Jl SÉ Terug naar Paco Rabanne Gewilde informatie over zekerheid in het gezin Brochure helpt bij kopen huis op veiling NIET GEÏSOLEERD HUIS? SOMBERE TOEKOMST GLOORT Huis jurk huispy ama f -j De kneepjes van het huishouden CONSUMENTENINFORMATIE &tidóaQowuvnt VRIJDAG 7 DECEMBER 1964 PAGINA voor- ist maki boeken moeilij Ie van zij Terlou lat slech opgevu chtig pt van en igd als heeft g Colle van h k, roject" it op joi i jaar orig ja „Nooiï icces tien 25. ubliceei van N tenland rekkeli begii an debt Nooyi proz ewonne del wei de niei tot h len. L TOB /erhale an Ro man Uid in /lie der va er Pat De Koninklijke Notariële Broederschap heeft aspirant-huizenkopers een dienst bewezen met de gratis brochure „Het kopen van een huis op de veiling". Men speelt in op een ver schijnsel, welke tot voor enkele jaren spora disch voorkwam: de vrijwillige en onvrijwilli ge veilingen. Heden ten dage ligt het accent op de executie (bank/belastingschulden) en omdat nogal wat veilinggebruiken in zwang zijn, is het boekje van tien pagina's erg inte ressant. Veilingen trekken doorgaans veel kijkers en tg slechts enkelen ontpoppen zich als serieuze as- ^pirant-kopers. Er bestaat een zekere drempel vrees, omdat men niet op de hoogte is van de qJ procedures. Een makelaar heeft geen taak op een veiling en daaraan is het publiek onder hand gewend geraakt. In de brochure neemt de financiële afhandeling bij de aankoop van een huis op een veiling een belangrijke plaats in. Informatie wordt gegeven over de finan ciële voorbereiding en over het totaal van de veiling- en overdrachtskosten. De notaris speelt ook op veilingen een hoofd rol: hij leidt de veilingorganisatie en heeft als opdracht de hoogste bieder het object te gun nen. De brochure bevat voorts informatie over veilingvoorwaarden, de lasten en plich ten die op een ter veiling gebracht huis rus ten, hypotheekvormen en de termen en be grippen die op veilingen worden gehanteerd. Inl. 070-47.96.97. Het boekje is verkrijgbaar op alle notariskantoren. Muisstil met Akoestifoam Specialist in het beperken van geluidshinder (isolatie) Akoestikon Bouw BV in Oosterhout brengt een nieuw bouw- en renovatieprocedé. Materiaal bestaande uit een constructie van sterk geluidabsorberende polyurethaanvlok- ken die zijn samengeperst: Akoestifoam. Het systeem heeft een harde wandplaat als basis. Deze kan zwevend worden aangebracht tegen een absorberende laag. De ruimte tussen bedoelde plaat en de al bestaande wand/muur wordt opgevuld met elastisch blijvende kit en daardoor wordt een perfecte lucht- en con tactgeluidisolatie zonder lekken gerealiseerd. Op een dergelijke manier geconstrueerde af- scheidingswanden, plafondelementen, zwe vende vloeren enz. kunnen naar keuze wor den afgewerkt. Met steenstrips, behang, tapijt of wat men maar wil. De doe-het-zelver kan er ook mee uit de voeten: de firma garandeert voor de volle honderd procent dat het muisstil wordt. En natuurlijk scheelt het ook in de stookkosten. Inl. 01620-27910. amenj die di toek i et vc heel tgenool maakt! rwoor ijl waai* Haken raakt weer „in Er zijn altijd haakwerk deden ven. Soms ontstaat het al pratende, treincoupé tijdens een lange reis of in een stoel voor de open haard. Nu beginnen, met kerst een cadeautje; een kleedje van koordjes, een minikeedje, een lopertje, onderzetters en placemats. In iedere steek zit een stukje vrien delijkheid. Haken is een ouderwetse hobby, maar ze wordt met vlijt beoefend, gezien .het aantal wandpaneeltjes, open gehaakt van een delicate eenvoud of in filet-haakwerk van ka toen. Er is zelfs een blauwe katoen (Celecia) die zich op een passende haaknaald heel goejl laat verwerken. Voor beginners kwam er een boekje uit dat het nodige onthult over simpel haakwerk met mooi resultaat. Het is geïllus treerd en aangevuld met beschrijvende tekst en patronen. T.F. „Eenvoudig fijn haakwerk" Zomer en Keu- ning Ede. 24,50 Modeontwerper Paco Rabanne toonde dezer dagen op een Grand Soiree de Gala in het Rotterdamse Hilton zijn haute couture '84-'85. Op 18 februari 1984 geboren in Baskenland, bezocht hij van 1952 tot 1964 de Ecole Nationale des Beaux Arts met het doel architect te worden. In 1962 verraste hij het modedom met plastic byoux; in 1966 kwam hij met