Ceidóc Soman t Hoge notering Noordwijk na winst op Rijnsburgse Boys Ontmoeting met PPSC dieptepunt voorRCL ARC wint in één helft van Spirit Katwijk geeft zege uit handen Doelpunt Quick Boys doet „emmer overlopen" RIJNSBURGSE BOYS OVERWEEGT KORT GEDING Koudekerk blij met remise bij Valken'68 MAANDAG 3 DECEMBER 1984 PAGINA 18 LEIDERDORP RCL had zaterdag de kans om zich een beetje uit de laag ste regionen van de eerste klasse B te tillen. Tegen stander PPSC uit Schie dam moest dan wel ge klopt worden, anders zou den de problemen voor trainer Laurens Mouter' pas echt beginnen. De Leiderdorpers slaagden er niet in ook maar een punt aan het duel over te hou den. Niet alleen de 1-2 ne derlaag was een domper, maar ook het feit, dat er geen enkel systeem viel te herkennen in het spel van de Racing. Iets wat Mou ter onderstreepte: „Ik ben er niet moedeloos van, maar vanaf nu moeten we toch de onderste streep in de gaten gaan houden." Het vertoonde spel op de Bloe- merd was bij vlagen bedroe vend. De Leiderdorpse forma tie startte met een 4-4-2 opstel ling. Die taktiek leidde tot rommelig voetbal. En de chaos werd steeds groter. Omdat de bal veelvuldig op het midden veld heen en weer werd ge kaatst, verscheen het leder nog weieens voor de voeten van een vrijstaande aanvaller. Zo was het voornamelijk de thuisclub, die zich af en toe nog kansjes verwierf. René Kammenga, Tijs Bruna, Dick van der Bijl, Eric van Doese laar waren in de afwerking echter ook al onzorgvuldig. Rommelen aan de andere zijde leverde de Schiedamse club een voorsprong op. Eric Jacott werkte al strompelend de bal tegen de arm van Paul Wesel. Ronald de Bruyn mocht der halve van arbiter Zijlstra de strafschop benutten: 0-1. Een zware straf, die even later niet werd opgelegd, toen Pierre van Gemerden door Leo Al ders hardhandig tegen de grond werd gewerkt. Al na 10 minuten in de tweede helft toonde Erik Kolmeier op pijnlijke wijze aan, hoe zwak ook de achterhoede van RCL was. Drie spelers lieten Kol meier zo doorlopen, die met zijn sterke rechterbeen de bal in de uiterste hoek poeierde: 0- 2. In deze fase was RCL al overgeschakeld op het 4-3-3 systeem. Ron van der Post werd ingebracht voor Bruna en achterin gingen de roodwit- ten één op eén spelen. Einde lijk ontstond hierdoor een beetje spektakel. Van der Post ontving de bal in het centrum, week uit naar rechts een knal de gedecideerd in: 1-2. Nog dat 1 aanwezig, en bijzonder riskant voetbal resulteerde in talloze opgelegde mogelijkheden voor PPSC-ers Erik van Karmelen en Jan 't Hoen en een enkele voor RCL. De Schiedammers kregen de bal er zelfs niet in, toen doelman Peter van der Heijden zich in het andere strafschop gebied bewoog, ter wijl Pierre van Gemerden in de blessuretijd de bal niet al leen over invaller-keeper Ri- nus Suurmond, maar ook over het doel lepelde. TJEERD SCHEFFER Scoreverloop: 37 De Bruyn, 55 Kol- RCL: Van der Heyden, Sie Van Gemerden, Van RIJNSBURG Er stond bij de derby tussen Rijns- burgse Boys en Noordwijk aanmerkelijk meer op het spel dan alleen de winst of het verlies. De winnaar zou zich onder de kop- ploegen scharen, terwijl de verliezer althans voor de winterstop geen aan spraak zou kunnen maken op een toppositie. Een hoge notering op de rang lijst is voorlopig wegge legd voor Noordwijk. Na een erbarmelijk slechte eerste helft zonder doel punten, scoorde de ploeg van John Eelman na rust tweemaal: 0-2. Op grond van de resultaten van de laatste jaren bestond er overigens weinig hoop voor de Noordwijkers. Rijnsburgse Boys sloot de laatste vier con frontaties tussen beide ploegen