5 Maïs voor Afrika: zakken met zwarte beschimmelde klonten Al 300 doden bi| rellen Sri Lanka Alarmerende groei van Aids-epidemie m Dumas op BZ in Frankrijk Leider Solidariteit binnenkort vrij Zuid Afrika laat elf vakbonds leiders vrij Regering-Thatcher wil btw heffen op plaat Ethiopië DUSSELDORF EN KEULEN ƒ240- Eerste congresdag Groenen in teken van tolerantie BUITENLAND EeidacSouocwit ZATERDAG 8 DECEMBER 1984 PAGIN Kinderen Seifert mogen Nobelprijs vader ophalen PRAAG De Tsjechoslowaakse autoriteiten hebben gisteren de zoon en dochter van de dichter Jaroslav Seifert toestemming gege ven naar Zweden te reizen. In Stockholm nemen Jaroslav Seifert en Jana Seifertova maandag de Nobelprijs voor literatuur in ontvangst, die op 11 oktober aan hun vader is toegekend. De dichter zelf is lichamelijk te zwak om naar het buitenland te reizen. De 83-jarige Seifert heeft enkele maanden geleden een derde hartaanval gehad en herstelt in een ziekenhuis in Praag. De Tsjechoslowaakse minister van cultuur, Milan Klusak, heeft de dichter daar een aantal malen bezocht om qver de inhoud van de aanvaardingstoe spraak te praten. Dr Jaroslav Seifert en zijn zuster Jana gaven gisteren een persconferentie na aankomst op het vliegveld van Stock holm. PARIJS President Mitterrand heeft gisteren Roland Dumas be noemd tot opvolger van de minister van Buitenlandse Zaken Claude Cheysson. Cheysson wordt Euro pees commissaris. Dumas, een vriend van Mitterrand, werd in iuni al lid van de regering met zijn benoeming tot onderminis ter van Buitenlandse Zaken. Ver der trad hij op als regeringswoord voerder. Georgina Dufoix, minister van Sociale Zaken, wordt de nieu we woordvoerder van het Elysée. De socialistische bewindsvrouwe zal de twee functies combineren. WARSCHAU Bogdan Lis, de 32-jarige tweede man van de ondergrondse leiding van het verbo den Poolse vakverbond Solidariteit (TKK) en zijn medewerker Piotr Mierzewski komen op korte termijn vrij op grond van de amnestiewet van juli. Dit heeft de Poolse televisie gisteren omgeroepen. Lis en Mierzewski waren in juni aangehouden en werden verdacht van hoogver raad, een vergrijp waarop de doodstraf staat en dat van de amnestie was uitgesloten. „Het onder zoek in de zaak is afgesloten. Het bewijs van hoogverraad is niet geleverd en de twee komen in het kader van de amnestie vrij". Aan de be slissing van de justitie Lis en zijn medewerker vrij te laten zijn onderhandelingen voorafgegaan tussen de katholieke kerk en de autoriteiten. WASHINGTON Volgens een bericht van de Zuidafri- kaanse ambassadeur in Was hington, Bernard Fourie, zijn gisteren elf zwarte vakbonds leiders in ziin land vrijgelaten. De elf werden in augustus sa men met vijf andere vak bondsleiders gearresteerd tij dens de grote stakingsacties te gen het apartheidsbewind. De Amerikaanse senator Lu- gar, toekomstig voorzitter van de invloedrijke senaatscom missie voor buitenlandse za ken, had op de vrijlating van de vakbondsleiders aange drongen. Gisteren werd de druk op de regering in Preto ria nog groter, met het bezoek van bisschop Desmond Tutu aan het Witte Huis. Na afloop van de bijna een uur durende bespreking met presi dent Ronals Reagan, verklaar de de nobelprijswinnaar Tutu: „Het is heei duidelijk dat we riiet nader tot elkaar zijn geko men". De bisschop doelde op een eventuele boycot van de VS tegen Zuid-Afrika. Tutu had eerder de situatie in zijn land als .slecht, immoreel en volkomen onchristelijk" ge kenschetst. Reagan toonde zich gister avond verheugd over de vrij lating van de elf zwarte lei ders. Volgens de Amerikaanse president is een en ander het gevolg van de „discrete diplo matie" die de VS met betrek king tot Zuid-Afrika voeren. Reagan zei op een