Cyprus-Nederland voor mij n topper Surprise van volleyballers RENE VAN DER GUP: voetballerlei sportuitslagen QeidóeQowumt ZATERDAG 22 DECEMBER 1984 PAGINA Sport op tv Nederlands, 23.10- uur. .xfrl op Zaterdag. (litsland 1, 11.55 uur Skiën (af- jaling heren). (uitstand 1, 18.05 uur: Die ^ortschau. [uitstand 2, 21.55 uur: Das Ak- uelle Sportstudio. |BC 1, 13.15 uur: Grandstand. rV, 13.15 uur: World of sport. )ky Channel, 13.00 uur: IJshoc- Uy Edmonton-Pittsburgh. |ky Channel, 14.00 uur: Thrill- jiaker sport jky Channel, 23.00 uur: Ameri cans worstelen. fORGEN lederland 2, 19.00 uur: Studio (port met o.a. samenvating betbal-interland Cyprus-Neder- tnd jelgië Nederlands, 15.15 uur (asketbal Maccabi-Merksem. lelgië Nederlands, 20.05 uur (portweekend. lelgië Frans, 18.45 uur: Sport, (uitstand 1, 18.43 uur: Die (portschau. (uitsland 2, 17.22 uur: Die (port-Reportage. (uitsland 3, 19.00 uur: Sport im frv, 14.30 uur: The big match |ky Channel, 12.00 uur: Ameri can football Arizona-UCLA, (ky Channel, 13.55 uur: Ameri cans worstelen. leroering lijft in aardesport- rereld IN HAAG De leden van zogenoemde Voorlopige mmissie Sectorfonds (VCS) eten opstappen, omdat zij aanzien van de draf- en isport ernstig hebben ge- iaad. Dat staat in een giste- gepubliceerde motie van Adviescommissie Draf- en nsport, waarin alle geledin- uit dat deel van de paar- isportwereld zijn vertegen- irdigd. Deze instantie heeft standpunt kenbaar ge- akt aan het verantwoorde- ie Ministerie van Landbouw Visserij. De VCS is een ir de minister benoemd or- dat zich bezig houdt met •rstructuring van en geld- leling binnen de draf- en lortwereld. 'l\L° 5 z ening van de Adviescom- vloeit voort uit de one- 1 die verschillende bestuurders in en rond Stichting Nederlandse f- en Rensport (NDR) met hebben. Volgens rdvoerder Leen Rijkers Èeinen van de NDR heeft de mmissie Sectorfonds zonder overleg de leiding van de op zich genomen. Dat ge- 'e vorige week, toen de «rderheid van het oude )R-bestuur opstapte, omdat zich voelde beknot in de gelijkse werkzaamheden, gin deze week ontsloeg het terim-bestuur van de NDR, nder daarvoor een reden te ven, algemeen secretaris erners, de enige overgeble- ,oude" bestuurder. Het rsoneel van de NDR rea- erde hier woedend op. Adviescommissie Draf- en insport heeft door deze ont- kkelingen geen vertrouwen per in de leden van de sec- rfonds-groep. „Door de dub- Ifunctie van de bestuurders n de NDR geen zelfstandig leid meer voeren", stelt de >tie. „Bovendien heeft de lorlopige Commissie onze viezen niet of nauwelijks in nmerking genomen. De toe- mst van de draf- en ren- ort loopt gevaar". Ex-vrouw wil geld van Ali NORRISTOWN De 28-jarige Aaigha Ali, de derde vrouxv van de vroegere wereldkampioen boksen in het zwaargewicht Muhammad Ali, heeft bij de rechtbank in Montgomery wegens het uiblijvcn van alimentatie een eis ingediend van twee i 'iljoen dollar (ongeveer 6,8 miljoen gulden). Ze verlangt dat bedrag om in haar ei gen onderhoud te kunnen voorzien en dat van haar tienjarige dochter Khalia. De eis wordt kracht bijgezet door een verklaring, dat Ali bij het huwelijk, dat in 1975 in een trainingskamp Deer Lake volgens de moslem-gebruiken werd gesloten, heeft beloofd voor vrouw en kind te