit weekeinde winnaar ge worden van het door de Katwijkse dartclub Downstairs georgani seerde toernooi. Peter van de Linde werd twee de, Bert van de Bent en Gerard de Bruin eisten de derde en vierde plek voor zich op. Jos Vasen en Gerard Hoek, de win naars van vorig jaar, moesten dit keer met de ereplaatsen in de verlie zersronde genoegen ne men. Foreholte nadert koplopers LEIDEN Het dameshandbalteam van Plantenhoek Fore holte is koploopsters Kwiek en Odin tot op één punt gena derd. De Voorhoutsen versloegen hekkesluitster Enschede met 7-19. Zelfs het feit dat Foreholte Nel Geerlings miste, maakte maar weinig uit in Enschede. De fantasieloos opererende thuisploeg werd al in de eerste vijftien minuten op een ono verbrugbare achterstand van zes punten gezet, waarna Fo reholte het karwei geroutineerd afwerkte. Hannie Boskamp (8x) en Ellen Warmerdam (6x) waren het meest productief. In de afdeling kende het damesteam van Saturnus de nodige problemen met de reserves van OASE. Pas ver in de tweede helft konden de Leidsen afstand nemen. Northa-dames had den minder moeite met Hermes 2 (16-6), terwijl Fair Play weer op de goede weg is. getuige de 4-9 zege op VELO 3. De heren van MSV klopten HEC 2, HVV hield het Delftse EDH op afstand: 11-13. Foreholte verspeelde een 9-10 voor sprong; Northa verloor ruim van Kwiek Sport 2: 12-21. Oudjaarsloop LEIDEN Op oudjaarsdag houden VVSB en NSL traditie getrouw hun oudjaarsloop. Vanaf 9.30 uur kan ingeschre ven worden voor lopen over di verse afstanden. Om 11.00 uur gaan de lopers voor de 15 kilo meter weg, vijf minuten later gevolgd door de lopers over 2,5 en 7 kilometer. Voor iedereen is er na het volbrengen van de afstand een fraaie herinnering en voor de lopers over 15 kilo meter mogelijk een ereprijs en een uitslagenlijst. Het par koers bevindt zich rond ge meentelijk sportpark De Boek horst. Goalbalteams De Sleutels consolideren topposities LEIDEN De twee in de nationale competitie uitkomende goalbalteams van De Sleutels hebben hun topposities behouden. Het eerste team staat na drie wedstrijddagen derde, de reserves bezetten de tweede plek. In de tweede klasse startte het eerste team met een klapper tegen het Ermelose Devedo door met liefst 8-1 te winnen. Overmoedig geworden werden de Leidse goalballers door Amersfoort de pin op de neus gedrukt, maar konden puntenverlies nog net voorkomen (6-5). Tegen De Pe perbus uit Zwolle waren de mannen van Ruud Waayer extra gebrand op de overwinning omdat in de tweede competitieronde smadelijk van hen verloren werd. Nu echter maakte men geen fouten en wiste de schande met 3-1 uit. In het vierde duel van zaterdag stond koploper Blauw Wit als tegenstander op de mat. De Roosendaalers hadden nog geen punt hoeven af te staan, maar kwamen tegen een bijzonder gemotiveerd Sleutelsteam niet verder dan een gelijkspel: 3-3. Blijkbaar zakte de concentra tie door deze inspanningen en werd met 2-1 van concurrent Zeeland verloren waardoor de tweede plaats in de competitie weer uit handen gegeven werd. In de derde klase behaalde het tweede team uit vier wedstrijden even zoveel punten. Fides Pacta imponeert niet, maar wint wel LEIDEN De Leidse korfbaltop heeft de laatste volledige speeldag van 1984 met wisselend succes afgewerkt. Fides Pacta en De Danaïden boekte in vreemde omgeving duide lijke overwinningen, maar Pernix en TOP werden op nederlagen vergast. Op la ger niveau verloor ook Crescendo en dat ver speelde zo haar ongesla gen status, maar niet haar koppositie. Direct na rust (56) kwam Fi des Pacta definitief los van de Sperwers, dat door het typi sche Leidse verdedigen nau welijks op gang kwam. De fu sieclub schoot in zestien minu ten door naar 610, zonder overigens aanvallend te impo neren. Vervolgens kon zij op haar routine de partij tot een 911 triomf