Bedrijf moet vervuilde grond verwijderen wm Driekoningenlied afkomstig uit Noordwijkerhout J „Racisme getuigt van «f weinig persoonlijkheid" Derde nederlaag Danaïden „Fusie moet doorgaan" Oud volks gebruik in ere hersteld Principe- akkoord Bols met vakbonden LEIDEN REGIO CcidócSouoont APOTHEKEN De avond- en nachtdiensten van de apotheken in de regio Leiden worden tot vrijdag 14 december waargeno men door Apotheek Kok en Hulp in Leiden en Apotheek Voor schoten in Voorschoten. ONGEVALLENDIENST ZIEKEN HUIZEN LEIDEN Ongevallen- dienst elke dag Academisch Zie kenhuis behalve van dinsdag 13.00 u. tot woensdag 13.Q0 u. (Diaconessenhuis) en van vrijdag 13.00 u tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-ziekenhuis). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dagelijks van 16 00 tot 17 00 uur en van 18.30 tot 19.30 uur. Kin derafdeling dagelijks van 14.00 tot 20.00. Niet meer dan twee bezoekers per patiënt. Sint Elizabeth-ziekenhuis: Volwas senen dagelijks van 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.30 u.; klasse afdelingen ook 11.15-12.00 u. Kraamafdeling: dag. van 11.15- 12.00 u. (alleen voor echtgeno ten) van 15.00-16.00 u. en van 18.30-19.30 u. Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 u. CCU (hart- bewaking) dag. van 14.00-14.30 u. en van 19.00-19.30 u. Inten sieve verpleging: dag. van 14.00- 14.30 u. en van 18.30-19.00 u. Sport-Medisch Adviescentrum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in het St. Elisabeth-ziekenhuis. Endegeest: Di. en vr. 13.00- 14.30 u zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eerste klasse: de gehele dag. Academisch Zie kenhuis: Voor alle patiënten (be halve kinderen) zijn de bezoeku ren als volgt: Dagelijks 14.15- 15.00 u en 18.30-19.30 u. Avondbezoekuur afdeling verlos kunde: 18.00-19 00 u. De Prae- maturenafdeling dagelijks van 14.30-14.45 u. en 18.30-18 45 u. Bezoek aan ernstige patiënten: wanneer aan ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toege staan kan de hoofdverpleegkun dige hiervoor speciale kaarten verstrekken. De bezoektijden van de kinderkliniek zijn dage lijks 15.00-15.45 u en 18 30- 19.00 u. De bezoektijden van de kinderafdeling (alleen voor ou ders van kinderen kan er een af wijkende tijd afgesproken wor den met de hoofdverpleegkundi ge) zijn dagelijks van 14.15- 15.00 u en van 18.30-19.00 Rijnoordziekenhuis: Dagelijks 14.30-15 15 u. en 18.30-19 30 u Extra bezoek hartbewaking: 11.00-11.30 u. Extra bezoek va ders kraamafdeling: 19.30-20.30 u Kinderafdeling 15.00-15.30 u. alleen voor ouders 18.00-18.30 S.O.S.-DIENST Telefonische hulpdienst. tel 071-125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren of eenzaam zijn. Ver trouwelijk. Dag en nacht bereik- BUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50, tel. 123942; spreekuren ma. en di. 10.00- 12.30 u.. wo. 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. LEIDSE RECHTSWINKEL Ju ridisch Adviesbureau. Ketelboe- terssteeg 10, tel. 130775; Afde ling wonen en werken: ma. 18.30-20.30, wo 10.00-12.00, do. 18.30-20.30. Afdeling belas tingen: di. 18.30-20.30, wo. 18.30-20.30. Klachtenbureau: di. 18.30-20.30, do. 18.30-20.30. DIERENHULPDIENST Hulp verlening aan verongelukte hon den. katten, vogels, e.d in de gemeenten Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest. Warmond en Zoe- terwoude. Tel 071-220021 BURGERRAADSLIEDEN Ko renbrugsteeg 2, tel. 