zullen zorgen tot hun dood. Het paar ging in 1980 uiteen. Ali diende onlangs zelf ook een eis tot uitbetaling van smartegeld van 50 miljoen dollar in wegens het feit. dat hem tijdens zijn actieve loopbaan tijdelijk de wereldtitel werd ontnomen. PEC Zwolle voor rechter gedaagd AMSTERDAM De Stichting Bevor dering Prestatiesport Amsterdam (SBPA) heeft voetbalvereniging PEC Zwolle voor de rechter gedaagd. De ci viele procedure is volgens SBPA, die een voetbalschool in Amsterdam heeft opgericht, een gevolg van de weigering van de Zwolse eredivisieclub een af koopsom te betalen voor oefenmeester Co Adriaanse. Adriaanse trad aan het begin van het seizoen voor twee jaar in dienst bij PEC. terwijl hij zich in april contractueel als hoofdtrainer aan de SBPA verplichtte, met in die verbinte nis een boeteclausule voor het geval hij zou worden weggekocht. Dieven slaan slag bij Pele SANTOS Het huis van de vroegere voetbalster Pele. dat in de buurt van de Braziliaanse stad Santos ligt. is donderdag door twee bewapende mannen over vallen. Het tweetal overrompelde de huisbewaarder en laadden een koffer vol met spullen, onder meer herinneringen aan Pele's rijke voetballoopbaan. De dieven verdwenen met de buit in de auto van Pele's vader. De con cierge vertelde de politie, dat hij machteloos stond tegenover de twee met revolvers bewapende bandieten. De vroegere voetbal held verbleef tijdens de overval in Rio de Janeiro. Yep Kramer nog niet in actie OUDESCHOOT Yep Kramer, die begin novem ber een hernia-operatie onderging, heeft de hoop opgegeven dat hij dit schaatseizoen nog grote wed strijden kan rijden. Veertien dagen geleden verscheen de Fries, wiens revalidatieproces intensief wordt begeleid door fy siotherapeut en oud-sprinter Jos Valentijn, onver wacht al weer op het ijs. „Alles ging goed. Ik begon er zelfs aan te denken dat ik nog zou kunnen mee doen aan het Nederlands Kampioenschap, op 2 en 3 februari in Alkmaar", aldus Yep Kramer, die de af gelopen week herhaaldelijk het advies heeft gekre gen zijn terugkeer niet te forceren. Kramer: „In middels zit er geen progressie meer in. Het schaat sen is me behoorlijk tegengevallen. Vooral het diep zitten is een probleem. Ik kan het hooguit tien rondjes volhouden. Ik ben er nog lang niet. Mis schien kan ik aan het einde van het seizoen nog wat kleine wedstrijden rijden, maar de grote kan ik wel vergeten". Best met Kerst in politiecel LONDEN De voormalige voetbalvir tuoos George Best heeft in hoger beroep geen mededogen gekregen van de Londen- se rechter en hoorde andermaal twaalf we ken gevangenisstraf tegen zich eisen we gens rijden onder invloed, belediging van een politie-ambtenaar en het geen gevolg geven aan een dagvaarding. De dagen van weleer, waarin Best uitgroeide tot een aan beden vedette bij Manchester United en te vens beroemd werd als ongekunsteld le vensgenieter. lijken daarmee voorgoed voorbij. De voormalige Noordierse interna tional. ongeschoren en totaal verslagen, werd na de zitting over gebracht naar de Pentonville gevangenis, waar hii met Kerst in de cel zijn zonden kan overdenken. NICOSIA René van der Gijp voelt zich in de Ne derlands elftalgroep pri ma op z'n gemak. Dat was zo na aankomst van Oran je in Nicosia, waar