Music Box: Grootste gratis „steF -recIame van Europa z gekleurd gezien Brinkman zou liefst het hele leven afplakken !2üÜ ADIO/TELEVISIE CeidacSotvuvnl DINSDAG 18DECEMBER 1984 PAGINA IS Ghostbi 30. 21. it 39. al); 14.3 DN (Bri The al): 14.; (Haarlei 1-12541 B); 14.3) *G dierentuin wacht met wing op de komst van ia, want na een verblijf in jieren tuin van de Chinese Peking om gedekt te 1en, keert de vrouwelijke worn terug naar haar sbasis. Dat Emma zo'n reis moest maken, tt doordat vruchtbare in ïtuin levende neus- rnmannetjes zeldzaam Harry Thorn is benieuwd 1e tocht, die ruim dertig- °nd mark heeft gekost, lonend is geweest. uur Nederland 1. 1-2-3-show Hollywood, het thema ms'ÏsT de 1-2-3-show, kunnen i programmamakers vele Men uit. Hollywood is nu T"EATJ waal het synoniem voor urn of en °P dit gebied kunnen decorbouwers hun fanta- laten vieren. opbrengst van deze zesde <BATEnjpVering is overigens be- 58 ma°7fntf voor het Nationaal Re- theaigidatie Fonds, dat zich inzet ti)den ér het toegankelijk maken ATER openbaar vervoer en ge- Kuifje (i 0 144 e ver van mijn bed IEENW th ow ut es (i, gas(en jn de Ver mijn bed show" komt uit tiniëHet is de 76-jari- zanger Atahualpa Yupan- Zijn naam heeft hij ont- aan de laatste twee In leiders, die door de ijaarden werden omge- <t. Atahualpa verzamelt liedjes uit het hele La ter ik aan se gebied, o.a. iIse, Indiaanse, Spaanse de liederen van Argentijn- gauchos. Zelf heeft hij V dan 400 gedichten en 'den geschreven, die be- oo. 15. 18.4 1 (na 47169 n red <'<rz en Mercedes Sosa Op cineat repertoire hebben staan. 00. 1&430 uur Nederland 1. (afhang Regeringscommissaris omroep legt functie neer HILVERSUM De Regeringscommissaris voor de omroep, mr. M.M.L.G.M. Custers (64), legt met ingang van 1 maart 1985 op eigen verzoek zijn functie neer. Custers is sinds 1975 regerings commissaris. Minister Brinkman van WVC zal op korte termijn een opvolger voordragen, zo heeft het ministerie van WVC mee gedeeld. De regeringscommissaris voor de omroep houdt namens de minister toezicht op de omroep en het naleven van de wette lijke bepalingen door de zendgemachtigden. Om dat toezicht te kunnen uitoefenen, woont de commissaris onder meer vergade ringen van het NOS-bestuur bij. In de nabije toekomst zal het regeringscommissariaat ingevolge de Medianota worden omge vormd tot het Commissariaat voor de Media. Mr. Custers heeft besloten zijn functie neer te leggen, omdat de eisen die aan het ambt worden gesteld, de laatste jaren steeds zwaarder zijn geworden. Zeker niet stapt hij op uit onvrede met de ontwikkelingen in Hilversum. AVRO voor tweede keer in de fout met autoreclame HILVERSUM De AVRO is in de ogen van het ministerie van WVC voor de tweede keer in de fout gegaan met het maken van reclame voor de nieuwe modellen van Mercedes Ben- z-automobielen. De omroep heeft nu een brief gekregen wegens het tonen van deze modellen in het praatprogramma van Karei van de Graaf van 3 december. De beelden uit Televizier Magazine werden in het programma juist getoond ter illustratie van de gang van zaken rond omroepreclame. Dit heeft een WVC-woordvoerster meegedeeld. Uit het laatste overzicht van reclame-overtre dingen over de periode van 2 tot 6 december blijkt dat de meeste omroepen zich strikt aan de voorschriften houden. Niettemin leverde het avondje AVRO van 3 december volgens het mi nisterie nog drie