drie keer winnend af. Tevens leerden die voorgaande duels, dat er weinig doelpunten te verwachten waren, omdat de Rijnsburgers steeds met de mi nimale 1-0 marge wonnen. Dat daarbij de duels tussen beide rivalen niet de aantrekkelijk ste zijn, ging zeker in de eerste helft op. Noordwijk wekte de indruk met een 0-0 tevreden te zijn en Rijnsburgse Boys was niet bij machte een ope ning te forceren. „De bal werd te langzaam rondgespeeld en onze houding was niet agres sief genoeg. Daarbij moesten we natuurlijk steeds alert zijn voor de counter", vond Rijns burgse Boys-trainer Arie La gendijk. Die uitvallen behoefden de Rijnsburgse defensie bepaald geen angst in te boezemen voor de pauze. De Noordwij kers konden niet betrapt wor den op maar één creatief mo ment en konden geen andere strijdwijze bedenken, dan het via verre uittrapen van doel man Dick Dortmundt aan het werk zetten van de snelle Klaas Vink. Die aanvalsme- thode leverde de Eelman-équi- pe geen kans op in de eerste helft, terwijl ook de thuisploeg Dick Dortmundt geen moment kon verontrusten. Na rust dirigeerde Arie La gendijk zijn ploeg nadrukke lijk naar voren: „Ik erger me door aan zo'ri eerste helft, daarbij vond ik, dat we twee punten moesten pakken". Om dat ook John Eelman zijn ploeg opdracht gaf „doelge richter" te werk te gaan, werd de tweede helft een stuk aan trekkelijker. De Rijnsburgers creëerden daarin de eerste kansen. Wim Driebergen tikte de bal net naast na een vrije trap van Martin Toet en Rob Gillissen schoot met het zwak ke linkerbeen fraai in en noodzaakte Dortmundt tot zijn beste redding van de wed strijd. Aan de andere kant sneed ook Noordwijk wat gemakkelijker door de vijandelijke achterli nie. Jos Smits had de score kunnen openen, toen de bal na een mislukt schot van Klaas Vink voor zijn voeten beland de. De middenvelder schoot uit riante positie naast. De vol gende counter van de bezoe kers was het wel raak. Klaas Vink werd in de diepte wegge stuurd, bereikte de bal net iets eerder dan doelman Kees Star en lepelde de bal tegen de hand van de op de doellijn staande Jack Manuputty aan. Hoewel René van Hensbergen de bal nog het doel in gleed, had de goed leidende scheids rechter Gremmen al voor een strafschop gefloten. Hoewel Kees Star de goede hoek uit koos, liet John Marijt toch 0-1 aantekenen. Met Martin de Louw voor Fred Arroyo (Marcel van der Blom had de plaats van Hans Zwaan al overgenomen) kreeg Rijnsburgse Boys de resteren de twintig minuten nauwelijks meer kansen op de gelijkma ker. Marcel van der Blom was nog het dichtst bij een treffer, maar zijn kopbal ging net over. Vijf minuten voor tijd besliste Noordwijk de wed strijd. Marijt liet een voorzet los, Klaas Vink trapte over de bal heen en André Wetzel schoot hard in: 0-2. John Eelman vond na afloop de winst van twee punten het belangrijkste; Arie Lagendijk was niet echt te spreken over de strijdwijze van Noordwijk: „Wie ben ik om de speelwijze van andere ploegen te veroor delen; ik pas er voor om zo verdedigend te spelen. Het blijkt wel doelmatig te zijn, je kan er mee in de top spelen. WILLEM SPIERDIJK Opstelling Rijnsburgse Boys: Star. Toet. Manuputty. Driebergen. De Kroon. Fred Arroyo (Martin de Louw). Opstelling Noordwijk: DorC RIJNSBURG Wanneer de KNVB vandaag niet aan Rijnsburgse Boys laat weten, dat het duel tegen PSV toch op een zaterdag wordt ge speeld, zal de Rijnsburgse club juridische stappen tegen de voetbalbond onder nemen. Aanvankelijk was het duel vastgesteld op zaterdag 12 ja nuari, maar later naar dinsdag 11 december verplaatst ver moedelijk om PSV de