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo 11.00-12.00 u.. do. 18.30-20.00 u GEZINSVERZORGING Stich ting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en langdurige zieken en gezins verzorging. Rembrandtstraat 17, tel. 149441 (ma t/m vr 9.00- 10.00 u. en 13.00-14.00 u.). KINDER- EN JONGERENTELE FOON Op woensdag- en za terdagmiddag van 14-18 u. tele foon 071 - 120611 MAATSCHAPPELIJK WERK Bureau Maatschappelijk werk. Oude Rijn 44c, spreekuur dage lijks 14.00-1500 u.; do ook 19.00-20.00 u.. lel 142144 Spreekuur gemeentelijke sociale dienst: di 14.00-15.00 u. Apollo- laan 1a, Zuid-West, do. 14.00- 15.00 u. Herensingel 3. Leiden Noord Ook tel. van 09.00-10.30 via 766600. afdeling maatschap pelijk werk RAAD VAN ARBEID Hoge Rijndijk 306, Leiden, tel 071- 899375 Kantoor geopend ma. t/m vr 9-12 u. 14-16 u. Telefoni sche informatie over kinderbij slag: 8-12 u. SOCIALE RAADSVROUW Spreekuren sociale raadsvrouw. Binnenstad Gerecht 10, wo. 17 00-18 00 u.. Noord: Van Ho- gendorpstraat 36. ma. 10.30- 11.30 u Kooi: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 u.; Morskwartier: Buurthuis Morskwartier, Topaas laan, 10.00-11.00 u wo. 10.00- 13.00 u.; Tuinstadwijk: Heren gracht 45. vr. 10.30-11.30 u. ROTTERDAM Eersteklasse Dc Danaïden heeft tegen OSCR de derde nederlaag in het zaalseizoen geleden De Leidse korfbalclub moest in de laatste minuten noodgedwon gen met zeven man spelen en werd in die fase dan ook gena deloos uitgespeeld; 129. Het was in alle opzichten een ongelukkige wedstrijd voor de Leidenaren. Coach-Van Huis moest met Yvonne Kamerling, Pieter Korneef en René de Louw drie invallers opstellen, waarbij de laatstgenoemde na een kwartier al geblesseerd uitviel. Desondanks liet het scoreverloop geruime tijd nog niets te wensen over. Een 20 achterstand werd via 36 (rust) omgezet in een 69 voorsprong. De thuisclub scoorde toen echter driemaal op rij en voegde er een vierde treffer (109) aan toe, omdat Pieter Koorneef in de veredi- ging geblesseerd was uitgeval len. Aan de andere kant miste De Danaïden op dit cruciale moment een strafworp. daar OSCR het pleit definitief be slechte. Het Leidse aandeel in dc 129 eindstand werd ver zorgd door Eric Kromhout (3), Eric Peters (3). Yvonne Ka merling. Sandra Slingerland en invaller Frans Brand. Zoeterwoudenaar nieuwe dijkgraaf ZOETERWOUDE De heer Cees van der Sluis, 45 jaar en woonachtig aan de Weipoortseweg in Zoeter- woude, is gisteravond ge kozen tot dijkgraaf van het waterschap „De Omme- dijck". Hij is de opvolger van dijkgraaf A. Bos. De heer C. van der Sluis maakt sinds de oprichting van het waterschap zeven jaar geleden deel uit van de verenigde vergadering van het waterschap. Opknapbeurt voor Leimuidense huizen LEIMUIDEN B en W van Leimui- den willen 48 huizen in die plaats op la ten knappen. Met de renovatie is 240.000 gulden gemoeid. Het gaat om twee woningen aan de Bilderdam, ze venentwintig aan de Lijsterbeslaan, zestien aan de Wilgenlaan en drie in de Goudenregenstraat. Dakpannen zullen .worden vervangen en ramen en deu ren gerepareerd. Tegen een kleine 'huurverhoging zullen bepaalde voor zieningen worden getroffen op verzoek van de bewoners, variërend van dubbel glas, vullen van een spouwmuur, aan leg van een centrale verwarming of verbetering van badgelegenheid. De gemeenteraad bespreekt het voorstel volgende week donderdag. Nieuwe telefoon LEIMUIDEN Een nieuwe telefooncen trale in het gemeen tehuis gaat Leimui- den 52.000 gulden kosten. Voor dat be drag is men via vier buitenlijnen bereik baar en komen er 24 toestellen binnen te staan. De gemeente raad bespreekt het collegevoorstel tot aanschaf van de in stallatie volgende week donderdag. Stichting Katholieke Scholen Zoeterwoude: ZOETERWOUDE Het bestuur van de Stichting Katholieke Scholen Zoeterwoude blijft onverkort vasthouden aan het plan tot fusie tussen de Aloysiusschool en de Sjaloomschool. Dat blijkt uit een brief die gisteren aan alle ouders en verzorgers van de leerlingen