afhandelen. Met zes treffers werd Dick Onder water de beste schutter, maar ook Henny Piket (2), Robin Sommeling (2) en Patricia Gottmer toonde zich trefzeker. Pas in de tweede helft kwam Pernix in de topper tegen Stanfries op schot, met name wat haar tweede aanval be trof. De ploeg van Engel, spe lend zonder Peter Kuipers (stuitblessure), wist van 52 tot 99 terugte komen, maar raakte daarna weer twee doel punten achterop. Die achter stand bleek fataal, want de tensius (3) bepaalde de uitslag op 1413, nadat eerder Janne- ke Mulder (3), Carla Kuipers (2), Kees Brokaar (2), Erica Hardam, Geerten Breedveld en Daan Vreeken hadden ge scoord. „het leek werl of de spelers aan het skiën waren", mopper de Hans van Huis van De Da naïden over de gladde speel- vloer, waarop Rozenburg par tij werd gegeven. De oefen- meester korv echter tevreden zijn over het spel van zijn dis cipelen, omdat die via 25 (rust) naar een knappe 711 slalomden. De benodigde goals kwamen uit handen van Cees Christiaanse (4), Eric Peters (3), Leon Brouwers (2) en El len Ephraïm en Frans Brand. Gebrek aan routine en geluk hielden TOP van een gelijk spel tegen Swift (M), dat nu met- 1214 fortuinlijk zege vierde. De thuisclub kwam via Hans Oudshoorn (4), Stella van der Zaag (3), Gerco Lan- gelaan (3), Sjoerd van der Klaauw en invaller Gert Jan Natzijl na 912 tot 1212 te rug, met nog twee minuten te gaan. Een gemiste droomkans bij 1213 werd fataal, aange zien de Zeeuwen aan de ande re kant wel de rust bezaten om zo'n kans af te maken. Geruime tijd kon Ons Eiland bij GKV (G) niet in haar spel komen, mede door het warrige arbitrale optreden. Het Leidse achttal raakte er na rust (73) wel beter in, maar kon de Gorkummers net niet meer achterhalen: 109. In de in haalrace hadden Rob Hassel- bach 63), Patrick Verra (2), Barrie van Duyn, Anja Ou- werkerk, René Arnoldus en Jan Boon zich nog kunnen on derscheiden. Opnieuw behield Velocitas haar kalmte op het moment, dat het er tegen Oranje Nassau op aankwam. De acht van l'Ami verspeelde bijna haar 2voorsprong, maar uit het rondspelen forceerde Jeroen van Driel de beslissing: 79. De aanvoerder liet tweemaal de bal door de mand rollen, iets wat Marjolein Zaagman (3), Ron Goudsmit (3) en Aad van Poelgeest hem nadeden. Goede wil kon De Algemene en KVR niet ontzegd worden, maar hun treffen bleef na 44 wel een kwartier gespeend van enige hoogtepunten. Het was Enrico mud, goed voor twee treffers, die de impasse doorbrak (54), maar de be zoekers trokken nog aan het kortste eind. Bert Molloy (2) en Martin Filippo zorgden voor de andere goals, die het 56 verlies niet konden goed maken. Te weinig beweging verlamde de aanval van Fiks dusdanig, dat er tegen ODO (M) een punt verspeeld werd. De Oegstgeestenaren lieten er 4 0 door glippen (45) en later ook nog eens 10—8. Het gevolg was, dat goals van Diederick van Veen (3), Robert van der Kraan, Theo Vreeken, Nico van Weizen (allen 2x) en San dra van Gelderen niet meer dan 1010 opleverden. Binnen een half uur was Tem po door IJsselvogels in kanslo ze positie geschoten, getuige de 93 tussenstand. Invaller Jaap Wielinga scoorde in acht minuten speeltijd een opmer kelijke hattrick, maar dat tel de nauwelijks in de 1711 eindstand. Bert Jan van Weer- en (5), Ellen de Nijs, Bob Berg- shoeff en Ernst van Hooidonk namen de overige doelpunten voor hun rekening. Overhaastig joeg Crescendo bij 87 tegen Ter Gouw naar de bevrijdende negende tref fer, maar die viel twee minu ten voor tijd in haar eigen ver dediging: 89. Wijnand A1-. berts benutte drie strafworpen, terwijl voorts Joke Geyer (2), Marlies Brouwer, Alphons Cornelissen en John Huigsloot de kansen afmaakten voor die fatale slotfase. Even raakte Fluks in de ver drukking, toen Voltreffers na 388 haar naam eindelijk eer aandeed met drie