overtredingen op. In Televi zier Magazine zijn uitsluitend speelgoedauto's van het merk Buddy getoond, in de FO-show van die avond is het boek van de moeder van Pim en Ruud Jacobs over haar zoons aange kondigd en Karei van de Graaf heeft de kijkers opgewekt het boek „Vrijgevochten" van Van der Gaag te kopen In de periode tussen 2 en 6 december gingen verder alleen Veronica en TROS over de schreef met respectievelijk het in „Tineke" van 6 december noemen van vier verkooppunten van kaarten voor de première van een docu mentaire over de „Sterke Yerke" en in „Voet ballen met Wiel Coerver" van 5 december het meermalen in beeld brengen van shirts met een Puma-vignet groter dan 13 vierkante centime ter. Naar verwachting zal het ministerie medio deze week de omroepen laten weten welke ongeoor loofde reclame-uitingen zullen worden beboet. HILVERSUM De jaren tachtig zullen de geschie denis in gaan als het tijd perk van de kijkmuziek. In Europa zijn satelliet zenders zoals Sky Channel en Music Box - de laatst genoemde zendt straks 19 uur per dag op de Haagse kabel uit - verantwoorde lijk voor dit fenomeen. Zij verzorgen de grootste gra tis „ster"-reclame van Eu ropa. Artiesten, platen maatschappijen en andere mensen uit de muziekin dustrie kunnen hun en thousiasme nauwelijks be dwingen als de twee satel lietzenders ter sprake ko men. Hoewel leraren en leraressen minder blij zijn, is de videoclip in veel huisgezinnen een niet meer weg te denken consump tie-artikel geworden, waaraan vooral de jongste telgen uit het gezin verslaafd zijn geraakt. Bij jonge filmers is eenzelfde geestdrift waar te nemen. Zij zitten echter niet voor de beeldbuis, maar bij de telefoon in de hoop een aanbieding te krijgen van een artiest of groep voor het maken van een muziek-video. Het maken van begeleidende beelden bij mu ziek blijkt een goede leer school te zijn. Door de clip krijgen jonge filmers namelijk de kans met het medium ver trouwd te raken, zonder al te veel geld te verspillen. Boven dien biedt het de mogelijkheid naam te maken, waardoor er misschien straks een filmscript ligt te wachten. Veel groepen die internatio naal nog niet echt zijn doorge broken, maken gebruik van deze vaak nog op de filmaca demies studerende regisseurs- in-spé. Zij vragen namelijk niet de hoge gages die gere nommeerde filmers op hun bankrekening willen zien overgeschreven. Op die ma nier kost een videoclip geen honderdduizend pond, zoals 'The War Song' van Culture Club, maar een paar duizend gulden, zoals de in Frankrijk opgenomen beelden bij de single 'Give The Girl A Break' van de Dolly Dots. De 25-jari- ge Belg Pascal Moulin ver vaardigde deze produktie. Zijn motief luidde: „Als de single een succes wordt, kan ik er hopelijk ook de vruchten van plukken". Julien Tempte Eén van de regisseurs die op deze wijze naam maakte, is Ju lien Temple. Begonnen met vi- deo-produkties voor The Sex Pistols werkt hij tegenwoordig met David Bowie ('Jazzin' For Blue Jean'), The Rolling Sto nes ('Undercover Of The Night') en Sade ('Smooth Ope rator'). Zijn eerste speelfilm moet volgend jaar verschijnen. Hij zegt: „Ik hou mij met vide oclips bezig omdat ik er een aardige boterham mee kan verdienen, maar vooral om het filmvak te leren. Er zitten echter wel wat nadelen aan het maken van clips. Zo werk je niet met echte acteurs (pop sterren kunnen alleen pose ren), waardoor je