Sidney Poitier kreeg als negeracteur rol van voorvech ter opgedrongen Omroepen opnieuw op vingers getikt Instructies voor pluggers bij omroepen te vaag tc DIO/TELEVISIE Ceidac (Soman! WOENSDAG 12 DECEMBER 1984 PAGINA IS de koele meren is doods het vertrek van Ritsaart is toch al labiele Hedwig in i volkomen krankzinnige Stand geraakt. Beroofd van i bezittingen wordt ze op de in naar Parijs gezet, waar ze een gesticht terecht komt. Ikomen naakt in een isoleer- houdt ze het zes weken ig schreeuwend en tierend Al die tijd slaat een jonge Hedwig geïnteresseerd e. 33 uur Nederland 1. jaar Marco Bakker esenteert :o Bakker kijkt terug op seizoenen eigen televisie shows bij de TROS. Aanvanke- begonnen met Muziek uit eenden" genoot de bariton oedig een grote populariteit, k zijn specials uit diverse ropese landen, die zich er op het lichtere genre en ballads concentreerden, jstten veel succes. In dit ste jubileumprogramma zijn halve hoogtepunten uit die elopen tijd, ook interviews zien met twee oude beken- Anneliese Rothenberger Rene Kollo. Daarbij ont- ngt Marco in oe studio Cleo ine en Johnny Dankworth, •t bij* ist Daniel Smid, Josef Baert, 9uis Landuyt en het Haags i derkoor. nn uur Nederland 1. iderland C het kunstprogramma „Ne land C" start de NOS met Shakespeare-serie van de C, een van de grootste pro xies op het gebied van tele- ie. Vijf jaar geleden begon BBC aan dit monsterpro- 1, waarvoor alle 37 to neet - ikken van Shakespeare tot weringen van 2 uur bewerkt oesten worden. Het konings- ma Richard II, dat in twee tien wordt uitgezonden, tent de Nederlandse volgor dedie afwijkt van de Engelse. He! stuk. dat omstreeks 1595 \reven is, gaat over de tlse koning Richard II (De- Jacobi), die de rivalen Hen- Bolingbroke en Thomas twbray, de hertog van Nor- verbant. Als de koning in ind is om een opstand neer M12[slaan, valt Bolingbroke En- ind binnen. 0 uur Nederland 2. AVRO-presentator v.d. Berg met VUT HILVERSUM AVRO-pre- sentator Henk van den Berg zal op dinsdag 25 december voor het laatst via de radio (Hilversum 1, 11.02-12.00 uur)' te beluisteren zijn in het pro gramma „De AVRO-Diligen- ce". Van den Berg, sinds 1947 omroeper bij de AVRO, ver laat de omroep per 1 januari vanwege het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. In 1962 werd hij hoofd van het AVRO-omroepersteam. „De AVRO-Diligence", sinds 1973 op de radio, komt per 1 januari te vervallen vanwege bezuini gingen bij de AVRO. Kabelregeling mist wettelijke grondslag AMSTERDAM De nieuwe Kabelregeling van minister Brinkman mist naar alle waar schijnlijkheid een wettelijke grondslag. Dat is de strekking van een artikel van mr A.W. Hins, wetenschappelijk medewerker staatsrecht aan de Universiteit van Amsterdam in het jongste nummer van het tijdschrift voor au teurs- en mediarecht, Autersrecht AMR. Hins wijst op de bepaling in de Grondwet: „de wet stelt regels omtrent radio en televisie". Daaruit vloeit volgens Hins voort dat de nieu we Kabelregeling, waarin o.m. zaken als abon- nee-TV en de toegang van buitenlandse satel liettelevisie tot de kabel zijn geregeld, een basis van wet moet hebben. Volgens de opstellers van de regeling, onder wie minister Brinkman, zou deze wettelijke grondslag te vinden moeten zijn in artikel 48 lid 5 van de Omroepwet. Op het eerste gezicht lijkt dat ook zo, maar