papieren en leren jurken, geëxposeerd in de Internationale Expositie te Montreal en stelde zijn eerste plastic jurk ten toon in Le Musée d'Art Moderne te New York. Een man met ideeën, want twee jaar later kwamen de japonnen van aluminium, bestaande uit in- en aan elkaar gehaakte „plaatjes. Het heette dat je huid verbrandde als je zo'n creatie in de felle zon op de blote huid droeg. Men kan stellen dat Rabanne veel succes heeft gehad met zijn door de mode knallende creaties, die hem o.m. nog in 1982 en 1982 onderscheidingen opleverden (Médaille d'Or Societé d'Encouragement au Progrès en de l'Aiguille d'Or Bonneterie Beige). Hij werkte mee aan 35 films en gooide menig knuppel in het hoenderhok. Zijn lijnen voor de winter 1984-85 zijn nog even architectonisch, hij maakte de „Vamp" van nu en ziet het met plastic en - verwerkingen nog altijd zitten. De laatste jaren showde de ontwerper niet in Parijs. Rabanne silhouet 1984-85. Rechts: Avondrobe van zwarte gemetalliseerde jersey. Mou wen en kraag zijn van zwart cirè. Uiterst rechts: Voor het bal masqué een jersey ottoman In zwart met een grijze chasuble. Wedden dat niemand u met deze hoofdtooi herkent.... Sterrenketting. Handpalmschuurmachine voor moeilijke plekjes Voor het normale schuurwerk bestaat de gewone vlakschuurmachine. Maar moet de doe-het-zelver, als hij moeilijke plaatsen moet bereiken, sponningen moet aftonden of maar éénn hand ter beschikking heeft als hij op een ladder staat Voor die lastige karweitjes is er nu de handpalmschuurma chine Black en Decker Plus SR 400. Een bijna professioneel stuk gereedschap, fraais „van vormgeving, in zwart uitgevoerd. De lichtgewicht schuurmachine maakt 24.000 schuurbewegingen per minuut, een zeer hoog aantal, uitstekend geschikt voor het fijnere werk. Ook de kleine schuurdia- meter (2 mm) maakt het apparaat ideaal voor de finishing touch. De schuurzool wordt direct aangedreven. Het apparaat trilt maar weinig, hetgeen het werken er mee minder vermoeiend maakt. De machi ne heeft een schuurzool van 111 x 112 mm, weegt 1,3 kg en heeft een vermogen van 135 Watt. De adviesprijs is, compleet met vijf meter kabel, 199,00. Verkrijgbaar bij de DHZ-speciaalzaken. De Stichting Welzijnsbevor dering Weduwen en Weduw naars - al jaren actief met het geven van voorlichting, vraagt nog meer aandacht voor de brochure „Belangrij ke informatie over zekerheid in uw gezin". Weliswaar zijn van dit „groene boekje" al 215.000 exemplaren verspreid, maar miljoenen Nederlanders zijn nog verstoken van aller lei wetenswaardigheden. Geadviseerd wordt echtparen, ouders en de Dat kost niet zoveel en er wordt veel narigheid door voorkomen. Gepleit wordt verder alle financiële zaken samen te bespreken en het is een vorm van voorzorg dat beiden toegang hebben tot giro- en bankrekeningen (ook het safeloket) en bereken eens de financiële risico's bij over lijden. Het komt maar al te vaak voor dat bij overlijden van de man een voorziening gereed Jigt (pensioen), maar dat deze er niet is wauneer de vrouw overlijdt. Als de man houdelijke hulp moet nemen, gaat dit in talloze gevallen zijn financiële draagkracht te boven. De brochure beveelt aan een lijst van regelingen op te stel len voor maatregelen als één partner, dan wel beide tegelij kertijd overlijden. Een op de twintig Nederlanders is wedu we of weduwnaar. Het ..groe ne boekje" is gratis verkrijg baar bij de ANWB. haar bij kantoren en winkels. Inl. 05985-1843 Keramiek of glas? In een ongunstig jaargetijde als het huidige wordt - zoals overigens ook in voorgaande jaren - nadrukkelijk gewe zen op het belang van isola tie. Dat geeft immers flinke besparingen. Natuurlijk, bij vrieskou wordt men na drukkelijk geconfronteerd met het permanente geluid van de verwarmingsinstalla tie, doch wie laat tegen Sin terklaas of kerst dubbele ra men plaatsen? Kortom: aan isoleren moet men denken rond de langste dag. Met de zon hoog aan de hemel en gehuld in een t-shirtje. Volgens het ministerie van Economische zaken moeten we toch wat meer ernst ma ken met isoleren. EZ voor spelt. dat in het jaar 2000 de gasprijs zoiets als 90 cent per kubieke meter is. Zeg maar een piek Op die manier kunnen de woonlasten zo hoog stijgen, dat eigenlijk al leen maar gebeden