morgen tegen Cyprus moet wor den aangetreden. Dat was eerder in de week zo in het trainingskamp op Pa pendal. Zelfs zonder z'n videorecorder en z'n Deense dog. Collega's van hem hadden zich wel eens zuchtend afgevraagd wat het nut is van een derge lijk meerdaags samenzijn, maar de aanvaller van PSV (niet bepaald het prototype van het „groepsdier") zweert bij trainingskampen. Zijn uitleg: „Als ik daar 's morgens mijn ogen opendeed, zat ik onmiddellijk tegen die kop van Wijnstekers aan te kijken. „Wijnstekers?" dacht ik dan. „O ja, we moeten zon dag tegen Cyprus voetballen". Thuis word ik wakker en is het eerste dat ik denk: ik moet de hond uitlaten. Voel je het verschil? In zo'n trainings kamp ben je van 's morgens tot 's avonds met de wedstrijd bezig. En dat is voor een fi guur als ik wel prettig". Inmiddels heeft Rinus Michels hardop nagedacht over de in terland op Cyprus. „Drie of vier aanvallers, het maakt op zich niet zoveel uit. Als er maar gedisciplineerd gevoet bald wordt en als ze de zaak voorin maar breed houden". Vrij vertaald: de vleugelspit sen moeten aan het lijntje blij ven, moeten zich in dienst stellen van het elftal. René van der Gijp, rechtsbuiten van origine, heeft afgelopen zon dag tegen Ajax laten zien dat hij een dergelijke opdracht kan uitvoeren, dat hij discipli ne in Zijn spel kón leggen. Voor velen onder de 30.000 toeschouwers kwam dat als een volslagen verrassing. Van der Gijp, zo heet het in de volksmond, doet soms aardige dingen met de bal, maakt ook Rinus Michels onderhield zich gisteren vlak voor het vertrek op Schiphol nog even ongedwongen met een aantal spelers. Van links naar rechts Michel Valke, Peter Houtman, Mario Been en Ernie Brandts. wel eens een doelpunt, maar je wint nooit de oorlog met hem, omdat hij meer van het leven, dan van topsport houdt. De realiteit is op de drempel van 1985 duidelijk anders. René van der Gijp heeft het leven nog steeds intens lief en in wedstrijden tegen NAC en PEC Zwolle wil hij nog wel eens met z'n gedachten elders vertoeven, maar zodra alle ogen op hem zijn gericht laat hij zien wat hij kan. In het Ne derlands elftal, met Lokeren in de wedstrijden tegen Stan daard Luik en Anderlecht en met PSV in de topper tegen Ajax. Op Cyprus zal morgen de en tourage niet indrukwekkend zijn. De tegenstander zal nog minder voorstellen dan NAC. Kortom: geen omstandighe den, die de motivatie van René van der Gijp aanwakke ren. „Toch", brengt de nieuw bakken PSV'er daar tegenin: „gaat het hier om een wed strijd van Oranje en dat inspi reert op zich al voldoende". „Mijn oma leest de hele week verhalen over die wedstrijd en denkt: Hé, René moet zondag voetballen. Ik weet dat ze me volgt, evenals mijn ouders en de buurvrouw. Dat is toch wel even iets anders dan die pot tegen PEC Zwolle. Voor mij is Cyprus-Nederland een topper. En in topwedstrijden vallen de zeurpieten af. Als ik met PSV tegen Go Ahead Eagles slecht speel, staat er op maandag in de krant: „Van der Gijp was niet in de wedstrijd", maar er wordt verder geen punt van gemaakt. Speel ik tegen Ajax of tegen Cyprus slecht, dan word ik met de grond gelijk gemaakt". Als broodvoetballer van Loke ren stapte René van der Gijp voor een wedstrijd tegen Kort- rijk de