valstoffenheffing gaat inder omhoog in Noordwijk 11 MANIEREN OMN PERFECTE AUTO TE VERBETEREN: PASSAT RRWNI. F. 25.995.- Noordwijk kan eindelijk bouwen in 't Stille Zuie V IEUW VOORSTEL VAN B EN W: Lantaarnpaal valt om lEIDEN/REGIO CcicbcSoivuvnt iRDWIJK De af- stoffenheffing gaat gend jaar maar vijf cent omhoog in plaats de eerder aangekon- de negen procent. Ten- ïste, dat gebeurt wan de gemeenteraad vond tijdens de laat- vergadering over de neentebegroting voor 5 instemt met een gis- «i ivond door wethouder Wil Warmerdam gedaan irstel. De wethouder nt met dit voorstel te- poet aan de weerstand de raad maandag in de emene beschouwingen id tegen deze lasten- zwaring voor de bur 's. Overigens kondigde i nhouder Warmerdam el aan dat er 47.000 gul- n extra bezuinigd moet jrden op de meerjaren- l groting wanneer men voorstel aanneemt, (en die voor die bezui- igen in aanmerking imen, zijn volgens hem sportvoorzieningen, I rkeervoorzieningen, bi theek, vermindering nonderhoud, veria- bijdrage Bollenbad de invoering van toe ristenbelasting. Wethouder A. Admiraal kon digde onmiddellijk daarna aan dat er niet gedacht hoeft te worden aan een verlaging van de gasprijs door de winsten en positieve meetverschillen aan de kleinverbruikers ten goede te laten komen, zoals de PSP/PPR-fractie heeft voor gesteld. „Elke cent verlaging van de gasprijs kost de ge meente 300.000 gulden aan in komsten. De winstuitkering vloeit namelijk naar de alge mene middelen waarmee het door de gemeenteraad vastge stelde beleid wordt betaald". VVV Overigens waren er nog wat financiële mededelingen van diverse kanten van het colle ge. Zo zegde burgmeester mr. J.M. Bonnike, op verzoek van de PvdA, toe dat de gemeente lijke bijdrage aan de ontwik kelingsprojecten van Noord- wijk in Burkina Faso (Boven Volta) eenmalig wegens de in flatie verhoogd wordt met vijf procent. Ook beloofde hij dat de VVV in Noordwijk tot het jaar 1990 kan rekenen op een minimum subsidie van 100.000 gulden. Dat kan dus eventueel meer worden, maar het ge noemde bedrag kan de VVV door het college worden gega randeerd zodat de continuïteit van de activiteiten gewaar borgd kan worden. Verder hoopt wethouder Admiraal, zo antwoordde hij richting PvdA, binnenkort een persoon via de werkverruimende maatregel aan de slag te zetten als bud- getvoorlichter in Noordwijk bok wie personen met finan ciële problemen aan kunnen kloppen om advies. In Noord- wijkerhout houdt een budget- trice eens per week een dag spreekuur en dat blijkt in een groeiende behoefte te voor zien. Ook stelde Admiraal dat hij hoopt dat de half-time mi- lieuwacht van Noordwijk het komende jaar als hele kracht in dienst genomen kan wor den. Een andere taak van deze wethouder: het huisvuil, mag volgens hem geen extra geld kosten. Gescheiden ophalen van verschillende soorten af val is volgens hem te duur en op vrijwillige basis blijkt het gescheiden inzamelen van glas, oud papier en schillen prima te werken. Hij verwacht ook veel van het depot aan de Losplaatsweg waarbij de inwo ners chemisch afval kunnen deponeren dat vervolgens via een regionaal samenwerkings verband naar een regionale stortplaats wordt vervoerd om verder te worden gesorteerd, voor hergebruik geschikt ge maakt of vernietigd wordt. Beloftes Er werd een hoop toegezegd door het college gisteren aan de raad. De belangrijkste toe zegging betrof die van wet houder C. van Duijn over het Verkeersplan Kern Noordwijk aan Zee en wel in het bijzon der de eventuele afsluiting van de Hoofdstraat. Het