\A Is die schelp van Kees van Dijk opengaat dan blijkt er een parel in te zitten Aantal Aids-gevallen in half jaar verdubbeld )RTRET VANEEN WONDERLIJK MENS 'SIJTHOFE INENLAND CcidócSouocwt VRIJDAG 21 DECEMBER 1984 PAGINA 17 arde arts in hoger beroep ERDAM Een 71-jarige huisarts uit Am- •n gaat in beroep tegen de uitspraak van het tch tuchtcollege, dat hem de bevoegdheid tot uitoefenen van de geneeskunst ontzegde Dat lént dat hij zijn praktijk kan blijven uitoefe- -olang er in hoger beroep geen uitspraak is ge- I Het tuchtcollege veroordeelde de man op |d van twee klachten. S. weigerde bij een |w te komen die klaagde over ernstige buikpijn raken. Een dag later kwam hij wel, maar con- terde geen bijzonderheden. Een week daarna I de vrouw in een ziekenhuis opgenomen, f een darmafsluiting werd geconstateerd. De kle klacht was ingediend door de man van een jddels overleden patiënte van S. Ook bij haar ihij geweigerd op bezoek te komen. De vrouw leed vijf dagen daarna in een ziekenhuis. Het Icollege acht de arts op grond hiervan en op jd van diens alcoholgebruik ongeschikt nog Er een praktijk als huisarts uit te oefenen. Nieuwe Revu moet fotograaf ƒ5000 betalen AMSTERDAM Het weekblad Nieuwe Revu moet een schadevergoeding van 5000 gulden betalen aan de fotograaf Suki Lan- gereis, omdat het blad zonder diens toestem ming naaktfoto's van de Velsense hoofda gente Miriam Willems uit Playboy heeft overgenomen. De president van de recht bank in Amsterdam bepaalde gisteren dat het klakkeloos overnemen van deze foto's betiteld moet worden als een grove schen ding van het auteursrecht. De blote foto's van de hoofdagente verschenen in het no vembernummer van Playboy en deden nog al wat stof opwaaien. Kort daarna kwam Nieuwe Revu met een verhaal van een vrouw die door dezelfde agente bekeurd zou zijn wegens naakt zonnen en publiceerde daarbij een aantal foto's uit de Playboy. AMSTERDAM Het aantal geval len van Aids in Nederland is de laatste tijd sterk toegenomen. Er waren op 1 oktober nog 26 met Aids besmette mensen in ons land en nu zijn dat er 41, zo heeft dr. R. Coutin- ho. hoofd van de afdeling GG en GD in Amsterdam, meegedeeld. Van die 41 gevallen zijn er tot nu toe 16 overleden. Couthinho voegt er aan toe dat er gerekend moet worden op een ver dubbeling van het aantal Aids-ge- vallen per half jaar. Hij heeft eerder de verwachting uitgesproken dat het nog 5 tot 10 jaar kan duren voordat er een vaccin tegen deze nieuwe ziekte, die vooral voorkomt onder homoseksuele mannen, is ge vonden en verkrijgbaar zal zijn. Een geneesmiddel dat ontwikkeld is ter bestrijding van griep blijkt ove rigens bij laboratoriumproeven ook de groei van het Aids-virus tegen te gaan, zo wordt gemeld in een arti kel in de jongste editie van het Brit se medische vaktijdschrift The Lan cet. Omdat het middel, ribavirin ge naamd, al beproefd is op patiënten met andere ziektes kan het ook spoedig toegediend worden aan Aid- s-patienten om na te gaan of het werkelijk effectief is tegen het Aids-virus, aldus de onderzoekers. In Groot-Brittannië hebben 57 men sen bloed gekregen dat was besmet met het Aids-virus, zo is gisteren van officiële zijde in Londen mee gedeeld. De mededeling werd ge daan nadat in het dagblad The Gu ardian een bericht had gestaan over de eerste baby die met Aids was be smet. Bij een man van 78 is de in fectie ook vastgesteld. De transfu sies werden al eind vorig jaar en in maart van dit jaar verricht. Homo fielen en andere met Aids bedreigde personen zijn opnieuw dringend op geroepen geen bloed meer te geven. Jongen bekent: ik spoot gifgas in dancing HEESCH Een 17-jarige jongen uit Oss heeft bekend dat hij zondag een busje met CS-gas heeft leeggespoten in een dancing in Geffen. Daardoor raakten tientallen bezoekers in adem nood. Elf werden opgenomen