kleedkamer uit, bekeek zijn tegenstanders en mompel de tegen zijn medespelers: „Hé, ik dacht dat de jongens van Winterslag in andere shirts voetbalden". Het is één van de opmerkingen die aan zijn verblijf in Belgie een vroegtijdig eind hebben ge maakt „Op het laatst vielen ze er zelfs over als ik met een ba naan op de training kwam. De situatie was echt niet langer houdbaar", blikt de internatio nal terug. Bij PSV heeft hij het naar zijn zin. „De groep heeft me redelijk goed opgevangen, en na de training wordt er re gelmatig gebak gegeten, dus ik heb niets te klagen". Van der Gijp heeft zich voor acht maanden aan de Eindhovense club gebonden en vindt dat een prima tijdsduur. „Ik ben geen jongen die lang aan een contract gebonden moet zijn". In Belgie zegt Van der Gijp op voetbaltechnisch gebied niets te hebben geleerd. „Ik ben al leen fysiek sterker geworden Het gelijk van die stelling heeft Ajax- verdediger Sonny Silooy afgelopen zondag aan den lijve ondervonden. Op weg naar zijn tweede en PSV's derde doelpunt deelde René van der Gijp zo'n indrukwek kende schouderduw uit, dat de Ajacied een paar meter ver derop in gestrekte houding tot stilstand kwam. „Ik begrijp niet waarom Silooy een poging deed om de bal te spelen. Hij had veel beter mij omver kun nen kegelen. Ik zag hem ko men, hield even in en ving hem op met m'n schouder Was wel een leuk gezicht hè. om die jongen zo door de lucht te zien vliegen". Van der Gijps benadering blijft speels, los bandig bijna. „Ik zou het hele maal niet erg gevonden heb ben als Vanenburg op Cyprus op mijn plaats had gespeeld", is een opmerking die hem te kent. Grotere tegenstellingen zijn nauwelijks denkbaar tussen van der Gijp en clubgenoot Ernie Brandts, ook uitblinker in de botsing afgelopen zondag in Amsterdam. Brandts speelt uitsluitend voor het elftal. Met Brandts, die de besprekingen over een transfer naar Man chester United tot na het sei zoen heeft uitgesteld, ook om dat het financieel aantrekke lijker voor hem zal kunnen zijn, kan binnen een team ge schoven worden. Tegen Cy prus zal hij vrijwel zeker gere geld naast Houtman in de spits opduiken. Hij deed dat ook in de oefenwedstrijdjes tegen amateurploegen van afgelopen week. Het waren tegenstan ders die niet echt vergelijk baar zijn met het nationale elf tal van Cyprus, maar zijn vijf doelpunten en zeven beslissen de passes bewijzen de waarde van Brandts' lengte en inzet tegen een verdedigend elftal. BERT DIJKSTRA HAARLEM Het Nederlandse volleybalteam heeft gisteravond in Haarlem verrassend Zuid-Korea met 3-1 verslagen. Het Aziatische team was bij de Olympische Spelen van Los Angeles nog als vijfde geëindigd. In de openingswedstrijd zegevierde Cuba met 3-0 over West- Duitsland. Het zag er in de eerste set niet naar uit dat het Nederlandse team. dat aantrad zonder de spelers van Martinus. voor een ver rassing zou zorgen. De Zuidkoreanen, die slechts één speler uit de ploeg die in Los Angeles had gespeeld in de basis telden, startten sterk De Aziaten kregen daarbij veel hulp van de Ne-" derlandse verdediging. Buiten Clardey en Van de Velden slaag de niemand erin een juiste pass af te leveren Op die manier was het ook voor de absolute uitblinker van het duel. spelverdeler