ver keersplan zal in fases worden besproken en als eerste deel komt de Hoofdstraat met di recte omgeving aan de orde en dat gebeurt in de vergadering van de commissies en gemeen teraad van januari al. Het af gelopen weekeinde heeft Van Duijn een voorstel hierover gemaakt en B en W zullen dat dinsdag bespreken. Voor 31 december wil de wethouder het voorstel al bij de raadsle den hebben gedeponeerd ter bestudering. Op vragen van D'66 kondigde Van Duijn ook nog aan dat in 1985 het ver keerscirculatieplan van Noordwijk-Binnen geëva lueerd zal worden. „Ik ben be trapt. Het is helaas wat vooruit geschoven doordat er dringen der zaken voorrang moetsn krijgen". De Rank Een andere toezegging betrof er een van wethouder J. Be- dijn over De Rank. Deze ge meenteraad krijgt in februari de resultaten van een onder zoek naar hoe De Rank behou den kan blijven wie er dan allemaal gebruik van zullen moeten maken om het renda bel te houden als enige cen trale accomodatie in Noord- wijk aan zee. Dat onderzoek is ingesteld nadat er nogal wat kritiek kwam op een „omge keerd" onderzoek: een naar de gevolgen van sluiting van dit gebouw. Wethouder Bedijn wil in ieder geval voor de zomer van 1985 definitief een beslis sing hebben over dit onderko men. Overigens kondigde hij op vragen van onder meer het CDA ook aan dat het bestuur van dorpshuis De Kuip een onderzoek instelt naar het be ter bruikbaar maken van de toneelzaal van dit (dure) ge bouw. Bedijn beloofde verder dat het komend jaar de subsidieveror dening voor welzijn ter discus sie wordt gesteld: „Misschien moeten we nieuwe prioriteiten stellen en de hoogte van het budget bekijken". Begin vol gend jaar gaat hij ook overleg voeren met de Sportraad ovei het stappenplan voor de be zuingigingen in die secto Overigens zorgde burgemees ter Bonnike in de welzijns sfeer nog voor een uitsmijtei in een reactie op uitlatingen van het CDA over alcohol en praktijken in die kwestie van andere gemeenten en de ba- romzetten van verenigingen die minder subsidie krijgen. „U denkt toch heus niet dat die gebruikers bij verenigin gen minder (alcohol) gaan ge bruiken wanneer er meer sub sidie binnen komt?". NOORDWIJK De ge meente Noordwijk mag in 1985 56 woningwetwonin gen en 28 premie-B-koop woningen bouwen. Dat betekent dat na jaren wachten de woningwet- bouw in 't Stille Zuie ein delijk gerealiseerd kan worden. Daarover toonde wethouder C. van Duijn zich gisteravond redelijk tevreden. Minder blij is hij met het feit dat Noordwijk geen premie- A-koopwoningen in 1985 mag bouwen. De gerrteen- te had om 50 tot 60 pre- mie-A-woningen ge vraagd. „Die zijn juist door de hoge premie ge schikt om de laagst be taalden toch over de drempel van het kopen van een huis te halen. Wij waren pas echt tevreden geweest als we ook nog tenminste 30 premie-A- koopwoningen toegewe zen hadden gekregen". Van de 56 woningwetwonin gen worden er 35 in 't Stille Zuie gebouwd. Voor de overi ge 21 ligt er nog geen defini tief plan. hoewel er gedacht wordt aan het terrein naast het kruisgebouw aan de Van Panhuysstraat. Er is een plan voor kleine flats daar, maar het is heel goed mogelijk dat de gemeenteraad besluit lie ver 21 eengezinswoningen el ders in de gemeente te bou wen in de woningwetsfeer. De premie-B-woningen ko men in het Vinkeveld en om dat plan niet te laten stagne ren zal Noordwijk zo spoedig mogelijk in januari plannen voor premie-C-woningen (waarop een eenmalige rijks- premie van 6.500 gulden zit) in te dienen. Bij die premie-C- regeling er ligt