in een ziekenhuis en drie van hen zijn daar nu nog. Een 16-jarig meisje uit Geffen is er nog steeds ernstig aan toe Het is niet uitgesloten dat zij blijvend letsel ondervindt door het inademen van net gas. De verdachte meldde zich woensdag bij de politie Hii had gewetenswroeging gekregen, omdat de politie een 19-jarige jongen had aangehouden. Overigens was de politie de 17-iarige jongen al op het spoor. De verdachte had het spuitbusje met CS-gas in België gekocht. In Nederland zijn dergelijke busjes niet in de handel. Ze val len onder de vuurwapenwet. De jongen wordt zware mishandeling ten laste gelegd. HAAG Het CDA- frlid drs. Cornelis 'ter (Kees) van Dijk is liskenbaar de Neder- Ise politicus die zich OTENlaatste tijd het meest rft onderscheiden. Door werk als voorzitter de RSV-enquêtecom- 5ie heeft de 53-jarige M ^dammer alom op- iN n gebaard. >iich een merkwaardig feit: ■man die bij voortduring 27gl» i" en „kleurloos" werd pnpeld, wist ondanks dit Maat ver uit te stijgen bo- de saaie en kleurloze mid- laat van de politici der landen. Met enigerlei r» van charisma heeft Van s opstuwing in de vaart volkeren dan ook niets idoen. Zijn ster is louter en omenf* gerezen dank zij z'n n eter (deskundigheid, die tij dens de RSV-enquête zo klaar aan het licht kwam en die zo wel aan het Binnenhof als in de Nederlandse huiskamers bewondering en waardering oogstte. Ook bij de verkiezing van „de politicus van het jaar", die het weekblad De Tijd pleegt uit te schrijven on der parlementaire journalisten, zal Van Dijk dit keer onge twijfeld hoog scoren, zo niet het allerhoogst. In één van zijn oudejaarscon- férences uit de jaren zeventig sprak Wim Kan in badineren de zin over „zéér bekwame" politici. Wat de rol van Van Dijk in het RSV-onderzoek betreft is elke satire echter overbodig. De man heeft zich zonder meer op uiterst bekwa me wijze van zijn taak gekwe ten. En dat niet alleen: ook is gebleken dat hij als commissie voorzitter onpartijdig, on kreukbaar en uiterst gedegen te werk is gegaan. Bovendien bleek op sommige momenten dat de stempels „kleurloos" en „humorloos" die velen hem ooit op het voorhoofd hebben gedrukt, niet geheel de lading dekten. Weliswaar is Kees van Dijk niet de „Nederlandse Sam Er- vin" geworden (Kent u hem nog? Sam Ervin was de immer goedgeluimde en humoristi sche voorzitter van de Ameri kaanse commissie die de Wa tergate-affaire onderzocht) maar niettemin heeft Van Dijk er wel blijk van gegeven, over een dosis humor te beschik ken. Beroemd is inmiddels zijn antwoord op de retorische vraag van Den Uyl tijdens diens verhoor door de enquê tecommissie: „Wat is er mooier dan een schip te bouwen en dat van de helling te zien glij den?". Van Dijk kreeg alle toe hoorders plat met de droge op merking: „Ik weet één ding dat nog mooier is: een vrouw". Wie is deze Kees van Dijk? In 1977 kwam hij op kousevoeten (ADVERTENTIE) n nieuw aanbod van Uw krant: WINTERSPORTVAKANTIE OP MAAT naar WINTERBERG vanaf/ 221.- er deze winter eens een poosje tussenuit wil r zon en sneeuw kan thans een wintersportva- intie plannen op maat. Mogelijkheden naar duur n 4. 5 of 8 dagen of naar prijs vanaf ƒ221.- voor 4 dagen 273.- voor 5 dagen en ƒ429.- voor 8 dagen. Vanaf 18 januari 1985 vertrekt elke vrijdag- en elke naandagmorgen een touringcar vanuit Den Haag en Rotterdam naar Winterberg. Met deze pendelbus t u dus de mogelijkheid van een 4. 