doelpunten op rij. De Noordwijkers, met de scorende Kees Zwanenburg 63), Ada van der Meulen (2), Marleen (2), Dorith en Anne Pas schier, Aad van Drongelen en Tjaard Sijpkes, herpakten zich bijtijds en wonnen met 7- 11 alsnog ruim. Met een protest hoopt KNS nog wat te doen aan de 10-12 nederlaag tegen WION, aange zien drie minuten blessuretijd niet uitgespeeld werden. De enige troost kwam nu nog voort uit de doelpunten van Peter Zitman (3), Liesbeth Kok (2), Ruud Ligtvoet (2), Trudy Blansjaar, Heieen van der Nat en Hans Kooien. Michel van Gent LEIDEN Voor de ploegen van Forescate was het een goed weekeinde: de heren en de dames verzamelden vier punten in de de beide wedstrijden. De heren van Noordwijk behaalden in de tweede klasse de eerste zege door Rijswijk met 5-4 te klop pen. Forescate begon slecht tegen Cartouche en liet zich op een 2-0 achterstand zetten. Een aanscherpen van de mandekking en be ter vrijlopen van de aanval gaf Forescate weer adem. Via drie strafcorners, benut door Jelmer Siersema en Rik Maas, kwam de ploeg nog voor rust op een voorsprong. Na de pauze scoorde de ploeg uit Voorburg nog wel de gelijkmaker, maar een strafbal en een strafcorner van Jelmer Siersema leverde uiteindelijk toch een verdiende 5-3 zege op voor de ploeg van coach Seelen. Te gen Noordwijk liep het beter met Forescate, een hoog tempo en een geconcentreerde defensie leverde een ruime 8-3 overwin ning op voor de Voorschotenaren. De strafcorners zorgden weer voor een groot deel van de score, voor Forescate verzilverden Jelmer Siersema en Rik Maas er vijf, voor Noordwijk haalde Ralf Wisbrun twee uit twee. Velddoelpunten kwamen in het Voorschotense kamp op naam van Piet Hein Goossens en Derk Jaap Engelen, terwijl Michiel Amoldi dit aan Noordwijkse zijde deed. In zijn andere partij tegen Rijswijk bleef Noordwijk wel aan de positieve kant van de score. 5-4 winst. De score had een vreemd verloop, een 2-0 achterstand werd nog voor rust door Rik Moorman teniet gedaan. Na de helftenwisseling tilden Ralf Wisbrun, Kees Vermaas en Michiel Arnolde de score naar 5-2. In de laatste minuten lieten de Noordwijkers Rijswijk nog vlak bij komen tot 5-4. De eerste punten in de tweede klasse gaf Noordwijk echter niet meer uit handen. De dames van Forescate hadden tegen Alphen en Pijnacker ge rekend op twee zeges, dat liep echter wat stroever dan ver wacht. De partij tegen Alphen liep alleen in de eerste helft moeizaam. Hoewel de ploeg van Bob Reitsma ging rusten met een 3-2 voorsprong, was er nog niet echt sprake van een over wicht Goalie Petra Vingerhoed moest daar ook nog een strafbal voor keren. Na de pauze kwam het technisch overwicht van de Voorschotenaren wel in de score tot uitdrukking. De verdedi ging hielden zij goed op slot en de aanval bouwde de voorsprong uit naar een veilige 5-2 marge. Topscoorster in deze wedstrijd was voor Forescate Carolien Blok met drie treffers. Tegen Pijn acker opende Forescate binnen de minuut met een strafcorner van Carolien Blok de score. Vervolgens nam de ploeg het waar schijnlijk te makkelijk op en zag zich bij de rust met een 5-1 achterstand geconfronteerd. Geschrokken trok de ploeg in de de tweede helft zeer fel van leer. Twee strafcorners van Carolien Blok trokken de stand naar 3-5. Deze inzet bleef Forescate vol houden, hetgeen ze in staat stelde in de laatste twee minuten van de wedstrijd nog drie maal te scoren, met de winnende tref fer tien seconden voor tijd. Een 6-5 overwinning die uiteindelijk verdiend was, al was het alleen maar voor de schitterend ge speelde tweede helft. Joop Fles troeft Castri- cum- international John Damme af in de line- out. DIOK- ploegmakker Ronald Ver meer (links) ziet toe. LEIDEN Het moreel van DIOK is weer gesterkt. Want na de in het begin van deze maand geleden nederlagen te