schijn bedriegt, aldus Hins. Uit de wetsgeschiedenis van het artikel blijkt duidelijk dat de toenmalige wetgever (in 1966) een zeer beperkte betekenis aan het arti kel heeft toegekend. Uit de kamerstukken uit die tijd valt af te leiden dat indertijd vooral ge dacht is aan het gebruik van de kabel voor edu catieve programma's, kamerverslagen, ver keersinformatie en dergelijke. Commercieel ge bruik van de kabel lijkt zelfs geheel taboe te zijn. Hins komt verder tot de conclusie dat typisch commerciële kabelmedia als abonnee-tv. kabel krant en kabeltekst niet op basis van de huidi ge omroepwet geregeld kunnen worden. Eén en ander betekent dat belangrijke delen van minister Brinkmans Kabelregeling onverbin dend zijn, op drijfzand zijn gebouwd. Twee prijzen voor VARA-filmer HILVERSUM - VARA-filmer Frank Diamand en verslagge ver Jan v.d. Putten wonnen twee prijen voor hun produk- tie „En daarom is de staat ver antwoordelijk". Op het festival in Nyon, Zwitserland, kregen zij de jaarlijkse tv-prijs voor buitenlands werk, en in Leip zig een onderscheiding van de Internationale Vrouwenfede ratie. Hun film handelde over het leven van Marianella Garcia Villas, de vermoorde presiden te van de commissie voor de mensenrechten in El Salvador. De VARA zond deze film op 15 mei van dit jaar uit. De edelman onder de negers wordt hij genoemd vanwege zijn beschaafde benadering van netelige zaken. En hij be tekent als acteur veel voor de verheffing van de neger in de Amerikaanse samenleving. Hij. Sidney Poitier koos ook openlijk partij voor de „Black Power", de Amerikaanse ne gerbeweging. Niettemin stond hij ook in eigen kring onder kritiek. Hij zou zich te veel ge legen laten liggen aan blanke filmmakers. Stuk voor stuk opmerkelijke films met hem in de hoofdrol kwamen in de loop der jaren tot stand. Veel opspraak ont stond zelfs rond „De geketen- den" (The Defiant Ones) van Stanley Kramer, waarin hij sa men met Tony Curtis de rol speelde van twee aan elkaar geketende gevangenen, die weten te ontsnappen en als aaneengeklonken duo de weg naar en door de vrijheid moe ten weten te vinden. Zij staan ervoor het samen te maken. Sterk symbolisch ook voor wat er speelt in de Amerikaanse samenleving. Morgenavond, Ned. II om 22.10 uur, krijgt men Sydney Poitier op het Scherm in de film „Het Wilby Complot", die speelt in Zuid-Afrika en waar in hij opnieuw samen met een blanke (Michael Caine) veelei sende staaltjes werk moet ver zetten. Als uit de gevangenis vrijgelaten leider van een ille gale negerorganisatie gaat hij op zoek naar diamanten ten einde zijn beweging enige fi nanciële armslag te kunnen verschaffen. En hiermee ontstond tevens een film, waarin Poitier als ac teur niet tekort schiet, maar waarin hij zich wel Jte gemak kelijk voor de kar van de blanke regisseur Ralph Nelson heeft laten spannen. Is hij als negerleider zeker overtuigend, hij ondervindt tegenwerking van enige blanken, onder wie Rijk de Gooyer die ook een rol kreeg in deze film, welke blanken voortdurend pogen roet te gooien in het eten van de oprechte negerleider. Dit leidt hier en daar tot hilariteit, hetgeen de film over het alge meen en Sidney als acteur in het bijzonder geen goed doet. Ook Rutger Hauer komt men nog in deze film tegen als tweede Nederlandse acteur, in de rol van een jonge, lamlen dige