persconfe rentie: „Als bisschop Tutu zegt dat de situatie in Zuid-Afrika i$ verslechterd, dan kan ik het niet met hem eens zijn". De blanke Zuidafrikaanse do minee Beyers Naudee heeft gisteren gezegd dat hij bereid is zijn zwarte collega op te vol gen als voorzitter van de Zuid afrikaanse Raad van Kerken. VOEDSELHULP EG VAAK TE LAAT OF ONGELEGEN (Van onze correspondent Aad Jongbloed) BRUSSEL De hulp van de Europese Gemeen schap aan Derde Wereld landen komt dikwijls te laat of ongelegen. Hulp programma's worden niet volgens plan uitgevoerd of zij dienen tot niets en er blijft vaak teveel aan de strijkstok hangen. Dat zijn enkele conclusies uit het rapport van de Europese Rekenkamer over 1983, dat aan het eind van dit jaar zal verschijnen. Uit het rapport blijkt dat be paalde landen met de meest dringende of grote behoefte (Sri Lanka, Tanzania, Zambia, Ghana, Somalië en Madagas kar) op 31 december 1983 nog niets ontvangen hadden van de hulpgoederen, die de EG voor dat jaar had toegezegd. Eind 1983 was aan de hulpbe hoevende landen meer dan de helft van de hoeveelheden granen, meer dan tweederde van de zuivelprodukten en bij na de totale hoeveelheid boter- olie van het jaarprogramma nog niet afgeleverd. Van de bijna 4 miljoen be schikbare kredieten, bestemd voor kwaliteitscontrole van de door de Gemeenschap ver strekte voedselhulp, is nauwe lijks 250.000 gulden gebruikt. Dat leidde tot schrijnende staaltjes „hulpverlening": Vierenzeventig ton Belgisch tarwemeel werd in maart 1982 op een eerste schip geladen, vervolgens in augustus op een tweede overgeladen en kwam tenslotte op 30 oktober op de bestemming in Djiboeti aan. Op 10 november werd de zen ding door de plaatselijke ge zondheidsdienst ongeschikt voor menselijke consumptie verklaard. Vier dagen eerder hadden twee Belgische labora toria, op basis van hun toege stuurde monsters, de partij wel in orde bevonden. Na talloze verwikkelingen zijn de hulp goederen in maart 1983 in Mombassa (Kenia) gelost, waar zij tot het einde van het jaar bleven opgeslagen, voordat zij uiteindelijk naar Zaïre werden vervoerd en verkocht. De autoriteiten van Djiboeti bestreden dat 2920 ton tarwe meel, afkomstig uit Grieken land, geschikt was voor het maken van brood, hoewel de Grieken volhielden dat het meel wel degelijk aan de nor men voldeed. Na levering van 15000 ton maïs uit Frankrijk aan Mo zambique schreef een gedele geerde van de Europese Ge meenschap: „De zakken zijn in het beste geval gevuld met oude maïs vol gebarsten kor rels of vermengd met even oude tarwe van matige kwali teit of, in het slechtste geval, met zwarte beschimmelde klonten". Zestien projecten, die geza menlijk een bedrag van 160 miljoen gulden vertegenwoor digen zijn financieel, zo blijkt uit het rapport, niet of nauwe lijks tot ontwikkeling geko men sedert ze tussen 1977 en 1981 op stapel zijn gezet. Het betreft projecten in Pakistan en Bangladesh. Tijdens een controlebezoek aan Sri Lanka in oktober 1983 kon geen rapport worden overlegd over een bepaald doel, hoewel de Europese Ge meenschap reeds 4 jaar lang twee deskundigen f 18.000 per maand per persoon betaalde. Saillant voorbeeld van ver keerde hulpverlening is een project in de Centraal Afri kaanse Republiek (CAR), waar in Goubali een sociaal centrum gebouwd werd met hulp van de Gemeenschap. De bouw be trof een gemeentehuis, een medisch concultatiebureau, een overdekte markt en een anti-tekenbad voor vee. Door dat dit centrum vijf kilometer buiten het dorp werd gebouwd wordt het sinds de bouw in 1981 niet gebruikt. Rapporteurs over een water voorzieningsproject in de CAR maakten geen melding van het feit dat het project, in Bou- ar, niet gebruikt kon worden wegens gebrek aan