van beide scholen is verstuurd. Het definitieve besluit tot fusie wordt genomen in de bestuurs vergadering van 4 maart 1985. Tijdens die vergadering zal te vens worden bepaald wanneer de fusie ingaat en welke school gesloten moet worden. Tot 11 februari 1985 hebben de medezeg genschapsraden van de betrokken scholen de tijd om hun advie zen op te stellen. Het stichtingsbestuur verzoekt de ouders alle informatie die van belang kan zijn voor het bestuur om tot een verantwoord besluit te komen, aan hen kenbaar te maken. ZOETERWOUDE De firma Gebr. J. Van Vliet moet van de provincie de vervuilde grond aan de Papeweg in Zoeterwoude op korte termijn verwijde ren. Het bedrijf heeft vol gens de provincie daar een illegale stortplaats in gebruik. Er is een onder zoek verricht naar grond en grondwater en dat heeft de aanwezigheid van benzeen en koper aangetoond in ontoelaat bare hoeveelheden. Van Vliet heeft beroep aan getekend tegen de aanschrij ving door de provincie. Vol gens de firma gaat het niet om een stortplaats, maar om het storten van afval van be stratingsmaterialen om een dwarssloot te kunnen dem pen. Volgens het bedrijf kan de vervuiling niet veroor zaakt zijn door het gestorte materiaal. Het werk werd uitgevoerd door een voor ge meenten werkend straten- makersbedrijf dat alleen zand en klinkerafval zou hebben gebruikt. Van Vliet voelt er niets voor om de grond weer te verwijderen. Inmiddels heeft de firma een vergunning aangevraagd voor het dempen van de sloot. Volgens de provincie zou het gaan om meer dan alleen be stratingsmateriaal. Puin en grond uit de bestralingssec tor, bagger, houten planken en plastic materialen worden genoemd. ROELOFARENDSVEEN Het Driekoningenlied „Hier komen wij Here met onze sterre" blijkt bij navraag zeer bekend te zijn in alle dorpen van Alkemade plus Hoogma- de en Leimuiden. Iedere autochtoon, ouder dan een jaar of veertig, blijkt het lied zelfs uit zijn hoofd te kennen. Het langskomen van de zin gende koningen met hun lichtende ster was dan ook vroeger een hoogte punt in de donkere dagen van net na Kerstmis. Vooral in de gezinnen met kinderen was het kij ken naar de draaiende verlichte ster en het luis teren naar de plechtige zang iets adembene mends. Jan van der Stam en Koos van Zanten uit de Roelofa- rendsveense Spoorstraat, die evenals Arie en Hannes van der Hoorn, Jan en Arie Ken nis en Wout en Piet Koek, ja renlang tussen Kerstmis en „Koppertjesmaandag" (de dag vóór vastenavond) met een prachtige verlichte ster de dorpen afliepen onder het zingen van „Hier komen wij Here met onze sterre" weten met grote stelligheid te vertel len dat het Driekoningenge- bruik afkomstig is uit Noord wijkerhout. „Arie Broekhof is ermee begonnen en die kwam oorspronkelijk uit Noordwij kerhout" zeggen ze. Ze vertel len dat de sterren vroeger Jan van Zanten met twee van zijn kinderen en de in 1964 verbrande ster. met rood crêpepapier bekleed waren. Bij sneeuw en storm bleek dit echter niet zulk ide aal materiaal. Vandaar dat ze op een gegeven moment een ster van „celluloid" hebben gefabriceerd. ..Die was ten minste weerbestendig". De ster was voorzien van negen lampjes, één voor elk van de acht punten en één in het midden bij het stalletje (al thans een plaatje daarvan). De lampjes werden brandend ge houden met negen batterijen, die na drie avonden op wa ren. Dan moesten de „konin gen" voor drie kostbare gul dens weer nieuwe batterijen aanschaffen. De ster zat op de as van een fietswiel die op een stok was gemonteerd. Met de hand werd de ster draai end gehouden, maar bij de lie- dregel: „O sterre gij moete niet stille gaan staan" werd het draaien gestopt. „Een adembenemende gebeurtenis voor de kinderen