crimineel. Ondergeschikt In de Amerikaanse filmindu strie hebben negers lang een ondergeschikte rol gespeeld. Zij dienden voor blanken om er grappen mee uit te halen dan wel kwamen we ze tegen in onderdanige rollen als-but ler en huishoudster, keuken- personeel voor de blanken. In de jaren '40 kwam hierin een kentering, mede omdat in het leger, aan de fronten blan ke en zwarte jongens het ook samen moesten klaren. Als soldaat verwierven de negers zich op die manier verdiensten voor Amerika en dat werkte door in de hele maatschappe lijke acceptatie van de neger. Toen die veranderde houding ook in de filmindustrie begon door te werken, verscheen Sidney Poitier aan de deuren van Hollywood. Mede omdat hij groot talent meebracht, veel overtuiging legde in al wat hij deed, kreeg hij veel be langrijke rollen. Sidney diende in het Ameri kaanse leger. Hij viel daar op als een man die vinnig op kwam voor zijn rechten als neger, maar dit tegelijk met zoveel stijl deed, dat hij in zijn omgeving veel achting won. Na zijn demobilisatie volgde hij acteurslessen en in de rol len, die hij nadien kreeg, toon de hij zich een acteur met een sterke aanwezigheid. Welke rol hij ook speelde, men kon nooit om hem heen Op de duur leidde dit tot onderschei dingen, de eerste in 1963 op het Berlijnse filmfestival voor zijn film „Lilies of the Field". In Amerika had die niet zo veel opzien gebaard, maar na Berlijn verscheen die film op nieuw in de Amerikaanse bio scopen. Toen kwam er uitein delijk een Oscar uit de bus voor de rol van de jongeman, die in het kielzog van kloos terzusters zich ontwikkelt tot een barmhartige Samaritaan. Opgedrongen Over zijn leven als acteur schreef Poitier ook een boek. Voor zichzelf had hij er ge noeg aan acteur te zijn, maar Sidney Poitier, acteur en voorvechter tegelijk. als neger kreeg hij de rol van voorvechter voor de belangen van de negers opgedrongen. Daaraan wilde hij zich ook niet onttrekken. Daarom koos hij openlijk partij voor de „Black Panthers", de weer baarheidsbeweging van de Amerikanse negers. Mede die houding heeft altijd grote publieken aangesproken. Vrijwel al zijn films werden kassuccessen. Men kwam ze ker ook voor Sydney naar de bioscoop. Dit leidde er weer toe, dat hij uitgevers op zijn spoor kreeg, die ook wel heil zagen in de verkoop van zijn leven in boekvorm. Het ging om een eenvoudige boeren zoon uit de Bahamas, die op zijn zeventiende al naar New York ging en daar terecht kwam bij het in de zijstraten opererende Negro Theatre, toen nog een ratjetoe van mensen die bewustwordingsto neel propageerden, met vaak betere bedoelingen dan artis tieke resultaten. Toch kreeg Sidney daar zijn eerste scho- ling. En bewustwording tevens van wat zijn taak zou zijn. Daar ging hij in zijn eigen boek breedvoerig op in, gevierde Hollywoodster met een groot publiek naast de eenling daar die voor de rechten van de ne gers strijdt. Een dualisme, een dubbelheid die hij kreeg opge drongen en zijn hele leven be paalt. TON OLIEMULLER HILVERSUM Alle omroepen, op de VPRO en EO na. zijn opnieuw door minister Brinkman van WVC op de vin gers getikt, omdat zij naar zijn mening ongeoorloofde recla me hebben gemaakt in hun programma's. Maar liefst zeven tien keer heeft de kijkdienst van het ministerie te veel re clame op de buis waargenomen, waarbij vooral NOS-pro- gramma's (zeven keer) en Veronica (vier keer) hoog scoor den De VARA komt twee keer op de reclamelijst voor. en KRO. NCRV. AVRO en TROS éénmaal. Ook het Humanis tisch Verbond ging met reclame in de fout, aldus WVC Vooral Teleac. die onder de vlag van de NOS uitzendt, zit volgens WVC fout Bij drie cursussen - Handwerken. Gute Reise en Follow Me - wordt te vaak reclame gemaakt voor cursusmateriaal. Het NOS-consumentenprogramma Voor Niks Gaat De Zon Op wordt berispt wegens het tonen van werkopnames van STER-spots. waarbij merknamen in beeld kwamen, en het NOS-kinderprogramma Sesamstraat we gens reclame voor Miele. De educatieve omroep Feduco (NOS) toonde voor de tweede maal een STER-spotje en ook het NOS-prdgramma voor buitenlanders Paspoort ging in de ogen van de minister met reclame in de fout. Veronica heeft tweemaal het middagprogramma Tineke op de lijst wegens reclame voor een film en een bedrijf, en verder de Veroni- ca-agenda wegens reclame voor een boek van Toon Her mans en reclame voor een motorblad bij het Indoor Motor- gala. De VARA is aanwezig door het noemen van de naam van de uitgeverij bij boekbesprekingen in Buchs Boeken en Bij Koos. Het noemen van een uitgever werd ook het Huma nistisch Verbond in zijn programma „Kwartslag" noodlottig. De KRO maakte volgens WVC in Studio Vrij reclame voor Lego. de TROS ging in een voetbalprogramma over de schreef met teveel reclameborden op het voetbalveld en AVRO's Sportpanorama met reclame op de kleding van twee voetbaltrainers. De NCRV tenslotte maakte in Popshop reclame voor de discotheek waar dit programma wordt op genomen, zo registreerde de kijkdienst van WVC WVC heeft alle betrokken omroepen per brief de nieuwe overtredingen van het reclame-artikel in de Omroepwet ge meld. Deze week nog wil minister Brinkman bekend maken welke straffen de omroepen voor hun eerste reeks overtre dingen - in de derde week van november - krijgen. Die kunnen variëren van een berisping via een boete (van 30.000 gulden voor 1 seconde reclame tot 750.000 gulden voor meer dan acht minuten) tot het ontnemen van zendtijd. HILVERSUM Minister Brinkman van WVC vindt dat de re geling die de omroepen met de platenindustrie hebben getroffen over de aanwezigheid van pluggers in de omroepstudio's, te vaag is. De minister heeft daarom zelf een strengere regeling voorge steld om ongewenste platenpromotie te voorkomen. De minister vindt met name dat de regeling tussen omroepen en platenindu strie niet waterdicht is wat betreft het uitnodigen van .gasten" in programma's. Dat blijkt uit een briefwisseling tussen de mi nister en de NOS. Brinkman wil zijn regeling nu dwingend aan de omroepen voor schrijven. Het conflict komt op 14 december aan de orde in het NOS-bestuur. Het is de vraag of de pluggersinstructie op 1 janu ari 1985 van kracht wordt, zoals de bedoeling was De omroepen vinden dat hun eigen regeling voldoende waar borgen biedt dat er geen ongewenste gasten in de programma's komen. Zowel het ministerie als de omroepen vinden overigens dat pluggers normaal niet in de studio's mogen komen Het werkcontact van pluggers met programmamakers dient zich in het algemeen te worden beperkt tot één bijeenkomst per week, bij voorkeur niet op de dag dat de betreffende omroep uitzen ding heeft. xteriand rco Bakker presenteert het jubileumprogramma waarin hij te- kijkt op de muziekprogramma's die hij de afgelopen tien jaar akte. Ned. I om 21.20 uur. DERLAND 1 TROS 15 Computer Club (1), jeugdprogramma over huis computers. rz:j45 De duvel is oud, pro- rop/ gramma voor oudere men- gev sen. .untaNOS Journaal. tos GeöUO Formule 1, poppro- ir. di gramma. 