in je moge lijkheden wordt beperkt en moet je beelden verzinnen bij een al geschreven en opgeno men stuk muziek. Bij een speelfilm is dit net andersom Aan de bak Midge Ure van Ultra vox, ver antwoordelijk voor clips zoals 'Vienna' en 'Dancing With Te- ars In My Eyes', houdt er een zelfde werkwijze op na. Als hij straks 35 of 36 jaar is wil hij verder in de speelfilm-busi- ness. Hij zegt: „Ik heb inmid dels minstens tien promotie- videos gemaakt, maar als ik het kantoor van een producer zou binnenlopen om daar te onderhandelen over geld voor een script en het maken van een film, zouden ze vragen of ik mijn tijd niet beter kan be steden. Voor door de wol ge verfde filmers is het al moei lijk om werk te krijgen, laat staan voor mij. Bovendien heb ik nog een hoop te leren en daar krijg ik nu alle kansen voor". De Amerikaanse regisseur Bob Giraldi, die 'Beat It' van Mi chael Jackson vervaardigde, gelooft dat het videoclip-medi um uitsluitend een aangele genheid voor jonge regisseurs moet blijven. „MTV in Ameri ka en Music Box in Europa hebben succes omdat het zen ders zijn voor de jeugd. Jonge kinderen zitten niet te wach ten op zeer professioneel ge maakte films, reclames en se ries. Ze indentificeren zich De Engelse groep Duran Duran gebruikt een gerenommeerd re gisseur als het om het maken van een video-clip gaat. met popmuziek en vinden de filmpjes, zoals ze nu worden gemaakt, in hun wereld pas sen Het zal de ondergang van MTV en Music Box worden als de videoclip een té professio neel uiterlijk krijgt". Video-elpee Gary Kemp van Spandau Bal let is van mening dat de video clip een succesvolle toekomst tegemoet gaat. Hij zegt: „Ik zie ons al over een paar jaar een video-elpee maken. De kijker raakt langzamerhand gewend aan beelden bij de muziek. De jeugd vraagt straks niet om de laatste single, maar om de laat ste videoclip van een groep. Het hangt nog een beetje af van de ontwikkeling van de hardware (de apparatuur), maar de eerst juke-boxen waar je video's in kunt stoppen en dus via een scherm naar de single kunt kijken zijn er in Amerika al". Door Music Box en MTV lijkt nieuwe werkgelegenheid ge schapen. Jonge regisseurs, pro ducers, camera-mensen, figu ranten en vele anderen storten er zich vol overgave op. Mis schien had Trevor Horn (The Er is al veel over gezegd op de televisie, op de radio, gewoon in de huiskamer en aan de tap: Het lijkt er een beetje op of minister Brinkman en zijn kijk brigade door het dolle zijn ge raakt. Om ook een duit in het zakje te doen: ik ben van me ning dat dat inderdaad zo is. Om maar eens een van de vele voorbeelden te noemen: Brinkman stuurde de NOS een knor rige brief om haar te berispen voor het maken van reclame vooreen bekende wasmachinefabriek (..Er is geen betere" Wat was het gevalIn Sesamstraat waren een paar kinderen te zien die van een lege doos een huisje hadden gefabriekt of zoiets. Op die doos was het gewraakte merkje te zien geweest. Kijk, van zulke dingen word ik zo moedeloos. Hebben ze op het departement nou niks beters te doen dan naar Sesam straat te kijken 9 Om te zien of daar dat gore bedrijfsleven ook al heeft toegeslagen met zijn sluikreclame, stiekum en speels, door kinderen, een lege doos te geven en de programmama kers een handvol smeerpenningen9 Beste meneer Brinkman, wat wilt u nu eigenlijk9 De wereld afplakken? Het ontbreekt er nog maar aan dat