al een plan voor 70 premie-C-huurappar- tementen voor het Vinkeveld geldt de regel: wie het eerst komt, het eerst maalt en als de gemeente dus te lang wacht met plannen indienen, kan die premiepot leeg blij ken te zijn Mede op aandrang van het CDA, onder meer bij de behandeling van de begro ting, zal het college verder po gen zogenaamde „goedkope vrije sector-koopwoningen in het Vinkeveld te realiseren. „Maar het probleem blijft dui delijkheid van de Kroon over het totale plan Vinkeveld. Als er inderdaad een streep door het plan getrokken wordt, valt een derde van het plan weg en is ook meteen de hele logica uit de stedebouwkundi- ge opzet van het Vinkeveld verdwenen Dan moeten we waarschijnlijk helemaal op nieuw gaan tekenen. We had den een totaal-plan dat in fa ses zou worden opgevuld. De bouwer heeft bovendien zijn prijs van de woningen geba seerd op een ononderbroken bouwproces en als er opnieuw getekend en ingevuld moet worden, wordt dat bouwpro ces doorbroken". De wethou der zelf hoopt in januari d Kroonuitspraak te hebben maar deskundigen vrezen da dat wellicht tot maart kan du ren. Over de bouw in het Voor houtse Oosthout voor Noorc wijkse woningzoekenden men redelijk tevreden Vo gens wethouder J. Bedijn is voldoende belangstelling vc de twintig woningen per jaai Tot op heden zijn er al 12 aan Noordwijkers toegewezen, tien koop- en twee huurwo ningen terwijl binnenkort nog eens premie-huurwoningen aan Noordwijkers worden aangeboden. Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, za terdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr.071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. KATWIJK Een lantaarnpaal aan de Ranonkelweg in Kat wijk gaf gisteren ineens de geest De paal knakte spontaan om en sloeg tegen de grond. Bij zijn val beschadigde de lantaarnpaal een motorfiets. De oorzaak is onbekend. 198? DONDERDAG 13 DECEMBER 1984 PAGINA 7 yertuigend spel in De Schelft )0RDWIJKERHOUT Gisteravond speel- in De Schelft de toneelgroep van Amnesty overtuigende parabel van een volk dat ge- ;lcig leefde op een berg maar dat door drie iniformeerde vrienden werd „bevrijd". Waar parabel aansloot bij de realiteit werd het spel Jerbroken om getuigenissen af te leggen van l onderdrukten overkwam, t heel weinig decor zette de toneelgroep d spel neer maar helaas preekte Amnesty eravond voor eigen parochie want het aan- zige publiek kende de informatie die aange- |en werd al lang. De opkomst was niet groot, ieveer zestig mannen en vrouwen bevolkten zaal. Maar aan de overtuiging van het pro van gewone mensen tegen gewelddadige Èhten deed dat niets af. En als iedereen ar eensgezind en onmiddellijk „nee" zegt, i moet dat geweld wijken, aldus Amnesty arnational. Inbraken Beeklaan NOORDWIJK Uit drie flatwoningen aan de Beeklaan zijn in de afgelopen dagen goe deren gestolen. Ver moedelijk gedurende het weekeinde werd bij de naast elkaar ge legen woningen de' voordeur opengebro ken. Geld, cheques en sieraden werden ge stolen met een geza menlijke waarde van enkele duizenden gul dens. De bewoners waren afwezig. Kamerlid wil ingrijpen bij visafslagen DEN HAAG Staatssecreais Ploeg (Visserij) moet ingrijpen nu de directeuren van visafslagen hebben besloten geen ge gevens meer te publiceren over de kilo's aangevoerde vis. Dit heeft het kamerlid Konings (PvdA) van de bewindsman geëist. Het kamerlid is bevreesd dat door het besluit van de direc teuren de mogelijkheden om EG-vangstbeperkingen te ont duiken, toenemen. Hij wil dit tegenhouden. Voorts