Raterink, nauwelijks mogelijk een goede aanval op te zetten Toen het opvangen van de opslag in de tweede set beter ging. kreeg ook de aanval gestalte. Bijna alle spelers konden op de vaak perfecte aanvalsopzet van Raterink scoren. Na de opmerkelijke winst van de tweede set, zakte het Neder landse team in het begin van de derde wat weg. Het ontbrak met name aan precisie in de service-opvang Daardoor was het voor Raterink niet mogelijk de aanval goed op te zetten Een time-out van bondscoach Trompetter op 4-7 gaf de noodzakelij ke wijziging in het Nederlandse spel te zien. Met snelle aanval len en beter verdedigen kwam het team terug en bij 11-10 stond de ploeg voor het eerst op voorsprong. Tot grote vreugde van het in onverwacht grote geulen opgekomen publiek, werd ook de derde set een prooi voor Oranje. In het vierde speldeel kwam het Zuidkoreaanse team er niet aan te pas. Zonder de wereldberoemde spelverdeler Kim bleek er van het gevaarlijke spel van de Aziaten niet veel meer over Met 15-5 behaalde het Nederlandse team zijn eerste belangrijke zege De Nederlandse dames verloren in een toernooi te Nurtingen met 3-0 van West-Duitsland. De setstanden waren 6-15, 7-15. 7-15. In het zelfde toernooi won Cuba met 3-0 (15-10, 15-13, 15-7) van Zuid-Korea. Onderscheiding voor Magath Toen Hamburger SV onlangs voor de UEFA Cup speelde tegen Inter in Milaan, ont ving Felix Magath vlak na de laatste training voor de wed strijd een gouden medaille. De aanvoerder van de West- duitse ploeg kreeg deze on derscheiding voor het ver richten één van de beste sportieve prestaties van de laatste tien jaar. Die prestatie bestond volgens degenen, die de prijs toekenden, uit het maken van het enige doel punt in de finale van de strijd om de Europa Cup I in mei 1983 in Athene. In deze wedstrijd versloeg HSV door toedoen van Magath Juven- tus met 1-0. De mensen, die de prijs aan de binnenkort manager van HSV wordende Magath toekenden, bleken journalisten, die een ontzet tende haat hebben tegen Ju- ventus. Magath vond zijn prijs een beetje eigenaardig. Italiaanse serie ten einde Inter Milaan maakte door de winst van 1-0 op Hamburger SV in de strijd om de UEFA Cup een einde aan een op merkelijke serie. Het was na melijk nog nooit voorgeko men, dat een onder leiding van Ernst Happel staande ploeg had verloren van een Italiaanse club in Europees bekervoetbal. In 1969 immers trainde Happel Feyenoord, dat in de Europa Cup I AC Milan uitschakelde. In 1977 werkte de Oostenrijker bij FC Brugge, dat AS Roma en AC Milan elimineerde voor de strijd om de UEFA Cup. Een jaar later werd Ju vent us in de halve finale van de Eu ropa Cup I het slachtoffer van het FC Brugge van Hap pel. Napoli werd in het sei zoen 1979-1980 het slachtof fer van Standard Luik, dat toen Happel als trainer had. Het laatste grote succes tegen een Italiaanse club boekte Happel met HSV in 1983, hetgeen tevens een Europa Cup I opleverde. Toen ver sloeg HSV Juventus met 1-0. Ook op het WK van 1978 was Happel trainer van een ploeg, die Italiaanse tegen stand het hoofd kon bieden. Toen won het Nederlands elftal in de halve finale met 2-1 van Italië. De Sisti wil geen adviseur Giancarlo de Sisti heeft zijn functie van trainer/coach van Fiorentina