kan wor den voor overgang naar een subtropisch klimaat. De woonlasten zullen in laatst genoemd jaar zonder ingrij pende isolatie-programma s niet meer opgebracht kun nen worden. In het kader van het in 1978 gestarte nationale isolatie programma zullen in 1990 toch 2,7 miljoen woningen overblijven, die niet afdoen de zijn geïsoleerd. Ongeveer 1 miljoen daarvan is niet rendabel te isoleren, maar van de overblijvende 1,7 miljoen huizen „zit" bijna alles in de privé-sfeer. Isola tie kan aan die grote groep niet worden afgedwongen en daarom is de zogenoemde WELKE-gids „Verwarming en Isolatie" in een nieuwe verpakking gestoken. Een mooie brochure met nuttige informatie voor een prijs, die best wat lager had kun nen zijn 4,95). Enfin, de consument moet toch het ge lag betalen; energie wordt nooit goedkoper. te stul n glirr bedoel veeg Wat trekt een mens zoal aan als de dagtaak gedaan is? Dit hangt af van leeftijd, hobbies, ruimte thuis, gezinssamenstelling. De overall, het sweatshirt, de tweedelige huispyama wint voor moeder en dochter, de tiener voorziet de korte mode van a.s. zomer en kiest voor een huisjurkje. Hoe dan ook: hierbij wat plaatjes voor lange winteravonden. Links: Mei lettert bedrukt huiajurkje voor tie de achooltae In een hoek ge- ameten la en het hulawerk gedaan. Een modelletje ven Triumph Intematlonel hertel winter 1984-85, be drukt met Franee tekaten. Linka: Voor het duo een ke- toenen pak met veel zak ken en diep Ingezette mou wen van nylon. Voor aeha- ken en een rondje loggen na latei (Elleaae). Rechte: Honderd procent katoenen pek met geome- triache mouwinzet. Lekker bil de open haard het brei werk afmaken. (Triumph). „Amsterdam Modestad wordt voortgezet De manifestatie Amsterdam Modestad, die in september voor het eerst plaatsvond in het centrum van de hoofd stad, wordt in 1985 voortgezet. Het bestuur van de gelijkna mige stichting heeft dit vrij dag meegedeeld. Voorwaarde is wel dat men net als dit jaar uit de kosten komt. De eerste editie van Amster dam Modestad kostte 700 000 gulden. Daarvan werd 250.000 gulden betaald door het-ruim schoots vertegenwoordigde bedrijfsleven, 50.000 gulden bekostigde de gemeente en het overige geld kwam bin nen via entreegelden voor de verschillende evenementen. De manifestatie trok in totaal 160.000 bezoekers en partici panten. aldus de stichting. Het belangrijkste doel van Amsterdam Modestad is „een nationale promotie van de stad Amsterdam op basis van mode en mode-cultuur in de ruimste zin van het woord". De stichting meent voor de eerste keer redelijk in deze opzet te zijn geslaagd. Vol gend jaar wordt de manifesta tie gehouden onder de „para plu' van de grote reclame campagne van de hoofdstad onder het motto „Amsterdam heeft het". Over deze campag ne volgen binnenkort mede delingen Het bestuur van Amsterdam Modestad wil de komende jaren nog wel de kwaliteit van het gebodene verbeteren. Ook wil het meer de opkomende couturiers bij de manifestatie betrekken Er is in elk geval voldoende basis om door te gaan. aldus het be stuur. Amsterdam Modestad zal in 1985 opnieuw in sep tember (begin modeseizoen en einde toeristenseizoen) en vanuit het centrum in de hoofdstad worden gehouden De omslag van het Handboek Huishouden Een vleesfabriek in Oss heeft voor huismoeders een pnma handboek samengesteld „Goedkoop en practisch huishou den", waaraan experts op verschillende vakgebieden als het Nationaal Instituut Budgetvoorlichting en Stichting Consu ment en Veiligheid hebben meegewerkt. Het omvat een scala van huishoudelijke voorlichting, trapt hier en daar een open deur in (inschrijving bij het Arbeidsbureau is mo gelijk als je een baan zoekt), maar geeft toch aardige infor matie van „groeiers en bloeiers in ae tuin" tot voorlichting over het opstellen van een testament. Een uitgebreide adreslijst van verenigingen, instellingen en commissies om bij aan te kloppen in geval van nood. ontbreekt niet. Volle digheid kan men dit handboek dan ook niet ontzeggen, hoe wel het zich bepaalt tot tamelijk oppervlakkige informatie. Toch leuk om te hebben Het rijk geïllustreerde Spectrum - boek is verkrijgbaar bij levensmiddelenzaken maar ook te bestellen voor 24,95 bij Unox in Oss

Leidse Courant | 1984 | | pagina 15