de hoofden van Bert de Vries, Ruud Lubbers en Ed Nijpels worden afgeplakt als ze in Journaal of Den Haag Vandaag reclame voor het kabinet komen ma ken... De samenstellers van actualiteitenprogramma 's, consu mentenrubrieken. sportshows en spelprogramma 's moeten in middels wel haast gek geworden zijn. Je weet natuurlijk to taal niet meer waar je aan toe bent: mag dat bord nou wel of niet? Mag die verzorger op dat veld nou wel of niet een merknaam tonen op zijn rug9 Mag je bij het rapporteren over een vergelijkend warenonderzoek nou wel of niet de merken noemen van de onderzochte fototoestellen? Chriet Titulaer niet mijn favoriete presentator, maar daar gaat het nu niet over) trok in de laatste aflevering van zijn Wondere Wereld de logische conclusie: Hij stopt er voorlopig mee Hij kan geen berichten meer geven over nieuwe ontwikkelingen op tech nisch gebied zonder dat er wel eens een merk wordt getoond of genoemd. Hij heeft gelijk, al maakte hij het inderdaad wel eens wat bont. De TROS. waarvoor hij dat programma maakt, trekt zich overigens niet zo gek veel aan van de dreigemen ten vanuit Den Haag. Vorige week begonnen ze daar toch on bekommerd met een nieuw programma voor de jeugd, waarin zo'n beetje alle regels werden overtreden die de minister net uit het vet gehaald heeft Ze beginnen met een nieuwe jonge- renclub (gericht op de gebruikers van spel- en huiscompu ters), en ze tonen in de show zonder merkbare géne de mer ken van apparaten en programmatuur waar ze het over heb ben. Mij persoonlijk kan het niet schelen: je kunt toch niet het ge wone leven met plakplaatjes voorzien om te voorkomen dat het publiek weieens een merknaam onder ogen krijgt9 Maar Brinkmans reclamepoli tie zal wel toeslaan en de TROS zal voor zijn initiatieven wel weer een kwaaie brief krijgen, als het geen aanslag is in de nieuw in te voeren reclamebelasting Waarom de TROS dat computerprogramma overigens laat presenteren door twee van de zenuwen stijf staande jongelui is me een raadsel. De filosofie kan ik wel begrijpen, een pro gramma voor en door jongeren, zal het wel heten. Maar het maakt natuurlijk een hoogst knullige indruk allemaal, nog af gezien van het feit dat het programma voor de doelgroep (de bezeten hobbyisten op dit gebiedop een veel te laag niveau staat. Voor hen hoef je het verschil tussen hardware en soft ware natuurlijk niet meer uit te leggen. Het zal wel komen door het feit dat de maker van dit nieuwe programma dezelf de Ger Roos is die ook tekent voor Wondere Wereld. De man zal zelf ook wel gegrepen zijn door de verworvenheden van moderne technologie, maar heeft er helemaal geen kaas van gegeten hoe je die op een manier op televisiescherm krijgt die ook nog een beetje het aankijken waard is. Daarom krijgen zijn producties steeds dat smaakje van flauwe huisbakkenheid die meer te maken heeft met de kleuterjaren van de televisie dan met de jaren tachtig, hoezeer de gebruikte technieken ook vooruit wijzen naar de jaren negentig. RENÉ DE COCQ KRO'8 middageditie, it Aad van den Heuvel en lan van der Meer. Met om 17.30 Journaal (NOS). 25 Het verhaal, bijbelver- Hing. All.: Overleven in de ADSfroestijn. 