die ernaar keken", weet Jan van der Stam zich nog goed te herin- Koos van Zanten is in 1964 als laatste der Mohikanen met zijn driekoningentochten ge stopt. In dat jaar was zijn ster namelijk verbrand. ,.De tijden werden beter en de lol was er trouwens toch een beetje van af". Toch had hij ruimschoots zijn zilveren jubileum als ko ning kunnen vieren, want al op vijftienjarige leeftijd was hij voor het eerst als koning met ster op pad gegaan. Het geld dat hij ermee verdiende, was in die tijd hard nodig, omdat er 's winters weinig werk was op de Veense tuin derijen. „Trouwens de écht arme mensen, waren blij als we kwamen, want dan kon het licht tenminste een poosje uit". In Hoogmade zijn Jan van der Stam en Koos van Zanten een keer op de bon geslingerd wegens „zingen 's avonds op straat". De Veense veldwachter uit die tijd. Piet de Bil, heeft er toen voor ge zorgd dat ze daarna nooit meer last met de politie kre gen. ROELOFARENDSVEEN Een oud volksgebruik, het zogenaamde „Driekoningen zingen" wordt door de Veense zangvereniging „Vox Laeta" in ere hersteld. Twaalf leden van de zang vereniging zullen de ko mende weken, in wisselende groepjes van drie, het drie- koningengebruik in ere her stellen. Dat betekent dat men gehuld in prachtige pluche koningsgewaden met kroon het traditionele Drie koningenlied ten gehore brengt. Een van de konin gen is, zoals het hoort, zwart. Bii zich dragen ze een „gouden' doos met mirre, een origineel wierookvat en een prachtige ster. Die ster is een kunststukje op zich, want hij kan via een spe ciaal mechaniekje rond draaien en heeft aan- en uit- flikkerende lichtjes. Overigens heeft Vox Laeta het Driekoningenrepertoire uitgebreid met twee liedjes, te weten een modernere versie van het oude Drieko ningenlied en een feestlied. Na afloop van elk optreden gaan leden van Vox Laeta Drie koningen van Vox Laeta. Van links naar rechts: Wim Hillebrand, Nel Hogenboom-Hlllebrand en George Schrama. „met de pet rond". Het is de bedoeling geld in te zamelen voor een grootse viering van het veertigjarig bestaan van de zangvereniging volgend jaar. Vox Laeta wil de Alke- madese gemeenschap dan namelijk een gratis concert aanbieden. Het moet een professioneel concert wor den met minimaal vier goe de solisten en een orkest. Dat concert vindt in novem ber 1985 plaats in de sport hal en zal rond de vijftien duizend gulden kosten. Gisteravond vond de pre mière van de Driekoninge noptredens plaats in dorps huis „De Alkeburcht". Voorafgaande daaraan was er ten huize van Wim Hille brand aan de Langeweg de generale repetitie. Voorlopig heeft Vox Laeta al tweeën twintig optredens in de ko mende weken gepland. Wie belangstelling heeft voor een optreden van de drie koningen met hun ster, kan contact opnemen met Wim Hillebrand (tel. 3231) of Flip Keulemans (tel. 2932). NIEUW-VENNEP De di rectie van Lucas Bols Neder land (900 werknemers) heeft een principe-akkoord bereikt met de betrokken vakbon den over de cao 1984-1987. De gemiddelde werkweek bij Bols zal in 1987 worden ver kort tot 36 uur. Bols neemt de financiering van de ar beidstijdverkorting geheel voor zijn rekening. De uitke ringen bij ziekte en arbeids ongeschiktheid blijft Bols tij dens de looptijd van de cao tot honderd procent van hef netto loon aanvullen. Dit heeft districtsbestuurder H. Koning van de Industrie bond FNV gisteren meege deeld. De Industriebond FNV heeft enige tijd met de directie overhoop gelegen omdat de directie aanvankelijk wei gerde arbeidstijdverkorting door te voeren. De industrie bonden van FNV en CNV, Unie BLHP en NCHP zijn nu met de directie overeen gekomen de werkweek per 1 maart 1985 tot 38 uur te ver korten, per 1 januari 1986 tot 