wil hij weten wat het Produktschap voor Vis van de zaak denkt. Konings wil ook een commentaar van Ploeg op de motieven van de directeuren van visafslagen voor hun besluit: de cij fers van kilo's vis zijn niet onderling vergelijkbaar en er moet een verbetering komen in de aanduiding „diversen" bij aangevoerde vis. Konings wijst erop dat juist als „diversen" aangeduide hoeveelheden vis een rol spelen bij het ontdui ken van EG-vangsthoeveelheden. Drijvend kunstobject voor Hazerswoude HAZERSWOUDE De Hazerswoudse Culturele Raad zal het college van B en W voorstellen een ob ject, dat zij wil aanko pen, te plaatsen. Het object van Ernst Kamphuis, dat een tijdmachine voorstelt, zal op een vlot in een vijver, mogelijk bij het gemeentehuis moeten drijven. Dit voorstel kwam niet zonder slag of stoot tot stand. Culturele raad voorzitter W. Penning toonde zich een fervent tegen stander van de aan koop van het „voor werp", dat vijfhon derd gulden kost. „De culturele raad wordt hierdoor de risee van Hazerswoude. Dat worden ingezonden stukken in de kran ten. Ik wil wel publi citeit, maar geen ne gatieve. D. Onderwa ter vond dat geen goede argumenten: „Als wij straks hele dure beelden van 25.000 gulden gaan plaatsen, kan dat wel meer kritiek opleve ren". Het idee haalde het met de kleinst mogelijke meerder heid. Met de aankoop van een kunst/speel-ob ject zit het tegen. Een dergelijk beeld zal veel duurder uitval len dan Frans Panne- bakker en Rob Kramp, de initiatief nemers. eerst dach ten Daardoor is de culturele raad niet in staat. om zo n beeld dit jaar aan te schaf fen. Men zal nu aan B en W voorstellen om een kunst/speelobject in de plannen voor speelvoorzieningen te betrekken. Zelf zal de Culturele raad twee duizend gulden be schikbaar stellen. Een voordeel van deze op zet is. dat een beeld door deskundigen ook op veiligheid kan worden bekeken. Jongetje onzedelijk betast KATWIJK Een S- jarig Katwijks jongetje werd gisteren door een man mee de bosjes ingenomen en daar onzedelijk betast. Het kind speelde op het speelterrein aan de Groen van Prinsterer- weg toen de man hem met een snoepje lokte Het jochie is gevlucht, zijn vader heeft de po litie op de hoogte ge steld van het voorval. 2 Deelbare achterbank stoffen "Glencheck"- bekleding. Hoofdsteunen op Twee van binnenuit verstelbare buiten spiegels. In hoogte verstelbare bestuurdersstoel, maatwerk. SOpbergvakken aan voorportieren, handige extra ruimte. 6 Bumpers met sier lijsten, een elegante 7 Sierlijst op taillelijn, maakt de Rimini-look compleet. 8 Voorspoiler, voor e< verbeterde aëro dynamica. 9 Vierspaaks stuurwiel, een stijlvol en Volledig beklede bagageruimte, verzorgde luxe. Al jaren is de Volkswagen Passat een optelsom van bijzondere technische voordelen. We noemen bijvoorbeeld de combinatie van voorwielaandrijving, zelfcorrigerende stuurinrichting en koerscorrigerende achteras voor een muurvaste wegligging. Soepele, krachtige motoren van 75 pk (benzine) en 54 pk (diesel) die ook bij 'n sportieve rijstijl onvermoeibaar zijn. Kan een perfecte auto nog beter? Eigenlijk niet. Maar de Passat in Rimini-uitvoering bewijst wel dat 't nog completer, nog comfortabeler, nog luxueuzer kan. En dat 't i niet eens duurder hoeft. Maar dan worden er wel snelle beslissers gevraagd! Van de Passat Rimini wordt moor een beperkt aantal geproduceerd. Neem doorom snel contact op met uw Volkswagendealer. Wilt u z'n naam, adres en telefoon nummer, bel dan even 020-867351.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 7