4 eenv30 Teleac: Cadcam (4). ardesiefrOO De Freggel8. Afl.: Vat zieknoolde hoorns bij de koe. Aipenpi 25 Links naast de pin- SSmbbis. Duitse serie. Emma is- 31 jk°mt terug uit China. Wie is 34 z( Emma toch? NOS ngerpiaoo Journaal. rogel; 5. na !8 De 1-2-3-ahow, spel- 14. op «how door Ted de Braak, jen reepThema: Hollywood, iivorens 55 Brandpunt, aktualitei- 50Upaar ««"rubriek. jgsproie 30 De ver van mijn bed ivier inéthow, programma over nast. Derde Wereld-zaken. Pre sentatie: Han van de Meer. 1 ee Adventsoverweging. 52 :ujc5N0S iz m 30 Journaal. n :snu 35 Njeuw8 voor doven en 1 lew *l®chthorenden. yj [DERLANP 2 leu u {^0 'ce,uOT00 De Waltons, tv-serie. Oma Walton probeert een oud huis van de slopersha mer te redden. 16.50 God is toch sterker, verhalen uit de Bijbel. NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Italia nen. 18.30 Sesamstraat. 18.45 E Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. EO 19.12 EO-Kinderkrant. 19.55 EDe laatste zeilvaar- ders (3). Afl.: De zeilers van de kust. 20.20 Tijdsein, aktualiteiten. 20.50 Ronduit muziek. Gos pelmuziek van Chris Christi an uit Californië. 21.10 De open cirkel (3). Afl.: Tussen kaskultuur en koude grond. 22.15 Vrije gevangene. Aan dacht voor een gevangene in een Oostblokland. NOS 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag vandaag. EO 23.00 Mevr. Wayenberg: En kele reis... Een Russische, die in België kwam te wo nen, kijkt terug op haar le ven. 23.30-00.02 De bezoeker, korte film naar een verhaal van Leo Tolstoi. Martin, die door een tragisch ongeluk zijn vrouw en zijn zoon ver liest, kan dit niet verwerken. DUITSLAND 1 18 00 Hier und Heute. 18.25 Turf - (ast unmögliche Ge- schichten. 19.00 Falcon Crest, tv-serie. 19.58 Heute im Ersten. 20.00 H) Tagesschau. 20.15 Alles oder Nichts, spel en show met Max Schautzer. 21.00 Report. 21.45 Magnum, Amerikaanse detec tiveserie. Afl.: Zwarte markt. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Kulturwelt: Aida Wendelstein, komedie van Richard Blank. Een oude kiosk die midden in een nieuw bouwwijk van Munchen staat, wordt het toneel voor een opera. Terwijl de eigenaresse Erna Arnolzer aan het werk is. geeft haar man Hubert in de achterkamer toe aan zijn hartstocht: het draaien van operaplaten. 00.15 ARO Sport extra. Tennis Davis Cup Finale. 01.15 Tagesschau. DUITSLAND 2 17.45 Mein Name ist Hase. 18.20 Eine Klasse tür sich (4), ver halen uit een internaat. 18.56 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Milo Barua - Der sterkste Mann der Welt, tv-serie van Henning Stegmüller en Detten Schlelermacher. Met: Gunter Lamprecht. Marie-Agnes Reintgen. Horst Raspe e.a. In het jaar 1928 strijdt de in Sudetenland gebo ren worstelaar Emil Bahr om de „Gouden Band van Praag". Voor zijn tegenstander loopt het gevecht dode lijk af, waarna Bahr zich uit de rings port terugtrekt en kermisklant wordt. Hij buigt spoorrails en tilt paarden, auto's en trams op. Tussen 1929 en 1936 behaalt hij vijfmaal de titel „Sterkste man ter wereld", reist de hele wereid door en noemt zich Milo Barus. Een verlopen pas dwingt hem in 1936 naar zijn vaderland terug te keren, waar hij als een verloren zoon wordt ingehaald. Maar in Sudeten land is intussen veel veranderd. 21.15 WISO, economisch en sociaal magazine. 21 45 Heute-journal. 22.05 5 nach 10: Haltat den Diebl Programma over kunstschatten uit de Derde Wereld. Aansl.: Heute. DUITSLAND 3 WDF 18.30 SeaamatraBe. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagaaachau. 