5. of 8-daags -blijf in deze hoogst gelegen stad van Duitsland. U )iunt elke maandagmiddag en vrijdagmiddag weer j en wordt tot aan Uw verblijfshotel gehaald en ibracht. heeft keuze uit een drietal komfortabele hotels )met een uitgebreide akkommodatie. alle o.a. met een verwarmd overdekt zwembad. Het verblijf is in kamers met douche en toilet en er is keuze tussen N Verzorging op basis van logies met ontbijt of van jialfpension (diner, logies en ontbijt). ...De kosten van een gecombineerde reisverzekering ïieie |a| (jan njet jnC| wintersportrisico) en een annule- fingsverzekering zijn afhankelijk van reisduur en (eissom en worden op aanvraag gaarne verstrekt. «zien het feit dat in de betreffende hotels een be- srkt aantal kamers voor ons beschikbaar zijn dient Jijdig te worden geboekt. n de Spuistraat 71 /hoek Spui te jen Haag. ndag tm vrijdag van 9-16 uur), •m I# POSTBUS 16050 2500 AA DEN HAAG TEL 070-190882 JSKE EN WISKE AMORIS VAN AMORAS t rist uil proem ~T Vooruit 8 dol ren trui/s telleen keertje i mor m mt J"~ houdt' r^iv kwaad a usi hud tiuiEHmmmoM.wi Uti U VRN 6EFH OPHOUDCi MIER BF6EHK FM IE SA mn nFi df addere por- mriAAiFn aufs orin df cfvoidfd Bumn run uit ->« HAp i HAP i HituhiIr itn oliemol stomdronken i hondrrdrn rillen it uil <k muur Jk I [moor op le npen 1 de Tweede Kamer binnen, on opvallend, zonder poeha. Het enige wat menigeen van de nieuwkomer zei, was: „Wat kijkt die man streng" en „Hij kan blijkbaar niet lachen". Een onbeschreven blad was Van Dijk overigens allerminst. Vóór hij zijn intrede in de Ka mer deed, had hij al heel wat levenservaring opgedaan. Hij werd in 1931 te Rotterdam ge boren en groeide op in een streng hervormd milieu. Nadat hij de HBS had doorlopen, zei z'n vader, boekhouder in een bedrijf van bouwmaterialen, tegen hem: „Je mag kiezen. Je gaat wérken óf je gaat econo mie studeren, hier vlakbij op de Economische Hogeschool, zodat je gewoon thuis kunt blijven wonen. Ik heb geen geld om je ergens anders te la ten studeren". De jonge Kees koos voor de studie, omdat hem dat méér aanstond dan „het schrikbeeld van een kan toorbaantje", zoals hij het zelf later uitdrukte. In 1954 deed hij doctoraal exa men economie, ging in militai re dienst en had daarna maar één wens: werken in onze toenmalige kolonie Nieuw- Guinea. Zijn sollicitatie naar een baan in het land van de papoea's mislukte echter, om dat men liever mensen had die Indisch recht of Indologie hadden gestudeerd. De wens om de wijde wereld in te trek ken liet hem echter niet los en zodoende dong hij naar een baan bij de Nederlandse Over- zeebank, waarvan in elk geval de naam aan onbekende ver ten deed denken. Hij werd aangenomen en al spoedig bleek hij een goed inzicht in monetaire zaken te ontwikke len. In 1956 werd zijn werk kracht beloond: de bank zond Kees uit naar een filiaal in Zuid-Afrika. Hij woonde en werkte er vier jaar ook in Rhodesië en greep in 1960 de kans om alsnog een oude droom in vervulling te doen gaan: hij volgde een opleiding aan het Tropeninstituut in Amsterdam en werd namens het Koninkrijk der Nederlan den benoemd tot bestuursamb tenaar in Nieuw-Guinea. Gemeenteraad In 1962 keerde hij, gedesillu sioneerd over het verlies van de kolonie, terug naar Neder land, maar de smaak van het werken in den vreemde had hem zodanig te pakken dat hij al gauw weer uitkeek naar een andere job in het buitenland. Na enige tijd gewerkt te heb ben op het ministerie van bin nenlandse zaken, vertrok hij naar de OESO in Parijs, de in ternationale Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling. Van Dijk werd vooral belast met de ver betering van onderwijsprojec ten in economisch zwakke lan den, een taak die hij in 1966 voortzette bij de Wereldbank in Washington, waar hij op klom tot hoofd van de Onder- wijsdivisie. Het kabinet-Den Uyl was nog maar net aan de regering toen Van Dijk in 1973 terugkeerde in Nederland. De kinderen werden groter en Van Dijk en zijn vrouw wilden het liefst dat zij in Nederland middel baar onderwijs zouden volgen. Van Dijk vestigde zich in zijn geboorteplaats Rotterdam als zelfstandig economisch advi seur voor ontwikkelingsvraag stukken en in zijn vrije tijd verdiepte hij zich in de bin nenlandse