9esTJ5 Feduco: Voorlichting en Schooltijd (herh.). Teleac: Cursusinforma- He Kind en Basisschool. A-team. Ameri- taanse serie. Het A-team krijgt het druk als de brand- commandant hun hulp in roept. NOS 00 Journaal. Socutera: St. Mensen y\ in nood-Caritas Neerlandi- \A TROS ///mmv V des f EVan de koele meren des doods (slot), Neder- andse serie. (Zie toelich- Sng). 20 10 Jaar Marco Bakker iresenteert (1). Met o.a. Cleo Laine, John Dankworth «n zijn kwintet en Anneliese tothenberger. (ZJe toelich ting). )5 TROS Aktua. 35 De tv-Show. Ivo Niehe ontvangt gasten. 125 De Benny Hill Show. NOS 00 Journaal. NEDERLAND 2 NOS 18.10 Staatsloterij. 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 E Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. 19.12 PP: Uitzending CDA. 19.22 Van gewest tot gewest, regionaal magazine. Een van de onderwerpen is het feestelijk jubileum van de Enkhuizer Almanak, de eni ge almanak in Nederland, die nog bestaat. In het nieu we jaar verschijnt de Enk huizer Almanak voor de 390ste keer. Als vanouds staan in het boekje alle ge gevens over feestdagen, zon-, maan- en waterstan den veemarkten, weers voorspellingen, nuttig tips en nog veel meer. Al deze wetenswaardigheden wor den verzameld door me vrouw Fransje Jongert, met wie redacteur Wil de Jong een gesprek heeft. 20.10 Nederland C, program mapakket over kunst en cultuur, waarin om 20.25 Richard II (1), BBC-registra- tie van het koningsdrama van William Shakespeare. (Zie toelichting). 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag vandaag. 23.00 Studio Sport. 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. Duitsland DUITSLAND 1 18.00 Hier und Heute. 18.25 Der blinde Richter. 19.00 Skorpion, tv-serie. 19.58 Heute im Ereten. 20.00 CBTagesschau. 20.15 BH Entscheidung am Kap Horn (2), tv-film naar het boek van Nicolas Tomalin en Ron Hall. Afl.: Winnen of sterven. Als het Jullen Oantec tenslotte gelukt is de dynamo te repareren en weer radiocontact te maken, geeft hij Barral zijn positie door. Deze publiceert met opzet het bericht, dat Oantec veel verder voor ligt dan in werkelijkheid het geval is. Daardoor wordt Dantec ongewild tot een van de favorieten van de regatta. Dantec hoort van deze vergissing, maar hij doet niets om haar te corri geren. In tegendeel. Hij seint, dat hij op weg naar de Kaap de Goede Hoop is en dat hij zich in de richting van de Stille Oceaan begeeft. Dan schakelt hij de dynamo zogenaamd om veilig heidsredenen uit en zeilt om niet ont dekt te worden midden op de Atlanti sche Oceaan. 21.15 Brennpunkt. 22.00 Tageathaman. 22.30 ARD-Sport extra: Voetbal UE- FA-Cup. 00.00 Tagasschau. DUITSLAND 2 17.15 Tala-llluatriarta. 17.50 Von Wölfan gejagt (1). 18.55 Midlotto 7 uit 38. 18.58 Programma-overzicht. 19.00 Haute. 19.30 Klno-Hitparade. 20.15 ZDF-Megazin. 21.00 Dar Denver-Clan (Dynasty). met o.a. Paloma Picasso. Lynn Wyatt en Dino de Laurentiis. 