gen zwakkere broeders trok ken de geelblauwen gisteren tegen koploper Castricum weer geweldig bij. Deze sterke kampioens-pretendent werd met 3-0 verslagen. Leken de Leidenaars de afge lopen weken ten prooi te val len aan twijfels en wanverto ningen, nu was er plotseling de zeer bevredigende ople ving. Tegen het negentig mi nuten durende geweld van de Duinranders beet DIOK weer eens ouderwets van zich af Op hartverwarmende wijze stal het Leidse rugbyteam de show tegen een opponent die eveneens bereid was voor elke meter grond bikkelhard te strijden. Castricum dat tot dusver slechts één wedstrijd verloren had blonk uit in technisch en fraai rugby en speelde spijker hard. De Morsbewoners pak ten hun tegenstander echter vroegtijdig aan waardoor de defensie met aan het hoofd Ab Huisman menig Noordhol landse aanval met succes kon afslaan en soms zelf tot een counter kon overgaan. Het bleef de gehele wedstrijd door dan ook uitermate boeiend en het talrijke publiek heeft van deze faire pot zeer genoten. Met grote inzet werd aan beide kanten gestreden; er werd geen moment gas terug geno men. Ook niet nadat Ab Huis man de penalty-kick had ver zilverd in de dertigste speelmi nuut. (3-0). Vooral in de line-outs viel het uitstekende spel op van inval ler Joop Fles die zijn directe tegenstrever, de international John Damme, geen enkele mogelijkheid liet om tot ge vaarlijke akties te komen. Ter wijl in de frontlinie het 'OK-pack steeds in een lijf- aan-lijf-strijd was door het uit stekend functioneren van scrumhalf Jan de Mul. Vooral deze speler heeft met steun van de geroutineerde Pieter Corver en Dick Altink het zelfvertrouwen van de geel- blauwe ploeg goed opgevijzeld. In de laatste tien minuten kreeg Castricum nog een vier tal uitstekende kansen op een push-over-try na een vijf yards kick, maar het DIOK- blok was zo gebrand op de overwinning dat het de Duin randers elke poging daartoe resoluut ontnam. DIOK had zichzelf gerevancheerd LEIDEN Wat Alma Ata voor de schaatsers is, is Rhoon voor de wegatle- ten van Bataven. Werden er in vorige jaren al snelle tijden gescoord op de jaar lijkse „15 kilometer", dit keer overtrof zowel het aantal deelnemers als de gelopen tijden alle ver wachtingen. Als snelste Bataaf kwam Ben Kerk vliet te voorschijn die ruim anderhalve minuut van zijn record afliep. In het begin zat Henk van de Oever echter ver voor. Van de Oever had in eerste instantie niet de intentie de volledige wedstrijd uit te lopen, waar door hij erg snel vertrok. „Het ging lekker en ik ben maar doorgegaan", aldus een van de snelste Kat wijkers. Van de Oever kwam dus iets terug van zijn hoge aanvangstempo, maar hoefde aan de streep niet te constateren dat zijn start te voorbarig was geweest. Met een tijd van 48.29 minuten werd hij derde Bataaf achter Kerkvliet (die met 48.13 minu ten de tweede tijd in de ge schiedenis van zijn club no teerde) en de verrassend sterk lopende Henk Ravensbergen. Achter Kerkvliet finishte een groep van zeven man binnen 20 seconden en Ravensbergen nam daarin de vierde stek voor zijn rekening met een tijd van 48.23 minuten. Achter het groepje met de drie Bataven noteerde NSL-er Vic Zonne veld een goede 25e plaats (op slechts 1 minuut van de num mer 10) met een tijd van 48.55 minuten, waarmee hij vijfde veteraan werd. Onder de 43 atleten die binnen 50 minuten over de streep kwamen schaarde zich ook Jaap Dui venvoorde met zijn tijd van 49.38 minuten. Ton van den Berg redde het net niet. De ge hele wedstrijd door met Jan Schijf oplopend versnelde hij ruim een kilometer voor de streep, maar kreeg last van een contactlens en moest gas terug nemen. Met zijn tijd van 50.17 minuten was de als 50e arriverende Van den Berg toch uitermate tevreden: „De bedoeling was onder de 51 mi nuten te komen en dat is aar dig