appara tuur. Geen van de 33 drink plaatsen en 10 aangebrachte wasplaatsen is momenteel in gebruik. De gehele bevolking (41.000 mensen) is daardoor verstoken van drinkwater en moet zich behelpen met onzui ver water uit een kreek. Volgens het rapport nemen sommige landen van de Euro pese Gemeenschap het ook niet zo nauw met het nakomen van hun verplichtingen als het gaat om hun bijdragen aan Brussel in het kader van hulp verlening. Enkele landen blij ven zeer ver achter met het betalen van hun kwartaalbij- dragen. Zo constateert de Eu ropese Rekenkamer dat ver traging van betalingen door Italië en Ierland gemiddeld 44 dagen bedraagt, door Luxem burg gemiddeld 33 dagen en door België gemiddeld 29 da gen. •ld OVf ooit OI tefd, n jd in oorouc at zui COLOMBO De vechtpartijen tussen Tamils en Sijzen i galezen in Sri Lanka hebben de afgelopen week al %ees i driehonderd mensen het leven gekost. Dit zei gist^nciëli avond een woordvoerder van de regering in ColomJkkelc na een spoedzitting van het kabinet. Tijdens de ongelegen e geldheden van juli vorig jaar vielen totaal 400 slachtf and fers. opspi articul Gisteren werden 56 Tamil-guerillastrijders gearresteerd na<Jat|.bliek aanvallen hadden uitgevoerd op twee Singalese vissersdorpen]:. het noorden van Sri Lanka. Daarbij viel tenminste één dode. Fn regering heeft intussen een speciale commissie gevormd, dient te zorgen voor de bescherming van belangrijke installation dl In Nederland worden de laatste week dagelijks gemiddeld asielaanvragen ingediend van Tamils uit Sri Lanka die zichfc gesel hun land bedreigd voelen, zo heeft het Vluchtelingwerk Nedfe eigei land meegedeeld. De afgelopen twee jaar zijn al 300 tot 400 asi^n na c verzoeken van Tamils binnengekomen. g zijn pn heel verell ing aar onforn tr in Jnder in buil ooit on èrleger jimerki an dit ►n arri lenvou< aard t\ (Van onze correspondent Roger Simons) jt Me LONDEN Tenzij de regering-Thatcher tot in-tert th keer komt, wat onwaarschijnlijk is, brengt de Brit-lortom se schatkist nog vóór Kerstmis een extra half mil-^mier joen pond op. Dat is de verwachte BTW-opbrengst°Vd van een liefdadigheidsplaat, die door Band Aid maakt werd voor slachtoffers van de hongersnoodjerdam in Ethiopië. pn ma igenscl De nieuwe single heet: „Do They Know it's Christmas?**". n'e (Weten zij dat het Kerstmis is?). De song, geschreven doorBrtstoc Bob Geldoff, belooft een hit te worden, die gemakkelijk»*", di drie miljoen pond kan opbrengen. Mn Geldoff componeerde niet alleen het liedje, hij bracht ookpciale de artiesten bij elkaar, die vrijwillig de groep Band Aid»nders vormden. Ze werden niet betaald voor hun optreden. Ooket m01 de winkels die deze plaat verkopen, verdienen er niets®^»56 aan. De volledige opbrengst is bestemd voor de hongerlij-eliike dende mensen in Ethiopië. wia. M e zake De produktie- en distributiekosten van Do They Know it's*33"- Christmas? bedragen maar 17 pence per plaat; de BTW daarentegen komt op 18 pence per exemplaar. Op drie niil-i joen pond maakt dat 500.000 pond BTW. t or I tij gev, De regering-Thatcher weigert dit liefdadigheidsproject be-nvloed lasting vrijdom te geven. Accountant Philip Rusted, die defrebben opbrengst van de Band Aid-single verzamelt, zegt dan ook:ttaatsm „De enige die er aan verdient, is het ministerie van Finan-LVader ciën. Ik zou het waarderen als de BTW-opbrengst aan mijaangerr overgemaakt werd". van W :ot be; Labour-afgevaardigde Dennis Skinner heeft in het Lager-!33" huis die mogelijkheid voorgesteld aan de regering. „AlleyJ®^' wat de schatkist eraan verdient, zou naar Ethiopië ge-F"?Jv! stuurd moeten worden", zei hij. „Zo zou premier ThatcheiT kunnen tonen dat zij, in tegenstelling met wat tegenwoor-T33, Ul dig