22.50 Zagarbata, tv-film van Tabea Blumenschein. Skinhead woont met andere leden van zijn „stam" bij een verarmde vorstin in een afbraakhuis. Hij houdt van een danseresje. Ze dro men beiden zeer burgerlijke dromen over een toekomst met huisje, boompje, beestje. Om zijn droom te verwezenlijken overvalt Skinhead de kassier van een supermarkt. Het geld verstopt hij in het huis. waar de vor stin het vindt. Ze laat zich een schitte rend gouden gebit aanmeten. 00.00 Haute. DUITSLAND 3 WDF 18.30 SeaametraSe. 19.00 Aktueie Stunde. 20.00 Tageeachau. 20.15 Mittwochs in. 21.45 Eff-aff, Freizeit und Fitness. 22.15 Andy (Andy - Bload en blond haar), Nederlandse speelfilm (1978) Deze debuutfilm van Frank Wiering behandelt het thema van de kloof tussen een min of meer functioneren de maatschappij en een doei van de jeugd, die zijn oppositie in woede uit. Hoofdfiguur Andy heeft genoea van zijn leven In de provincie, van zijn ou ders en van zijn werk. HIJ vertrekt naar Amsterdam. Maar de stad doet zijn leven geen goed. in tegendeel zelfs. Op het anders functionerende leven in de hoofdstad reageert hij met agressie, woede en doelloze uit vallen. Andy wordt gewelddadig en volgens de wet crimineel 23.40 Journaal. BRT 1 17.00 Detektivebureau 17.45 Popeye. Afl.: Prive-secretares- 17.55 Journaal. 18.00 Tik Tak, animatie (herh.). 18.05 Mat Tijl naar da Noordpool. M.m.v. het Mechels Stadspoppenthe- 19.30 Programma van da KTRO. 19.40 Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Videomatch, videospelletje. 20.25 Naman noemen, spelprogram- 21.00 Da goudarend, Finse docu mentaire over arenden in Lapland. 21.25 Pluk de dag, komische serie. Met Bonnie Franklin. Mackenzie Phi lips. Valerie Bertinelli e.a. BRT 2 19.00 De smaakmakers (4), Britse documentaire. Afl.: Knoflook. 19.25 Goed gereedschap, slechta ambachtslui, Tjsechlsche tekenfilm. 19.30 Tijdrovar Hangalen. Afl.: Surf- castlng. 19.40 Medadelingan an program- ma-ovarzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 De kaper van Palham 1,2,3 (The Taking of Pelham One, Two, Three). Amerikaanse speefilm van Jo seph Sargent (1974). In New York hebben vier terroristen onder leiding van Blue (Robert Shaw) een treinstel van de metro gekaapt. Ze eisen bin nen een uur een miljoen dollar. Als het geld binnen die tijd niet komt. zal iedere minuut een gegijzelde doodge schoten worden. Luitenant Garber (Walter Matthau) van de Newyorkse politie fungeert als schakel tussen de terroristen en de autoriteiten. Hij wil niet alleen proberen het geld op tijd binnen te krijgen, maar ook de terro risten te pakken. RTBF 1 16.30 Graffiti. 17.15 Lollipop. 17.50 Plein Jeu. 19.00 Ce aoir. 19.25 Coneumententlpe. 19.30 Journaal. 20.00 Cap 60, spelprogramma. 21.05 A nom de tous les miens (8), tv-serie naar het boek van Martin Gray en Max Gaiio 21 55 Photoe de mode, filmreporta- TV 5 20.06 Las mystères de Paria (4). Tv- 21.00 L'Art du monde des Tene- bree. Documentaire. Afl: De her komst. Engeland BBC 1 17.15 The Cybil War Jackanary, kin derprogramma. 17.30 Godzilla, kinderprogramma. 17.55 John's Craven's newsround. 18.00 The box of delights, kinder programma. 18.25 The good life, tv-serie. 18.58 Weerbericht. 19.00 Journaal. 19.30 London Plus. 19.55 I've got a secret. 20.30 Sharon and Elsie, tv-serie. 21.00 Dallas, Amerikaanse serie. 21.50 Points of view. 22.00 Politieke uitzending. 22.10 Journaal. 22.35 Sportsnight, sportprogramma. 