moge- Het komt Rijnsburgse Boys zeer slecht uit; niet alleen, om dat het lage toeschouwersaan tal op een doordeweekse aan val een mindere recette tot ge volg heeft, maar ook omdat de Rijnsburgse supporters slecht in de gelegenheid zijn de wed strijd te volgen. Voorzitter Van Egmond: „Wij willen voor onze supporters alles doen om die wedstrijd op een zaterdag te laten spelen om ze de moge lijkheid te bieden dat duel te zien. We hebben de KNVB al een aantal andere zaterdagen ,dan 12 januari voorgesteld. Wij beroepen ons op het regle ment, waarin staat, dat de za- terdagamateurclubs hun wed strijden op zaterdag moeten spelen". LEIDEN Tweedeklasser ARC blijft ook in de min der goede wedstrijden de twee punten naar zich toe trekken. Na een uitstekende eerste helft (3-1) viel de Alphense ploeg helemaal terug en kwam Spirit opzet ten. Verder dan 3-2 liet ARC het echter niet komen. SIZO heeft zich al neergelegd bij degradatie naar de derde klasse. Ook van SDVB werd verloren: 4-1. FC Lisse deelde in de malaise. Lyra, dat de laatste tijd zelf ook niet erg op dreef was, won met 2-0 van de bollen- strekers. ARC - Spirit 3-2 (3-1) De eerste 45 minuten werden volledig beheerst door ARC. Sjaak Keij maakte er al na 12 minuten 1-0 van, dat snel kon worden rechtgezet door Niels Zijlstra. Jelle Koolstra, weer terug na een langdurige blessure, en Nico Oosterlee (op aangeven van Keij) bepaalden de ruststand op een duidelijke 3-1. De formatie van oefenmeester Jan Kroeze verzuimde echter om door te drukken en raakte af en toe de kluts kwijt in het tweede part. Spirit her vond zich daardoor en de druk werd verhoogd, toen een dwar relende bal via verschillende lichamen in het Alphense doel verdween. De achterhoede van ARC was echter alert genoeg om een deling met Spirit te voorkomen. SDVB - SIZO 4-1 (3-0) De wedstrijd was snel „gelopen". SDVB overrompelde de Hille- gommers volledig en voordat de ploeg aan aanvallen kon gaan denken stond het al 3-0. Van Veelen, en Van Arum (2x) waren de doelpuntenmakers. Stephan Schotman had aan de andere kant de bal een keer ongelukkig via de binnenzijde van de paal het veld weer in zien stuiten. Omdat de thuisclub het welletjes vond kon SIZO na de pauze iets terug doen. Roel Staal en Dick van der Waal kwamen in vrije posities niet tot scoren. Jos de Gier kopte in de 55e minuut op aangeven van Herman van der Schrier wel in, doch veel opwinding zou dat niet veroorzaken. Door een fout van Hans van Marsbergen maakte Schut er zelfs nog 4-1 van. Lyra - FC Lisse 2-0 (1-0) Een onachtzaamheid in de defensie van Lisse stelde Marcel Roest al na 12 minuten in de gelegenheid om 1-0 te laten aante kenen. Het technisch povere, maar werklustige Lyra bleef ui terst gevaarlijk, waar Lisse wel een veldmeerderheid, maar wei nig gevaar tegenover kon stellen. Halverwege het laatste deel werd het zelfs 2-0 Aad van Bergehenegouwen was daarvoor verantwoordelijk. Via Wim Diels en René Griffioen trachtte trainer Wim Eilander meer aanvalskracht in te brengen. Tot meer dan kansjes voor Frans van der Laan en Arnold Vermeu len „schopte" Lisse het echter niet. Doelman Nico Groeneweg gepasseerd wegens gebrek aan trainingsijver. LEIDEN Katwijk verloor in de derde klasse een punt aan DVO'32. In de 89e minuut kwam DVO langszij (2-2). Katwijk had de voorsprong echter in een eerder stadium al moeten uit bouwen. Ter Leede kwam in een pover duel niet verder dan een doelpuntloos gelijkspel tegen TSB uit Vlaardingen. Goalie Jan Blankenspoor was de belangrijkste man bij de roodgelen. Zeven hoven en Monster hielden het ook al gelijk. Na een 