politiek. Hij was lid geworden van de CHU en kwam in 1974 terecht op de CDA-kieslijst voor de Rotter damse gemeenteraad. „Dat ge beurde als een donderslag bij heldere hemel", vertelt het CDA-kamerlid Frans Joseph van der Heijden, dip Kees van Dijk ruim drie jaar als collega- Drs. Kees van Dijk als voorzitter van de RSV-enquètecommissieeen bijna feilloos qeheuqen voor feiten, een enorm rechtvaardig heidsgevoel, een echte doordouwer, een man die op een knappe manier orde weet te scheppen waar chaos is" raadslid in de Maasstad mee maakte. „Bijna niemand had ooit van Van Dijk gehoord en toen we hem voor het eerst za gen, dachten we: nou, dat is niet bepaald een type die het hart op de tong draagt en waarmee je een gezellige bab bel kunt maken. Maar die in druk veranderde al snel. In eerste instantie kregen we gro te bewondering voor zijn intel ligentie, zijn verbale begaafd heid en zijn enorme werk kracht en feitenkennis. Hij werd al gauw een zeer gezag hebbend gemeenteraadslid. En gaandeweg bemerkten we zo waar dat je ook met hem kon lachen. Sterker nog: de man bleek ook over een bijzondere gave te beschikken om vrou wen te charmeren. Ik heb nooit begrepen hoe hij dat deed. maar vele vrouwen wa ren wég van hem". Parel Van Dijks politieke arbeid in de Rotterdamse gemeenteraad bleef in CDA-kringen niet on opgemerkt en zo kon het ge beuren dat Van Dijk in 1977 zijn intrede deed in de Twee de-Kamerfractie van het CDA „Het is een wonderlijk mens", zegt een fractiegenoot van Van Dijk, die ongenoemd wil blijven. „Hij is recht door zee, helder in de formulering van zijn standpunten en weinig tot compromissen bereid. Verder is hij zeer collegiaal en boven dien op en top betrouwbaar. Hij zal ook nooit iemand open lijk afvallen of iemand recht streeks in zijn persoonlijkheid aantasten". „Maar het merkwaardige is, dat hij de politicus Kees heel strak scheidt van de mens Kees. Hij laat zijn innerlijk als het ware in een gesloten schelp zitten en het kost de buitenstaander heel wat moei te die schelp open te krijgen Maar als dat eenmaal lukt, dan komt er een heel andere fi guur te voorschijn. Dan heeft hij een rijkdom aan smakelijke verhalen te vertellen over zijn ervaringen in het buitenland en vooral over Nieuw-Guinea. Dat doet hij op zo'n droog-hu- moristische wijze, dat het ge woon een theaternummer zou kunnen zijn. Kijk, hij is niet de man van de grootschalige humor, maar van de humor op de vierkante centimeter. Er valt echt heel gezellig met hem te praten, te lachen en een borrel met hem te drin ken. zeker als ook zijn vrouw erbij is. want die is uiterlijk een stuk vrolijker van aard dan Kees. Kortom: als die schelp van Kees opengaat, dan blijkt er een parel in te zitten". Minister Premier Van Agt was een man die niet alleen de politieke kwaliteiten van Van Dijk al spoedig op waarde wist te schatten, maar die ook de in nerlijke parel ontdekte. Tus sen het tweetal ontstond een vriendschap, die tijdens de ka binetsformatie van 1981 nog werd versterkt doordat Van Dijk de demissionaire premier achter de schermen voorzag van vele financiële en econo mische adviezen. Voor insiders was het dan ook niet verwon derlijk dat Van Agt zijn vriend een post in het kabinet van CDA, PvdA en D'66 bezorgde. Van Dijk kreeg de post Ont wikkelingssamenwerking, maar dat was niet zijn enige taak. Als onversneden repre sentant van de rechtervleugel van het CDA vormde de wei nig tot compromissen geneigde Van Dijk voor Van Agt een belangrijk bastion tegen de linkse aanvallen van vooral de socialistische collega-ministers. Die opzet lukte uitstekend. In het kabinet ontpopte Van Dijk zich als een geducht en onver zettelijk vertolker en verdedi ger van CDA-gedachtengoed. Oud-minister Zeevalking (D'66) over die tijd: „Hij meng de zich tijdens de vergaderin gen