37,5 uur en per 1 januari 1987 tot 36 uur. De huidige VU- T-regeling zal tot juli 1987 van kracht blijven zonder dat de Bols-werknemers aan de regeling moeten meebeta len. Verder krijgen de werk nemers in 1985 een structu rele loonsverhoging van 1,5 procent en in 1986 van twee procent. De bonden zullen het principe-akkoord met een positief advies aan hun leden bij Bols voorleggen, al dus Koning. Felicitaties voor Time Out WASSENAAR Voor het eerst sinds jaren heeft jonge- rensociëteit Time Out in Was senaar niet gedemonstreerd tijdens de begrotingsvergade ring. „Dat is volgens mij de re den dat de burgemeester ons feliciteerde met ons beleid". Dit zei gistermiddag een be stuurslid van Time Out, dat tijdens de begrotingsvergade ring werd weggeroepen door gemeentevoorlichter W. Kan. Waarom de burgemeester niet gewoon tijdens de vergadering een lovend woordje sprak werd niet duidelijk. „Vorig jaar waren wij hier nog met een actie", zei het bestuurslid Vincent Heemskerk later. „Daarna hebben ze die dikke touwen tussen de pubieke tri bune en de raadsleden gehan gen. Dit jaar voeren wij geen actie, het gaat bij ons in Time Out redelijk. Eigenlijk zouden we meer beroepskrachten moeten hebben, maar gezegd moet worden dat nu wekelijks toch zo'n 500 mensen van Time Out gebruikmaken". Ien Dales Het PvdA-kamerlid mevrouw drs. C.I. (Ien) Dales spreekt morgenavond in Tripodia over „Geloof en Po litiek". De door de PvdA-Katwijk georganiseerde openbare bijeenkomst wordt om kwart over acht inge leid door wethouder drs. J. Bergman (CDA). Mevrouw Dales is actief binnen de hervormde kerk, zij was ac tief bij „Kerk en Wereld", de laatste jaren als directeur: en zij gaf vorig jaar het startsein voor de actie Kerkba lans. Bestuurlijke ervaring heeft zij opgedaan als r" recteur van de sociale dienst in Rotterdam, als staaii secretaris in het tweede kabinet Van Agt en nu van de Tweede Kamer en vice-voorzitter van de Nashville De Country Club Nashville houdt vrijdag een Country Kerst Show in Duna Déli aan het Picképlein in Noord wijk vanaf negen uur. De kerstshow staat in het teken van het 25-jarig ar tiestenjubileum van de Haagse countryzanger Ted Orange, die zelf ook op treedt. Verder werken mee Bourbon uit België, Tum ble weed uit Zweden en Ruud Hermans uit Tilburg. Kaarten zijn voor tien gul den verkrijgbaar bij de VVV-Noordwijk of telefo nisch te reserveren via de nummers 02523-4551 en 01725-3118. Aan de zaal kos ten de kaarten twaalf gul den vijftig. Videoclub Het gebruik van video maakt een onstuitbare opmaren vrc door en wordt door smalfilmers als een concurrentfrekv1 voor hun materiaal gezien. Om kennis te maken met)e boel mogelijkheden van de video heeft de Leidse Smalfilm\er\ve{ Liga leden van de Ypenburgse smalfilmclub uitgeno-,erom digd om een demonstratie op het gebied van „zelf vi-jeer deo maken" te geven. Dat gebeurt vrijdag vanaf achfjcheep uur in het gemeentecentrum aan de Lijtweg te Oegst-\ij bij geest. Tijdens de jaarvergadering op 18 januari van deraart i Leidse Smalfilm Liga zal worden beslist op de Lj^aresned met een videoclub zal worden uitgebreid. foor (nigszi Nut en Vermaak De Leimuidense IJsclub Nut en Vermaak viert vrijdag wacht in Zaal Keyzer. Na de vergadering worden er voorf de tachtigste maal kaart- en sjoelwedstrijden gehouden. Vakan tiespelen Door het vertrek van de voorzitter en de secretaris vap het Comité Vakan tiespelen in Alkemade (VAK), me- vrouw C. van Scheppingen-Hartman en de heer J. Cas-(iNieu' telein, moesten de bestuurstaken opnieuw worden verbat nc deeld. Voorzitter is nu Annie Akerboom; vice-voorzit-jteekh ter Gerard Hoogenboom (tevens vertegenwoordigermater van Nieuwe Wetering in het bestuur); eerste