20.15 Auslandsreporter. Sun City. 20.45 RUckblende: Dar latzta Mann. Film van Friedrich Wilhelm Murnau. Zestig jaar na de premiere, op 23 de cember 1924, wordt deze stomme film. die destijds door de critici tot de twaalf belangrijkste werken uit de filmgeschiedenis werd gerekend, nog eens vertoond. Het meesterwerk van Wilhelm Murnau met Emil Jannings in de hoofdrol vertelt het tragische ver haal van een hotelportier, die plotse ling tot toilettenman wordt gedegra deerd. Ondanks de uitstekende ac teerprestatie van Jannings is de echte held in deze film de „bandeloze ca- 21.00 Formal Eins. 21.45 Landesspiegal: lm Disnsta Ih- rar Majestat. De Koninklijke Militaire Muziekshow in Münster 22.15 Thama van da maand. BRT 1 18.00 Tik Tak, kleuterprogramma. 18.05 Baaaie en Adriaan (16), kleu terserie. 18.10 Sprookjeathaatar: Het Kra- minkelpasteitje (2). 18.30 De Smurfen. Afl.: Piepiep en het smurfje uit de ruimte (herh.). 18.55 De wand, animatiefilm. 19.05 De geschiedenis van de klei ne man (14). 19.35 Kijk ultl 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.20 IQ, kwis van Herman van Mol- le. 20.50 Verover de aarde: De nieuwe golf. Programma over telecommuni catie. 1984 gaat de geschiedenis in als het jaar. waarin de telefonie in een stroomversnelling is terechtgekomen, te vergelijken met het jaar 1975, toen de chip de markt veroverde Nu gaat het over cellulaire telefonie en zakte lefoons. Een van de belangrijkste kwesties, die hierbij om de hoek komt kijken, is de waarborg van de privacy, waarover in dit programma eveneens zal worden gesproken. 21.40 Programma van de SO. 22.30 Journaal en Coda. BRT 2 17.00 Tennis. Finale om de Davis Cup tussen Zweden en de Verenigde Staten in Göteborg. 22.30 Handel en Wandel: midden stander worden, zijn en blijven (5). RTBF 1 17.50 Plein Jeu, familieprogramma. 19.00 Ca soir, regionaal magazine. 19.25 Consumententips. 19.30 Journaal. 20.00 Contacts, verkeersinformatie. 20.05 Clemence Aletti (2), tv-serie. 21.05 Viva la scianca. 22.05 Salut l'artiste 23.10 Journaal. 23.25 Tribuna aconomiqua at socio- TV 5 19.00 L'Etolla d'or. 19.30 Temps present. Magazine. Afl Uw toekomst interesseert mij. 20.25 Tablas de fates. 21.20 Hans Erni. Portret van deze Zwitserse kunstenaar. 21.25 Hommage Jaan Villars Gil les. Documentaire. 21.55 Wedstrijd. Kent u Zwitserland. Herman van Molle presenteert de kwis I Q. BRT 1 om 20.20 uur. Engeland BBC 1 16.50 Play school. 17.10 Dastardly and Muttlay, kinder programma. 17.15 The land of Green Ginger (Jackanory). 17.30 Captain Caveman, tekenfilm. 17.45 So you want to be top, kinder- 17.55 Laurel en Hardy. 18.00 John Craven's newsround. 18.10 Star Trek, SF-serie. 18.58 Weerbericht. 19.00 Journaal. 19.30 London Plus. 19.55 District Nurse, tv-serie. 20.25 Roy Hudd's halls of fame. 21.10 Cagney en Lacey, detective- 22.00 Journaal. 22.25 More lives than one, tv-spel. 23.45 The other half. Afl.: Victor and Marilyn. 00 15 Claire Rayner's Casebook. 00 40 In Concert: Elkie Brooks. Aansl.: Weerbericht. BBC 2 16.50 Backstage at the White Hou se. 18.20 Open to question. 18.25 Nieuwsoverzicht. 18.30 Open to question. 19.00 The Rockford Files, detectlve- 19.50 Lost Souls. 20 15 The first Noels. 20.30 Whistle Test, popprogramma. 21.30 Tommy, Engelse rockopera. 23.15 Christmas on two. 23.25 Newsnight. 00 10 Buongiorno Italia, cursus Ita- 16.30 The young doctors. 17.00 Thomas, the tank engine and friends. 17.15 Wil Cwac Cwac. 17.20 How dare you, Christmas spe- 17 45 CBTV. 18.15 Emmardala farm. 18.45 News 19.00 About Anglia. 