van de ministerraad vaak in financiële en economische discussies, altijd rustig en laco niek, maar tegelijkertijd vrij scherp. Ik heb hem leren ken nen als een beminnelijk mens, een beetje stug, dat wel, maar hij hield altijd wel van een grapje. Hij was nu niet bepaald iemand die zich uitbundig ge droeg. Als er bijvoorbeeld een schorsing van het beraad was, dan gingen de meesten een glaasje drinken of soms wel eens een potje kaarten om de tijd te doden. Van Dijk was daar nooit bij. Hij bleef altijd aan de tafel zitten, gebogen over zijn stukken. Overigens is het toevallig dat Van Dijk in de ministerraad altijd naast Marcel van Dam zat, al waren ze door een hoek van de tafel van elkaar gescheiden. Is dat niet een voorteken geweest van hun latere samenwerking in de RSV-commissie?" Apartheid Slechts éénmaal in zijn be staan als minister heeft Van Dijk het echt moeilijk gehad. Dat was eind 1981, toen het weekblad Vrij Nederland, op het spoor gezet door uitlatin gen van het SGP-kamerlid Van Rossum, een boekje had opengedaan over een smet die op Van Dijks verleden rustte: zijn verdediging van het apart heidsregime in Zuid-Afrika, het land waar hij in de jaren vijftig werkzaam was. In een studentenblad. „Wapenveld" geheten, had Van Dijk eind ja ren vijftig enkele artikelen ge schreven waarin hij zich posi tief over de apartheid uitliet Links Nederland stond op z'n kop. Dat uitgerekend het bla zoen van de minister van ont wikkelingssamenwerking op zo'n manier bevlekt moest zijn! Van Dijk reageerde aanvanke lijk in het geheel niet. Pas toen de publiciteitsgolf over „de af faire-Van Dijk" almaar hevi ger werd en ook vanuit het kabinet en de Kamer druk op hem werd uitgeoefend open lijk verantwoording af te leg gen, kwam hij in de Kamer met een verklaring. Daarin zei hij, dat zijn opvattingen over de apartheid, beschreven in de gewraakte artikelen van ruim 20 jaar geleden, beschouwd moesten worden als „oude plunje", die hij al lang had af geworpen. „Ik heb in die arti kelen standpunten ingenomen die ik nu absoluut verwerp Ik wijs apartheid af, ik veraf schuw racisme en discrimina- Dijk, waarna hij aan het Bin nenhof weer in genade werd aangenomen. In de uitoefening van zijn taak als minister van ontwikke lingssamenwerking baarde Van Dijk naar buiten toe wei nig opzien. Op zijn ministerie heeft hij echter een aantal dui delijk geprofileerde sporen na gelaten. In het begin zagen Van Dijks ambtenaren de mi nister enkel als een uiterst za kelijke, stijve boekhouder, een Pietje-precies, maar later wa ren de meesten hem toch dankbaar voor de wijze waar op hij het departement heeft geleid. „Hij heeft ontzettend veel ge daan om de efficiency van al lerlei procedures op het minis terie te verbeteren. Bovendien was hij de eerste minister die voortdurend hamerde op het feit dat de hulpprojecten van goede kwaliteit moesten zijn", zegt het VVD-kamerlid Frans Weisglas. die Van Dijk inder tijd als ambtenaar heeft ge diend „Tijdens het kabinet- Den Uyl, onder minister Jan Pronk, waren sommige zaken een beetje uit de hand gelopen. Er waren nogal wat procedu res die chaotisch en weinig ef ficiënt verliepen. Pronks op volger De Koning heeft daar al wat meer lijn in gebracht, maar Van Dijk stelde defini tief orde op zaken. Daar is het ook echt een man voor". Toen het tweede kabinet-Van Agt in mei 1982 uiteen viel, bleef Van Dijk minister in het daaropvolgende „zomerkabi- netje" van CDA en D'66. Na de formatie van het kabinet- Lubbers viel hij echter bij de verdeling van de ministerspos ten buiten de boot. Op het Bin nenhof wordt dat vooral toe geschreven aan het vertrek van Van Agt uit de politiek. Lubbers, die in tegenstelling tot Van Agt financieel-econo- misch goed geschoold is, zag trouwens voor Van Dijk een belangrijker taak weggelegd als steunpilaar