23.45 The man who could cheat death, Engelse speelfilm van Terence Fisher (1959). 00.35 Nieuwsoverzicht. 00.37 Weerbericht. BBC 2 17.00 Split Second, Am. speelfilm van Dick Powell (1953). 18.25 Nieuwsoverzicht. 18.30 Willo the Wisp, kinderserie. 18.35 Fast forward, kinderprogram ma. 19.00 The High Chaparral, western serie. 19.50 The Phil Silvers Show. 20.15 Ebony, programma over de zwarte gemeenschap 20.45 My music, quiz (herh.). 21.10 Brass Tacks. 22.00 Oxbridge Blues, tv-serie. 22.30 Festival of Films. 23.00 Out of court, juridisch magazi- ITV EMU's world. Razzmatazz. Blockbusters. News ^rossroe?1'* Name that tune. Coronation Street. This Is your life. Mike Yarwood in person. Travelling man. Party political broadcast. News at ten. It takes all sorts. SKY CHANNEL 17.00 Sky music box premiere. 18.00 Sky-fi music. Engelse Top 50 met Gary Davles. 19.00 Green Acres, tv-serie. All The Hungarian curse De Hongaarse gast is voor Oliver een vloek 19.30 The Brady Bunch, tv-serie. Cindy Brady, lady. Benjamin Cindy ontdekt dat ze een aanbidder heeft 20.00 The Magician, tv-serie. Illusion of the curious counterfeit. Anthony beschermt de dochter van een ex-ge- 20.50 The mating season. Romanti sche komedie met Lucte Amaz als advocate en Laurence Luckinbill ais de eigenaar van een wasserette. Als deze twee verliefd op elkaar worden ontstaat een aantal komische situa ties TV-morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.00 Schooltelevisie: Asje menou (6); 10.30 Taalcursus voor niet-Friestaligen (10), Feduco-ROF; 11.00 Boek in beeld (9); 11.30-12.00 Hier en Nu voor de scholen (13). 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. VOO 16.00 Tineke, middagpro- Tineke ontvangt in haar mid dagprogramma o.a. als gast een medewerker van de Stich ting De Ombudsman. Ned. I om 16.00 uur. gramma door Tineke de Nooij. 17.20 SuperTed, tekenfilmse rie. NOS 17.30 Journsal. VOO 17.40 Agenda, culturele aktivi- teiten. NEDERLAND 2 NOS 10.00 Medelanders Nederlan ders: Chinese activiteiten in Nederland (herh. 1). 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 UEFA-Cup. 11.15 Entachef- dung am Kap Hom (2). herh. 12 10 ZDF-Megazin. 12.55 Paraoverzicht 13.00 Tageeachau. 13 15 en 15 40 Teletekat-overzicht. 1600 Tagee achau. 16 10 Patchworkahop. amu sementsprogramma 16 55 Wir Kin der vom Radlertirkua, Mm van Anna Dunnebier 17 50 Tegeeecheu. 16 00 Hier und Heute. DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zie Duitsland 1. 13.15 Teletekat-overzicht. 15.25 Enorm in Form (herh.). 15.40 Teletekat-over zicht. 15.56 Programma-overzicht. 16.00 Heute. 16.04 Un-Ruheatand. AflGramatzki (herh.). Aansl Heu- te-Schlagzellen. 16.35 Enid Blyton: Fünf Freunde im Nebel. Engelse kin derserie met o.a. Gary Russell, Mi chelle Gallacher en Marcus Harris. 17.00 Heute. Aansl Aus den lin- dern. 17.15 Tele-lllustrierte. 17.50 Tom und Jerry, tekenfilmserie Aansl.: Heute- Schlagzeilen. DUITSLAND 3 WDF: 08.00 Tele-Gymneatik. 08.10-12.15 Schooltelevisie (09.25 Die Sendung mit der Maus) 17 00 Schooltelevisie. 18.00 Tv-cur*us ge- BRT 1 RTBF 1 11.30 Teletekst magazine. 17 00 Me dedalingen ONEM. 17 15 Lollipop, jeugdprogramma. 17.50 Plein jeu, fa milieprogramma. BBC 1 0700 Teletekat-overzicht. 07.30 Breakfast Time. 10.05 Taking sides. 11.30 Play echoot. 13 30 Journaal. 13.55 Weerbericht. 13 57 Financieel- en nieuwsoverzicht voor doven en slechthorenden. 