bijna iedereen van haar denkt, toch een hart in het lijf^i05*1 heeft". «""S urtihiel krgei (Van onze correspondent Mare de Koninck) WASHINGTON De snelle uitbreiding van de dodelijke Aids-epidemie heeft Amerikaanse artsen en overheidsdiensten in alarmtoestand gebracht. Door verschillende onder zoekers is nu het vermoe den bevestigd dat waar schijnlijk reeds zo'n 300.000 Amerikanen het Aids-virus dragen. Hoe wel mogelijk in maar 10 procent van deze mensen het virus ooit actief en daarmee dodelijk ivordt, moet deze hele groep als „levensgevaar lijk" worden beschouwd. De incubatietijd is ver moedelijk 3 tot 4 jaar. Een van de reusachtige pro blemen voor de betrokken me dische researchcentra is de op sporing van degenen die zon der het te weten met het virus zijn besmet. De afgelopen maanden is er een methode Ontwikkeld om de aanwezig heid ervan in het bloed af te lezen. Eigenlijk zou aan iedereen die maar denkt besmet te zijn, een bloedonderzoek moeten wor den aangeboden. Maar artsen ziin uiterst sceptisch over de effectiviteit daarvan, vanwege angst en schaamte onder het publiek. Wie naar het bloe donderzoek gaat „erkent" tot de grote risicogroepen (homo- of bisexuele man of drugsge bruiker). Dr. Robert Cohen uit New York, die zich in Aids heeft gespecialiseerd, zegt: „Het pro bleem is dat als we dan virus dragers vinden, we nog geen idee hebben wat we moeten doen. Die mensen krijgen de ontstellende mededeling thuis en dan kunnen ze niets anders doen dan afwachten of ze ook verschijnselen krijgen". Dr. Stephens Caiazza, internist in Californië en eveneens Aids- -specialist, bevestigt de schrik wekkende boodschap. „Er is absoluut geen geneeswijze in zicht. Misschien dat er over 7 of 10 jaar een vaccin ter be schikking komt". Veel medici beginnen dan ook te vrezen dat zich tegen die tijd een „le- fira-achtige" situatie in het and zal voordoen, met duizen den Aids-lijders in geïsoleerde opvangcentra. Diego Lopez, Aids-adviseur in New York, weet uit eigen er varing dat er geen hoop is voor mensen met een actief vi rus. „100 Procent van de men sen bij wie het vier jaar gele den is ontdekt dat waren er toen 400 is intussen gestor ven". Lichaamssappen In totaal is nu in de VS sedert de ontdekking van de ziekte bij 7.000 mensen Aids vastge steld. 3.350 Daarvan zijn over leden. Van de patiënten die voor 1 januari 1983 zijn aange meld is al 73 procent gestor ven. Alleen al in 1984 is tot nu toe in de VS bij bijna 4.000 pa tiënten de dodelijke ziekte ge constateerd. Grofweg zijn drie van de vier patiënten homofiele mannen. Op de tweede plaats komen drugspruiters, dan vrouwen (435 in totaal, die meestal sexueel contact met homo- of bisexuele mannen hebben ge had). Ook zijn er onder de Aids-patiënten enkele tiental len immigranten uit Haïti, en kele kleine kinderen en een gering aantal mensen die re gelmatig bloedtransfusies ont vangen. Maar intussen zijn ook de eer ste patiënten aangemeld die met zekerheid tot geen van deze risicogroepen behoren: hetero-sexuele mannen. Het vermoeden is dat geïnfecteer de vrouwen via sexueel con tact met niet-homosexuele mannen het virus onder de rest van de bevolking ver spreiden. De Aids-specialisten bena drukken dat het niet nodig is om patiënten in quarantaine te doen. Oppervlakkig contact kan naar men zegt de besmet ting niet overbrengen. Maar erkend wordt dat mogelijk ook via speeksel het virus op een ander kan overgaan. „Niet echter met niezen of door uit hetzelfde glas te drinken. Mis schien door heel hevig kussen. Je moet er zogezegd hard aan werken om Aids te krijgen", aldus de artsen. Kapper Elke dag weer wordt duidelijk dat miljoenen Amerikanen zulke geruststellende woorden niet geloven. Berichten blijven