0-0 ruststand zouden de twee ploegen de strijd beëindigen bij een 1-1 stand. de vroege Katwijkse achterstand. Het antwoord van de kusté- quipe was indrukwekkend. Jaap Schaap kopte tegen de paal, Wim Guijt bewerkte de lat, terwijl Jaap Schaap even later onte recht werd teruggefloten wegens buitenspel. Wim Guijt 1 be paalde de ruststand op „slechts" 1-1. Ook na de pauze conti- nuëerde Katwijk het overwicht. Gidy van der Bent kopte uit een voorzet van Floor Schaap de 2-1 op het bord. Die voor sprong had, gezien het aantal kansen, al veel groter moeten zijn. In de voorlaatste minuut kon DVO nog een remise uit het vuur slepen. Ter Leede - TSB <M) ((H)) Ter Leede probeerde aan te vallen. De pogingen werd onder steund door een goede dosis wilskracht, doch veel gevaar kon er niet gesticht worden voor het TSB-doel. Eerst had Frits Hoek stra de bal al na drie minuten van de lijn gehaald. Ton Rovers, de beste man van TSB, zou later ook het houtwerk nog scham pen. Michel van Reizen, Hans Bisschops, Benno Kooij, Rob de Kuiter en Hoekstra deden wat zwakke doelpogingen om tot een voorsprong te komen. Ook na de pauze bleef dit beeld gehand haafd. Ter Leede, dat de aanval bleef zoeken, maar eigenlijk on gevaarlijk was, terwijl TSB evenmin veel kon terugdoen. Zevenhoven - Monster 1-1 ((H)) De gelijkopgaande eerste helft eindigde in 0-0. Beide ploegen waren aan elkaar gewaagd. Voor Zevenhoven kopte Harrie de Boer over, miste Hans Balfort en werkte Frans Visser de bal ook al naast het Westlandse doel. Direct na de hervatting kopte De Boer na een ingooi terug naar Huub Koppel, die voorzette. Frans Visser twijfelde geen moment en haalde uit: 1-0. In een scrimmage zou Balfort de veroorzaker worden van een straf schop. Hierdoor werd de stand gelijkgetrokken, de aanval inzette en tot e< echter 1-1. WEDSTRIJD VLAK VOOR TIJD GESTAAKT KATWIJK Toen het met man en macht verde digde SSS-doel kort voor het eind van de speeltijd toch werd doorkliefd, liep de emmer vol verhitte ge moederen over. Eén aan hanger van Quick Boys zette de iacht in op de scheidsrechter, maar werd door spelers en omstan ders van snode plannen afgehouden. Enkele ande ren belaagden de dug-out van de Klaaswaalse be zoekers en verrichtten er wat schopwerk. Hoewel de incidenten in de kiem werden gesmoord, besloot arbiter Rozemeijer het duel te staken voor een afkoelingsperiode. De laatste drie minuten zijn echter nog steeds niet ge speeld... Anders zou Quick Boys nu, met Oostkapelle, trots de ranglijst aanvoe ren. Het blijft een raadsel de, ook binnen de lijnen her haaldelijk onnavolgbaar beslis sende heer Rozemeijer niet wenste te hervatten. Als reden voerde hij aan dat de spelers en dug-out bemanning van SSS, alsook één van zijn grens rechters, duidelijk waren be dreigd. Bij een vervolg van de wedstrijd zou hij niet meer kunnen instaan voor hun vei ligheid. Volkomen onduidelijk was Rozemeijer echter over de aanvankelijke afspraak van hem en de beide teams om na tien minuten het duel uit te spelen. Die afspraak zou zijn geschonden. Quick Boys' voor zitter Guyt, druk doende ge weest de consternatie op te heffen, snapte er achteraf ook weinig van. „Het bestuur heeft de verzekering gegeven dat de wedstrijd zonder verdere pro blemen zou worden afgesloten. Met die belofte nam de scheidsrechter genoegen. Maar dan kom ik, nadat de toe schouwers met succes tot rust waren gemaand, in de kleed ruimte van de scheidrechter en zie dat één van de grens rechters al is gaan douchen. Volgens mij komt het door die grensrechter Reijgersberg of door mensen van het vlakbij ondergebrachte