in de CDA- fractie dan als medestander in het kabinet. Loftrompet Overeenkomstig de verwach tingen trad van Dijk sinds de start van het kabinet-Lubbers niet meer op als woordvoerder op het gebied van de volks huisvesting, zoals hij in zijn vorige kamerperiode had ge daan. maar als deskundige bij uitstek op financieel terrein. De buitenwacht merkte wei nig van hem en van de in vloed die hij intern in de CDA-fractie uitoefende Tot dat het maart 1983 was gewor den. Toen schoof het CDA zonder bedenkingen Kees van Dijk naar voren als dè kandi daat voor het voorzitterschap van de RSV-kamercommissie. Van Dijk werd het. en niet Marcel van Dam die toenter tijd toch ook hoge ogen gooide. Velen aan het Binnenhof, de vertegenwoordigers van de media voorop, haalden de schouders op over de keus die de kamermeerderheid had ge maakt Wat moest dat worden met die enquete, onder voor zitterschap van zo'n stijve, saaie man' Maar inmiddels weet iedereen beter Toen de commissie na een jaar en acht maanden haar arbeid had voltooid bleek iedereen van rechts tot links razend en thousiast over de wijze waarop Van Dijk had geopereerd. Nie mand had het beter kunnen doen dan hij, luidt de algeme ne opvatting. In de commissie zelf oogstte Van Dijk de meeste waarde ring. Van Marcel van Dam (PvdA) tot Theo Joekes (VVD) en van Evelien Eshuis (CPN) tot Cor van Dis (SGP), ieder commissielid hief de loftrom pet voor een veelstemmig eer betoon. Computer Evelien Eshuis: „Hij is bepaald niet de kille ambtenaar die hg bij de eerste aanblik lijkt te zijn. We hebben onderling on danks de drukke werkzaam heden vaak ontzettend veel gelachen en Kees van Dijk heeft daarin zeker ook een aandeel gehad. Maar belangrij ker dan dit soort dingen is na tuurlijk de manier van wer-' ken van Van Dijk. Die man heeft een computer in z'n hoofd, echt waar. een bijna feilloos geheugen voor feiten, cijfers en gebeurtenissen. En bovendien: hij werkte over duidelijk zonder aanzien des persoons. Hij heeft een enorm rechtvaardigheidsgevoel over zich. waarschijnlijk vanuit een bijbelse inspiratie, denk ik" „Het is ook een echte doordou wer. net een locomotief Als hij eenmaal een bepaald recht spoor volgt moet je ontzettend veel kracht ontwikkelen om hem een wissel te laten ne men. Maar heeft hij zich een maal ervan laten overtuigen dat het beter is af te slaan, dan gaat-ie ook zonder morren over die omgegooide wissel een andere richting uit. Hij heeft ontzettend veel incasse ringsvermogen. En tenslotte: hij weet op een knappe manier orde te scheppen waar chaos is. Dat bleek niet alleen uit de leidde waren wist hij na rustig luiste ren altijd een voor iedereen aanvaardbare oplossing te ver zinnen maar uiteraard is dat vooral gebleken uit de ma nier waarop uiteindelijk de RSV-knoop is ontward" Uit al het voorgaande moet haast wel geconcludeerd wor den dat het hier gaat om een mens die op het punt staat hei lig te worden verklaard Dat is natuurlijk niet zo en Kees van Dijk zeil zou dat trouwens ten zeerste afwijzen. Een vast staand feit is echter dat Van Dijk zich het afgelopen jaar zodanig heeft geprofileerd dat hij een reeks schouderkloppen waard is Die hulde is wel van voorbij gaande aard. Volgend jaar fe bruari. na de debatten over het RSV-eindrapport, zakt Van Dijk weer terug in de grijze massa van de politiek Dan is hij weer gewoon het CDA-kamerlid Kees van Dijk, woordvoerder op financieel- economisch terrein. Het zit er overigens wel in dat hij kandidaat-minister wordt voor een volgend kabinet of kandidaat-fractieleider van het CDA als opvolger van Bert de Vries. Maar dat zieo we in 1986 wel weer Voorlo* pig wordt hij weer de degelij ke. bescheiden politicus aan de rechterkant van het politieke krachtenveld. Maar bekwaam w«, DICK VAN RIETSCHOTEN

Leidse Courant | 1984 | | pagina 17