19.35 Crossroads. 20.00 Bygones. 20.30 Give us a due. 21.00 Des O'Connor tonight. 22.00 Taking the lid off. 23.00 News at ten, weather. 23.30 Enter the dragon, speelfilm. 01.25 What Christmas means to SKY CHANNEL 16.00 Sky musk box. Videoclips. 17.00 Sky music box premiere. 18.00 Sky-fi music.Tony Blackburn Show. 19.00 Green Acres, tv-serie. Afl: The Cow Killer Oliver krijgt te maken met een lastige koe. 19 30 The Brady Bunch, tv-serie. Hawaii Bound Mike neemt zijn familie mee op een zakenreis naar Hawaii 20 00 Charlie's Angels, serie. 20.50 Skyways, drama-serie. Mandy en Nick krijgen met een moordenaar te maken. 21.45 Roving Report, aktualiteiten. 22 15 American Football. California - use. 23.30-23.30 Sky musk box. TV-morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. TROS 14.00 Katharine und Potem- kin, opera van Heinz Gietz, gebaseerd op de Peters- burgse memoires van graaf Ludwig Cobenzl, Oosten rijks gezant aan het hof van Katharina II. Met: Anneliese Rothenberger, Steven Kim- brough, Klaus Wildbolz e.a. (herh.). 15.40 Rosco leest voor in Ca- limero's bioscoop. 16.00 Bassie en Adriaan en de huilende professor (9). Afl.: Bassie verdwenen (herh.). 16.25 Dierenmanieren, pro gramma van Martin Gaus (herh.). 16.40 Tijd voor Marijke, geva rieerd programma. NOS 17.30 Journaal. TROS 17.40 Formule 1, poppro gramma. NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 08.10 Schooltelevisie. 09.25 Sesam- straBe. 10.00 Heute. 10.30 WISO. 10 35 Louis de Funes: Louis, der Geizkregen (herh 11.50 Umechau. 12.10 Report. 12.55 Persoverzkht. 13.00 Heute. 13.15 en 15.40 Teletek- st-overzicht. 16.00 Tagesschau. 16 10 Fahrt auf dem Wind, documen taire over de pioniersin de ballon vaart. 16.55 Der Mann von Button Willow (5), tekenfilmserie. 17.10 Un- ter einem Himmel: Stinas Sprache. jeugdfilm van Wolfgang Gluck 17 40 Der König und das Gold, poppente- kenfilm. 17.50 Tagesschau. DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zie Duitsland 1. 13.15 en 15.40 Teletekst-overzicht 15 56 Programma-overzicht. 16.00 Heute. 16.04 Morgen echdn, serie utopische verhalen. AflDe deur in de muur (herh.). 16.35 Mkkys Trickparede, met buikspreker Fred Roby. 17.00 Heute. 17.15 Tek-lllustrterte. 17 50 Von Wötfen gejegt, Canadese tv-se- rte. Afl.: Een droom van geluk DUITSLAND 3 WDF: 08 00 Teie-Gymneetik 06 10-12 00 Schooltelevisie (09 25 Sesamstrabe) 18.00 Tv-cureus En gels. Anneliese Rothenberger zingt een van de hoofdrollen in „Katharina und Potemkin". Ned. I om 14.00 uur. Journaal. 18.00 Tik Tak. animatiese- 11.30 Teletekst-magazine. 16.30 Graffiti, jongeren-magazine. 17.15 Lollipop, jeugdprogramma. 17.50 Plein Jeu, familieprogramma BBC 1 07 00 Teletekat-o ver zie h t07.30 Breakfast Time. 10.00 The Dorset- man. 11.30 Play school. 11 50 Ghar- bar, Aziatisch magazine. 13.30 Jour naal. 13.55 Weerbericht landbouw. 13 57 Financieel- en nteuwsover- zkht voor doven en slechthorenden. 14 00 Pebble Mill at One. 14 45 Gran, kinderprogramma. 14 50 Stop go, kinderprogramma 1500 Bliz- zard's wonderful wooden toys. Aft.: Models. 15.25 Diversions 15.35 An nabel takes a tour, komedie mei Lu cille Ball (1938). 16 40 Tom en Jerry. 16 50 Play school. 17 10 Banana- man, kinderprogramma 17.15 The land of Green Ginger (Jackanory) 1730 Godzilla, kinderprogramma 17.55 John's Craven's newsround. 