binnenstromen over hysteri sche reacties op Aids-patiën- ten. In de beruchte Sing-Sing gevangenis van New York is een aparte isoleerafdeling in gericht voor gedetineerden met Aids. „Om henzelf te be schermen tegen de anderen". Zelfs artsen en verplegers die zich met Aids-patiënten bezig houden merken in hun privé- -leven dat vrienden hen gaan mijden. Een kapperszaak in Washington heeft moeten slui ten omdat er plotseling geen klanten meer kwamen. Reden: een van de kappers, zelf geen Aids-patiënt maar lid van een Aids-werkgroep, had op de lo kale televisie een interview gegeven over het probleem. Een Aids-patiënt uit Chicago, die voor behandeling naar een gezondheidscentrum in Was hington moest, werd door de vliegmaatschappij het ticket afgenomen, toen iemand de aard van zijn kwaal had ont dekt. Intussen wordt in New York het voornaamste Aids-cen- trum in de VS een lichte afzwakking in de groei van het aantal gevallen waargeno men. „Dat komt door de dra matische verandering in leef wijze van de homogemeen schap", zegt Mark Chataway van een Aids-hulpgroep op Manhattan. Men heeft radicaal gebroken met het veelvuldige partner-wisselen en met ruwe sexuele technieken". Het per centage drugsverslaafden on der de Aids-patiënten is hier door geklommen van 17 tot 25 procent van het New Yorkse totaal. Het aantal „gewone" geslachtsziekten in New York is sterk gedaald. Tot besluit van de Kerstvakantie: 3-DAAGSE BUS/BOOT-CRUISE J Z4Ui' naar Voor wie de Kerstvakantie eens op een bijzondere ma nier wil besluiten heeft uw krant een gezellige aanbie ding. Per touringcar naar Arnhem, varen naar Dtissel- dorf. Keulen en Könlgswinter en vandaar weer per tou ringcar huiswaarts. VRIJDAG 4 JANUARI 1985 vertrek ken we naar Arnhem voor Inscheping op het bekende m.s. -Prinses Juliana". NleLalleen één van de grootste maar ook één van de J fraaiste schepen die op onze wateren varen. Alle hutten op het hoofddek. spiksplinternieuw Ingericht met schrijf tafel en comfortabele bank. voorzien van grote panora maruiten. vaste vloerbedekking, centrale verwarming, douche en tollet. De grote lounge met gemakkelijke zitjes en heel grote ramen zorgen ook bij minder goed weer voor een onbe lemmerd uitzicht. Dansvloer en bar bieden 's avonds extra gezelligheid. Het schip heeft 220 Volt. is geheel centraal verwarmd (restaurant en lounge air-conditioned) en Is met 5 ver schillende dieselmotoren en 5 verschillende schroeven een wonder van vernuft. Het programma in het kort. Vrljdeg 4 Januari 1945: Vertrek uit Den Haag en Rotter dam per luxe touringcar naar Arnhem. Aan boord wordt men verwelkomd met koffie en gebak. Nog vóór de lunch wordt afgevaren richting Düsseldorf. Vóór het di ner aan boord wordt bij de Captains Cocktail een drankje aangeboden, 's Avonds is er een gezellige bingo met leuke prijsjes. Zaterdag 5 Januari 1985: Na het uitgebreide ontbijtbuffet schip vlakbij de „Altstad" ligt afgemeerd. De lunch kan daardoor zonder problemen aan boord worden ge bruikt. Om 16.00 uur wordt vertrokken en koers gezet naar Keulen, alwaar men om plm. 20.00 uur aankomt. Op deze laatste avond wordt u een Captain's Dinner bi) kaarslicht aangeboden. Zondag 6 januari 1985: Om 8.00 uur wordt de tros los gegooid en kunt u ai varende van uw ontbijt genieten. Na een zeer onderhoudende en boelende tocht met vele prachtige panorama's wordt om plm. 13.00 uur in Kö nlgswinter gearriveerd. Aangezien de lunch Inmiddels la genuttigd staan de touringcars hier weer gereed om de terugreis aan te vangen. Met een welverzorgd af scheidsdiner op Hollandse bodem (Inbegrepen) wordt deze bijzondere trip besloten. De prijs voor deze comfortabele trip bedraagt slechts per persoon voor een 2-persoonshut"met douche, toilet en bedden naast elkaar, volledige verzorging vanaf de lunch op de eerste dag t/m het afscheidsdiner op de laatste dag. Koffie met gebak en welkomstcocktail Inbegrepen. Overige dranken voor eigen rekening. Gecombineerde reisverzekering 7.50 per persoon 5.