gelukt en zo blijft er nog wat te verbeteren ook". Jan Schijf eindigde op drie secon den achter Van den Berg en bleef daarmee Rob Klooster man en Willem Ravensbergen maar ternauwernood voor. Kloosterman bleek uit een groep van ruim 15 lopers over de tweede sprint te beschik ken en kwam in 50.31 minuten over de streep, gevolgd op drie seconden door Ravensbergen, die tweede veteraan 2 werd op liefst 2.33 minuut achter de ab solute alleenheerser in deze der gisl ke kot is c oli< bei leeftijdsklasse Piet van Al/' nel phen. Henk Verboofi en Pete^l °P Hoogenboom plaatsten zichj ter met tijden van 51.18 en 51.54 1 du minuten nog bij de eerste hoty- prj derd. Bertus Kerkvliet (52.49), Ron Bruins (53.25), Simon p Krol (53.33), Jan Berg (53.42) en Ignas van de Meer (53.44 minuten) konden met ruime 0P! verbeteringen van hun per- ter soonlijke records (Berg zelfs me ruim zes minuten) tevreden vai uit Rhoon vertrekken. Snelste, voi Bataven dame werd Ineke van loc Kempen die na 1.03.40 uu( rui over de streep ging. ph mi Vlietloop De door AV Holland georgani- yc seerde Vlietloop was over het ve geheel minder geslaagd dan jaf vorig jaar, maar op het hoofd- J nummer, de halve marathon, waren nu liefst 400 man aan- wezig: een ongekend aantal. Winnaar werd de „eigen"k? Theo van der Veer in 1.08.13 dit uur die aan nummer twee, de Haarlemmer Piet Fris, een ge-1 15' ducht tegenstander (1.08.20; tw uur) had. Achter hen voerden Ton Teepe en V&LTC-olubge- zo noot Martin Wolkenberg een verbeten gevecht wat met het kleinst mogelijke verschil door Teepe gewonnen werd (1.09.56 tegen 1.09.57 uur). John de Boer werd snelste Bataaf met een tijd van 1.10.07 uur, daar- D< mee bijna drie minuten voor- va blijvend op Harry Versteegen en Guus Sloos (1.12.58 en 1.13.11 uur). William Heems kerk voerde een contingent NSL lopers aan met een tijd j/( van 1.14.42 uur. Nico Plaatzer, j-j ge K Toernooi TOP SASSENHEIM De Sassen- heimse korfbalvereniging TOP houdt Tweede Kerstdag weer het traditionele Kerst toernooi. Hoewel de club min der inschrijvingen ontving dan vorig jaar, kon toch weer een aantrekkelijk programma worden samengesteld. De deelnemende ploegen Fiks, HKV, Koog Zaandijk en TOP 1 en 2 komen van 12.00 uur tot 17.00 uur in actie in Sporthal De Wasbeek. (NSL) bleef met 1.16.04 uur ook nog voor de tweede Hol land man Vic Geelen die met 1.17.12 de aanvoerder was van een „kudde" clubgenoten. Hans van de Vijver volgde op de voet met 1.17.39 en ook Dré de Wit en Ruud Bouter zaten Geelen op de hielen (1.17.50 ep 1.17.55 uur). NSL-er Nico Smit worstelde zich daar nog tussen met 1.17.42 uur. Snelste dame werd de Zoetermeerse Ciska van Velzen (1.24.46 uur) die Holland dame Willy Don (1.33.12) ruim voor bleef. Snel ste veteraan werd de winnaar van de Schipholloop Henk Bronswijk die liet zien ook op kortere afstanden uit de voe ten te kunnen met 1.11.12 uur. Beste veteraan 2 werd de in Voorschoten wonende distrikt- spenningmeester Jan Schikhof in 1.26.36 uur. Linschoten In Linschoten won Kees van j w Klink voor de vierde maal de tien kilometer wedstrijd in de snelste tijd die hij in alle edi ties nodig had: 33.07 minuten. De halve marathon werd we derom een succes voor Aart Stigter die ook al de snelste tijd tot nu toe noteerde en mét 1.05.07 uur ruim een minuut voorsprong had op Kees Kraayeveld en broer Rut. Op de vijf kilometer won ook al weer in een recordtijd en ook net als vorig jaar Marian van Klink. Die recordtijd kwam mede door het sterke optreden van clubgenote Corry Heems kerk, die tot de vierde kilome ter het damesveld aanvoerde. Uiteindelijk won Van Klink in 19.25 minuten. Bij de heren over vijf kilometer ging wel een overwinning naar Oude Wetering. Jos Heemskerk won in een uitstekende 16.47 minu- GERT VELTHUIZEN

Leidse Courant | 1984 | | pagina 22