neergelegd. Dit deed hij naar aanleiSing van de beslissing van het be stuur van de club uit Floren ce om de vroegere bonds coach Ferruccio Valcareggi aan te stellen als adviseur. Bovendien had De Sisti lucht gekregen van berichten, dat Fiorentina pogingen zou doen om Ernst Happel met ingang van het nieuwe sei zoen te contracteren. Gün- Felix Magath: „Eigenaardig". ther Netzer heeft daarop al verklaard dat de pogingen van HSV om Happel te be houden daardoor wel erg moeilijk zijn geworden. Na het vertrek van De Sisti bij Fiorentina werd Valcareggi aangesteld als eerste techni sche man. Op de vraag van journalisten of hij met zijn 66 jaar niet wat oud is voor een trainer, antwoordde Valca reggi: ..Wat is dat nu voor onzin. President Pertini is nota bene twintig jaar ouder dan ik. Stelt u hem die vraag ook wel eens?" Van Kraay: pech in Zwitserland Adri van Kraay, oud-speler van Oranje en PSV, wordt in zijn loopbaan als voetballer bij FC Basel door pech ach tervolgd. Aan het begin van het seizoen scheurde hij zijn kniebanden, waarna een ui termate moeizame en langdu rige periode van herstel volg de. Toen hij zijn rentree vier de, was hij nog niet fit ge noeg en viel roemloos uit. Sindsdien is hij zich nog uit sluitend gaan bezig houden met zijn conditie. Bovendien heeft Van Kraay de pech, dat trainer Ernst Künecke, met wie hij van het Belgische Waterschei overstapte naar Bazel, wegens gebrek aan goede resultaten ruim een maand geleden is ontslagen. Daarom riep het Zwitserse sportblad „Sport" Van Kraay uit tot Pechvogel van het jaar 1984. Nieuwe ontdekking belastingdienst De Belgische onderzoeks rechter Guy Bellemans gaat nog steeds door met het speu ren naar nalatigheden van Belgische voetballers inzake hun belastingaangiften. Zo kunnen de 22 spelers die in 1982 deel uitmaakten van de Belgische selectie op het WK in Spanje en bondscoach Guy Thys binnenkort een forse navordering verwachten van de Belgische belastingdienst. Bellemans heeft immers ont dekt dat de Belgische voet balbond alle spelers een pre mie van ruim 3.000 gulden heeft uitgekeerd en niets daarvan heeft opgegeven aan de belastingdienst. In ver band hiermee is Albert Roos- sens, secretaris van de KNBB, vijf uur lang door Bellemans verhoord. Boven dien werd zijn huis geheel doorzocht. Van de spelers moesten Wilfried van Moer, de reeds geslachtofferde Eric Gerets, Francois Vanderelst, Theo Custers en Maurice De- Van Kraay: Zwitsers pechvo gel 1984. schrijver een verhoor onder gaan. Loting Europa Cup redt Super Cup Dank zij het feit. dat het lot Liverpool niet koppelde aan Juventus voor de kwartfinale van de strijd om de Europa Cup I is de strijd om de Su per Cup 1984 toch nog gered. Beide clubs voelden er niets voor om tegen elkaar te spe len voor deze cup, als zij el kaar in het komende voor jaar ook zouden treffen in de kwartfinales voor de Europa Cup I Daar Liverpool in dat kader Austria Wien en Ju ventus Sparta Praag ontmoet, konden de vertegenwoordi gers van beide clubs elkaar spreken over de datum voor de Super Cup 1984. Het duel heeft weliswaar pas Pjaats in 1985, op 16 januari Turijn is wellicht de plaats van hande ling. 0p schouders Terwijl vele Ne derlandse win tersportliefheb bers zijn afge reisd naar hun favoriete ski oord in de on zekerheid of daar wel vol doende sneeuw ligt gaat de strijd om de we reldbeker on verdroten ver der. In het Ita liaanse Santa Catarina gingen de dames voor de afdaling naar beneden. Elisa beth Kirchler deed dat het snelste en daar om werd ze door Katrin Gu- tensohn en Ver- onika Vitzthum op de schou ders genomen. Sportwereld IJshockey HYS heeft giste ren een oefenduel tegen Lei den Lions met 14-2 gewonnen. Der tussenstanden op de Uit hof waren 6-0. 