SSS, hevig te leurgesteld door dat late doel punt, dat er plotseling defini tief werd gestaakt. Al met al een betreurenswaardige mid dag." Helemaal onverwacht kwam de chaotische afloop van dit duel bepaald niet. Arbiter Ro zemeijer bleek niet in staat het gebeuren in de hand te hou den. Met name in de tweede helft ging het mis. Quick Boys speelde niet zachtzinnig, maar ook SSS maakte er af en toe een ware hakpartij van. Vier mannen uit Klaaswaal beland den in het boekje toen zij aan de „noodrem trokken" (bij één van die acties moest Katwiiker Fred Eijsberg met een gebro ken sleutelbeen worden afge voerd). SSS, getraind door Theo de Waard, deed er alles aan om tenminste een punten- deling uit het vuur te slepen. Aanvankelijk had de ploeg, in de aanhoudend zeer matige wedstrijd, zelfs de leiding ge nomen. Toen Quick Boys bij rap herstelde de thuisploeg de een hoekschop slapjes uitver- schade met een razende aan- dedigde, knalde SSS-half Ron val, die via Kees van Rooyen Dubbeld de 0-1 binnen. Zeer en Leen van der Plas, eindig de bij Martin van der Plas die, vlak voor doel, onhoudbaar inknikte: 1-1. Heel lang bleef die stand overeind, ook al om dat SSS zich vaak massaal ing roef in de defensie. Het ging mis toen de Klaaswaalse ver dediger Robert Rosman half mis trapte bij het wegwerken van een voorzet, waardoor hij Floor van Duyn in stelling bracht. Van Duyn, net als Van Delft deze middag in opval lend goede doen, kon in de drukte het gaatje vinden voor de „beslissende' 2-1. Maar wat zal de KNVB beslissen? Twee punten in mindering voor de Katwijkers, wel of geen boete? Helemaal overspelen zonder toeschouwers, gewoon die drie minuten nog? Of heeft een rapporteur een zware onvol doende voor de scheidsrechter klaar liggen? LEJO BUCK Scoreverloop: 19. Dubbeld 0-1; 22. Martin van der Plas 1-1; 89. Van Duyn 2-1. Quick Boys: Guyt, Van Delft, Jonker. LEIDEN Koudekerk mocht het meest gelukkig zijn met de remise tegen Val- ken'68. SV Voorschoten ver diende de overwinning op Jo- dan Boys. Vooral na de rust toonde de thuisclub zich ster ker: 2-0. Het duel tussen MVKV en Hazerswoudse Boys werd uitgesteld, omdat de Katwijkers geen gebruik konden maken van één van de velden van Quick Boys. Wèl oefenden ze bij Meer burg. De afdelings tweede klasser won met 2-1 door doelpunten van Kees Hage naars en Huig van Beelen. Rolf de Jong scoorde tegen voor MVKV. Valken'68 - Koudekerk 1-1 Theo van Rijn lobte de bal na amper een kwartier in het Valkenburgse doel. Piet Var- kevisser was de aangever. Tien minuten later joeg Al- bert Hakkebrak de bal na een corner tegen het andere net: 1-1. Na de sterke openingsfase van Valken had Koudekerk het initiatief overgenomen. In de tweede helft was het weer Valken, dat de klok sloeg. Hans Vijgeboom, Marcel Noort, Relies Bol en Van Rijn verzuimden echter te scoren. Koudekerk kwam hierdoor goed weg. Valken Varkevis- ser, Noort en Bol werden door de matig leidende arbiter Leijdsman genoteerd. SV Voorschoten - Jodan Boys 2-0 ((H)) In de matige eerste helft ge beurde weinig, totdat vlak voor de pauze Jodan Boys en kele kansen om zeep hielp. Pas na de rust kwam Voor schoten goed door en werd Jodan Boys regelmatig ach teruit geduwd. Hans Konings schoot na 56 minuten de 1-0 binnen, waarna Lex van Schiindel er zelfs 2-0 van maakte. De Boys antwoord den eenmalig door de bal op de Voorschotense lat te depo neren, terwijl ook Van Schijn- del nog een keer tegen de paal schoot. De Voorschotena ren verdienden met goed spel in het laatste part de zege vol ledig.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 18