secretaris^lost Diny Castelein; tweede secretaris Tiny van Rijn; eersteneest; penningmeester Wim van der Zwet (tevens vertegen-Koonl woordiger van Rijpwetering); tweede penningmeesters, het Leo van Veen; leden Els Goes en Ad Oud. Het VAK heeft voor volgend jaar ruim drieëntwintigduizend y gulden tot haar beschikking. Wal. Bestuur Hans Kombrink 'it in Inn st jaur, De afdeling Voorschoten van de PvdA heeft een nieuw be- jdoor a stuur. Voorzitter is Mieke Breunesse, vice-voorzitter Chris- Eoetei ta de Leeuw, secretarissen zijn Annie Feenstra en Joyce Werd Vogel, penningmeester is Roel Schipper. ktoord nier e de Ml fexplo; Hans Kombrink, financieel specialist van de PvdA-Oeze fractie in de Tweede Kamer, houdt morgenavond een{ spreekbeurt in Leiderdorp. Aan de orde komen hel.ing-l rijke onderwerpen zoals arbeidsduurverkorting en be houd van koopkracht van de sociale minima. Onder-V werpen waarover verschillend wordt gedacht, ook bin- C/X nen de PvdA. De afdeling Leiderdorp van de PvdA wil met de komst van Kombrink een poging onder meer inzicht en duidelijkheid in deze politiek hete hangij zers te brengen. Er zal ruime gelegenheid zijn voor het stellen van vragen en voor discussie. De bijeenkomst* wordt gehouden in het jeugd- en jongerencentrum „De Sjelter" aan de Heemraadlaan en begint om half ne gen. Geen spreekuur In verband met andere werkzaamheden is burgemeester, Hordijk van Zoeterwoude morgenochtend niet in de gelef_ genheid spreekuur te houden. Volgende week donderdag?^ tussen negen en twaalf uur is de eerste burger" weer (ePUWl spreken. Jllen. I Wc TILANUS TIJDENS OPRICHTING PLATFORM ANTIRACISM(£eie OUW DEN HAAG Het Pro vinciaal Platform Antira cisme Zuid-Holland is een feit. In aanwezigheid van circa veertig mensen on der wie enkele statenle den, werd het samenwer kingverband opgericht van Zuidhollandse comi- te's en werkgroepen die zich bezig houden met de bestrijding van discrimi natie van minderheden. PSP/CPN PPR-statenlid C. Tilanus zei het een goede BURGERLIJKE /STAND ZOETERWOUDE Gebo ren: Remco van Diemen; Chantal Cecilia Maria van Mil. Gehuwd: Albert Hol thuis en Theodora Maria Vervoorn. zaak te vinden dat wordt sa mengewerkt door de ver schillende groeperingen. Het geven van voorlichting vindt hij essentieel voor het kwe ken van meer begrip voor mensen met andere culturele waarden. Scherp was zijn kritiek op het toenemend ra cisme in de maatschappij. Tilanus: „Wat hebben men sen toch weinig persoonlijk heid, wanneer het voor hun eigen zelfvertrouwen nodig is zich superieur te voelen boven anderen. Wanneer mensen zich willen verschui len in hun eigen groep en daarmee alleen hun eigen culturele waarden willen be schermen. Racisme tast de grondslag aan van onze de mocratie en daar moeten we ons tegen te weer stellen. Geen mens is helemaal vrij van racistische gevoelens, maar dan moeten we toch proberen die gevoelens te onderdrukken". Behalve bestrijding van dis- me. criminatie van etnische mi| derheden, richten divei groeperingen van het sam< werkingsverband zich oj tegen discriminatie van mofielen en tegen seksisi Het platform hoopt fin; cieel ondersteund te won door de provincie, temeer provinciale statenleden zij twee jaar geleden uitspral voor een PSP/CPN/PPj motie waarin werd gesti dat dergelijke antiracis groepen ondersteund moet worden. Het Delftse koor „Koort sloot gisteravond de bijeei komst op toepasselijke wijt af met liederen onder mej over Hannie Schaft, over f cisme en homohaat. In ma; volgend jaar komt het menwerkingsverband nieuw bijelkaar en in tember wordt een grote pil vinciale manifestatie gehq den die in het teken sta van de bestrijding van racl U

Leidse Courant | 1984 | | pagina 4