4-1. 4-1 Zwemmen Een damesploeg van HPC heeft in Heemnstede r oud zwemrecord Brigitte van der Lans. Petra Hillenius. Ingrid Baars en Marlies van Deursen legden de 4 x 100 meter wis selslag af in 4 minuten 25,8 se conden. Het record was in be zit van Zwemlust-Den Hom mel. Hockey Jong Oranje ver loor het tweede duel tijdens de toernee door PakisUn tegen Jong PakisUn met 3-1. Geen krant ontvangen? Bet tussen 18 00 en 19 00 uur. zaterdags tussen 14 00 en 15 00 uur. lelefoonnr 071- 122248 en uw krant wordt nog dezell- de avond nabezorgd VOETBAL Engelse league Queens Park Rangers-llverpoo! 0-2. Franae competitie Nantes - Brest 0-2. Rouen - Marseille 1-1, RC Paris - Sochaux 0-2, Strass- bourg - Lens 1-1. Laval - Metz 1-4, Monaco - Auxerre 0-0, Toulouse - Tours 3-1. Nancy - Bastia 2-0. Lille - Boredaux 0-1. Toulon - Paris SG 5-1 Stand na 21 speeldagen 1 Bordeaux 33 punten; 2 Nantes 33: 3 Auxerre 27; 4 Toulon 25. 5 Metz 25 6 Lens 24. 7 Brest 23. 8 Pans SG 22; 9 Bastia 22; 10 Sochaux 20; 11 Mona co 20; 12 Laval 19; 13 Ulle 17; 14. Toulouse 17. 15. Nancy 17. 16 Mar seille 16. 18. Tours 16. 19 Rouen 15. 20 RC Paris 12. SKI Afdaling dames Santa Catarina 1 Elisabeth Kirchler (Oos) 1 24.60. 2. Veromka Vitzthum (Oos) 1.24.79, 3. Katrin Gutensohn (Oos) 1 24.88. 4. Michel a Ftgini (Zwi) 1 25,05. 5 Sie- glmde Winkler (Oos) 1 25.19. 39 An- gelika van der Kraats (Ned) 1.26.43 Stand wereldbeker 1 Marina Klehl (BRO) 88 punten, 2. Elisabeth Kirchler (Oos) 70, 3 Erlka Hess (Zwi) 59, 4 Christelle Guignard (Fra) 57. 5. Zoe Haas (Zwt) 55. SCHAKEN EK jeugd Groningen Tweede ronde Korhonen (Fin) - Bo- gafcrts (Bel) 1/2 - 1/2, Oil (Sov) - Re net (Fra) 1-0. Hellers (Zwe) - Howeil (Eng) 1/2 1/2. Remero (Spa) - Nlj- boer (Ned) 1-0. Kozul (Joe) - Horvath (Hon) 0-1. Dob rev (Bul) - Rtchlis (isr) 0-1. Hickl (WDl) - Thorstetn (Usi) 1/2 - 1/2. Hetns (Ier) - Betotti (Ita) 0-1. Ga- zis (Gr!) - Blatny (Taj) 0-1. Berend (Lux) - Wegiarz (Pol) I-O. Pereva (Por) - Sawa (Cyp) 1-0 Rasmussen (Oen) - De Wit (Ned) 0-1. Stewart (Wal) Vei- la (Mal) 1-0. Aiegro (Zwt) - Agdestetn (Noo) 0-1. Burgess (Sch) - Moser (Oos) 1/2 - 1/2. Piket (Ned) Nor wood (Eng)14) Stand aan kop 1 Remero, Richlta. Horvath en ON 2 punten, 5 Thorstetn. Bogaerts. Howell. Belottl. Kozul. Hei iers en Korhonen 1 1/2 punt DAMMEN WK junioren in Amstelveen Tiende ronde Keisets (Sov) - Krajerv brmk (Ned) 1-1. Hubner (Bei) - M<hel (Fra) 0-2. M Manzana (ita) Van der Zee (Ned) 0-2. Roethof (Sur) - Deihom (Fra) 2-0. Vainer.s (Sov) - Weaaelink (Ned) 2-4). L Manzana (ita) - Sysai (Tsi) 0-2 Stand: i Vainana en Van der Zee 16 punten. 3 Kraienbnnk Wessetmk en Keieeis 14. 6 Roethof 13. 7 Syeef 9. 8 Michel en Defhom 8. 10 Hubner 4. 11 L Manzana 3 12 M Manrarut 1

Leidse Courant | 1984 | | pagina 7