- poliskosten. Annuleringsverzekering inbegrepen. Om teleurstelling te voorkomen wordt tijdig boeken dringend aangeraden. Inlichtingen en boekingen telefo nisch onder nummer 070-190882 of persoonlijk in onze vestiging aan de Spuistraat 71 /hoek Spui te Den Haag. (maandag t/m vrijdag van 9-16 uur), POSTBUS 16050 2500 AA DEN HAAG TEL 070-190882 SUSKE EN WISKE AMORIS VAN AMORAS 1i/n t/iptjip mifnttt wrrhl, h: 1 België gaat wrak Mont Louis bergen BRUSSEL Vijf maanden nadat de vrachtvaarder Mont Louis met een lading urani- umpoeder voor de kust van Oostende verging, heeft de Belgische regering besloten dat het wrak dit voorjaar ge borgen moet worden. Het vormt een gevaar voor de scheepvaart, zo werd gisteren in Brussel gezegd. Wie de bergingsopdracht moet uitvoeren en betalen is nog niet duidelijk. Een Belgische rechter is nog aan het bekij ken welke partij verantwoor delijk kan worden gesteld voor de aanvaring in augustus tussen een veerboot van Olau Line en het vrachtschip. De berging van het wrak neemt vermoedelijk zes maanden in beslag. De operatie gaat min stens 17 miljoen gulden kosten. HAMBURG Met een de °"geveer 800 afgevaardig- HAMÖUKÜ mei een den verklaarde Cornelia Züg- ge dat de Groenen in het ver leden bang waren geweest de kiesdrempel (5 procent) niet te oproep van bestuurslid Cornelia Zügge om de no dige tolerantie jegens el- kaar in acht te nemen is halen. Thans echter bekruipt gisteren in Hamburg het de Groenen de vrees dat ze driedaags congres van de door de 6eves"«de partijen arieaaags congres van ue worden „opgezogen, ingekap- Groenen begonnen. Waar- se|j en veranderd", zo zei ze. nemers verwachten op dit De Grdenen zijn thans na congres een botsing tussen CDU en SPD de derde partij de „fundamentalisten" en «n West-Duitsland. Bij ge- West-Berlijn. Vandaag zal het congres van de Groenen in het teken staan van strategie-dis cussies. Morgen is gereser veerd voor partij-organisatori sche discussies. Dan zullen ook zes nieuwe bestuurders wor den gekozen. erzc erel raar eled rom Nieuw Zeeland boos WELLINGTON De Nieuv zeelandse regering heeft zi< poor boos gemaakt over twee keri rante proeven die Frankrijk eerdi len deze week in de Stille Zuidzi tonfj heeft gehouden. „Wat ons e gert is dat Frankrijk gewoc doorgaat met deze proeve ondanks de eensgezinde inte nationale oppositie", zo zei c verontwaardigde premier vid Lange gisteren. Volgeii metingen in Nieuw Zeelan had één van de explosies op d atol Mururoa een kracht 70 kiloton. Dr de „pragmatische politici". De eersten, de „fundi's", wijzen samenwerking met de SPD af. De „realo's" zijn wèl bereid tot nauwe re samenwerking. In haar openingstoespraak tot meenteraadsverkiezingen wor den stempercentages van 10 en soms meer bereikt. De beslui ten die het congres zal nemen zullen ook van invloed zijn op de begin volgend jaar te hou den deelstaatverkiezingen in Noordrijn-Westfalen, Saarland en op de verkiezingen in Ex-Mafioso Vitale overleden PALERMO De 46-jarige Leonardo Vitale, die als eerste li van de Mafia de zwijgcode doorbrak en met de Italiaanse politl>: ging samenwerken, is gisteren in een ziekenhuis in Palerni overleden. Hij was afgelopen zondag neergeschoten in de Sici liaanse hoofdstad. De twee daders van de aanslag wisten te vluchten. De politf neemt aan dat het gaat om een waarschuwing van de Mafia aai vroegere bendeleden, die ook met de politie zijn gaan same* werken.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 6