14 00 Pebble Mill at One. 14 45 Finger Bobs. 15 00 The afternoon show, 1S.40 Beauty is in the eye: Hindu Ratna's wedding 16 50 Play school. 17 10 Super Ted, tekenfilm 17.15 The Cybil War Jac- kanory 17.55 John Craven's news- BBC 2 Just another day. Afl.: Waterloo Sta- ITV 10.25 Sesame Street. 11.25 Short story theatre. 11.50 Cartoon time. 12.05 A story of Tutankhamun. 12.55 Comic stories. 13.00 Buttercup bus kers. 13.10 Mooncat A Co. 13.30 The Sullivans. 14 00 News at one 14 20 Anglie news end weather. 14 30 The champions. 1530 Daytime. 1600 University challenge. 16 15 Anglia news. 16 30 Sons end daughters. 17.00 tutter cup buskers. 17.14 WH 17 30 First SKY CHANNEL 16 00 Sky music box. Videoclips 17 00 Sky music bos premiere 18 00 Sky-fl music. Blast from the pest met Pat Sharp HILVERSUM 1 NOS 1800 Nieuws 18 06 Met Teddy aan tatel NOS 19.02 In 't voorbijgaan 19 07 Leger des Heilskwartier 19 25 sport en muziek. 23 02 Met het oog - op morgen NCRV 0.02 Volgspot 1.02 Metropolis. 1.30 Romance. 2.02 Nachtexpress. 6 02 In 't voorbijgaan. 18.10 Meer over minder EO 19.30 Het arendsnest 20.00 Nws. 20.03 Licht en uitzicht 20.40 De Bi|bel open. 21 05 Muziek op verzoek. 21.30 EO- Metterdaad hulpverlening 21 32 De open cirkel. 22.00 De in de regio 22.30 Nws. 22.35 De schoolagenda 22 50 Zicht op Israel 23 10 Theologi sche verkenningen 23 30 Kayen Ras- ja (Er is hoop). 23 45 lyi Haberler (Goed nieuws.) HILVERSUM 3 NOS 18 04 De avond- spits VPRO: 19.02 Gonzo Radio 20 03 The John Peel Show. 2102 Frontlijn. 22.30 Live Concert. 23 02 Heartlands HILVERSUM 4 18 00 AVRO's radio journaal. 18.03 Affiche 4 18 07 Plaat- graag. 19.00 Puur cultuur Oude jazz 19.15 Rauwkost 20 00 Uitslag AVRO's Platen Publieks Pnjs Klas siek 1984 23 15 Jazz Spectrum HILVERSUM 5 IKON 18 05 Kwartier PP: 18.20 Uitzending EVP KRO-RKK 18 30 Uit de grond van mi|n hart (11) NOS: 19.00 Nieuws voor buitenlan ders. Feduco-NOS: 19.40 Medelan ders Nederlanders Afl Gemeente raadsverkiezingen 1986 RADIO RIJNMONO 16 30 Middagma- Morgen HILVERSUM 1 NCRV 7.03 Het leven de woord. 7 10 Vandaag Donder dag. vervolg 8 06 Hier en Nu 8 54. Perspectief. 9.03 Wie weet waar Wil lem Wever woont? 10 30 Muziek bij de koffie 11.03 De vrouwen van Wil lem van Orante (4). hoorsp.sene. Zl|n derde vrouw. Charlotte de Bourbon 1130 Twaalf-uurtje 12 40 M.ddag- pauzedienst 13.06 Hier en Nu 13 20 HILVERSUM 2 AVRO 7 00 Nws 7 06 AM 9 00 Menselijkerwijze gesproken 9 30 Nws 9 33 Uit de regio 9 50 Snotneus ahoyf 10.03 Builen (10 30 Nws) 1103 Hollywood Boulevard 11.30 Nws. 11.33 Kijk op kunst 12 03 Buitenland Spectrum Overh voorl 12 16 Uitzending voor de landbouw. NOS. 12.26 Meded voor land- en. tuinbouw. 12.30 Nws AVRO 12.36 AVRO's radiojournaal. 13 00 Nws 13.10 AVRO's sportpanorama 13 30 Nws. 13.33 Hersengymnastiek 14 05 Hilversum 3 bestond nog niet (14 30 Nws). 15.03 De burgemeester ts jarig mout show 9 03 De 9 03 De Hugo van Getde- 1 03 De polder popparade 12 03 50 Pop of een envelop 14 03 Top 50 show HILVERSUM 4 VARA 7 00 Opmaat 9 00 Elisabeth Schwarzkopf, sopraan 9.45 Werken van Walton 10 40 Ka- mermuz ven Beethoven 11.25 Gree- fm Mentza. Kalman VPRO: Er was eens een herder 11 10 Switch on-14. herh RADIO RIJNMONO 7 30 Ochtend proor met Peter Schuiten 16 30-18.20 Middagprogramma

Leidse Courant | 1984 | | pagina 15