18 00 The box of delights, kinderpro gramma. BBC 2 16.55 Backstairs at the White Houee. ITV 10.25 Sesame Street 11.25 A Christmas to remember, speelfilm 12 55 Comk Stories. 13 00 Rod, Jane and Freddy. 13 10 Our backy ard. 13 30 Three little words. 14 00 News at one. 14 20 Anglia news and weather 14 30 A country prectke. 15.30 On the market. 16 00 Universi ty challenge 16 25 Anglia news. 16 30 Sons end daughters. 17 00 The court martial of major Keller SKY CHANNEL 16 00 Sky musk boa. Videoclips 17 00 Sky musk box premiere. 18 00 Sky-h music. Engelse top 50 met Gary Da vies HILVERSUM 1 NOS 18 00 Nieuws 18.06 Boeken 20.03 Het evenement. 21.02 Buiten beeld 22.02 Pandemo nium KRO 22 45 Man en paard ex tra NOS: 23.02 Met het oog op mor gen VARA: 0.02 De nacht klinkt an ders. 2.02 Groot Ikht. 5.02 Werklicht HILVERSUM 2 TROS 17 36 Aktua 18.00 Nws 18.10 Het journahstenfo- rum 19 00 TROS Klantenservice 20.00 Nws. 20 03 De huiswerklijn 21.00 Om het boek, literaire rubriek 21.30 Finale 22.30 Nws. 22 35 Pro- motheus XIII (11). hoorsp.serie. 23.00 Proeflokaal. HILVERSUM 3 NOS 18.04 De avond- spits VARA 19 02 Dubbellisjes 20 02 Popkrant 2102 Moondogs nws. 18 02 Met hart en mond en han den 18.15 Muz in vrije tijd. advents- programma 19 15 Van binnen uit 19 30 Piano werk en van Lisxt 20 00 Kerstzangdienst. 2130 Vondel had een kousenwinkel (2) 22 30 Orgel concert door Teun van der Steeg CP. Hum. Verbond 18 30 Het voor deel van de twi|fel NOS 19 00 Nws voor buitenlanders Teleac 19 40 Turkse vrouwen proiekt (11) 20 10 Marokkaanse en Berbervrouwen pro- jekt (11). 20.40 Duits voor beginners (8) 21 10 Handwerken (2). RADIO RIJNMOND 16 30 Middagpro gramma met Erik Post Morgen HILVERSUM 1 VOO 7 03 Ook goede morgen. 9.03 Muziek terwijl u werkt 10.32 Kletskop 12 03 Will wil wel 13.06 Nederland muziekland NCRV 14.03 Kletsmajoor 14 15 Douce Fran ce. 14.30 Middenin 17 03 Hier en Nu- woensdagmagazine 17 55 Meded (NOS). HILVERSUM 2 VARA 7 00 Nws 7 06 De wekkerradio 9 30 Nws 9 33 Hoor haar! 10 30 Nws. 10 33 Leef-tijd-ge- noeg. 11.30 Nws. 11 33 Radio week blad (Overh voorl 12 16 Uitzending van het Mm van Verkeer en Water staat NOS 12 26 Meded v land- en tuinbouw 12.30. 13 00 en 13 30 Nws) 14.00 De Schuurpapier vanuit Dier gaarde Blijdorp 14 30 Nws 14.33 Wel en wee 15 00 Leef-ti|d-genoeg 15 30 Nws. 15 33 Het zout in de pap- -magazine 16 00 Martereer (11). hoorsp NOS 16.30 Nws 16 33 NOS -ombudsman HILVERSUM 2 EO 7 03 Ronduit 9 03 Gospelsound 10.03 Muziek motief 11.03 Country Trail VPRO 12 03 De wilde wereid 15.03 Ronftonflon met Jacques Plafond. NOS 16 04 De na tionale hitparade HILVERSUM 4 NCRV 7 00 Het leven de woord 7.10 Preludium 8 00 Cul tureel nws 8 05 Platen nws 8 45 Te Deum Laudamua. 9 15 Onder de hoogtezon 10 00 Kamermuz uit de Barok Werken van de Feech (2). 10 30 Orkestpalat Nederlands Ka merorkest 1205 De soloconcert an van Haydn (5). 12 40 Promenade 13 00 Recital voor alt an ptano 13 30 Orgelconcert door EwakJ Kooiman AVRO 14 00 AVRO S radiojournaal 14.03 Telefoonnummer 035-39211 15 30 Puur culluur 15 40 Affiche 4 15 45 Muziektheater 16 30 La nuove musiche 17 45 Esther Siaèm, orgel 18 00 AVRO s radiojournaal HILVERSUM 5 NOS 9 03 NOS-spor- tief 9 25 Waterst Teleac 9 30 Follow ma N (42) RVU. 10 00 RVU-taairevue RADIO RUNMONO 7 30 Ochtend- progr maf Peter Schuiten 16 30 Mm)- dagprogr. mat Er* Poet

Leidse Courant | 1984 | | pagina 15